• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон

Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України | Наказ, Звіт, Пропозиції, Кошторис, Довідка, Форма типового документа, План, Інструкція від 02.02.2016 № 88
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ, Звіт, Пропозиції, Кошторис, Довідка, Форма типового документа, План, Інструкція
  • Дата: 02.02.2016
  • Номер: 88
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ, Звіт, Пропозиції, Кошторис, Довідка, Форма типового документа, План, Інструкція
  • Дата: 02.02.2016
  • Номер: 88
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.02.2016 м. Київ № 88
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 березня 2016 р. за № 400/28530
Про затвердження Інструкції про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказами Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України  від 20 травня 2019 року № 278, від 7 вересня 2020 року № 543, від 27 квітня 2021 року № 254, від 17 серпня 2022 року № 438 ( враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 5 вересня 2022 року № 503 ), від 30 вересня 2024 року № 541, від 6 грудня 2024 року № 733 )
На виконання пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (зі змінами), відповідно до розділу V Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого Указом Президента України від 31 липня 2015 року № 463, Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 року за № 218/2658 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 березня 2011 року № 362), з метою визначення особливостей направлення у відрядження військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та відшкодування їм витрат на службові відрядження в межах України та за кордон
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 23 жовтня 2013 року № 555 "Про затвердження Інструкції про особливості направлення осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку у службові відрядження в межах України та за кордон", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 листопада 2013 року за № 1924/24456 (із змінами).
3. Директору Департаменту організації та контролю службової діяльності Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 
Голова Служби
генерал-майор Держспецзв'язку
Л. О. Євдоченко
ПОГОДЖЕНО:  
Міністерство фінансів України Р. П. Качур
Міністерство закордонних
справ України
 
Перший заступник Голови
Спільного представницького
органу сторони роботодавців
на національному рівні
О. Мірошниченко
Перший заступник Голови
СПО об'єднань профспілок
С. М. Кондрюк
Голова Первинної
профспілкової організації
Адміністрації Держспецзв'язку
В. В. Казнадій
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
02 лютого 2016 року № 88
(у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
від 20 травня 2019 року № 278)
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 березня 2016 р. за № 400/28530
ІНСТРУКЦІЯ
про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон
( У тексті Інструкції посилання на додатки 7 - 9 замінено посиланнями на додатки 6 - 8 відповідно згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 17 серпня 2022 року № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 5 вересня 2022 року № 503 )( У тексті цієї Інструкції слова "наказами Адміністрації Держспецзв'язку оперативно-розпорядчого характеру" замінено словами "актами організаційно-розпорядчого характеру Адміністрації Держспецзв'язку" згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 30 вересня 2024 року № 541 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок направлення у службові відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку.
2. Службовим відрядженням вважається поїздка військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку за рішенням Голови Держспецзв'язку, начальника територіального органу Адміністрації Держспецзв'язку, територіального підрозділу, Головного управління урядового фельд'єгерського зв'язку (далі - ГУУФЗ) та підрозділу урядового фельд'єгерського зв'язку (далі - підрозділ УФЗ), закладу, установи, організації Держспецзв'язку (далі - орган Держспецзв'язку) самостійно або у складі підрозділу (комісії, команди) на певний строк до іншого населеного пункту (в іншу місцевість) для виконання службового завдання поза межами постійного місця проходження військової служби.
3. Курсантів (слухачів) Держспецзв'язку може бути також направлено у службові відрядження самостійно або у складі команд з метою проходження практики, військового стажування.
4. Строк службового відрядження визначає Голова Держспецзв'язку (начальник органу Держспецзв'язку). Строк службового відрядження не може перевищувати:
у межах України - 30 календарних днів з урахуванням часу перебування в дорозі;
для військовослужбовця Держспецзв'язку, направленого на навчання з метою підготовки, здобуття ступеня вищої освіти за іншою спеціальністю, підвищення кваліфікації, на навчальні та підсумково-випускні збори слухачів заочних факультетів закладів вищої освіти, не повинен перевищувати 90 календарних днів, а за умови відшкодування фінансових витрат стороною, що приймає, - 18 місяців;
( абзац третій пункту 4 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку  та захисту інформації України від 27.04.2021 р. № 254 )
за кордон - 60 календарних днів, крім довготермінового відрядження військовослужбовця Держспецзв'язку до закордонної дипломатичної установи України.
Строк службового відрядження військовослужбовця Держспецзв'язку, який в особливий період направляється в межах України в райони воєнних (бойових) дій для участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення цих заходів, а також здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони на деокупованих територіях та на державному кордоні, не повинен перевищувати періоду здійснення таких заходів.
( абзац п'ятий пункту 4 розділу І із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 30.09.2024 р. № 541 )
Строк службового відрядження військовослужбовця Держспецзв'язку, направленого для лікування та реабілітації у зв'язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), отриманим під час безпосередньої участі в антитерористичних операціях, заходах із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації та/або в забезпеченні їх проведення (у проведенні заходів, пов'язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), та осіб, які супроводжують цього військовослужбовця Держспецзв'язку, не повинен перевищувати строку лікування та реабілітації.
5. На військовослужбовця Держспецзв'язку, який перебуває у службовому відрядженні, поширюється розпорядок дня того органу Держспецзв'язку чи державного органу, підприємства, установи або організації, до якого (якої) він направлений у службове відрядження.
6. Військовослужбовцю Держспецзв'язку, спеціально відрядженому у службове відрядження для виконання службового завдання у вихідний або святковий чи неробочий день, надається за погодженням з безпосереднім начальником інший день для відпочинку.
Якщо військовослужбовець Держспецзв'язку вибуває у службове відрядження для виконання службового завдання у вихідний або святковий чи неробочий день, йому надається за погодженням з безпосереднім начальником інший день для відпочинку.
Якщо наказом про відрядження передбачено повернення військовослужбовця Держспецзв'язку зі службового відрядження у вихідний або святковий чи неробочий день, йому може за погодженням з безпосереднім начальником надаватися інший день для відпочинку.
7. Вибуття та повернення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження здійснюються з дотриманням пунктів 91 - 93 Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого Указом Президента України від 31 липня 2015 року № 463.
8. Організація службових відряджень Голови Держспецзв'язку та його заступників (далі - керівництво Держспецзв'язку), підготовка звітних матеріалів покладаються відповідно до компетенції на:
Департамент організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку (далі - ДОЗ) і Департамент кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв'язку (далі - ДКП) - щодо службових відряджень у межах України;
Департамент європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв'язку (далі - ДМС) і ДКП - щодо службових відряджень за кордон.
( абзац третій пункту 8 розділу І із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )( пункт 8 розділу І у редакції наказу Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 27.04.2021 р. № 254 )
9. Голова Держспецзв'язку (начальник органу Держспецзв'язку) може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, виданих на службове відрядження, а саме витрат на найм житлового приміщення, на побутові послуги, транспортні та інші витрати (у тому числі на оплату вартості послуг щодо здійснення інтернет-замовлення та придбання електронних проїзних документів на транспортні засоби), про що зазначається в наказі про відрядження.
( пункт 9 розділу І із змінами, внесеними згідно з наказом Адміністрації  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України  від 30.09.2024 р. № 541 )
10. Членам офіційних делегацій на чолі з Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-міністром України під час здійснення офіційних і робочих візитів за кордон та робочих поїздок у межах України та передових груп, що забезпечують підготовку таких візитів та які їх супроводжують, за наявності підтвердних документів відшкодовуються витрати на обслуговування в залах офіційних делегацій в аеропортах.
( розділ І доповнено пунктом 10 згідно з наказом Адміністрації  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України  від 07.09.2020 р. № 543 )
II. Організація службових відряджень військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку в межах України
1. Направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службові відрядження здійснюється:
в Адміністрації Держспецзв'язку - відповідно до затвердженого плану вибуття особового складу Адміністрації Держспецзв'язку у службові відрядження на рік (додаток 1) (далі - план відряджень Адміністрації Держспецзв'язку);
в органі Держспецзв'язку - відповідно до затвердженого плану вибуття особового складу органу Держспецзв'язку у службові відрядження на рік (додаток 2) (далі - план відряджень органу Держспецзв'язку);
у ГУУФЗ (підрозділі УФЗ) для доставки кореспонденції за фельд'єгерськими маршрутами - відповідно до затвердженого начальником ГУУФЗ графіка доставки кореспонденції.
Службове відрядження Голови Держспецзв'язку здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 березня 2002 року № 337 "Про службові відрядження в межах України керівників органів виконавчої влади та Секретаріату Кабінету Міністрів України" після прийняття рішення Першим віце-прем'єр-міністром України, віце-прем'єр-міністром України згідно з визначеним Кабінетом Міністрів України розподілом повноважень на здійснення відрядження в межах України, отримання якого організовує ДОЗ або ДКП.
( абзац п'ятий пункту 1 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, від 30.09.2024 р. № 541,  від 06.12.2024 р. № 733 )
2. З метою отримання дозволу на службове відрядження керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку якого відповідно до плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку) запропоновано направити у службове відрядження, не пізніше ніж за 20 календарних днів до запланованого початку службового відрядження подає на ім'я керівництва Держспецзв'язку, яке відповідно до розподілу обов'язків спрямовує та координує діяльність підрозділу (начальника органу Держспецзв'язку), мотивований рапорт (службову записку), а також на затвердження кошторис витрат на службове відрядження (додаток 8).
( абзац перший пункту 2 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
У мотивованому рапорті (службовій записці) зазначаються:
мета направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження;
завдання (за потреби);
( пункт 2 розділу ІІ доповнено новим абзацом четвертим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, у зв'язку з цим абзаци четвертий - чотирнадцятий  вважати абзацами п'ятим - п'ятнадцятим )
пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування органу Держспецзв'язку, державного органу, підприємства, установи або організації, до якого (якої) направляється(ються) у службове відрядження військовослужбовець(ці) Держспецзв'язку) (далі - пункт призначення);
( абзац п'ятий пункту 2 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543 )
строки службового відрядження (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження) з урахуванням руху транспорту;
( абзац шостий пункту 2 розділу ІІ у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543 )
військове звання, прізвище, ініціали та посада військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку, якого (яких) пропонується направити у службове відрядження;
пункт(и) плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку), згідно з яким(и) військовослужбовець(ці) Держспецзв'язку направляється(ються) у службове відрядження;
джерела фінансування службового відрядження (кошторис Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), фінансування за рахунок сторони, яка приймає, тощо);
інформація про наявність листа-запрошення від сторони, яка приймає (за наявності);
інформація про тип, серію та номер зброї, а також кількість боєприпасів до неї (за потреби);
пропозиції щодо виду транспорту для виїзду у службове відрядження (повернення з нього);
абзац тринадцятий пункту 2 розділу ІІ виключено
( згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, у зв'язку з цим абзаци чотирнадцятий, п'ятнадцятий  вважати абзацами тринадцятим, чотирнадцятим )
пропозиції щодо особи, яка буде керувати службовим автомобілем (за потреби);
( пункт 2 розділу ІІ доповнено новим абзацом тринадцятим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, у зв'язку з цим абзаци тринадцятий і чотирнадцятий  вважати абзацами чотирнадцятим і п'ятнадцятим )
інші питання щодо організації та здійснення службового відрядження (за наявності).
У разі направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження на службовому автомобілі мотивований рапорт (службову записку) перед поданням на доповідь керівництву Держспецзв'язку, яке відповідно до розподілу обов'язків спрямовує та координує діяльність підрозділу (начальнику органу Держспецзв'язку), попередньо погоджують з підрозділом, відповідальним за автотранспортне забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку). Після отримання дозволу на службове відрядження на службовому автомобілі копію рапорту (службової записки) надсилають (доводять до відома) до підрозділу, відповідального за автотранспортне забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку).
( пункт 2 розділу ІІ доповнено новим абзацом п'ятнадцятим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
Військовослужбовець(і) Держспецзв'язку, який(і) направляється(ються) у службове відрядження, ознайомлюється(ються) з кошторисом витрат на службове відрядження та вимогами нормативно-правових актів щодо порядку відшкодування витрат і звітування про використання коштів, виданих на службове відрядження, що засвідчується його(їхніми) підписом(ами) та підписом посадової особи ФЕД (фінансового підрозділу органу Держспецзв'язку), яка провела ознайомлення, на кошторисі витрат на службове відрядження.
( пункт 2 розділу ІІ доповнено новим абзацом шістнадцятим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, у зв'язку з цим абзац п'ятнадцятий вважати абзацом сімнадцятим )
Направлення у службове відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку, що проходять службу в ГУУФЗ (підрозділі УФЗ), здійснюється відповідно до графіка доставки кореспонденції та рішення начальника ГУУФЗ (підрозділу УФЗ), що відображається у книзі нарядів структурного підрозділу ГУУФЗ (підрозділу УФЗ).
3. У разі направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження, не передбачене планом відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (планом відряджень органу Держспецзв'язку), у рапорті (службовій записці) на ім'я керівництва Держспецзв'язку, яке відповідно до розподілу обов'язків спрямовує та координує діяльність підрозділу (начальника органу Держспецзв'язку), крім інформації, передбаченої пунктом 2 цього розділу, обґрунтовується потреба внесення змін до плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку) та визначаються джерела фінансування службового відрядження (пункт(и) плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку), за рахунок якого (яких) пропонується направити військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження).
( абзац перший пункту 3 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
У разі потреби термінової доставки кореспонденції поза графіком доставки кореспонденції направлення у службове відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку, що проходять службу в ГУУФЗ (підрозділі УФЗ), здійснюється за наказом ГУУФЗ (підрозділу УФЗ), який готує підрозділ кадрової роботи ГУУФЗ (підрозділу УФЗ) на підставі мотивованого рапорту без внесення змін до цього графіка.
Рапорт (службову записку) та кошторис витрат на службове відрядження перед поданням на доповідь керівництву Держспецзв'язку, яке відповідно до розподілу обов'язків спрямовує та координує діяльність підрозділу (начальнику органу Держспецзв'язку), попередньо погоджують:
( абзац третій пункту 3 розділу ІІ у редакції наказу Адміністрації  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України  від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
в Адміністрації Держспецзв'язку - із Фінансово-економічним департаментом Адміністрації Держспецзв'язку (далі - ФЕД);
( абзац четвертий пункту 3 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
в органі Держспецзв'язку - із фінансовим підрозділом органу Держспецзв'язку.
4. Після отримання дозволу на службове відрядження оригінал рапорту (службової записки) не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня вибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження надсилають:
в Адміністрації Держспецзв'язку - до ДКП;
в органі Держспецзв'язку - до підрозділу кадрової роботи, а в разі його відсутності - до посадової особи відповідного органу Держспецзв'язку, на яку наказом органу Держспецзв'язку покладено виконання обов'язків з питань кадрової роботи (далі - підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку).
Оригінал затвердженого керівництвом Держспецзв'язку (керівником органу Держспецзв'язку) кошторису витрат на службове відрядження не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня вибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження надається до ФЕД (фінансового підрозділу органу Держспецзв'язку);
( пункт 4 розділу ІІ доповнено новим абзацом четвертим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, у зв'язку з цим абзаци четвертий - шостий  вважати абзацами п'ятим - сьомим, абзац четвертий пункту 4 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 30.09.2024 р. № 541 )
У разі направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження поза планом відповідний рапорт (службову записку):
в Адміністрації Держспецзв'язку - надсилають до ДОЗ (копію) для відповідного коригування плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку;
в органі Держспецзв'язку - доводять до відома підрозділу (посадової особи) органу Держспецзв'язку, на який (яку) покладено виконання обов'язків з підготовки та супроводження плану відряджень органу Держспецзв'язку для відповідного його коригування.
5. На підставі оригіналу рапорту (службової записки) з відповідним дозволом на здійснення службового відрядження та з урахуванням відповідного коригування плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку), якщо службове відрядження ним не передбачалося, ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) протягом двох робочих днів з дня отримання рапорту готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проект наказу про відрядження військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку.
У разі термінового службового відрядження військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку, рішення щодо направлення в яке приймається менше ніж за три робочі дні до його початку, проєкт наказу про відрядження військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку готується протягом одного робочого дня з дня отримання рапорту (службової записки).
( пункт 5 розділу ІІ доповнено абзацом другим згідно з  наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку  та захисту інформації України від 27.04.2021 р. № 254 )
6. Направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження оформлюється:
в Адміністрації Держспецзв'язку - наказом Адміністрації Держспецзв'язку про відрядження;
в органі Держспецзв'язку - наказом органу Держспецзв'язку про відрядження.
Підготовка наказу органу Держспецзв'язку про направлення у службове відрядження начальника територіального органу Адміністрації Держспецзв'язку, територіального підрозділу, ГУУФЗ, закладу, установи або організації Держспецзв'язку здійснюється після погодження з Головою Держспецзв'язку відповідного службового відрядження.
Підготовка наказу органу Держспецзв'язку про направлення у службове відрядження начальника підрозділу УФЗ здійснюється після погодження з начальником ГУУФЗ відповідного службового відрядження.
7. У наказі про відрядження зазначаються:
мета направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження;
завдання (за потреби);
( пункт 7 розділу ІІ доповнено новим абзацом третім  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, у зв'язку з цим абзаци третій - восьмий  вважати абзацами четвертим - дев'ятим )
пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування органу Держспецзв'язку, державного органу, підприємства, установи або організації, до якого (якої) направляється(ються) у службове відрядження військовослужбовець(ці) Держспецзв'язку);
( абзац четвертий пункту 7 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543 )
строки службового відрядження (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження) з урахуванням руху транспорту;
( абзац п'ятий пункту 7 розділу ІІ у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543 )
пункт(и) плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку), згідно з яким(и) військовослужбовець(ці) Держспецзв'язку направляється(ються) у службове відрядження (для військовослужбовців Держспецзв'язку, що проходять службу в ГУУФЗ (підрозділі УФЗ), які направляються для виконання фельд'єгерських маршрутів, - маршрут згідно з графіком доставки кореспонденції);
джерела фінансування службового відрядження (кошторис Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), фінансування за рахунок сторони, яка приймає, тощо);
інформація про наявність листа-запрошення від сторони, яка приймає (за наявності);
інформація про тип, серію та номер зброї, а також кількість боєприпасів до неї (за потреби);
інформація щодо необхідності використання службового автомобіля та особи, яка буде керувати ним (за потреби);
( пункт 7 розділу ІІ доповнено абзацом десятим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
інші питання щодо організації та здійснення службового відрядження (за наявності).
( пункт 7 розділу ІІ доповнено абзацом одинадцятим  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
8. На підставі наказу про відрядження ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) заповнює бланк посвідчення про відрядження (додаток 3), який підписують:
в Адміністрації Держспецзв'язку - директор ДКП або його заступник;
в органі Держспецзв'язку - начальник органу Держспецзв'язку або його заступник.
У разі направлення у службове відрядження військовослужбовців Держспецзв'язку, що проходять службу в ГУУФЗ (підрозділі УФЗ), для доставки кореспонденції за фельд'єгерськими маршрутами підрозділ кадрової роботи ГУУФЗ (підрозділу УФЗ) на підставі книги нарядів готує наказ про відрядження, за яким оформлюється посвідчення про відрядження (додаток 4).
Видача бланків посвідчення про відрядження без заповнення заборонена.
Абзац шостий пункту 8 розділу ІІ виключено
( згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
9. Відповідальна особа ДКП (підрозділу кадрової роботи органу Держспецзв'язку) за зверненням військовослужбовця Держспецзв'язку, який прибув у службове відрядження, робить у посвідченні про відрядження записи про прибуття, вибуття та користування або некористування безоплатно житлом і харчуванням під час службового відрядження із зазначенням відповідних дат і підписів відповідальних осіб, що засвідчуються печаткою "Для посвідчень про відрядження".
10. У разі термінового направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження у вихідний або святковий чи неробочий день керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), військовослужбовця(ів) якого запропоновано направити у службове відрядження, готує відповідний рапорт (службову записку) і проект наказу про відрядження, погодження яких із ФЕД (фінансовим підрозділом органу Держспецзв'язку) та іншими заінтересованими підрозділами (посадовими особами) здійснюється способом опитування з використанням технічних засобів електронних комунікацій.
( абзац перший пункту 10 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, від 30.09.2024 р. № 541 )
Зазначені документи оформлюють у перший робочий день.
З метою забезпечення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку посвідченням про відрядження відповідальна особа ДКП (підрозділу кадрової роботи органу Держспецзв'язку) передає частково оформлені бланки посвідчень про відрядження в законвертованому вигляді черговому Адміністрації Держспецзв'язку (черговому підрозділу органу Держспецзв'язку).
( абзац третій пункту 10 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 30.09.2024 р. № 541 )
Черговий Адміністрації Держспецзв'язку (черговий підрозділу органу Держспецзв'язку), отримавши команду, у тому числі з використанням технічних засобів електронних комунікацій, на вибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження (в Адміністрації Держспецзв'язку - від Голови Держспецзв'язку, його заступників або за вказівкою начальника Управління охорони Держспецзв'язку (особи, яка його заміщує), в органі Держспецзв'язку - від начальника органу або його заступників) та перевіривши службове посвідчення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку, який (які) вибуває(ють) у службове відрядження, відкриває конверт, що зберігається у сховищі чергового, та заповнює бланк посвідчення про відрядження згідно зі зразком у конверті.
( абзац четвертий пункту 10 розділу ІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, від 30.09.2024 р. № 541 )
Заповнений бланк посвідчення про відрядження видається військовослужбовцю Держспецзв'язку, отримання якого він засвідчує своїм підписом у відомості, яка також зберігається в конверті.
Під час здавання чергування черговий Адміністрації Держспецзв'язку (черговий підрозділу органу Держспецзв'язку) вносить відповідний запис про кількість виданих посвідчень про відрядження до книги прийняття та здавання чергування.
У перший робочий день черговий Адміністрації Держспецзв'язку (черговий підрозділу органу Держспецзв'язку) інформує директора ДКП (керівника підрозділу кадрової роботи органу Держспецзв'язку) про використання відповідних бланків та передає відомість їх видачі.
За потреби видача військовослужбовцю(ям) Держспецзв'язку зброї та боєприпасів до неї здійснюється відповідно до законодавства України.
11. Зміна строку перебування військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службовому відрядженні (відкликання зі службового відрядження, завершення службового відрядження раніше встановленого строку, продовження строку перебування у службовому відрядженні) оформлюється шляхом внесення відповідних змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження на підставі рішення Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) до мотивованого рапорту (службової записки) керівника структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку).
Відкликання військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження здійснюється на підставі наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження. Підставою для видання такого наказу є рапорт (службова записка) керівника структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), підготовлений та поданий Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) не пізніше ніж за три робочі дні до уточненої дати прибуття зі службового відрядження, для отримання дозволу на такі дії.
На підставі оригіналу рапорту (службової записки) щодо відкликання військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження з дозволом Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) на внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) не пізніше нової дати прибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проєкт наказу про внесення змін.
Якщо виникає необхідність завершити службове відрядження раніше встановленого строку, військовослужбовець Держспецзв'язку з використанням технічних засобів електронних комунікацій доповідає про це керівнику структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку). Керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) готує та подає Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) в одноденний строк рапорт (службову записку) щодо внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження у зв'язку з необхідністю дострокового завершення службового відрядження підлеглим(и) військовослужбовцем(ями) Держспецзв'язку. Отримавши дозвіл Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) щодо завершення службового відрядження раніше встановленого строку, керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) в установленому порядку передає в одноденний строк рапорт (службову записку) до ДКП (підрозділу кадрової роботи органу Держспецзв'язку). На підставі оригіналу рапорту (службової записки) щодо завершення службового відрядження раніше встановленого строку з дозволом Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) на внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) протягом двох робочих днів з дня отримання рапорту готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проєкт наказу про внесення змін.
Наказ Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про внесення змін з новою датою прибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження надсилається в установленому порядку до керівника структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку). Керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) доводить до відома підлеглого(их) військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку з використанням технічних засобів електронних комунікацій інформацію щодо нової дати прибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку зі службового відрядження.
У разі потреби продовження строку перебування військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службовому відрядженні (на строк, що в загальному не перевищує строку, визначеного в пункті 4 розділу I цієї Інструкції) для виконання покладених на нього (них) завдань без повернення до постійного місця проходження військової служби керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) не пізніше ніж за два дні до дня завершення службового відрядження подає Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) для отримання дозволу мотивований рапорт (службову записку) з відповідним обґрунтуванням й визначенням джерел фінансування для забезпечення продовження цього службового відрядження (пункт(и) плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку), за рахунок якого (яких) пропонується його продовжити), який (яка) попередньо погоджується із ФЕД (фінансовим підрозділом органу Держспецзв'язку), та на затвердження Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) уточнений кошторис витрат на службове відрядження. На підставі оригіналу рапорту (службової записки) щодо продовження строку перебування військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службовому відрядженні з дозволом Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) на внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) не пізніше наступного дня після дня завершення службового відрядження, яке потрібно продовжити, готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проєкт наказу про внесення змін.
Якщо військовослужбовець Держспецзв'язку, який перебуває у службовому відрядженні, не може повернутися зі службового відрядження в установлений строк у зв'язку з вимушеною затримкою у дорозі з незалежних від нього причин, він доповідає про це керівнику структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), який в свою чергу негайно доповідає Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку). Після прибуття відрядженого(их) військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку до постійного місця проходження військової служби керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) не пізніше наступного робочого дня подає на ім'я Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) мотивований рапорт (службову записку) щодо збільшення строку перебування військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службовому відрядженні через вимушену затримку у дорозі з незалежних від нього (них) причин або з інших обставин. На підставі оригіналу рапорту (службової записки) з дозволом на внесення відповідних змін до наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) протягом двох робочих днів з дня отримання рапорту готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проєкт наказу про внесення змін.
Керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) зобов'язаний довести до відома відрядженого(их) військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку з використанням технічних засобів електронних комунікацій інформацію щодо продовження службового відрядження.
ФЕД (фінансовий підрозділ органу Держспецзв'язку) на підставі наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про продовження службового відрядження та уточненого кошторису витрат на службове відрядження перераховує на поточний рахунок військовослужбовця Держспецзв'язку відповідну суму коштів.
Відміна службового відрядження оформлюється виданням наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про скасування наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження на підставі рішення Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) до мотивованого рапорту (службової записки) керівника структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), який (яка) подається на доповідь не пізніше ніж за два дні до запланованого вибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження, а якщо військовослужбовець(ці) Держспецзв'язку вибуває(ють) у службове відрядження у понеділок, то мотивований рапорт (службова записка) подається на доповідь не пізніше ніж у п'ятницю, що передує понеділку. На підставі оригіналу рапорту (службової записки) з дозволом Голови Держспецзв'язку (начальника органу Держспецзв'язку) ДКП (підрозділ кадрової роботи органу Держспецзв'язку) не пізніше ніж у день запланованого вибуття військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження готує та подає на підпис Голові Держспецзв'язку (начальнику органу Держспецзв'язку) проєкт наказу про скасування наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження.
( пункт 11 розділу ІІ у редакції наказу Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 30.09.2024 р. № 541 )
III. Організація службових відряджень військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку за кордон
1. Направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження (крім службових відряджень для доставки дипломатичної пошти та офіційної кореспонденції) здійснюється відповідно до затвердженого плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку) та на підставі наказу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) про відрядження.
Рішення про здійснення службового відрядження Голови Держспецзв'язку відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1992 року № 698 "Про вдосконалення порядку здійснення службових відряджень за кордон" приймає Прем'єр-міністр України, а щодо його заступників - Перший віце-прем'єр-міністр України (у разі його відсутності - віце-прем'єр-міністр України згідно з розподілом повноважень), отримання якого організовує ДМС.
( абзац другий пункту 1 розділу ІІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 07.09.2020 р. № 543, від 27.04.2021 р. № 254, від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503, у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 30.09.2024 р. № 541 )
2. З метою отримання дозволу на службове відрядження керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку), військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку якого відповідно до плану відряджень Адміністрації Держспецзв'язку (плану відряджень органу Держспецзв'язку) планується направити у службове відрядження, не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованого початку службового відрядження подає на ім'я Голови Держспецзв'язку попередньо погоджений із заступником Голови Держспецзв'язку, який відповідно до розподілу обов'язків спрямовує та координує діяльність підрозділу, мотивований рапорт (службову записку), а також на затвердження кошторис витрат на службове відрядження за кордон (додаток 5), підписаний керівником структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв'язку (органу Держспецзв'язку) та погоджений з ФЕД (фінансовим підрозділом органу Держспецзв'язку).
( абзац перший пункту 2 розділу ІІІ із змінами, внесеними  згідно з наказом Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )
У разі направлення військовослужбовця(ів) Держспецзв'язку у службове відрядження, що передбачає участь у заходах міжнародного характеру, до мотивованого рапорту (службової записки) додаються проекти директив, вказівок або технічного завдання, а також інші супровідні матеріали, що готуються відповідно до Порядку підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2015 року № 903, які попередньо погоджуються з ДМС і заступником Голови Держспецзв'язку, який відповідно до розподілу обов'язків спрямовує і координує діяльність підрозділу.
( абзац другий пункту 2 розділу ІІІ із змінами, внесеними  згідно з наказами Адміністрації Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України від 27.04.2021 р. № 254, від 17.08.2022 р. № 438, враховуючи зміни, внесені наказом Адміністрації Державної служби  спеціального зв'язку та захисту інформації України від 05.09.2022 р. № 503 )