• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України

Національний банк України  | Постанова від 10.12.2012 № 516 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 10.12.2012
  • Номер: 516
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 10.12.2012
  • Номер: 516
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
10.12.2012 № 516
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2012 р.
за № 2080/22392
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 129 від 01.03.2016 )
Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України
Відповідно до статті 67 Закону України "Про Національний банк України" , з метою забезпечення виконання регулятивних та наглядових функцій, складання грошової і банківської статистики та статистики платіжного балансу Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України , затверджених постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2003 року № 124, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 травня 2003 року за № 353/7674 (зі змінами) (далі - Зміни до Правил), що додаються.
2. Генеральному економічному департаменту (Петрик О.І.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь і підрозділів центрального апарату Національного банку України, банків України, а також інших фінансових установ, національного оператора поштового зв’язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, для використання в роботі.
3. Генеральному департаменту інформаційних технологій та платіжних систем (Синявська Н.Б.) унести потрібні зміни до програмного забезпечення.
4. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, крім підпунктів 2.2.4, 2.2.17-2.2.19 , 2.2.21-2.2.24, 2.2.29 підпункту 2.2 пункту 2 Змін до Правил, підпунктів 3.1, 3.2 пункту 3 Змін до Правил, які набирають чинності з 31 грудня 2012 року, та підпункту 2.2.9 підпункту 2.2 пункту 2 Змін до Правил, який набирає чинності з 02 січня 2013 року.
5. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
ГоловаС.Г. Арбузов
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби статистики УкраїниО.Г. Осауленко
В.о. Голови Державної служби
фінансового моніторингу України
В.П. Зубрій
Міністр фінансів УкраїниЮ. Колобов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
10.12.2012 № 516
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2012 р.
за № 2080/22392
ЗМІНИ
до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України ( z0353-03 )
1. Пункт 2.6 глави 2 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Термін "регіон" уживається в значенні, наведеному в Законі України "Про стимулювання розвитку регіонів" .
2. У додатку 1 "Зразки та пояснення щодо заповнення форм статистичної звітності, що подається до Національного банку України" до Правил:
2.1. У розділі 1:
2.1.1. У формі № 535 "Звіт про рух та залишки коштів на рахунках резидентів за межами України" та поясненні щодо її заповнення:
у назві форми, таблиці форми та поясненні слово "кошти" у всіх відмінках замінити словами "валютні цінності" у відповідних відмінках;
у поясненні:
абзац перший доповнити новим реченням такого змісту: "Інформація про рух та залишки валютних цінностей за рахунками в цінних паперах відображається у звіті в тій валюті, у якій номіновані цінні папери за їх номінальною вартістю";
у абзацах шостому та сьомому слова "Департаментом валютного контролю та ліцензування" виключити, слова "Національного банку" замінити словами "Національним банком";
після абзацу двадцять другого доповнити новим абзацом такого змісту:
"7 - у цінних паперах".
У зв’язку з цим абзаци двадцять третій - тридцять п’ятий уважати відповідно абзацами двадцять четвертим - тридцять шостим;
абзац двадцять восьмий викласти в такій редакції:
"Колонка 18 (Рахунок, відкритий у закордонному банку/рух валютних цінностей/зараховано на рахунок/у тому числі/від іноземних контрагентів) - зазначається сума валютних цінностей, що була зарахована на рахунок за кордоном від іноземних контрагентів".
2.1.2. Пояснення щодо заповнення форми № 551 "Звіт про кількість проведених перевірок з питань дотримання законодавства під час проведення валютних операцій, виявлених порушень і вжиті до порушників заходи" доповнити новим абзацом такого змісту:
"Колонка "усього" рядка 14 може включати повідомлення щодо інших суб’єктів (юридичних та фізичних осіб), які не зазначені в колонках "банківські установи", "фінансові установи" та "національний оператор поштового зв’язку" цього рядка".
2.1.3. Назву форми № 682 "Звіт про застосування Національним банком України до банків заходів впливу", форму та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:
Форма № 682 (місячна)
Звіт про застосування Національним банком України заходів впливу, адміністративних штрафів та санкцій
Пояснення щодо заповнення форми № 682
Звіт про застосування Національним банком України заходів впливу, адміністративних штрафів та санкцій
1. Звіт містить інформацію в розрізі банків, філій іноземних банків (далі - банк) про застосування Національним банком України (далі - Національний банк) заходів впливу за порушення банківського законодавства, санкцій за порушення валютного законодавства та законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та адміністративних штрафів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заходи впливу).
2. Звіт подає територіальне управління Національного банку за місцезнаходженням банку або його відокремленого підрозділу, яке прийняло рішення про застосування заходу впливу (крім Головного управління Національного банку України по місту Києву і Київській області). Територіальне управління Національного банку за місцезнаходженням банку також подає звіт про застосування заходів впливу на рівні центрального апарату Національного банку.
Звіт про застосування заходів впливу щодо банків, розташованих у місті Києві та Київській області, подає Департамент пруденційного нагляду Національного банку.
3. Звіт складається з двох частин.
У частині І звіту "Інформація за поточний рік" зазначається інформація про застосовані заходи впливу в поточному році.
У частині ІІ звіту "Інформація за минулі роки" зазначається інформація про заходи впливу, що застосовані в минулі роки, виконання яких здійснюється в поточному році (у тому числі стосовно яких тривають судові справи та виконавче провадження).
Інформація, внесена до цієї форми звітності, має надаватися до кінця поточного (звітного) року.
4. У колонці 1 форми зазначається код банку - юридичної особи згідно з Електронним технологічним довідником банків України та інших установ (rcukru.dbf, поле PRKB).
5. У колонці 2 форми зазначається найменування банку, до якого застосовано захід впливу.
6. У колонці 3 форми зазначається код відокремленого підрозділу банку згідно з Довідником власних підрозділів банків і банкоматів (DPTLIST).
Ця колонка заповнюється в разі тимчасового, до усунення порушення, відсторонення керівника відокремленого підрозділу банку від посади або накладання адміністративного штрафу на керівника, головного бухгалтера або інших визначених законодавством України осіб у відокремленому підрозділі банку або застосування заходу впливу до банку територіальним управлінням Національного банку за місцезнаходженням відокремленого підрозділу банку.
Якщо відокремлений підрозділ банку припинив свою діяльність, проставляється код відокремленого підрозділу, який є його правонаступником, або код банку.
7. У колонці 4 форми зазначається код застосованого заходу впливу.
Цифрові коди заходів впливу за порушення банківського законодавства, які застосовуються Національним банком згідно з Положенням про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства , затвердженим постановою Правління Національного банку України від 17 серпня 2012 року № 346, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 вересня 2012 року за № 1590/21902 (далі - Положення про заходи впливу), та Положенням про порядок накладення адміністративних штрафів , затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2001 року № 563, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 січня 2002 року за № 62/6350 (із змінами) (далі - Положення про адміністративні штрафи):
010 - письмове застереження;
020 - скликання загальних зборів учасників, спостережної (наглядової) ради банку, правління (ради директорів) банку. Зазначений код заходу впливу відображається у звіті протягом часу здійснення Національним банком контролю за виконанням рішень, прийнятих на цих зборах;
030 - укладення письмової угоди з банком, за якою банк чи визначена угодою особа зобов’язується вжити заходів для усунення порушень, поліпшення фінансового стану банку, підвищення ефективності функціонування та/або адекватності системи управління ризиками тощо;
040 - зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі;
050 - установлення для банку підвищених економічних нормативів;
060 - підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами;
070 - обмеження окремих видів здійснюваних банком операцій;
071 - зупинення окремих видів здійснюваних банком операцій;
072 - припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій;
080 - заборона надавати бланкові кредити;
090 - накладання штрафу на керівника банку на підставі статті 166-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення ;
091 - накладання штрафу на власника істотної участі в банку (на підставі Положення про заходи впливу або статті 166-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення );
100 - накладання штрафу на банк;
110 - тимчасова, до усунення порушення, заборона використання власником істотної участі в банку права голосу придбаних акцій (паїв);
120 - тимчасове, до усунення порушення, відсторонення посадової особи банку від посади;
130 - віднесення банку до категорії проблемного;
140 - віднесення банку до категорії неплатоспроможного.
Цифрові коди заходів впливу 130 та 140 відображаються у звіті до часу прийняття Національним банком іншого рішення;
150 - відкликання банківської ліцензії та ліквідація банку;
170 - обмеження щодо діяльності банку шляхом призначення куратора банку.
Цифрові коди заходів впливу за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, які застосовуються Національним банком згідно з Положенням про застосування Національним банком України санкцій за порушення законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів , одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 червня 2011 року № 192, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 липня 2011 року за № 836/19574, Положенням про адміністративні штрафи :
190 - накладання штрафу на банк;
191 - обмеження проведення окремих видів операцій;
192 - зупинення проведення окремих видів операцій;
193 - припинення проведення окремих видів операцій;
194 - рішення суду щодо накладення штрафу на підставі статті 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
195 - рішення суду щодо накладення штрафу на підставі статті 188-34 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
196 - тимчасове відсторонення посадової особи банку від посади.
Цифрові коди заходів впливу за порушення валютного законодавства, які застосовуються Національним банком до банків згідно з Положенням про валютний контроль , затвердженим постановою Правління Національного банку України від 08 лютого 2000 року № 49, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2000 року за № 209/4430 (із змінами), та Положенням про порядок надання банкам і філіям іноземних банків генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій , затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 серпня 2011 року № 281, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06 вересня 2011 року за № 1054/19792 (із змінами):
200 - накладання штрафу на банк;
210 - відкликання (позбавлення) генеральної ліцензії Національного банку на здійснення валютних операцій.
8. У колонці 5 зазначаються дата, номер рішення про застосування заходу впливу. Дата повинна займати десять перших символів, починатися без пропусків з першої позиції колонки 5 і через крапки включати:
дві цифри дня місяця "ДД";
дві цифри номера місяця "ММ";
чотири цифри номера року "РРРР", тобто мати вигляд "ДДММРРРР".
9. У колонці 6 зазначається код уповноваженого органу (особи), що прийняв (прийняла) рішення про застосування заходу впливу:
01 - постанова Правління Національного банку України;
02 - рішення Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків;
03 - рішення Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків при територіальному управлінні Національного банку України;
04 - уповноважена посадова особа Національного банку в межах своїх повноважень;
05 - уповноважена посадова особа територіального управління Національного банку в межах своїх повноважень;
06 - рішення суду.
10. У колонці 7 зазначається код виду порушення, за яке застосовується захід впливу.
У разі застосування заходу впливу більше ніж за одне порушення до звіту окремими рядками вноситься інформація про кожний вид порушення із зазначенням відповідного коду.
За кожним видом порушень установлено такий цифровий код:
а) порушення економічних нормативів:
нормативів капіталу:
01 - мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1);
02 - достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2);
03 - співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (H3);
04 - співвідношення регулятивного капіталу до зобов’язань (Н3-1);
нормативів ліквідності:
05 - миттєвої ліквідності (Н4);
06 - поточної ліквідності (Н5);
07 - короткострокової ліквідності (Н6);
нормативів кредитного ризику:
08 - максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7);
09 - великих кредитних ризиків (Н8);
10 - максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9);
11 - максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10);
нормативів інвестування:
12 - інвестування в цінні папери окремо за кожною установою (Н11);
13 - загальної суми інвестування (Н12);
б) 20 - порушення порядку формування обов’язкових резервів, установлених Національним банком;
в) порушення валютного законодавства:
30 - здійснення операцій з валютними цінностями без одержання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій;
31 - порушення порядку та умов торгівлі валютними цінностями на міжбанківському валютному ринку, установлених Національним банком;
32 - невиконання зобов’язань щодо купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за дорученням і за рахунок резидентів з метою забезпечення виконання зобов’язань резидентів;
33 - нездійснення банком функцій агента валютного контролю за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами через цей банк;
34 - несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції;
35 - недотримання лімітів відкритої валютної позиції;
36 - недотримання банком розміру резервування коштів за залученими уповноваженим банком депозитами і кредитами (позиками) в іноземній валюті від нерезидентів;
39 - інші порушення валютного законодавства (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
г) порушення банками ліцензійних вимог та технології надання послуг:
40 - порушення банками касової дисципліни;
50 - порушення порядку, строків і технології виконання операцій (послуг), що встановлені нормативно-правовими актами Національного банку;
60 - недотримання банком спеціальних вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку, щодо певного виду діяльності/послуг;
61 - недотримання банком умов, визначених нормативно-правовими актами Національного банку для здійснення інвестицій, або здійснення інвестицій без письмового дозволу Національного банку;
62 - порушення умов, на підставі яких була надана банківська ліцензія/генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій;
63 - недотримання відокремленим підрозділом вимог банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку, внутрішніх документів банку, у тому числі виконання операцій без правових підстав;
64 - порушення порядку відкриття відокремленого підрозділу, що здійснює діяльність від імені банку або виконує функції представництва банку;
65 - невідповідність керівника банку вимогам статті 42 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ;
66 - ненадання банком повідомлення або несвоєчасне повідомлення про внесення змін до положення про відокремлений підрозділ банку, або про прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу банку, або про фактичне припинення діяльності відокремленого підрозділу банку;
67 - здійснення операцій з інсайдерами/пов’язаними особами на умовах, що сприятливіші за звичайні;
ґ) порушення порядку і строків подання звітності та інформації:
70 - порушення порядку подання або оприлюднення звітності, надання недостовірної інформації або звітності, неподання або несвоєчасне їх подання (крім звітності про валютні операції та з питань фінансового моніторингу);
71 - неподання інформації, документів (копій документів) або письмових пояснень з питань діяльності банку на письмову вимогу Національного банку або уповноваженої Національним банком особи, приховування рахунків, документів, активів тощо;
72 - невиправлення звітності в порядку, установленому Національним банком;
73 - поширення реклами, яка містить неправдиву інформацію;
74 - ненадання/несвоєчасне надання банком відповіді щодо виконання письмового застереження;
75 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо подання відомостей до реєстру комерційних агентів банків;
д) інші порушення:
81 - здійснення банком ризикової діяльності, яка може загрожувати інтересам кредиторів і вкладників;
82 - допущення банком недобросовісної конкуренції щодо надання банківських та інших фінансових послуг, а також здійснення іншої діяльності;
83 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо класифікації активів і формування резервів під активні банківські операції в повному обсязі;
84 - проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків;
85 - недостатньо надходжень банку для підтримання на потрібному рівні регулятивного капіталу, забезпечення формування резервів під активні банківські операції та покриття збитків банку;
86 - установлення процентних ставок і комісійних винагород на рівні, що є нижчим від собівартості банківських послуг у банку;
87 - невиконання в установлений строк вимог Національного банку щодо усунення порушень у діяльності банку;
88 - наявність прямого чи опосередкованого впливу власника істотної участі на прийняття банком рішень, що призводять до порушення банківського законодавства або до ризикової політики банку, яка загрожує інтересам кредиторів і вкладників;
89 - порушення власником істотної участі порядку набуття або збільшення істотної участі в банку;
90 - внесок до статутного капіталу банку сформований не за рахунок власних коштів власника істотної участі;
91 - невиконання банком вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо забезпечення умов для проведення уповноваженими Національним банком особами перевірки банку;
92 - невиконання банком у встановлений строк зобов’язань за його письмовою угодою з Національним банком;
93 - невиконання банком у встановлений строк вимоги Національного банку щодо скликання загальних зборів учасників банку, спостережної (наглядової) ради банку, правління (ради директорів) банку;
94 - невиконання банком у встановлений строк рішень Національного банку щодо зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі, або обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій, або заборони видавати бланкові кредити, або підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами та іншими активами;
95 - невиконання вимог та обмежень щодо діяльності банку, установлених Національним банком, протягом трьох місяців поспіль;
96 - невиконання зобов’язань перед вкладниками або іншими кредиторами;
97 - недотримання банком вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо нагляду на консолідованій основі;
98 - порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо залучення субординованого боргу до капіталу банку та дострокового його погашення;
99 - наявність збитків за результатами фінансового року;
100 - інші порушення, за які Національний банк застосовує до банків заходи впливу (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
е) порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та нормативно-правового акта Національного банку щодо складання та надання звітності з питань фінансового моніторингу:
A1 - нездійснення ідентифікації клієнтів, осіб, уповноважених діяти від їх імені, невивчення діяльності клієнтів;
A2 - недотримання порядку ведення анкет клієнтів;
A3 - нездійснення оцінки фінансового стану клієнта;
A4 - нездійснення уточнення інформації щодо ідентифікації та вивчення клієнта, неприведення у відповідність до вимог законодавства ідентифікації наявних клієнтів;
A5 - нез’ясування відомостей про фізичних осіб, які є власниками істотної участі в юридичній особі або здійснюють прямий чи опосередкований вплив на неї;
A6 - нездійснення визначених законом заходів щодо публічних діячів, іноземних фінансових установ, благодійних і неприбуткових організацій;
B1 - невиявлення операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
B2 - недотримання порядку реєстрації фінансових операцій;
В3 - надання Спеціально уповноваженому органу (далі - СУО) інформації про фінансові операції, які не підлягають фінансовому моніторингу;
B4 - нездійснення аналізу фінансових операцій;
B5 - недотримання порядку прийняття рішення про надання/ненадання СУО інформації про фінансову операцію, яка підлягає внутрішньому фінансовому моніторингу;
C1 - недотримання порядку надання інформації СУО (крім порушень за кодами С3, С4, С6, С7, С8, СА);
C2 - ненадання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;
C3 - недотримання термінів надання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;
C4 - недотримання термінів надання СУО на його запит додаткової інформації про фінансові операції, що стали об’єктом фінансового моніторингу, та іншої інформації;
C5 - ненадання/неповне надання СУО на його запит додаткової інформації про фінансові операції, що стали об’єктом фінансового моніторингу, та іншої інформації;
C6 - ненадання/несвоєчасне надання СУО інформації про фінансові операції, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу;
C7 - ненадання/несвоєчасне надання СУО інформації про фінансові операції, у проведенні яких банком клієнту відмовлено, або про відмову від встановлення ділових відносин;
C8 - ненадання/несвоєчасне надання СУО та правоохоронним органам інформації про фінансові операції, стосовно яких є достатні підстави підозрювати, що вони пов'язані, стосуються або призначені для фінансування тероризму;
C9 - ненадання/неповне надання СУО на його запит інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій клієнта, операції якого стали об’єктом фінансового моніторингу;
CA - недотримання термінів надання СУО на його запит інформації, необхідної для виконання ним запиту, що надійшов від уповноваженого органу іноземної держави;
CB - ненадання/неповне надання СУО на його запит інформації, необхідної для виконання ним запиту, що надійшов від уповноваженого органу іноземної держави;
D1 - недотримання порядку призначення/звільнення працівника, відповідального за здійснення фінансового моніторингу;
D2 - невиконання працівником, відповідальним за здійснення фінансового моніторингу (особою, яка тимчасово виконує функції відповідального працівника), своїх функціональних обов’язків;
D4 - ненадання інформації, документів (копій документів) або письмових пояснень з питань діяльності банку на письмову вимогу Національного банку або уповноваженої ним особи, приховування рахунків, документів, активів тощо;
D5 - невиконання керівником банку вимог щодо організації дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму;
D6 - незабезпечення функціонування адекватної системи ризиків;
Д7 - ненадання/несвоєчасне надання Національному банку інформації щодо виконання письмової вимоги та заходів впливу;
E1 - недотримання порядку зупинення фінансових операцій;
E2 - недотримання порядку зберігання документів щодо ідентифікації клієнтів та/або інформації про фінансові операції, які стали об’єктом фінансового моніторингу, ведення справ клієнтів;
E3 - невідповідність внутрішньобанківських документів з питань фінансового моніторингу вимогам законодавства України;
E4 - недотримання термінів проведення внутрішнім аудитом банку перевірок здійснення фінансового моніторингу та/або розгляду їх результатів;
E5 - незабезпечення навчання та підвищення кваліфікації працівників банку з питань фінансового моніторингу;
E6 - ненадання, несвоєчасне надання або подання недостовірної статистичної звітності;
E7 - недотримання інших норм законодавства України (у колонці 15 зазначається вид допущеного порушення);
Е8 - системне порушення.
11. У колонках 8 - 11 надається інформація про накладення штрафів.
У колонці 8 зазначається сума нарахованого штрафу згідно з рішенням Національного банку або суду, у колонці 9 - сума сплаченого штрафу, у колонці 10 - сума несплаченого штрафу.
У колонці 11 зазначається код причини несплати штрафу:
01 - штраф повністю або частково відмінено за рішенням Національного банку;
02 - штраф повністю або частково скасовано за рішенням суду;
03 - рішення суду про незастосування штрафу, що оскаржується в суді Національним банком;
04 - інші причини несплати штрафу (зазначаються у колонці 15).
12. У колонках 12-14 зазначається інформація про стан виконання рішення про застосування заходу впливу (крім штрафів).
У колонці 12 зазначається встановлений кінцевий термін виконання заходу впливу.
У колонці 13 зазначається фактичний термін виконання заходу впливу.
У колонці 14 зазначається цифровий код виконання рішення про застосування заходу впливу:
01 - виконано;
02 - не виконано;
03 - частково виконано;
04 - відмінено.
Інформація в колонці 14 заповнюється згідно з даними колонки 13.
13. У колонці 15 зазначаються додаткові пояснення щодо причин невиконання заходів впливу (за кодами 02, 03 колонки 14), несплати штрафів (за кодом 04 колонки 11), уключаючи стан судового розгляду, із зазначенням реквізитів останнього рішення суду, та стягнення штрафу в порядку виконавчого провадження.
У разі застосування заходів впливу до керівників банків та інших посадових осіб зазначаються їх посади, прізвища та ініціали.
У разі застосування заходів впливу до власників істотної участі в банку в колонці 15 зазначається найменування юридичної особи або прізвище та ініціали фізичної особи.
Також у колонці 15 зазначаються види допущених порушень, що відображені в колонці 7 звіту, як інші порушення за кодами 39, 100 та Е7.
14. За кожним банком у звіті зазначаються підсумки сум нарахованих, сплачених і несплачених штрафів у колонках 8, 9, 10 за кодами, що позначають назви штрафних санкцій:
а) за кожним видом накладених штрафів - "Усього за кодом";
б) за періодами застосування заходів впливу - "Усього за поточний рік", "Усього за минулі роки";
в) усього по банку - "Усього по банку".
По територіальному управлінню (центральному апарату Національного банку) відображається підсумок - "Усього по територіальному управлінню" ("Усього по центральному апарату")".
2.1.4. Порядок подання форми № 748-Н "Звіт про касові обороти" викласти в такій редакції:
"Форма № 748-Н (місячна)
Подається електронною поштою
територіальними управліннями
Національного банку України
через Центральну розрахункову палату
Департаменту готівково-грошового обігу
10 числа після звітного періоду
до 16 години".
2.1.5. Порядок подання форми № 812 "Довідка про виконання капітальних вкладень у будівництво (реконструкцію, розширення, технічне переозброєння, проектування тощо) об’єктів" викласти в такій редакції:
"Форма № 812 (місячна)
Подається електронною поштою
територіальними управліннями,
установами Національного банку України
через Центральну розрахункову палату
Департаменту організації будівництва
та господарської діяльності
10 числа після звітного періоду".
2.1.6. Порядок подання форми № 813 "Довідка про виконання капітального ремонту будівель і споруд" викласти в такій редакції:
"Форма № 813 (місячна)
Подається електронною поштою
територіальними управліннями,
установами Національного банку України
через Центральну розрахункову палату
Департаменту організації будівництва
та господарської діяльності
10 числа після звітного періоду".
2.1.7. Порядок подання форми № 814 "Довідка про виконання поточного ремонту будівель і споруд" викласти в такій редакції:
"Форма № 814 (місячна)
Подається електронною поштою
територіальними управліннями,
установами Національного банку України
через Центральну розрахункову палату
Департаменту організації будівництва
та господарської діяльності
10 числа після звітного періоду".
2.2. У розділі 2:
2.2.1. У формі № 200 "Звіт про взаємодію банку зі Спеціально уповноваженим органом з питань фінансового моніторингу" та поясненні щодо її заповнення:
у таблиці форми:
у рядках 6 та 7 слова "банк відмовився" замінити словами "надано відмову";
у рядках 8 та 15 слово "банком" виключити;
рядок 20 виключити.
У зв’язку з цим рядки 21, 22 та 23.1-23.3 уважати відповідно рядками 20, 21 і 22.1-22.3;
рядок 21 виключити.
У зв’язку з цим рядки 22.1-22.3 уважати відповідно рядками 21.1-21.3;
у поясненні:
у пункті 4:
в абзаці сьомому слова "банк надіслав" замінити словами "було надіслано";
в абзацах десятому та дванадцятому слова "банк надіслав" та "надіслав банк" замінити словом "надіслано";
в абзаці шістнадцятому після слів "від проведення яких" слово "банк" виключити, слово "відмовився" замінити словами "надано відмову", слова "банк надіслав" замінити словом "надіслано";
в абзаці дев’ятнадцятому слово "банк" виключити, слово "відмовився" замінити словами "надано відмову";
в абзацах двадцятому, двадцять першому, двадцять четвертому - тридцять другому, тридцять п’ятому, тридцять сьомому та тридцять дев’ятому слово "банком" виключити;
в абзаці тридцятому слова "від СУО рішень/доручень (в електронному або паперовому вигляді) від СУО" замінити словами "рішень/доручень СУО (в електронному або паперовому вигляді)";
в абзаці тридцять четвертому слова "банк надіслав" замінити словом "надіслано";
в абзаці сорок першому слово "банк" виключити, а слова "прийняв" та "підготував" замінити відповідно словами "прийнято" та "підготовлено";
абзац сорок четвертий викласти в такій редакції:
"Рядок 17 - зазначаються дані про отримані запити від СУО про надання додаткової інформації, на які протягом звітного періоду були надіслані відповіді СУО";
в абзаці сорок п’ятому слово "банк" виключити, слово "надіслав" замінити словом "надіслано";
в абзаці сорок шостому слова "банком" та "що стосується фінансових операцій клієнтів" виключити;
абзац сорок сьомий виключити.
У зв’язку з цим абзаци сорок восьмий - п’ятдесят четвертий уважати відповідно абзацами сорок сьомим - п’ятдесят третім;
у абзаці сорок сьомому слово та цифри "Рядок 21" замінити словом та цифрами "Рядок 20" та виключити слова "банком" і "що стосується фінансових операцій клієнтів";
абзац сорок восьмий викласти в такій редакції:
"У рядках 17, 19 і 20 зазначаються дані про кількість окремих запитів, які містяться у файлах-запитах СУО (відповідає кількості екземплярів структури INF_ZAP - ідентифікатор реквізиту FILE_OPER у файлі типу ХС). Якщо запит СУО надісланий на паперових носіях, то він відображається як один запит";
після абзацу сорок восьмого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"У рядках 19 і 20 інформація щодо окремого запиту зазначається по одному разу в межах кожного регіону, у якому здійснювалися фінансові операції/обслуговувався(лись) клієнт(и), про що поінформовано СУО на відповідний запит".
У зв’язку з цим абзаци сорок дев’ятий - п’ятдесят третій уважати відповідно абзацами п’ятдесятим - п’ятдесят четвертим;
абзац п’ятдесятий викласти в такій редакції:
"Якщо запит СУО про отримання іншої інформації та/або запит про надання інформації на виконання запиту уповноваженого органу іноземної держави стосується одночасно декількох типів клієнтів, то дані щодо такого запиту відображаються по одному разу щодо кожного окремого типу клієнта. Якщо запити СУО не стосуються клієнтів/осіб, які були клієнтами банку, то в рядках 19 і 20 інформація щодо таких запитів не зазначається";
після абзацу п’ятдесятого пункт доповнити новим абзацом такого змісту:
"Дані в рядках 17-20 відображаються відповідно до фактичного місця відкриття рахунку (рахунків) клієнтові (клієнтам)/проведення фінансових операцій без відкриття рахунку".
У зв’язку з цим абзаци п’ятдесят перший - п’ятдесят четвертий уважати відповідно абзацами п’ятдесят другим - п’ятдесят п’ятим;
у абзаці п’ятдесят третьому слово та цифри "Рядок 23.1" замінити словом та цифрами "Рядок 21.1";
у абзаці п’ятдесят четвертому слово та цифри "Рядок 23.2" замінити словом та цифрами "Рядок 21.2";
у абзаці п’ятдесят п’ятому слово та цифри "Рядок 23.3" замінити словом та цифрами "Рядок 21.3".
2.2.2. У назві форми № 201 "Звіт про кількість окремих типів клієнтів, яким відкрито рахунки в банку", формі та поясненні щодо її заповнення:
назву форми викласти в такій редакції:
"Звіт з питань фінансового моніторингу про кількість окремих типів клієнтів банку";
частину І таблиці форми після рядка 1 доповнити рядком 1.1 "Кількість клієнтів - органів Державної казначейської служби України";
таблицю форми після частини І доповнити абзацами такого змісту:
"
"__"______ 20__ року Голова правління ________ ____________________
(ради директорів) (підпис) (ініціали, прізвище)
Головний бухгалтер ________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
Ознайомлений:
Відповідальний
працівник ________ ____________________
(підпис) (ініціали, прізвище)
";
у поясненні:
назву викласти в такій редакції:
"Звіт з питань фінансового моніторингу про кількість окремих типів клієнтів банку";
пункт 2 після слів "клієнтові (клієнтам)" доповнити словами "/проведення фінансових операцій без відкриття рахунку";
пункт 3 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Кожна частина форми № 201 підписується головою правління (ради директорів) та працівником банку, відповідальним за проведення фінансового моніторингу (відповідальний працівник). Частина І таблиці форми № 201 підписується також головним бухгалтером банку";
пункт 4 після абзацу п’ятнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рядок 1.1 - зазначаються дані щодо кількості клієнтів банку - органів Державної казначейської служби України, яким відкрито рахунки за балансовими рахунками 257-ї групи".
У зв’язку з цим абзаци шістнадцятий - дев’ятнадцятий уважати відповідно абзацами сімнадцятим - двадцятим;
абзац перший пункту 5 викласти в такій редакції:
"5. У частині II форми зазначаються дані про клієнтів/осіб, які були клієнтами банку (далі - клієнти), щодо";
у пункті 6:
абзац чотирнадцятий після слів "додаткової та/або іншої інформації" доповнити словами "на які протягом звітного періоду були надіслані відповіді СУО";
абзац п’ятнадцятий після слів "за запитом уповноваженому органу іноземної держави" доповнити словами "на які протягом звітного періоду були надіслані відповіді СУО";
в абзаці двадцятому слова "щодо таких запитів та відповідей" замінити словами "щодо таких осіб".
2.2.3. Після форми № 201 "Звіт з питань фінансового моніторингу про кількість окремих типів клієнтів банку" доповнити розділ новою формою № 202 "Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та поясненням щодо її заповнення:
Форма № 202 (квартальна)
Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
Пояснення щодо заповнення форми № 202
Звіт про структуру внутрішньобанківської системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму
Опис параметрів заповнення звіту.
Колонка 1 - зазначається код банку (відокремленого підрозділу), якому надані повноваження щодо ведення реєстру фінансових операцій (далі - Реєстр), і відповідає значенню коду підрозділу банку згідно з Довідником власних підрозділів банку, dptlist.dbf - 20 символів.
Колонка 2 - зазначається назва підрозділу банку (структурного, відокремленого), якому надані повноваження щодо ведення Реєстру, - 100 символів. Колонка 2 заповнюється лише, якщо повноваження щодо ведення Реєстру в банку - юридичній особі надано окремому структурному підрозділу фінансового моніторингу, наприклад, департаменту, управлінню, відділу, службі, - зазначається його назва (без зазначення найменування банку). У цьому разі в колонці 1 зазначається код головного банку.
Колонка 3 - зазначається порядок надання інформації Спеціально уповноваженому органу. Якщо підрозділ має повноваження надавати інформацію безпосередньо, то зазначається 1, через банк - юридичну особу зазначається 0.
Колонка 4 - зазначаються прізвище, ім’я, по батькові відповідального працівника з питань фінансового моніторингу (далі - відповідальний працівник) - 100 символів.
Колонка 5 - зазначається дата призначення відповідального працівника у форматі ДД.ММ.РРРР - 10 символів.
Колонка 6 - зазначаються прізвище, ім’я, по батькові осіб, які виконують обов’язки відповідального працівника на час його відсутності і які мають ключ електронного цифрового підпису, сертифікований у Центрі сертифікації ключів Національного банку, - 100 символів.
Колонка 7 - зазначається дата призначення особи, яка виконує обов’язки відповідального працівника на час його відсутності, у форматі ДД.ММ.РРРР - 10 символів.
Колонки 8 та 9 - зазначається інформація щодо відокремлених підрозділів банку, яким не надані повноваження щодо ведення Реєстру, але які здійснюють фінансові операції та надають інформацію про них до банку (відокремленого підрозділу), зазначеного в колонках 1, 2. У колонці 8 зазначається цифровий код регіону за місцезнаходженням таких підрозділів - 3 символи, а в колонці 9 зазначається кількість підрозділів у цьому регіоні - 4 символи".
2.2.4. Назву форми № 302 "Звіт про класифіковані кредитні операції та сформовані резерви за кредитними операціями", форму та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:
Форма № 302 (місячна)
Звіт про класифікацію кредитних операцій
Пояснення щодо заповнення форми № 302
Звіт про класифікацію кредитних операцій
1. Звіт передбачає надання даних про класифікацію кредитних операцій та формування резервів для відшкодування можливих втрат за такими операціями відповідно до вимог Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 25 січня 2012 року № 23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2012 року за № 231/20544 (далі - Положення).