КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 березня 2022 р. № 220
Київ
Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 418 від 09.04.2022 № 457 від 16.04.2022 № 506 від 29.04.2022 № 1195 від 21.10.2022 № 192 від 04.02.2023 № 350 від 29.03.2024 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
( Пункт 1 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 1195 від 21.10.2022 )
1-1. Затвердити Порядок використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, що додається.
( Постанову доповнено пунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 192 від 04.02.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
2. Міністерству соціальної політики:
1) за погодженням з Національним банком забезпечити відкриття поточного рахунка для надходження коштів в національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права як добровільні внески (благодійні пожертви);
( Підпункт 1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
2) дозволити використання коштів з рахунка, відкритого у Національному банку для надходження коштів в національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права як добровільні внески (благодійні пожертви) відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою;
( Підпункт 2 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
3) забезпечити одержання щоденної інформації від Національного банку про обсяг надходжень на поточний рахунок.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
( Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні втратив чинність на підставі Постанови КМ № 1195 від 21.10.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2022 р. № 220
ПОРЯДОК
використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
1. Цим Порядком визначається механізм використання коштів з рахунка для надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, відкритого Мінсоцполітики у Національному банку (далі - гуманітарний рахунок) для зарахування добровільних внесків (благодійних пожертв) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права (далі - кошти), які є джерелом формування спеціального фонду державного бюджету.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Законах України "Про гуманітарну допомогу", "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про громадські об’єднання" та інших законодавчих актах щодо надання благодійних пожертв, гуманітарної допомоги, грантів та дарунків тощо.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
3. Кошти спрямовуються на:
1) придбання транспортних засобів спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення, та інших маломобільних груп населення;
2) розвиток сімейних форм виховання, в тому числі щодо дітей, позбавлених батьківського піклування внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, шляхом забезпечення житлом прийомних сімей та сімей патронатних вихователів, у яких житло зруйновано або які перемістились із територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, і дитячих будинків сімейного типу, а саме:
нове будівництво житла, включаючи проектні, вишукувальні роботи, експертизу проектної документації на таке нове будівництво, а також розроблення та видачу технічних умов на приєднання об’єктів нового будівництва до інженерних мереж; капітальний ремонт/реконструкцію житла, включаючи проектні, вишукувальні роботи, експертизу проектної документації на такий капітальний ремонт/реконструкцію житла, а також технічне обстеження будівлі, всі види ремонтних робіт, закупівлю меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку;
придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, у тому числі рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку;
3) оплату за надання (компенсацію за надання) таких соціальних послуг, як догляд стаціонарний (для осіб похилого віку, для осіб з інвалідністю); підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю; догляд та виховання в умовах, наближених до сімейних; денний догляд (для дітей з інвалідністю); денний догляд (для осіб похилого віку, для осіб з інвалідністю); догляд вдома; тимчасовий відпочинок для осіб, які здійснюють догляд за дітьми/особами з інвалідністю; соціальний супровід, в тому числі соціальний супровід сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та соціальний супровід під час працевлаштування та на робочому місці; супровід під час інклюзивного навчання; екстрене (кризове) втручання; соціальна реабілітація; соціальна адаптація; надання притулку;
4) оплату за надання (компенсацію за надання) послуг з психосоціальної підтримки та адаптації населення до кризових ситуацій (воєнних дій, тимчасової окупації, проявів насильства, у тому числі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, порушень прав людини, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру), оплату організації та проведення навчання/підвищення кваліфікації фахівців, професіоналів та психологів надавачів соціальних послуг;
5) забезпечення функціонування центрів життєстійкості, а саме на нове будівництво приміщень, включаючи проектні, вишукувальні роботи, експертизу проектної документації на таке нове будівництво, а також розроблення та видачу технічних умов на приєднання об’єктів нового будівництва до інженерних мереж; капітальний ремонт/реконструкцію приміщень, включаючи проектні, вишукувальні роботи, експертизу проектної документації на такий капітальний ремонт/реконструкцію приміщення, а також технічне обстеження будівлі, всі види ремонтних робіт, закупівлю меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку.
За напрямами використання, визначеними в підпункті 4 цього пункту, кошти спрямовуються у 2025 році та наступних роках.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
4. Суб’єктами, які подають до Мінсоцполітики пропозиції (заявниками) за напрямами використання коштів, визначеними в пункті 3 цього Порядку, є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, Нацсоцслужба, Державна служба у справах дітей, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, районні, районні у м. Києві, обласні та Київська міська державні (військові) адміністрації, надавачі соціальних послуг.
Кошти можуть отримувати:
за напрямом використання, визначеним у підпункті 1 пункту 3 цього Порядку, - сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи;
за напрямами використання, визначеними в абзаці другому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, - Агентство відновлення та підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління, або обласні та Київська міська державні (військові) адміністрації;
за напрямами використання, визначеними в абзаці третьому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, - сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, районні, обласні та Київська міська державні (військові) адміністрації;
за напрямами використання, визначеними в підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, - районні, районні в м. Києві держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах рад, сільські, селищні ради, військові адміністрації, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю;
за напрямами використання, визначеними в підпункті 4 пункту 3 цього Порядку, - Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю;
за напрямами використання, визначеними в підпункті 5 пункту 3 цього Порядку, - сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
5. У разі необхідності уніфікації технічних вимог і специфікацій для товарів і послуг, створення стандартних технічних специфікацій, тендерної документації, договорів про закупівлю під час проведення закупівель, проведення постійного аналізу ринку, проведення закупівель, отримання консультаційної, навчальної, інформаційної та правової допомоги, пов’язаної з організацією та проведенням закупівель, Мінсоцполітики може залучати на конкурсній основі централізовану закупівельну організацію.
6. Розподіл та/або передача коштів здійснюються відповідно до наказу Мінсоцполітики, який видається на підставі рішення комісії з питань розподілу та/або передачі коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану (далі - комісія).
( Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
Положення про комісію та її персональний склад затверджуються Мінсоцполітики.
До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар та члени комісії не менше п’яти осіб з числа посадових осіб Мінсоцполітики.
На засідання Комісії може запрошуватися представник Агентства відновлення, який залучається до розгляду пропозицій, у яких зазначено, що отримувачами коштів є Агентство відновлення та підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
Формою роботи комісії є відкриті засідання, крім засідань, на яких розглядаються виключно питання, що стосуються надання допомоги особам із складових сил оборони та сил безпеки та/або членам їх сімей, які проводяться закрито.
Голова (у разі його відсутності - заступник голови) комісії може прийняти рішення про проведення засідання комісії в режимі аудіо- чи відеоконференції або про участь члена комісії у засіданні комісії в такому режимі.
7. Комісія приймає рішення щодо розподілу та/або передачі коштів:
1) за напрямом використання, визначеним у підпункті 1 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, що містять:
інформацію про проживання на території відповідної територіальної громади осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, порушення зору, інтелектуальні та психічні порушення, та інших маломобільних груп населення;
обґрунтовану потребу в транспортних засобах спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, обладнаних підйомною автомобільною площадкою;
2) за напрямами використання, визначеними в абзаці другому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, районними, районними у м. Києві, обласними та Київською міською державними (військовими) адміністраціями або Державною службою у справах дітей за результатами проведеного такою Службою дослідження потреб, що містять:
інформацію про отримувача коштів;
інформацію про можливість забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів за кошти з інших рахунків чи бюджетних програм на дату подання пропозиції;
інформацію про кількість осіб (дітей, батьків-вихователів, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів), які планують використовувати побудоване житло, та кількість об’єктів, які пропонується збудувати;
перелік необхідних для закупівлі меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку з урахуванням пропозицій батьків-вихователів, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, який визначається відповідно до індивідуальних потреб, віку, статі, стану здоров’я, а також кількості дітей, які будуть влаштовані до такого дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, сім’ї патронатного вихователя.
До пропозицій, зазначених у підпункті 2 цього пункту, додаються:
копії документів, що посвідчують набуття, зміну або припинення права власності на земельну ділянку, на якій пропонується нове будівництво житла, обтяжень таких прав на земельну ділянку та документів, що підтверджують відсутність заборон, арештів, іпотек щодо неї відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";
фотографії житлового приміщення (будинку, квартири), дефектний акт, затверджена проектно-кошторисна документація та копія технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), яке прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку та в якому пропонується проводити капітальний ремонт/реконструкцію.
До пропозиції щодо забезпечення житлом дитячого будинку сімейного типу, який планується створити, додається також копія заяви подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу. До пропозиції щодо забезпечення житлом прийомної сім’ї, сім’ї патронатного вихователя додається також інформаційна довідка (витяг) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права власності на житло у зв’язку з його знищенням, яка видається в установленому порядку на підставі акта обстеження житла, або довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи прийомних батьків, патронатного вихователя.
Якщо в пропозиції зазначено, що отримувачем коштів є обласна або Київська міська державна (військова) адміністрація, така пропозиція повинна містити:
інформацію про необхідний обсяг коштів з відповідним обґрунтуванням;
деталізований розрахунок витрат за напрямами, календарний план робіт і заходів;
найменування та місцезнаходження головного розпорядника бюджетних коштів, реквізити рахунка спеціального фонду державного бюджету, відкритого в Казначействі (за наявності); у разі потреби - відповідального виконавця бюджетної програми, розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, одержувачів бюджетних коштів та код економічної класифікації видатків бюджету.
Якщо в пропозиції зазначено, що отримувачами коштів є Агентство відновлення та підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління, до такої пропозиції додаються наявні дані та/або витяг з містобудівної документації для території, на якій планується нове будівництво житла згідно з цим Порядком;
3) за напрямами використання, визначеними в абзаці третьому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, районними, обласними та Київською міською державними (військовими) адміністраціями або Державною службою у справах дітей за результатами проведеного такою Службою дослідження потреб. Такі пропозиції повинні містити інформацію про можливості забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу за кошти з інших рахунків чи бюджетних програм на дату подання пропозиції та копію заяви подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу, а також фотографії житлового приміщення (будинку, квартири) та копія технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), яке прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку;
4) за напрямами використання, визначеними в підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, військовими адміністраціями, Нацсоцслужбою за результатами проведеного Нацсоцслужбою або Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю дослідження потреб та зібраної інформації. Такі пропозиції повинні містити специфікацію кожної соціальної послуги із зазначенням змісту та обсягу такої соціальної послуги, а також інформацію про фінансування запропонованих соціальних послуг відповідно до Порядку фінансування соціальних послуг, що надаються особам із числа внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 р. № 784 "Деякі питання фінансування соціальних послуг під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 57, ст. 3391);
5) за напрямами використання, визначеними в підпункті 4 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. Такі пропозиції повинні містити інформацію про відсутність фінансування запропонованих послуг за рахунок коштів державного бюджету на момент подання пропозиції;
6) за напрямами використання, визначеними в підпункті 5 пункту 3 цього Порядку, - на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами. Такі пропозиції повинні містити:
інформацію про необхідний обсяг коштів з відповідним обґрунтуванням;
деталізований розрахунок витрат за напрямами, календарний план робіт і заходів;
найменування та місцезнаходження головного розпорядника бюджетних коштів, реквізити рахунка спеціального фонду державного бюджету, відкритого в Казначействі (за наявності); у разі потреби - відповідального виконавця бюджетної програми, розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, одержувачів бюджетних коштів та код економічної класифікації видатків бюджету.
Пропозиції, подані на розгляд комісії, повинні містити інформацію, зокрема, про напрями і обсяг використання коштів. Форма пропозицій затверджується Мінсоцполітики.
Комісія повертає подані пропозиції для доопрацювання у разі їх невідповідності вимогам цього пункту, а також пунктів 3, 4, 8 та 9 цього Порядку.
Першочергово кошти спрямовуються за напрямами використання, визначеними в абзаці другому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку.
Комісія розглядає в межах напряму пропозиції в порядку черговості реєстрації пропозицій Мінсоцполітики, крім пропозицій за напрямами використання коштів, визначеними в абзаці другому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, в яких отримувачами коштів визначено Агентство відновлення та підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління (не менше ніж три пропозиції щодо забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів в одному регіоні).
Якщо кошти, що надійшли на гуманітарний рахунок, мають цільове призначення для забезпечення окремої пропозиції, про що особа, яка внесла кошти на гуманітарний рахунок, повідомила Мінсоцполітики, така пропозиція розглядається комісією позачергово.
Рішення комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики, крім рішення комісії за результатами закритого засідання.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
8. Для забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів шляхом нового будівництва житла, включаючи роботи з розроблення проектної та кошторисної документації, вишукувальні роботи та роботи з експертизи проектної документації на таке нове будівництво, супровідні роботи (послуги) та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, а також розроблення та видачу технічних умов на приєднання об’єктів, які підлягають новому будівництву, до інженерних мереж, за напрямами використання коштів, визначеними в абзаці другому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, відповідно до пропозицій, в яких отримувачами коштів визначено Агентство відновлення та підприємства, установи, організації, що належать до сфери його управління, суб’єкти управління об’єктами державної (комунальної) власності, власники об’єктів приватної власності (уповноважені ними особи, що управляють майном) передають функції замовника будівництва службам відновлення та розвитку інфраструктури у відповідних областях (далі - замовники будівництва).
Мінсоцполітики надає перелік об’єктів, які підлягають новому будівництву, разом з даними, отриманими від сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих органів, районних, обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, Державної служби у справах дітей (далі - ініціатор будівництва житла), замовнику будівництва для вжиття заходів із визначення очікуваної вартості розроблення проектної та кошторисної документації на нове будівництво житла.
Замовник будівництва у десятиденний строк з дня надходження від Мінсоцполітики переліку об’єктів, які підлягають новому будівництву, розраховує очікувану вартість розроблення проектної документації на нове будівництво житла та про результати інформує Мінсоцполітики.
Комісія розглядає подані ініціаторами будівництва житла документи та приймає рішення про передачу коштів з гуманітарного рахунка для розроблення проектної документації на нове будівництво житла у розмірі, визначеному замовником будівництва, включаючи витрати замовника будівництва.
Мінсоцполітики подає в установленому порядку Кабінету Міністрів України проект акта про передачу коштів Агентству відновлення для забезпечення замовником будівництва заходів щодо розроблення та видачі технічних умов на приєднання об’єктів, які підлягають новому будівництву, до інженерних мереж, розроблення проектної документації на нове будівництво житла і проходження її експертизи, які після затвердження надаються комісії.
Комісія приймає рішення про передачу коштів з гуманітарного рахунка для нового будівництва житла в розмірі, визначеному затвердженою кошторисною документацією об’єкта будівництва.
Мінсоцполітики подає в установленому порядку Кабінету Міністрів України проект акта про передачу коштів Агентству відновлення для забезпечення замовником будівництва відповідно до законодавства нового будівництва житла та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
8-1. Умови розподілу та/або передачі коштів за напрямами, визначеними в підпункті 2 пункту 3 цього Порядку, визначаються комісією з урахуванням:
площі житла - не менше ніж 21 кв. метр загальної площі на кожну особу, але не більше ніж 275 кв. метрів;
можливості забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів за кошти з інших рахунків чи бюджетних програм на дату подання пропозиції;
вартості закупівлі меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, яка не може перевищувати 10 відсотків необхідного обсягу коштів, що міститься в пропозиції, або розміру коштів, визначених затвердженою кошторисною документацією об’єкта будівництва;
строку будівництва житла для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів, який визначається виходячи з проектної документації або документів, які регулюють виконання будівельних робіт відповідно до законодавства, і не може перевищувати трьох років.
Умови розподілу та/або передачі коштів за напрямами, визначеними в підпункті 5 пункту 3 цього Порядку, визначаються комісією з урахуванням вимог Порядку організації діяльності та забезпечення функціонування центрів життєстійкості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 83 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 17, ст. 1087), а також:
строку будівництва приміщень для центрів життєстійкості, який визначається проектною документацією або документами, що регулюють виконання будівельних робіт відповідно до законодавства, і не може перевищувати трьох років;
вартості закупівлі меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, яка не може перевищувати 10 відсотків необхідного обсягу коштів, що міститься в пропозиції, або розміру коштів, визначених затвердженою кошторисною документацією об’єкта будівництва.
Видатки, пов’язані з будівництвом об’єктів для задоволення потреб соціальної сфери, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
Розроблення проектно-кошторисної документації на виконання робіт, визначення механізму затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюються відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
Прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1359; 2015 р., № 78, ст. 2599).
Укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві здійснюється відповідно до Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. № 668 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 31, ст. 1867).
Замовник будівництва житла забезпечує взяття на баланс побудованого відповідно до цього Порядку нового житла та прийняття його в експлуатацію.
Житло для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів передається на підставі договору в користування відповідним батькам-вихователям, прийомним батькам, патронатним вихователям не пізніше ніж через два місяці після прийняття його в експлуатацію.
Замовник будівництва приміщень для центрів життєстійкості забезпечує взяття на баланс побудованого відповідно до цього Порядку нового приміщення та прийняття його в експлуатацію.
Замовники будівництва житла для сімейних форм виховання та приміщень для центрів життєстійкості зобов’язані завершити будівельні роботи за рахунок коштів місцевих бюджетів або позабюджетних джерел у разі відсутності відповідних надходжень на гуманітарний рахунок.
Об’єкти нового будівництва житла, житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, які придбаваються за напрямами, визначеними в абзаці третьому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, передаються на баланс у комунальну власність територіальної громади та надаються як житло для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів поза чергою. У разі припинення підстав користування таким житлом районні, районні в м. Києві державні (військові) адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах рад, сільські, селищні ради, державні (військові) адміністрації повідомляють про це Мінсоцполітики не пізніше ніж протягом одного місяця з дня такого припинення, а також невідкладно забезпечують використання житла за напрямами, визначеними в абзаці третьому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку.
Нецільове використання придбаних, побудованих, відремонтованих та реконструйованих житлових об’єктів та приміщень, а також їх відчуження забороняється.
Транспортні засоби спеціалізованого призначення, придбані сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами за напрямом, визначеним у підпункті 1 пункту 3 цього Порядку, зараховуються на баланс відповідного органу місцевого самоврядування. Витрати, пов’язані з державною реєстрацією (перереєстрацією), зняттям з обліку в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС, технічним оглядом, ремонтом, технічним обслуговуванням, зберіганням, списанням транспортних засобів спеціалізованого призначення і сплатою пов’язаних із цим відповідних податків і зборів, здійснюються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
( Порядок доповнено пунктом 8-1 згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
9. Наказ Мінсоцполітики щодо розподілу та/або передачі коштів є підставою для перерахування Мінсоцполітики коштів отримувачам у разі розподілу коштів для їх подальшого використання за бюджетною програмою Мінсоцполітики, за якою встановлені бюджетні асигнування, підготовки проекту акта Кабінету Міністрів України у разі розподілу коштів, якщо є потреба у відкритті нової бюджетної програми (включаючи трансферти місцевим бюджетам) та/або передачі коштів іншому головному розпоряднику коштів державного бюджету.
Рішення щодо розподілу та/або передачі коштів приймається у межах наявних на рахунку Мінсоцполітики коштів, а також невикористаних коштів на відповідних рахунках спеціального фонду державного бюджету за результатами виконаних завдань за напрямами, визначеними в пункті 3 цього Порядку.
( Пункт 9 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
10. Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються в установленому законодавством порядку.
11. Отримувач коштів подає щомісяця до першого числа наступного періоду головному розпоряднику коштів та Мінсоцполітики звіт про використання коштів за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Залишки коштів, невикористані отримувачами на кінець бюджетного періоду, зберігаються на рахунках спеціального фонду державного бюджету для відшкодування відповідних витрат у наступних бюджетних періодах з урахуванням цільового призначення таких коштів або повертаються в установленому порядку на рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі для Мінсоцполітики, за результатами виконання завдань у повному обсязі за напрямами, визначеними в пункті 3 цього Порядку.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
12. У проекті акта Кабінету Міністрів України про розподіл та/або передачу коштів, зокрема, зазначаються:
головний розпорядник коштів державного бюджету;
у разі потреби - відповідальний виконавець бюджетної програми, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів;
напрям використання коштів, визначений відповідно до пункту 3 цього Порядку;
код і назва бюджетної програми, за якою встановлено бюджетні асигнування, або, якщо є потреба у відкритті нової бюджетної програми (включаючи трансферти місцевим бюджетам), - положення щодо спрямування коштів на нову бюджетну програму (включаючи трансферти місцевим бюджетам);
обсяг коштів (тис. гривень) з визначенням видатків споживання і видатків розвитку;
обсяг коштів для надання трансфертів місцевим бюджетам за місцевими бюджетами (тис. гривень);
перелік об’єктів нового будівництва житла та обсяг коштів для будівництва таких об’єктів;
положення про повернення залишків невикористаних коштів за результатами виконання завдань у повному обсязі за напрямами, визначеними в пункті 3 цього Порядку, на рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі для Мінсоцполітики;
положення про надання доручення щодо внесення Мінфіном в установленому порядку змін до розпису державного бюджету та визначення в разі потреби нових коду і назви бюджетної програми;
положення про надання доручення щодо перерахування Мінсоцполітики коштів на відповідний рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий в Казначействі.
( Пункт 12 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
13. Операції з перерахування, використання коштів, відображення таких операцій в бухгалтерському обліку про виконання державного бюджету та складення звітності про надходження та використання коштів здійснюються відповідно до Положення про особливості казначейського обслуговування коштів, отриманих головними розпорядниками коштів державного бюджету на рахунки, відкриті в Національному банку, затвердженого Мінфіном.
Мінсоцполітики щомісяця оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суму отриманих добровільних внесків (благодійних пожертв) на гуманітарний рахунок.
Головні розпорядники коштів державного бюджету щомісяця оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, придбаних (наданих) за рахунок таких коштів протягом звітного періоду, загальну кількість зазначених товарів, робіт і послуг та загальний обсяг проведених видатків за кожним видом зазначених товарів, робіт і послуг.
( Пункт 13 в редакції Постанови КМ № 350 від 29.03.2024 )
14. У разі помилкового перерахування коштів на гуманітарний рахунок фізична або юридична особа звертається до Мінсоцполітики із заявою або листом у паперовій чи електронній формі (на електронну адресу або засобами інформаційно-комунікаційних систем) щодо повернення помилково перерахованих коштів. Мінсоцполітики за наявності залишку вільних коштів з урахуванням взятих зобов’язань відповідно до заяви готує платіжну інструкцію для перерахування коштів з гуманітарного рахунка на рахунок відповідної фізичної або юридичної особи.
( Порядок доповнено пунктом 14 згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
15. Перерахування коштів у вигляді трансфертів місцевим бюджетам здійснюється Казначейством відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399).
Залишки коштів невикористаних у повному обсязі трансфертів місцевим бюджетам за результатами виконання завдань за напрямами, визначеними в пункті 3 цього Порядку, повертаються на рахунок спеціального фонду державного бюджету, відкритий у Казначействі для Мінсоцполітики, на підставі платіжної інструкції, наданої місцевим фінансовим органом.
( Порядок доповнено пунктом 15 згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
16. Відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
( Порядок доповнено пунктом 16 згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
( Порядок доповнено пунктом 17 згідно з Постановою КМ № 350 від 29.03.2024 )
( Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою КМ № 192 від 04.02.2023 )