( Статтю 23 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
4. У разі якщо тендерне забезпечення буде вноситися за учасника будь-яким іншим підприємством, установою чи організацією, учасник повинен погодити таке рішення із замовником до подання тендерної пропозиції. Учасники процедур закупівлі - бюджетні установи та організації можуть подавати тендерне забезпечення у будь-якій прийнятній для них та замовника формі, що не суперечить чинному законодавству.
( Частина четверта статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
5. Тендерне забезпечення не повертається замовником у разі:
відкликання або зміни тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання;
непідписання учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю всупереч вимогам тендерної документації;
невиконання інших вимог, передбачених тендерною документацією.
( Частина п'ята статті 23 в редакції Закону N 2664-IV від 16.06.2005 )
6. Замовник не може претендувати на тендерне забезпечення і повинен повернути відповідну суму учаснику протягом 10 календарних днів з дня настання підстави для повернення тендерного забезпечення у разі:
закінчення строку дії забезпечення тендерної пропозиції, зазначеного у тендерній документації;
укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем торгів;
відкликання тендерної пропозиції до закінчення строку її подання, якщо це передбачено у тендерній документації;
закінчення процедур закупівлі без укладення договору про закупівлю з жодним із учасників, що подали тендерні пропозиції.
7. Кошти, що надійшли як тендерне забезпечення (у разі коли вони не повертаються учаснику), підлягають перерахуванню до доходів загального фонду відповідного бюджету.
( Статтю 23 доповнено частиною сьомою згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
Стаття 24. Порядок подання тендерних пропозицій
1. Тендерна пропозиція подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника у запечатаному конверті або в іншій формі, зазначеній у тендерних документах. На запит учасника замовник підтверджує отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу отримання.
Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеного у тендерній документації лота), а також може подати альтернативну тендерну пропозицію, якщо це передбачено тендерною документацією. Одержана тендерна пропозиція вноситься замовником до реєстру, форма якого визначається Антимонопольним комітетом України.
( Частину першу статті 24 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005 )
2. Тендерна пропозиція обов'язково супроводжується документом, що підтверджує надання учасником тендерного забезпечення.
( Частина друга статті 24 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2188-IV від 18.11.2004 )
3. Тендерні пропозиції, отримані замовником після закінчення строку їх подання, не розкриваються і повертаються учасникам, що їх подали.
4. Замовник має право до закінчення встановленого строку подання тендерних пропозицій прийняти рішення про його продовження у разі, якщо один чи більше учасників не можуть подати свої тендерні пропозиції до зазначеного строку через об'єктивні причини. Повідомлення про продовження строку, можливі зміни місця та процедури розкриття тендерних пропозицій негайно надсилається кожному учаснику, якому було надано тендерну документацію.
5. Тендерні пропозиції залишаються дійсними впродовж зазначеного у тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників продовження дії тендерних пропозицій.
Учасник має право:
відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним тендерного забезпечення;
погодитися з вимогою та продовжити строк дії наданих ним тендерної пропозиції та тендерного забезпечення.
6. Учасники, які не продовжують строку дії своїх тендерних забезпечень, вважаються такими, що відхилили вимогу щодо продовження дії своїх тендерних пропозицій.
7. Якщо інше не передбачено тендерною документацією, учасник має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого тендерного забезпечення. Такі зміни чи заява про відкликання тендерної пропозиції можуть бути враховані у разі, якщо вони отримані замовником до закінчення строку подання тендерних пропозицій.
Стаття 25. Забезпечення виконання договору про закупівлю
1. Під час здійснення закупівлі товарів, робіт, послуг замовник має право вимагати від учасника - переможця процедури закупівлі внесення ним під час укладення договору про закупівлю забезпечення його виконання згідно з умовами, зазначеними в тендерній документації. Замовник повертає учаснику забезпечення виконання договору про закупівлю відповідно до умов, зазначених у цьому договорі. Учасники процедур закупівлі - бюджетні установи та організації можуть подавати забезпечення виконання договору у будь-якій прийнятній для них та замовника формі, що не суперечить чинному законодавству.
( Частина перша статті 25 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 2188-IV від 18.11.2004, N 2664-IV від 16.06.2005, N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
2. Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю становить 15 відсотків його кошторисної вартості під час здійснення закупівлі товарів і послуг та відповідно 5 відсотків у разі закупівлі робіт.
( Частина друга статті 25 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2188-IV від 18.11.2004 )
3. Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору (у разі коли вони не повертаються учаснику), підлягають перерахуванню до доходів загального фонду відповідного бюджету.
( Статтю 25 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
Стаття 26. Розкриття, оцінка та порівняння тендерних пропозицій
1. Розкриття тендерних пропозицій відбувається у день закінчення строку їх подання у час та у місці, зазначених у тендерній документації.
( Частина перша статті 26 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
2. До участі у процедурі розкриття тендерних пропозицій замовником повинні бути допущені всі учасники, що подали тендерні пропозиції, або їх уповноважені представники, а також представники державних органів державної влади (у тому числі депутати всіх рівнів). Відсутність учасника або його уповноваженого представника на процедурі розкриття тендерних пропозицій не є підставою для нерозкриття, нерозгляду або відхилення його тендерної пропозиції.
( Частина друга статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 2664-IV від 16.06.2005, N 3205-IV від 15.12.2005 )
3. Під час розкриття тендерних пропозицій перевіряється наявність всіх необхідних документів, передбачених тендерною або кваліфікаційною документацією, та мають бути оголошені замовником присутнім представникам учасника найменування та адреса кожного учасника, ціна кожної тендерної пропозиції. У разі здійснення замовником процедури відкритих торгів із зменшенням ціни або другого етапу двоступеневих торгів замовник після розкриття тендерних пропозицій пропонує присутнім представникам учасників зменшувати запропоновану ціну тендерної пропозиції на відповідні, визначені шкалою, розміри кроку торгів. Якщо після трикратного оголошення чергової ціни не буде запропоновано більш низьку ціну в порядку, визначеному шкалою розрахунку кроку торгів, замовник надає можливість присутнім представникам учасників зменшувати в добровільному порядку ціну пропозиції доти, доки кожен із учасників не оголосить про те, що запропонував кінцеву ціну, що обов'язково зазначається в протоколі розкриття тендерних пропозицій. У разі якщо предметом закупівлі є товари, роботи, послуги, які мають технічно складний характер, замовник при здійсненні процедури відкритих торгів із зменшенням ціни або другого етапу двоступеневих торгів має право не застосовувати норму щодо зменшення ціни тендерної пропозиції за умови отримання відповідного висновку Комісії. Під час розкриття тендерних пропозицій складається протокол згідно з установленою Антимонопольним комітетом України формою, копія якого надається всім учасникам на їх запит протягом одного робочого дня після дня отримання від учасника відповідного запиту. Ці відомості зазначаються у звіті про результати здійснення процедури закупівлі. Протокол розкриття тендерних пропозицій оприлюднюється замовником в інформаційних системах в мережі Інтернет протягом п'яти робочих днів з дати розкриття тендерних пропозицій.
Правильність оформлення тендерних (цінових, кваліфікаційних) пропозицій учасників, ступінь відповідності кваліфікаційним вимогам та умовам тендерної (кваліфікаційної) документації або вимогам замовника, зазначеним у запиті (оголошенні) щодо цінових пропозицій (котирувань), зазначаються у протоколі відхилення тендерних (цінових, кваліфікаційних) пропозицій, який є додатком до протоколу оцінки пропозицій учасників.
( Частину третю статті 26 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
( Частина третя статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 2664-IV від 16.06.2005, N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
4. Замовник має право звернутися до учасників за роз'ясненнями змісту їх тендерних пропозицій з метою полегшення їх розгляду, оцінки та порівняння.
5. Замовник та учасники не повинні ініціювати будь-які переговори з питань внесення змін до змісту поданої тендерної пропозиції, включаючи зміну її ціни та коригування, з урахуванням частини шостої цієї статті.
( Частина п'ята статті 26 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
6. Замовник має право на виправлення арифметичних помилок, виявлених у поданій тендерній пропозиції, під час процедури оцінки за умови отримання письмової згоди учасника, який подав цю тендерну пропозицію, на таке виправлення.
( Частина шоста статті 26 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
7. До оцінки замовник допускає тендерні пропозиції, які не були відхилені згідно з цим Законом.
Замовник визначає переможця торгів із числа учасників, тендерні пропозиції яких не було відхилено, на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у тендерній документації.
Критеріями оцінки є:
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
ціна;
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
строк поставки (виконання);
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
умови розрахунків;
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
рейтинг учасника у реєстрі учасників процедур закупівлі відповідно до статті 16-1 цього Закону;
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
інші критерії відповідно до цього Закону.
( Абзац частини сьомої статті 26 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
У разі, коли замовником не передбачалася можливість подання тендерних пропозицій на частини предмета закупівлі (лоти), замовник може визначити лише одного переможця процедури закупівлі.
Загальний строк здійснення оцінки тендерних пропозицій та визначення переможця торгів не повинен перевищувати 15 робочих днів після дня розкриття тендерних пропозицій.
( Частину сьому статті 26 доповнено абзацом згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
8. У разі якщо для визначення найкращої тендерної пропозиції використовуються критерії інші, ніж ціна, у тендерній документації має бути визначений (якщо це можливо) їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою 70 відсотків.
( Частина восьма статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
9. Замовник має право запросити від будь-якого учасника процедури закупівлі повторне підтвердження відповідності його кваліфікаційним вимогам, встановленим у тендерній документації, чи звернутися за підтвердженням такої інформації до державних органів або відповідних експертних підприємств, установ, організацій, а також ціни його тендерної пропозиції. У разі відмови учасника надати таке підтвердження чи одержання достовірної інформації щодо його невідповідності кваліфікаційним вимогам згідно із статтею 15 цього Закону або факту надання у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації замовник має відхилити тендерну пропозицію цього учасника і визначити переможця торгів серед тих учасників, які залишилися.
( Частина дев'ята статті 26 в редакції Закону N 2188-IV від 18.11.2004; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
10. Для оцінки тендерних пропозицій можуть залучатися відповідні експертні організації чи окремі експерти на договірних засадах між замовником та ними відповідно до положень цивільного законодавства, рекомендації яких можуть бути використані під час визначення переможця процедури закупівлі. Взаємовідносини та порядок розрахунків між сторонами договору та учасниками визначаються в тендерній документації.
( Частина десята статті 26 в редакції Закону N 2188-IV від 18.11.2004 )
( Частину одинадцяту статті 26 виключено на підставі Закону N 2188-IV від 18.11.2004 )
Стаття 26-1. Конфіденційність
1. Інформація щодо розгляду та оцінки тендерних пропозицій не надається до укладення договору про закупівлю особам, які офіційно не брали участь у процедурі закупівлі, за винятком випадків, коли така інформація надається виключно Антимонопольному комітету України, Комісії, Тендерній палаті України, суду або для розгляду скарги.
( Закон доповнено статтею 26-1 згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Стаття 27. Відхилення тендерних пропозицій
1. Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо:
учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим статтею 15 цього Закону;
тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації;
учасник, який подав тендерну пропозицію, не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки;
учасник своїми діями призвів до виникнення обставин, зазначених у статті 7 цього Закону;
учасник не надав тендерного забезпечення у випадках, передбачених цим Законом;
( Частину першу статті 27 доповнено абзацом шостим згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005; із змінами, внесеними згідно із Законами N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
учасник не оплатив тендерну (кваліфікаційну) документацію, якщо така плата була встановлена;
( Частину першу статті 27 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
учасника включено до реєстру недобросовісних учасників;
( Частину першу статті 27 доповнено абзацом восьмим згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
дії учасника призвели до виникнення обставин, зазначених у частині дев'ятій статті 26 цього Закону;
( Частину першу статті 27 доповнено абзацом дев'ятим згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
інформація про учасника, який подав тендерну пропозицію, відсутня в каталозі.
( Частину першу статті 27 доповнено абзацом десятим згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
2. Замовник може відхилити всі тендерні пропозиції до акцепту тендерної пропозиції, якщо це передбачено у тендерній документації.
Стаття 28. Відміна торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися
1. Торги відміняються у разі, якщо:
на участь у торгах було подано менше трьох тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі, визначеного замовником у тендерній документації;
( Абзац другий частини першої статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2188-IV від 18.11.2004, N 424-V від 01.12.2006 )
було відхилено всі тендерні пропозиції відповідно до вимог статті 27 цього Закону;
замовник порушив вимоги цього Закону щодо оприлюднення інформації;
( Частину першу статті 28 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005 )
якщо до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж трьох учасників;
( Частину першу статті 28 доповнено абзацом згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Комісією чи судом прийняте рішення про відміну торгів.
( Частину першу статті 28 доповнено абзацом згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
Торги відміняються частково (за лотом), якщо було подано менше трьох тендерних пропозицій до відповідного лота.
( Частину першу статті 28 доповнено абзацом згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
2. Торги можуть визнаватися замовником такими, що не відбулися, у разі:
якщо ціна найбільш вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;
якщо здійснення закупівлі перестало відповідати державним потребам внаслідок настання непередбачуваних об'єктивних обставин (дії непереборної сили);
інших випадків за рішенням замовника.
( Абзац четвертий частини другої статті 28 в редакції Закону N 3205-IV від 15.12.2005 )
( Частина друга статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 2188-IV від 18.11.2004, в редакції Закону N 2664-IV від 16.06.2005 ) ( Частину третю статті 28 виключено на підставі Закону N 2664-IV від 16.06.2005 )
4. Повідомлення про відміну торгів, а також визнання торгів такими, що не відбулися, надсилається замовником всім учасникам протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.
( Частина четверта статті 28 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
Стаття 29. Акцепт тендерної пропозиції та укладення договору про закупівлю
1. Замовник акцептує тендерну пропозицію, що визнана найкращою за результатами оцінки.
( Частина перша статті 29 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
2. Протягом п'яти календарних днів з дня акцепту замовник надсилає переможцю торгів повідомлення про акцепт тендерної пропозиції, строк дії якої не закінчений, а також надсилає всім учасникам процедур відкритих торгів із зменшенням ціни, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю письмове повідомлення про результати торгів (у тому числі через інформаційні системи в мережі Інтернет) із зазначенням назви та місцезнаходження учасника-переможця, тендерна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки.
( Абзац перший частини другої статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2188-IV від 18.11.2004 )
З учасником, тендерну пропозицію якого було акцептовано, замовник укладає договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації у строк не раніше ніж через п'ять робочих днів з дня відправлення письмового повідомлення всім учасникам процедур відкритих торгів із зменшенням ціни, двоступеневих торгів і торгів з обмеженою участю про їх результати, але не пізніше ніж через 21 робочий день з дня акцепту. Всі витрати, пов'язані з укладанням договору, можуть покладатися на учасника - переможця процедури закупівлі, на умовах, визначених у тендерній документації, та відповідно до положень Цивільного кодексу України. Будь-які витрати, понесені учасником - переможцем процедури закупівлі у зв'язку з участю в тендері та укладенням договору, в тому числі пов'язані з його нотаріальним посвідченням на вимогу замовника, не вважаються збитками і не підлягають відшкодуванню учаснику.
( Абзац другий частини другої статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2188-IV від 18.11.2004, N 2664-IV від 16.06.2005 )
( Частина друга статті 29 в редакції Закону N 434-IV від 16.01.2003 ) ( Частину третю статті 29 виключено на підставі Закону N 2664-IV від 16.06.2005 )
4. У разі відмови учасника, тендерну пропозицію якого було акцептовано, підписати договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації замовник повторно визначає найкращу тендерну пропозицію з тих, строк дії яких ще не минув, за винятком випадків, коли всі тендерні пропозиції було відхилено.
Стаття 29-1. Інформування учасників про результати проведення торгів
1. Оголошення про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів, торгів з обмеженою участю та редукціону оприлюднюється і публікується в інформаційних системах в мережі Інтернет та у спеціалізованих друкованих засобах масової інформації та в інформаційному бюлетені, який видає Тендерна палата України, а у випадках, коли вартість договору перевищує суму, передбачену частиною третьою статті 8 цього Закону, - також у міжнародному інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, та інших відповідних міжнародних виданнях, протягом 10 календарних днів після укладення договору про закупівлю або після прийняття рішення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися.
( Частина перша статті 29-1 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
2. В оголошенні про результати торгів обов'язково зазначаються:
найменування та юридична адреса замовника торгів;
вид, кількість та місце поставки товарів або вид і місце проведення робіт або надання послуг;
дата опублікування оголошення про заплановану закупівлю (оголошення про попередню кваліфікацію) у спеціалізованих друкованих засобах масової інформації та в інформаційному бюлетені, який видає Тендерна палата України, а у випадках, якщо вартість договору перевищує суму, передбачену частиною третьою статті 8 цього Закону, - також у міжнародному інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, та інших відповідних міжнародних виданнях;
( Абзац четвертий частини другої статті 29-1 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
адреси обраних інформаційних систем у мережі Інтернет, в яких розміщено інформацію, передбачену цим Законом, та коди розміщення інформації, присвоєні інформаційними системами у мережі Інтернет;
кількість учасників, що отримали тендерну документацію, та кількість учасників, що подали тендерні (кваліфікаційні) пропозиції;
( Частину другу статті 29-1 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
дата акцепту тендерної пропозиції, що визнана найкращою;
дата укладення договору про закупівлю;
дата та причини відміни торгів чи рішення про визнання їх такими, що не відбулися;
вартість договору про закупівлю;
повна назва переможця торгів.
( Закон доповнено статтею 29-1 згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005 )
Розділ III-1
ПРОЦЕДУРА РЕДУКЦІОНУ
Стаття 29-2. Умови застосування процедури редукціону
1. Процедура редукціону застосовується у разі, коли предметом закупівлі є товари чи послуги, для яких існує постійно діючий ринок і які виробляються чи виконуються не за окремо розробленими специфікаціями, за умови, що очікувана вартість предмета закупівлі таких товарів та послуг перевищує 50 тисяч гривень.
( Частина перша статті 29-2 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Стаття 29-3. Порядок здійснення процедури редукціону
1. Редукціон здійснюється в порядку, передбаченому для процедури відкритих торгів із зменшенням ціни з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом. При здійсненні процедури редукціону замовник оприлюднює інформацію, передбачену цим Законом, з дотриманням порядку та строків, установлених цим Законом.
2. Процедура редукціону здійснюється у два етапи:
на першому етапі всім учасникам пропонується подавати попередні тендерні пропозиції, без зазначення ціни. Тендерна документація при цьому повинна лише передбачати пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі, умови поставки, кваліфікаційні вимоги. Строк подання учасниками попередніх пропозицій становить не менше 15 календарних днів від дати опублікування оголошення про здійснення процедури редукціону.
( Абзац другий частини другої статті 29-3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
На другому етапі замовник пропонує учасникам, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, надати остаточні тендерні пропозиції із зазначенням ціни. Строк подання тендерних пропозицій на другому етапі становить не менше семи календарних днів з дня повідомлення учасників про результати першого етапу.
( Абзац третій частини другої статті 29-3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
3. Під час розкриття тендерних пропозицій на другому етапі замовником оголошуються найменування та адреса кожного учасника і ціна кожної тендерної пропозиції. Після цього замовник пропонує присутнім представникам учасників зменшувати ціну тендерної пропозиції на крок редукціону, який зазначається в тендерній документації. Початковою ціною для редукціону вважається мінімальна ціна тендерної пропозиції. Згоду на зменшення ціни тендерної пропозиції присутні представники учасників підтверджують підняттям карток, на яких зазначене найменування учасника. Якщо після трикратного оголошення початкової або наступної ціни жоден з учасників не запропонував нової ціни, редукціон припиняється і переможцем оголошується учасник, який був названий останнім та запропонував найнижчу ціну.
( Закон доповнено розділом III-1 згідно із Законом N 2664-IV від 16.06.2005 )
Р о з д і л IV
ПРОЦЕДУРА ДВОСТУПЕНЕВИХ ТОРГІВ
Стаття 30. Умови застосування процедури двоступеневих торгів
1. Процедура двоступеневих торгів застосовується у таких випадках:
замовник не може скласти конкретний перелік товарів (робіт) або визначити вид послуг, а також якщо для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести попередні переговори з учасниками;
( Абзац третій частини першої статті 30 виключено на підставі Закону N 2188-IV від 18.11.2004 )
( Абзац четвертий частини першої статті 30 виключено на підставі Закону N 2188-IV від 18.11.2004 )
предметом закупівлі є здійснення наукових досліджень, експериментів або розроблень, надання консультаційних та інших спеціальних послуг.
2. Процедура двоступеневих торгів здійснюється у два етапи:
на першому етапі всім учасникам пропонується подавати попередні тендерні пропозиції, без зазначення ціни. Тендерна документація при цьому повинна лише передбачати пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі, умови поставки, підтвердження професійної та технічної компетентності учасників та їх відповідності кваліфікаційним вимогам.
Замовник проводить переговори з будь-ким із учасників. Після отримання попередніх пропозицій замовник має право внести зміни до тендерної документації щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки пропозицій відповідно до цього Закону. Про зміну умов тендерної документації замовник інформує всіх учасників під час надання їм запрошень до участі у другому етапі торгів;
на другому етапі замовник пропонує учасникам, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, надати остаточні тендерні пропозиції із зазначенням ціни.
3. Учасники, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, до участі у другому етапі торгів надають тендерні забезпечення своїх пропозицій у разі, якщо це передбачено тендерною документацією.
4. Далі процедура двоступеневих торгів проводиться так само, як і процедура відкритих торгів із зменшенням ціни.
Стаття 31. Інформування учасників про здійснення процедури двоступеневих торгів та строки подання попередніх тендерних пропозицій
( Назва статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
1. Оголошення про здійснення процедури двоступеневих торгів публікується та оприлюднюється в порядку, передбаченому для процедури відкритих торгів із зменшенням ціни.
( Частина перша статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2188-IV від 18.11.2004; в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
2. Строк подання учасниками попередніх пропозицій встановлюється замовником, але не може бути меншим ніж 21 календарний день з дня опублікування оголошення про здійснення процедури двоступеневих торгів. Строк подання тендерних пропозицій на другому етапі не повинен перевищувати 10 календарних днів.
( Частина друга статті 31 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2188-IV від 18.11.2004, N 424-V від 01.12.2006 )
Р о з д і л V
ПРОЦЕДУРИ ЗАПИТУ ЦІНОВИХ ПРОПОЗИЦІЙ (КОТИРУВАНЬ) ТА ЗАКУПІВЛІ У ОДНОГО УЧАСНИКА
Стаття 32. Порядок застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань)
1. Замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо товарів, робіт і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, та за умови, що вартість предмета закупівлі не перевищує 50 тисяч гривень (у разі закупівлі товарів і послуг) та 200 тисяч гривень (у разі закупівлі робіт).
( Частина перша статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
2. Для отримання цінових пропозицій замовник публікує оголошення щодо запиту цінових пропозицій (котирувань) відповідно до статті 8 цього Закону та одночасно надсилає запит щодо цінових пропозицій (котирувань) не менше ніж трьом учасникам та розміщує його в інформаційних системах у мережі Інтернет.
( Частина друга статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3205-IV від 15.12.2005, N 424-V від 01.12.2006 )
3. У запиті (оголошенні) повинно бути зазначено:
( Абзац перший частини третьої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
найменування та юридична адреса замовника;
вид, кількість та місце поставки товарів або вид і місце проведення робіт або надання послуг;
( Абзац третій частини третьої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
строк поставки товарів, виконання робіт або надання послуг;
( Абзац четвертий частини третьої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
місце і строк подання цінових пропозицій;
місце і дата розкриття цінових пропозицій;
істотні умови договору;
строк дії цінової пропозиції;
( Частину третю статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
адреси обраних замовником інформаційних систем у мережі Інтернет та коди, присвоєні інформаційними системами у мережі Інтернет;
( Частину третю статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
реєстраційний рахунок, який відкритий в органах Державного казначейства України (для підприємств - найменування, МФО обслуговуючого банку та повний перелік відкритих поточних рахунків).
( Частину третю статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
У запиті (оголошенні) повинно бути повідомлено про те, чи включаються в ціну витрати на транспортування, страхування, сплату мита, податків та інших зборів і обов'язкових платежів.
( Абзац одинадцятий частини третьої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Строк подання учасниками цінових пропозицій встановлюється замовником, але не може бути меншим ніж п'ять робочих днів з дня опублікування оголошення відповідно до частини другої цієї статті.
( Частину третю статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Під час проведення процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) цінові пропозиції мають право надавати всі заінтересовані учасники, інформацію про яких включено до каталогу, запрошені замовником шляхом публікації оголошення щодо запиту цінових пропозицій (котирувань) відповідно до статті 8 цього Закону, та учасники, інформацію про яких включено до каталогу, запрошені замовником шляхом надсилання запиту щодо цінових пропозицій (котирувань).
( Частину третю статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
4. Кожен учасник має право подати тільки одну цінову пропозицію. Пропозиція подається у запечатаному конверті чи в іншій формі, визначеній замовником, не пізніше встановленого ним строку.
( Частина четверта статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
5. Пропозиції розкриваються у визначений замовником час. До розкриття пропозицій мають бути запрошені всі учасники, що подали свої пропозиції.
Під час розкриття цінових пропозицій замовником оголошуються найменування, адреса кожного учасника та ціна кожної цінової пропозиції. Після цього замовник надає можливість присутнім представникам учасників зменшити запропоновану ціну пропозиції. Зменшення цін ведеться доти, доки кожен із учасників не оголосить про те, що запропонував кінцеву ціну, що обов'язково зазначається в протоколі розкриття цінових пропозицій.
( Частину п'яту статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Під час розкриття пропозицій складається протокол, копія якого надається всім учасникам на їх запит протягом одного робочого дня після отримання відповідного запиту.
6. Замовник, у строк не раніше ніж через три робочих дні з дня відправлення письмового повідомлення всім учасникам про результати здійснення процедури і не пізніше 14 робочих днів з дня визначення переможця, укладає договір про закупівлю з тим учасником-переможцем, який подав пропозицію, що відповідає вимогам замовника та має найнижчу ціну.
7. Замовник відхиляє пропозиції, якщо вони не відповідають вимогам замовника, зазначеним у запиті (оголошенні), або учасник своїми діями призвів до виникнення обставин, зазначених у статті 7 цього Закону.
( Абзац перший частини сьомої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Процедура запиту цінових пропозицій відміняється у разі, якщо:
( Абзац другий частини сьомої статті 32 в редакції Закону N 424-V від 01.12.2006 )
було подано менше трьох пропозицій;
( Абзац третій частини сьомої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
було відхилено всі пропозиції внаслідок їх невідповідності вимогам замовника, зазначеним у запиті (оголошенні).
( Абзац четвертий частини сьомої статті 32 із змінами, внесеними згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Процедура запиту цінових пропозицій може визнаватися такою, що не відбулася, у разі якщо:
( Частину сьому статті 32 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
найнижча ціна з числа цінових пропозицій, які відповідають вимогам замовника, зазначеним у запиті, перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі.
8. Повідомлення про результати процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) публікуються у порядку, передбаченому статтею 29-1 цього Закону.
( Статтю 32 доповнено частиною восьмою згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 ) ( Стаття 32 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 2188-IV від 18.11.2004, в редакції Закону N 2664-IV від 16.06.2005 )
Стаття 33. Умови застосування процедури закупівлі у одного учасника
1. Закупівля у одного учасника - це процедура, відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення з ним переговорів.
2. Процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником відповідно до вимог статті 14 цього Закону у разі:
( Абзац перший частини другої статті 33 в редакції Закону N 2664-IV від 16.06.2005 )
закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов'язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного або мистецького конкурсу;
( Абзац другий частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2664-IV від 16.06.2005, N 3205-IV від 15.12.2005 )
відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені (виконані) тільки певним учасником, і при цьому немає альтернативи;
( Абзац третій частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
потреби у здійсненні додаткових поставок первинним учасником, призначених для часткової заміни або розширення поставок, коли зміна учасника може призвести до закупівлі товарів або послуг, які не відповідають вимогам взаємозаміни з наявними товарами або послугами;
( Абзац четвертий частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законом N 434-IV від 16.01.2003 )
необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не включених у початковий проект, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за умови, що договір буде укладено з учасником цих робіт, якщо такі роботи технічно чи економічно пов'язані з головним договором. При цьому загальна вартість договору на додаткові роботи не повинна перевищувати 50 відсотків вартості головного договору;
( Абзац шостий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 3205-IV від 15.12.2005 )
( Абзац сьомий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 3205-IV від 15.12.2005 )
( Абзац восьмий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
( Абзац дев'ятий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 434-IV від 16.01.2003 )
виникнення нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з особливими економічними чи соціальними, правовими, іншими обставинами, яких замовник не міг передбачити, у тому числі закупівлі, пов'язаної з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
( Абзац десятий частини другої статті 33 із змінами, внесеними згідно із Законами N 434-IV від 16.01.2003, N 3205-IV від 15.12.2005 )
( Абзац одинадцятий частини другої статті 33 виключено на підставі Закону N 3205-IV від 15.12.2005 )
закупівлі науково-технічних, науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, що пройшли конкурсний відбір згідно з порядком проведення конкурсів наукових проектів або є завданням та заходами державних цільових програм;
( Частину другу статті 33 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
закупівлі продуктів харчування та сільськогосподарської продукції, що закуповуються бюджетними організаціями (установами) безпосередньо з державного резерву, в Аграрного фонду, Державної акціонерної компанії "Хліб України", якщо такі товари були закуплені для потреб держави.
( Частину другу статті 33 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )
Р о з д і л VI
ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ
Стаття 34. Основні вимоги до договору про закупівлю
1. Договір про закупівлю набирає чинності з дня його підписання замовником та учасником, визначеним переможцем процедури закупівлі, згідно з цим Законом.
( Частина перша статті 34 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
2. Договір про закупівлю укладається тільки в письмовій формі та відповідно до положень Цивільного кодексу України. Всі витрати, пов'язані з укладанням договору (у тому числі витрати, пов'язані з його нотаріальним посвідченням), можуть покладатися на учасника - переможця процедури закупівлі виключно на умовах, визначених у тендерній документації, та відповідно до положень Цивільного кодексу України. Нотаріальне посвідчення договору не є обов'язковим, але на вимогу замовника договір про закупівлю підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
Дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі в наступному бюджетному періоді, на суму коштів не більше 15 відсотків вартості договору, укладеного в попередній бюджетний період, що не перевищує відповідного призначення в попередньому бюджетному періоді.
( Частину другу статті 34 доповнено абзацом згідно із Законом N 3205-IV від 15.12.2005 )
Замовник у договорах, укладених за результатами процедур закупівлі, у разі закупівлі товарів та послуг має право передбачати здійснення попередньої оплати на строк, що не може перевищувати 90 календарних днів, а у разі закупівлі робіт - на строк, що не може перевищувати 180 календарних днів, за умови одержання відповідного позитивного висновку Комісії.
( Частину другу статті 34 доповнено абзацом згідно із Законом N 424-V від 01.12.2006 )