• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік

Верховна Рада України  | Постанова, Висновок від 31.10.2006 № 283-V
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 31.10.2006
  • Номер: 283-V
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Висновок
  • Дата: 31.10.2006
  • Номер: 283-V
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про схвалення Висновків і пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 48, ст.483 )
Заслухавши доповідь голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Висновки і пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік як Бюджетні висновки Верховної Ради України (додаються).
2. Кабінету Міністрів України доопрацювати проект закону про Державний бюджет України на 2007 рік з урахуванням схвалених Бюджетних висновків Верховної Ради України та подати його на розгляд Верховної Ради України не пізніше 20 листопада 2006 року.
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 31 жовтня 2006 року
N 283-V
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 31 жовтня 2006 року
N 283-V
БЮДЖЕТНІ ВИСНОВКИ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Представлений Кабінетом Міністрів України на пленарному засіданні Верховної Ради України 21 вересня 2006 року проект закону про Державний бюджет України на 2007 рік розглянутий та опрацьований у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету щодо його відповідності положенням Конституції України, Бюджетного кодексу України, законів України, постанов Верховної Ради України, інших нормативно-правових актів.
Опрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік відбулося відповідно до графіка його розгляду за участю уповноважених представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Національного банку України, Рахункової палати, місцевих державних адміністрацій, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до рішень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (протоколи N 7 від 20 вересня 2006 року, N 9 від 11, 12, 13, 17, 18, 20, 25, 26 та 27 жовтня 2006 року) підготовлені Висновки і пропозиції до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік, поданого Кабінетом Міністрів України для розгляду Верховною Радою України.
У поданому Кабінетом Міністрів України проекті закону про Державний бюджет України на 2007 рік більшість пунктів пропозицій і доручень Верховної Ради України, визначених у Постанові Верховної Ради України від 27 липня 2006 року N 42-V "Про Основні напрями бюджетної політики на 2007 рік", враховано.
У процесі оцінки та детального опрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік проведені засідання робочих груп щодо розгляду пропозицій 30 головних розпорядників коштів державного бюджету, відбулися комітетські слухання щодо прогнозних показників місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на наступний рік за участю представників Автономної Республіки Крим, 24 областей, міст Києва і Севастополя. Одночасно опрацьовано пропозиції народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій у Верховній Раді України, звернення головних розпорядників коштів державного бюджету, місцевих органів влади та інших учасників бюджетного процесу. Це дало змогу підготувати обґрунтовані висновки і пропозиції до зазначеного законопроекту з метою уточнення та визначення більш реальних бюджетних показників і забезпечення збалансованості державного та місцевих бюджетів на 2007 рік.
1. Пропонується врахувати такі зміни до проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік при його доопрацюванні до другого читання.
До розділу II
"ДОХОДИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Пункт 2 статті 2 доповнити словами "(крім податку на прибуток підприємств комунальної власності)".
Частину другу статті 3 після слів "Кабінетом Міністрів України" доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
Внести зміни до статті 9:
пункт 5 викласти у такій редакції:
"5) разом з поданням податкової звітності за відповідний період платники податку надають податковому органу в електронному вигляді розшифровки податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів за відповідний звітний період. Зазначені розшифровки є складовою частиною податкової декларації з цього податку. Платники податку на додану вартість, у яких річний обсяг оподатковуваних операцій становить не більше 2.100 тисяч гривень, надають податковому органу розшифровку податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів за відповідний період в електронному або паперовому вигляді за власним вибором. Форма і порядок надання розшифровки податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів встановлюється центральним податковим органом.
Податковий орган розробляє і розміщує на своїй офіційній сторінці (веб-сайті) у глобальній мережі передачі даних (Інтернеті) програму ведення обліку податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів в електронному вигляді та забезпечує її безкоштовне розповсюдження (включаючи необхідні зміни та доповнення) шляхом надання доступу до копіювання такої програми як через Інтернет, так і шляхом запису на магнітні носії інформації платника податку за його запитом.
Форма розшифровки податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів не може містити даних щодо опису (номенклатури) товарів (робіт, послуг) та їх кількості (обсягу, об'єму), а також ціни поставки.
Форма розшифровки податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів повинна містити виключно такі дані:
а) ідентифікаційний код платника податку - контрагента (юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або фізичної особи згідно з ДРФО);
б) податковий номер платника податку - контрагента;
в) повну та скорочену назву контрагента, зазначену у статутних документах;
г) суму нарахованого (сплаченого) податку в цілому за звітний період по кожному контрагенту";
пункт 6 виключити;
пункт 7 після слів "надавати митним органам" доповнити словами "а митні органи зобов'язані прийняти", слова "один примірник якого" замінити словами "один примірник вказаного векселя" та доповнити абзацом такого змісту:
"Для цілей цього пункту під товарами виробничого призначення розуміються основні фонди групи 3, визначені статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", та/або виробничі запаси, що підлягають оприбуткуванню для використання їх у виробничому обороті в ході операційного циклу без наступної реалізації у незмінному стані. Перелік таких товарів із зазначенням кодів за УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням профільного міністерства";
пункт 8 виключити;
у пункті 11 слова "окремого об'єкта" виключити, слова "такого об'єкта" замінити словами "об'єктів такої групи";
пункт 13 викласти у такій редакції:
"13) страховики (інші резиденти), які здійснюють виплати у межах договорів страхування або перестрахування ризиків (у тому числі страхування життя) на користь нерезидентів, зобов'язані оподатковувати суми такого страхування або перестрахування таким чином:
при укладенні договорів страхування або перестрахування ризику безпосередньо із страховиками та перестраховиками-нерезидентами, рейтинг фінансової надійності (стійкості) яких відповідає вимогам, установленим спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з регулювання ринків фінансових послуг (в тому числі через або за посередництвом перестрахових брокерів, які в порядку, визначеному спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, підтверджують, що перестрахування здійснено у перестраховика, рейтинг фінансової надійності (стійкості) якого відповідає вимогам, установленим спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг), а також при укладенні договорів перестрахування з обов'язкового страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, - за ставкою 0 відсотків;
в інших випадках - за ставкою 12 відсотків від суми таких виплат за власний рахунок у момент здійснення перерахування таких виплат".
Доповнити статтю 10 частиною другою такого змісту:
"Ці кошти додатково обліковуються у Державному казначействі України на окремому відповідному рахунку як фінансовий резерв для зняття з експлуатації атомних блоків".
До розділу III
"ДЕРЖАВНИЙ БОРГ ТА ФІНАНСУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Друге речення статті 16 доповнити словами "з щомісячним обов'язковим інформуванням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету".
Статтю 17 після слів "внутрішні довгострокові" доповнити словами "та зовнішні".
Внести зміни до статті 18:
частину першу після слів "Кабінетом Міністрів України" доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету";
доповнити частиною третьою такого змісту:
"Установити, що у 2007 році надання гарантій Ради міністрів Автономної Республіки Крим та гарантій органів місцевого самоврядування не здійснюється".
Статтю 19 після слів "здійсненням запозичень" доповнити словами "передбачених цим Законом".
Частину другу статті 20 викласти у такій редакції:
"Якщо угодою з позичальником передбачається зобов'язання з погашення та обслуговування іноземних кредитів, залучених державою або під державні гарантії, невиконання або неналежне виконання позичальником таких зобов'язань тягне за собою перехід до держави права стягнення простроченої заборгованості у повному обсязі незалежно від стану виконання державою зобов'язань за такими кредитами".
Статтю 21 доповнити частиною другою такого змісту: "Міністерство фінансів України щомісяця інформує Верховну Раду України про здійснені операції з державним боргом України. Детальний перелік здійснених операцій з державним боргом України включається окремим додатком до річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України, який подається до Верховної Ради України".
Статтю 22 після слова "здійснювати" доповнити словами "на конкурсних засадах", після слів "Кабінетом Міністрів України" доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
Пункт 2 статті 23 викласти у такій редакції:
"2) кошти, одержані від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств, а також кошти, які надійдуть від сплати штрафів та пені за невиконання власниками приватизованих об'єктів умов договорів їх купівлі-продажу, з урахуванням пункту 2 статті 24 цього Закону".
У статті 24 пункт 2 виключити; пункт 3 вважати відповідно пунктом 2.
До розділу IV
"ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ"
Частину другу статті 30 викласти у такій редакції:
"У процесі виконання державного бюджету у виняткових випадках за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів державного бюджету Міністерство фінансів України здійснює перерозподіл видатків за бюджетною програмою у розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу його бюджетних призначень окремо по загальному та спеціальному фондах державного бюджету, а перерозподіл бюджетних призначень за бюджетними програмами у межах загального обсягу головного розпорядника коштів державного бюджету окремо по загальному та спеціальному фондах здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Передача бюджетних призначень, передбачена частиною шостою статті 23 Бюджетного кодексу України, перерозподіл бюджетних призначень на централізовані заходи і програми між адміністративно-територіальними одиницями здійснюються за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету в порядку, визначеному Міністерством фінансів України".
Статтю 31 доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
У частині другій статті 38 цифри "338.349,0" замінити цифрами "390.017,5" та виключити слова та цифри "для місцевих бюджетів відповідного рівня, за рахунок коштів яких утримуються підрозділи місцевої міліції, - 51.668, 5 тис. гривень".
Частину другу статті 39 доповнити словами "з наступним інформуванням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету".
Статтю 40 викласти у такій редакції:
"Установити, що пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законами України мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу, щодо знижки плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, водовідведення, газ, електрична та теплова енергія), безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) та автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів надаються у разі, якщо зазначені працівники мають право на податкову соціальну пільгу.
Розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом з грошовими доходами зазначених працівників не повинен перевищувати величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу".
Внести зміни до статті 44:
пункт 7 викласти у такій редакції:
"7) державну підтримку підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу на будівництво, технічне переоснащення та капітальний ремонт гірничошахтного обладнання (за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 12 цього Закону)";
у пункті 8 слова "розміщення вільних коштів на депозитах та придбання цінних паперів" виключити;
пункт 31 після слова "заходів" доповнити словами "вітчизняних виконавців";
пункт 35 викласти у такій редакції:
"35) заходи, пов'язані з проведенням приватизації державного майна відповідно до Державної програми приватизації (за рахунок 10 відсотків джерел, визначених пунктом 2 статті 24 цього Закону)";
у пункті 49 слова "надання кредитів на" виключити;
у пункті 50 слова "надання кредитів на розвиток" замінити словами "державну підтримку розвитку";
пункт 51 розділити на пункти 51 і 51-1 та викласти у такій редакції:
"51) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії (за рахунок джерел, визначених пунктом 28 статті 12 цього Закону);
51-1) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво газопроводів-відводів та газифікацію населених пунктів, у першу чергу сільських (за рахунок джерел, визначених пунктом 28 статті 12 цього Закону)";
у пункті 52 цифри "3502040" виключити.
До розділу V
"ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ ТА МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ"
У частині п'ятій статті 48 слова "зменшення фактичних диспропорцій між місцевими бюджетами через нерівномірність мережі бюджетних установ" замінити словами "вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів"; доповнити частину словами "показників діючої мережі бюджетних установ".
Частину другу статті 49 викласти у такій редакції:
"Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання та використання коштів зазначеної субвенції".
Статтю 50 після слів "Кабінету Міністрів України" доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
Статтю 53 викласти у такій редакції:
"Стаття 53. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів та на виконання заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності, у сумі 1.000.000 тис. гривень згідно з додатком N 7 до цього Закону.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання зазначеної субвенції, а також її розподіл за об'єктами. При розподілі коштів субвенції за об'єктами передбачити спрямування 50 відсотків коштів на виконання заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності.
Розподіл коштів зазначеної субвенції здійснюється за пропозиціями народних депутатів України, узгодженими з відповідними місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування. При визначенні переліку об'єктів інвестиційних проектів врахувати в першу чергу необхідність завершення будівництва, розпочатого у минулих роках, будівництва об'єктів із ступенем будівельної готовності понад 80 відсотків та будівництва об'єктів із підготовленою проектно-кошторисною документацією".
У частині третій статті 55 слова "квартальної", "квартальну" та "кварталом" замінити словами "місячної", "місячну" та "місяця" відповідно.
Частину першу статті 56 доповнити реченням такого змісту: "Місячний обсяг перерахування зазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань не повинен становити більше однієї дванадцятої річної суми, визначеної у додатку N 6 до цього Закону".
В абзаці другому частини другої статті 60 виключити слова та цифри "за умови, якщо сукупний дохід сім'ї, у складі якої на утриманні знаходяться до двох непрацездатних осіб, не перевищує 5000 гривень, до трьох непрацездатних осіб 6000 гривень, чотирьох і більше непрацездатних осіб 7000 гривень".
Пункт 12 статті 64 розділити на пункти 12 і 12-1 та викласти у такій редакції:
"12) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії;
12-1) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво газопроводів-відводів та газифікацію населених пунктів, у першу чергу сільських".
Розділ V доповнити статтями 64-1, 64-2 , 64-3 і 64-4 такого змісту:
"Стаття 64-1. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків засобами обліку споживання води і теплової енергії у сумі _______ тис. гривень згідно з додатком N 7 до цього Закону.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання та використання коштів зазначеної субвенції.
Розподіл коштів зазначеної субвенції за об'єктами здійснюється за пропозиціями народних депутатів України, узгодженими з відповідними місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування.
Стаття 64-2. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво газопроводів-відводів та газифікацію населених пунктів, у першу чергу сільських, у сумі ________тис. гривень згідно з додатком N 7 до цього Закону.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання та використання коштів зазначеної субвенції, а також її розподіл за об'єктами.
Розподіл коштів зазначеної субвенції за об'єктами здійснюється за пропозиціями народних депутатів України, узгодженими з відповідними місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування. При визначенні переліку цих об'єктів врахувати в першу чергу ступінь газифікації населених пунктів, необхідність завершення пускових об'єктів, продовження розпочатого будівництва у минулих роках та будівництва об'єктів з підготовленою проектно-кошторисною документацією.
Стаття 64-3. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг комунальної власності у сумі 500.000 тис. гривень згідно з додатком N 7 до цього Закону.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання та використання коштів зазначеної субвенції, а також її розподіл за об'єктами.
Розподіл коштів зазначеної субвенції за об'єктами здійснюється за пропозиціями народних депутатів України, узгодженими з відповідними місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування.
Стаття 64-4. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на збереження історичної забудови міст, об'єктів історико-культурної спадщини, впорядкування історичних населених місць України та соціальний розвиток у сумі 70.000 тис. гривень згідно з додатком N 7 до цього Закону.
Кабінету Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок надання та використання коштів зазначеної субвенції, а також її розподіл за об'єктами".
До розділу VI
"ОСОБЛИВІ ПОЛОЖЕННЯ"
Внести зміни до статті 67:
частину першу після слова "державні" доповнити словами "(крім Державного підприємства обслуговування повітряного руху України відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів")";
частину першу доповнити реченням такого змісту: "Відрахування частини прибутку (доходу) здійснюється у розмірі 15 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку";
частину третю доповнити словами "пропорційну частці комунальної власності у їх статутному фонді";
у частині шостій слова "Порядок і норматив відрахування" замінити словами "Порядок відрахування".
Абзац п'ятий статті 70 доповнити словами "крім інвестиційного податкового кредиту з податку на прибуток підприємств".
Частину другу статті 71 викласти у такій редакції:
"Установити, що у 2007 році від плати за харчування дитини у державних і комунальних дитячих дошкільних закладах відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 49, ст. 259; 2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 10-11, ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267) звільняються сім'ї, середньомісячний дохід яких не перевищує середнього прожиткового мінімуму на одну особу".
Частину третю статті 72 викласти у такій редакції:
"Установити, що у 2007 році пільги по платі за землю, визначені пунктами 3 і 4 частини першої статті 12 Закону України "Про плату за землю", застосовуються до:
бюджетних установ, які повністю утримуються за рахунок коштів державного бюджету;
бюджетних установ, які повністю утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, громадських організацій інвалідів, підприємств і організацій інвалідів, закладів фізичної культури та спорту, спортивних споруд, що використовуються ними за цільовим призначенням, спортивних баз олімпійської та паралімпійської підготовки, дитячих санаторно-курортних та оздоровчих закладів - за рішенням органів місцевого самоврядування.
При цьому земельні ділянки, які використовуються не за цільовим призначенням, враховуючи земельні ділянки, які використовуються мисливськими товариствами, військовими лісництвами, базами відпочинку, що належать міністерствам і відомствам, а також надані в оренду, або земельні ділянки під будівлями (спорудами), наданими в оренду третім особам, обкладаються земельним податком у встановленому порядку".
Внести зміни до статті 76:
пункт 34 виключити;
у пункті 36 слова і цифри "абзаців третього та шостого частини третьої статті 34" замінити словами та цифрами "абзацу шостого частини третьої статті 34", виключити слова та цифри "статті 35 (у частині надання постійного житла та виплати грошової компенсації витрат для створення належних умов)";
пункт 41 виключити;
пункт 51 виключити;
пункт 67 виключити;
у пункті 73 слова та цифри "абзацу третього пункту 13.6 статті 13" замінити словами та цифрами "абзацу першого - третього пункту 13.6 статті 13";
пункт 74 виключити;
пункт 75 виключити;
доповнити пунктами 77 та 78 такого змісту:
"77) абзацу 6 пункту 2 статті 32, пункту 3 та абзаців 8 і 9 пункту 5 статті 63 Закону України "Про вищу освіту" в частині відкриття рахунків у банківських установах, збереження коштів на депозитних рахунках у банках та користування банківськими кредитами;
Частину першу статті 88 доповнити словами "та на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів з передачі житлового фонду та об'єктів соціально-культурної сфери Міністерства оборони України у комунальну власність".
Внести зміни до статті 89:
абзац перший після слова "використовуються" доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету";
абзац дванадцятий виключити.
Внести зміни до статті 92:
абзац другий підпункту 2 пункту 2 після слів "(акції, паї)" доповнити словами "об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти";
пункт 9 після слів "(акції, паї)" доповнити словами "об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти".
Статтю 93 доповнити пунктами 9-1 та 9-2 такого змісту:
"9-1. Перше речення частини другої статті 27 доповнити абзацом тринадцятим такого змісту:
"подальшого використання земельної ділянки відповідно до вимог Земельного кодексу України.
9-2. Частину дев'яту статті 27 доповнити словами "включаючи земельну ділянку".
Внести зміни до статті 94:
абзац другий пункту 1 після слів "(акції, паї)" доповнити словами "об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти";
пункт 2 після слів "(акції, паї)" доповнити словами "об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти".
Статтю 96 доповнити частиною другою такого змісту:
"Поширити умови дії експерименту в частині збору на розвиток рекреаційного комплексу на інші території, в яких знаходяться рекреаційні зони, курорти".
У частині першій статті 98 слово "скорочення" виключити.
У частині п'ятій статті 100 слова "безготівкової іноземної валюти за гривню на міжбанківському валютному ринку України уповноваженими банками" замінити словами "уповноваженими банками безготівкової іноземної валюти за гривню на міжбанківському валютному ринку України".
У пункті 3 статті 104 цифри "5,2" замінити цифрами "3,8".
Частину другу статті 108 виключити.
Частину першу статті 109 викласти у такій редакції:
"Установити, що у 2007 році працюючим пенсіонерам, на яких поширюється дія Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність" та Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року N 379/95-ВР "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", достроково призначена пенсія за віком з урахуванням підпункту "г" пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", підпункту "в" статті 12 Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" та статті 21 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" у період до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством для відповідної категорії осіб, не виплачується".
Статтю 110 виключити.
У статті 114 слова "або від розміру прожиткового мінімуму" виключити.
Статтю 116 виключити.
Частину першу статті 121 виключити.
У статті 122 слова "народним депутатам України" виключити.
У статті 126 слова "не лише з причини, що залежить від роботодавця, а і" виключити.
Статтю 130 викласти у такій редакції:
"Стаття 130. Установити, що у 2007 році путівки до санаторно-курортного закладу (в тому числі спеціалізованого оздоровчого закладу) застрахованим особам та членам їх сімей за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надаються з оплатою:
50 відсотків вартості путівки - особам, заробітна плата (дохід) яких перевищує подвійний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на дату одержання путівки;
30 відсотків вартості путівки - особам, заробітна плата (дохід) яких становить від одного до двох (включно) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленого на дату одержання путівки;
20 відсотків вартості путівки - особам, заробітна плата (дохід) яких менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на дату одержання путівки;
10 відсотків вартості путівки - до реабілітаційних відділень санаторно-курортного закладу".
Частину першу статті 131 після слів "на оздоровлення і відпочинок дітей" доповнити словами "відповідно до державних соціальних програм", після слів "на сім'ю" доповнити словами "(крім багатодітних сімей)".
Внести зміни до статті 132:
у частині першій слова "які мають страховий стаж менше шести місяців протягом календарного року" замінити словами "які сплачували страхові внески менше шести місяців протягом останніх дванадцяти місяців";
частину другу після слів "втрати працездатності" доповнити словами "та фізичні особи-підприємці, що сплачують єдиний податок", після слів "страхових внесків" доповнити словами "(встановленого розміру єдиного податку)".
У статті 136 слова "протягом року" замінити словами "до кінця бюджетного року".
У частині третій статті 138 цифру і слово "2-х місячний" замінити цифрою і словом "3-місячний", слова "бюджетними установами" замінити словами "укладених бюджетними установами, Пенсійним фондом України та його органами".
Статтю 139 виключити.
Статтю 140 виключити.
Статтю 141 виключити.
Частину другу статті 142 виключити.
Статтю 144 після слів "об'єктів незавершеного будівництва" доповнити словами "визначених Законом України "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва" та доповнити реченням такого змісту: "У разі якщо земельна ділянка, на якій розташований такий об'єкт, перебуває в комунальній власності, кошти від її продажу спрямовуються до відповідного місцевого бюджету".
Частину другу статті 146 доповнити словами "за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету".
Статтю 147 викласти у такій редакції:
"Стаття 147. Установити, що державне замовлення на підготовку робітничих кадрів формується Міністерством економіки України разом з Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством освіти і науки України, іншими державними замовниками виходячи з реальних потреб держави у робітниках певних професій з урахуванням стану регіональних ринків праці".
До додатку N 1:
Внести зміни до показників доходів проекту Державного бюджету України на 2007 рік за такими видами:
збір за спеціальне водокористування (код 13020000) - збільшити на 8.000 тис. гривень по загальному фонду;
акцизний збір із вироблених в Україні товарів (код 14020000) - збільшити на 170.000 тис. гривень по загальному фонду;
плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна (код 22080000) - збільшити на 20.000 тис. гривень по загальному фонду;
плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів (код 22200000), - зменшити на 93.000 тис. гривень по загальному фонду;
митні збори (код 22100000) - передбачити в обсязі 523.000 тис. гривень по загальному фонду;
плата за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення (код 22120000), - збільшити на 500 тис. гривень по загальному фонду;
доходи від операцій з кредитування та надання гарантій (код 24110000) - збільшити на 20.000 тис. гривень.
З урахуванням вищезазначених пропозицій уточнити показники у відповідних підсумкових кодах додатку N 1.
До додатку N 2:
Внести такі зміни до показників фінансування проекту Державного бюджету України на 2007 рік:
надходження від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитування (код 501000) - збільшити по загальному фонду на 20.000 тис. гривень за рахунок вилучення таких коштів із спеціального фонду;
з урахуванням вищезазначеної пропозиції уточнити показники у відповідних підсумкових кодах додатку N 2.
До додатку N 3:
Виключити бюджетну програму "Засновницький внесок до статутного фонду (капіталу) Аграрного банку" (код 2801090) у сумі 60.000 тис. гривень.
Назву бюджетної програми за кодом 1801160 викласти у такій редакції: "Фінансова підтримка гастрольних заходів вітчизняних виконавців на загальнодержавному рівні".
До додатку N 4:
Бюджетні програми за кодом 2801350 "Надання кредитів на розвиток виноградарства, садівництва та ягідництва" та за кодом 2801510 "Надання кредитів на розвиток хмелярства" виключити, передбачивши у додатку N 3 видатки по спеціальному фонду за бюджетними програмами "Закладання і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками" та "Фінансова підтримка розвитку хмелярства" у відповідних обсягах.
Виключити бюджетну програму "Створення фонду державного соціального медичного страхування" (код 2301550) у сумі 20.000 тис. гривень.
До додатку N 8:
Рядок "Фонд державного майна України" доповнити кодом "24050000".
У рядку "Міністерство оборони України" виключити код "16020000".
До додатку N 10:
Нормативи збору за спеціальне водокористування у частині використання підземних вод збільшити на 2 копійки за 1 куб. метр.
До додатку N 11:
До переліку об'єктів, які підлягають приватизації у 2007 році, включити Державне підприємство "Севастопольський хлібокомбінат імені Кірова" (код 381675).
2. Доручення Кабінету Міністрів України
Кабінету Міністрів України під час доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2007 рік (далі - проекту Закону) до другого читання розглянути можливість:
1) здійснення перегляду статей та показників проекту Закону з урахуванням зазначених пропозицій і доручень;
2) врахування пропозицій народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій до додатків N 3-7 до проекту Закону, які враховані у порівняльній таблиці поправок до проекту Закону;
3) визначення термінів затвердження всіх нормативно-правових актів на виконання проекту Закону після його прийняття;
щодо доходів державного бюджету:
4) врахування необхідності встановлення рентної плати за нафту, видобуту з родовищ із важковидобувними і виснаженими запасами;
5) уточнення редакції статті 5 проекту Закону в частині встановлення рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів залежно від відстані транспортування;
6) зменшення ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку з 5,1 до 3,8 гривні за одну тонну на кожні 100 кілометрів відстані;
7) врегулювання спільно з Національним банком України питання щодо проблеми погашення заборгованості Кабінету Міністрів України перед Національним банком України за відстроченими кредитами, одержаними для фінансування дефіциту Державного бюджету України в іноземній валюті, та внести відповідні пропозиції;
8) списання безнадійних боргів, по яких минув строк позовної давності, та боргів, що виникли внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) згідно з пунктами "в" та "г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" шляхом уточнення редакції абзацу другого статті 70 та пункту 6 статті 76 проекту Закону;
9) реструктуризації заборгованості енергогенеруючих компаній з погашення, обслуговування та плати за надання гарантій за позиками, наданими за рахунок коштів, залучених державою на впровадження спільного з Міжнародним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проекту розвитку ринку електроенергетики, яка реструктуризується рівними частинами до 2013 року за умови своєчасних розрахунків за цими зобов'язаннями шляхом уточнення редакції абзацу третього статті 70 проекту Закону;
10) зарахування штрафів за порушення вимог Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" до місцевих бюджетів за місцем плати за торговий патент та відповідно виключення пункту 5 статті 76 проекту Закону;
11) перенесення положень статей проекту Закону, які стосуються змін податкового законодавства, в окремий законопроект про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування і подання його разом з детальними розрахунками та поясненнями до Верховної Ради України з подальшим опрацюванням і прийняттям такого законопроекту в єдиному пакеті з проектом закону про Державний бюджет України на 2007 рік;
12) збереження у 2007 році дії статті 4 Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні";
13) перегляду базових нормативів плати за користування надрами, визначених у додатку N 9 до проекту Закону, з урахуванням геологічних особливостей родовищ, процесу видобутку та переробки корисних копалин, які використовуються в економіці для різних цілей (щодо піщано-гравійної сировини, будівельного каменю та марганцевої руди);
14) збільшення визначених у додатку N 10 до проекту Закону нормативів збору за спеціальне водокористування в частині використання підземних та поверхневих вод суб'єктами господарювання, які виробляють напої, у 10 разів;
15) збільшення базових нормативів плати за користування надрами для видобування залізної руди;
16) встановлення на 2007 рік ставки акцизного збору на бензини моторні сумішеві у розмірі 45 євро за 1000 кг;
17) застосування пільг по платі за землю до громадських організацій інвалідів та підприємств громадських організацій інвалідів відповідно до пункту 3 статті 12 Закону України "Про плату за землю" без додаткових умов;
щодо фінансування державного бюджету та державного боргу:
18) додаткового включення у додаток N 11 до проекту Закону граф стосовно пакета акцій, який належить державі, пакета акцій, що пропонується для продажу, номінальної вартості пакета акцій, що пропонується для продажу;
19) перегляду переліку об'єктів, які підлягають приватизації у 2007 році, зокрема у частині доповнення його великими та середніми підприємствами, привабливими для інвесторів (включаючи підприємства, пакети акцій яких було передано до статутного фонду Національної акціонерної компанії "Енергетична компанія України", Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат, Відкрите акціонерне товариство "Азмол", Відкрите акціонерне товариство "Одеський припортовий завод"), та визначення реальних обсягів відповідних надходжень до державного бюджету;
20) здавати в оренду та здійснювати приватизацію теплоелектроцентралей, які перебувають у державній та комунальній власності;
21) спрямування частини коштів, передбачених у додатку N 3 до проекту Закону за бюджетною програмою "Стабілізаційний фонд" (код 3511380), на покриття дефіциту Державного бюджету України;
щодо видатків та кредитування державного бюджету:
22) виділення бюджетних коштів на виконання указів Президента України від 14 квітня 2006 року N 304 "Про відзначення 1100-річчя заснування міста Переяслава-Хмельницького", від 29 квітня 2005 року N 732 "Про невідкладні заходи щодо розвитку Національного заповідника "Хортиця", від 30 грудня 2005 року N 1881 "Про невідкладні заходи щодо відродження Софії Київської як загальнонаціонального духовного центру" та розпоряджень Президента України від 18 квітня 2005 року N 969 "Про створення державного історико-архітектурного заповідника "Стара Умань", від 29 квітня 2005 року N 1016 "Про відродження та розвиток історичних і культурних центрів Черкащини";
23) передбачення видатків на будівництво в Україні заводу з переробки плазми крові;
24) уточнення назв бюджетних програм, пов'язаних з наданням компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у частині передбачення відповідних виплат по виконавчих листах за рішенням судів;
25) погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, які припинили діяльність та збанкрутіли;
26) виділення бюджетних коштів на поповнення статутного фонду Відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" та Відкритого акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" для забезпечення залучення пільгових кредитів цього банку на реалізацію заходів, передбачених положеннями Енергетичної стратегії України до 2030 року щодо реконструкції тепломереж та теплоелектроцентралей;
27) збільшення виплат щорічної разової допомоги відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", передбачених статтею 33 проекту Закону;
28) передбачення коштів на виконання державного замовлення з одержання приросту запасів нафти і природного газу, фінансування регіональних геолого-розвідувальних робіт та на буріння артезіанських свердловин при розподілі видатків на розвиток мінерально-сировинної бази;
29) уточнення редакції статті 41 проекту Закону з метою недопущення погіршення умов та розміру нарахування пенсій військовослужбовцям, які у термін до 24-х календарних місяців до моменту звільнення були відкомандировані до відповідних органів виконавчої влади, підприємств, установ чи організацій, перебували у закордонному відрядженні і яким за основним місцем військової служби у цей період не нараховувалося грошове забезпечення або нараховувалося не в повному обсязі;
30) збільшення видатків на створення та функціонування Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування, виготовлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон із застосуванням цієї системи, в тому числі шляхом передбачення коштів по спеціальному фонду державного бюджету за рахунок спрямування частини державного мита, що справляється за видачу паспорта громадянина для виїзду за кордон або продовження строку дії цього паспорта на території України;
31) уточнення редакції частини четвертої статті 60 проекту Закону в частині визначення граничного розміру середньомісячного сукупного доходу сім'ї на одного члена сім'ї, який дає право на отримання державної допомоги;
32) уточнення редакції статті 61 проекту Закону щодо здійснення компенсаційних виплат військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення у разі поранення, контузії, травми або захворювання, отриманих під час виконання ними службових обов'язків або в період проходження служби;
33) передбачення у додатку N 5 до проекту Закону розподілу видатків за бюджетними програмами "Розвиток та реконструкція централізованих систем водопостачання та водовідведення" (код 2701140) та "Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства" (код 2701180) між адміністративно-територіальними одиницями;
34) здійснення головними розпорядниками коштів державного бюджету за відповідними критеріями максимального розподілу коштів між адміністративно-територіальними одиницями за бюджетними програмами, заходи з яких виконуються на відповідних територіях;
35) доопрацювання редакції пункту 39 статті 76 проекту Закону та подання додатково відповідних пропозиції;
36) уточнення редакції пункту 71 статті 76 та частин другої і третьої статті 80 проекту Закону щодо визначення оптимальної тривалості виплати допомоги по безробіттю (у календарних днях) з метою посилення мотивації до праці при одночасному забезпеченні належного соціального захисту безробітних;
37) вилучення із статті 89 проекту Закону положень щодо дотації за реалізовану продукцію рослинництва і тваринництва;
38) перегляду максимального розміру пенсії для інших категорій пенсіонерів, визначених у частині першій статті 108 проекту Закону;
39) невстановлення максимального розміру пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно з яким пенсія по інвалідності призначається у розмірі фактичних збитків;