КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
06.03.2009 № 124/1179 |
Про бюджет міста Києва на 2009 рік
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 133/1189 від 19.03.2009 )( Додатково див. Розпорядження КМДА№ 301 від 20.03.2009 )( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради№ 141/1197 від 02.04.2009 )
Відповідно до статей 23, 76, 78 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік", враховуючи розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06.02.2009 № 130 "Про схвалення проекту рішення Київської міської ради "Про бюджет міста Києва на 2009 рік", Київська міська рада3
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити:
1.1. Загальний обсяг надходжень міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 19 403 986,9 тис.грн., в тому числі субвенцій з Державного бюджету України на 2009 рік 1671918,3 тис.грн., з них:
( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 133/1189 від 19.03.2009 )
1.1.1. На виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі - 769621,5 тис.грн.
1.1.2. На надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот в сумі 348358,5 тис.грн., за рахунок яких надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про захист рослин" ; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" ; дітям війни.
1.1.3. На надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в сумі 155,4 тис.грн., за рахунок яких надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про захист рослин" ; громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України "Про бібліотеки та бібліотечну справу", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" ; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, а також компенсації особам, які згідно із статтею 43 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення.
1.1.4. На надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 66273,9 тис.грн., за рахунок яких надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
1.1.5. На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" - 2821,9 тис.грн.
1.1.6. На здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту", педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" - 11309,7 тис.грн.
1.1.7. На фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення), районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги" - 1407,4 тис.грн.
1.1.8. На погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, - 471970,0 тис.грн.
1.2. Обсяг доходів загального фонду міського бюджету міста Києва у сумі 15 246 885,2 тис.грн. та обсяг надходжень спеціального фонду міського бюджету міста Києва - 4157101,7 тис.грн., у тому числі бюджету розвитку - 2189547,1 тис.грн. ( додаток 1 ).
( Підпункт 1.2 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 133/1189 від 19.03.2009 )
2. Затвердити загальний обсяг витрат міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 19 403 986,9 тис.грн. з урахуванням субвенцій, з них видатків загального фонду міського бюджету міста у сумі 15 229 872,1 тис.грн., видатків спеціального фонду бюджету - 4159151,7 тис.грн. за функціональною класифікацією ( додаток 2 ) та бюджетних призначень головним розпорядникам коштів міського бюджету ( додаток 3 ).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 133/1189 від 19.03.2009 )
3. Установити оборотну касову готівку міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 2200,0 тис.грн.
4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4 ) на 2009 рік:
4.1. Розрахунковий обсяг доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, - 1736874,4 тис.грн.
4.2. Кошти, що передаються з міського бюджету міста Києва до Державного бюджету України, - 7420698,9 тис.грн.
4.3. Субвенції з місцевого бюджету до Державного бюджету України:
4.3.1. На виконання:
4.3.1.1. Програми зміцнення законності, посилення боротьби зі злочинністю у м. Києві на 2007 - 2011 роки - 48798,2 тис.грн.
4.3.1.2. Міської програми забезпечення пожежної безпеки у м. Києві на 2003 - 2010 роки - 1042,1 тис.грн.
4.3.1.3. Програми поліпшення організації підготовки громадян до військової служби, приписки, призову на строкову військову службу та військову службу за контрактом на 2005 - 2010 роки - 100,0 тис.грн.
4.3.1.4. Міської програми сприяння в забезпеченні діяльності судів загальної юрисдикції та інших судових органів у місті Києві на 2008 - 2010 роки "Столичним судам - європейський рівень" - 7547,6 тис.грн.
4.3.2. На фінансування Програми інформування громадськості та розміщення соціальної реклами з питань оподаткування та діяльності органів Державної податкової адміністрації міста Києва на 2007 - 2009 роки , в першу чергу по платежах, що надходять до бюджету міста Києва, - 1733,8 тис.грн.
4.3.3. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на виконання Програми приватизації майна територіальної громади міста Києва на 2007 - 2010 роки Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву) - 800,0 тис.грн.
4.3.4. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на реконструкцію з надбудовою частини адміністративного будинку Прокуратури міста Києва по вул. Предславинській, 45/9) - 2000,0 тис.грн.
4.3.5. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на прибудову спортзалу приймальника-розподільника для неповнолітніх у Бондарському пров., 14) - 518,3 тис.грн.
4.3.6. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на реконструкцію адмінбудівлі під гуртожиток на вул. Хорива, 22) - 100,0 тис.грн.
4.3.7. На виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів (на будівництво адмінбудинку РУ ГУ МВС Деснянського району на вул. Закревського) - 5229,9 тис.грн.
4.4. Субвенції з міського бюджету міста Києва районним у місті Києві бюджетам (за рахунок субвенції з Державного бюджету України):
4.4.1. На здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту", педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" - 1654,7 тис.грн.
4.4.2. На фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення) районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги" - 1407,4 тис.грн.
4.5. Субвенції з міського бюджету міста Києва районним у м. Києві бюджетам:
4.5.1. На виконання міської комплексної програми "Турбота" - 14676,0 тис.грн.
4.6. Субвенції з міського бюджету міста Києва в частині виконання Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік місцевому бюджету:
4.6.1. Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області на:
4.6.1.1. Будівництво автодоріг в с. Романків Обухівського району в сумі 700,0 тис.грн.
4.6.1.2. Капітальний ремонт та нове будівництво автодоріг в с. Креничі Обухівського району в сумі 1000,0 тис.грн.
4.6.1.3. Капітальний ремонт та нове будівництво автодоріг в с. Підгірці Обухівського району в сумі 252,7 тис.грн.
4.6.1.4. Водопостачання с. Романків Обухівського району в сумі 276,8 тис.грн.
4.6.2. Ходосіївської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на капітальний ремонт та нове будівництво автошляхів у с. Ходосівка Києво-Святошинського району в сумі 1252,9 тис.грн.
4.7. На розвиток міжрегіональних зв'язків у сумі 1000,0 тис.грн.
5. Установити обсяг повернення кредитів, які надано молодим сім'ям у попередні роки для будівництва житла, до міського бюджету міста Києва у сумі 2050,0 тис.грн. (додаток 5 ).
6. Затвердити профіцит загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 17013,1 тис.грн. (додаток 6 ), пов'язаний з поверненням позики Міжнародному банку реконструкції та розвитку.
7. Установити обсяг резервного фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік у сумі 2903,3 тис.грн.
8. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік за їх економічною структурою:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110); нарахування на заробітну плату (код 1120); придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132); забезпечення продуктами харчування (код 1133); оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160); виплата процентів за боргом (код 1200); трансферти населенню (код 1340); трансферти місцевим бюджетам (код 1320).
Визначити захищеними видатками бюджету міста Києва на 2009 рік видатки на підготовку кадрів вищими навчальними закладами I - IV рівнів акредитації; заходи, пов'язані з підготовкою і проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.
9. Затвердити в складі видатків бюджету міста Києва кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 2537077,4 тис.грн. (додаток 7 ). Тимчасово припинити підготовку проектів нових регіональних цільових програм або внесення змін до діючих цільових програм, що потребують додаткового фінансування з бюджету міста Києва.
10. Установити на 31 грудня 2009 року граничний обсяг боргу міста Києва в сумі 6 638 885,2 тис.грн.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради № 133/1189 від 19.03.2009 )
11. Установити, що фінансування загальноміських видатків здійснюється через головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва шляхом передачі їм відповідних бюджетних призначень та субвенцій районним у місті Києві бюджетам.
12. Установити, що до надходжень фінансування міського бюджету міста Києва на 2009 рік належать:
12.1. Повернення коштів з депозитів або пред'явлення цінних паперів, що використовуються для управління ліквідністю.
12.2. Зміна обсягів готівкових коштів міського бюджету міста Києва.
13. Затвердити на 2009 рік нормативи відрахувань від загальнодержавних податків до районних у місті Києві бюджетів:
у відсотках
14. Закріпити за районними у місті Києві бюджетами у 2009 році такі джерела доходів:
14.1. Загальний фонд бюджету.
14.1.1. Частину податку з доходів фізичних осіб та плати за землю, визначену відповідно до пункту 13 цього рішення.
14.1.2. Плату за ліцензії та сертифікати, які видаються місцевими органами виконавчої влади, в тому числі плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
14.1.3. Плату за державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності.
14.1.4. Плату за оренду майнових комплексів та іншого майна, що є у комунальній власності територіальних громад районів міста Києва, в частині розмірів, визначених районними радами.
14.1.5. Місцеві податки і збори, крім комунального податку та ринкового збору, які сплачують підприємства, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, та крім збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг.
14.1.6. Плату за спеціальне використання природних ресурсів.
14.1.7. Податок на промисел.
14.1.8. Державне мито в частині, що належить місцевим бюджетам.
14.1.9. Плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності.
14.1.10. Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчими органами районних у місті Києві рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями.
14.1.11. Податок на прибуток підприємств, які належать до комунальної власності територіальних громад районів міста Києва.
14.1.12. Єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва.
14.1.13. Частину прибутку (доходу) господарських організацій (які належать або у статутних фондах яких є частина комунальної власності територіальних громад районів міста Києва), що вилучається до бюджету.
14.1.14. Фіксований сільськогосподарський податок.
14.1.15. Надходження сум відсотків за тимчасове розміщення бюджетних коштів.
14.1.16. Інші субвенції.
14.1.17. Інші надходження, передбачені законодавством.
14.2. Спеціальний фонд.
14.2.1. Власні надходження бюджетних установ та організацій, що фінансуються з районних в місті Києві бюджетів.
14.2.2. Надходження до цільових фондів, створених районними в місті Києві радами.
14.2.3. Надходження коштів від приватизації майна комунальної власності територіальних громад районів міста Києва.
14.2.4. Надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, що є у комунальній власності територіальних громад районів міста Києва.
14.2.5. Субвенції з міського бюджету міста Києва.
15. Затвердити перелік видатків бюджетів районів у місті Києві, які враховані в бюджеті міста Києва, при закріпленні за районними у місті Києві бюджетами джерел надходжень та встановленні нормативів відрахувань загальнодержавних податків до районних у місті Києві бюджетів (додаток 8 ).
16. Взяти до відома, що фіксований податок на доходи фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю зараховується до відповідних районних у місті Києві бюджетів у порядку, визначеному пунктом 14 цього рішення, для податку з доходів фізичних осіб.
17. Головному управлінню Державного казначейства України у місті Києві:
17.1. Здійснювати казначейське обслуговування бюджету міста Києва за доходами; зараховувати доходи по податках і зборах до районних у місті Києві бюджетів згідно з пунктами 13, 14 цього рішення та до міського бюджету міста Києва відповідно до пунктів 1, 13, 28 цього рішення та видатками з урахуванням положень цього рішення; здійснювати облік зобов'язань розпорядників бюджетних коштів у порядку, визначеному Державним казначейством України, та відображати їх у звітності про виконання бюджету міста Києва.
17.2. На виконання пункту 4 статті 15 Бюджетного кодексу України разом з Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснювати витрати на погашення зобов'язань із боргу, незалежно від обсягу коштів, передбачених на цю мету цим рішенням.
18. Установити, що:
18.1. У разі невиконання показників доходів до загального фонду міського бюджету міста Києва на 2009 рік, визначених розписом міського бюджету міста Києва, головні розпорядники бюджетних коштів забезпечують взяття бюджетних зобов'язань та проведення видатків загального фонду міського бюджету міста Києва відповідно до встановлених лімітів бюджетних асигнувань, визначених Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.2. Виконання рішення, яке прийнято органом державної влади, який відповідно до закону має право на його застосування, про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти міського бюджету міста Києва, здійснюється Головним управлінням Державного казначейства України у місті Києві за попереднім інформуванням Головного фінансового управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.3. Фінансування головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва проводиться:
18.3.1. Відповідно до затверджених у встановленому порядку помісячних розписів доходів і видатків лише по бюджетних зобов'язаннях, зареєстрованих в органах Державного казначейства відповідно до досягнутого рівня виконання показників по мережі, штатах і контингентах, виконання обсягів робіт та надання послуг тощо.
18.3.2. На виконання заходів, передбачених міською комплексною програмою "Турбота" , згідно з розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з урахуванням пропозицій депутатів Київської міської ради.
18.4. Контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження (додаток 9 ).
18.5. Зобов'язання по спеціальному фонду міського бюджету міста Києва беруться головними розпорядниками бюджетних коштів виключно в межах обсягів, які щомісячно повідомляються Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
18.6. У випадку, коли відповідальність за виконання функцій або надання послуг, на які затверджено бюджетне призначення, передається від одного головного розпорядника коштів міського бюджету іншому головному розпоряднику коштів міського бюджету, то відповідно до частини шостої статті 23 Бюджетного кодексу України, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується в порядку, встановленому цим рішенням для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником коштів міського бюджету, якому це доручено.
18.7. Допущення нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках, в тому числі завищень обсягів та вартості виконаних робіт в процесі здійснення будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення та капітального ремонту, має наслідком у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку:
18.7.1. Для розпорядників бюджетних коштів - зменшення асигнувань цим розпорядникам на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням.
18.7.2. Для одержувачів бюджетних коштів - повернення коштів у сумі, що витрачена не за цільовим призначенням, у дохід бюджету.
18.8. В разі перевиконання надходжень до загального фонду міського бюджету міста Києва, пріоритетним напрямком використання таких коштів є виплата надбавок, преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам освіти, культури й інших установ соціально-культурної сфери, придбання медикаментів та продуктів харчування, видатки, пов'язані з соціальним захистом населення, зокрема, на виконання заходів міської комплексної програми "Турбота" , компенсація витрат підприємств, які виникають у зв'язку із застосуванням державою регулювання цін/тарифів на виробництво продукції та послуг, поліпшення фінансового стану підприємств, установ та організацій територіальної громади міста Києва.
18.9. Використання коштів, передбачених в бюджеті м. Києва на 2009 рік на вирішення нештатних ситуацій в житловому господарстві міста, здійснюється за розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по мірі виникнення таких ситуацій.
18.10. Кошти, передбачені в бюджеті м. Києва на 2009 рік на житлово-комунальне господарство, можуть розподілятись між бюджетами районів у м. Києві у вигляді субвенцій з міського бюджету за відповідними розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
19. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) з метою збільшення надходжень до загального фонду бюджету м. Києва:
19.1. Проаналізувати ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, встановлені рішеннями районних у місті Києві рад, на їх відповідність видам діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 № 375 .
19.2. У разі виявленої невідповідності надати пропозиції щодо виключення з переліку видів діяльності види діяльності, які фізичні особи - підприємці не можуть здійснювати згідно з нормами Цивільного, Господарського кодексів України та інших законодавчих актів (допоміжна діяльність у сфері фінансів та страхування, діяльність у сфері грошового та фінансового посередництва, операції з продажу нерухомості, в тому числі власної нерухомості, оптова та роздрібна торгівля автотранспортними засобами).
19.3. Надати районним у місті Києві радам пропозиції щодо встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб на всі види діяльності у максимальному розмірі - 200 грн. на місяць.
20. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва:
20.1. Врахувати в межах бюджетних призначень на 2009 рік видатки на виконання Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу .
20.2. Передбачити у кошторисах доходів і видатків бюджетних установ у повному обсязі асигнування на:
- заробітну плату працівників бюджетних установ, виходячи з умов оплати праці, визначених законодавством;
- нарахування на заробітну плату;
- проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання і водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.
20.3. Затвердити заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів по кожній підвідомчій установі та забезпечити постійний контроль за їх виконанням.
20.4. Брати бюджетні зобов'язання та здійснювати відповідні видатки з бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, та у разі їх відповідності кошторисним призначенням.
20.5. Здійснювати видатки за незахищеними статтями бюджету в межах наявних ресурсів без збільшення обсягів кредиторської заборгованості. Забезпечити поступове погашення кредиторської заборгованості бюджетних установ, яка виникла станом на 01.01.2009 року, частково за рахунок бюджетних призначень поточного року та частково за рахунок їх власних надходжень.
20.6. З метою економії бюджетних коштів передбачати під час укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг за результатами проведення торгів (тендерів) положення щодо заборони збільшення вартості товарів, робіт і послуг, крім непередбачуваних випадків, зокрема тих, що пов'язані із зміною курсу валюти; з метою недопущення виникнення кредиторської заборгованості на кінець року по видатках, які здійснюються на підставі договорів на виконання робіт та послуг, забезпечити включення вимоги про можливе коригування визначеної у договорі суми коштів та зобов'язань сторін у разі зменшення надходжень до міського бюджету міста Києва на 2009 рік; обмежити кількість випадків застосування процедури закупівлі в одного учасника.
20.7. З метою недопущення зростання дебіторської заборгованості здійснювати розрахунки за поставлені товари, виконані роботи і надані послуги. Вжити дієві заходи для ліквідації простроченої дебіторської заборгованості.
20.8. Обмежити видатки на придбання за рахунок коштів загального фонду міського бюджету м. Києва автотранспорту, меблів, мобільних телефонів, побутової техніки.
20.9. Забезпечити збільшення надходжень до спеціального фонду міського бюджету міста Києва по власних надходженнях підвідомчих установ за рахунок оптимізації надання платних послуг за переліком, визначеним чинним законодавством України.
20.10. Заборонити збільшувати в 2009 році планову штатну чисельність працівників діючих бюджетних установ соціально-культурної сфери, затверджену в їх штатних розписах на 1 січня 2008 року. Провести інвентаризацію мережі бюджетних установ та чисельності працівників з метою оптимізації та підвищення ефективності використання бюджетних ресурсів.
20.11. Погасити 100 % заборгованості за виконані роботи та надані послуги, що утворилась станом на 1 січня 2009 року по загальному та спеціальному фонду міського бюджету міста Києва та районних у місті Києві бюджетів у 2009 році і послідуючих роках.
21. Взяти до відома, що:
21.1. Зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам, відповідно до чинного законодавства належних до здійснення з міського бюджету міста Києва, обліковуються органами Державного казначейства України у місті Києві незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
21.2. Зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань (крім видатків, що здійснюються відповідно до підпункту 21.1 цього пункту), не вважаються бюджетними зобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є бюджетним правопорушенням.
21.3. Видатки, пов'язані з утриманням бюджетних установ (крім захищених статей, затверджених пунктом 9 цього рішення), можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коли відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати, стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії.
22. Установити, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів. При цьому, у 2009 році видатки, пов'язані із стимулюванням працівників бюджетних установ, плануються за умови забезпечення в повному обсязі бюджетними коштами обов'язкових виплат із заробітної плати, інших соціальних виплат, у тому числі стипендій та видатків на проведення розрахунків за комунальні послуги та енергоносії.
23. Затвердити ліміти споживання теплової енергії, електричної енергії, природного газу, водопостачання та водовідведення на 2009 рік для бюджетних установ, що фінансуються з бюджету міста Києва у розрізі головних розпорядників коштів міського бюджету міста Києва, районних у місті Києві бюджетів, та ліміти споживання електричної енергії для КП "Київміськсвітло" згідно з додатком 11 .
Головним розпорядникам бюджетних коштів міського бюджету міста Києва та виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) у термін до 1 квітня 2009 року за погодженням з Головним управлінням палива, енергетики та енергозбереження встановити обґрунтовані ліміти споживання енергоносіїв на 2009 рік у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі з урахуванням зменшення обсягів споживання енергоносіїв щонайменш як на 20 відсотків у межах лімітів споживання, затверджених додатком 11 до цього рішення.
Всім розпорядникам коштів бюджету міста Києва забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв ( КЕКВ 1161, 1162, 1163, 1164) у межах, встановлених відповідним головним розпорядником коштів лімітів споживання, по інших комунальних послугах та інших енергоносіях (КЕКВ 1165, 1166) - у межах затверджених планових призначень.
24. Керівникам головних управлінь, управлінь та інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головам районних у місті Києві державних адміністрацій, керівникам бюджетних установ міського та районного підпорядкування забезпечити дотримання встановлених на 2009 рік лімітів споживання теплової, електричної енергії, природного газу, водопостачання та водовідведення.
25. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва та виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) при виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг.
26. Головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва та фінансовим управлінням виконавчих органів районних у місті Києві рад (районних в місті Києві державних адміністрацій) згідно з додатком 12 забезпечити перерахування коштів від економії витрат на споживання теплової енергії бюджетними установами - учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва для накопичення сум економії коштів за теплову енергію з метою погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
Районним у місті Києві радам протягом року вносити зміни до бюджетів районів у частині скорочення планових показників по енергоносіях на суму економії витрат на споживання теплової енергії бюджетними установами - учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва та враховувати ці кошти як субвенцію до міського бюджету міста Києва "Субвенція з районних в місті Києві бюджетів до міського бюджету міста Києва на погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку" для перерахування до міського бюджету міста Києва.
Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) вносити пропозиції Київській міській раді щодо скорочення планових показників по енергоносіях головним розпорядникам коштів міського бюджету міста Києва на суму економії витрат на споживання теплової енергії установами, що фінансуються з міського бюджету міста Києва,- учасниками Проекту енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва з метою погашення позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
27. Взяти до відома, що виконавці таких програм, як:
- Програма зміцнення законності, посилення боротьби зі злочинністю у місті Києві на 2007 - 2011 роки ;
- Міська програма сприяння в забезпеченні діяльності судів загальної юрисдикції та інших судових органів у місті Києві на 2008 - 2010 роки "Столичним судам - європейський рівень" ;
були визначені при затвердженні цих програм.
Визначити Прокуратуру м. Києва виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині реконструкції з надбудовою частини адміністративного будинку Прокуратури м. Києва на вул. Предславинській, 45/9.
Визначити Головне управління МВС України в м. Києві виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік у частині: будівництва прибудови спортзалу приймальника-розподільника для неповнолітніх у Бондарському пров., 14; реконструкції адмінбудівлі під гуртожиток на вул. Хорива, 22; будівництва адмінбудинку РУ ГУ МВС Деснянського району на вул. Закревського.
Визначити Підгірцівську сільську раду Обухівського району Київської області виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині:
- будівництва автодоріг в с. Романків Обухівського району,
- капітального ремонту та нового будівництва автодоріг в с. Креничі Обухівського району,
- капітального ремонту та нового будівництва автодоріг в с. Підгірці Обухівського району,
- водопостачання с. Романків Обухівського району.
Визначити Ходосіївську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області виконавцем Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік в частині капітального ремонту та нового будівництва автошляхів в с. Ходосіївка Києво-Святошинського району.
28. Створити в складі спеціального фонду міського бюджету міста Києва цільовий фонд.
Установити, що формування та використання цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста Києва у 2009 році проводиться таким чином:
28.1. Джерелами формування коштів цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста є:
28.1.1. Пайові кошти інвесторів (забудовників) на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури та кошти, що сплачуються в порядку компенсації за інженерну підготовку території.
28.1.2. Кошти від плати за право тимчасового використання місць (для розташування об'єктів зовнішньої реклами), які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва.
28.1.3. Кошти, що надходять відповідно до умов інвестиційних угод та аукціонів.
28.1.4. Кошти, отримані внаслідок реалізації пункту 35 цього рішення.
28.1.5. Надходження коштів (грантів) від фізичних та юридичних осіб на добровільній та безповоротній основі на фінансування заходів з покращення рівня життя окремих категорій громадян.
28.1.6. Залишки коштів цільового фонду, що склались станом на 1 січня 2009 року.
28.2. Кошти цільового фонду спеціального фонду міського бюджету міста спрямовуються:
28.2.1. На капітальні вкладення, погашення кредитів, взятих комунальними підприємствами у відповідності до рішень Київської міської ради, та погашення основної суми боргу міста Києва.
28.2.2. На виплату компенсації на здешевлення вартості будівництва (реконструкції) житла та на погашення відсотків за користування пільговими довготерміновими іпотечними кредитами, іпотечними кредитами на будівництво (реконструкцію) житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян у відповідності до Положення про порядок фінансово-кредитної підтримки молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) житла в місті Києві та на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням та обслуговуванням (супроводженням) таких кредитів, наданих згідно з цим Положенням, а також на будівництво житла для громадян, що перебувають на квартобліку у виконавчих органах районних у місті Києві рад (районних у місті Києві державних адміністраціях), відселення з ділянок забудови, старих та непридатних для проживання будинків.
28.2.3. На виконання заходів щодо покращення рівня життя окремих категорій громадян (додаток 10 ).
28.2.4. На видатки підприємств, установ, організацій територіальної громади міста Києва, а також трансферти районним у місті Києві бюджетам.
28.2.5. На створення та відновлення зелених насаджень, їх капітальний ремонт, захист зелених насаджень від шкідників та збудників хвороб, підживлення зелених насаджень, проведення наукових досліджень з визначення передумов погіршення стану зелених насаджень та здійснення комплексу заходів з його покращення, розвиток розсадницької справи, закупівлю садивного матеріалу декоративних дерев і кущів, квіткової розсади, насіння газонних трав і квітів, родючого ґрунту.
28.2.6. На виконання програм, передбачених у підпункті 4.3 пункту 4 у частині, що стосується підпунктів 4.3.1.1, 4.3.1.4 цього рішення.
29. Установити, що напрямки використання коштів бюджету розвитку та цільового фонду на капітальні вкладення затверджуються Програмою соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік.
30. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) після затвердження Кабінетом Міністрів України порядку використання коштів Стабілізаційного фонду за напрямами у встановленому порядку підготувати пропозиції Київській міській раді щодо внесення відповідних змін до бюджету міста Києва та Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2009 рік.
31. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) вносити на загальних зборах господарських товариств, акції (частки, паї) яких належать територіальній громаді міста Києва, пропозиції щодо спрямування не менше 50 відсотків одержаного ними чистого прибутку на виплату дивідендів.
32. Установити, що:
32.1. Розміри орендної плати за земельні ділянки залежно від їх нормативної грошової оцінки згідно з додатком 13 .
32.1. Річна орендна плата за земельні ділянки, на яких здійснюються різні види економічної діяльності, у тому числі передача будівель, споруд чи приміщень в оренду, встановлюється розрахунково, пропорційно до видів діяльності та розмірів орендної плати, зазначеної в додатку 13 до цього рішення.
32.2. Орендарі у тримісячний термін до закінчення терміну дії договору оренди земельної ділянки подають до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) документи на подовження договору оренди або після закінчення дії договору оренди повертають Київській міській раді земельну ділянку відповідно до вимог земельного законодавства та умов договору оренди.
Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства істотних умов договорів оренди земельних ділянок направити юридичним і фізичним особам, в тому числі підприємцям, які уклали договори оренди земельних ділянок з Київською міською радою, і розмір їх орендної плати згідно з умовами договорів становить менше трикратного розміру земельного податку, звернення із пропозиціями про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок у частині приведення розмірів орендної плати у відповідність до положень чинного законодавства.
Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 21 грудня 2000 року № 118/1095 "Про орендну плату за землю в м. Києві" .
33. Доручити Головному управлінню охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити до 31 червня 2009 року розробку Схеми розташування територій та об'єктів історико-культурного призначення. До розробки зазначеної Схеми надавати фізичним та юридичним особам за їх зверненням інформацію про правовий статус територій та об'єктів історико-культурного призначення щодо їх належності до міжнародного, загальнодержавного або місцевого значення.
34. Доручити управлінню охорони навколишнього природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надавати фізичним та юридичним особам за їх зверненням інформацію про правовий статус земельних ділянок на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення.
35. Дозволити Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
35.1. Продавати в порядку, затвердженому виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), загальну площу квартир жилих будинків (крім службового житла), отриманих у цих будинках у рахунок передачі відрахувань, за цінами не нижче ринкових, визначених експертним шляхом, спрямовуючи отримані кошти на будівництво житла для громадян, що перебувають на квартирному обліку у виконавчих органах районних у місті Києві рад (районних у м. Києві державних адміністраціях), відселення з ділянок забудови, старих та непридатних для проживання будинків.