• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження від 08.10.2013 № 1810
Пояснювальна записка не подається до проектів розпоряджень з кадрових питань, питань внесення змін до складів комісій, робочих груп або з інших організаційних питань.
У пояснювальній записці має бути чітко викладені підстава розроблення проекту, суть проблеми, на розв'язання якої спрямовується розпорядження, причини її виникнення та дані, що підтверджують необхідність правового врегулювання питання саме запропонованим способом, мета, якої планується досягти в результаті прийняття розпорядження, та механізм його виконання.
Подання пояснювальної записки до проектів розпоряджень нормативно-правового характеру, в тому числі регуляторних актів, є обов'язковим.
2) завірені в установленому порядку документи, на які є посилання у проекті розпорядження або у пояснювальній записці.
3) прес-реліз, у якому стисло викладається мета та основні завдання проекту розпорядження, його короткий зміст та строки реалізації, очікувані результати.
До проектів розпоряджень нормативно-правового характеру, проектів розпоряджень про схвалення проектів рішень Київської міської ради, концепцій, програм, планів, запровадження нових або коригування існуючих регламентів та процедур також подається презентація у форматі MS PowerPoint.
4) порівняльна таблиця - до проектів розпоряджень, якими передбачено внесення змін до інших розпоряджень.
( пункт 3.9 глави 3 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.04.2017 р. N 475 )
3.10. Проект розпорядження оформлюється з урахуванням Інструкції з діловодства у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), районних в місті Києві державних адміністраціях (далі - Інструкція з діловодства) та Вимог до розроблення розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затверджених в установленому порядку.
( пункт 3.10 глави 3 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.06.2016 р. N 448 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
3.11. Проект розпорядження, як правило, має містити пункт щодо конкретних посадових осіб, які здійснюють контроль за його виконанням.
( пункт 3.11 глави 3 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.04.2017 р. N 475 )
3.12. Нормативні положення та завдання суб'єктам відносин, передбачені у проекті розпорядження, повинні бути конкретними і реальними, спрямованими на досягнення у найкоротший строк визначеної мети та містити у разі потреби перелік виконавців і строки виконання завдань.
3.13. На зворотному боці останньої сторінки проекту розпорядження друкуються дані про подання і погодження проекту, а саме: посада, прізвище, ініціал(и) керівника та керівника юридичної служби розробника або відповідної посадової особи, посада, прізвище й ініціал(и) керівників заінтересованих органів або відповідних посадових осіб. Проставлення дати візування є обов'язковим.
( абзац перший пункту 3.13 глави 3 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.04.2017 р. N 475 )
На зворотному боці кожної сторінки проект розпорядження візують керівник та керівник юридичної служби розробника, юридичне управління апарату виконавчого органу.
3.14. У разі зміни керівника розробника апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повертає такий проект розробникові для внесення новопризначеним керівником.
3.15. У разі втрати актуальності або з інших причин розробник за погодженням з першим заступником голови, заступником голови, керівником апарату відповідно до розподілу обов'язків може прийняти рішення про відкликання внесеного проекту розпорядження.
Глава 4. Додатки до проектів розпоряджень
4.1. Додатки до проектів розпоряджень загального характеру візують: суб'єкт подання та керівник відповідного структурного підрозділу управління контрольно-аналітичного забезпечення першого заступника голови Київської міської державної адміністрації та заступників голови Київської міської державної адміністрації апарату виконавчого органу на кожній сторінці, начальник юридичного управління апарату виконавчого органу на останній сторінці.
( пункт 4.1 глави 4 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
4.2. Додатки до проектів розпоряджень нормативно-правового характеру на кожній сторінці візують: суб'єкт подання, заступник голови, який спрямовує і координує діяльність розробника (якщо він не візував проект розпорядження як суб'єкт подання), керівник відповідного структурного підрозділу управління контрольно-аналітичного забезпечення першого заступника голови Київської міської державної адміністрації та заступників голови Київської міської державної адміністрації апарату виконавчого органу, начальник юридичного управління апарату виконавчого органу.
( пункт 4.2 глави 4 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
4.3. Керівник відповідного структурного підрозділу управління контрольно-аналітичного забезпечення першого заступника голови Київської міської державної адміністрації та заступників голови Київської міської державної адміністрації апарату виконавчого органу візує додатки до проектів розпоряджень для підтвердження відповідності додатків у паперовій формі додаткам в електронній формі.
( пункт 4.3 глави 4 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
4.4. Додатки до проектів розпоряджень, що містять питання витрачання фінансових ресурсів, візуються на кожній сторінці керівником Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4.5. Додатки до розпоряджень є невід'ємною частиною таких розпоряджень, підписує керівник розробника.
Якщо суб'єктом подання проекту розпорядження є перший заступник голови або заступник голови, додатки до розпорядження підписує керівник розробника.
Якщо суб'єктом подання проекту розпорядження є керівник структурного підрозділу апарату виконавчого органу, додатки до розпорядження підписує керівник апарату.
( пункт 4.5 глави 4 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 22.06.2018 р. N 1098 )( глава 4 розділу VII у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 25.10.2016 р. N 1049, від 19.04.2017 р. N 475 )
Глава 5. Строки опрацювання проектів розпоряджень
5.1. Погодження проектів розпоряджень першим заступником голови (заступником голови), який спрямовує і координує діяльність розробника, здійснюється протягом 5 робочих днів, іншими заступниками голови - протягом 3 робочих днів.
Проекти розпоряджень з питань надання, відмови у наданні, продовження строку дії, відмови у продовженні або скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами погоджуються заступником голови, який спрямовує і координує діяльність структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань реклами, керівником апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), першим заступником голови в день надходження.
Проекти розпоряджень погоджуються заінтересованими органами протягом 3 робочих днів, а у разі додаткового вивчення поставлених у проекті розпорядження питань - 5 робочих днів.
Юридична експертиза проектів розпоряджень проводиться протягом 5 робочих днів, а у разі додаткового вивчення поставлених у проекті розпорядження питань - 7 робочих днів.
Юридична експертиза проектів розпоряджень з питань надання, відмови у наданні, продовження строку дії, відмови у продовженні або скасування дозволів на розміщення зовнішньої реклами проводиться в день надходження проекту з усіма необхідними документами та матеріалами до нього.
( пункт 5.1 глави 5 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженнями Київської міської державної адміністрації від 25.10.2016 р. N 1049 , від 19.04.2017 р. N 475 , від 20.04.2017 р. N 483 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 08.02.2018 р. N 178 )
5.2. Проекти розпоряджень доопрацьовуються розробником після отримання зауважень протягом двох робочих днів. У разі необхідності проведення консультацій з іншими органами, отримання довідок або роз'яснень цей строк може бути збільшено до п'яти робочих днів.
5.3. Проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації їх наслідків погоджується в день надходження заінтересованими органами.
5.4. Проект розпорядження, що видається по факту реагування на публікації у засобах масової інформації, погоджується заінтересованими органами в день надходження.
Глава 6. Загальний порядок погодження проектів розпоряджень
6.1. Проекти розпоряджень погоджуються в порядку, передбаченому цим Регламентом, з урахуванням технологічної картки погодження проектів розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженої в установленому порядку.
( абзац перший пункту 6.1 глави 6 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
Погодження проектів розпоряджень з кадрових питань; з питань направлення делегацій та здійснення відряджень за кордон; з питань ліцензування видів господарської діяльності, органом ліцензування яких визначено Київську міську державну адміністрацію, відбувається тільки в паперовому вигляді у послідовності, встановленій абзацом першим пункту 6.4 цієї глави.
( пункт 6.1 глави 6 розділу VII доповнено абзацом другим згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 01.03.2016 р. N 117 , абзац другий пункту 6.1 глави 6 розділу VII у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 27.04.2016 р. N 281 , від 17.06.2016 р. N 448 , від 25.10.2016 р. N 1049, від 18.12.2017 р. N 1631 )
6.2. Розробник надсилає заінтересованим органам проект розпорядження, завізований керівником суб'єкта подання разом з супровідним листом, пояснювальною запискою, порівняльною таблицею (якщо проектом розпорядження передбачено внесення змін до інших розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)), а також з іншими необхідними документами та матеріалами через інформаційно-телекомунікаційну систему "Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва".
6.3. Проект розпорядження надсилається заінтересованим органам для погодження лише після його погодження першим заступником голови (заступником голови), який спрямовує і координує діяльність розробника проекту розпорядження.
( пункт 6.3 глави 6 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 )
6.4. Проект розпорядження погоджують у такій послідовності: перший заступник голови (заступник голови), який спрямовує і координує діяльність розробника, керівники заінтересованих органів та заступники голови, до компетенції яких належать зазначені в проекті розпорядження питання, начальник управління з питань запобігання та виявлення корупції апарату виконавчого органу, начальник юридичного управління апарату виконавчого органу, перший заступник голови (якщо він не погоджує проект розпорядження як такий, що спрямовує і координує діяльність розробника) та керівник апарату.
( абзац перший пункту 6.4 глави 6 розділу VII у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 , від 19.04.2017 р. N 475 , від 09.07.2019 р. N 1219 )
Факсимільне відтворення підпису посадової особи на проекті розпорядження за допомогою механічного або іншого копіювання не допускається.
Погодження проекту розпорядження заінтересованими органами, які є структурними підрозділами виконавчого органу або районними в місті Києві державними адміністраціями, відбувається у електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.
Погодження заінтересованими органами, які не є структурними підрозділами виконавчого органу або районними в місті Києві державними адміністраціями, відбувається у паперовому вигляді.
Свою позицію щодо проекту розпорядження керівник заінтересованого органу доводить до відома розробника шляхом надсилання листа, до якого додається завізований ним проект розпорядження, а також зауваження в разі їх наявності. У разі наявності зауважень проект розпорядження візується із зауваженнями.
Підтвердженням погодження проекту розпорядження постійною комісією Київської міської ради є відповідний протокол засідання постійної комісії Київської міської ради.
( абзац четвертий пункту 6.4 глави 6 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 19.04.2017 р. N 475 , замінено абзацами четвертим шостим згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 ,у зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом сьомим )
Погодження проекту розпорядження керівником та керівником юридичної служби розробника, першим заступником голови (заступником голови), який спрямовує і координує діяльність розробника, начальником юридичного управління апарату виконавчого органу, першим заступником голови (у разі, якщо він не погоджує проект розпорядження як такий, що спрямовує і координує діяльність розробника) та керівником апарату відбувається у паперовому та електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.
( абзац сьомий пункту 6.4 глави 6 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 )
6.5. Заінтересований орган зобов'язаний за зверненням розробника взяти участь в опрацюванні та погодженні проекту розпорядження у частині, що стосується його компетенції.
6.6. У разі коли заінтересований орган не висловив своєї позиції щодо проекту розпорядження у визначений строк з дотриманням процедури, передбаченої пунктами 6.7 - 6.9 глави 6 розділу VII цього Регламенту, проект вважається погодженим без зауважень (крім погодження з Департаментом фінансів та юридичним управлінням апарату).
6.7. Зауваження та пропозиції, що виникають під час погодження проекту розпорядження, викладаються у письмовій формі на окремому аркуші та долучаються як окремий електронний документ до реєстраційної картки проекту розпорядження. Виправлення, дописування та інші зміни тексту розпорядження під час погодження у паперовому вигляді не допускаються.
Зауваження до проекту розпорядження подаються розробникові заінтересованим органом виключно з тих питань, що належать до його компетенції.
6.8. Для оперативного обміну інформацією під час опрацювання та погодження проекту розпорядження розробник та заінтересовані органи використовують електронну пошту та інші засоби зв'язку.
6.9. Під час опрацювання проекту розпорядження повинні бути вжиті вичерпні заходи для врегулювання розбіжностей (проведені узгоджувальні процедури, консультації, наради, робочі зустрічі тощо).
Якщо у позиціях розробника і заінтересованого органу щодо проекту розпорядження є розбіжності, які не можуть бути врегульовані на рівні фахівців таких органів, керівник розробника та керівник заінтересованого органу зобов'язані особисто провести узгоджувальні процедури.
У разі неможливості узгодження позицій щодо спірних питань на рівні структурних підрозділів виконавчого органу керівник апарату доповідає такий проект розпорядження Київському міському голові, який приймає остаточне рішення щодо врахування зауважень і пропозицій.
6.10. Погоджені в установленому порядку проекти розпоряджень подаються у відповідний структурний підрозділ, який здійснює організаційне забезпечення роботи першого заступника голови, заступника голови, керівника апарату виконавчого органу, який забезпечує його погодження першим заступником голови, заступниками голови відповідно до розподілу обов'язків між ними, керівником юридичного управління апарату виконавчого органу.
Проекти розпоряджень, що надійшли у відповідний структурний підрозділ організаційного забезпечення діяльності першого заступника голови, заступника голови, реєструються та вносяться до єдиної електронної бази даних проектів розпоряджень.
6.11. Відповідальність за якість підготовки, зміст, обгрунтованість та відповідність законодавству проекту розпорядження несе керівник розробника.
Керівники заінтересованих органів є відповідальними за зміст проекту розпорядження в частині, що стосується їх компетенції.
Відповідальність за відповідність проекту розпорядження вимогам законодавства несе начальник юридичного управління апарату виконавчого органу.
Відповідальність за організацію підготовки проекту розпорядження в підпорядкованих структурних підрозділах виконавчого органу несе перший заступник голови (заступник голови) згідно з розподілом обов'язків.
( пункт 6.11 глави 6 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 )
6.12. Матеріали погодження проекту розпорядження (копії документів, листи із зауваженнями й пропозиціями тощо) скануються у відділі редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу, долучаються до реєстраційної картки електронного варіанту проекту розпорядження та повертаються розробникові.
( глава 6 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженнями Київської міської державної адміністрації від 27.11.2013 р. N 2150 , від 14.03.2014 р. N 255 , від 19.08.2014 р. N 918 , від 26.11.2014 р. N 1365 , від 12.02.2015 р. N 100 , від 25.02.2015 р. N 155 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.06.2015 р. N 565 )
Глава 7. Погодження проектів розпоряджень після доопрацювання
7.1. Проекти розпоряджень, що подаються на підпис в остаточній редакції, мають містити візи керівника та керівника юридичної служби розробника, першого заступника голови (заступника голови), який спрямовує і координує діяльність розробника, начальника юридичного управління апарату виконавчого органу, першого заступника голови (у разі, якщо він не погоджує проект розпорядження як такий, що спрямовує і координує діяльність розробника) та керівника апарату.
( пункт 7.1 глави 7 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 )
7.2. Якщо в результаті врахування розробником зауважень заінтересованих органів проект розпорядження або окремі його положення, погоджені іншими заінтересованими органами, зазнали змін, що суттєво змінюють проект розпорядження, проект у відповідній частині підлягає повторному погодженню такими органами.
Глава 8. Особливості погодження проектів розпоряджень
8.1. Проекти розпоряджень, що носять нормативно-правовий характер та/або мають загальноміське значення, погоджуються з усіма заступниками голови.
( пункт 8.1 глави 8 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 12.02.2015 р. N 100 )
8.2. Проекти розпоряджень, якими зачіпаються інтереси районів міста Києва, погоджують голови відповідних районних в місті Києві державних адміністрацій.
8.3. Проекти розпоряджень, суб'єктами подання яких є голови районних в місті Києві державних адміністрацій, погоджуються першим заступником голови (заступником голови), який забезпечує здійснення повноважень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у відповідній галузі (сфері) згідно з розподілом обов'язків.
( главу 8 розділу VII доповнено новим пунктом 8.3 згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 18.06.2018 р. N 1051 , у зв'язку з цим пункти 8.3 - 8.9 вважати відповідно пунктами 8.4 - 8.10 )
8.4. Проекти розпоряджень, що містять питання витрачання фінансових ресурсів, погоджуються Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Департамент фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при проведенні експертизи проекту розпорядження вивчає достатність фінансово-економічних розрахунків.
8.5. Проект розпорядження обов'язково погоджується з уповноваженим органом охорони культурної спадщини - управлінням охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у випадку, якщо об'єкт будівництва, реконструкції, реставрації, реставрації з пристосуванням, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств або передачі у користування є пам'яткою або розташований в межах зон охорони пам'яток, історичних ареалів.
8.6. Обов'язковому погодженню з Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підлягають проекти розпоряджень з питань розміщення на території міста нових, реконструкції, розширення або ліквідації діючих об'єктів виробничого і невиробничого призначення підприємств (установ, організацій) незалежно від форм власності, прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва об'єктів, визначених у рішенні Київської міської ради від 15 грудня 2011 року N 844/7080 "Про впорядкування прийняття майна до комунальної власності територіальної громади міста Києва, передачі його у володіння та користування, передачі до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій, закріплення майна на праві господарського відання або оперативного управління", залучення інвесторів до будівництва нових, а також реконструкції існуючих об'єктів житлового та нежитлового фонду, які належать до комунальної власності територіальної громади міста та його районів, будівництва в місті Києві будь-яких об'єктів за рахунок коштів спеціального фонду бюджету міста Києва, здійснення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта(ів) нерухомого майна за кошти бюджету міста Києва (визначення замовника), перерозподілу видатків бюджету міста Києва, який впливає на здійснення капітальних видатків та інших питань, що призводять до зміни соціально-економічних показників розвитку міста.
( пункт 8.6 глави 8 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 04.11.2014 р. N 1265 , із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.11.2014 р. N 1355 , зміни, внесені розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.11.2014 р. N 1355 , втратили чинність у зв'язку із його скасуванням згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 25.11.2014 р. N 1364 , пункт 8.6 глави 8 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 05.02.2020 р. N 240 )
8.7. Проекти розпоряджень щодо проведення масових заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру у центральній частині міста Києва підлягають обов'язковому погодженню з Департаментом суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідною районною в місті Києві державною адміністрацією.
( пункт 8.7 глави 8 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 06.11.2015 р. N 1080 )
8.8. Проекти розпоряджень про переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у нежилі підлягають обов'язковому погодженню заступником голови, до відання якого відносяться питання містобудування, архітектури та капітального будівництва.
8.9. Проекти розпоряджень щодо будівництва (прокладання), ремонту, реконструкції (перекладання), прийняття-передачі інженерних мереж (електро-, тепло-, водо-, газопостачання, водовідведення) та щодо будівництва, ремонту, реконструкції, прийняття-передачі об'єктів інженерної інфраструктури (насосних станцій, теплових пунктів, трансформаторних підстанцій, бойлерних, котелень, розподільчих пунктів, обладнання тощо) підлягають обов'язковому погодженню із заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань житлово-комунального господарства та благоустрою.
( главу 8 розділу VII доповнено новим пунктом 8.9. згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 13.10.2016 р. N 1016 , у зв'язку з цим пункт 8.8 вважати пунктом 8.9 )
8.10. Проєкти розпорядження, якими передбачаються обмеження, заборона дорожнього руху, зміни в організації дорожнього руху, в тому числі пов'язані з виконанням робіт / проведенням масових заходів, підлягають обов'язковому погодженню з Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальним підприємством "Центр організації дорожнього руху".
( главу 8 розділу VII доповнено новим пунктом 8.10 згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28.08.2019 р. N 1520 , у зв'язку з цим пункт 8.10 вважати пунктом 8.11 )
8.11. Загальний термін погодження та видання розпорядження з питань проведення та ствердження результатів інвестиційних конкурсів не повинен перевищувати семи робочих днів з дати, зазначеної розробником у поданні.
Підготовлений проект розпорядження, позначений штампом "Інвестиційний проект", невідкладно надсилається керівникам структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), першому заступнику, заступникам голови, до компетенції яких віднесені порушені питання, керівнику юридичного управління апарату виконавчого органу для опрацювання та погодження. Строк опрацювання проекту розпорядження зазначеними посадовими особами не повинен перевищувати одного дня.
( главу 8 розділу VII доповнено пунктом 8.11 згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 08.04.2015 р. N 325 )
Глава 9. Порядок підготовки та погодження регуляторних актів
9.1. Проекти розпоряджень, предметом яких є врегулювання підприємницької діяльності, проекти регуляторних актів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та проекти змін до них підлягають погодженню в обов'язковому порядку з Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
9.2. Проекти регуляторних актів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розробляються та готуються з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Методикою проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року N 308, та з урахуванням Порядку підготовки та прийняття регуляторних актів виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 жовтня 2017 року N 1205 .
( пункт 9.2 глави 9 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
9.3. У разі якщо проект розпорядження має ознаки регуляторного акта та видається в межах функцій місцевого органу виконавчої влади, разом з ним подається копія рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, про його погодження разом з аналізом його регуляторного впливу та копією повідомлення про оприлюднення проекту.
9.4. У разі якщо проект розпорядження має ознаки регуляторного акта та видається в межах функцій органу місцевого самоврядування, разом з ним подається тільки аналіз його регуляторного впливу та копія повідомлення про оприлюднення проекту.
9.5. Порядок видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання погоджується у порядку, визначеному Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Глава 10. Погодження проектів розпоряджень з органами Антимонопольного комітету України
10.1. Проекти розпоряджень, що можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках підлягають погодженню з Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України.
( пункт 10.1 глави 10 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 26.02.2016 р. N 99 )
10.2. Погодження проектів розпоряджень, що можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках, погоджуються у порядку, визначеному Положенням про порядок погодження з органами Антимонопольного комітету України рішень органів влади, органів адміністративно-господарського управління та контролю, органів місцевого самоврядування щодо демонополізації економіки, розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання, затвердженим розпорядженням Антимонопольного комітету України від 01 квітня 2002 року N 4-р, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 квітня 1994 року за N 78/287.
Глава 11. Юридична експертиза проектів розпоряджень
11.1. Проекти розпоряджень підлягають обов'язковій юридичній експертизі в юридичному управлінні апарату виконавчого органу.
11.2. Юридичне управління апарату виконавчого органу під час проведення юридичної експертизи:
перевіряє проект розпорядження на відповідність Конституції та законам України, іншим актам законодавства;
оцінює ефективність обраного правового шляху врегулювання проблеми;
перевіряє проект розпорядження на відповідність вимогам, встановленим цим Регламентом;
перевіряє повноту погодження із заінтересованими органами;
перевіряє дотримання розробником процедури погодження проекту розпорядження із заінтересованими органами у порядку, передбаченому пунктом 6.4 глави 6 розділу VII цього Регламенту.
11.3. У разі виявлення невідповідності проекту розпорядження чи його окремих положень Конституції України і законам України, іншим актам законодавства, які можуть бути усунені шляхом доопрацювання, юридичне управління апарату виконавчого органу готує зауваження до такого проекту та повертає його на доопрацювання розробнику з відповідними пропозиціями.
У разі виявлення відсутності правових підстав видання розпорядження, у тому числі, невідповідності проекту розпорядження чи його окремих положень Конституції України і законам України, іншим актам законодавства, які не можуть бути усунені шляхом доопрацювання, юридичне управління апарату виконавчого органу готує висновок (додаток 2).
У разі, коли проект розпорядження відповідає вимогам законодавства, але містить недоліки, що можуть вплинути на ефективність його реалізації, або ж обраний шлях правового регулювання не дасть належних результатів, про це зазначається у довідці, що додається до проекту розпорядження.
11.4. Якщо в результаті врахування розробником зауважень юридичного управління апарату виконавчого органу зміниться суть проекту розпорядження, такий проект розпорядження підлягає повторному погодженню у послідовності, встановленій у абзаці першому пункту 6.4 глави 6 цього розділу.
11.5. За результатами проведення юридичної експертизи проектів розпоряджень, що носять нормативно-правовий характер, юридичне управління апарату виконавчого органу:
надає керівнику апарату пропозиції щодо необхідності їх державної реєстрації в порядку, визначеному наказом Головного територіального управління юстиції у місті Києві від 17 жовтня 2018 року N 632/6 "Про затвердження Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Головного територіального управління юстиції у місті Києві та проведення їх державної реєстрації", зареєстрованим у Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві 05 листопада 2018 року за N 243/2091;
готує висновок, за формою, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 06 липня 2011 року N 1805/5 "Про затвердження форми висновку юридичної служби міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади та його територіальних органів, місцевих державних адміністрацій за результатами проведення юридичної експертизи проекту нормативно-правового акта", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 липня 2011 року за N 826/19564.
11.6. Юридичне управління апарату виконавчого органу під час проведення юридичної експертизи проектів розпоряджень, що носять нормативно-правовий характер, також проводить:
антидискримінаційну експертизу, за результатами якої готує висновки за формою згідно з додатком до Порядку проведення органами виконавчої влади антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року N 61;
гендерно-правову експертизу, за результатами якої готує висновки за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення гендерно-правової експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2018 року N 997.
Висновок про проведення гендерно-правової експертизи проекту нормативно-правового акта підписується начальником юридичного управління апарату виконавчого органу та заступником голови Київської міської державної адміністрації, який забезпечує здійснення повноважень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
( пункт 11.6 глави 11 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 24.04.2019 р. N 745 )
11.7. Начальником юридичного управління апарату виконавчого органу візуються всі сторінки проекту розпорядження, що носить нормативний характер, і додатків до нього (із зворотного боку).
11.8. Погодження без зауважень проекту розпорядження начальником юридичного управління апарату виконавчого органу відбувається шляхом проставляння візи.
Проекти розпоряджень, до яких підготовлені зауваження/висновок/довідка з підстав, передбачених пунктом 11.3 цієї глави, у разі їх неврахування, візуються начальником юридичного управління апарату виконавчого органу з зауваженнями/висновком/довідкою відповідно.
11.9. Після візування проекту розпорядження начальником юридичного управління апарату виконавчого органу внесення до нього змін не допускається.
( глава 11 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженнями Київської міської державної адміністрації від 25.02.2015 р. N 155 , від 19.04.2017 р. N 475 , від 20.04.2017 р. N 483 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
Глава 12. Порядок видання розпоряджень
12.1. Підготовлений та погоджений в установленому порядку проект розпорядження разом з іншими необхідними документами, розрахунком розсилки, підписаними розробником проекту розпорядження, та текстом цього розпорядчо-правового документа (у паперовому вигляді) подається до відділу редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу.
( пункт 12.1 глави 12 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.02.2015 р. N 100 )
12.2. Відділ редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу здійснює підготовку на підпис проектів розпоряджень, літературне редагування текстів та контроль за додержанням вимог щодо їх підготовки.
Не допускається внесення правок під час літературного редагування, що змінюють суть проекту або окремих його положень.
( пункт 12.2 глави 12 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.02.2015 р. N 100 )
12.3. У разі порушення вимог, визначених у главах 3 - 11 розділу VII цього Регламенту, відділ редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу повертає проект розпорядження розробникові на доопрацювання не пізніше ніж протягом двох робочих днів після надходження разом із супровідним листом за підписом керівника апарату.
( пункт 12.3 глави 12 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.02.2015 р. N 100 )
12.4. Проекти розпоряджень подаються на підпис Київському міському голові керівником апарату.
12.5. Підписані Київським міським головою розпорядження реєструються у відділі редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу, який забезпечує зняття необхідної кількості копій розпоряджень і відправлення їх зазначеним у розрахунку розсилки суб'єктам в установленому порядку.
( пункт 12.5 глави 12 розділу VII у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.02.2015 р. N 100 )
12.6. Розпорядження, які передбачають проведення масових громадських заходів у м. Києві політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру, направляються Київській міській раді у встановленому порядку.
12.7. Розпорядження, які готуються на виконання актів чи доручень органів влади вищого рівня або в яких визначені конкретні завдання і контроль за виконанням покладено на заступників голови, направляються до контрольного управління апарату виконавчого органу.
Глава 13. Державна реєстрація розпоряджень
13.1. Розпорядження, що носять нормативно-правовий характер, зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, подаються на державну реєстрацію до Головного територіального управління юстиції у місті Києві протягом п'яти робочих днів після їх видання.
( пункт 13.1 глави 13 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.06.2016 р. N 448 )
13.2. Обґрунтування необхідності державної реєстрації розпорядження зазначається у пояснювальній записці до проекту розпорядження, яка оформлюється за формою, наведеною у додатку 4 до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року N 950.
До проекту розпорядження розробником додається проект супровідного листа на Головне територіальне управління юстиції у місті Києві, складений згідно з вимогами пункту 13.6 цієї глави.
( пункт 13.2 глави 13 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.06.2016 р. N 448 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації України від 20.03.2019 р. N 492 )
13.3. Проект розпорядження про схвалення програмного документа концептуального характеру, що зачіпає права, свободи, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, підлягає опрацюванню з урахуванням положень зазначеної Конвенції та практики Європейського суду з прав людини. При цьому головний розробник визначає:
чи містяться у проекті розпорядження положення, що зачіпають права та свободи, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод;
яких положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосується проект розпорядження.
Головний розробник забезпечує врахування у проекті розпорядження положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Результати опрацювання проекту розпорядження відображаються головним розробником у пояснювальній записці.
13.4. Забезпечення реєстрації розпоряджень в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві покладається на керівників структурних підрозділів виконавчого органу, за поданням яких видано розпорядження.
( пункт 13.4 глави 13 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.06.2016 р. N 448 )
13.5. Відділ редагування документів та випуску розпоряджень управління контрольно-аналітичного забезпечення керівництва апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) апарату виконавчого органу під час підготовки на підпис проектів розпоряджень проставляє спеціальну відмітку щодо державної реєстрації.
( пункт 13.5 глави 13 розділу VII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20.04.2017 р. N 483 , у редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації України від 20.03.2019 р. N 492 )
13.6. Супровідний лист до розпорядження, що подається на державну реєстрацію, підписує перший заступник голови, заступник голови згідно з розподілом обов'язків.
Супровідний лист повинен містити такі дані:
обґрунтування підстав для видання розпорядження;
відомості про чинні акти з цього питання, інформацію про строки приведення їх у відповідність до розпорядження, поданого на державну реєстрацію, а також про розпорядження, що втрачають чинність у зв'язку з виданням цього розпорядження.
На лицьовому або зворотному боці супровідного листа повинна бути відмітка про безпосереднього виконавця цього документа, яка складається з його імені, по батькові, прізвища і номера службового телефону.
На державну реєстрацію розпорядження його розробником подається у трьох примірниках (оригінал і дві завірені копії).
Якщо розпорядженням вносяться зміни чи доповнення, то разом із ним подається також копія розпорядження, до якого вони вносяться.
Разом з розпорядженням, що носить нормативно-правовий характер, до Головного територіального управління юстиції у місті Києві подається:
довідка щодо відповідності зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС) (додаток 3);
висновок про проведення антидискримінаційної експертизи за формою згідно з додатком до Порядку проведення органами виконавчої влади антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року N 61;
висновок юридичного управління апарату виконавчого органу за результатами проведення юридичної експертизи проекту розпорядження, що носить нормативно-правовий характер, за формою, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 06 липня 2011 року N 1805/5 "Про затвердження форми висновку юридичної служби міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади та його територіальних органів, місцевих державних адміністрацій за результатами проведення юридичної експертизи проекту нормативно-правового акта", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 липня 2011 року за N 826/19564.
( абзац восьмий пункту 13.6 глави 13 розділу VII у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 17.06.2016 р. N 448 , від 20.04.2017 р. N 483 , замінено абзацами згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 20.03.2019 р. N 492 )
висновок про проведення гендерно-правової експертизи проекту нормативно-правового акта за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення гендерно-правової експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2018 року N 997.
( пункт 13.6 глави 13 розділу VII доповнено абзацом згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 24.04.2019 р. N 745 )
Розділ VIII. АКТИ, СУБ'ЄКТОМ ПОДАННЯ ЯКИХ Є ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
Глава 1. Підготовка проектів рішень Київської міської ради
1.1. Проекти рішень Київської міської ради, які подаються виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), готуються структурними підрозділами виконавчого органу, до компетенції яких віднесені порушені у проектах рішень питання.
1.2. Проекти рішень, суб'єктом подання яких є виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), візують як суб'єкти подання Київський міський голова або перший заступник голови (заступник голови) згідно з розподілом обов'язків, керівник структурного підрозділу виконавчого органу - розробник проекту рішення та керівник юридичної служби розробника.
( пункт 1.2 глави 1 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 06.11.2015 р. N 1080 , у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 , від 09.02.2017 р. N 151 )
Глава 2. Погодження проектів рішень Київської міської ради у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації)
2.1. Проекти рішень Київської міської ради про затвердження міських цільових програм готуються з урахуванням Порядку розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у м. Києві, затвердженого Київською міською радою у встановленому порядку.
2.2. Проект рішення Київської міської ради, який подається виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), погоджується першим заступником голови (заступником голови), який спрямовує і координує діяльність розробника, керівниками структурних підрозділів виконавчого органу, до компетенції яких належать зазначені в проекті рішення питання, начальником юридичного управління апарату виконавчого органу, першим заступником голови (у разі, якщо він не погоджує проект рішення як такий, що спрямовує і координує діяльність розробника) та керівником апарату.
Проект рішення Київської міської ради розробником передається на погодження з супровідним листом.
Строк опрацювання проекту рішення Київської міської ради заінтересованими органами не повинен перевищувати 3 робочих днів.
Юридична експертиза проекту рішення Київської міської ради здійснюється протягом 5 робочих днів, а у разі необхідності додаткового вивчення поставлених у проекті питань - протягом 7 робочих днів, у порядку, передбаченому для проведення юридичної експертизи проектів розпоряджень.
( пункт 2.2 глави 2 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 06.11.2015 р. N 1080 , у редакції розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 11.02.2016 р. N 64 , від 09.02.2017 р. N 151 , від 20.03.2019 р. N 492 )
2.3. Проекти рішень Київської міської ради щодо набуття та припинення права на землю юридичними та фізичними особами візують як суб'єкти подання заступник голови, до відання якого відносяться питання землекористування, керівник структурного підрозділу виконавчого органу з питань землекористування, керівник юридичної служби структурного підрозділу виконавчого органу з питань землекористування та погоджують відповідні постійні комісії Київської міської ради.