• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330)

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки  | Кодекс України, Кодекс, Закон від 07.12.1984 № 8073-X
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
  • Тип: Кодекс України, Кодекс, Закон
  • Дата: 07.12.1984
  • Номер: 8073-X
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
  • Тип: Кодекс України, Кодекс, Закон
  • Дата: 07.12.1984
  • Номер: 8073-X
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
Стаття 278. Підготовка до розгляду справи про
адміністративне правопорушення
Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи проадміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справипро адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи,про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, якапритягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їхзаконних представників і адвоката.
Стаття 279. Порядок розгляду справи про адміністративне
правопорушення
Розгляд справи розпочинається з оголошення складуколегіального органу або представлення посадової особи, якарозглядає дану справу.
Головуючий на засіданні колегіального органу або посадоваособа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягаєрозгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності,роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права іобов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративнеправопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які берутьучасть у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуютьсяклопотання. У разі участі в розгляді справи прокуроразаслуховується його висновок.
Стаття 280. Обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення
Орган (посадова особа) при розгляді справи проадміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи буловчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в йоговчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи єобставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чизаподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів проадміністративне правопорушення на розгляд товариського суду,комісії по боротьбі з пияцтвом, утвореної на підприємстві, вустанові, організації чи їх структурних підрозділах, громадськоїорганізації, трудового колективу, а також з'ясувати іншіобставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
( Стаття 280 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 1117-11від 16.10.85 )
Стаття 281. Протокол засідання колегіального органу по справі про адміністративне правопорушення
При розгляді колегіальним органом справи про адміністративнеправопорушення ведеться протокол, в якому зазначаються:
1) дата і місце засідання;
2) найменування і склад органу, який розглядає справу;
3) зміст справи, що розглядається;
4) відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
5) пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їхклопотання і результати їх розгляду;
6) документи і речові докази, досліджені при розгляді справи; 7) відомості про оголошення прийнятої постанови і роз'ясненняпорядку та строків її оскарження.
Протокол засідання колегіального органу підписуєтьсяголовуючим на засіданні і секретарем цього органу.
Стаття 282. Пропозиції про усунення причин та умов, що
сприяли вчиненню адміністративних правопорушень
Орган (посадова особа), який розглядає справу, встановившипричини та умови, що сприяли вчиненню адміністративногоправопорушення, вносить у відповідний державний орган, громадськуорганізацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодоусунення цих причин та умов. При вжиті заходи протягом місяця здня надходження пропозиції повинно бути повідомлено орган(посадову особу), який вніс пропозицію.
Глава 23
ПОСТАНОВА ПО СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Стаття 283. Зміст постанови по справі про адміністративне
правопорушення
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган(посадова особа) виносить постанову по справі. Постановавиконавчого комітету селищної, сільської Ради народних депутатівпо справі про адміністративне правопорушення приймається у формірішення.
Постанова повинна містити: найменування органу (посадовоїособи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості проособу, щодо якої розглядається справа; викладення обставин,установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта,який передбачає відповідальність за дане адміністративнеправопорушення; прийняте по справі рішення.
Якщо при вирішенні питання про накладення стягнення заадміністративне правопорушення органами (посадовими особами),переліченими у пунктах 1-4 статті 213 цього Кодексу, одночасновирішується питання про відшкодування винним майнової шкоди, то впостанові по справі зазначаються розмір шкоди, що підлягаєстягненню, порядок і строк її відшкодування.
Постанова по справі повинна містити вирішення питання провилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк їїоскарження.
Постанова колегіального органу приймається простою більшістюголосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні.
Постанова по справі про адміністративне правопорушенняпідписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постановаколегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цьогооргану.
У випадках, передбачених законодавством України, про західстягнення робиться відповідний запис на протоколі проадміністративне правопорушення або постанова оформляється іншимустановленим способом.
( Стаття 283 із змінами, внесеними згідно із Законом N 244/94-ВРвід 15.11.94 )
Стаття 284. Види постанов по справі про адміністративне
правопорушення
По справі про адміністративне правопорушення, орган (посадоваособа) виносить одну з таких постанов:
1) про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься при оголошенніусного зауваження, передачі матеріалів на розгляд товариськогосуду, комісії по боротьбі з пияцтвом, утвореної на підприємстві, вустанові, організації чи їх структурних підрозділах, громадськоїорганізації чи трудового колективу або передачі їх прокурору,органу попереднього слідства чи дізнання, а також при наявностіобставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
( Стаття 284 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 1117-11від 16.10.85; Законом N 244/94-ВР від 15.11.94 )
Стаття 285. Оголошення постанови по справі про
адміністративне правопорушення і вручення
копії постанови
Постанова оголошується негайно після закінчення розглядусправи. Копія постанови протягом трьох днів вручається абовисилається особі, щодо якої її винесено.
Копія постанови в той же строк вручається або висилаєтьсяпотерпілому на його прохання.
Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копіяпостанови висилається, про це робиться відповідна відмітка усправі.
По справах про порушення митних правил та про контрабандукопія постанови вручається особам, щодо яких її винесено, впорядку, встановленому Митним кодексом СРСР.
По справах про адміністративне правопорушення, передбаченістаттями 174 і 191 цього Кодексу, щодо особи, якій вогнестрільнузброю, а також бойові припаси ввірено в зв'язку з виконаннямслужбових обов'язків або передано в тимчасове користуванняпідприємством, установою, організацією, адміністративна комісія(виконавчий комітет селищної, сільської Ради народних депутатів)надсилає копії постанови (рішення), крім того, відповідномупідприємству, установі або організації для відома і органувнутрішніх справ для розгляду питання про заборону цій особікористуватися вогнестрільною зброєю.
Стаття 286. Доведення постанови про накладення
адміністративного стягнення до відома
громадськості
Орган (посадова особа), який розглядає справи проадміністративні правопорушення, передбачені статтею 51, частинамипершою і другою статті 129, частинами першою і другою статті 130,статтями 157, 173, 176, 177, 178 цього Кодексу, доводить до відомаадміністрації або громадської організації за місцем роботи,навчання або проживання порушника, а передбачені статтями 210 і211 - до відома керівника підприємства, установи, організації,колгоспу та навчального закладу за місцем роботи (навчання) пронакладене на нього стягнення. По справах про адміністративніправопорушення, передбачені статтею 51, цього Кодексу, проприйняте рішення доводиться також до відома адміністраціїпідприємства, установи, організації, або органу внутрішніх справ,що надіслали до суду протокол про дрібне розкрадення. По справахпро адміністративні правопорушення, передбачені статтями 43,109-115, 120, частинами першою, другою і третьою статті 133,частиною першою статті 134, частинами першою, другою і третьоюстатті 135, вчинені злісними порушниками, про прийняте рішеннядоводиться до відома адміністрації або громадської організації замісцем роботи, навчання або проживання злісного порушника.
( Стаття 286 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 316-11від 29.05.85, N 3282-11 від 19.12.86, N 4135-11 від 12.06.87,N 7542-11 від 19.05.89, N 1369-12 від 29.07.91, N 1818-12 від15.11.91 )
Глава 24
ОСКАРЖЕННЯ І ОПРОТЕСТУВАННЯ ПОСТАНОВИ ПО СПРАВІ ПРО
АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про
адміністративне правопорушення
Постанову по справі про адміністративне правопорушення можебути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Постанова районного (міського) народного суду (народногосудді) про накладення адміністративного стягнення є остаточною іоскарженню в порядку провадження в справах про адміністративніправопорушення не підлягає, за винятком випадків, передбаченихзаконодавчими актами Союзу РСР і Української РСР.
Стаття 288. Порядок оскарження постанови по справі про
адміністративне правопорушення
Постанову по справі про адміністративне правопорушення можебути оскаржено:
1) постанову адміністративної комісії - у виконавчий комітетвідповідної Ради народних депутатів або в районний (міський)суд, рішення якого є остаточним;
2) рішення виконавчого комітету селищної, сільської Радинародних депутатів - у виконавчий комітет районної, міської,районної в місті Ради народних депутатів або в районний (міський)суд, рішення якого є остаточним;
3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладенняадміністративного стягнення у вигляді штрафу - у вищестоящий орган(вищестоящій посадовій особі) або в районний (міський) суд,рішення якого є остаточним; постанову про накладення іншогоадміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящійпосадовій особі), після чого скаргу може бути подано в районний(міський) суд, рішення якого є остаточним.
Постанову про одночасне накладення основного і додатковогоадміністративних стягнень може бути оскаржено за вибором особи,щодо якої її винесено, чи потерпілого в порядку, встановленому дляоскарження основного або додаткового стягнення;
4) постанову органу внутрішніх справ (посадової особи),Державної інспекції по маломірних суднах Української РСР пронакладення адміністративного стягнення у вигляді попередження,зафіксованого на місці вчинення правопорушення без складенняпротоколу, - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі);
5) постанову посадової особи військової автомобільноїінспекції по справі про порушення правил дорожнього руху, винесенуна підставі статті 125 цього Кодексу, - вищестоящій посадовійособі, правомочній розглядати скаргу.
Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніспостанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо іншене встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла,протягом трьох діб надсилається разом із справою органу (посадовійособі), правомочному відповідно до цієї статті її розглядати.
Особа, яка оскаржила постанову про адміністративнеправопорушення, звільняється від сплати державної пошлини.
( Стаття 288 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 2010-11від 03.04.86, N 7542-11 від 19.05.89; Законами N 2857-12 від15.12.92, N 244/94-ВР від 15.11.94 )
Стаття 289. Строк оскарження постанови по справі про
адміністративне правопорушення
Скаргу на постанову по справі про адміністративнеправопорушення може бути подано протягом десяти днів з днявинесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважнихпричин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову,може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочнимрозглядати скаргу.
Стаття 290. Опротестування постанови по справі про
адміністративне правопорушення
Постанову по справі про адміністративне правопорушення можебути опротестовано прокурором.
Стаття 291. Зупинення виконання постанови в зв'язку з
поданням скарги або принесенням протесту
Подання у встановлений строк скарги зупиняє виконанняпостанови про накладення адміністративного стягнення до розглядускарги, за винятком постанов про застосування заходів стягнення,передбачених статтями 26 і 32 цього Кодексу, а також у випадкахнакладення штрафу, що стягується на місці вчиненняадміністративного правопорушення.
Принесення прокурором протесту зупиняє виконання постанови дорозгляду протесту.
Стаття 292. Строк розгляду скарги і протесту на постанову
по справі про адміністративне правопорушення
Скарга і протест на постанову по справі про адміністративнеправопорушення розглядаються правомочними органами (посадовимиособами) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше невстановлено законодавством СРСР.
Стаття 293. Розгляд скарги і протесту на постанову по
справі про адміністративне правопорушення
Орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту напостанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряєзаконність і обгрунтованість винесеної постанови і приймає одне зтаких рішень:
1) залишає постанову без зміни, а скаргу або протест беззадоволення;
2) скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд;
3) скасовує постанову і закриває справу;
4) змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативнимактом про відповідальність за адміністративне правопорушення, зтим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Якщо буде встановлено, що постанову винесено органом(посадовою особою), неправомочним вирішувати цю справу, то такапостанова скасовується і справа надсилається на розглядкомпетентного органу (посадової особи).
Стаття 294. Повноваження судді, начальника органу
внутрішніх справ, голови вищестоящого
суду і начальника вищестоящого органу
внутрішніх справ щодо перегляду справи
Постанову судді у справах про адміністративні правопорушення,передбачені частиною першою статті 41, статтями 41-1, 41-2, 41-3,42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 46-1, 51 - 51-2,частиною першою статті 106-1, частиною п'ятою статті 121,частиною другою статті 130, статтями 146, 157, 160, 160-2, 160-4,164-3, 166-1 - 166-4, 173, 173-1, частиною третьою статті 178,частинами першою, другою і третьою статті 181, статтями 184 -185-9, 1 86-2, 186-4, 186-5, 187, 188-1 і 208-1 цьогоКодексу, а також постанови у справах про адміністративніправопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти довісімнадцяти років, може бути скасовано або змінено за протестомпрокурора самим суддею, а також незалежно від наявності протеступрокурора - головою вищестоящого суду.
Постанову начальника органу внутрішніх справ по справі проадміністративне правопорушення, передбачене статтею 173 цьогоКодексу, може бути скасовано або змінено за протестом прокурорасамим начальником органу внутрішніх справ, а також незалежно віднаявності протесту прокурора - начальником вищестоящого органувнутрішніх справ.
( Стаття 294 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 316-11від 29.05.85, N 2444-11 від 27.06.86, N 4452-11 від 21.08.87, N6347-11 від 03.08.88, N 6976-11 від 14.12.88, N 7445-11 від27.04.89, N 8710-11 від 19.01.90, N 8711-11 від 19.01.90, N8918-11 від 07.03.90, N 9082-11 від 20.04.90, N 9166-11 від04.05.90, N 647-12 від 18.01.91, N 1413-12 від 09.08.91; ЗаконамиN 1255-12 від 25.06.91, N 3582-12 від 11.11.93, N 3888-12 від28.01.94, N 179/94-ВР від 22.09.94, N 244/94-ВР від 15.11.94,N 8/95-ВР від 19.01.95, N 123/95-ВР від 05.04.95, N 210/95-ВР від 02.06.95, N 386/96-ВР від 01.10.96, N 666/97-ВР від 21.11.97 )
Стаття 295. Надіслання копії рішення по скарзі або протесту
на постанову
Копія рішення по скарзі або протесту на постанову по справіпро адміністративне правопорушення протягом трьох днівнадсилається особі, щодо якої її винесено. В той же строк копіяпостанови надсилається потерпілому на його прохання.
Про результати розгляду протесту повідомляється прокуророві.
Стаття 296. Наслідки скасування постанови із закриттям
справи про адміністративне правопорушення
Скасування постанови із закриттям справи про адміністративнеправопорушення тягне за собою повернення стягнених грошових сум,оплатно вилучених і конфіскованих предметів, а також скасуванняінших обмежень, зв'язаних з цією постановою. У разі неможливостіповернення предмета повертається його вартість.
Відшкодування шкоди, заподіяної громадянинові незаконнимнакладенням адміністративного стягнення у виглядіадміністративного арешту або виправних робіт, провадиться впорядку, встановленому законодавством.
Стаття 297. Опротестування рішення по скарзі
Рішення по скарзі на постанову по справі про адміністративнеправопорушення може бути опротестовано прокурором.
Протест на рішення по скарзі вноситься у вищестоящий орган(вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи),який прийняв рішення по скарзі.
Розділ V. ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВ ПРО НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ
СТЯГНЕНЬ
Глава 25
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 298. Обов'язковість постанови про накладення
адміністративного стягнення
Постанова про накладення адміністративного стягнення єобов'язковою для виконання державними і громадськими органами,підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами ігромадянами.
Стаття 299. Звернення постанови до виконання
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягаєвиконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановленозаконодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актамизаконодавства Української РСР.
При оскарженні або опротестуванні постанови про накладенняадміністративного стягнення постанова підлягає виконанню післязалишення скарги або протесту без задоволення, за виняткомпостанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження,а також у випадках накладення штрафу, що стягується на місцівчинення адміністративного правопорушення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення увигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінченнястроку, встановленого частиною першою статті 307 цього Кодексу.
Постанова про накладення адміністративного стягненнязвертається до виконання органом (посадовою особою), який виніспостанову.
Стаття 300. Порядок виконання постанови про накладення
адміністративного стягнення
Постанова про накладення адміністративного стягненнявиконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленомузаконодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актамизаконодавства Української РСР.
Постанова про адміністративний арешт виконується органомвнутрішніх справ у порядку, встановленому законодавством СРСР.
У разі винесення кількох постанов про накладенняадміністративних стягнень щодо однієї особи кожна постановавиконується окремо.
Стаття 301. Відстрочка виконання постанови про накладення
адміністративного стягнення
Якщо негайне виконання постанови про накладенняадміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту,виправних робіт або штрафу (за винятком стягнення штрафу на місцівчинення адміністративного правопорушення) є неможливим, орган(посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити виконанняпостанови на строк до одного місяця.
Стаття 302. Припинення виконання постанови про накладення
адміністративного стягнення
За наявності обставин, зазначених у пунктах 5, 6 і 9 статті247 цього Кодексу, орган (посадова особа), який виніс постановупро накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання.
Стаття 303. Давність виконання постанов про накладення
адміністративних стягнень
Не підлягає виконанню постанова про накладенняадміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконанняпротягом трьох місяців з дня винесення. В разі зупинення виконанняпостанови відповідно до статті 291 цього Кодексу перебіг строкудавності зупиняється до розгляду скарги або протесту. У разівідстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цьогоКодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строкувідстрочки.
Законодавством Союзу РСР і Української РСР може бутивстановлено й інші, більш тривалі строки для виконання постанов посправах про окремі види адміністративних правопорушень.
Відповідно до Митного кодексу СРСР предмети контрабанди, атакож перевізні та інші засоби, призначені для переміщенняпредметів контрабанди через державний кордон СРСР або їхприховування, підлягають конфіскації незалежно від часу їхвиявлення.
Стаття 304. Вирішення питань, зв'язаних з виконанням
постанови
Питання, зв'язані з виконанням постанови про накладенняадміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовоюособою), який виніс постанову.
Стаття 305. Контроль за виконанням постанови про накладення
адміністративного стягнення
Контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови пронакладення адміністративного стягнення здійснюється органом(посадовою особою), який виніс постанову.
Глава 26
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО ВИНЕСЕННЯ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Стаття 306. Порядок виконання постанови про винесення
попередження
Постанова про накладення адміністративного стягнення увигляді попередження виконується органом (посадовою особою), якийвиніс постанову, шляхом оголошення постанови порушнику.
Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення увигляді попередження виноситься під час відсутності порушника,йому вручається копія постанови в порядку і строки, передбаченістаттею 285 цього Кодексу.
При винесенні адміністративного стягнення у виглядіпопередження на місці вчинення порушень, передбачених статтями116, 116-2, 117, 125, частиною першою статті 127 цього Кодексу,воно оформляється способом, встановленим відповідно Міністерствомвнутрішніх справ України або Міністерством транспорту УкраїнськоїРСР.
( Стаття 306 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 7542-11від 19.05.89, N 1369-12 від 29.07.91, N 1818-12 від 15.11.91 )
Глава 27
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ
Стаття 307. Строки і порядок виконання постанови про
накладення штрафу
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладенняштрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови -не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення прозалишення скарги або протесту без задоволення.
У разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком відшістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративнеправопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їхзамінюють.
Штраф, накладений за вчинення адміністративногоправопорушення, вноситься порушником в установу Ощадного банкуУкраїни, за винятком штрафу, що стягується на місці вчиненняправопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
( Стаття 307 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 7542-11від 19.05.89, N 1369-12 від 29.07.91, N 1818-12 від 15.11.91;Законами N 244/94-ВР від 15.11.94, N 196/96-ВР від 15.05.96 )
Стаття 308. Примусове виконання постанови про стягнення
штрафу
У разі несплати штрафу порушником у строк, установленийчастиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладенняштрафу надсилається для відрахування суми штрафу в примусовомупорядку з його заробітної плати чи іншого заробітку, пенсії абостипендії відповідно до правил, установлених Цивільнимпроцесуальним кодексом Української РСР ( 1501-06, 1502-06,1503-06 ).
Якщо особа, піддана штрафу, не працює або якщо стягненняштрафу із заробітної плати чи іншого заробітку, пенсії абостипендії порушника є неможливим з інших причин, стягненняпровадиться на підставі постанови органу (посадової особи) пронакладення штрафу судовим виконавцем, що перебуває при районному(міському) народному суді, шляхом звернення стягнення на особистемайно порушника, а також на його частку в спільній власності.
Стягнення штрафу не може бути звернено на майно, на якевідповідно до законодавства Української РСР не може бути зверненостягнення за виконавчими документами.
Забороняється віднесення накладених на посадових осіб штрафівза рахунок підприємств, установ і організацій.
У разі виявлення предметів контрабанди в транспортнихзасобах, володільці яких не мають постійного місця проживання вСРСР, штраф стягується в порядку, встановленому Митним кодексомСРСР.
Стаття 309. Виконання постанови про накладення штрафу,
який стягується на місці вчинення
адміністративного правопорушення
При стягненні штрафу відповідно до статті 258 цього Кодексуна місці вчинення адміністративного правопорушення порушниковівидається квитанція встановленого зразка, яка є документом сувороїфінансової звітності.
У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративногоправопорушення провадження в справі, а потім виконання постановиздійснюється в порядку, передбаченому цим Кодексом.
( Стаття 309 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 7542-11від 19.05.89 )
Стаття 310. Закінчення провадження по виконанню постанови
про накладення штрафу
Постанова про накладення штрафу, за якою стягнення штрафупроведено повністю, з відміткою про виконання повертаєтьсяорганові (посадовій особі), який виніс постанову.
Глава 28
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО ОПЛАТНЕ
ВИЛУЧЕННЯ ПРЕДМЕТА
Стаття 311. Органи, що виконують постанови про оплатне
вилучення предмета
Постанова про оплатне вилучення предмета, який став знаряддямвчинення або безпосереднім об'єктом адміністративногоправопорушення, виконується органом (посадовою особою), який виніспостанову.
( Частину другу статті 311 виключено на підставі Закону N148/96-ВР від 25.04.96 )
По справах про адміністративніправопорушення, передбачені частиною першою статті 191 і статтею193 цього Кодексу, постанова адміністративної комісії привиконавчому комітеті районної, міської, районної в місті,селищної, сільської Ради народних депутатів, які передбачаютьоплатне вилучення вогнестрільної зброї та бойових припасів,виконуються органами внутрішніх справ.
( Стаття 311 із змінами, внесеними згідно із Законом N 148/96-ВРвід 25.04.96 )
Стаття 312. Виконання постанови про оплатне вилучення
предмета
Вилучені предмети на підставі постанови про оплатне вилученняздаються органом (посадовою особою), зазначеним в статті 311 цьогоКодексу, для реалізації в комісійний магазин або спеціальновиділені для цієї мети магазини державної чи кооперативноїторгівлі за місцем знаходження майна, що підлягає вилученню.
Суми, виручені від реалізації оплатно вилученого предмета,відповідно до статті 28 цього Кодексу передаються органами(посадовими особами), які винесли постанову, колишньому власниковіз відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.
Законодавством Союзу РСР і Української РСР може бутивстановлено інший порядок виконання постанови про оплатневилучення предмета.
Глава 29
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО КОНФІСКАЦІЮ
ПРЕДМЕТА, ГРОШЕЙ
( Назва глави 29 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1255-12 від 25.06.91 )
Стаття 313. Органи, що виконують постанови про конфіскацію
предмета, грошей
Постанова про конфіскацію предмета, який став знаряддямвчинення або безпосереднім об'єктом адміністративногоправопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчиненняадміністративного правопорушення, виконується:
1) судовими виконавцями, що перебувають при районних(міських) народних судах, - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені статтями 146, 157, 160 - 160-2,160-4, частинами першою, другою і третьою статті 181, статтею208-1 цього Кодексу;
2) уповноваженими на те особами:
органів внутрішніх справ - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені, статтями 46-1 і 106-2, 162, 164-6 -164-8, 174, 181-2, 188, 190, частиною другою статті 191, статтями195-1 - 195-4 цього Кодексу;
органів мисливського господарства - у справах проадміністративні правопорушення, передбачені статтями 85, 85-1,88-1 і 163 цього Кодексу щодо порушення правил полювання;
органів рибоохорони - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені статтями 85, 85-1 і 88-1 цього Кодексущодо порушення правил рибальства і охорони рибних запасів;
органів Міністерства охорони навколишнього природногосередовища та ядерної безпеки України - у справах проадміністративні правопорушення, передбачені статтями 85, 85-1, 88,88-1, 88-2, 90, 91 і 163 цього Кодексу;
підприємств і організацій, на які покладено прийманняконфіскованих м'ясоїдних хутрових звірів, спільно з представникамифінансового органу і ветеринарного нагляду - у справах проадміністративні правопорушення, передбачені статтею 166 цьогоКодексу;
підприємств і організацій, на які покладено прийманняконфіскованих собак і котів, - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені частиною другою статті 154 цьогоКодексу;
фінансових органів - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені статтями 164, 165 цього Кодексу;
органів повітряного транспорту - у справах проадміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті112, частиною третьою статті 133 цього Кодексу;
митних органів - у справах про адміністративніправопорушення, передбачені частиною другою статті 208, статтями208-1, 209 цього Кодексу;
органів державної податкової служби - у справах проадміністративні правопорушення, передбачені статтею 164-5 цьогоКодексу.
( Стаття 313 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 2010-11від 03.04.86, N 2444-11 від 27.06.86, N 3282-11 від 19.12.86,N 4134-11 від 12.06.87, N 6976-11 від 14.12.88, N 7445-11 від27.04.89, N 8711-11 від 19.01.90, N 158-12 від 03.08.90,N 1413-12 від 09.08.91; Законами N 1255-12 від 25.06.91, N 3806-12від 24.12.93, N 179/94-ВР від 22.09.94, N 244/94-ВР від 15.11.94,N 64/95-ВР від 15.02.95, N 81/96-ВР від 06.03.96, N 148/96-ВР від25.04.96, N 323/96-ВР від 12.07.96, N 386/96-ВР від 01.10.96, N497/96-ВР від 14.11.96 )
Стаття 314. Порядок виконання постанови про конфіскацію
предмета, грошей
Виконання постанови про конфіскацію предмета, який ставзнаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративногоправопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчиненняадміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилученняконфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цьогопредмета у власність держави.
Виконання постанови про конфіскацію предметів контрабанди,перевізних та інших засобів, призначених для переміщення предметівконтрабанди через державний кордон СРСР або їх приховування, атакож заборонених до ввезення в СРСР або вивезення за кордонпредметів, що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях,провадиться в порядку, встановленому Митним кодексом СРСР.
( Стаття 314 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1255-12 від25.06.91)
Стаття 315. Порядок реалізації конфіскованих предметів,
грошей
Реалізація конфіскованих предметів, які стали знаряддямвчинення або безпосереднім об'єктом адміністративногоправопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчиненняадміністративного правопорушення, провадиться в порядку,встановлюваному законодавством Союзу РСР і Української РСР.
( Стаття 315 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1255-12 від25.06.91)
Стаття 316. Закінчення провадження по виконанню постанови
про конфіскацію предмета, грошей
Постанова про конфіскацію предмета, грошей з відміткою провиконання повертається органові (посадовій особі), який виніспостанову.
( Стаття 316 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1255-12 від25.06.91)
Глава 30
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ
СПЕЦІАЛЬНОГО ПРАВА
Стаття 317. Органи, що виконують постанову про позбавлення
спеціального права
Постанова про позбавлення права керування транспортнимизасобами виконується посадовими особами органів внутрішніх справ,зазначеними у пункті 2 частини другої статті 222 цього Кодексу.
Постанова про позбавлення права керування річковими імаломірними суднами виконується посадовами особами органіврічкового транспорту і Державної інспекції по маломірних суднахУкраїнської РСР, зазначеними у частині другій статті 226 і пункті2 частини другої статті 227 цього Кодексу.
Постанова про позбавлення права полювання виконуєтьсязазначеними у частині другій статті 242 цього Кодексу посадовимиособами органів, мисливського господарства.
( Стаття 317 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 2010-11від 03.04.86, Законом N 81/96-ВР від 06.03.96 )
Стаття 318. Порядок виконання постанови про позбавлення
права керування транспортним засобом, річковим
або маломірним судном
У разі винесення постанови про позбавлення права керуваннятранспортним засобом, річковим або маломірним судном вилученевідповідно до частини п'ятої статті 265 цього Кодексу посвідченняводія (свідоцтво, диплом) особі, щодо якої застосовано даний західадміністративного стягнення, не повертається.
Дія виданого замість вилученого посвідчення водія (свідоцтва,диплома) тимчасового дозволу на право керування транспортнимзасобом, річковим або маломірним судном продовжується дозакінчення строку, встановленого для подання скарги, або доприйняття рішення по скарзі.
Якщо в результаті розгляду скарги буде прийнято рішення проскасування постанови і закриття справи або про заміну позбавленняправа керування транспортним засобом, річковим або маломірнимсудном іншим заходом стягнення (пункти 3 і 4 частини першої статті293 цього Кодексу), вилучене посвідчення водія (свідоцтво, диплом)повертається особі, у якої його було вилучено.
( Стаття 318 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 7542-11від 19.05.89 )
Стаття 319. Порядок виконання постанови про позбавлення
права полювання
Виконання постанови про позбавлення права полюванняпровадиться шляхом вилучення мисливського квитка.
У разі ухилення особи, позбавленої права полювання, від здачімисливського квитка органи мисливського господарства, вилученнямисливського квитка провадять у встановленому порядку.
Порядок вилучення мисливського квитка встановлюєтьсяМіністерством лісового господарства Української РСР.
( Стаття 319 із змінами, внесеними згідно із Законом N 81/96-ВРвід 06.03.96 )
Стаття 320. Підстава і порядок скорочення строку позбавлення спеціального права
При сумлінному ставленні до праці і зразковій поведінціособи, позбавленої на певний строк права керування транспортнимзасобом, річковим маломірним судном або права полювання орган(посадова особа), який наклав стягнення, може після закінчення неменш як половини призначеного строку скоротити за клопотаннямгромадської організації, трудового колективу строк позбавленнязазначеного права.
Стаття 321. Обчислення строків позбавлення спеціального
права
Водії транспортних засобів, судноводії і особи, що порушилиправила полювання, вважаються позбавленими спеціального права здня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщозазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються відздачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їхспеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такогодокумента.
Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціальногоправа, а також у разі його скорочення відповідно до статті 320цього Кодексу особі, щодо якої застосовано даний західадміністративного стягнення, повертаються в установленому порядкувилучені у неї документи. Вилучене посвідчення водія транспортногозасобу повертається особі, яку було позбавлено права керуваннятранспортними засобами, після проходження нею перевірки знаньправил дорожнього руху у Державній автомобільній інспекції.
( Стаття 321 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 1369-12від 29.07.91, N 1818-12 від 15.11.91 )
Глава 31
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ
ВИПРАВНИХ РОБІТ
Стаття 322. Виконання постанови про застосування
виправних робіт
Постанова районного (міського) народного суду (народногосудді) про застосування виправних робіт надсилається органувнутрішніх справ на виконання не пізніш як наступного дня після їївинесення.
Виправні роботи відповідно до статті 31 цього Кодексувідбуваються за місцем постійної роботи порушника.
На підставі постанови про виправні роботи із заробіткупорушника провадяться відрахування в доход держави протягом строкувідбування адміністративного стягнення в розмірі, визначеномупостановою.
Стаття 323. Обчислення строку відбування виправних робіт
Відбування виправних робіт обчислюється часом, протягом якогопорушник працював і з його заробітку провадилось відрахування.
Кількість днів, віпрацьованих порушником, має бути не меншекількості робочих днів, що припадають на встановлений районним(міським) народним судом (народним суддею) календарний строкстягнення. Якщо порушник не відпрацював зазначеної кількостіробочих днів і відсутні підстави для зарахування невідпрацьованихднів у строк стягнення, відбування виправних робіт триває доповного відпрацювання порушником належної кількості робочих днів.
У строк відбування стягнення зараховується час, протягомякого порушник не працював з поважних причин і йому відповідно дозакону виплачувалась заробітна плата. До цього строку такожзараховується час хвороби, час, наданий для догляду за хворим, ічас проведений у відпустці по вагітності і родах. Час хвороби,спричиненої сп'янінням або діями, зв'язаними з сп'янінням, достроку відбування виправних робіт не зараховується.
Стаття 324. Обов'язки адміністрації підприємства, установи
та організації за місцем відбування порушником
виправних робіт
На адміністрацію підприємства, установи та організації замісцем відбування порушником виправних робіт покладається:
правильне і своєчасне провадження відрахувань із заробіткупорушника в доход держави і своєчасний переказ відрахованих сум увстановленому порядку;
трудове виховання порушника;
повідомлення органів, що відають виконанням даного видустягнення, про ухилення порушника від відбування стягнення.
Стаття 325. Наслідки ухилення особи від відбування виправних робіт, застосованих за вчинення дрібного
хуліганства
У разі ухилення особи від відбування виправних робіт,застосованих за вчинення дрібного хуліганства, постановоюнародного судді невідбутий строк виправних робіт може бутизамінено штрафом від трьох до семи неоподатковуванихмінімумів доходів громадян або адміністративним арештом зрозрахунку один день арешту за три дні виправних робіт, але небільш як на п'ятнадцять діб.
( Стаття 325 із змінами, внесеними згідно із Законом N 55/97-ВР від 07.02.97 )
Глава 32
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ
АДМІНІСТРАТИВНОГО АРЕШТУ
Стаття 326. Виконання постанови про застосування
адміністративного арешту
Постанова районного (міського) народного суду
( народногосудді)
про застосування адміністративного арешту виконуєтьсянегайно після її винесення.
Стаття 327. Порядок відбування адміністративного арешту
Осіб, підданих адміністративному арешту, тримають під вартоюв місцях, що їх визначають органи внутрішніх справ. При виконанніпостанови про застосування адміністративного арешту арештованіпіддаються особистому оглядові.
Строк адміністративного затримання зараховується до строкуадміністративного арешту.
Відбування адміністративного арешту провадиться за правилами,встановленими законодавством СРСР.
Стаття 328. Трудове використання осіб, підданих
адміністративному арешту
Особи, піддані адміністративному арешту за правопорушення,передбачені частиною першою статті 44, статтею 173, частиноютретьою статті 178, статтями 185, 185-1 і частиною першою статті185-3 цього Кодексу, використовуються на фізичних роботах.
Організація трудового використання осіб, підданихадміністративному арешту, покладається на виконавчі комітетимісцевих Рад народних депутатів.
Особам, підданим адміністративному арешту, за час перебуванняпід арештом заробітна плата за місцем постійної роботи невиплачується.
( Стаття 328 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 316-11від 29.05.85, N 4452-11 від 21.08.87, N 6347-11 від 03.08.88,N 9166-11 від 04.05.90 )
Глава 33
ПРОВАДЖЕННЯ ПО ВИКОНАННЮ ПОСТАНОВИ В ЧАСТИНІ
ВІДШКОДУВАННЯ МАЙНОВОЇ ШКОДИ
Стаття 329. Порядок і строк виконання постанови в частині
відшкодування майнової шкоди
Постанова по справі про адміністративне правопорушення вчастині відшкодування майнової шкоди виконується в порядку,встановленому законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та цивільнимпроцесуальним законодавством.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення вчастині відшкодування майнової шкоди є виконавчим документом.
Майнова шкода має бути відшкодована порушником не пізніш якчерез п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови (стаття285), а в разі оскарження або опротестування такої постанови - непізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишенняскарги або протесту без задоволення.
Стаття 330. Наслідки невиконання постанови в частині
відшкодування майнової шкоди
У разі невиконання постанови по справі про адміністративнеправопорушення в частині відшкодування майнової шкоди у строк,установлений частиною третьою статті 329 цього Кодексу, вонанадсилається для стягнення збитків у порядку виконавчогопровадження, передбаченому цивільним процесуальним законодавством.
Заступник Голови Президії
Верховної Ради Української РСР В. ШЕВЧЕНКО
Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР М. ХОМЕНКО
м.Київ, 7 грудня 1984 року
N 8073-X