ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
25.11.2021 № 123 |
Про затвердження Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 186 від 25.12.2023 № 190 від 27.12.2023 № 62 від 25.05.2024 )( З 05.07.2022 вимоги Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України щодо подання брокерами даних звітності до Національного банку України не застосовуються згідно з Постановою Національного банку № 135 від 30.06.2022 )
Відповідно до статей 6, 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 12-1, 21, 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", з метою забезпечення виконання Національним банком України функцій щодо державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг у межах, визначених Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, що додаються.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку № 186 від 25.12.2023 )
3. Визнати такими, що втратили чинність, нормативно-правові акти Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, згідно з переліком, що додається.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Сергія Ніколайчука.
5. Постанова набирає чинності з 01 січня 2022 року.
Голова | К. Шевченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
25.11.2021 № 123
ПРАВИЛА
складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України
I. Загальні положення
1. Ці Правила розроблено відповідно до Законів України "Про Національний банк України", "Про електронні довірчі послуги", " Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування", "Про кредитні спілки", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
2. Терміни в цих Правилах уживаються в такому значенні:
1) вебпортал Національного банку України - єдине централізоване середовище надання автоматизованих сервісів Національним банком України (далі - Національний банк);
2) дані звітності - інформація, що міститься у файлах з показниками звітності у форматі XML та електронних документах у форматі Word, Excel, які отримані Національним банком від учасників ринку небанківських фінансових послуг згідно з вимогами цих Правил;
3) довідник - систематизований набір допустимих значень, які визначають характеристики показника;
4) журнал завантажень - електронний перелік інформаційних повідомлень про результати завантаження файлів з показниками звітності через вебпортал Національного банку, в якому зазначаються дата та час завантаження файла з показниками звітності, інформація про результати контролю цього файла програмним забезпеченням вебпорталу Національного банку (доступ до журналу завантажень надається через особистий кабінет);
5) ідентифікатор показника - лексична одиниця, яка присвоюється показнику у вигляді послідовності латинських букв та цифр;
6) метрика - вимірність показника (сума, кількість, відсоток, коефіцієнт, текстові величини щодо вимірності показника);
7) некласифікований реквізит показника - ознака, яка визначає характеристики показника з наперед визначеними властивостями, без переліку допустимих значень;
8) нульовий файл - файл зі структурою, визначеною Національним банком, що свідчить про те, що даних для звітування немає;
9) особистий кабінет - сервіс вебпорталу Національного банку, створений для забезпечення подання файлів з показниками звітності учасником ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку, що включає засоби та інформацію, потрібні для подання звітності (у тому числі журнал завантажень), доступ до якого захищено паролем, установленим учасником ринку небанківських фінансових послуг під час реєстрації на вебпорталі Національного банку;
10) параметр - характеристика показника, для якої є перелік допустимих значень, систематизованих у довіднику;
11) показник звітності - інформація, яка використовується для кількісної та якісної характеристики економічних явищ і процесів;
12) реєстр показників звітності учасників ринку небанківських фінансових послуг (далі - Реєстр показників) - упорядкована та систематизована інформаційна система опису вимог до показників звітності, що подаються до Національного банку;
13) XSD-схема - стандарт опису структур даних у форматі XML.
Інші терміни, що вживаються в цих Правилах, використовуються в значеннях, визначених законодавством України.
3. Ці Правила розроблені з метою отримання даних звітності від таких учасників ринку небанківських фінансових послуг:
1) страховиків;
2) кредитних спілок;
3) ломбардів;
4) фінансових компаній;
5) колекторських компаній.
( Пункт 3 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
4. Ці Правила є обов'язковими для виконання всіма учасниками ринку небанківських фінансових послуг, зазначеними в пункті 3 розділу I цих Правил, незалежно від наявності ліцензії на надання відповідних фінансових послуг на ринку фінансових послуг.
5. Учасник ринку небанківських фінансових послуг складає дані звітності на підставі даних бухгалтерського, управлінського, персоніфікованого обліку, даних обліково-реєструючих систем такого учасника ринку та даних про здійснені операції.
6. Національний банк використовує отримані від учасників ринку небанківських фінансових послуг дані звітності для забезпечення виконання ним регулятивних та наглядових функцій за діяльністю учасників ринку небанківських фінансових послуг, а також для складання грошово-кредитної та фінансової статистики, статистики платіжного балансу, міжнародної інвестиційної позиції, зовнішнього боргу відповідно до законодавства України.
( Пункт 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
7. Національний банк отримує дані звітності від учасників ринку небанківських фінансових послуг у вигляді файлів з показниками звітності у форматі XML та електронних документів у форматі Word, Excel.
( Пункт 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
8. Учасник ринку небанківських фінансових послуг подає дані звітності відповідно до вимог цих Правил із дати включення його до реєстру (переліку) надавачів фінансових послуг, інших реєстрів, що веде Національний банк, і до часу виключення його з цього (цих) реєстру (реєстрів).
( Пункт 8 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
II. Формування показників звітності у форматі XML
9. Національний банк установлює вимоги до порядку формування показників звітності у форматі XML.
Опис цих вимог наведено в Реєстрі показників, який містить інформацію щодо ідентифікаторів та назв показників, метрик, одиниць виміру, параметрів, рівня консолідації, некласифікованих реквізитів показників, посилань на законодавчі акти, правил та особливостей формування показників, номерів файлів, періодичності та строку їх подання, учасників ринку небанківських фінансових послуг, які подають дані звітності до Національного банку, описів контролю.
Реєстр показників розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку в розділі "Статистика/Організація статистичної звітності/Реєстр показників звітності учасників ринку небанківських фінансових послуг" (далі - сторінка Реєстру показників).
Реєстр показників (основні складові), який включає ідентифікатори показників та їх назву, метрики, параметри, некласифіковані реквізити показника, номери файлів для подання показників, наведено в додатку 1 до цих Правил.
10. Учасник ринку небанківських фінансових послуг для формування показників звітності у форматі XML використовує інформацію, розміщену на сторінці Реєстру показників.
11. Кожний показник звітності має ідентифікатор показника та подається за метрикою в розрізі параметрів та/або некласифікованих реквізитів показника.
12. Ідентифікатор показника складається з двох частин: першої частини - імені файла, другої - номера показника у файлі.
13. Параметри та їх значення для формування показників звітності наведено у відповідних довідниках.
Перелік довідників, які використовуються для формування показників звітності, наведено в додатку 2 до цих Правил.
Параметри та їх значення розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку в розділі "Статистика/Організація статистичної звітності/Довідники для складання звітності" (далі - сторінка довідників).
14. Перелік метрик, які використовуються для формування показників звітності, та їх значення наведено в додатку 3 до цих Правил.
15. Перелік некласифікованих реквізитів показників, які використовуються для формування показників звітності, наведено в додатку 4 до цих Правил.
16. Для формування файлів у форматі XML використовуються XSD-схеми.
17. Вимоги до формування показників звітності та XSD-схеми розміщуються на сторінці Реєстру показників не пізніше ніж за 45 днів до дати їх запровадження.
III. Подання даних звітності до Національного банку
18. Дані звітності подаються до Національного банку у вигляді:
1) файлів з показниками звітності у форматі XML через вебпортал Національного банку;
2) електронних документів у форматі Word, Excel на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua.
19. Файли з показниками звітності у форматі XML формуються відповідно до вимог, визначених у додатках 1 - 5 до цих Правил, та інформації, розміщеної на сторінці Реєстру показників і сторінці довідників.
Інформація про файли з показниками звітності, що подаються до Національного банку у форматі XML, наведена в додатку 5 до цих Правил.
20. Перелік електронних документів у форматі Word, Excel, що подаються до Національного банку на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua, наведено в додатку 6 до цих Правил.
( Пункт 20 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
21. Інструкція щодо подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку розміщена на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку в розділі "Статистика/Організація статистичної звітності/Інструкція щодо подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України" (далі - Інструкція щодо подання звітності). Інструкція щодо подання звітності містить опис технічних питань до подання даних звітності.
22. Керівник учасника ринку небанківських фінансових послуг або уповноважена особа, яка виконує його обов'язки, відповідає за організацію процесу подання до Національного банку даних звітності відповідно до вимог цих Правил.
23. Керівник учасника ринку небанківських фінансових послуг або уповноважена особа, яка виконує його обов'язки, відомості про яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) та які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, які засвідчили своїм кваліфікованим електронним підписом (далі - КЕП) дані звітності, несуть відповідальність за порядок заповнення (складання), повноту, достовірність та дотримання строку подання даних звітності до Національного банку.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг, якщо дані звітності засвідчені КЕП інших осіб, інформація про яких не міститься в Єдиному державному реєстрі, повинен одночасно з даними звітності подати копії документів (копії установчих та/або організаційно-розпорядчих документів установи), що підтверджують право таких осіб засвідчувати своїми підписами документи учасника ринку небанківських фінансових послуг. Документи подаються на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua із супровідним листом з поясненням причин щодо засвідчення КЕП іншою особою та переліком файлів з показниками звітності, які засвідчені КЕП іншої особи.
24. Останнім днем строку подання даних звітності, якщо він припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, є перший робочий день після неробочого дня.
25. Національний банк має право не частіше одного разу на квартал за кожним окремим файлом змінювати вимоги щодо формування показників звітності, крім тих, що зазначені в додатках 1 - 5 до цих Правил. Повідомлення про зміни розміщується на вебпорталі Національного банку одночасно з розміщенням змін до вимог щодо формування показників звітності.
Зміна описів контролю здійснюється за потреби з розміщенням повідомлення на вебпорталі Національного банку.
IV. Особливості підписання та подання файлів з показниками звітності у форматі XML до Національного банку
26. Керівник учасника ринку небанківських фінансових послуг або уповноважена особа, яка виконує його обов'язки, відомості про яких містяться в Єдиному державному реєстрі та які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, підписує своїм КЕП файл з показниками звітності у форматі XML, що подається до Національного банку через вебпортал Національного банку.
Вимоги до подання файла з показниками звітності у форматі XML, що підписаний КЕП інших осіб, інформація про яких не міститься в Єдиному державному реєстрі, викладені в абзаці другому пункту 23 розділу III цих Правил.
27. Файл, що подається до Національного банку у форматі XML, повинен містити лише один КЕП.
28. Кваліфікований сертифікат відкритого ключа особи, яка підписала файл з показниками звітності, крім обов'язкових реквізитів фізичної особи - підписувача, додатково повинен містити ідентифікаційні дані учасника ринку небанківських фінансових послуг, представником якого є ця особа [повне або офіційне скорочене найменування та код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ)].
29. Показники звітності групуються у файли за ознакою номера файла відповідно до колонки 7 додатка 1 до цих Правил.
30. Учасник ринку небанківських фінансових послуг завантажує файл з показниками звітності через вебпортал Національного банку в установлені Національним банком строки, визначені в колонці 5 додатка 5 до цих Правил.
31. Повідомлення "OK" або "OK. Контроль пройдено із зауваженнями" системи журналів завантажень файлів є ознакою успішного завантаження файла з показниками звітності через вебпортал Національного банку та свідчить про факт подання файла з показниками звітності до Національного банку.
Відсутність повідомлення "OK" або "OK. Контроль пройдено з зауваженнями" у системі журналів завантажень файлів після встановленого Національним банком строку подання звітності свідчить про факт неподання учасником ринку небанківських фінансових послуг файла з показниками звітності в установлені Національним банком строки.
Датою подання файла з показниками звітності є дата, зазначена в журналі завантажень в особистому кабінеті учасника ринку небанківських фінансових послуг на вебпорталі Національного банку.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг після отримання повідомлення "Контроль не пройдено" повинен виправити помилки та повторно подати файл з показниками звітності.
32. Відсутність даних за окремими показниками у файлі, який надано учасником ринку небанківських фінансових послуг, свідчить про те, що інформації для формування таких показників немає.
33. Учасник ринку небанківських фінансових послуг подає до Національного банку файли відповідно до вимог колонки 6 додатка 5 до цих Правил.
Файли з показниками звітності у форматі XML з установленою в додатку 5 до цих Правил місячною, квартальною, річною періодичністю подання подаються зі звітною датою 01 число (станом на 00 годин 00 хвилин) після звітного періоду.
( Пункт 33 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
V. Особливості підписання та подання електронних документів
34. Електронні документи, зазначені в додатку 6 до цих Правил, подаються у форматі Word, Excel на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua (далі - електронний документ).
Пояснювальна записка до звітності страховика заповнюється за зразком, наведеним у додатку 7 до цих Правил.
( Абзац другий пункту 34 розділу V в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
35. Електронний документ повинен містити лише один КЕП керівника учасника ринку небанківських фінансових послуг або уповноваженої особи, яка виконує його обов'язки, відомості про яких містяться в Єдиному державному реєстрі та які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи.
( Абзац другий пункту 35 розділу V виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
Вимоги до подання електронного документа, який підписано КЕП інших осіб, інформація про яких не міститься в Єдиному державному реєстрі, викладені в абзаці другому пункту 23 розділу III цих Правил.
36. Електронний документ, підписаний КЕП осіб, зазначених у пункті 35 розділу V цих Правил, повинен бути упакованим у контейнер-архів формату ZIP розміром до 8 МБ, який надсилається до Національного банку окремим листом на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua.
Електронний документ, обсяг якого перевищує зазначений в абзаці першому пункту 36 розділу V цих Правил розмір контейнер-архіву, упаковується в багатотомний контейнер-архів. Кожний том такого архіву надсилається окремим листом на адресу електронної пошти zvit@bank.gov.ua. Вимоги щодо назви контейнер-архіву визначає Національний банк в Інструкції щодо подання звітності.
( Пункт 37 розділу V виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
38. Зворотне повідомлення від Національного банку "Повідомлення отримано, чекайте результатів перевірки" або "Повідомлення не прийнято", яке надсилається на адресу електронної пошти учасника ринку небанківських фінансових послуг автоматично, є підтвердженням факту отримання чи неотримання електронного документа.
Датою подання електронного документа є дата відправки учаснику ринку небанківських фінансових послуг зворотного повідомлення від Національного банку "Повідомлення отримано, чекайте результатів перевірки".
Національний банк після перевірки електронного документа на відповідність вимогам щодо його підписання та подання надсилає учаснику ринку небанківських фінансових послуг повідомлення "Електронний документ від учасника ринку небанківських фінансових послуг (код за ЄДРПОУ) прийнято" або "Електронний документ від учасника ринку небанківських фінансових послуг (код за ЄДРПОУ) не прийнято", що є підтвердженням відповідно факту прийняття чи неприйняття електронного документа.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг після отримання повідомлення "Електронний документ від учасника ринку небанківських фінансових послуг (код за ЄДРПОУ) не прийнято" повинен подати електронний документ з дотриманням вимог, зазначених у розділі V цих Правил.
VI. Перевірка даних звітності на відповідність вимогам, установленим Національним банком
39. Перевірка даних звітності на відповідність вимогам, установленим Національним банком, здійснюється за такими рівнями контролю:
1) первинний контроль (технологічний) - контроль, який здійснюється на рівні учасника ринку небанківських фінансових послуг та Національного банку, реалізується в XSD-схемі;
2) вторинний контроль - контроль, який здійснюється на рівні Національного банку під час приймання файла з показниками звітності, уключаючи контроль за відповідністю даних у різних файлах з показниками звітності, та передбачає надання інформації щодо результатів контролю;
3) експертний контроль - контроль за якістю отриманих даних звітності на їх цілісність, достовірність, узгодженість у часі, сумісність з даними інших джерел інформації, який здійснюється структурними підрозділами Національного банку для визначення потреби в перегляді даних.
Експертний контроль може здійснюватися в будь-який час після отримання даних звітності.
40. Описи первинного та вторинного контролю розміщено на сторінці Реєстру показників.
41. Учасник ринку небанківських фінансових послуг у разі наявності в Національного банку зауважень до показників звітності за результатами вторинного контролю, експертного контролю зобов'язаний на запит Національного банку надати пояснення на адресу електронної пошти nbu@bank.gov.ua протягом трьох робочих днів.
Пояснення повинне містити згоду з виявленими Національним банком зауваженнями до показників звітності та зобов'язання замінити файл з показниками звітності в установлений в пункті 41 розділу VI цих Правил строк або інформацію про достовірність наданих показників звітності та інформацію про те, що потреби в заміні файла з показниками звітності немає.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг у разі неподання ним пояснень або їх неприйняття Національним банком зобов'язаний на вимогу Національного банку в установлений строк замінити файл з показниками звітності.
42. Національний банк має право вимагати від учасника ринку небанківських фінансових послуг подання виправлених даних звітності в разі визначення потреби в перегляді даних за результатами інспекційної перевірки.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг зобов'язаний здійснити заміну даних звітності в установлений Національним банком строк.
43. Учасник ринку небанківських фінансових послуг має право самостійно замінити файл з показниками звітності до настання строку, установленого в колонці 5 додатка 5 до цих Правил, та електронний документ до настання строку, установленого в додатку 6 до цих Правил.
44. Подання учасником ринку небанківських фінансових послуг файла з показниками звітності після встановленого в колонці 5 додатка 5 до цих Правил строку та/або електронного документа після встановленого в додатку 6 до цих Правил строку є несвоєчасним наданням звітності.
( Пункт 44 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 190 від 27.12.2023 )( Пункт 45 розділу VI виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 )
46. Учасник ринку небанківських фінансових послуг у разі виявлення факту подання файла з показниками звітності з недостовірними даними або даними, що розкриті не відповідно до вимог цих Правил, після строку, визначеного в колонці 5 додатка 5 до цих Правил, зобов'язаний звернутися до Національного банку на адресу електронної пошти nbu@bank.gov.ua з клопотанням про заміну файла з показниками звітності з наданням відповідних пояснень.
Учасник ринку небанківських фінансових послуг після отримання дозволу Національного банку на заміну файла з показниками звітності зобов'язаний здійснити його заміну в установлений Національним банком строк.
47. Дані звітності учасника ринку небанківських фінансових послуг вважаються недостовірними, якщо вони суперечать даним бухгалтерського, управлінського, персоніфікованого обліку, даним обліково-реєструючих систем учасника ринку небанківських фінансових послуг за звітний період.
48. Національний банк у разі порушення учасником ринку небанківських фінансових послуг вимог законодавства України з питань подання звітності має право прийняти рішення про застосування до учасника ринку небанківських фінансових послуг заходів впливу відповідно до законодавства України.
Застосування Національним банком заходів впливу за порушення вимог законодавства України з питань подання звітності не звільняє учасника ринку небанківських фінансових послуг від обов'язку подання до Національного банку достовірної звітності в повному обсязі.
Додаток 1
до Правил складання та подання
звітності учасниками ринку
небанківських фінансових послуг
до Національного банку України
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
27.12.2023 № 190
)
(пункт 9 розділу II)
РЕЄСТР
показників (основні складові)
( Див. текст )( Додаток 1 в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 62 від 25.05.2024 )
Додаток 2
до Правил складання та подання
звітності учасниками ринку
небанківських фінансових послуг
до Національного банку України
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
27.12.2023 № 190
)
(пункт 13 розділу II)
ПЕРЕЛІК
довідників, які використовуються для формування показників звітності
№ з/п | Код довідника | Назва довідника |
1 | 2 | 3 |
1 | D084 | Код виду активу |
2 | D085 | Код походження об’єкта лізингу |
3 | D120 | Код форми документа |
4 | D130 | Код умови розрахунку за договором |
5 | D140 | Код типу операцій за отриманими / розміщеними коштами |
6 | D160 | Код електронних грошей |
7 | DF10 | Код виду факторингу |
8 | DG10 | Код виду гарантії / контргарантії |
9 | DL20 | Код виду фінансового лізингу |
10 | F049 | Код пояснення щодо внесення змін до договору |
11 | F053 | Код можливості дострокового погашення |
12 | F054 | Код періодичності сплати основного боргу / процентів та здійснення платежів |
13 | F061 | Код ознаки операції |
14 | F110 | Код форми звітності |
15 | FBM | Код виду моделі обліку |
16 | FST | Код зміни стадії знецінення / моделі очікуваних кредитних збитків, визнаної за Міжнародним стандартом фінансової звітності 9 "Фінансові інструменти" |
17 | H001 | Код виду капіталу |
18 | H003 | Код ознаки особи, яка має частку участі в учаснику ринку небанківських фінансових послуг |
19 | H004 | Код, чи є особа власником істотної участі |
20 | H005 | Код виду документа |
21 | H011 | Код виду / лінії бізнесу |
22 | H015 | Код типу контрагента |
23 | H015A | Код типу контрагента (деталізований) |
24 | H018 | Код типу договору страхування / перестрахування |
25 | H020 | Код виду фінансової послуги |
26 | H026 | Код виду обтяжень, обмежень щодо володіння активами |
27 | H027 | Код даних для розрахунку дотримання вимог до платоспроможності страховиків |
28 | H028 | Код висновку рецензії |
29 | H031 | Код типу каналу збуту |
30 | H032 | Код виду резервів |
31 | H033 | Код методу розрахунку технічних резервів |
32 | H034 | Код етапу врегулювання вимог |
33 | H035 | Код виду витрат |
34 | H036 | Код періодичності сплати страхових премій |
35 | H062 | Код способу укладення договору |
36 | H064 | Код виду наданих ресурсів |
37 | H065 | Код джерела фінансування лізингової компанії |
38 | H067 | Стан договору |
39 | K011 | Код виду клієнта / установи |
40 | K012 | Код виду установи / клієнта / особи |
41 | K014 | Код типу клієнта / надавача фінансових послуг / санкційної особи |
42 | K021 | Код ознаки ідентифікаційного / реєстраційного коду / номера |
43 | K030 | Код резидентності |
44 | K040 | Код країни (відповідно до Національного стандарту України ДСТУ ISO 3166-1:2009 "Коди назв країн світу", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 грудня 2009 року № 471 ) |
45 | K060 | Код виду пов’язаної особи |
46 | K061 | Код ознаки пов’язаної особи |
47 | K070 | Інституційний сектор економіки України [відповідно до Класифікації інституційних секторів економіки України , затвердженої наказом Державної служби статистики України від 03 грудня 2014 року № 378 (зі змінами)] |
48 | K112 | Коди секцій видів економічної діяльності (узагальнені) |
49 | K151 | Код типу особи |
50 | K190 | Рейтинг надійності |
51 | KODTER | Код адміністративно-територіальної одиниці |
52 | R030 | Код валюти або банківського металу [відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269) (зі змінами)] |
53 | R060 | Довідник до оборотно-сальдової відомості |
54 | S021 | Тип гарантійних зобов’язань |
55 | S031 | Код виду забезпечення активу |
65 | S070 | Код виду зміни договору |
57 | S084 | Код типу вимоги за гарантією |
58 | S130 | Код виду фінансового інструменту |
59 | S186 | Строк погашення |
60 | S188 | Вид строковості вкладу |
61 | S189 | Код початкового строку заборгованості |
62 | S190 | Код строку прострочення погашення боргу |
63 | S240 | Коди строків до погашення |
64 | S241 | Узагальнені коди строків до погашення (короткострокові, довгострокові) |
65 | S242 | Коди строків до погашення (стабільне фінансування) |
66 | S261 | Вид кредиту |
67 | S262 | Види кредитів за цільовим спрямуванням (деталізовані) |
68 | T020 | Код елемента даних за рахунком |
69 | Z220 | Код виду клієнта |
Значення параметрів довідників розміщено на cторінці довідників.
( Додаток 2 в редакції Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 62 від 25.05.2024 )
Додаток 3
до Правил складання та подання
звітності учасниками ринку
небанківських фінансових послуг
до Національного банку України
(пункт 14 розділу II)
ПЕРЕЛІК
метрик, які використовуються для формування показників звітності, та їх значення
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 62 від 25.05.2024 )
Додаток 4
до Правил складання та подання
звітності учасниками ринку
небанківських фінансових послуг
до Національного банку України
(пункт 15 розділу II)
ПЕРЕЛІК
некласифікованих реквізитів показників, які використовуються для формування показників звітності
№ з/п | Код некласифікованого реквізиту показника | Назва некласифікованого реквізиту показника |
1 | 2 | 3 |
1 | Q001 | Найменування/назва |
2 | Q002 | Адреса |
3 | Q003 | Номер |
4 | Q006 | Примітка |
5 | Q007 | Дата |
6 | Q010 | Період |
7 | Q015 | Характеристика |
8 | Q020 | Тип пов’язаної особи |
9 | Q029 | Код / номер контрагента / учасника / пов’язаної з установою особи / санкційної особи |
10 | Q100 | Тип договору |
( Рядок 10 виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 ) | ||
( Рядок 11 виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 ) | ||
( Рядок 12 виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 ) | ||
( Рядок 13 виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 ) | ||
( Рядок 14 виключено на підставі Постанови Національного банку № 190 від 27.12.2023 ) | ||
11 | Q106 | Набуття/дооцінка |
12 | Q107 | Код забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором |
13 | Q108 | Код ознаки наявності інформації в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна / Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно |
14 | Q130 | Код цінного папера |
15 | K020 | Ідентифікаційний/реєстраційний код/номер |
( Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 190 від 27.12.2023, № 62 від 25.05.2024 )
Додаток 5
до Правил складання та подання
звітності учасниками ринку
небанківських фінансових послуг
до Національного банку України
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
27.12.2023 № 190
)
(пункт 19 розділу II)
ІНФОРМАЦІЯ
про файли з показниками звітності, що подаються до Національного банку у форматі XML