ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
27.12.2013 № 555 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 січня 2014 р.
за № 143/24920
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 129 від 01.03.2016 )
Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
Відповідно до статті 67 Закону України "Про Національний банк України" , з метою забезпечення виконання регулятивних та наглядових функцій, складання грошової і банківської статистики та статистики платіжного балансу Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України , затверджених постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2003 року № 124, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 травня 2003 року за № 353/7674 (зі змінами), що додаються.
2. Генеральному економічному департаменту (Коваленко О.І.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь і підрозділів центрального апарату Національного банку України, банків України, а також інших фінансових установ, національного оператора поштового зв’язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, для використання в роботі.
3. Генеральному департаменту інформаційних технологій та платіжних систем (Синявська Н. Б.) унести відповідні зміни до програмного забезпечення.
4. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
Голова | І.В. Соркін |
ПОГОДЖЕНО: |
Голова Державної служби фінансового моніторингу України | С.Г. Гуржій |
Голова Державної служби статистики України | О.Г. Осауленко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
27.12.2013 № 555
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 січня 2014 р.
за № 143/24920
ЗМІНИ
до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України ( z0353-03 )
I. У додатку 1 до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України :
1. У розділі 1:
1) у формі № 505 "Інформація про зареєстровані договори щодо виконання резидентами перед нерезидентами боргових зобов’язань за залученими від них кредитами та позиками в іноземній валюті" та поясненні щодо її заповнення:
у таблиці форми колонки 6, 12 та 23 виключити;
у пункті 2 пояснення:
абзаци п’ятий - дев’ятнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци двадцятий - п’ятдесят третій уважати відповідно абзацами п’ятим - тридцять восьмим;
абзаци сьомий - дев’ятнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзаци двадцятий - тридцять восьмий уважати відповідно абзацами сьомим - двадцять п’ятим;
абзаци вісімнадцятий - двадцять третій виключити.
У зв’язку з цим абзаци двадцять четвертий, двадцять п’ятий уважати відповідно абзацами вісімнадцятим, дев’ятнадцятим;
2) в абзаці п’ятнадцятому пояснення щодо заповнення форми № 535 "Звіт про рух та залишки валютних цінностей на рахунках резидентів за межами України" цифри "4217-2000" замінити цифрами "4217:2010", а цифри "28.01.2000 № 73" замінити цифрами, словами і літерами "28 липня 2010 року № 327 (KL_r030.dbf)";
3) в абзаці п’ятому пояснення щодо заповнення форми № 550Д-Н "Розшифрування валютних рахунків" цифри "4217-2000" замінити цифрами "4217:2010", а цифри "28.01.2000 № 73" замінити цифрами, словами і літерами "28 липня 2010 року № 327 (KL_r030.dbf)";
4) у формі № 551 "Звіт про кількість проведених перевірок з питань дотримання законодавства під час проведення валютних операцій, виявлених порушень і вжиті до порушників заходи" та поясненні щодо її заповнення:
таблицю форми після рядка 14.2 доповнити новим рядком такого змісту:
"
";
доповнити пояснення двома новими абзацами такого змісту:
"Рядок 15 - зазначається кількість порушень, вчинених юридичними особами (які не є банками, фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку) та фізичними особами, які виявлені працівниками ТУ під час виконання функцій у сфері валютного контролю та ліцензування протягом звітного періоду (усього) (одиниць), - до 5 знаків.
У рядку 15 заповнюється лише колонка "усього";
5) форму № 812 "Довідка про виконання капітальних вкладень у будівництво (реконструкцію, розширення, технічне переозброєння, проектування тощо) об’єктів" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:
"Форма № 812 (місячна)
Довідка про виконання капітальних вкладень у будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію та технічне переоснащення) об’єктів
( Див. текст )
Пояснення щодо заповнення форми № 812
Довідка про виконання капітальних вкладень у будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію та технічне переоснащення) об’єктів
1. Довідка містить інформацію про виконання капітальних вкладень у будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію та технічне переоснащення) об’єктів, яка надається установами Національного банку України, що є замовниками.
2. У звіт включаються всі об’єкти, включені до плану капітальних вкладень у будівництво власних об’єктів Національного банку України та їх фінансування на поточний рік.
3. Фактичне виконання робіт за звітний період відображається на підставі оформлених у встановленому порядку первинних документів - актів виконаних робіт.
4. Використання коштів за відповідний звітний період відображається на підставі відповідних бухгалтерських документів про оплату.
5. Звіт складається за оперативними даними, уточнення яких проводиться коригуванням даних у наступному місяці.
6. Опис параметрів заповнення форми.
Колонка 1 - зазначається повна назва кожного об’єкта відповідно до затвердженого плану капітальних вкладень у будівництво власних об’єктів Національного банку України та їх фінансування на поточний рік.
Колонка 2 - зазначається сума, що витрачена на виконання капітальних вкладень за звітний період з початку року відповідно до актів виконаних робіт.
Колонка 3 - зазначається сума на виконання будівельно-монтажних робіт за звітний період з початку року відповідно до форми № КБ-2в "Акт приймання виконаних будівельних робіт" , затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 04 грудня 2009 року № 554 "Про затвердження типових форм первинних документів з обліку в будівництві".
Колонка 4 - зазначається вартість змонтованого обладнання (у тому числі нестандартизованого) за звітний період з початку року.
Колонка 5 - зазначається вартість пусконалагоджувальних робіт за звітний період з початку року відповідно до актів виконаних робіт.
Колонка 6 - зазначається вартість проектних робіт, визначених відповідно до ДБН А.2.2-3-2012 "Склад та зміст проектної документації на будівництво", затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 03 березня 2012 року № 98 , у тому числі вартість передпроектних робіт, вартість експертизи проектної документації за звітний період з початку року відповідно до актів виконаних робіт.
Колонка 7 - зазначається вартість інших капітальних вкладень, у тому числі витрати на проведення авторського нагляду проектними організаціями, науково-технічного супроводу, витрати, пов’язані з проведенням конкурсних торгів та введенням об’єкта в експлуатацію за звітний період з початку року.
Колонка 8 - зазначається сума використання коштів з початку року за звітний період на підставі відповідних бухгалтерських документів про оплату.
Колонка 9 - уведено основних фондів на підставі оформлених у встановленому порядку документів.
Рядок "Усього" - зазначаються суми значень колонок 2 - 9.
Усі суми колонок 2 - 9 зазначаються з ПДВ.
Вихідний документ, який залишається в архіві територіальних управлінь, установ Національного банку України, підписується керівником установи, головним бухгалтером та виконавцем".
2. У розділі 2:
1) форму № 200 "Звіт про взаємодію банку зі Спеціально уповноваженим органом з питань фінансового моніторингу" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:
"Форма № 200 (місячна)
Звіт про взаємодію банку зі Спеціально уповноваженим органом з питань фінансового моніторингу
( Див. текст )
Пояснення щодо заповнення форми № 200
Звіт про взаємодію банку зі Спеціально уповноваженим органом з питань фінансового моніторингу
1. Звіт передбачає надання банками відомостей за звітний місяць про:
фінансові операції клієнтів (далі - фінансові операції), інформація про які внесена до реєстру фінансових операцій;
фінансові операції, щодо яких банком СУО надіслані повідомлення відповідно до вимог Закону ;
отримані від СУО рішення про подальше зупинення фінансових операцій, зупинення/подальше зупинення видаткових операцій за рахунками клієнтів, доручення про зупинення проведення або забезпечення моніторингу фінансових операцій на виконання запитів уповноваженого органу іноземної держави;
отримані від СУО запити про надання інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій, запити про надання інформації та надані банком відповіді на них, повідомлення про порушення (закриття) кримінальних справ та прийняті за ними рішення;
фінансові операції, за якими банком прийняті рішення про недоцільність інформування СУО;
фінансові операції, за якими від СУО надходили файли-повідомлення про відмову від узяття їх на облік.
2. Звіт складається за такими типами клієнтів банку:
1 тип - юридична особа;
2 тип - фізична особа - підприємець;
3 тип - фізична особа.
3. Звіт складається в національній валюті (у копійках).
4. Опис параметрів заповнення форми.
Форма подається банками - юридичними особами в розрізі регіонів. Під час складання звітності за формою дані групуються відповідно до фактичного місця проведення фінансових операцій клієнтів у розрізі регіонів.
Колонка 3 - зазначається кількість відповідних показників. Дані цієї колонки є сумою колонок 5, 7, 9 (за винятком рядків 17-19).
Колонка 4 - зазначається загальна сума відповідних фінансових операцій (еквівалент у національній валюті). Дані цієї колонки є сумою колонок 6, 8, 10.
Колонки 5-10 - зазначаються кількість відповідних показників та суми фінансових операцій (еквівалент у національній валюті) у розрізі типів клієнтів банку.
Рядок 1 - зазначаються дані про фінансові операції, відомості про які внесені до реєстру фінансових операцій.
У рядках 2-8, 11, 11.1, 13, 14.1 зазначаються дані щодо тих фінансових операцій, повідомлення про які було надіслано СУО та щодо яких у звітному місяці отримані від СУО файли-повідомлення про взяття їх на облік (файл типу "В" з кодом помилки "0000").
Рядок 2 - зазначаються дані про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу (код ознаки здійснення фінансової операції відповідно до довідника кодів ознак здійснення фінансових операцій, визначених у додатку 10 до Інструкції щодо заповнення форм обліку та подання інформації, пов’язаної із здійсненням фінансового моніторингу , затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 26 квітня 2013 року № 496, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 травня 2013 року за № 805/23337 (далі - Інструкція), відповідає кодам "1", "8", "9").
Рядок 2.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, з використанням довідника кодів ознак фінансових операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, визначених у додатку 2 до Інструкції .
Рядок 3 - зазначаються дані про фінансові операції, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, повідомлення про які надіслано СУО (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає кодам "1", "8", "9").
Рядок 3.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, відповідно до довідника кодів ознак фінансових операцій, які підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, та фінансових операцій з відстеження (моніторингу) за запитом іноземної держави чи Держфінмоніторингу, визначених у додатку 3 до Інструкції . Разом з тим дані щодо фінансових операцій, інформація про які була надіслана СУО на виконання його рішень/доручень з кодами "138", "603 - 606", "701", "702", у цьому рядку не зазначаються.
Рядок 4 - зазначаються дані про здійснені фінансові операції, що підлягають обов’язковому та внутрішньому фінансовому моніторингу, які були виявлені та внесені до реєстру фінансових операцій за результатами здійснення Національним банком України перевірки та повідомлення про які надіслано СУО. Інформація про такі фінансові операції зазначається в рядках 2 або 3 та рядку 4 одночасно. Дані рядка 4 є сумою даних рядків 4.1 та 4.2.
Рядок 4.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 2 до Інструкції .
Рядок 4.2 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 3 до Інструкції .
Рядок 5 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов’язані, стосуються або призначені для фінансування терористичної діяльності, терористичних актів чи терористичних організацій і організацій або осіб, до яких застосовані міжнародні санкції, повідомлення про які банк надіслав СУО відповідно до частини восьмої статті 12 Закону.
Рядок 6 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо проведення яких відповідно до абзацу другого частини першої статті 10 Закону надано відмову у зв’язку з тим, що вони містять ознаки, які згідно із Законом підлягають фінансовому моніторингу, повідомлення про які надіслано СУО (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "3". Дані цього рядка є сумою даних рядків 6.1 та 6.2).
Рядок 6.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 2 до Інструкції.
Рядок 6.2 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 3 до Інструкції.
Рядок 7 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо проведення яких відповідно до абзацу першого частини першої статті 10 Закону надано відмову у зв’язку з ненаданням клієнтом, з яким установлені ділові відносини, необхідної інформації для ідентифікації та вивчення його фінансової діяльності (код ознаки фінансової операції згідно з додатком 3 до Інструкції відповідає коду "138" та код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "2").
Рядок 8 - зазначаються дані про фінансові операції, проведення яких зупинено відповідно до частини першої статті 17 Закону. Дані цього рядка є сумою даних рядків 8.1 та 8.2.
Рядок 8.1 - зазначаються дані про фінансові операції, проведення яких зупинено у зв’язку з тим, що вони містять ознаки таких, які згідно зі статтями 15, 16 Закону підлягають фінансовому моніторингу (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 відповідає коду "5". Дані цього рядка є сумою рядків 8.1.1 та 8.1.2).
Рядок 8.1.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 2 до Інструкції .
Рядок 8.1.2 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 3 до Інструкції .
Рядок 8.2 - зазначаються дані про фінансові операції, проведення яких зупинено у зв’язку з тим, що їх учасниками або вигодоодержувачами є особи, які включені до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності або до яких застосовані міжнародні санкції.
Рядок 9 - зазначаються дані про зупинені відповідно до частини першої статті 17 Закону фінансові операції, щодо яких від СУО отримані рішення про подальше їх зупинення. Дані цього рядка є сумою рядків 9.1, 9.2.
У рядках 9.1, 9.2 зазначаються дані про ті фінансові операції, щодо яких у звітному місяці для підтвердження отриманих від СУО рішень в електронному або паперовому вигляді надіслано до СУО відповідні файли-листи або листи.
Рядок 9.1 - зазначаються дані про зупинені відповідно до частини першої статті 17 Закону фінансові операції, щодо яких від СУО отримані рішення про подальше їх зупинення, прийняті ним відповідно до частини другої статті 17 Закону.
Рядок 9.2 - зазначаються дані про зупинені відповідно до частини першої статті 17 Закону фінансові операції, щодо яких від СУО отримані рішення про подальше їх зупинення, прийняті ним відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону.
Рядок 10 - зазначаються дані про кількість отриманих від СУО рішень про зупинення видаткових операцій за рахунками клієнтів. Дані цього рядка є сумою даних рядків 10.1 та 10.2.
У рядках 10.1, 10.2 зазначаються дані про кількість отриманих рішень/доручень СУО (в електронному або паперовому вигляді), щодо яких у звітному місяці для підтвердження про їх отримання надіслано до СУО відповідні файли-листи або листи.
Рядок 10.1 - зазначаються дані про кількість отриманих від СУО рішень про зупинення видаткових операцій за рахунками клієнтів, прийнятих ним відповідно до частини третьої статті 17 Закону.
Рядок 10.2 - зазначаються дані про кількість отриманих від СУО рішень про подальше зупинення видаткових операцій за рахунками клієнтів, прийнятих ним відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону.
Рядок 11 - зазначаються дані про видаткові фінансові операції за рахунками клієнтів, здійснення яких було зупинено на виконання рішень СУО (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "7", код ознаки фінансової операції відповідно до додатка 3 до Інструкції відповідає коду "605", вид рішення відповідно до довідника видів рішень, визначених у додатку 12 до Інструкції , відповідає кодам "21" та "33").
Рядок 11.1 - зазначаються дані про прибуткові фінансові операції за рахунками клієнтів, повідомлення про які надіслано СУО відповідно до частини четвертої статті 17 Закону на виконання рішень СУО (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "1", код ознаки фінансової операції відповідно до додатка 3 до Інструкції відповідає коду "604", вид рішення згідно з додатком 12 до Інструкції відповідає кодам "21" та "33").
Рядок 12 - зазначаються дані про кількість отриманих від СУО доручень на виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону.
Рядок 13 - зазначаються дані про фінансові операції, повідомлення про які були надіслані на виконання доручень СУО відповідно до частини п’ятої статті 22 Закону. Дані цього рядка є сумою даних рядків 13.1 та 13.2.
Рядок 13.1 - зазначаються дані про фінансові операції, проведення яких зупинено на виконання доручення СУО щодо виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "6", код ознаки фінансової операції відповідно до додатка 3 до Інструкції відповідає коду "606", вид рішення згідно з додатком 12 до Інструкції відповідає коду "41").
Рядок 13.2 - зазначаються дані про фінансові операції, стосовно яких забезпечено моніторинг на виконання доручення СУО щодо виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "1", код ознаки фінансової операції відповідно до додатка 3 до Інструкції відповідає коду "606", вид рішення згідно з додатком 12 до Інструкції відповідає коду "41").
Рядок 14 - зазначаються дані про кількість отриманих від СУО запитів про надання інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій відповідно до пункту 11 частини другої статті 6 Закону.
Рядок 14.1 - зазначаються дані про фінансові операції, стосовно яких забезпечено відстеження (моніторинг) на виконання запитів СУО (код ознаки здійснення фінансової операції згідно з додатком 10 до Інструкції відповідає коду "1", код ознаки фінансової операції відповідно до додатка 3 до Інструкції відповідає коду "603", вид рішення згідно з додатком 12 до Інструкції відповідає коду "61").
Рядок 15 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо яких прийнято рішення про недоцільність інформування СУО та підготовлено довідки з обґрунтуванням прийнятих рішень.
Рядок 15.1 - послідовно зазначаються дані, згруповані за кожним кодом ознак фінансових операцій, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу, з використанням додатка 3 до Інструкції.
Рядок 16 - зазначаються дані про фінансові операції, за якими протягом звітного періоду від СУО надійшли файли-повідомлення про відмову від взяття їх на облік.
Рядок 17 - зазначаються дані про отримані запити від СУО про надання додаткової інформації, на які протягом звітного періоду до СУО надіслані відповіді.
Рядок 18 - зазначаються дані про отримані запити від СУО про надання інформації на виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави, на які протягом звітного періоду до СУО надіслані відповіді.
Рядок 19 - зазначаються дані про отримані запити від СУО про надання іншої інформації, зокрема тієї, що має гриф "Банківська таємниця", копій документів, необхідних для виконання покладених на СУО завдань, на які протягом звітного періоду до СУО надіслані відповіді.
У рядках 17-19 зазначаються дані про кількість окремих запитів, які містяться у файлах-запитах СУО (відповідає кількості екземплярів структури INF_ZAP - ідентифікатор реквізиту FILE_OPER у файлі типу XC). Якщо запит СУО надісланий на паперових носіях, то він відображається як один запит.
Дані в рядках 17-19 відображаються відповідно до фактичного місця відкриття рахунку/проведення фінансових операцій без відкриття рахунку.
У рядках 18 і 19 інформація щодо окремого запиту зазначається по одному разу у межах кожного регіону відповідно до фактичного місця відкриття рахунку/проведення фінансових операцій без відкриття рахунку.
Якщо запит стосується одночасно кількох типів клієнтів, то дані щодо такого запиту в рядках 18 і 19 відображаються по одному разу щодо кожного окремого типу клієнта.
Якщо запит СУО не стосується клієнтів/осіб, які були клієнтами банку, то в рядках 18 і 19 інформація щодо такого запиту не зазначається.
Рядок 20 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо яких протягом звітного періоду від СУО надійшли повідомлення на виконання пункту 18 частини другої статті 18 Закону про факт початку досудового розслідування за повідомленнями банку, що надсилалися до СУО відповідно до вимог статей 15, 16 Закону.
Рядок 21 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо яких протягом звітного періоду від СУО на виконання пункту 18 частини другої статті 18 Закону надійшли повідомлення про факт закриття кримінального провадження в ході досудового розслідування, яке було розпочато за повідомленнями банку.
Рядок 22 - зазначаються дані про фінансові операції, щодо яких протягом звітного періоду від СУО на виконання пункту 18 частини другої статті 18 Закону надійшли повідомлення про прийняті судами рішення за кримінальними провадженнями, які були розпочаті за повідомленнями банку.";
2) у порядку подання форми № 201 "Звіт з питань фінансового моніторингу про кількість окремих типів клієнтів банку" слово "Департаменту" замінити словом "Службі";
3) форму № 202 "Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:
"Форма № 202 (квартальна)
Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
( Див. текст )
Пояснення щодо заповнення форми № 202
Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
Опис параметрів заповнення звіту.
Інформація в колонках 1-4 та 11, 12 зазначається за станом на дату складання звітності, у колонках 5-10 - за звітний період.
Колонка 1 - зазначається код згідно з Довідником власних підрозділів банку, dptlist.dbf - 20 символів.
Колонка 2 - зазначається найменування створеного в банку структурного підрозділу із запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму та в разі наявності іншого підрозділу, розташованого поза місцезнаходженням банку, який здійснює фінансові операції або забезпечує їх здійснення, у тому числі надає послуги від імені банку (далі - підрозділ банку), якому надані повноваження щодо ведення реєстру фінансових операцій (далі - Реєстр).
Для структурного підрозділу із запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму в колонці 1 зазначається код головного банку.
Якщо в банку не створено окремий структурний підрозділ із запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму, то колонка 2 залишається незаповненою, а в колонці 1 зазначається код головного банку.
Колонка 3 - зазначається фактичне місце розташування відповідного підрозділу банку (місто, вулиця, номер будівлі).
Колонка 4 - зазначається порядок надання інформації Спеціально уповноваженому органу. Якщо підрозділ банку має повноваження надавати інформацію безпосередньо, то зазначається 1, через банк - юридичну особу - зазначається 0.
Колонка 5 - зазначаються прізвище, ім’я, по батькові відповідального працівника з питань фінансового моніторингу (далі - відповідальний працівник).
Колонка 6 - зазначається дата призначення відповідального працівника після погодження його кандидатури в Національному банку України.
Колонка 7 - зазначається дата звільнення відповідального працівника від виконання обов’язків.
Колонка 8 - зазначаються прізвища, імена, по батькові осіб, які виконують обов’язки відповідального працівника на час його відсутності.
Колонка 9 - зазначається дата призначення особи, яка виконує обов’язки відповідального працівника.
Колонка 10 - зазначається дата звільнення від виконання обов’язків особи, яка виконує обов’язки відповідального працівника.
Колонки 11, 12 - зазначається інформація щодо відокремлених підрозділів банку, які фактично здійснюють банківську діяльність від імені банку за станом на дату складання звітності, але яким не надані повноваження щодо ведення Реєстру, та які відповідно до внутрішньобанківської системи із запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму надають відповідним підрозділам, відомості про яких зазначено в колонках 1 і 2, інформацію про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, для внесення інформації щодо них до Реєстру. У колонці 11 зазначається цифровий код регіону за місцезнаходженням таких підрозділів згідно з Довідником територій (kodter.dbf), а в колонці 12 зазначається кількість підрозділів у цьому регіоні";
4) у розділі ІІ пояснення щодо заповнення форми № 302 "Звіт про класифікацію кредитних операцій":
після абзацу тридцять четвертого доповнити розділ новим абзацом тридцять п’ятим такого змісту:
"Колонка 5 - зазначається сума позабалансових зобов’язань з кредитування, що надані клієнтам, які класифіковані за І категорією якості, а також за якими згідно з вимогами нормативно-правових актів Національного банку України формування резерву не вимагається".
У зв’язку з цим абзаци тридцять п’ятий - сорок шостий уважати відповідно абзацами тридцять шостим - сорок сьомим;
5) у формі № 363 "Звіт про цінні папери, емітовані банком, іншу заборгованість, похідні фінансові інструменти, доходи та витрати банку (за класифікаціями контрагентів і рахунків)" та поясненні щодо її заповнення:
абзац третій порядку подання форми викласти в такій редакції:
"• банками - юридичними особами за головну установу та філії, що розташовані на території України, у регіональному розрізі, за філії, що розташовані на території інших держав, у розрізі країн, територіальним управлінням Національного банку України в установлений ними термін";
у рядках 15 та 16 колонки Б таблиці форми слова "(комерційний кредит та аванси)" виключити;
у поясненні :
у таблиці пункту 6:
рядки 15 та 16 викласти в такій редакції:
"
";
після рядка 21 доповнити новим рядком такого змісту:
22 | XIII. Кредити, отримані* | рахунки групи 270** |
";
6) у формах № 381 "Довідка про залучені кошти та їх залишки на кореспондентському рахунку" (далі - форма № 381), № 381А "Довідка про залучені кошти та стан перерахування коштів обов’язкових резервів на окремий рахунок у Національному банку України" (далі - форма № 381А) та поясненні щодо заповнення цих форм:
у формі № 381 :
у таблиці форми:
колонку 2 рядків 4, 5 викласти в такій редакції:
"
";
виноски "*" та "**" до таблиці виключити;
у формі № 381А :
у таблиці форми:
колонку 2 рядків 4, 5 викласти в такій редакції:
"
";
після таблиці доповнити двома виносками такого змісту:
"* В останній колонці цього рядка зазначається сума коштів обов’язкових резервів, що має бути перерахована на окремий рахунок у Національному банку України згідно з установленим розміром.
** В останній колонці цього рядка зазначається сума коштів обов’язкових резервів, що зберігається на окремому рахунку на останню дату звітного періоду резервування";
у поясненні :
у частині 1:
абзаци другий та четвертий пункту 1 після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
у пункті 4:
в абзаці першому слова "за винятком коштів" замінити словами "за винятком кредитів", а після слів "від банків-резидентів," доповнити словами "коштів, залучених від";
в абзаці четвертому:
після цифр "2643" доповнити цифрами ", 2644";
після слів та цифр "2701** плюс 2707/2** мінус 2706/2** - (пасивне сальдо)," доповнити словами та цифрами "2700*** плюс 2707/1*** мінус 2706/1*** - (пасивне сальдо), 2701*** плюс 2707/2*** мінус 2706/2*** - (пасивне сальдо)";
цифри "3630," виключити;
в абзаці восьмому слова "залученими від інших фінансових організацій-нерезидентів (**)" замінити словами "залученими від міжнародних та інших організацій-резидентів (**), та коштами, залученими від міжнародних та інших організацій-нерезидентів (***)";
абзац другий пункту 9 після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
у пункті 10:
абзац перший після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
в абзаці третьому слова "звітного періоду резервування" замінити словами "протягом визначених звітних періодів резервування поспіль";
пункт 13 після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
у частині 2:
абзац перший пункту 3 після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
у пункті 4:
абзац перший після слова "формування" доповнити словами "та зберігання";
в абзаці четвертому слова "звітного періоду резервування" замінити словами "протягом визначених звітних періодів резервування поспіль";
7) абзац третій порядку подання форми № 391 "Звіт про стан портфеля цінних паперів (за класифікаціями контрагентів і рахунків)" викласти в такій редакції:
"• банками - юридичними особами за головну установу та філії, що розташовані на території України, у регіональному розрізі, за філії, що розташовані на території інших держав, у розрізі країн, територіальним управлінням Національного банку України в установлений ними термін";
8) у формі № 401 "Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток, емітованих (розповсюджених) для клієнтів банку" та поясненні щодо її заповнення :
порядок подання форми після слів "Департаменту платіжних систем" доповнити словами "Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем";
у поясненні :
абзац перший преамбули після слів "платіжних карток" доповнити словами "та їх реквізитів";
в абзаці першому частини 2 після слів "платіжних карток" доповнити словами "та їх реквізитів", а слово "(імпринтери)" виключити;
абзац перший частини 3 після слів "платіжних карток" доповнити словами "та їх реквізитів";
9) у формі № 402 "Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток через платіжні пристрої банку" та поясненні щодо її заповнення :
назву форми викласти в такій редакції:
"Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток та їх реквізитів через платіжні пристрої банку";
порядок подання форми після слів "Департаменту платіжних систем" доповнити словами "Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем";
у поясненні :
назву форми викласти в такій редакції:
"Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток та їх реквізитів через платіжні пристрої банку";
в абзацах першому, третьому та четвертому частини 2 слово "(імпринтери)" виключити;
10) у формі № 403 "Дані про кількість емітованих (розповсюджених) платіжних карток для клієнтів банку та платіжні пристрої, що використовуються під час здійснення операцій з їх застосуванням" та поясненні щодо її заповнення :
порядок подання форми після слів "Департаменту платіжних систем" доповнити словами "Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем";
у таблиці форми:
після шапки таблиці доповнити новим рядком такого змісту:
"
Розділ I. Робота з платіжними картками та з платіжними пристроями банку
";
після рядка 1.1 доповнити новим рядком 1.1.1 такого змісту:
"
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1.1.1 | із них, які здійснювали операції за звітний період |
";
після рядка 1.2 доповнити новим рядком 1.2.1 такого змісту:
"
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
1.2.1 | із них, які здійснювали операції за звітний період |
";
після рядка 3.4 доповнити новим рядком 3.4.1 такого змісту:
"
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
3.4.1 | із них, безконтактних |
";
після рядка 5.1 доповнити новим рядком 5.1.1 такого змісту:
"
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
5.1.1 | із них, безконтактних |
";
після рядка 5.2 доповнити новим рядком 5.2.1 такого змісту:
"
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
5.2.1 | із них, безконтактних |
";
рядки 6, 6.1, 6.2 виключити.
У зв’язку з цим рядки 7, 8, 8.1, 8.2, 8.3 та 8.4 уважати відповідно рядками 6, 7, 7.1, 7.2, 7.3 та 7.4;
після рядка 7.4 доповнити таблицю новим розділом такого змісту:
"