• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Нормативи чисельності працівників структурних підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних державних адміністрацій

Міністерство праці та соціальної політики України  | Наказ, Нормативи від 11.03.2002 № 140
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Нормативи
  • Дата: 11.03.2002
  • Номер: 140
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Нормативи
  • Дата: 11.03.2002
  • Номер: 140
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України
11.03.2002 N 140
НОРМАТИВИ
чисельності працівників структурних підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних державних адміністрацій
( Додатково див. Наказ Міністерства праці та соціальної політики N 197 від 25.05.2006 )
Загальна частина
Нормативи чисельності призначено для визначення оптимальної чисельності працівників структурних підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення під час складання штатних розписів.
Збірник містить нормативи чисельності працівників головних управлінь та умови формування організаційної структури підрозділів.
В основу розробки нормативів чисельності покладено:
- результати проведених досліджень та аналіз витрат часу на роботи, що виконуються працівниками відділів (підрозділів) Головного управління Донецької області;
- дані вивчення, узагальнення та оцінки різних нормативно-методичних документів, що належать до трудової діяльності працівників Головного управління;
- дані фотографій робочого дня працівників відділів (підрозділів) Головного управління;
- дані статистичної звітності: про чисельність одержувачів допомоги, субсидій, ветеранів війни, пенсіонерів, інвалідів тощо по областях України; про чисельні значення факторів, що впливають на обсяг і трудомісткість робіт, які виконують працівники Головного управління;
- результати аналізу організації робочих місць з урахуванням передового досвіду роботи головних управлінь праці та соціального захисту населення;
- дані про структуру та чисельність працівників головних управлінь праці та соціального захисту населення;
- положення про відділи (підрозділи) головних управлінь та посадові інструкції працівників.
Під час розроблення збірника було використано:
Нормативные материалы по нормированию труда. - М.: Экономика, 1986.
Нормирование труда служащих. Методические рекомендации. - М.: НИИ труда, 1979.
Построение аппарата управления министерств и ведомств. - М.: НИИ труда, 1979.
Межотраслевые методические рекомендации по разработке нормативных материалов для нормирования труда в непроизводственных отраслях народного хозяйства. - М.: Экономика, 1988.
Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців. - Київ: "Соцінформ", 1999.
Статистичний щорічник України за 1995 рік. Міністерство статистики України / Відп. за вип. В.В.Самченко. - Київ.: Техніка, 1996.
Інформаційно-статистичний бюлетень. Спецвипуск до розширеної колегії Мінпраці. Управління комплексного аналізу та стратегічного планування / відп. за вип. С.Вегера, Р.Семенець, Н.Войцехівська. - Київ.: Міністерство праці та соціальної політики України, 2001.
Управління й відділи (підрозділи) головних управлінь праці та соціального захисту населення виконують функції управління. Розподіл структурних підрозділів за функціями управління обумовлюється в положеннях про підрозділи та в посадових інструкціях виконавців. До складу Головного управління повинно входити не менше як два управління, які забезпечують реалізацію державної політики в окремо визначеній сфері діяльності.
Збірник складається із загальної та нормативної частин. Загальна частина містить методику розроблення та застосування нормативів чисельності працівників відділів (підрозділів) головних управлінь, а також опис організаційно-технічних умов праці, на які розраховано нормативи чисельності.
Нормативна частина складається із таких розділів:
Розділ 1 - Апарат управління.
Розділ 2 - Управління фінансів, бухгалтерського обліку та контролю.
Розділ 3 - Управління соціального обслуговування й захисту населення.
Розділ 4 - Управління соціальних гарантій і компенсацій, загальнообов'язкового державного страхування.
Розділ 5 - Управління праці та зайнятості населення.
Розділ 6 - Відділ (підрозділ) автоматизації та програмно-технічного забезпечення.
Розділ 7 - Обслуговуючі відділи (підрозділи).
Розділ 8 - Група технічного нагляду за капітальним будівництвом та ремонтом бюджетних установ і організацій.
Нормативи чисельності розроблено залежно від трудомісткості типового складу робіт, що виконуються, та факторів, що мають найбільший вплив на їх величину. За нормами часу згідно з обсягом типового складу робіт працівників відділів (підрозділів) Головного управління було визначено оптимальну трудомісткість робіт, що виконуються. Крім того, було використано та оброблено дані статистичної звітності.
Розрахунок загальної трудомісткості типового складу робіт, що виконуються працівниками відділів (підрозділів) Головного управління праці та соціального захисту населення, здійснювався за формулою:
Т = S Т,
з
де Т - загальна трудомісткість типового складу робіт за рік;
з
Т - трудомісткість за типовими видами робіт за рік з
урахуванням часу на підготовчо-заключні роботи, обслуговування
робочого місця, відпочинок і особисті потреби, 12% від
оперативного часу;
S - знак суми.
Трудомісткість за типовими видами робіт визначалась за формулою:
Т = S Н * V ,
чі і
де Н - витрати часу на виконання конкретного типового виду
чі
роботи;
V - обсяг конкретного типового виду роботи, що виконується
і
за рік;
S - знак суми.
Нормативна чисельність працівників відділів (підрозділів) Головного управління визначалась за формулою:
Т
з
Н = ---- * К ,
ч Ф н
де Н - нормативна чисельність працівників;
ч
Ф - річний фонд робочого часу одного працівника, год. (в 2001
року він становить 2002 години);
К - коефіцієнт, що враховує заплановані невиходи працівників
н
(відпустки, хвороби тощо) і прийнятий під час розрахунку
нормативів чисельності К = 1,15.
н
На основі трудомісткості типового складу робіт та даних статистичної звітності методом кореляційно-регресійного аналізу було визначено фактори, що мають найбільший вплив на трудомісткість робіт, що виконуються, і виведено розрахункові формули для розрахунку нормативної чисельності працівників відділів (підрозділів) Головного управління праці та соціального захисту населення.
Метод кореляційно-регресійного аналізу полягає в обробці витрат праці (трудомісткості робіт) за напрямками функцій, що виконуються шляхом установлення залежності чисельності працівників від відповідних факторів.
Для вибору найбільш суттєвих факторів, що впливають на чисельність, розраховується матриця коефіцієнтів парної кореляції. За величиною коефіцієнтів кореляції між факторами можна судити про їх зв'язок. При цьому близька до нуля абсолютна величина коефіцієнта кореляції показує незначний вплив цього фактора. Остаточний відбір факторів виконується в процесі крокового множинного регресійного аналізу з використанням стандартної комп'ютерної програми.
На основі чисельних значень факторів, що впливають на чисельність працівників, шляхом застосування методу математичної статистики для даної групи працівників будуються нормативні формули з кожного підрозділу Головного управління у вигляді степеневих (логарифмічних) або лінійних багатофакторних рівнянь регресії:
а1 а2 аn
Н = а х * х * ... * х ;
0 1 2 n
Н = а + а х + а х + ... + а х ,
0 1 1 2 2 n n
де Н - норматив чисельності працівників;
х , х , ..., х - значення факторів, що визначають
1 2 n
чисельність працівників;
а , а , ..., а - коефіцієнти регресії (коефіцієнти при
1 2 n
факторах), що характеризують ступінь впливу відповідного фактора
на чисельність працівників;
а - постійний коефіцієнт рівняння регресії (нормативної
0
формули).
Вид функцій зв'язку між чисельністю й сукупністю факторів вибрано в процесі оброблення цих даних на комп'ютері за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з автоматичного розрахунку норм чисельності. За рівнянням регресії отримують розрахункові значення чисельності.
Нормативні карти чисельності розраховано за формулами залежно від факторів, що мають найбільший вплив на чисельність працівників відділу (підрозділу) Головного управління.
Методику розрахунку чисельності працівників кожного відділу (підрозділу) Головного управління праці та соціального захисту населення наведено у відповідних розділах збірника.
Методичні вказівки
щодо застосування нормативів чисельності працівників структурних підрозділів Головного управління праці та соціального захисту населення
Головне управління праці та соціального захисту населення (далі - управління) є структурним підрозділом обласної держадміністрації, що утворюється головою обласної держадміністрації, який є підзвітним та підконтрольним голові держадміністрації та Міністерству праці та соціальної політики України.
Управління в своїй діяльності керується Конституцією й Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінпраці, розпорядженнями голови обласної держадміністрації та актами відповідних органів місцевого самоврядування.
Основними завданнями управління є:
- забезпечення реалізації державної політики в сфері соціально-трудових відносин, оплати, належних умов праці, зайнятості, пенсійного забезпечення, соціального захисту та обслуговування населення;
- забезпечення в межах своїх повноважень дотримання законодавства про працю, зайнятість, загальнообов'язкове державне страхування, пенсійне забезпечення та соціальний захист населення;
- сприяння ефективному використанню трудових ресурсів, раціональній, продуктивній та вільно обраній зайнятості, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили, продуктивності праці;
- сприяння органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку відповідних структурних підрозділів виконавчих органів рад;
- удосконалення форм соціального партнерства, організація співробітництва місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з профспілками та організаціями роботодавців.
Типову організаційну структуру Головного управління наведено на схемі 1. Типовою структурою Головного управління передбачається чотирьохступенева система управління:
Начальник Головного управління;
Заступники начальника Головного управління;
Управління (начальники управлінь);
Відділи (начальники відділів, спеціалісти).
Під час розроблення конкретної структури Головного управління слід враховувати вимоги, які наведено в проекті постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади":
- головне управління створюється за наявності в його складі не менше двох управлінь, при цьому чисельність працівників головного управління не може бути меншою 22 одиниць;
- управління створюється за наявності в ньому не менше двох відділів, при цьому чисельність працівників управління не може бути меншою 10 одиниць;
- відділи в складі управлінь створюються за чисельності працівників не менше 4 одиниць;
- сектори в складі відділів створюються за чисельності працівників не менше 3 одиниць;
- самостійні відділи створюються за чисельності працівників не менше 8 одиниць;
- самостійні відділи з питань режимно-секретної роботи, кадрової роботи, юридичні, фінансові створюються за чисельності працівників не менше 5 одиниць, а за чисельності працівників таких відділів до 5 одиниць створюється самостійний сектор.
При цьому кількість структурних підрозділів визначається залежно від задач, які поставлено перед Головним управлінням, кількості напрямів і обсягів робіт.
Чисельність працівників відділів (підрозділів) розраховується згідно з наведеними нормативними картами. За чисельності працівників підрозділів менше зазначеної чисельності, необхідної для створення окремих відділів, створюється відділ, що охоплює різні напрями робіт цих підрозділів у межах управління, до якого належить цей підрозділ.
Типова номенклатура посад Головного управління
1 Начальник Головного управління
2 Заступник начальника Головного управління
3 Головний бухгалтер
4 Начальник управління
5 Начальник відділу
6 Головний спеціаліст - юрисконсульт
7 Головний спеціаліст із питань кадрової роботи та державної служби
8 Провідний спеціаліст із питань кадрової роботи та державної служби
9 Головний державний експерт умов праці
10 Провідний державний експерт умов праці
11 Головний державний інспектор з охорони праці
12 Провідний державний інспектор з охорони праці
13 Головний спеціаліст
14 Провідний спеціаліст
Організація праці
Діяльність працівників Головного управління праці та соціального захисту населення регламентується посадовими інструкціями, що розробляються згідно з випуском 71 (розділ "Пенсійне забезпечення" та випуском 80 ("Соціальні послуги") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП), які затверджено 23 жовтня 1998 року.
Важливим елементом організації праці працівників Головного управління праці та соціального захисту населення є раціональне планування службових приміщень:
- мінімум витрат часу під час обміну між співробітниками відділу (підрозділу) необхідною інформацією;
- вільний підхід до кожного робочого місця, засобів технічного оснащення;
- можливість установлення додаткового обладнання;
- додержання вимог санітарних норм.
Підтримку параметрів повітряного середовища, що задаються (температури, відносної вологості, барометричного тиску) у приміщеннях рекомендується здійснювати кондиціонуванням повітря. Нормальними кліматичними умовами є:
температура навколишнього повітря - 20+-5 град.С;
відносна вологість навколишнього повітря - 65 + 15%;
атмосферний тиск - від 84 до 107 кПа (630-800 мм рт.ст.);
максимальна запиленість повітря в приміщеннях за розміру часток не більше 3 мкм - 0,75 мг/куб.м.
Основний принцип організації робочого місця працівників Головного управління праці та соціального захисту населення - комплексне оснащення його необхідними засобами праці. Велике значення в оснащенні робочих місць має встановлення меблів з уніфікованих елементів, які вибираються з урахуванням посадових обов'язків і характеру роботи стосовно кожного працівника. Із таких елементів можна монтувати різноманітні робочі столи, приставки до них, тумби, муфти. Відстань між робочими місцями повинна бути 0,75-0,9 м. Для зберігання технічної й довідкової літератури, а також папок із документами пропонується шафа загального користування.
Особливе значення має освітлення робочого місця. Якщо на робочому місці є місцеве освітлення, то рекомендується застосовувати поворотні, пересувні лампи. М'яке світло, що не сліпить очі, повинно надходити до поверхні робочого стола ліворуч. Недопустимо застосування лише місцевого освітлення. Рекомендовано норми освітленості службових приміщень і робочих місць:
у разі люмінесцентного освітлення - 300 люкс;
у разі освітлення лампами розжарювання - 150 люкс.
Ефективність освітлення в службових приміщеннях підвищується в разі раціонального фарбування стін, стель. На ефективність праці суттєво впливає колір приміщення. Найсприятливішими є білий, зелено-блакитний, світло-зелений, бежевий. Ці кольори не тільки заспокійливо діють на нервову систему людини, але й значно поліпшують освітленість у приміщеннях.
Для кращого розсіювання та відбиття світла рекомендується стелю фарбувати в білий колір, він відбиває до 90% світлового потоку. Стіни повинні менше відбивати світло й мають бути темнішого кольору, ніж стеля. Якщо вікна в приміщенні виходять на сонячний бік, то стіни краще фарбувати у прохолодні тони: блакитний, зеленуватий, салатний. Для приміщень із вікнами, орієнтованими на північ, північний захід, північний схід більше підходять кольори теплої гами: жовтуватий, світло-оранжевий, піщаний.
Підлоги, незалежно від матеріалу, з якого їх зроблено, повинні мати темніший колір, ніж стіни.
Озеленення приміщень, що є декоративним елементом інтер'єру, поліпшує склад повітря, зменшує нервово-психічне та зорове стомлення, що особливо важливо для умов розумової праці.
Нормативна частина
Розділ 1
Апарат управління
Розділ містить нормативи чисельності керівників Головного управління та нормативи чисельності спеціаліста-референта, спеціаліста з прийому громадян, нормативи чисельності спеціалістів із питань кадрової роботи й державної служби, юрисконсультів, спеціалістів відділу аналітично-інформаційної роботи.
В основу розробки нормативів чисельності покладено:
- дані вивчення та аналізу трудового процесу та організації праці відповідних відділів (підрозділів) головних управлінь;
- дані статистичної звітності про чинну структуру та чисельність працівників підрозділів головних управлінь праці та соціального захисту населення областей України;
- положення про Головне управління та посадові інструкції працівників апарату управління;
- проект постанови Кабінету Міністрів України "Про впорядкування структури апаратів центральних та місцевих органів виконавчої влади".
Для розрахунку нормативів чисельності персоналу апарату управління застосовувався метод регресійного аналізу. Цей метод заснований на непрямому вимірюванні витрат праці шляхом установлення залежності чисельності персоналу апарату управління від найбільш суттєвого фактора, що впливає на чисельність персоналу.
Нормативи чисельності персоналу керівників Головного управління розроблено з урахуванням загальної чисельності працівників Головного управління.
Нормативна чисельність керівників Головного управління визначається відповідно до вимог, що наводяться в методичних вказівках щодо застосування нормативів чисельності працівників структурних підрозділів Головного управління праці та соціального захисту населення (стор. 8) та карти 1.
------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ ГОЛОВНОГО|Карта | 1 |
| УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ |--------+---|
| |Лист | 1 |
| |--------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Основні функції керівників Головного управління |
| |
|1 Начальник Головного управління: |
|- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну |
|відповідальність за виконання завдань, які покладено на |
|управління, визначає функції та ступінь відповідності |
|заступників начальника управління, керівників його структурних |
|підрозділів; |
|- подає на затвердження голові обласної держадміністрації |
|кошториси доходів та видатків і штатний розпис управління; |
|- видає в межах своєї компетенції накази, організовує й |
|контролює їх виконання; |
|- затверджує структуру, положення про структурні підрозділи |
|управління, функціональні обов'язки його працівників; |
|- розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису |
|витрат на утримання управління; |
|- у встановленому порядку призначає на посади та звільняє |
|з посад працівників управління; |
|- бере участь у формуванні резерву кадрів та вирішенні кадрових |
|питань щодо керівників територіальних органів, підприємств, |
|установ та організацій, які належать до сфери управління |
|Мінпраці; |
|- погоджує призначення на посади та звільнення з посад |
|начальників управлінь праці та соціального захисту населення |
|районної, міської держадміністрації. |
| |
|2 Заступник начальника Головного управління: |
|- здійснює керівництво діяльністю управління в порядку |
|делегованих йому начальником Головного управління повноважень, |
|організаційно забезпечує в межах компетенції управління |
|реалізацію в області державної політики в сфері соціально- |
|трудових відносин, безпечної життєдіяльності, оплати, |
|охорони праці, зайнятості населення, народонаселення. |
| |
|3 Начальник управління: |
|- здійснює керівництво відділів управління в порядку делегованих|
|йому повноважень; |
|- здійснює разом із відділами облдержадміністрації, управліннями|
|місцевих (районних) держадміністрацій, органами місцевого |
|самоврядування, громадськими об'єднаннями розроблення цільових |
|програм соціального захисту населення, а також контроль за їх |
|реалізацією в частині, що стосується роботи управління з питань |
|координації діяльності та методичного керівництва роботою |
|міських (районних) управлінь праці та соціального захисту |
|населення області. |
|----------------------------------------------------------------|
| Посада керівника | Нормативна |
| | чисельність |
|------------------------------------------------+---------------|
| Начальник Головного управління |Уводиться одна |
| |посада в усіх |
| |головних |
| |управліннях |
|------------------------------------------------+---------------|
| Заступник начальника Головного управління |Уводиться за |
| (звільнений) |чисельності не |
| |менше |
| |27 штатних |
| |одиниць |
|------------------------------------------------+---------------|
| Заступник начальника Головного управління - |Уводиться за |
| керівник структурного підрозділу |рішенням |
| |державного |
| |секретаря |
| |міністерства |
| |(керівника |
| |іншого |
| |центрального |
| |органу |
| |виконавчої |
| |влади), |
| |незалежно від |
| |чисельності |
| |працівників у |
| |Головному |
| |управлінні |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
|НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ АПАРАТУ ГОЛОВНОГО|Карта | 1 |
| УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ |--------+---|
| |Лист | 2 |
| |--------+---|
| |Листів | 2 |
|----------------------------------------------------------------|
| Основні функції спеціалістів апарату управління |
| |
|1 Спеціаліст-референт: |
|- бере участь у впровадженні системи взаємозв'язків, застосовує |
|й підтримує її відповідно до встановлених вимог і порядку, які |
|забезпечують координацію внутрішньої управлінської діяльності |
|між керівником управління й керівниками структурних підрозділів |
|та іншими працівниками, а також систему взаємовідносин керівника|
|управління із представниками інших управлінь; |
|- організовує робочий час керівника управління, оперативно |
|вносить зміни та доповнення до програми й розкладу його роботи; |
|- доводить до відома всіх зацікавлених служб, сторонніх |
|організацій та окремих осіб зміст протоколів і прийнятих рішень,|
|здійснює контроль за їх виконанням; |
|- бере участь у розгляді управлінських і організаційних справ; |
|- бере участь у підготовці доповідей, довідок та інших |
|матеріалів для виступу керівника управління; |
|- організовує своєчасне та адресне направлення доручень, |
|розпоряджень та наказів керівника управління, службової |
|кореспонденції та спеціальної документації керівникам |
|підрозділів та іншим виконавцям. |
| |
|2 Спеціаліст із прийому громадян: |
|- веде особистий прийом громадян, надає консультації та |
|роз'яснення усно та в письмовій формі; |
|- веде облік усіх звернень громадян, реєструє в картках та |
|розміщує їх у картотеці; |
|- направляє запити до підвідомчих управлінь, перевіряє та |
|контролює правильне застосування законодавства щодо сутності |
|запитів, які поставлено громадянам; |
|- готує й направляє оглядовий лист з аналізом із прийому |
|громадян для усунення причин виникнення скарг; |
|- організовує роботу з документами відповідно до чинного |
|законодавства, оперативно реагує на їх зміни з метою |
|використання під час розв'язання питань на прийомі громадян. |
|----------------------------------------------------------------|
|Загальна чисельність працівників| Назва посади |
| Головного управління, чол., до |-------------------------------|
| | Спеціаліст- | Спеціаліст із |
| | референт | прийому громадян|
| |-------------------------------|
| | Нормативна чисельність, чол. |
|--------------------------------+-------------------------------|
| 32 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 40 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 50 | 0,5 | 0,5 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 60 | 1 | 1 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 80 | 1 | 1 |
|--------------------------------+-------------+-----------------|
| 100 | 1 | 1 |
|----------------------------------------------------------------|
|Примітка. На кожне Головне управління вводиться посада секретаря|
|керівника та оператора комп'ютерного набору за таблицею. |
|----------------------------------------------------------------|
|Загальна чисельність працівників |32 |40 | 50 |60 | 80 | 100 |
| Головного управління, чол., до | | | | | | |
|---------------------------------+---+---+------+---+----+------|
|Секретар керівника | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
|---------------------------------+---+---+------+---+----+------|
|Оператор комп'ютерного набору | 1 | 1 | 1,5 |1,5| 2 | 2 |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРАВОВОЇ ТА КАДРОВОЇ |Карта | 2 |
| РОБОТИ |------+---|
| |Лист | 1 |
| |------+---|
| |Листів| 3 |
|----------------------------------------------------------------|
| Склад робіт працівників з кадрової роботи |
| |
|1 Облік особистого складу управління й документації по кадрах. |
| |
|2 Облік та реєстрація наказів Головного управління з особистого |
|складу, відряджень та основної діяльності. |
| |
|3 Організація та здійснення за дорученням начальника Головного |
|управління своєчасного оформлення призначення, переведення та |
|звільнення з посад працівників управління, відповідно до чинного|
|законодавства. |
| |
|4 Ведення встановленої звітно-облікової документації, підготовка|
|державної статистичної звітності з кадрових питань, аналіз |
|якісного складу державних службовців Головного управління та |
|установ, що йому підпорядковуються. |
| |
|5 Здійснення роботи, пов'язаної із заповненням, обліком і |
|зберіганням трудових книжок та особових справ працівників |
|Головного управління та особових справ керівництва підвідомчих |
|установ. |
| |
|6 Підготовка наказів про відрядження працівників Головного |
|управління за межі міста та за кордон. |
| |
|7 Участь у розробленні структури Головного управління та |
|штатного розпису. |
| |
|8 Оформлення та видання службових посвідчень та довідок із місця|
|роботи працівника, листків тимчасової непрацездатності. |
| |
|9 Проведення роботи з формування кадрового резерву працівників |
|Головного управління й контролювання особистих річних планів |
|його підготовки, внесення начальнику Головного управління |
|пропозиції щодо її вдосконалення. |
| |
|10 Здійснення організаційного забезпечення роботи атестаційної |
|комісії Головного управління. |
| |
|11 Приймання від претендентів на посади державних службовців |
|відповідних документів та подання їх на розгляд конкурсної |
|комісії, здійснення інших заходів щодо організації конкурсного |
|відбору. |
| |
|12 Розгляд та внесення начальнику Головного управління |
|пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посаду державних|
|службовців, підготовка документів для організації стажування. |
| |
|13 Підготовка документів про погодження призначення на посади |
|керівників підпорядкованих установ. |
| |
|14 Оформлення документів про прийняття Присяги та |
|присвоєння рангів державним службовцям, внесення записів до |
|трудових книжок. |
| |
|15 Обчислення стажу роботи державної служби, здійснення контролю|
|за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток|
|відповідної тривалості. |
| |
|16 Підготовка документів щодо продовження терміну перебування на|
|державній службі. |
| |
|17 Розгляд матеріалів та підготовлення документів на працівників|
|для заохочення, нагородження, присвоєння почесних звань, ведення|
|відповідного обліку. |
| |
|18 Складання графіку щорічних відпусток працівників Головного |
|управління та контроль за їх наданням. |
| |
|19 Проведення роботи з підвищення кваліфікації, підготовка та |
|перепідготовка працівників Головного управління та працівників |
|підвідомчих установ. |
| |
|20 Забезпечення виконання плану навчання працівників системи |
|соціального захисту населення на курсах підвищення кваліфікації |
|при Міністерстві праці та соціальної політики України. |
| |
|21 Здійснення контролю в підпорядкованих установах за |
|дотриманням Закону України "Про держслужбу" ( 3723-12 ) та інших|
|актів законодавства з питань кадрової роботи та держслужби. |
| |
|22 Облік військовозобов'язаних та бронювання |
|військовозобов'язаних Головного управління. |
| |
|23 Розроблення й оформлення посадових інструкцій працівників |
|Головного управління згідно типового положення. |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| НОРМАТИВИ ЧИСЕЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ ПРАВОВОЇ ТА КАДРОВОЇ |Карта | 2 |
| РОБОТИ |------+---|
| | Лист | 2 |
| |------+---|
| |Листів| 3 |
|----------------------------------------------------------------|
|24 Складання щомісячних звітів із вакансій Головного управління |
|для служби зайнятості. |
| |
|25 Щорічне складання декларації про доходи працівників Головного|
|управління. |
| |
|26 Розгляд скарг із кадрових питань. |
| |
|27 Проведення семінарів із підвідомчими установами з питань |
|правової та кадрової роботи. |
| |
| Склад робіт працівників з правової роботи |
| |
|1 Організація та забезпечення правильного виконання актів |
|законодавства, інших нормативних актів і документів, подання |
|начальнику Головного управління пропозиції щодо вирішення |
|правових питань виробничої, економічної та соціальної діяльності|
|управління. |
| |
|2 Координація роботи й участь у підготовці наказів та інших |
|актів управління, що регулюють відносини структурних |
|підрозділів, їх майнову відповідальність. |
| |
|3 Перевіряння відповідності законодавству проектів наказів, |
|інших актів, що подаються на підпис начальника Головного |
|управління, та візування їх за наявністю погодження цих проектів|
|зацікавленими підрозділами. |
| |
|4 Складання висновків за проектами наказів та іншими актами, |
|підготовка й внесення у встановленому порядку пропозиції про |
|зміну чи скасування відомчих правових актів та актів Головного |
|управління, що фактично втратили чинність, не відповідають |
|умовам господарювання або видані з порушенням вимог |
|законодавства. |
| |
|5 Здійснення контролю за відповідністю законодавству актів, що |
|приймались керівниками структурних підрозділів, доповідь |
|керівнику Головного управління для вжиття заходів до їх зміни чи|
|скасування. |
| |
|6 Участь у підготовці, укладання та контроль за виконанням |
|господарських договорів (контрактів) з іншими підприємствами, |
|підтримка їх у контрольному стані. |
| |
|7 Організація претензійної й ведення позовної роботи; |
|представлення у встановленому законодавством порядку інтересів |
|Головного управління в судах, інших органах під час розгляду |
|правових питань і спорів; надавання правової оцінки претензіям, |
|які пред'явлено Головному управлінню в зв'язку з порушенням |
|його майнових прав і законних інтересів. |
| |
|8 Аналіз наслідків розгляду претензій, позовів і судових справ, |
|практики укладання та виконання договорів (контрактів). |
| |
|9 Надання висновків стосовно правомірності списання матеріальних|
|цінностей, дебіторської заборгованості, непродуктивних витрат та|
|правової оцінки фактам нестач, крадіжок, безгосподарності, |
|псування майна; розглядання матеріалів про відшкодування за |
|рахунок винних осіб матеріальної шкоди; що готуються |