• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Положення про порядок надання майна територіальної громади міста Києва у користування або управління

Київська міська рада | Рішення, Положення від 24.06.1999 № 309/410 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 24.06.1999
  • Номер: 309/410
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 24.06.1999
  • Номер: 309/410
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
N 309/410 від 24.06.99
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради N 34/91 ( ra-034023-06 ) від 28.09.2006 )
Про Положення про порядок надання майна територіальної
громади міста Києва у користування або управління
Обговоривши питання про надання у користування та управліннямайна територіальної громади міста Києва і відповідно доКонституції України ( 254к/96-ВР ), Законів України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), "Про столицю України -місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Про оренду державного такомунального майна" ( 2269-12 ) та з метою здійснення виключнихсамоврядних повноважень з розпорядження, володіння та користуваннямайном територіальної громади міста Києва, Київська міська РадаВ И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Положення про порядок надання майнатериторіальної громади міста Києва у користування або управління.(Додається).
2. Виконавчому органу Київради у місячний термін розробити іподати на затвердження Київського міського голови:
- проект Типового положення про відповідального орендаряоб'єкта майна;
- проект Положення про Реєстр користувачів майнатериторіальної громади міста Києва.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Постійнукомісію з питань власності.
4. Це рішення набирає чинності з дня ухвалення.
Міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київської міської Ради
від 24 червня 1999 р. N 309/410
Положення про порядок надання майна територіальної
громади міста Києва у користування або управління
Це Положення визначає порядок реалізації прав Київськоїміської Ради, визначених статтями 142 і 143 Конституції України( 254к/96-ВР ), статтею 60 Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статтею 18 Закону України"Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), ЗакономУкраїни "Про оренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ),іншими нормативно-правовими актами України.
1. Об'єкти права власності територіальної громади
міста Києва
1.1. Об'єктами права власності територіальної громади містаКиєва, на які поширюється дія цього Положення є:
- все рухоме і нерухоме майно, що належить територіальнійгромаді міста Києва, незалежно від підстав і часу набуття, місцязнаходження, мети використання, володільця або користувача,підстав, часу чи порядку передачі;
- частки у пакеті акцій або частки у статутних фондахюридичних осіб;
- майно, на яке поширюються додаткові права Київради згіднозі статтею 22 Закону України "Про столицю України - місто-геройКиїв" ( 401-14 ).
1.2. Об'єктами права власності територіальної громади містаКиєва, на які не поширюється дія цього Положення є:
- майно, передане рішеннями сесій Київради у власність дорайонних у місті Києві рад;
- земельні ділянки, незалежно від їх розміру або метивикористання.
2. Суб'єкти, які можуть отримати майно у користування
або управління
2.1. До суб'єктів, які можуть отримати майно територіальноїгромади м. Києва у користування або управління, належать:
- члени територіальної громади міста Києва;
- будь-які інші фізичні або юридичні особи, діяльність якихлегалізована відповідно до законодавства України.
2.2. При наданні майна у користування переваги надаютьсячленам територіальної громади міста Києва і резидентам України, атакож належним до комунальної власності територіальної громади м.Києва підприємствам, установам та організаціям, які відраховуютьдо міського бюджету частку свого прибутку, розмір якої встановленорішенням Київради.
2.3. Фізичні особи і нерезиденти України, що бажають отриматимайно у користування, перед поданням заяви про це повиннізареєструвати у місті Києві свою діяльність відповідно дозаконодавства України (зареєструвати юридичну адресу, отриматиліцензію чи торговий патент тощо).
3. Ініціатива (пропозиція) щодо передачі майна у
користування або управління
3.1. Ініціатива щодо передачі майна у користування можевиходити від:
- суб'єктів, які відповідно до цього Положення можутьотримувати майно у користування;
- організацій - балансоутримувачів майна;
- структурних підрозділів виконавчого органу Київради;
- регіонального відділення ФДМ України;
- постійних комісій Київради;
- депутатів Київради;
- районних рад та їх виконавчих органів.
3.2. Цей перелік суб'єктів ініціативи не є вичерпним.
4. Подання заяв про передачу майна у користування або
управління і порядок їх розгляду
4.1. Суб'єкт ініціативи, який бажає отримати майно укористування, подає заяву про це на ім'я заступника міськогоголови - секретаря Київської міської Ради (форми і зразки заяввизначаються постійною комісією з питань власності).
4.2. Суб'єкт ініціативи, який не має на меті отримання майна,подає на ім'я заступника міського голови - секретаря Київськоїміської Ради заяву у довільній формі із зазначенням об'єкта майнаі доцільності передачі його у користування.
4.3. Структурний підрозділ виконавчого органу Київрадизамість заяви подає відповідне звернення на ім'я заступникаміського голови - секретаря Київської міської Ради із зазначеннямоб'єкта майна, терміну користування, мети використання майна іобгрунтуванням доцільності передачі майна.
4.4. Заступник міського голови - секретар Київської міськоїРади впродовж двох днів після отримання направляє заяву длярозгляду до структурного підрозділу виконавчого органу Київради,на який покладено управління майном або управлінняорганізацією-балансоутримувачем, а також до постійної комісії зпитань власності (для контролю за проходженням заяви).
4.5. Структурний підрозділ виконавчого органу Київрадивпродовж десяти днів після отримання доручення заступника міськогоголови - секретаря Київської міської Ради надсилає до постійноїкомісії з питань власності пропозицію - проект рішення Київради(зокрема і проект рішення Київради про відмову у клопотаннізаявника), погоджений з юридичною службою виконавчого органуКиївради, і справу з матеріалами, які обгрунтовують цю пропозицію,а також одночасно проект рішення до профільних комісій.
4.6. Профільна комісія впродовж тижня після отримання проектурішення від структурного підрозділу виконавчого органу Київрадинаправляє свої висновки до постійної комісії з питань власності.Неподання у встановлений термін висновків означає, що профільнапостійна комісія погоджується із пропозицією структурногопідрозділу виконавчого органу Київради.
4.7. Постійна комісія з питань власності впродовж тижня післяотримання пропозицій від структурного підрозділу виконавчогооргану Київради і профільної постійної комісії готує свій висновокі проект рішення Київради. Неотримання у встановлений термінвисновків профільної постійної комісії не є перешкодою для поданняматеріалів на розгляд сесії Київради.
4.8. Основні засади користування чи управління об'єктом майна(термін, принципи сплати вартості, можливість подальшоїдемуніципалізації, пільги, мета використання, інші важливі засадиі умови) пропонуються постійною комісією з питань власності іпрофільною комісією та зазначаються у проекті рішення Київради.
4.9. Про наявність відповідного проекту рішення Київрадипостійна комісія з питань власності інформує президію Київради.Розгляд проекту рішення вноситься до порядку денного найближчогопленарного засідання Київради.
4.10. Сесія Київради розглядає проект рішення на найближчомузасіданні.
4.11. У випадку неотримання у встановлений термін висновківвід структурного підрозділу виконавчого органу Київради постійнакомісія з питань власності інформує про це сесію Київради іКиївського міського голову.
4.12. За рішенням Київради у міжсесійний період передачаоб'єкта майна у користування або управління може здійснюватись напідставі розпорядження Київського міського голови. Підготовкапроектів таких розпоряджень проводиться за процедурою, визначеноюдля підготовки рішень Київської міської Ради з таких питань.
5. Порядок випуску і оприлюднення рішень Київради з
питань надання об'єкта майна у користування або
управління
5.1 Секретаріат Київради не пізніше одного тижня з дняухвалення рішення Київрадою подає ухвалене рішення на візування.
5.2. Рішення Київради з питань надання об'єктів майна укористування або управління візуються:
- заступником міського голови - секретарем міської Ради(впродовж двох днів);
- головою, а під час його відсутності у місті Києві абохвороби - заступником або секретарем голови постійної комісії зпитань власності (впродовж двох днів);
- юридичною службою Київради (впродовж двох днів).
Візування іншими особами рішення Київради з питання наданняоб'єкта майна у користування або управління не допускається.
Відмова від візування можлива лише з мотивів невідповідностітексту рішення, який подано на візування, тексту рішення,ухваленого сесією Київради.
У випадку відсутності у місті Києві заступника міськогоголови - секретаря міської Ради впродовж двох днів замість йогопідпису зазначається його відсутність. Відповідне зазначенняробить голова постійної комісії з питань власності (а у випадкуйого відсутності у м. Києві або хвороби - заступником абосекретарем голови постійної комісії з питань власності).
5.3. Київський міський голова впродовж одного тижня післяотримання завізованого рішення Київради підписує його або увипадку, коли на сесійному засіданні Київради, під час якогоприйнято рішення, головував не він особисто і з рішенням він непогоджується, повертає на повторний розгляд сесії зі своїмизауваженнями.
5.4. Заступник міського голови - секретар Київської міськоїРади впродовж двох днів після отримання від Київського міськогоголови рішення Київради із зауваженнями для повного розгляду,направляє його до профільної постійної комісії з питань власностідля підготовки повторних висновків.
Підготовка рішення до повторного розгляду на сесії Київради,його випуск і візування проводяться у терміни і за процедурою,встановленими для підготовки первісного рішення Київради.
5.5. Отримавши завізоване повторне рішення Київради,Київський міський голова впродовж одного тижня підписує його уваріанті, ухваленому після повторного розгляду.
5.6. Рішення Київради з питань надання об'єкта майна укористування або управління не пізніше ніж у триденний строк з дняпідписання його Київським міським головою надсилаєтьсясекретаріатом Київради:
у повному обсязі:
- до постійної комісії з питань власності, юридичної службиКиївради, виконавчого органу Київради (два примірники, один зяких - для юридичної служби виконавчого органу);
у частині, що стосується:
- до суб'єкта, якому згідно рішення Київради об'єкт майнапередано у користування, володіння, відання або управління;
- до організації - балансоутримувача об'єкта майна;
- до структурного підрозділу виконавчого органу Київради, наякий покладено ведення Реєстру користувачів майна територіальноїгромади міста Києва (Положення про такий Реєстр користувачіврозробляється виконавчим органом Київради, погоджується зпостійною комісією з питань власності і затверджується Київськимміським головою або його заступником - секретарем міської Ради);
- до всіх інших отримувачів згідно переліку, затвердженомузаступником міського голови - секретарем міської Ради.
6. Порядок укладання договорів користування майном або
управління
6.1 Договори про користування майном територіальної громадиміста Києва укладаються у порядку, визначеному законодавствомУкраїни, з урахуванням уточнень і особливостей, визначених цимПоложенням.
6.2. Отримавши рішення Київради організація -балансоутримувач об'єкта майна впродовж одного тижня готує проектдоговору про передачу об'єкта майна і подає два примірники,зареєстрованих, підписаних керівником і скріплених печаткою нарозгляд суб'єкту, якому об'єкт майна передано у користування,володіння, відання або управління, зазначивши при цьому строк длявідповіді. Текст типового договору про передачу об'єкта майнапогоджується постійною комісією з питань власності ізатверджується Київським міським головою.
6.3. Отримавши проект договору суб'єкт договору, привідсутності зауважень, підписує обидва примірники, скріплює їхпечаткою і, зареєструвавши, повертає один примірник доорганізації-балансоутримувача.
6.4. Відповідь суб'єкту договору про згоду укласти договір наінших, ніж було запропоновано, умовах, визначається відмовою відпропозиції організації-балансоутримувача і в той же час новоюпропозицією, яку організація-балансоутримувач зобов'язанарозглянути впродовж двадцяти днів і надіслати відповідь.
6.5. Розбіжності, що виникають при укладенні договорупередачі об'єкта майна між організацією-балансоутримувачем ісуб'єктом, якому об'єкт майна передано у користування, володіння,відання або управління, оформляється протоколом розбіжностей івирішуються шляхом переговорів (при необхідності зі зверненням допостійної комісії з питань власності) або у судовому порядку.
6.6. Організація-балансоутримувач, отримавши від суб'єкта,якому об'єкт майна передано у користування, підписаний, скріпленийпечаткою і зареєстрований примірник договору передачі об'єктамайна впродовж двох днів надсилає засвідчену власною печаткоюкопію цього договору до структурного підрозділу виконавчого органуКиївради, на який покладено ведення Реєстру користувачів майнатериторіальної громади міста Києва, а також повідомлення проукладення такого договору до постійної комісії з питань власності.
6.7. Структурним підрозділам виконавчого органу Київрадипісля ухвалення рішення Київради про надання об'єкта майна укористування або управління забороняється укладати будь-які угодичи протоколи намірів щодо об'єкта майна, який зазначено у рішенніКиївради.
Про наявність будь-яких попередніх угод (протоколів,меморандумів, декларацій тощо) щодо використання об'єкта майна,організація - балансоутримувач об'єкта майна чи структурнийпідрозділ виконавчого органу Київради, які уклали такі угоди,повідомляють профільну постійну комісію Київради і постійнукомісію Київради з питань власності негайно після укладення такихдокументів, а під час підготовки проекту рішення Київради надаютькопії таких документів.
6.8. У випадку оренди об'єкта майна декількома орендарями,орендодавець визначає серед них відповідального орендаря, на якогопокладаються обов'язки забезпечення своєчасних розрахунків занадані комунальні послуги, а також належного утримання іексплуатації об'єкта оренди і прибудинкової території. Обов'язкивідповідального орендаря визначаються Типовим положенням, якезатверджується Київрадою за поданням виконавчого органу Київради.
7. Умови користування або управління об'єктом майна
7.1. Право розпорядження, володіння і користуваннякомунальним майном від імені територіальної громади міста Києваздійснює Київська міська Рада.
Київська міська Рада в межах, визначених законом, можепередавати право володіння, користування чи управління об'єктоммайна суб'єктам управління, господарювання чи іншої діяльності.
7.2. Суб'єкти, яким передано право користування абоуправління об'єктом майна, реалізують це право відповідно до цілейсвоєї діяльності, забезпечують ефективне використання ісхоронність його.
7.3. Суб'єкти, яким передано право користування абоуправління об'єктом майна, реалізують свої права у повному обсязі,визначеному законодавством України, за винятком реалізації праванадання об'єкта майна у користування іншим особам, відчуження ізастави об'єкта майна чи своїх майнових прав на об'єкт майна.
7.4. Суб'єкти, яким об'єкт майна передано на праві повногогосподарського відання, реалізують свої права у повному обсязі,визначеному законодавством України, за винятком реалізації праванадання об'єкта майна у користування іншим особам, відчуження ізастави об'єкта майна чи своїх майнових прав на об'єкт майна.
7.5. Суб'єкти, яким об'єкт майна передано на праві повногогосподарського відання, реалізують право відчуження, застави інадання рухомого об'єкта майна (за виключенням транспортнихзасобів) у користування іншим особам виключно за погодженням зпостійною комісією Київради з питань власності і за наявностідозволу структурного підрозділу виконавчого органу Київради, наякий покладено функції управління майном чи функції управліннясуб'єктом діяльності.
7.6. Реалізація організаціями-балансоутримувачами праванадання об'єктів нерухомого майна і транспортних засобів укористування іншим особам дозволяється у порядку, передбаченому упункті 7.8 цього положення.
7.7. Суб'єкти господарювання чи іншої діяльності, яким майнопередано у строкове користування, можуть надавати у суборендучастину об'єкта нерухомості після внесення до договорукористування відповідних доповнень, погоджених із постійноюкомісією з питань власності.
7.8. Прийняття рішень щодо відчуження або заставикомунального майна (зокрема і відчуження житла, за винятком житла,яке знаходиться у власності районних у місті Києві рад) тамайнових прав на об'єкти майна, відповідно до пункту 30 статті 26Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ) належить до виключної компетенції сесії Київради.
Питання про відчуження або заставу комунального майна(незалежно від способу, умов і порядку відчуження, зокрема, і наумовах інвестування, пайової участі, участі у реконструкції тощо),а також питання про придбання в установленому законом порядкуприватизованого майна виносить на розгляд сесії Київради постійнакомісія з питань власності за пропозицією виконавчого органуКиївради (у порядку, передбаченому главою другою Закону України"Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ).
7.9. У випадках, коли об'єкт нерухомості, що відчужується абонадається у користування, пов'язаний із земельною ділянкою, нарозгляд сесії виноситься погоджений із комісією з питаньмістобудування та землекористування проект рішення Київради, уякому одночасно вирішуються питання про відчуження або надання укористування земельної ділянки, з якою пов'язано об'єктнерухомості.
7.10. Передача у користування або управління об'єкта майна чиправ на об'єкт майна до часток, паїв, статутних фондів суб'єктівгосподарювання чи іншої діяльності здійснюється у порядку,визначеному цим положенням.
7.11. Істотні умови надання об'єкта майна у користування(термін, платність, розміри плати, порядок використанняамортизаційних відрахувань, відновлення переданого майна і порядокйого повернення, умови інвестування і порядок подальшоговідчуження, інші суттєві умови) визначаються рішенням Київради.
Зміна умов користування об'єктом майна проводиться напідставах і у спосіб, визначених законодавством України.
7.12. Надання комунальних послуг, послуг з утриманняприбудинкової території і послуг з постачання енергоносіїв, якінеобхідні для нормального користування об'єктом майна,здійснюється відповідно до чинних в місті Києві правил, норм інормативів.
Суб'єкт, якому об'єкт майна надано у користування,зобов'язаний у строк, визначений договором з орендодавцем, укластидоговори про надання таких послуг з організаціями, які їх надають.
7.13. Суб'єкт, якому об'єкт майна надано у користування,зобов'язаний у строк, визначений договором з орендодавцем, укластидоговір страхування комунального майна. Страхова організація(компанія, товариство тощо), з якою укладається договірстрахування, визначається рішенням депутатської комісії Київради зпитань страхування комунального майна.
8. Забезпечення гласності під час підготовки рішень
Київради з питань надання об'єкта майна у користування
або управління
8.1. У постійній комісії з питань власності ведеться облікзаяв, поданих суб'єктами ініціативи передачі майна у користування.
8.2. Організації-балансоутримувачі, структурні підрозділивиконавчого органу Київради щомісяця подають до постійної комісіїз питань власності перелік об'єктів майна, які доцільно передати укористування до суб'єктів, зазначених у цьому Положенні.
Постійна комісія з питань власності забезпечує доступ доцього переліку всім бажаючим.
8.3. Об'єкти майна передаються у користування тільки післявнесення їх до зазначеного переліку.
8.4. Засідання постійної комісії з питань власностіпроводяться відкрито і, за необхідності, із запрошенням фахівців,спеціалістів, експертів, зацікавлених сторін. На засіданнях маютьправо бути присутніми представники зацікавленої сторони.
У засіданнях постійної комісії з питань власності з правомдорадчого голосу в обов'язковому порядку приймають участьпредставник юридичної служби Київради, представник підрозділувиконавчого органу Київради, якому доручено управління майном, щонадається у користування (представник підрозділу управлінняммайном, управління охорони здоров'я, управління транспортом,управління освіти тощо), представник організації, на балансі якоїобліковується майно, що надається у користування або управління.
Про необхідність проведення закритого засідання комісіяухвалює окреме рішення.
9. Рішення постійних комісій
9.1. Рішення постійної комісії з питань власності і рішенняпрофільних комісій грунтуються на засадах:
- рівноправності всіх форм власності і господарювання безнадання пільг і привілеїв установам, організаціям, закладам,підприємствам, іншим суб'єктам правовідносин, за виключенням пільгі привілеїв, визначених законодавством України і рішеннямиКиївради, з наданням переваг суб'єктам господарювання, що діють уприватному, дрібному та середньому підприємстві;
- рівноправності інтересів територіальної громади міста Києвата інтересів держави;
- переваги інтересів територіальної громади міста Києва передіншими інтересами;
- переваги інтересів окремого члена територіальної громадиміста Києва перед інтересами установ і організацій.
9.2. Рішення постійної комісії приймаються відкритимголосуванням і вважаються ухваленими, якщо за це проголосувалобільше половини від загального числа членів комісії. Пронеобхідність таємного голосування комісія ухвалює окреме рішення.
9.3. Голосування за відсутніх членів комісії не допускається.
10. Повноваження постійної комісії з питань власності
Постійній комісії з питань власності в межах компетенції,встановленої Законами України для органів місцевогосамоврядування, належать такі повноваження:
10.1. Внесення на розгляд сесії Київської міської Радипроектів рішення Київради щодо:
- визначення користувачів майна (при необхідності наконкурсних засадах);
- визначення інвесторів, яким надаються об'єкти майна наумовах інвестування або для реконструкції;
- визначення основних умов передачі майна у користування(термін користування майном, доцільність надання конкретномукористувачеві пільг з оплати за користування майном, умовінвестування, умов конкурсу тощо);
- визначення доцільності і умов дострокового розірвання угодипро користування майном у зв'язку із виконанням містом Києвомстоличних функцій або у зв'язку із недотриманням користувачеммайна умов надання майна у користування або із нераціональним йоговикористанням чи недбалим утриманням (ця норма не обмежує праворендодавця щодо дострокового розірвання договорів оренди,визначених законодавством чи типовим договором);
- встановлення умов і розмірів компенсаційних виплатвідповідних органів, організацій і громадян, що не входять доскладу територіальної громади міста Києва, на покриття витрат,пов'язаних із використанням майна територіальної громади міста:
- порядку здійснення обліку і контролю за використаннямнежитлового фонду комунальними і державними органами,підприємствами, установами та організаціями, які засновані надержавній або комунальній формах власності, розташованими у містіКиєві, а також пропозиції щодо участі (у порядку, визначеномуФондом державного майна України) у вирішенні питань оренди нежилихприміщень, що належать державним підприємствам, установам таорганізаціям;
- порядку визначення організацій, що проводять експертнуоцінку майна, що передається у користування або управління.
10.2. Погодження рішеннями комісії:
- осіб і організацій, які проводять експертну оцінку майна,що відчужується або передається у користування чи управління;
- осіб і організацій, які уповноважені управлятикорпоративними правами, що належать територіальній громаді містаКиєва у частках, паях, статутних фондах тощо суб'єктівгосподарювання чи діяльності;
- порядку складання калькуляцій експлуатаційних видатків, щостягуються з орендаря на користь орендодавця.
Інші повноваження, визначені нормативно-правовими актамиУкраїни і рішеннями Київради.
Заступник міського голови -
секретар Київської міської Ради В.Яловий
"Хрещатик", N 50, 20 липня 1999 р.