У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про припинення розгляду конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про збільшення статутного капіталу Державної іпотечної установи та внесення змін до її Статуту"
м. Київ 17 лютого 2010 року N 6-у/2010 | Справа N 2-6/2010 |
Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бауліна Юрія Васильовича,
Бринцева Василя Дмитровича,
Вдовіченка Сергія Леонідовича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Нікітіна Юрія Івановича,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича - доповідача,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про припинення розгляду конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про збільшення статутного капіталу Державної іпотечної установи та внесення змін до її Статуту" від 30 вересня 2009 року N 1068 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 79, ст. 2663).
Заслухавши суддю-доповідача Овчаренка В.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Президент України відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України видав Указ від 20 листопада 2009 року N 949, яким зупинив дію Постанови Кабінету Міністрів України "Про збільшення статутного капіталу Державної іпотечної установи та внесення змін до її Статуту" від 30 вересня 2009 року N 1068 (далі - Постанова), та звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо її відповідності Конституції України (конституційності).
Постановою Кабінет Міністрів України за рахунок нерозподіленого залишку Стабілізаційного фонду на 1 млрд.грн. збільшив статутний капітал Державної іпотечної установи. Фінансування цих видатків має здійснюватися за рахунок надходжень від цільового розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Виділені Державній іпотечній установі кошти передбачаються для виконання її статутних завдань.
Президент України вважає, що Постанова не відповідає Конституції України, а саме суперечить вимогам частини другої статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 58, статей 75, 85, 91, пункту 1 частини другої статті 92, частини другої статті 95, частини третьої статті 113, пункту 10 статті 116, частини першої статті 117.
Неконституційність Постанови глава держави мотивує тим, що будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, їх розмір і цільове спрямування мають визначатися не постановою уряду, а законами, зокрема про державний бюджет, та що Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік " та деяких інших законів", яким Кабінету Міністрів України було надано право на розподіл нерозподілених коштів Стабілізаційного фонду, зворотної дії в часі не має. Крім того, суб'єкт права на конституційне подання вказує на порушення Кабінетом Міністрів України процедури прийняття Постанови.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 2 лютого 2010 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі згідно з пунктом 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
3. Президент України 8 лютого 2010 року видав Указ "Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року N 61" яким, зокрема, Указ Президента України "Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року N 1068" від 20 листопада 2009 року N 949 визнано таким, що втратив чинність.
До Конституційного Суду України 9 лютого 2010 року надійшла письмова заява глави держави про відкликання конституційного подання.
За частиною першою статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційне подання може бути відкликане за письмовою заявою суб'єкта, який його направив до Конституційного Суду України, в будь-який час до дня розгляду на пленарному засіданні Конституційного Суду України.
Згідно з параграфом 51-1 Регламенту Конституційного Суду України Конституційний Суд України припиняє розгляд конституційного подання, якщо після прийняття ухвали колегії суддів Конституційного Суду України про відмову у відкритті провадження у справі суб'єкт права на конституційне подання письмовою заявою відповідно до статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" відкликав конституційне подання.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, статтями 44, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", параграфом 51-1 Регламенту Конституційного Суду України, Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Припинити розгляд конституційного подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про збільшення статутного капіталу Державної іпотечної установи та внесення змін до її Статуту" від 30 вересня 2009 року N 1068 на підставі статті 44 Закону України "Про Конституційний Суд України" у зв'язку з письмовою заявою Президента України про відкликання його подання.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)