• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Повідомлення, Інформація, Заява, Форма типового документа, Порядок від 19.03.2022 № 333
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 березня 2022 р. № 333
Київ
Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 490 від 29.04.2022, № 1364 від 06.12.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення(перебування) внутрішньо переміщених осіб, що додається.
( Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 490 від 29.04.2022, № 1364 від 06.12.2022 )

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 березня 2022 р. № 333
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб
1. Цей Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб (далі - компенсація):
які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначено дати завершення бойових дій або тимчасової окупації (далі - перелік територій), і не мають власного житлового приміщення загальною площею більше ніж 13,65 кв. метра на кожну особу із складу домогосподарства, розташованого на території, не включеній до переліку територій;
в яких житлове приміщення незалежно від розміру загальної площі знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання) і відомості про яке внесено до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, або щодо такого приміщення наявні акт комісійного обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та/або звіт з технічного обстеження, складені відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981).
Компенсація не надається особам за розміщення внутрішньо переміщених осіб, які одержують субсидію на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2024 р. № 1225 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 100, ст. 6397).
2. Починаючи з 1 березня 2025 р. компенсація на кожну окрему внутрішньо переміщену особу також не призначається (не виплачується) або її виплата припиняється, якщо:
1) установлено факт родинних зв’язків між особами, визначеними пунктом 4 цього Порядку, та внутрішньо переміщеною особою/особами, які були розміщені ними в житловому приміщенні;
2) установлено факт перебування за кордоном внутрішньо переміщеної особи більше ніж 30 календарних днів підряд на дату проведення перевірки права на отримання компенсації;
3) Пенсійним фондом України отримано від Нацсоцслужби інформацію про непроживання понад місяць осіб, визначених пунктом 1 цього Порядку, у житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація;
4) за результатами перевірки встановлено факт наведення у заяві або повідомленні недостовірної інформації.
Починаючи з 1 березня 2025 р. компенсація призначається на шість місяців за новими зверненнями щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб, за яких вперше виплачуватиметься компенсація. Виплата компенсації на другий шестимісячний період продовжується Пенсійним фондом України автоматично після перевірки відповідного права таких внутрішньо переміщених осіб на надання компенсації за них.
3. Починаючи з 1 березня 2025 р. під час розгляду нових звернень за призначенням компенсації компенсація також не призначається на внутрішньо переміщених осіб, якщо протягом трьох місяців перед зверненням установлено, що внутрішньо переміщеною особою здійснено купівлю, одержано безоплатно чи придбано на пільгових умовах через органи соціального захисту населення/одержані через благодійні організації, у тому числі за рахунок міжнародної грошової допомоги, кімнату в будинку, кімнату в гуртожитку, квартиру (будинок) (крім житла, розташованого на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, зазначених у переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, якщо купівля була здійснена до дати включення до переліку територій активних бойових дій, можливих бойових дій або тимчасової окупації, або житла, яке зруйновано), іншого нерухомого майна.
Якщо внутрішньо переміщена особа, розміщена в житловому приміщенні, втратила право на отримання компенсації за її розміщення, компенсація призначається або продовжує надаватися на інших внутрішньо переміщених осіб, які розміщені у житловому приміщенні, які мають право на її отримання.
4. Компенсація надається фізичним особам - громадянам України, які є власниками житла або їх представниками і безоплатно розміщують у своїх житлових приміщеннях, зазначених у пункті 1 цього Порядку, внутрішньо переміщених осіб, крім осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, зокрема усиновлені) (далі - особи, які розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.
5. Особам, які мали право на отримання компенсації і включені до списків, поданих Мінінфраструктури до Пенсійного фонду України згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1544 "Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам", виплата компенсації із січня 2025 р. продовжується автоматично (без додаткового звернення) після перевірки Пенсійним фондом України актуальності поданої Мінінфраструктури інформації щодо відповідності пункту 1 цього Порядку.
Наступна перевірка права на отримання компенсації особам, які мали право на отримання компенсації і включені до списків, поданих Мінінфраструктури до Пенсійного фонду України згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1544 "Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам", проводиться органами Пенсійного фонду України автоматично кожні шість місяців починаючи з 1 липня 2025 року.
У разі коли особам, зазначеним у абзацах першому та другому цього пункту, не було продовжено виплату компенсації автоматично, їм може бути призначено компенсацію за їх зверненням, про що Пенсійний фонд України інформує осіб у спосіб, визначений пунктом 8 цього Порядку.
6. Особи, які виявили бажання розмістити у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, подають відомості щодо таких приміщень, доступних для безоплатного розміщення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу "Прихисток" або до органу Пенсійного фонду України. Наявність відомостей про житлові приміщення у зазначеному переліку не є обов’язковою умовою отримання компенсації особами, які розмістили внутрішньо переміщених осіб.
7. Починаючи з 1 березня 2025 р. особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб та хоче вперше звернутись за призначенням компенсації, подає разом з уповноваженими представниками внутрішньо переміщених осіб в місяці розміщення внутрішньо переміщених осіб до органу Пенсійного фонду України повідомлення за формою згідно з додатком 1 (далі - повідомлення) та заяву за формою згідно з додатком 2 (далі - заява).
Повідомлення та заява подаються в паперовій або електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України з накладеними кваліфікованими електронними підписами або удосконаленими електронними підписами, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису або підтверджені іншими засобами електронної ідентифікації, які дають змогу встановити особу (далі - електронний підпис).
У разі подання повідомлення та заяви в паперовій формі особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає разом з уповноваженим представником розміщених внутрішньо переміщених осіб інформацію згідно з додатками 1 та 2 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням оригіналів підтвердних документів.
У разі подання повідомлення та заяви в електронній формі до таких повідомлення та заяви додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатками 1 та 2.
У разі подання повідомлення та заяви в електронній формі особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, разом з уповноваженим представником розміщених внутрішньо переміщених осіб накладають на повідомлення та заяву свої електронні підписи.
На підставі зазначених повідомлень органи Пенсійного фонду України фіксують в інформаційній системі дату початку розміщення внутрішньо переміщених осіб, вносять передбачену додатком 1 інформацію, подану особою, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, та у разі необхідності вносять до системи відповідні зміни.
Орган Пенсійного фонду України має право запитувати та отримувати від уповноваженого представника розміщених внутрішньо переміщених осіб та особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, свідоцтва про народження, про державну реєстрацію шлюбу або про розірвання шлюбу.
Для призначення компенсації починаючи із січня 2025 р. під час звернення до органів Пенсійного фонду України в березні 2025 р. у довідках про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб має бути зазначена адреса житлового приміщення тимчасового проживання, за якою призначається компенсація, а сама довідка видана не пізніше січня 2025 року.
8. Повідомлення та заява розглядаються органом Пенсійного фонду України протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем надходження таких повідомлення та заяви та доданих електронних копій документів.
Про прийняте рішення орган Пенсійного фонду України протягом трьох календарних днів з дня його прийняття інформує особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, шляхом надсилання повідомлення з використанням засобів поштового/електронного зв’язку, зазначених у заяві. При цьому орган Пенсійного фонду України самостійно вибирає форму повідомлення (паперову чи електронну (за наявності адреси електронної пошти) та спосіб повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, електронні засоби зв’язку, електронна пошта (за наявності електронної пошти), веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України).
У період воєнного стану в Україні органи Пенсійного фонду України можуть повідомляти особі, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про прийняте рішення в телефонному режимі з внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників, у якому зазначається:
номер рішення органу Пенсійного фонду України;
номери телефонів особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб;
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб;
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) службової особи, яка здійснювала інформування;
дата і час телефонного дзвінка.
Про припинення виплати компенсації у випадках, визначених цим Порядком, орган Пенсійного фонду України протягом трьох календарних днів з дня прийняття відповідного рішення інформує особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, у порядку, встановленому цим пунктом.
9. Для підтвердження права існуючих отримувачів компенсації виплати на її отримання орган Пенсійного фонду України проводить перевірку відомостей про розміщених внутрішньо переміщених осіб та особи, яка їх розмістила, щодо:
фактичного місця проживання за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та ДМС;
державної реєстрації народження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
наявності у власності житла, придатного для проживання, за даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Під час розгляду нових заяв на призначення компенсацій орган Пенсійного фонду України проводить перевірку достовірності наведених у заяві відомостей, що надійшли від особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, зокрема шляхом звіряння даних, що створені в процесі виконання повноважень, а також отримані в порядку електронної інформаційної взаємодії, зокрема:
з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, - про знищення/пошкодження житлового приміщення (квартири, будинку);
з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - про право власності на квартиру (будинок);
з Державного реєстру актів цивільного стану громадян - про державну реєстрацію народження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерть;
з ДМС - про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб;
з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб - про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб та інші зафіксовані в базі відомості про них.
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Обсяг і структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про електронну інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721), або відповідними протоколами щодо обміну інформацією.
Плата за розрахунково-інформаційне обслуговування під час оброблення електронних розрахункових документів у системі електронних платежів Національного банку не справляється.
10. Перевірка даних, зазначених у повідомленні та заяві, проводиться, зокрема, на підставі рекомендацій Мінфіну, отриманих відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат". Інформаційний обмін здійснюється в порядку, встановленому Мінфіном і Пенсійним фондом України.
З метою встановлення права на призначення, продовження виплати компенсації Пенсійний фонд України використовує, зокрема, результати превентивної верифікації, проведеної Мінфіном відповідно до статті 10 Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".
Для цього Пенсійний фонд України надсилає запит на інформаційно-аналітичну платформу електронної верифікації та моніторингу Мінфіну на відповідність повідомленої особою, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, та уповноваженого представника розміщених внутрішньо переміщених осіб інформації даним, що обробляються стосовно них вимогам, визначеним у цьому Порядку. Пенсійний фонд України опрацьовує отримані від Мінфіну рекомендації у строк, визначений Законом України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат".
11. Контроль за правильністю призначення і виплати компенсації здійснюють Нацсоцслужба та її територіальні органи.
Територіальні органи Нацсоцслужби на вимогу Пенсійного фонду України та в порядку, визначеному Мінсоцполітики, перевіряють достовірність наведених у повідомленні або заяві відомостей шляхом відвідування місць розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту розміщення таких осіб, ідентифікації осіб шляхом пред’явлення ними паспорта громадянина України, свідоцтва про народження малолітньої дитини, посвідки на постійне проживання (зокрема електронне відображення інформації, що міститься у таких документах), довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, перевірки факту безоплатного розміщення таких осіб, кількості розміщених осіб та умов їх проживання.
Перевірка проводиться за рішенням територіальних органів Нацсоцслужби вибірково з метою встановлення фактів відповідності даних, зазначених в абзаці другому цього пункту.
Недопуск посадових осіб Нацсоцслужби до перевірки є підставою зупинення виплати компенсації.
За результатом такої перевірки посадові особи територіальних органів Нацсоцслужби складають акт перевірки у довільній формі.
Інформація про результати таких перевірок надсилається до органів Пенсійного фонду України.
12. Якщо за результатами перевірки встановлено, що внутрішньо переміщена особа не проживає за заявленим місцем, нарахування компенсації на таку особу припиняється з наступного місяця.
Орган Пенсійного фонду України протягом трьох календарних днів з дня надходження інформації від Нацсоцслужби інформує особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про припинення нарахування на відсутню внутрішньо переміщену особу відповідно до пункту 8 цього Порядку.
13. Персональні дані осіб, включені до списків, поданих Мінінфраструктури до Пенсійного фонду України згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1544 "Деякі питання надання державної підтримки внутрішньо переміщеним особам", у випадку залучення коштів для виплати компенсації за згодою партнерів урядів іноземних держав та/або міжнародних організацій, та/або донорських установ (далі - партнери) передаються партнерам для проведення виплат.
Особи, які після 1 січня 2025 р. звертаються до органів Пенсійного фонду України про призначення компенсації, у заяві про призначення компенсації надають згоду на збір, передачу та обробку своїх персональних даних (далі - згода) з метою здійснення виплати компенсації та проведення її моніторингу партнерами.
У разі наявності відповідної згоди, наданої Мінреінтеграції, Мінсоцполітики або Пенсійному фонду України, або згоди для виплати будь-якої іншої грошової допомоги від міжнародних організацій, зокрема в рамках реалізації проекту щодо здійснення додаткових заходів соціальної підтримки окремих категорій населення (з числа пенсіонерів та/або внутрішньо переміщених осіб), надання повторної згоди такими одержувачами є необов’язковим, а зібрані персональні дані, зокрема отримані захищеними каналами зв’язку від державного підприємства "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України", використовуються Пенсійним фондом України з метою здійснення виплат компенсації та їх моніторингу партнерами без додаткового інформування.
Оброблення персональних даних осіб, а також їх передача здійснюються відповідно до законодавства про захист персональних даних.
14. Виплата компенсації починаючи із січня 2025 р. здійснюється за кошти державного бюджету відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для забезпечення соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1475 "Деякі питання соціального захисту громадян, які потрапили у складні життєві обставини" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 4, ст. 317), а також може здійснюватися за кошти джерел, не заборонених законодавством, зокрема таких, що використовуються за згодою партнерів, з якими Мінсоцполітики та Пенсійним фондом України укладено меморандум про взаєморозуміння та наявне фінансування.
Обов’язковою умовою зазначеного меморандуму повинне бути положення про те, що персональні дані одержувачів компенсації, членів їх сімей, отримані від Пенсійного фонду України партнерами, з якими укладено зазначений меморандум/договір, використовуються виключно для здійснення виплати компенсації та її моніторингу.
Порядок інформаційної взаємодії визначається технічним протоколом між Пенсійним фондом України та партнерами.
Збір, реєстрація, накопичення, використання, зберігання та виконання інших дій з персональними даними одержувачів компенсації, зокрема з використанням інформаційних (автоматизованих) систем, здійснюються з дотриманням вимог Законів України "Про інформацію" та "Про захист персональних даних".
15. У разі використання коштів партнерів уповноважена особа Пенсійного фонду України після формування органами Пенсійного фонду України в інформаційній системі узагальненого переліку осіб, яким передбачена виплата компенсації в звітному періоді, накладає на такий перелік кваліфікований електронний підпис та надсилає до представництва відповідного партнера. Інформація надається партнерам за узгодженою з ними формою та у встановлені з ними строки.
Партнери за результатами опрацювання інформації, отриманої від Пенсійного фонду України, протягом одного місяця здійснюють виплату компенсації особам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, та інформують Пенсійний фонд України і Мінсоцполітики про обсяги здійснення такої виплати.
У разі виявлення даних, що містять помилки, які унеможливлюють здійснення виплати компенсації окремим особам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, партнери протягом п’яти робочих днів передають інформацію, яка потребує додаткового опрацювання, до Пенсійного фонду України.
Пенсійний фонд України протягом 10 робочих днів забезпечує уточнення даних, в яких були виявлені помилки, вносять виправлення та повторно відправляють опрацьовану інформацію партнерам за узгодженою ними формою.
16. Сума компенсації розраховується органами Пенсійного фонду України щомісяця і становить 450 гривень за кожну людину в місяць.
17. Компенсація особам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується шляхом перерахування Пенсійним фондом України коштів на поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку за зазначеними у заяві банківськими реквізитами.
Розміщені внутрішньо переміщені особи не можуть входити до складу домогосподарства особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, у разі, коли особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, є отримувачем житлової субсидії або пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у порядку, встановленому Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2000 р., № 5, ст. 178; 2019 р., № 69, ст. 2390), та Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373 "Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 36, ст. 1263; 2020 р., № 3, ст. 161).
За результатами проведеної виплати Пенсійний фонд України інформує Мінсоцполітики за встановленою формою.
18. Особи, які розмістили у період починаючи із січня 2025 р. внутрішньо переміщених осіб або яким перевстановлено право на отримання компенсації починаючи із січня, зобов’язані інформувати орган Пенсійного фонду України про виникнення обставин, які можуть вплинути на право подальшого отримання компенсації або встановлений розмір виплат, у строки, визначені цим Порядком, в інших випадках, зокрема про факти настання умов, зазначених у пунктах 2 та 3 цього Порядку, які стали їм відомі, - протягом 10 робочих днів з дати виникнення таких обставин.
Особи, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
19. Особа, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, зобов’язана щомісяця спрямовувати кошти виплаченої компенсації на оплату спожитих розміщеними в її житловому приміщенні внутрішньо переміщеними особами житлово-комунальних послуг.
20. За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням компенсації, особи, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, звертаються до органів Пенсійного фонду України.
21. Кошти надміру перерахованої (виплаченої) за рахунок коштів державного бюджету компенсації, що виявлено, зокрема, за результатами проведеної додаткової перевірки рекомендацій, наданих Мінфіном, відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", повертаються особою, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, на рахунок Пенсійного фонду України. Про необхідність повернення коштів, причини повернення, порядок дій особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, та порядок оскарження органи Пенсійного фонду України інформують особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб в порядку, встановленому пунктом 8 цього Порядку.
Кошти надміру перерахованої (виплаченої) компенсації, повернуті особою, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, повертаються на рахунок Пенсійного фонду України не пізніше 10 числа місяця, що настає після закінчення кварталу, в якому здійснено повернення, але не пізніше ніж 24 грудня поточного року, перераховуються Пенсійним фондом України на реєстраційний рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі, з розподілом коштів за місяцями та роками, в яких проводилася відповідна виплата.
22. У разі відмови особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, добровільно повернути суму надміру перерахованої компенсації питання про примусове стягнення суми надміру перерахованої (виплаченої) компенсації вирішується в судовому порядку.
23. Службові особи, винні в умисному надмірному перерахуванні компенсації, несуть відповідальність згідно із законом.
24. На кожну особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, органи Пенсійного фонду України формують електронну справу, в якій зберігаються відомості про особу, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, та матеріали, які використані для призначення (відмови в призначенні) компенсації, розрахунку (перерахунку) її розміру, припинення (повернення) перерахованих коштів.
( Порядок в редакції Постанов КМ № 490 від 29.04.2022, № 977 від 30.08.2022, № 1544 від 31.12.2024 )
Додаток 1
до Порядку
ПОВІДОМЛЕННЯ
про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні
( Додаток 1 в редакції Постанов КМ № 490 від 29.04.2022, № 977 від 30.08.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 521 від 23.05.2023; в редакції Постанов КМ № 1413 від 29.12.2023, № 1544 від 31.12.2024 )
Додаток 2
до Порядку
ЗАЯВА
особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат
( Додаток 2 в редакції Постанов КМ № 490 від 29.04.2022, № 977 від 30.08.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 521 від 23.05.2023; в редакції Постанов КМ № 1413 від 29.12.2023, № 1544 від 31.12.2024 )