• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок залучення інвесторів до реконструкції або реставрації житлових та нежитлових будинків у м. Києві

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Положення від 21.07.2004 № 1324 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Положення
  • Дата: 21.07.2004
  • Номер: 1324
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Положення
  • Дата: 21.07.2004
  • Номер: 1324
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 1324 від 21.07.2004 Зареєстровано в Київському
міському управлінні юстиції
6 серпня 2004 р.
за N 42/620
( Розпорядження скасовано на підставі Розпорядження КМДА N 945 ( ra0038017-05 ) від 06.06.2005 )
Про затвердження Положення про порядок залучення
інвесторів до реконструкції або реставрації
житлових та нежитлових будинків у м. Києві
Відповідно до статті 60 Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) та Закону України "Проінвестиційну діяльність" ( 1560-12 ), з метою проведення єдиноїтехнічної політики при реконструкції та реставрації будинків,відновлення та збереження архітектурного вигляду старої забудовиміста, вдосконалення організації роботи з реконструкції житловогоі нежитлового фонду м. Києва:
1. Затвердити Положення про порядок залучення інвесторів дореконструкції або реставрації житлових та нежитлових будинків ум. Києві (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність: розпорядженняПредставника Президента України в м. Києві від 03.06.94 N 471( ra0471017-94 ) "Про затвердження Положення про організаціюреконструкції жилих будинків у центральній частині м. Києва",рішення виконавчого комітету Київської міської Ради народнихдепутатів від 19.06.95 N 175 "Про затвердження Положення проміську конкурсну комісію та порядок проведення конкурсів длявибору інвесторів та генпідрядних організацій для фінансування тавиконання робіт з реконструкції жилих будинків у м. Києві",розпорядження Київської міської державної адміністрації від04.03.96 N 305 "Про внесення змін до розпорядження ПредставникаПрезидента України у м. Києві від 03.06.94 N 471 "Про затвердженняПоложення про організацію реконструкції жилих будинків уцентральній частині м. Києва", від 19.09.96 N 1483 "Про заходищодо додаткового залучення коштів на реконструкцію жилих будинківу м. Києві", від 27.01.97 N 81 "Про внесення змін та доповнень дорішення виконкому Київської міської Ради народних депутатів від19.06.95 N 175 та розпорядження Представника Президента України вм. Києві від 03.06.94 N 471", від 05.02.97 N 127 "Про порядокзалучення інвесторів до реконструкції нежилих будинків, щоналежать до комунальної власності", від 03.11.97 N 1769 "Провнесення змін та доповнень до розпорядження Київської міськоїдержавної адміністрації від 06.01.98 N 7, від 06.01.98 N 7 "Провнесення змін до Положення про організацію реконструкції жилихбудинків у центральній частині м. Києва, затвердженогорозпорядженням Представника Президента України в м. Києві від30.11.99 N 1907, від 30.11.99 N 1907 "Про внесення змін тадоповнень до рішення виконкому Київської міської Ради народнихдепутатів від 19.06.95 N 175", пункт 1 розпорядження Київськоїміської державної адміністрації від 17.08.2001 N 1736( ra1736017-01 ) "Про внесення змін та доповнень до розпорядженьКиївської міської державної адміністрації".
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступників голови Київської міської державної адміністраціїзгідно з розподілом обов'язків.
Голова О.Омельченко
Затверджено
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 21.07.2004 N 1324
Зареєстровано в Київському
міському управлінні юстиції
6 серпня 2004 р.
за N 42/620
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТОРІВ ДО РЕКОНСТРУКЦІЇ
АБО РЕСТАВРАЦІЇ ЖИТЛОВИХ ТА НЕЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ
У М. КИЄВІ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про порядок залучення інвесторів дореконструкції або реставрації житлових та нежитлових будинків ум. Києві (далі - Положення) це - комплекс організаційних заходів,які мають за мету сприяти прискоренню реалізації інвестиційнихпроектів реконструкції або реставрації житлових будинків, щознаходяться на балансі житлово-експлуатаційних та іншихорганізацій (підприємств, установ) комунальної власностітериторіальних громад м. Києва та його районів, а також нежитловихбудинків та вбудованих в житлові будинки нежитлових приміщеньзазначених територіальних громад (далі - об'єкти житлового танежитлового фондів м. Києва), забезпеченню рівного захисту прав імайна суб'єктів інвестиційної діяльності незалежно від формвласності.
1.2. Положення є обов'язковим для виконання всіма суб'єктамиінвестиційної діяльності (незалежно від форм власності йпідпорядкування) пов'язаної з реконструкцією або реставрацієюоб'єктів житлового й нежитлового фондів м. Києва.
1.3. Загальні правові, економічні та соціальні умовиінвестиційної діяльності між суб'єктами, що задіяні в реалізаціїінвестиційних проектів з реконструкції або реставрації об'єктівжитлового й нежитлового фондів м. Києва, визначаються Житловимкодексом Української РСР ( 5464-10 ), Земельним кодексом України( 2768-14 ), законами України "Про приватизацію державногожитлового фонду" ( 2482-12 ), "Про інвестиційну діяльність"( 1560-12 ), "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ),"Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Провласність" ( 697-12 ), "Про охорону культурної спадщини"( 1805-14 ) та іншими нормативно-правовими актами.
1.4. Всі суб'єкти інвестиційної діяльності, пов'язаної зреконструкцією або реставрацією об'єктів житлового та нежитловогофондів у м. Києві, несуть відповідальність за правопорушення усфері містобудування відповідно до Закону України "Провідповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організаційза правопорушення у сфері містобудування" ( 208/94-ВР ), а такожКодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10,80732-10 ) та інших нормативно-правових актів.
2. ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ
У цьому документі терміни вживаються в такому значенні:
Реконструкція житлових та нежитлових будинків (вбудованих вжитлові будинки нежитлових приміщень) - комплекс будівельних робітта організаційно-технічних заходів щодо зміни призначення будинківабо їх основних техніко-економічних показників (кількість і площаквартир, загальна площа, потужність, геометричні розміри,місткість, кількість послуг та інше) з метою поліпшення умовпроживання, експлуатації, якості обслуговування, збільшення обсягупослуг.
Реставрація - сукупність науково обгрунтованих заходів щодоукріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільшхарактерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементівоб'єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньоїавтентичності.
Балансоутримувач - підприємство, установа, організація, направі повного господарського відання або оперативного управління,яким належать будинки і споруди.
Власник будинку - територіальні громади м. Києва та йогорайонів в особі Київської міської та районних у м. Києві рад, щовідповідно до своїх повноважень мають по відношенню до конкретногобудинку такі права: право володіння, право користування та праворозпоряджатися ним.
Замовник реконструкції або реставрації - учасникінвестиційного контракту, який визначає умови складання контракту,приймає завершені роботи і здійснює розрахунки за них зпідрядником. У ролі замовника може виступати власник,балансоутримувач, а також інвестор або за їхнім дорученням іншіфізичні та юридичні особи.
Заявка на участь у конкурсі - поданий претендентом пакетдокументів, що містить, поряд з іншим, інформацію про претендента.
Інвестиційний проект - сукупність організаційно-технічнихзаходів зі створення (реконструкції або реставрації) об'єкта звикористанням вкладів власного та (або) залученого капіталу(інвестицій) від різних джерел в об'єкти житлового, нежитловогоабо змішаного призначення у формі проведення передпроектних,підготовчих, проектних, будівельних (ремонтних),пусконалагоджувальних робіт, вводу об'єкта в експлуатацію.
Інвестор - суб'єкт інвестиційної діяльності, який приймаєрішення про внесення власних, кредитних і залучених майнових таінтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування.
Конкурсна документація - комплект документів, який містить,поряд з іншим, інформацію про об'єкт конкурсу та умови залученняінвестора для його реконструкції або реставрації.
Міська конкурсна комісія - міський орган, функції якоговизначені цим Положенням. Він утворюється для аналізу ізіставлення поданих на конкурс пропозицій та кваліфікаційниххарактеристик учасників (претендентів), критеріїв залученняінвесторів з метою визначення переможця конкурсу.
Ринкова вартість - найбільш вірогідна ціна, за яку об'єктреконструкції або реставрації може бути продано на відкритомуконкурентному ринку на дату оцінки за наявності всіх ознак чесноїугоди та за відсутності нетипових умов фінансування.
Інвестиційна вартість - найбільш висока ціна, за яку на датуоцінки інвестор погодився б купити об'єкт реконструкції абореставрації з урахуванням умов укладання чесної угоди.
Об'єкт реконструкції або реставрації - окремий будинок(споруда) чи приміщення або сукупність будинків (споруд) абоприміщень, реконструкція або реставрація яких здійснюється заєдиним проектом шляхом виконання підрядником доручених йому робіт.
Претендент - вітчизняна або іноземна юридична особа (групаюридичних осіб) всіх форм власності, чи фізична особа, яка виявилабажання брати участь у конкурсі і подала заяву про це.
Підрядний контракт - договір у будівництві, що передбачаєвзаємні зобов'язання сторін у процесі будівництва (реконструкціїабо реставрації) об'єктів виробничого і невиробничого призначення.
Підрядник - учасник реконструкції або реставрації, якийзобов'язаний на свій ризик і за обумовлену ціну виконати згідно зконтрактом передбачені проектом роботи та передати об'єктреконструкції або реставрації замовнику у встановлені строки.
Проектна документація - техніко-економічні обґрунтування,проект, робоча документація, технічні умови і паспорти наматеріали, устаткування, конструкції і комплектуючі вироби,документація, що одержується від заводів-виробників, а також іншадокументація, яка необхідна для виконання робіт і експлуатаціїоб'єкта.
Робоча група - робочий орган, який створюється длязабезпечення роботи Міської конкурсної комісії під часорганізації, проведення конкурсу та для підготовки документів допочатку реконструкції або реставрації.
Розпорядження - правовий акт, який видається виконавчиморганом Київської міської ради (Київською міськоюдержадміністрацією) на основі єдиноначальності з оперативних таінших поточних питань, який відповідно до діючого порядку єпідставою для реалізації тих чи інших заходів у рамкахінвестиційного проекту.
Умови конкурсу - обов'язковий для претендентів, передбаченийцим Положенням перелік конкурсних вимог, які необхідно виконатидля визначення учасника переможцем.
Штрафні санкції - пені, штрафи, неустойки, які стягуються зучасника контракту за невиконання або неналежне виконанняконтрактних зобов'язань.
Фінансова спроможність - здатність претендента або учасникаконтракту виконувати свої фінансові зобов'язання перед іншимиучасниками і третіми особами.
Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) -обставини, які не можуть бути передбачені сторонами при укладанніконтракту і проти виникнення яких вони не можуть вжити відповіднихзаходів. До них належать: стихійні лиха (бурі, циклони, повені,землетруси та ін.); війна і воєнні дії, заколот, блокада,безчинства, безпорядки та інші протиправні дії; зруйнуваннявнаслідок дії вибухових пристроїв, які знаходились у землі;радіаційна, хімічна зараженість, ударні хвилі тощо.
3. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ПРОГРАМИ РЕКОНСТРУКЦІЇ
АБО РЕСТАВРАЦІЇ ОБ'ЄКТІВ ЖИТЛОВОГО ТА НЕЖИТЛОВОГО
ФОНДІВ м. КИЄВА
3.1. Вихідним матеріалом для підготовки програмиреконструкції або реставрації об'єктів житлового та нежитловогофондів м. Києва на наступний рік є перспективні планиреконструкції або реставрації на період від 5 до 15 років.
3.2. Перспективні плани реконструкції або реставрації пооб'єктах житлового та нежитлового фондів готуються за пропозиціямирайонних у м. Києві державних адміністрацій, Головного управліннякомунальної власності м. Києва та балансоутримувачів ізатверджуються виконавчим органом Київської міської ради(Київською міською державною адміністрацією) та виконавчим органомвідповідної районної у м. Києві ради (районною у м. Києвідержавною адміністрацією) відповідно до належності об'єктівжитлового та нежитлового фондів м. Києва.
До перспективних планів включаються будинки, по яких проектнаорганізація, яка має ліцензію на проведення обстежень технічногостану, видала відповідні технічні висновки про необхідність ідоцільність реконструкції або реставрації будинків.
3.3. Щорічно (до першого лютого поточного року) Головнеуправління комунальної власності м. Києва, районні у м. Києвідержавні адміністрації, інші органи, уповноважені управлятиоб'єктами житлового та нежитлового фондів м. Києва, на підставівисновків створених ними комісій (до складу яких входять зокремапредставники житлових, проектних організацій, Головного управліннякультури, мистецтв та охорони культурної спадщини, тощо), рішеньКиївської міської ради та районних у м. Києві рад щодо постановкиоб'єктів житлового та нежитлового фондів м. Києва та його районівна реконструкцію або реставрацію, подають до Головного управлінняжитлового господарства виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) пропозиції провключення до переліків будинків, які підлягають реконструкції абореставрації в м. Києві.
Пропозиції складаються з об'єктів житлового та нежитловогофондів м. Києва, що підлягають реконструкції або реставрації унаступному році, а також об'єктів до реконструкції або реставраціїяких залучені інвестори (в тому числі які передані у власністьінвесторам, де призупинено або виконуються роботи). У пропозиціяхіз кожного об'єкта зазначається: загальна площа до і післяпроведення реконструкції, орієнтовна кошторисна вартістьреконструкції або реставрації, терміни реконструкції абореставрації, замовник, джерело фінансування, відомості щодоінвестора, за кошти якого проводиться реконструкція абореставрація.
3.4. Головне управління житлового господарства узагальнюєпропозиції, подані відповідно до підпункту 3.3 цього Положення, ірозробляє проекти переліків будинків, які підлягають реконструкціїабо реставрації в м. Києві у наступному році, які узгоджує зГоловним управлінням житлового забезпечення, Головним управліннямкомунальної власності м. Києва, Головним управлінням економіки таінвестицій, Головним управлінням містобудування, архітектури тадизайну міського середовища, Головним управлінням культури,мистецтв та охорони культурної спадщини, районними у м. Києвідержавними адміністраціями. Після узгодження переліки будинків,які підлягають реконструкції або реставрації в м. Києві унаступному році, затверджуються розпорядженням виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)не пізніше, ніж до 1 жовтня поточного року. До розпорядженнявиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) окремо додається перелік будинків, пояких визначені джерела фінансування, а також переліки будинків, дореконструкції або реставрації яких інвестори залучаються наконкурсних засадах.
3.5. Фінансування реконструкції або реставрації об'єктівжитлового та нежитлового фондів у м. Києві, визначенихрозпорядженням виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) про затвердженняпереліків будинків, які підлягають реконструкції або реставрації вм. Києві у наступному році, передбачається здійснювати за рахуноккоштів інвестора або групи інвесторів, а також місцевих бюджетів.
3.6. Реконструкція або реставрація житлових та нежитловихбудинків, що знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних таінших організацій (підприємств, установ) комунальної власностітериторіальних громад відповідних районів м. Києва, які врезультаті обставин, що склалися, знаходяться в аварійному абопередаварійному стані, за рішенням районних у м. Києві радздійснюється за рахунок коштів районів.
4. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСІВ
З ВІДБОРУ ІНВЕСТОРІВ НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТІВ
РЕКОНСТРУКЦІЇ АБО РЕСТАВРАЦІЇ ОБ'ЄКТІВ ЖИТЛОВОГО
ТА НЕЖИТЛОВОГО ФОНДІВ
Загальні положення
4.1. Цей розділ Положення регламентує порядок підготовки тапроведення конкурсів із залучення інвесторів до реконструкції абореставрації об'єктів житлового та нежитлового фондів м. Києва(далі - Конкурс), регулює відношення між замовником реконструкціїабо реставрації та учасниками Конкурсу і передбачає організаціюузгоджених дій при розгляді і прийнятті рішень кожним з учасників,захист їхніх прав та законних інтересів при підготовці проведенняКонкурсів, а також містить вимоги щодо формування конкурсноїдокументації, критерії оцінки претендентів.
4.2. Метою Конкурсу є визначення юридичної або фізичноїособи, якій буде надано право реалізації інвестиційного проекту поконкурсному об'єкту.
4.3. Техніко-економічні показники об'єкта та умови залученняінвестора для реконструкції або реставрації об'єктів житлового танежитлового фондів, що знаходяться на балансіжитлово-експлуатаційних та інших організацій (підприємств,установ) комунальної власності відповідних територіальних громадрайонів м. Києва (далі - Умови конкурсу), готує відповідна районнау м. Києві державна адміністрація разом із балансоутримувачембудинку, підписує голова районної у м. Києві державноїадміністрації або його перший заступник та власники приватизованихжитлових та нежитлових приміщень у цьому будинку.
4.4. Техніко-економічні показники об'єкта та умови залученняінвестора для реконструкції або реставрації об'єктів житлового танежитлового фондів, що знаходяться на балансіжитлово-експлуатаційних та інших організацій (підприємств,установ) комунальної власності територіальної громади м. Києва(далі - Умови конкурсу), готує робоча група разом збалансоутримувачем будинку. Підписує техніко-економічні показникиоб'єкта та умови залучення інвестора заступник голови Київськоїміської державної адміністрації, за дорученням якого, відповіднодо розподілу службових обов'язків, безпосередньо працюютьпідрозділи, до яких відноситься балансоутримувач та власникиприватизованих нежитлових приміщень у цьому будинку.
4.5. У Конкурсі можуть брати участь юридичні особи,зареєстровані в Україні та за її межами, а також громадяниУкраїни, іноземці й особи без громадянства.
4.6. Стосунки власників будинків або уповноважених нимиорганів з інвесторами, замовниками та підрядниками регулюються напідставі укладених договорів.
4.7. Як підрядники до реконструкції або реставрації об'єктівжитлового та нежитлового фондів можуть залучатися будь-якібудівельні (ремонтно-будівельні) організації, що мають відповіднуліцензію.
Міська конкурсна комісія
4.8. З метою забезпечення єдиних принципів та критеріївпідбору інвесторів та умов передачі об'єктів під реконструкцію абореставрацію, а також проведення Конкурсів на право реалізаціїінвестиційних проектів розпорядженням виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації)створюється Міська конкурсна комісія та затверджується їїперсональний склад. Склад комісії визначається за поданнямзаступника голови Київської міської державної адміністрації, якийє головою комісії.
4.9. Для виконання робіт, пов'язаних з організацією тапроведенням Конкурсу, контролю за виконанням рішень Міськоїконкурсної комісії та розпоряджень виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації),створюється робоча група Міської конкурсної комісії (далі - Робочагрупа). Робоча група створюється, її склад затверджуєтьсявідповідним рішенням Міської конкурсної комісії за поданням головиМіської конкурсної комісії.
4.10. Рішення Міської конкурсної комісії приймаються на їїзасіданнях відкритим голосуванням простою більшістю голосів. Членикомісії повинні голосувати "за" або "проти". За умови рівностіголосів, голос голови є вирішальним. Рішення комісії являютьсяправомочними та приймаються тільки в присутності більш, ніж 50% їїчленів.
4.11. Рішення Міської конкурсної комісії є підставою длявидання розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації).
4.12. Забезпечення діяльності робочої групи покладається наКП "Київжитлоспецексплуатація".
4.13. До компетенції Міської конкурсної комісії належить:
- створення робочої групи, координація її діяльності;
- затвердження умов залучення інвесторів;
- одержання від претендентів додаткової інформації, якавичерпно характеризує спроможність учасників Конкурсу виконуватипередбачені конкурсною документацією умови;
- проведення Конкурсів;
- розгляд претензій та визнання результатів Конкурсунедійсними в разі порушення встановленого порядку проведення таумов Конкурсу;
- визначення переможця Конкурсу та прийняття рішень щодооформлення інвестиційного договору;
- визначення термінів завершення розробки
проектно-кошторисної документації, одержання дозволу від
управління державного архітектурно-будівельного контролю та
відповідного органу охорони культурної спадщини (по
будинках-пам'ятках тощо) на виконання будівельних
(ремонтно-будівельних) робіт з реконструкції або реставрації;
- подовження термінів завершення розробки
проектно-кошторисної документації за клопотанням інвестора;
- затвердження термінів сплати коштів інвестором;
- подовження термінів сплати коштів інвестором за зверненнямінвестора;
- внесення пропозицій Київському міському голові щодовдосконалення механізму вибору інвесторів, виконання заходівнайбільшого сприяння в залученні інвесторів;
- надання доручень головним управлінням, управлінням та іншимструктурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) та районним у м. Києвідержавним адміністраціям з питань підготовки та надання необхіднихдокументів, а також підготовки проектів розпоряджень виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації) за рішеннями Міської конкурсної комісії, щостосуються об'єктів житлового та нежитлового фондів та відносин зінвесторами;
- розгляд та затвердження результатів роботи районнихконкурсних комісій.
Конкурсна документація
4.14. Техніко-економічні показники об'єкта житлового танежитлового фондів м. Києва, що є об'єктом реконструкції абореставрації, умови Конкурсу та критерії визначення переможця ізконкретного об'єкта відображаються в розробленій конкурснійдокументації.
4.15. Конкурсна документація складається українською мовою, вразі необхідності - англійською.
4.16. За необхідності техніко-економічні показники, умовиКонкурсу та критерії визначення переможця роз'яснюються учасникамшляхом проведення семінарів, які організовує Міська конкурснакомісія. Остаточні пояснення надаються претендентам на засіданніМіської конкурсної комісії.
Будь-які невідповідності у змісті конкурсної документаціїнегайно з'ясовуються і виправляються Міською конкурсною комісією.
4.17. Робоча група подає на розгляд Міської конкурсноїкомісії пакет конкурсної документації в такому обсязі:
а) техніко-економічні показники об'єкта та умови залученняінвестора, які включають:
концепцію інвестиційного проекту з техніко-економічнимипоказниками об'єкта, що підлягає реконструкції або реставрації(проектні або фактичні характеристики);
інформацію про ринкову вартість об'єкта реконструкції абореставрації;
інформацію про стан справ з відселенням мешканців з об'єктареконструкції або реставрації;
інформацію про кошторисну вартість будівельно-монтажних робіт(за наявності проекту);
інформацію про належність будинку до об'єктів культурноїспадщини та інші обставини, які необхідно враховувати відповіднодо законодавства України про охорону культурної спадщини;
окремим розділом дані про наявних користувачів (орендарів) тавласників окремих приміщень об'єкта реконструкції або реставрації;
інформацію про розміри витрат по об'єкту до оголошенняКонкурсу;
умови залучення інвестора;
б) довідку від Головного управління економіки та інвестиційвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) про орієнтовний розмір пайового внеску нарозвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктуриміста, визначений згідно з рішенням Київської міської ради від27.02.2003 N 271/431 ( ra0271023-03 ) "Про пайову участьінвесторів (забудовників) у створенні соціальної таінженерно-транспортної інфраструктури м.Києва" (остаточний розмірпайового внеску визначається після затвердженняпроектно-кошторисної документації);
в) заявки від претендентів, що включають перелік документів,перелічених в підпункті "а" підпункту 4.30 цього Положення).
Порядок проведення Конкурсів.
Розгляд і оцінка поданих матеріалів
4.18. Міська конкурсна комісія (далі - Комісія) оголошуєКонкурс щодо залучення інвесторів до реконструкції або реставраціїоб'єктів житлового та нежитлового фондів м. Києва, забезпечує йогопідготовку та проведення в установлені терміни.
Підготовку матеріалів для роботи Комісії забезпечує робочагрупа на підставі поданих документів та пропозицій.
4.19. Для проведення Конкурсу на реалізацію інвестиційногопроекту реконструкції або реставрації об'єкта житлового абонежитлового фонду Комісія офіційно публікує в засобах масовоїінформації не пізніше ніж за 15 днів до дати проведення Конкурсуоголошення про це, яке містить такі відомості:
- порядок попереднього ознайомлення та одержання конкурсноїдокументації;
- строк та адреса подачі заявок і документів;
- контактні телефони;
- інша інформація.
Для донесення до інвесторів інформації про Конкурсзастосовуються й інші засоби реклами.
4.20. У встановлений день та час на засіданні Комісії заучастю заявників (учасників) або їхніх уповноважених (належнимчином) представників розглядаються заявки на участь у Конкурсі тарозкриваються конверти з поданими претендентами пропозиціями щодовартості об'єкта інвестування.
Комісія складає протокол, в якому відображаються поданіпропозиції та їх відповідність умовам проведення Конкурсу.
При цьому можуть бути враховані й додаткові пропозиції, якіподаються заявником (учасником) безпосередньо на засіданні Комісії(за наявності двох і більше претендентів) в закритому конверті.
4.21. Після розкриття конвертів вносити зміни до пропозиційщодо інвестиційної вартості об'єкта інвестування претендентам недозволяється.
4.22. Інформація про розгляд та оцінку поданих матеріалів маєконфіденційний характер та не повідомляється особам, які офіційноне мають відношення до процедури оцінки, аж до моменту оголошенняпереможця. Порушення цієї вимоги тягне за собою відповідальністьвідповідно до законодавства України.
Дії претендента в період підготовки
та проведення Конкурсу
4.23. Застосування процедур, передбачених цим Положенням, єобов'язковим для претендента під час підготовки та проведенняКонкурсу. Інші питання, що виникають у зв'язку з цим, вирішуютьсяразом з Комісією в робочому порядку.
4.24. Претендент одержує в Інтернеті на сайті КП"Київжитлоспецексплуатація" або безпосередньо від робочої групи(про що повідомлено в оголошенні) перелік житлових, нежитловихбудинків та вбудованих в житлові будинки нежитлових приміщень, щопідлягають реконструкції або реставрації, з основнимитехніко-економічними показниками і умовами залучення інвесторів тавибирає об'єкт інвестування.
4.25. Після попереднього вибору об'єкта претендент подаєзаяву на ім'я голови Комісії про набуття дозволу для участі уКонкурсі.
4.26. За дорученням голови Комісії робоча група направляєвласнику об'єкта запит щодо надання або уточненнятехніко-економічних показників та умов залучення інвестора (увипадку їх зміни).
4.27. Робоча група надає претенденту конкурсну документацію ускладі: уточнені техніко-економічні показники об'єкта та умовизалучення інвестора, копію довідки Головного управління економікита інвестицій про орієнтовний розмір пайового внеску на розвитоксоціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста,визначений згідно з Нормативами, затвердженими рішенням Київськоїміської ради від 27.02.2003 N 271/431 ( ra0271023-03 ), та перелікдокументів, які повинен подати претендент для участі у Конкурсі, атакож роз'яснює порядок проведення Конкурсу.
4.28. Після одержання конкурсної документації претендентготує заявку на участь у Конкурсі. Заявка на участь у Конкурсіподається до робочої групи Комісії.
4.29. Претендент зобов'язаний подати заявку не пізніше, ніжза 2 дні до початку Конкурсу. Заявки, що надійшли пізнішевизначеного терміну подання, повертаються претендентам. Датаподання заявки засвідчується робочою групою.
4.30. Заявник (претендент) у складі заявки:
а) передає:
офіційне звернення (заяву) до Комісії з проханням про участьйого у Конкурсі та згодою інвестування реконструкції абореставрації житлового, нежитлового будинку або вбудованих вжитловий будинок нежитлових приміщень (довільної форми), щомістить відомості про претендента, який виявив бажання взятиучасть у Конкурсі, а саме: реквізити (адреса, телефон, телекс,телефакс); керівник (прізвище, ім'я, по батькові, посада);
банківську довідку - рекомендацію про фінансову спроможність;завірені нотаріально копії статуту та свідоцтва про державнуреєстрацію;
копію платіжного доручення про сплату вартості послуг,пов'язаних з організацією Конкурсу;
копію платіжного доручення про сплату застави;
свої пропозиції щодо реалізації інвестиційного проекту: підщо має на меті реконструювати або реставрувати об'єкт заявник,строки реконструкції або реставрації, застосування нових рішень,запевнення, що генпідрядника буде визначено на конкурсних засадах,а також щодо згоди сплатити пайовий внесок на розвиток соціальноїта інженерно-транспортної інфраструктури міста в обсязі,визначеному згідно з Нормативами, затвердженими рішенням Київськоїміської ради від 27.02.2003 N 271/431 ( ra0271023-03 );
пропозицію щодо інвестиційної вартості (надається в закритомуконверті);
(фізичні особи додатково копії документів, що засвідчуютьособу)
б) сплачує кошти:
- за участь у Конкурсі шляхом безготівкового перерахування нарахунок КП "Київжитлоспецексплуатація" у розмірі 60неоподаткованих мінімумів доходів громадян плюс ПДВ за одиноб'єкт. Зазначені кошти спрямовуються на фінансування заходів,пов'язаних з підготовкою та проведенням конкурсів;
- застави на рахунок Головного управління житловогозабезпечення (у разі проведення Конкурсу із житлових будинків) абоГоловному управлінню комунальної власності м. Києва (у разіпроведення Конкурсу із нежитлових будинків, в тому числівбудованих в житлові будинки нежитлових приміщень) в розмірі 10тис. грн.
4.31. За наявності помилок, виявлених під час перевіркипропозицій претендента, Комісія надає претендентові можливістьвнести відповідні поправки.
4.32. Заявнику Комісією може бути відмовлено в участі уКонкурсі у випадку подання неповного переліку документів абовиявлення їх недостовірності.
4.33. Заявник має право за 2 дні до проведення Конкурсувідмовитись від участі у Конкурсі та відкликати свої пропозиції,повідомивши про це письмово Комісію. В іншому випадку плата заучасть у Конкурсі заявнику не повертається.
4.34. Під час оцінки пропозицій претендентів на Конкурсіостанні на вимогу Комісії повинні надати відповідні пояснення,додаткові відомості або документи.
4.35. Після оголошення переможця Конкурсу останній одержуєвитяг з протоколу засідання Комісії та сплачує кошти, передбаченіпідпунктом 4.48 цього Положення.
4.36. Після сплати коштів згідно з підпунктом 4.35 цьогоПоложення інвестор надає робочій групі копії платіжних документівта копії рахунків, за якими сплачені кошти. Після визначенняпереможця Конкурсу та сплати останнім коштів, що підтверджуєтьсякопіями відповідних документів, робоча група за поданням головиКомісії готує проект розпорядження виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації) щодозалучення інвестора.
4.37. Переможець Конкурсу (інвестор) на підставірозпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) про його залучення дореконструкції або реставрації будинку укладає інвестиційнийдоговір з виконавчим органом Київської міської ради (Київськоюміською державною адміністрацією) в особі відповідногоструктурного підрозділу чи виконавчим органом відповідної районноїу м. Києві ради (районною у м. Києві державною адміністрацією)(залежно від належності будинку) в особі відповідного структурногопідрозділу та балансоутримувачем.
4.38. У випадку відмови переможця Конкурсу (інвестора) відсплати коштів згідно з підпунктом 4.48 цього Положення абопідписання інвестиційного договору у встановлені терміни право нареалізацію інвестиційного проекту передається учаснику Конкурсу,пропозиції якого визначені Комісією під час проведення Конкурсукращими після переможця, або оголошується Конкурс на залученнянового інвестора.
У цьому випадку грошова застава переможця надсилаєтьсяГоловному управлінню житлового забезпечення на будівництво житладля відселення мешканців з будинків реконструкції або реставрації,а Головному управлінню комунальної власності м. Києва - навідновлення основних засобів.
4.39. Учасникам Конкурсу з числа претендентів, за виключеннямпереможця, за дорученням Комісії протягом трьох робочих днів післяодержання витягу з протоколу засідання Комісії Головнимуправлінням житлового забезпечення або Головним управліннямкомунальної власності м. Києва повертається сплачена ними грошовазастава.
Визначення переможця Конкурсу та умови залучення
інвесторів до реконструкції або реставрації
4.40. Умовами залучення інвесторів до реконструкції абореставрації об'єктів житлового та нежитлового фондів м. Києва є:
4.40.1. Сплата інвестором коштів у розмірі згідно звідповідним протоколом засідання Комісії.
4.40.2. Сплата пайових коштів на розвиток соціальної таінженерно-транспортної інфраструктури міста після затвердженняпроектно-кошторисної документації.
4.40.3. Укладання інвестиційного договору з передачею увласність інвестору:
житлового (в тому числі непридатного для проживання) будинкупісля відселення на постійне місце проживання мешканців, якізаймають на праві власності приміщення (квартири), за їх згодою таоформлення у власність інвестору цих приміщень (квартир), та/абопридбання у власність приміщень, що належать юридичним чи фізичнимособам, що не проживають у будинку;
частини житлового будинку після завершення реконструкції абореставрації, якщо у будинку є мешканці, які мають на правівласності приміщення (квартири) та не дали згоду на відселення напостійне місце проживання і передачу у власність інвестору своїхприміщень (в тому числі юридичні чи фізичні особи, що володіютьприміщеннями будинку та не проживають у ньому);
нежитлового будинку або вбудованих у житловий будинокнежитлових приміщень після сплати відповідних коштів інвестором.
4.40.4. Дотримання терміну розробки та затвердженняпроектно-кошторисної документації відповідно до розпорядженнявиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
4.40.5. Проведення реконструкції або реставрації в терміни,що встановлені проектом організації будівництва.
4.41. Ринкова вартість об'єкта житлового чи нежитловогофондів, що є об'єктом реконструкції або реставрації (далі - об'єктреконструкції або реставрації), є стартовою ціною.
Ринкова вартість об'єкта реконструкції або реставраціївизначається шляхом проведення незалежними професійнимиоцінювачами його оцінки відповідно до вимог Закону України "Прооцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність"( 2658-14 ), Положення про порядок проведення незалежної оцінкидержавного майна при приватизації, затвердженого Наказом ФДМУкраїни від 02.02.95 N 100 ( z0074-95 ), Методики оцінки вартостімайна при приватизації, затвердженого постановою КабінетуМіністрів України від 12.10.2000 N 1554 ( 1554-2000-п ), та іншихнормативно-правових актів на замовлення власника будинку або (зайого дорученням) балансоутримувача.
Відбір експертів-оцінювачів для оцінки ринкової вартостіоб'єктів реконструкції або реставрації здійснюється в порядку,передбаченому рішенням Київської міської ради від 24.06.99N 309/410 ( ra0309023-99 ) "Про Положення про порядок наданнямайна територіальної громади міста Києва у користування абоуправління" та рішенням Київської міської ради від 05.07.2001N 366/1342 ( ra0366023-01 ) "Про методику розрахунку і порядоквикористання орендної плати за користування майном територіальноїгромади міста Києва".
4.42. Найбільш висока вартість порівняно зі стартовою, іззапропонованих претендентами за об'єкт реконструкції абореставрації, є основним критерієм визначення переможця Конкурсу.
4.43. Пайові кошти на розвиток соціальної таінженерно-транспортної інфраструктури міста розраховуютьсяГоловним управління економіки та інвестицій відповідно доНормативів для визначення розмірів пайової участі (внесків)інвесторів (забудовників) у створенні соціальної таінженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, затвердженихрішенням Київської міської ради від 27.02.2003 N 271/431( ra0271023-03 ).
4.44. При визначенні переможця Конкурсу також враховується:
- обсяг інвестицій в реконструкцію (реставрацію), якийучасник зобов'язується вкласти в реалізацію інвестиційного проектупротягом конкретного строку;
- розмір частки майна, що передається інвестору в результатіреалізації інвестиційного проекту, та пропозиції щодо дотриманняумов використання житлових та нежитлових приміщень;
- прийняття інвестором додаткових зобов'язань, які сприяютьреалізації інвестиційного проекту.
Комісія може ввести й інші критерії визначення переможцяКонкурсу, які не суперечать чинному законодавству.
4.45. Переможця Конкурсу визначає Комісія після розглядузаявок претендентів.
4.46. Переможцем визнається заявник (учасник Конкурсу):
- пропозиції якого відповідають умовам Конкурсу та вважаютьсянайбільш ефективними за строками виконання, якістю таекономічністю з урахуванням подальшої експлуатації будинку;
- який запропонував найвищу порівняно з ринковою вартістю,інвестиційну вартість за об'єкт реконструкції або реставрації;
- за іншими учасниками визначаються наступні місця, які вонипосіли у Конкурсі.
4.47. Протягом трьох робочих днів після засідання Комісіїорганам, уповноваженим управляти об'єктами житлового і нежитловогофондів м. Києва, а також Головному управлінню житловогозабезпечення, Головному управлінню комунальної власності м. Києва,Головному управлінню економіки та інвестицій, Головному управліннюкультури, мистецтв та охорони культурної спадщини та КП"Київжитлоспецексплуатація" надсилаються копії протоколу, який єпідставою для оформлення документів на передачу інвесторомвідповідних коштів та для підготовки інвестиційного договору.
Переможцю та іншим учасникам Конкурсу надсилаються витяги зпротоколу.
4.48. Переможець Конкурсу після одержання витягу звідповідного протоколу засідання Комісії:
- протягом 10-ти банківських днів (якщо інший термін невизначено Комісією) перераховує кошти в розмірі інвестиційноївартості об'єкта реконструкції або реставрації, запропонованої нимта яку затвердила Комісія;
- протягом 30-ти календарних днів після видання розпорядженнявиконавчим органом Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) про залучення його інвестором дореконструкції або реставрації укладає інвестиційний договір нареконструкцію або реставрацію об'єкта відповідно до підпункту 4.37цього Положення.
4.49. Головними принципами укладання і виконанняінвестиційних договорів є:
- врахування і дотримання чинного законодавства;
- економічна самостійність і незалежність учасників;
- чітке розмежування у договорі прав і обов'язків сторін;
- майнова відповідальність за невиконання або неналежневиконання договірних зобов'язань;
- розмежування ризиків між учасниками договору, визначення уразі необхідності обов'язкових для страхування ризиків;
- надання гарантій виконання договірних зобов'язань;
- зобов'язання сторін щодо узгодженого і взаємоприйнятноговирішенням проблем і суперечностей, що виникають у процесіукладання і виконання договору;
- застосування штрафних санкцій за невиконання чи неналежневиконання договірних зобов'язань.
4.50. Договір є основним документом, який забезпечуєузгоджену діяльність учасників реконструкції або реставрації. Вінскладається на весь період реконструкції або реставрації зуточненням, за необхідності, окремих умов шляхом укладаннядодаткових угод. Підставою для укладання інвестиційного договору євідповідне розпорядження виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації).
4.51. Інвестиційний договір набирає чинності з моменту йогопідписання в установленому порядку.
Сплати і компенсації
4.52. Інвестор сплачує кошти:
у розмірі запропонованої ним та затвердженої Комісієюінвестиційної вартості об'єкта реконструкції або реставрації таПДВ (з урахуванням сплаченої застави) в терміни згідно зпротоколом Комісії;
у порядку пайової участі на розвиток соціальної таінженерно-транспортної інфраструктури міста в обсягах згідно зНормативами, затвердженими рішенням Київської міської ради від27.02.2003 N 271/431 ( ra0271023-03 ), на бюджетний рахунокспеціального фонду міського бюджету через Головне управлінняекономіки та інвестицій до початку реконструкції (реставрації)об'єкта.
4.53. Запропонована інвестором та затверджена Комісієюінвестиційна вартість об'єкта реконструкції або реставраціїсплачується інвестором:
По житлових будинках:
а) балансоутримувачу (організації, на балансі якої вонизнаходяться):
залишкова балансова вартість будинку або його частинивідповідно до загальної площі будинку, що передається інвестору,на окремий рахунок з подальшим спрямуванням зазначених коштів навідновлення основних засобів (ремонт, реконструкція житлових танежитлових будинків тощо);
у порядку компенсації витрат на проектно-вишукувальні роботи(якщо вони мали місце) та з визначення ринкової вартості будинку;
у порядку компенсації витрат на переселення мешканців, щоповертаються в будинок після завершення реконструкції абореставрації з приміщень маневреного фонду (згідно з кошторисом);
експлуатаційні витрати, пов'язані з проживанням мешканців(які повертаються в будинок після його реконструкції абореставрації) в будинках маневреного фонду з часу визначенняінвестора переможцем Конкурсу з реконструкції або реставраціївідповідного будинку до часу введення будинку в експлуатацію тапередачі квартири кожній родині окремо, а також витрати іззаселення - за наданим для сплати рахунком;