• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 04.02.2023 № 192
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.02.2023
  • Номер: 192
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 04.02.2023
  • Номер: 192
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 04 лютого 2023 р. № 192
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220 "Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україніо (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1307) зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2023 р. № 192
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220
1. Доповнити постанову пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. Затвердити Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, що додається.о.
2. Доповнити постанову Порядком надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні такого змісту:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2022 р. № 220
ПОРЯДОК
надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні
1. Цей Порядок визначає механізм надання гуманітарної та іншої допомоги населенню в умовах воєнного стану в Україні за рахунок коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті на поточний рахунок Мінсоцполітики для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресії, відкритий у Національному банку (далі — гуманітарний рахунок), від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки (далі — кошти) для задоволення потреб соціальної сфери.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про гуманітарну допомогу", "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про громадські об’єднання" та інших законодавчих актах щодо надання благодійних пожертв, гуманітарної допомоги, грантів та дарунків тощо.
3. Кошти спрямовуються на:
оплату допоміжних засобів реабілітації, у тому числі виготовлення та/чи встановлення протезно-ортопедичних виробів, протезно-ортопедичних виробів підвищеної складності, протезно-ортопедичних виробів підвищеної функціональності за новітніми технологіями і складових таких протезно-ортопедичних виробів для безоплатного забезпечення цими виробами дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а також громадян, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях проживали безпосередньо в районах та у період проведення воєнних (бойових) дій або районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, і отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, а також учасників бойових дій, незалежно від встановлення їм інвалідності;
розвиток сімейних форм виховання, в тому числі щодо дітей, позбавлених батьківського піклування внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, шляхом забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, а саме: нове будівництво житла, включаючи розроблення проектної документації на таке нове будівництво; капітальний ремонт/реконструкцію житла, включаючи розроблення проектної документації на такий капітальний ремонт/реконструкцію житла; придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, в тому числі рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку; ремонтні роботи, меблі, побутову техніку та інші предмети тривалого вжитку; оформлення права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, із сплатою передбачених законодавством податків, зборів, платежів;
оплату за надання (компенсацію за надання) таких соціальних послуг: догляд стаціонарний (для осіб похилого віку, для дорослих з інвалідністю), в тому числі створення спеціалізованих будинків для громадян похилого віку з числа внутрішньо переміщених осіб, як альтернативи для геріатричних будинків; підтримане проживання для осіб з інвалідністю, в тому числі з психічними розладами; догляд та виховання в умовах, наближених до сімейних (малі групові будинки); денний догляд дітей з інвалідністю; денний догляд осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; соціальна адаптація; тимчасовий відпочинок для осіб, які здійснюють догляд за дітьми/особами з інвалідністю; соціальний супровід, в тому числі соціальний супровід сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; супровід під час інклюзивного навчання; екстрене (кризове) втручання; соціальна реабілітація; надання притулку.
Мінсоцполітики також спрямовує кошти з гуманітарного рахунка на оплату винагороди залученій юридичній особі, визначеній централізованою закупівельною організацією у порядку, встановленому законодавством, та/чи комісійних та інших платежів у рамках виконання договору банківського рахунка з Національним банком.
4. Суб’єктами, які подають до Мінсоцполітики пропозиції (заявниками) за напрямами використання коштів, визначеними у пункті 3 цього Порядку, є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, Нацсоцслужба, централізовані закупівельні організації, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, військові адміністрації, надавачі соціальних послуг.
Одержувачами коштів за напрямами використання, визначеними у пункті 3 цього Порядку, є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, централізовані закупівельні організації, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, військові адміністрації, надавачі соціальних послуг, Нацсоцслужба (далі — одержувачі коштів), Мінсоцполітики — для винагороди залученій юридичній особі, визначеній централізованою закупівельною організацією у порядку, встановленому законодавством, та/чи комісійних та інших платежів у рамках виконання договору банківського рахунка з Національним банком.
5. У разі необхідності уніфікації технічних вимог і специфікацій для товарів і послуг, створення стандартних технічних специфікацій, тендерної документації, договорів про закупівлю під час проведення закупівель, проведення постійного аналізу ринку, проведення закупівель, отримання консультаційної, навчальної, інформаційної та правової допомоги, пов’язаної з організацією та проведенням закупівель, Мінсоцполітики може залучати на конкурсній основі централізовану закупівельну організацію.
6. Розподіл коштів здійснюється Мінсоцполітики на підставі рішення комісії з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану (далі — комісія).
Положення про комісію та її персональний склад затверджуються Мінсоцполітики.
До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар та члени комісії не менше п’яти осіб з числа посадових осіб Мінсоцполітики.
Формою роботи комісії є відкриті засідання, крім засідань, на яких розглядаються виключно питання, що стосуються надання допомоги особам із складових сил оборони та сил безпеки та/або членам їх сімей, які проводяться закрито.
Голова (у разі його відсутності — заступник голови) комісії може прийняти рішення про проведення засідання комісії в режимі аудіо- чи відеоконференції або про участь члена комісії у засіданні комісії в такому режимі.
7. Комісія приймає рішення щодо розподілу коштів:
за напрямами використання, визначеними абзацом другим пункту 3 цього Порядку, — на основі пропозицій, поданих централізованою закупівельною організацією, сформованих з урахуванням потреб Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю;
за напрямами використання, визначеними абзацом третім пункту 3 цього Порядку, — на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, військовими адміністраціями або Нацсоцслужбою за результатом проведеного Нацсоцслужбою дослідження потреб. Такі пропозиції повинні містити інформацію про можливості забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу з інших рахунків чи бюджетних програм на момент подання пропозиції та копію заяви подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу. У разі подання пропозицій за напрямом використання на капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності, чи придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках до пропозиції додаються фотографії житлового приміщення (будинку, квартири) та копія технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), яке прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку;
за напрямами використання, визначеними абзацом четвертим пункту 3 цього Порядку, — на основі пропозицій, поданих сільськими, селищними, міськими радами, їх виконавчими органами, військовими адміністраціями, Нацсоцслужбою за результатом проведеного Нацсоцслужбою або Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю дослідження потреб та зібраної інформації. Такі пропозиції повинні містити специфікацію кожної соціальної послуги, яка містить зміст та обсяг такої соціальної послуги, а також інформацію про те, чи пропоновані соціальні послуги були профінансовані відповідно до Порядку фінансування соціальних послуг, що надаються особам із числа внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2022 р. № 784 "Деякі питання фінансування соціальних послуг під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 57, ст. 3391).
Пропозиції, подані на розгляд комісії, повинні містити інформацію, зокрема, про напрями і суми використання коштів, реквізити відповідного рахунка одержувача коштів. Форма пропозиції затверджується Мінсоцполітики.
Комісія повертає подані пропозиції на доопрацювання у разі їх невідповідності цьому пункту, а також пунктам 3, 4, 8 та 9 цього Порядку.
Першочергово кошти спрямовуються за напрямами використання, визначеними абзацами другим та четвертим пункту 3 цього Порядку.
Комісія розглядає в межах напряму пропозиції в порядку черговості їх реєстрації Мінсоцполітики.
Якщо кошти, що надійшли на гуманітарний рахунок, мають цільове призначення для забезпечення окремої пропозиції, про що особа, яка внесла кошти на гуманітарний рахунок, повідомила Мінсоцполітики, така пропозиція розглядається комісією позачергово.
Рішення комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики, крім рішення комісії за результатами закритого засідання.
8. Умови розподілу коштів за напрямами, передбаченими абзацом третім пункту 3 цього Порядку, визначаються комісією з урахуванням:
площі житла — не менше 21 кв. метра загальної площі на кожну особу, але не більше 275 кв. метрів;
вартості — що не перевищує вартість, яка обчислюється за формулою відповідно до пункту 12 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 615 "Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинківо (Офіційний вісник України, 2021 р., № 50, ст. 3073), без урахування вартості ремонтних робіт, меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку;
можливості забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу з інших рахунків чи бюджетних програм на момент подання пропозиції.
Об’єкти нового будівництва житла, житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, які придбаваються за напрямами, передбаченими абзацом третім пункту 3 цього Порядку, передаються на баланс Нацсоцслужби або в комунальну власність територіальноі громади та надаються як житло для дитячих будинків сімейного типу поза чергою. У разі припинення підстав користування таким житлом Нацсоцслужба, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, військові адміністрації повідомляють про це Мінсоцполітики не пізніше ніж протягом одного місяця з моменту такого припинення, а також невідкладно забезпечують використання житла за напрямами, передбаченими абзацом третім пункту 3 цього Порядку. Нецільове використання придбаних/ збудованих/відремонтованих/реконструйованих житлових об’єктів, а також їх відчуження забороняється.
Умови розподілу коштів за напрямами, передбаченими абзацом четвертим пункту 3 цього Порядку, визначаються комісією з урахуванням можливості виокремити соціальні послуги, профінансовані згідно з цим Порядком, серед інших соціальних послуг, які надаються надавачами соціальних послуг.
9. Наказ Мінсоцполітики щодо розподілу коштів є підставою для перераховування Мінсоцполітики коштів з гуманітарного рахунка одержувачам коштів.
У разі коли одержувач коштів є бюджетною установою, кошти в національній валюті перераховуються Мінсоцполітики на рахунки, відкриті в органах Казначейства за кодом бюджетної класифікації 25020200 "Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб", для використання в установленому порядку.
10. Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються в установленому законодавством порядку.
11. Одержувач коштів подає до Мінсоцполітики до першого числа кожного календарного місяця звіт про використання коштів за формою, встановленою Мінсоцполітики.
У разі невикористання коштів у повному обсязі протягом трьох місяців з дня надходження, крім напряму, визначеного абзацом третім пункту 3 цього Порядку, одержувач коштів повертає залишок невикористаних коштів на гуманітарний рахунок Мінсоцполітики протягом п’яти банківських днів з моменту завершення тримісячного строку з дня надходження коштів.
У разі невикористання коштів у повному обсязі за напрямом використання, визначеним абзацом третім пункту 3 цього Порядку, протягом дванадцяти місяців з дня надходження одержувач коштів повертає залишок невикористаних коштів на гуманітарний рахунок Мінсоцполітики протягом п’яти банківських днів з моменту завершення дванадцятимісячного строку з дня надходження.
Одержувач коштів не може здійснювати перерозподіл коштів за напрямами.
12. Керівники одержувачів коштів здійснюють контроль та несуть персональну відповідальність за своєчасність, достовірність і зміст поданих пропозицій та звітування, а також розподіл коштів відповідно до напрямів, визначених пунктом 3 цього Порядку.
13. Мінсоцполітики публікує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суми зібраних та витрачених коштів з гуманітарного рахунка.".
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua