НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
15.09.2021 м. Київ № 770 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 жовтня 2021 р. за № 1375/36997
Про затвердження Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
( Із змінами і доповненнями, внесеними рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27 жовтня 2022 року № 1274 ( зміни, внесені абзацом п'ятим підпункту 1 та абзацом сьомим підпункту 3 пункту 1 Змін, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27жовтня 2022 року № 1274, набирають чинності з 1 січня 2024 року ), від 4 січня 2024 року № 9 ( враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 січня 2024 року № 95 ), від 16 вересня 2024 року № 09/21/1132/К03 )
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", частин шостої, сьомої статті 11, статті 24 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 29 липня 2004 року № 1866 "Про затвердження Положення про видачу небанківській фінансовій установі - управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б та/або дозволу на право здійснення емісії сертифікатів фонду операцій з нерухомістю", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 01 вересня 2004 року за № 1084/9683.
3. Департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів (Курочкіна І.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ільіна А.
Голова Комісії | Руслан МАГОМЕДОВ |
ПОГОДЖЕНО: | |
Заступник Міністра цифрової трансформації України | Олександр БОРНЯКОВ |
Протокол засідання Комісії
від 15 вересня 2021 р. № 44
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
15 вересня 2021 року № 770
ПОЛОЖЕННЯ
про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
I. Загальні положення
1. Це Положення встановлює порядок та умови надання управителю дозволу на прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б (далі - ФФБ виду Б), перелік документів, які додаються до заяви про надання такого дозволу, процедуру і підстави для відмови у його наданні, зупинення дії та анулювання.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
заявник - управитель, який має намір створити ФФБ виду Б і подає до НКЦПФР заяву та відповідні документи для отримання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б;
( пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом другим згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
текстовий формат - формат Portable Document Format / A (формат специфікації PDF 1.4 ISO 19005-1:2005) - PDF / А, Rich Text Format - RTF, Excel (.xlsx), Word (.doc), Word (.docx);
( пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом третім згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95, у зв'язку з цим абзаци другий - шостий вважати відповідно абзацами четвертим - восьмим )
надання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б (далі - дозвіл) - прийняття рішення / винесення постанови НКЦПФР про надання управителю дозволу;
( абзац четвертий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
управитель - юридична особа, яка відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" (далі - Закон) та Законом України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", та на підставі ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу - діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю (далі - ліцензія) від свого імені діє в інтересах установників управління майном і здійснює управління залученими коштами згідно із законодавством, правилами фонду фінансування будівництва та/або правилами фонду операцій з нерухомістю.
Поняття "установник управління майном", "договір управління майном", "Правила фонду", "договір управителя із забудовником" в цьому Положенні вживаються згідно з визначеннями Закону.
Термін "пов'язані особи" вживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
( пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом сьомим згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274, у зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим )
Інші терміни, які використовуються в цьому Положенні, вживаються відповідно до Закону, Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків", Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" та інших нормативно-правових актів, які регулюють діяльність управителів.
( абзац восьмий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274 )
3. Вимоги, встановлені цим Положенням, є обов'язковими для виконання управителем, який має на меті створити ФФБ виду Б, на дату отримання дозволу та протягом його дії.
Якщо протягом строку дії дозволу сталися зміни в будь-яких відомостях, що надавались управителем у документах для отримання дозволу, управитель протягом п'ятнадцяти робочих днів зобов'язаний повідомити НКЦПФР про ці зміни.
4. Дія дозволу для управителя, який створив ФФБ типу Б, закінчується після виконання всіх зобов'язань управителя перед установниками управління майном за об'єктами інвестування, передбачених договором.
5. Не допускається створення управителями ФФБ виду Б без відповідного дозволу НКЦПФР.
6. Дозвіл не підлягає передачі для використання третіми особами.
7. Адміністративна послуга НКЦПФР з надання дозволу є платною послугою, розмір плати за надання якої встановлено Розмірами плати за реєстраційні дії щодо учасників ринків капіталу та інших осіб, затвердженими рішенням НКЦПФР від 13 червня 2022 року № 620, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2022 року за № 909/38245.
( розділ I доповнено пунктом 7 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
8. Адміністративні послуги НКЦПФР з надання дозволу та анулювання дозволу за заявою управителя надаються з урахуванням вимог, визначених Порядком надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, затвердженим рішенням НКЦПФР від 17 листопада 2021 року № 1124, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2022 року за № 147/37483.
( розділ I доповнено пунктом 8 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
9. Подання заявником до НКЦПФР та відправлення НКЦПФР заявнику повідомлень та документів, передбачених цим Положенням, здійснюється в електронній формі з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг офіційним каналом зв'язку засобами, визначеними окремим документом нормативно-технічного характеру, інформація про які оприлюднена на офіційному вебсайті НКЦПФР, відповідно до вимог цього документа.
Повідомлення та документи, які відповідно до вимог цього Положення відправляються НКЦПФР заявнику офіційним каналом зв'язку, підписуються із застосуванням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи НКЦПФР.
( розділ I доповнено пунктом 9 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
II. Умови, дотримання яких надає управителю право отримати дозвіл
1. НКЦПФР надає управителю дозвіл в разі дотримання ним таких обов'язкових умов:
1) ділова репутація управителя відповідає вимогам, установленим законодавством та нормативно-правовими актами НКЦПФР для цього виду діяльності;
2) досвід роботи управителя у сфері діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю становить не менше 5 років, з них безперервно - не менше 3 років;
3) дотримання управителем протягом шести місяців, що передують поданню заяви про надання дозволу до НКЦПФР, пруденційних нормативів професійної діяльності, установлених НКЦПФР для цього виду діяльності;
4) до управителя не застосовувалися санкції або інші заходи впливу за вчинення правопорушення на ринках капіталу та/або ринках фінансових послуг протягом року, що передує поданню заяви про надання дозволу;
5) управитель розробив Правила ФФБ виду Б, які відповідають вимогам законодавства, та затвердив їх у встановленому його установчими документами порядку;
6) управитель уклав договір із забудовником, у якому передбачив забезпечення виконання зобов'язань забудовника за договором з управителем.
При цьому управитель не має права укладати договір із забудовником, який є пов'язаною особою такого управителя.
( абзац другий підпункту 6 пункту 1 розділу II у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274 )
Договір має відповідати вимогам законодавства.
Проєктна документація та кошторис на будівництво повинні бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України у сфері містобудівної діяльності;
7) управитель має не менше двох кваліфікованих працівників, які повинні мати вищу освіту у галузі "Архітектура та будівництво" не нижче шостого рівня згідно з Національною рамкою кваліфікації, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1341 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 519), та/або другого циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти та стаж роботи не менше 3 років за фахом у сфері будівельної діяльності.
У разі відсутності в управителя працівників, зазначених у абзаці першому цього підпункту, управитель може укласти договір з юридичною особою - суб'єктом господарювання, яка має ліцензію на провадження будівельної діяльності;
8) внутрішніми документами управителя забезпечено здійснення безперервного контролю за спорудженням об'єкта будівництва та дотриманням забудовником чіткого виконання умов та зобов'язань за договором з метою своєчасного запобігання виникненню ризикових ситуацій у процесі будівництва внаслідок дій забудовника;
9) внутрішня система обліку управителя повинна забезпечувати ведення відокремленого обліку операцій щодо виконання договорів з установниками управління майном.
III. Порядок подання та перелік документів, які подаються для отримання дозволу
1. У пакеті документів, подання яких до НКЦПФР передбачено цим Положенням, кожний документ, створений в електронній формі або створений як електронна копія паперового документа (сканкопія), має бути окремим файлом у текстовому форматі, вид якого обирається заявником самостійно, якщо інше не встановлено цим Положенням, із застосуванням електронного підпису уповноваженої особи заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який повинен містити ідентифікаційні дані юридичної особи - заявника, представником якої є така особа (повне або офіційне скорочене найменування та ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань юридичної особи) на кожному окремому електронному документі.
( абзац перший пункту 1 розділу III у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
Усі відомості та/або документи подаються до НКЦПФР українською мовою, із супровідним листом, засвідченим підписом керівника, у якому необхідно обов'язково зазначити дату і номер рішення/постанови про видачу ліцензії на провадження діяльності з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.
( абзац другий пункту 1 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
У разі якщо відомості та/або документи підписані не керівником управителя, а виконувачем його обов'язків (крім випадків, установлених законами), управитель повинен надати документ, який підтверджує повноваження цієї особи.
2. Для отримання дозволу управитель подає до НКЦПФР такі документи:
1) заяву про надання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б (додаток 1) з переліком (описом) документів, що подаються для отримання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б (додаток 2);
2) Правила ФФБ виду Б, затверджені в установленому установчими документами управителя порядку;
3) внутрішні документи заявника, що регламентують функціонування ФФБ виду Б;
4) договір управителя із забудовником;
5) документи щодо виконання забудовником своїх зобов'язань перед управителем:
нотаріально посвідчений іпотечний договір;
договір уступки майнових прав на нерухомість, яка є об'єктом будівництва, з відкладальними умовами (якщо визначений статтею 9 Закону договір укладено стосовно об'єкта будівництва, щодо якого право на виконання будівельних робіт виникло до набрання чинності Законом України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому");
( абзац третій підпункту 5 пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274 )
договір уступки спеціального майнового права на об'єкт будівництва та об'єкти інвестування, які є складовими частинами об'єкта будівництва, щодо яких за забудовником на момент набрання чинності цим договором зареєстровано таке право, з відкладальними умовами (якщо визначений статтею 9 Закону договір укладено стосовно об'єкта будівництва, щодо якого право на виконання будівельних робіт виникло після набрання чинності Законом України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому");
( підпункт 5 пункту 2 розділу III доповнено новим абзацом четвертим згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274, у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п'ятим )
договір доручення з відкладальними умовами, за яким управителю у разі порушення забудовником умов договору доручається виконувати функції забудовника, у тому числі шляхом передоручення цих функцій іншим особам;
6) довідку від банку в довільній формі про відкриття управителем поточного рахунку для здійснення обліку грошових коштів ФФБ виду Б (із зазначенням найменування банківської установи; повного найменування управителя, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, коду LEI (за наявності) управителя; IBAN управителя);
( підпункт 6 пункту 2 розділу III із змінами внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
7) зразок свідоцтва про участь у ФФБ виду Б, затверджений керівником управителя;
8) довідку про наявність в управителя кваліфікованих працівників (додаток 3), які відповідають вимогам, встановленим абзацом першим підпункту 7 пункту 1 розділу II цього Положення, або договір з юридичною особою - суб'єктом господарювання, яка має ліцензію на провадження будівельної діяльності;
9) документи, які підтверджують наявність в управителя внутрішньої системи обліку, яка забезпечує ведення відокремленого обліку операцій щодо виконання договорів з установниками управління майном;
10) договір страхування інших фінансових ризиків для покриття ризику недостатності залучених коштів на спорудження об'єкта будівництва (у разі укладення такого договору) на весь строк функціонування відповідного фонду фінансування будівництва;
( підпункт 10 пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274 )
11) платіжний документ, що підтверджує внесення управителем плати за видачу дозволу.
( пункт 2 розділу III доповнено підпунктом 11 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.10.2022 р. № 1274 )
IV. Порядок розгляду документів на надання дозволу
1. Заява про надання дозволу залишається без руху, якщо:
заява про надання дозволу та документи подані з порушенням вимог, встановлених абзацом першим пункту 1 розділу III цього Положення;
документи надані не в повному обсязі, установленому цим Положенням.
( пункт 1 розділу IV у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
2. У разі подання заявником неповного переліку документів або подання заяви та документів з порушенням вимог, встановлених абзацом першим пункту 1 розділу III цього Положення, НКЦПФР інформує заявника про залишення заяви про надання дозволу без руху протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви та відповідних документів шляхом направлення офіційним каналом зв'язку відповідного повідомлення, що містить виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги цього Положення, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви про надання дозволу без руху.
За клопотанням заявника НКЦПФР може продовжити строк усунення виявлених недоліків.
( пункт 2 розділу IV у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
3. У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений НКЦПФР, заява про надання дозволу вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду документів продовжується на строк залишення заяви про надання дозволу без руху.
( пункт 3 розділу IV у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
4. До закінчення встановленого строку розгляду документів НКЦПФР може одноразово письмово витребувати у заявника додаткову інформацію в чіткій та однозначній формі для уточнення даних, зазначених в поданих документах.
У такому випадку строк розгляду НКЦПФР заяви та доданих до неї документів зупиняється з дня відправлення такого запиту та продовжується з дня отримання НКЦПФР офіційним каналом зв'язку додаткової інформації від заявника у відповідь на запит.
( абзац другий пункту 4 розділу IV у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
5. НКЦПФР зупиняє розгляд заяви про надання дозволу та поданих відповідно до цього Положення документів у разі виникнення наступних обставин, що перешкоджають їх розгляду:
НКЦПФР в установленому законодавством порядку здійснюється планова/позапланова перевірка заявника;
не закінчився строк у тридцять календарних днів після спливу терміну виконання заявником постанови/розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, виданої(-ого) за результатом проведення перевірки. Зазначений строк може бути продовжений у випадку видання протягом цього строку НКЦПФР розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання заявником постанови/розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов на строк такої перевірки;
( абзац третій пункту 5 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
щодо заявника на дату подання заяви наявна відкрита справа про правопорушення на ринках капіталу або винесена постанова про накладення санкції за правопорушення у вигляді анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу;
у НКЦПФР наявне звернення (скарга) від фізичних/юридичних осіб про ознаки порушення заявником вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів НКЦПФР.
Розгляд заяви про надання дозволу та поданих відповідно до цього Положення документів відновлюється НКЦПФР після припинення обставин, що спричинили зупинення їх розгляду.
З дня, коли обставина, що спричинила зупинення розгляду заяви про надання дозволу та поданих відповідно до цього Положення документів, перестала існувати, перебіг їх строку розгляду продовжується з моменту, що передував такому зупиненню.
( розділ IV доповнено новим пунктом 5 згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95, у зв'язку з цим пункти 5 - 11 вважати відповідно пунктами 6 - 12 )
6. За письмовим зверненням заявника, поданим до НКЦПФР офіційним каналом зв'язку протягом строку розгляду його заяви та відповідних документів, про відмову від розгляду НКЦПФР цієї заяви у зв'язку з відмовою від отримання відповідної адміністративної послуги згідно з поданою заявою або з метою доопрацювання поданих документів, НКЦПФР з дати отримання такого звернення припиняє розгляд поданих відповідно до цього Положення документів, про що не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника офіційним каналом зв'язку. Подані документи вважаються такими, що повернуті заявнику. Після доопрацювання заявник подає документи у загальному порядку.
( пункт 6 розділу IV у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
7. За наслідками розгляду заяви та поданих документів НКЦПФР не пізніше тридцяти календарних днів з дати надходження заяви про надання дозволу та документів, що додаються до неї, виносить постанову про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу.
( пункт 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
8. Підставами для винесення постанови про відмову у наданні дозволу є:
( абзац перший пункту 8 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
недостовірність даних, указаних у заяві про надання дозволу та документах, поданих управителем для отримання дозволу;
невідповідність управителя згідно з поданими документами вимогам законодавства та цього Положення;
невідповідність поданих документів, що додаються до заяви, вимогам законодавства;
( абзац четвертий пункту 8 розділу IV із змінами внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
неусунення виявлених недоліків, що стали підставою для залишення заяви про надання дозволу без руху, у тому числі у строк, встановлений у повідомленні НКЦПФР про залишення заяви без руху відповідно до пункту 2 цього розділу.
( пункт 8 розділу IV доповнено абзацом п'ятим згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
9. Про винесену постанову НКЦПФР протягом трьох робочих днів з дня її винесення повідомляє заявника офіційним каналом зв'язку.
( абзац перший пункту 9 розділу IV із змінами внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95, із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
У постанові про відмову у наданні дозволу зазначаються підстави такої відмови.
( абзац другий пункту 9 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
10. У разі відмови у наданні дозволу на підставі виявлення недостовірних даних у заяві про надання дозволу та документах, поданих для отримання дозволу, управитель може подати до НКЦПФР нову заяву про надання дозволу не раніше ніж через три місяці з дати винесення постанови про відмову у наданні дозволу.
( пункт 10 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
11. У разі відмови у наданні дозволу на підставі невідповідності заявника вимогам законодавства та/або невідповідності поданих документів, що додаються до заяви, вимогам законодавства заявник може подати до НКЦПФР нову заяву про надання дозволу після усунення причин, що були підставою для відмови у наданні дозволу.
12. Постанова про відмову у наданні дозволу може бути оскаржена в судовому порядку.
( пункт 12 розділу IV із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
V. Зупинення дії та анулювання дозволу
1. Підставами для зупинення дії дозволу можуть бути:
невиконання управителем вимог цього Положення;
зупинення дії ліцензії;
початок процедури ліквідації управителя, відповідно до чинного законодавства.
2. Строк зупинення дії дозволу обмежений строком дії дозволу.
У разі зупинення дії дозволу через невиконання управителем вимог цього Положення, дію дозволу може бути відновлено за заявою управителя, складеною у довільній формі, з додаванням документів, що підтверджують усунення причин, що стали підставою для зупинення дії дозволу.
( пункт 2 розділу V доповнено абзацом другим згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
У разі зупинення дії дозволу у зв'язку із зупиненням дії ліцензії, дія дозволу зупиняється на строк зупинення дії ліцензії. У цьому випадку дія дозволу відновлюється на наступний день після дня відновлення дії ліцензії.
( пункт 2 розділу V доповнено абзацом третім згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
3. Підставами для анулювання дозволу є:
заява управителя про анулювання дозволу;
рішення про скасування державної реєстрації управителя;
рішення/постанова НКЦПФР про анулювання управителю ліцензії.
( абзац четвертий пункту 3 розділу V із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
4. Рішення про зупинення/відновлення дії або анулювання дозволу приймає НКЦПФР шляхом винесення відповідної постанови.
Про винесену постанову НКЦПФР протягом трьох робочих днів з дня її винесення повідомляє управителя офіційним каналом зв'язку.
( пункт 4 розділу V із змінами внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95, у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
5. Постанова про зупинення дії або анулювання дозволу може бути оскаржена в судовому порядку.
( пункт 5 розділу V із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.09.2024 р. № 09/21/1132/К03 )
Директор департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів | Ірина КУРОЧКІНА |
Додаток 1
до Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
(підпункт 1 пункту 2 розділу III)
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку |
Заява
про надання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б
( додаток 1 у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
Додаток 2
до Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
(підпункт 1 пункту 2 розділу III)
Перелік (опис)
документів, що подаються для отримання дозволу на право прийняття управителем на себе комерційних ризиків при створенні ФФБ виду Б
N з/п | Документ, що подається для отримання дозволу | Кількість аркушів | Зазначити вид інформації (конфіденційна-1 або неконфіденційна) |
1 | 2 | 3 | 4 |
1 | |||
2 | |||
3 |
____________ -1До конфіденційної інформації відноситься інформація, передбачена Законами України "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації". "___" ____________ 20__ року |
( додаток 2 у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
Додаток 3
до Положення про надання управителю дозволу на право прийняття на себе комерційних ризиків при створенні фонду фінансування будівництва виду Б
(підпункт 8 пункту 2 розділу III)
Довідка
про наявність в управителя кваліфікованих працівників
( додаток 3 у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.01.2024 р. № 9, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2024 р. № 95 )
____________