ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2003 р.
за № 353/7674
Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
2. Координатором статистичної звітності, що подається до Національного банку України, визначити Економічний департамент (В.М.Галь).
3. Економічному департаменту (В.М.Галь) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України цієї постанови довести її зміст до відома територіальних управлінь та установ Національного банку України, банків для керівництва в роботі.
4. Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) унести потрібні зміни до програмного забезпечення.
5. Департаменту організації виробництва і господарської діяльності (О.Л.Неустроєв) забезпечити тиражування Правил.
6. Управлінню діловодства (В.В.Врублевський) забезпечити своєчасну розсилку Правил (за списком).
8. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.П.Яценюка, Економічний департамент (В.М.Галь) та Управління діловодства (В.В.Врублевський).
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
19.03.2003 № 124
ПРАВИЛА
організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
( У тексті Правил та додатках до них слово "область" в усіх відмінках замінено словом "регіон" у відповідних відмінках, крім слів "Головного управління Національного банку України по м. Києву і Київській області"; слово "керівник" замінено словами "голова правління (ради директорів)", крім розділу 1 додатка 1 згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )( У тексті Правил та додатках до них слова "в обласному розрізі" замінено словами "в регіональному розрізі" згідно з Постановою Національного банку
№ 225 від 08.06.2012 )( У тексті Правил та додатках до них слова "Департамент статистики та звітності" в усіх відмінках замінено словами "Департамент статистики, аналізу та прогнозування" у відповідних відмінках згідно з Постановою Національного банку
№ 516 від 10.12.2012 )( У тексті Правил та розділу 2 додатка 1 до Правил слова "(ради директорів)" виключено згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
1. Загальні положення
1.1. Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України (далі - Правила), розроблено згідно з вимогами Законів України
"Про Національний банк України" ,
"Про банки і банківську діяльність" ,
"Про державну статистику" з метою отримання відповідних даних від територіальних управлінь і установ Національного банку України, банків України та філій іноземних банків в Україні (далі - банки), інших фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємств (що мають рахунки в іноземних банках), для складання грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу і з міжнародної інвестиційної позиції, та для забезпечення виконання Національним банком України регулятивних та наглядових функцій відповідно до законодавства України.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 188 від 27.06.2008,
№ 162 від 24.05.2011 )
1.2. Правила визначають перелік, зразки форм статистичної звітності та порядок їх заповнення, періодичність їх складання, терміни та способи подання даних до Національного банку України, а також осіб, які мають право підписувати відповідні форми звітності (додаток 1).
1.3. Розробниками форм статистичної звітності, що складаються територіальними управліннями і установами Національного банку України, банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємствами (що мають рахунки в іноземних банках), для подання Національному банку України, є структурні підрозділи центрального апарату Національного банку України.
( Пункт 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
1.4. Вимоги Правил поширюються на територіальні управління і установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємства (що мають рахунки в іноземних банках), і є обов'язковими для виконання.
1.5. Для складання Національним банком України грошової і банківської статистики використовуються дані форм статистичної звітності територіальних управлінь і установ Національного банку України та банків, інших фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій.
( Пункт 1.5 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
1.6. Для складання Національним банком України статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції використовуються дані форм статистичної звітності банків, які здійснюють операції з нерезидентами від власного імені та за дорученям клієнтів, а також дані форм статистичної звітності підприємств (що мають рахунки в іноземних банках).
1.7. Форми статистичної звітності складаються з урахуванням норм бухгалтерського обліку, а також міжнародних стандартів щодо складання Національним банком України грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції.
1.8. Розробники форм статистичної звітності з грошової та банківської статистики в разі потреби щороку до 1 березня та 1 вересня подають до Департаменту статистики та звітності пропозиції про введення нових форм статистичної звітності та зміни до діючих форм, а також до Департаменту інформаційних технологій для розроблення відповідного програмного забезпечення або внесення змін до нього.
1.9. Департамент статистики та звітності здійснює розроблення форм статистичної звітності та програмного забезпечення для складання статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції.
1.10. Департамент статистики та звітності один раз на півріччя здійснює перегляд переліку форм статистичної звітності, їх структури, порядку і періодичності складання, термінів і способів подання до Національного банку України територіальними управліннями і установами Національного банку України, банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємствами, які мають рахунки в іноземних банках.
2. Складання і подання форм статистичної звітності
2.1. Територіальні управління і установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, та підприємства (що мають рахунки в іноземних банках), складають та підписують статистичну звітність за формами та в порядку, визначеному цими Правилами.
2.2. Для складання форм статистичної звітності використовуються дані бухгалтерських балансів, аналітичних рахунків бухгалтерського обліку з урахуванням значень параметрів аналітичного обліку (додаток 2) та дані про рух коштів.
( Пункт 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 466 від 19.12.2006 )
2.3. Форми статистичної звітності, що складаються відповідно до цих Правил, підписують особи, які обіймають посади, визначені в зразках форм статистичної звітності, або особи, які виконують їх обов'язки, якщо інше не передбачено цими Правилами.
Форми статистичної звітності, що складаються територіальними управліннями і установами Національного банку України, підписують керівник і головний бухгалтер (начальник підрозділу).
( Пункт 2.3 глави 2 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )
Форми статистичної звітності, що складаються банками і мають містити підпис голови правління банку, підписують голова правління банку або уповноважений ним заступник згідно з розподілом повноважень і головний бухгалтер (начальник підрозділу).
2.4. Голова правління і головний бухгалтер або особи, які виконують їх обов'язки, несуть відповідальність за організацію та своєчасність подання повної та достовірної статистичної звітності. Особи, які підписали форми звітності, несуть відповідальність за порядок їх заповнення (складання), повноту та достовірність статистичної звітності, дотримання термінів та способів подання даних до Національного банку України.
2.5. Дані форм статистичної звітності зазначаються в одиницях, установлених для кожної форми окремо, з округленням сум до одиниць, із збереженням підсумкових даних статистичної звітності.
( Пункт 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
2.6. Для складання Національним банком України грошової і банківської статистики банки - юридичні особи надсилають зведені дані по банку в цілому, у розрізі відокремлених підрозділів банку, у розрізі регіонів за операціями, здійсненими відокремленими підрозділами банку та/або із застосуванням банкоматів на території регіону, у формі файлів електронною поштою Центральній розрахунковій палаті Національного банку України в строки, визначені в додатку 1 до цих Правил. Центральна розрахункова палата Національного банку України надає структурним підрозділам центрального апарату Національного банку України дані для форм балансу, дані форм розшифрування валютних рахунків та щомісячні дані про касові обороти до 16 години поточного робочого дня, інші дані щоденної статистичної звітності та щоденні файли для розрахунку економічних нормативів через три години після встановленого терміну подання форм (файлів) поточного робочого дня, усі інші дані - наступного робочого дня після встановленого терміну подання форм.
Структура та формат файлів з набором значень економічних показників розробляються Департаментом інформаційних технологій і надсилаються територіальним управлінням і установам Національного банку України та банкам для використання в роботі.
Фінансові (небанківські) установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, надсилають зведені дані по установі в цілому, у розрізі відокремлених підрозділів, у розрізі регіонів за операціями, здійсненими відокремленими підрозділами установи, у формі файлів електронними засобами зв'язку у порядку, затвердженому Національним банком України.
( Пункт 2.6 глави 2 доповнено абзацом згідно з Постановою Національного банку
№ 438 від 12.12.2011 )
2.7. Файли з даними для складання грошової і банківської статистики мають бути з електронним цифровим підписом. Перед надсиланням до Національного банку України здійснюється захист цих файлів за допомогою спеціального програмного комплексу "АРМ НБУ - Інформаційний".
( Пункт 2.7 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 279 від 28.04.2015 )
2.8. Для складання статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції банки надсилають інформацію до Департаменту статистики та звітності у формі файлів електронною поштою, а підприємства, які мають рахунки в іноземних банках, - на паперових носіях та електронною поштою.
2.9. Форми статистичної звітності, які подаються банками на паперових носіях, надсилаються через поштові відділення зв'язку.
2.10. У разі виявлення територіальним управлінням і установою Національного банку України або банком суттєвих помилок під час заповнення форм статистичної звітності для складання грошової і банківської статистики зміни до форм статистичної звітності та файлів уносяться на підставі відповідного дозволу Національного банку України для щоденних форм балансу, щоденних форм розшифрування валютних рахунків, щоденних файлів для розрахунку економічних нормативів - не пізніше ніж через чотири години робочого дня, для інших щоденних форм звітності - не пізніше ніж через шість годин робочого дня (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності); для щодекадних форм звітності - не пізніше наступного робочого дня (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності); для інших форм звітності - не пізніше ніж через три робочих дні після встановленого терміну подання форми (або файла) (якщо інше не передбачено поясненнями щодо заповнення форм звітності). Виправлені форми (або файли) підписують голова правління і головний бухгалтер (начальник підрозділу) банку. Подання банками статистичної звітності (у тому числі виправленої) після встановленого Національним банком України терміну вважається несвоєчасним.
У разі невиправлення у вищезазначені строки виявлених суттєвих помилок (або порушень нормативно-правових актів Національного банку України, що призвели до перекручення даних звітності) звітність уважається недостовірною (тобто дані звітності не відповідають реальній дійсності).
Порогом суттєвості окремих об'єктів обліку (помилок), що належать до активів, зобов'язань, капіталу, доходів, витрат банку, є величина в 1 відсоток відповідно до підсумку всіх активів, усіх зобов'язань, капіталу, усіх доходів і всіх витрат банку. Національний банк України може визначати у своїх нормативно-правових актах поріг суттєвості за окремими об'єктами обліку за іншою величиною.
2.11. Під час підготування даних для складання форми (або файла) статистичної звітності територіальні управління та установи Національного банку України, банки, інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій і підприємства, які мають рахунки в іноземних банках, використовують державні класифікатори та відповідні стандарти.
( Пункт глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
№ 188 від 27.06.2008 )
2.12. За фактом унесення змін у діючу форму звітності або введення нової форми звітності розробник відповідної форми звітності в разі потреби встановлює тестовий період для складання та подання статистичних звітів за щоденними та декадними формами звітності тривалістю до одного місяця, за іншими - один звітний період, про що повідомляє в окремому листі.
Упродовж тестового періоду вимоги щодо складання та подання статистичних звітів, установлений порядок виправлення помилок під час заповнення форм звітності не змінюються. Штрафні санкції за допущені помилки в статистичних звітах, які були подані впродовж тестового періоду, не застосовуються.
3. Оприлюднення грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції
3.1. Оприлюднення статистичних даних з грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції здійснюється шляхом їх публікації в офіційних виданнях Національного банку України, та на сторінці Національного банку України в міжнародній мережі Інтернет.
3.2. Відповідно до Статей Угоди Міжнародного валютного фонду Національний банк України подає до Міжнародного валютного фонду статистичну звітність з грошової і банківської статистики, статистики платіжного балансу та з міжнародної інвестиційної позиції, яка публікується в збірнику Міжнародного валютного фонду "Міжнародна фінансова статистика".
Директор Економічного департаменту | В.М. Галь |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Голови Національного банку України Голова Державного комітету статистики України | А.П. Яценюк О.Г. Осауленко |
Додаток 1
до Правил організації
статистичної звітності,
що подається до
Національного банку України
ЗРАЗКИ ТА ПОЯСНЕННЯ
щодо заповнення форм статистичної звітності, що подається до Національного банку України
1. Форми статистичної звітності територіальних управлінь і установ Національного банку України
( У тексті форм і пояснень щодо їх заповнення розділів 1 і 2 цифри "200_" замінено цифрами "20_" згідно з Постановою Національного банку
№ 313 від 28.05.2009 )
Форма № 1Д-НБУ (щоденна)
Баланс
Пояснення щодо заповнення форми № 1Д-НБУ
Баланс
Форма звітності передбачає надання інформації про залишки за балансовими рахунками, рахунками доходів та витрат та позабалансовими рахунками на звітну дату.
Баланс активів і пасивів формується за даними рахунків класів 1 - 5 Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496.
У формі звітності (колонка 1 "Рахунки") активні та пасивні рахунки відображаються окремо в чіткій послідовності за балансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку, груп, розділів, класів та за позабалансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку та груп. Рахунки класу 8 "Меморандні рахунки" до балансу не включаються. У кінці форми звітності наводиться інформація за групами меморандних рахунків 800, 801, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809. Номери рахунків набувають таких значень:
( Абзац третій пояснення щодо заповнення форми звітності № 1Д-НБУ розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 530 від 03.12.2003,
№ 179 від 15.05.2006 )
рахунок четвертого порядку (чотиризначний) - балансовий рахунок;
рахунок третього порядку (тризначний) - група;
рахунок другого порядку (двозначний) - розділ;
рахунок першого порядку (однозначний) - клас.
Контрактивні рахунки в активах та контрпасивні рахунки в пасивах відображаються з протилежним знаком і зменшують відповідні статті за групами, розділами та класами.
У класі 5 "Капітал" залишок балансового рахунку 5040 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" формується один раз у кінці року і має дорівнювати різниці між сумами класу 6 "Доходи" та класу 7 "Витрати". У разі від'ємного результату зменшується сума класу 5 "Капітал".
Сума активів завжди має дорівнювати сумі зобов'язань та капіталу банку.
Доходи та витрати формуються за даними рахунків класів 6 та 7. Рахунки доходів та витрат закриваються один раз у кінці року.
Для визначення результату діяльності банку протягом року під час формування звітності на паперових носіях різниця між рахунками класів 6 та 7 виводиться в автоматизованому режимі як умовний технічний активно-пасивний рахунок 5999 "Результат діяльності".
Позабалансові рахунки формуються за даними класу 9 "Позабалансові рахунки". Сума активних рахунків має дорівнювати сумі пасивних рахунків. Баланс за позабалансовими рахунками формується на рівні позабалансових рахунків четвертого порядку та груп.
Залишки за операціями, що здійснюються в іноземній валюті, відображаються в колонках 4, 5, 7, 8 у гривневому еквіваленті. У колонках 4, 7 зазначаються суми в іноземній валюті та банківських металах 1 групи, а в колонках 5, 8 - в іноземній валюті 2 і 3 груп
Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
№ 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за № 841/7129).
У колонках 3, 4, 5 зазначаються залишки за операціями з резидентами, а в колонках 6, 7, 8 - з нерезидентами. Під час заповнення колонок 3 - 8 використовуються дані аналітичного обліку, які вибрані для рахунків, що мають відповідні параметри валюти та резидентності контрагента. Сума даних колонок 3 - 8 дорівнює сумі даних колонки 2.
( Пояснення щодо заповнення форми № 1Д-НБУ із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 22 від 27.01.2006,
№ 179 від 15.05.2006,
№ 679 від 17.11.2009 )
Форма № 10-НБУ (місячна)
Оборотно-сальдовий баланс
Пояснення щодо заповнення форми № 10-НБУ
Оборотно-сальдовий баланс
Форма звітності передбачає надання інформації про обороти та вихідні залишки за балансовими рахунками, рахунками доходів та витрат та позабалансовими рахунками за звітний місяць.
Оборотно-сальдовий баланс Національного банку України складається поетапно:
не пізніше шостого робочого дня місяця, наступного за звітним формується оборотно-сальдовий баланс, за винятком Банкнотно-монетного двору, Фабрики банкнотного паперу (м. Малин);
не пізніше дев'ятого робочого дня місяця, наступного за звітним формується повний оборотно-сальдовий баланс Національного банку України.
Оборотно-сальдовий баланс активів і пасивів формується за даними рахунків класів 1 - 5 Плану рахунків бухгалтерського обліку Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.2005 № 496.
У формі звітності (колонка 1 "Рахунки") активні та пасивні рахунки відображаються окремо в чіткій послідовності за балансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку, груп, розділів, класів та за позабалансовими рахунками - у розрізі рахунків четвертого порядку та груп. Рахунки класу 8 "Меморандні рахунки" в оборотно-сальдовий баланс не включаються. У кінці форми звітності наводиться інформація за групами меморандних рахунків 800, 801, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809. Номери рахунків набувають таких значень:
( Абзац шостий пояснення щодо заповнення форми звітності № 10-НБУ розділу 1 додатка із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку
№ 530 від 03.12.2003,
№ 179 від 15.05.2006 )
рахунок четвертого порядку (чотиризначний) - балансовий рахунок;
рахунок третього порядку (тризначний) - група;
рахунок другого порядку (двозначний) - розділ;
рахунок першого порядку (однозначний) - клас.
Контрактивні рахунки в активах та контрпасивні рахунки в пасивах відображаються з протилежним знаком і зменшують відповідні статті за групами, розділами та класами.
У класі 5 "Капітал" залишок балансового рахунку 5040 "Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)" формується один раз у кінці року і має дорівнювати різниці між сумами класу 6 "Доходи" та класу 7 "Витрати". У разі від'ємного результату зменшується сума класу 5 "Капітал".
Сума активів завжди має дорівнювати сумі зобов'язань та капіталу банку.
Доходи та витрати формуються за даними рахунків класів 6 та 7. Рахунки доходів та витрат закриваються один раз у кінці року.
Для визначення результату діяльності банку протягом року під час формування звітності на паперових носіях різниця між рахунками класів 6 та 7 виводиться в автоматизованому режимі як умовний технічний активно-пасивний рахунок 5999 "Результат діяльності".
Позабалансові рахунки формуються за даними класу 9 "Позабалансові рахунки". Сума активних рахунків має дорівнювати сумі пасивних рахунків. Баланс за позабалансовими рахунками формується на рівні позабалансових рахунків четвертого порядку та груп.
Обороти за операціями, що здійснюються в іноземній валюті (колонки 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 15), та залишки за ними (колонки 17, 18, 20, 21) під час формування звіту на паперових носіях відображаються в гривневому еквіваленті. Перерахування сум оборотів у гривневий еквівалент проводиться щодня за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на час здійснення операцій. Перераховані суми оборотів у гривневому еквіваленті накопичуються щодня. У колонках 4, 7, 11, 14, 18, 21 зазначаються суми в іноземній валюті та банківських металах 1 групи, а в колонках 5, 8, 12, 15, 19, 22 - в іноземній валюті 2 і 3 груп
Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002
№ 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за № 841/7129).
У колонках 3, 4, 5, 10, 11, 12 відображаються суми оборотів, а в колонках 17, 18, 19 - вихідні залишки за операціями з резидентами. Аналогічно в колонках 6, 7, 8, 13, 14, 15 відображаються суми оборотів, а в колонках 20, 21, 22 - вихідні залишки за операціями з нерезидентами. Для заповнення колонок використовуються дані аналітичного обліку, які вибрані для рахунків, що мають відповідні параметри валюти та резидентності контрагента.
Сума показників колонок 3 - 8 дорівнює показнику колонки 2.
Сума показників колонок 10 - 15 дорівнює показнику колонки 9.
Сума показників колонок 17 - 22 дорівнює показнику колонки 16.
Інформація за цими формами звітності надається в копійках.
Форма № 363-Н (місячна)
Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю, доходи та витрати
Пояснення щодо заповнення форми № 363-Н
Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю, доходи та витрати (класифікація за секторами економіки)
1. Звіт передбачає надання даних про залишки коштів за іншою заборгованістю, процентні доходи та витрати, дивідендні доходи, отримані та сплачені неустойки (штрафи, пені) в розрізі секторів економіки.
2. У звіті відображаються залишки за балансовими рахунками в національній валюті та залишки за балансовими рахунками в іноземній валюті в гривневому еквіваленті, перераховані за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на звітну дату.
3. Дані про залишки коштів за іншою заборгованістю Національного банку України складаються за даними балансу Національного банку України та даними аналітичного обліку з урахуванням параметрів аналітичного обліку щодо резидентності (параметр K030), кодів валют (параметр R030), інституційних секторів економіки (параметр К072) з урахуванням параметра аналітичного обліку R013. Дані про процентні доходи та витрати, дивідендні доходи, отримані та сплачені неустойки (штрафи, пені) складаються за даними балансу Національного банку України та даними аналітичного обліку з урахуванням параметра аналітичного обліку щодо інституційних секторів економіки (параметр К072).
4. Показники колонки 1 у рядках 1 - 15 форми дорівнюють сумі відповідних показників колонок 2 і 12. Показники колонки 2 у рядках 1 - 15 форми дорівнюють сумі відповідних показників колонок 3 - 11.
5. Розрахунок показників форми наведено в зазначеній нижче таблиці.
№ з/п | Назва показника | Розрахунок показника (залишки коштів за рахунками за станом на кінець періоду за відповідними розрізами з урахуванням параметра аналітичного обліку R013) |
1 | 2 | 3 |
1 | Боргові цінні папери в портфелі Національного банку України | рахунки груп 130, 131, 134 |
2 | Акції в портфелі Національного банку України та інші форми участі в капіталі | рахунки груп 133, 210, 211 |
3 | Кредити, що надані Національним банком України | рахунки груп 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 |
4 | Інші кошти Національного банку України | рахунки 3702А, 3710А |
5 | Інша дебіторська заборгованість Національному банку України (комерційний кредит та аванси) | рахунки 2731, 2732, 2734, 2737, 2739, рахунки груп 271, 274, 276, 277 |
6 | Цінні папери, емітовані Національним банком України | рахунки груп 332, 337 |
7 | Кредити, що отримані Національним банком України | рахунки 3401, 3405КП, 3406, 3408 |
8 | Інші кошти в Національному банку України | рахунки груп 321, 322, 323, 325, 356, рахунки 3702П, 3710П |
9 | Інша кредиторська заборгованість Національного банку України (комерційний кредит та аванси) | рахунки груп 471, 474, 476, 477 |
10 | Резерви під заборгованість за кредитами Національного банку України | рахунки 1490КА, 1491АП |
11 | Процентні доходи | рахунки розділу 60 |
12 | Дивідендні доходи | рахунки групи 640 |
13 | Отримані неустойки (штрафи, пені) | рахунки 6600, 6601 |
14 | Процентні витрати | рахунки розділу 70 |
15 | Сплачені неустойки (штрафи, пені) | рахунки 7600, 7601 |
Форма № 505 (місячна)
Інформація про зареєстровані договори щодо виконання резидентами перед нерезидентами боргових зобов'язань за залученими від них кредитами та позиками в іноземній валюті за ________________ 20___ року
Пояснення щодо заповнення форми № 505
Інформація про зареєстровані договори щодо виконання резидентами перед нерезидентами боргових зобов'язань за залученими від них кредитами та позиками в іноземній валюті
2. Опис параметрів заповнення форми:
У колонках 3, 9, 15, 22 зазначається відповідна дата (8 знаків) - ДДММРРРР.
Колонка 4 - зазначається найменування резидента згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію, для позичальників - фізичних осіб зазначаються слова "фізична особа".
Колонка 5 - зазначається ідентифікаційний код (номер) позичальника відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) або Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів (далі - ДРФО). Якщо немає ідентифікаційного номера за ДРФО, зазначається нуль.
( Абзац п'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац шостий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац сьомий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац восьмий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дев'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац десятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац одинадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дванадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац тринадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац чотирнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац п'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац шістнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац сімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац вісімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дев'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )
Колонка 7 містить код банку (відокремленого підрозділу), що безпосередньо обслуговує іноземний кредит, згідно з Довідником власних підрозділів банку, dptlist.dbf - 20 знаків.
Колонка 11 - зазначається код країни - 3 знаки згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу.
( Абзац пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 в редакції Постанови Національного банку
№ 162 від 24.05.2011 )( Абзац сьомий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац восьмий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дев'ятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац десятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац одинадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дванадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац тринадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац чотирнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац п'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац шістнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац сімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац вісімнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )( Абзац дев'ятнадцятий пункту 2 пояснення щодо заповнення форми № 505 виключено на підставі Постанови Національного банку
№ 555 від 27.12.2013 )