• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку | Рішення, Порядок від 17.11.2021 № 1124
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 17.11.2021
  • Номер: 1124
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 17.11.2021
  • Номер: 1124
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
17.11.2021 м. Київ № 1124
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
03 лютого 2022 р. за № 147/37483
Про затвердження Порядку надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку
( Із змінами і доповненнями, внесеними  рішеннями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку  від 19 липня 2023 року № 798, від 26 березня 2024 року № 352 ( враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії  з цінних паперів та фондового ринку від 24 квітня 2024 року № 503 )
Відповідно до пункту 37-23 частини другої статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, що додається.
2. Юридичному департаменту (Мартиненко І.) забезпечити:
подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Лібанова М.
 

Голова Комісії

Руслан МАГОМЕДОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ
 
Протокол засідання Комісії
від 17 листопада 2021 р. № 53
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
17 листопада 2021 року № 1124
(у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
від 26 березня 2024 року № 352)
Порядок
надання адміністративних послуг Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку
1. Цей Порядок визначає процедуру надання Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) адміністративних послуг на ринках капіталу та організованих товарних ринках.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
адміністративна послуга на ринках капіталу та організованих товарних ринках (далі - адміністративна послуга) - результат вчинення НКЦПФР реєстраційної дії та/або інших дій, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків, на підставі поданої фізичною або юридичною особою (далі - заявник) заяви та всіх необхідних документів відповідно до нормативно-правових актів НКЦПФР;
адміністративна справа - справа щодо вчинення реєстраційної дії та/або інших дій, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків фізичної або юридичної особи, розгляд якої здійснюється НКЦПФР;
адміністративне провадження - сукупність процедурних дій та процедурних рішень, що вчиняються НКЦПФР при наданні адміністративної послуги;
адміністративний акт - рішення НКЦПФР, розпорядження уповноваженої особи НКЦПФР, наказ Голови НКЦПФР або юридично значуща дія НКЦПФР, прийняті (вчинені) НКЦПФР за результатами розгляду справи про надання адміністративної послуги.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про адміністративну процедуру".
3. Порядок надання адміністративних послуг НКЦПФР здійснюється у відповідності до наступних принципів:
1) верховенство права, у тому числі законності та юридичної визначеності;
2) рівність перед законом;
3) обґрунтованість;
4) безсторонність (неупередженість);
5) добросовісність і розсудливість;
6) пропорційність;
7) відкритість;
8) своєчасність і розумний строк;
9) ефективність;
10) презумпція правомірності дій та вимог особи;
11) офіційність;
12) гарантування права особи на участь в адміністративному провадженні;
13) гарантування ефективних засобів правового захисту.
4. Перелік адміністративних послуг, що надаються НКЦПФР, затверджується рішенням НКЦПФР.
5. НКЦПФР розміщує на своєму офіційному вебсайті перелік адміністративних послуг, інформацію про порядок надання адміністративних послуг, документ нормативно-технічного характеру, що регулює порядок взаємодії заявника та НКЦПФР під час подання та обробки документів, поданих в електронній формі, для отримання адміністративних послуг засобами комплексної інформаційної системи (далі - КІС), графік роботи НКЦПФР. НКЦПФР також забезпечує вільний доступ до приміщення НКЦПФР у робочий час, у тому числі належні умови для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, шляхом залучення відповідальних працівників для здійснення супроводження таких осіб у приміщенні НКЦПФР.
6. На кожну адміністративну послугу НКЦПФР затверджує інформаційну і технологічну картки:
1) інформаційна картка адміністративної послуги містить інформацію про:
суб'єкта надання адміністративної послуги (найменування, місцезнаходження, режим роботи, телефон, адресу електронної пошти, вебсайту та посилання на засоби КІС);
перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, порядок та спосіб їх подання, а у разі потреби - інформацію про умови чи підстави отримання адміністративної послуги;
платність або безоплатність адміністративної послуги, розмір та порядок внесення плати за платну адміністративну послугу;
строк надання адміністративної послуги;
результат надання адміністративної послуги;
можливі способи отримання відповіді (результату);
акти законодавства, що регулюють порядок та умови надання адміністративної послуги.
Інформаційна картка адміністративної послуги оприлюднюється (розміщується) на офіційному вебсайті НКЦПФР;
2) у технологічній картці адміністративної послуги зазначаються:
етапи опрацювання звернення про надання адміністративної послуги;
відповідальна посадова особа;
структурні підрозділи, відповідальні за етапи (дію, рішення);
строки виконання етапів (дії, рішення).
7. Заява та документи для надання адміністративної послуги подаються до НКЦПФР відповідно до нормативно-правових актів НКЦПФР разом із описом переліку поданих документів:
у паперовій формі - на адресу: вул. Князів Острозьких, 8, корпус 30, м. Київ, 01010;
у електронній формі - засобами КІС за покликанням: kis.nssmc.gov.ua.
У випадках подання заяви та документів засобами КІС взаємодія між НКЦПФР і заявником здійснюється засобами КІС відповідно до документа нормативно-технічного характеру, затвердженого НКЦПФР.
Підтвердженням отримання заявником повідомлень, листів, адміністративних актів НКЦПФР засобами КІС є відображення реєстраційних реквізитів (номер та дата) у журналі КІС, що є доступним заявнику та ведеться відповідно до документа нормативно-технічного характеру, затвердженого НКЦПФР.
8. Заява, документи та опис переліку поданих документів, подані у паперовій або електронній формі, повинні містити підпис заявника.
Підпис електронних документів, створених заявником в електронній формі або створених заявником як електронна копія паперового документа (сканкопія), здійснюється із застосуванням електронного підпису заявника:
1) для юридичної особи - що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який повинен містити ідентифікаційні дані юридичної особи - заявника, представником якого є уповноважена особа (повне або офіційне скорочення найменування та ідентифікаційний код юридичної особи);
2) для фізичної особи - що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який повинен містити ідентифікаційні дані фізичної особи.
У разі якщо кваліфікований сертифікат відкритого ключа заявника не містить даних, зазначених цим пунктом, такі електронні документи не приймаються НКЦПФР.
Електронний підпис заявника, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, має міститись на заяві та кожному окремому електронному документі, подання якого передбачено нормативно-правовими актами НКЦПФР, а також на описі переліку поданих документів.
9. Перелік документів, необхідних для отримання кожної адміністративної послуги, та вимоги до їх оформлення, встановлюються відповідним нормативно-правовим актом НКЦПФР.
Не допускається вимагання від заявника документів, не визначених нормативно-правовими актами НКЦПФР або у формі, не встановленій нормативно-правовими актами НКЦПФР, крім випадків, визначених законом та/або нормативно-правовими актами НКЦПФР.
10. При наданні адміністративних послуг (окрім тих, за отримання яких справляється державне мито відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито") справляється плата, розмір якої, визначається окремим нормативно-правовим актом НКЦПФР.
11. Плата за надання адміністративної послуги вноситься заявником одноразово за весь комплекс дій НКЦПФР, необхідних для отримання адміністративної послуги.
12. Заява реєструється НКЦПФР в день її надходження.
Відмова в реєстрації заяви не допускається.
НКЦПФР у день надходження заяви, на вимогу заявника або його представника, але не пізніше трьох робочих днів, надсилає (надає) йому письмове підтвердження реєстрації такої заяви із зазначенням дати та номера реєстрації.
Реєстрація заяви, поданої в електронній формі, здійснюється у журналі КІС, що супроводжується автоматично надісланим електронним повідомленням на зазначену заявником електронну адресу.
13. У разі якщо вирішення порушених у заяві питань не належить до компетенції НКЦПФР, заява невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше п'яти робочих днів, надсилається уповноваженою особою НКЦПФР за належністю до іншого адміністративного органу для розгляду по суті, про що в той самий день письмово повідомляється заявник.
14. У разі якщо заяву та документи подано з порушенням встановлених нормативно-правовими актами НКЦПФР вимог уповноважена особа НКЦПФР приймає рішення про залишення заяви без руху, про що заявнику протягом трьох робочих днів за підписом такої особи надсилається письмове повідомлення з обґрунтуванням.
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У повідомленні НКЦПФР встановлює строк, достатній для усунення заявником виявлених недоліків, але не менший ніж три робочі дні.
За клопотанням заявника НКЦПФР може продовжити строк усунення виявлених недоліків.
У разі якщо заявник усунув виявлені недоліки у строк, встановлений НКЦПФР, заява та документи вважаються поданими в день їх первинного подання. При цьому строк розгляду справи продовжується на строк залишення заяви без руху, оплата за надання адміністративної послуги додатково не вноситься.
Повторне залишення без руху заяви, в якій усунуто виявлені недоліки, не допускається.
У випадку надсилання повідомлення засобами КІС, таке повідомлення вважається доведеним до відома заявника з моменту відображення реєстраційних реквізитів (номер та дата) у журналі КІС, що є доступним заявнику та ведеться відповідно до документа нормативно-технічного характеру, затвердженого НКЦПФР.
15. Заява не підлягає розгляду з підстав, передбачених статтею 45 Закону України "Про адміністративну процедуру".
Про відмову у прийнятті заяви та документів, що не підлягають розгляду уповноважена особа НКЦПФР невідкладно повідомляє заявника, але не пізніше трьох робочих днів.
У випадку надсилання повідомлення засобами КІС, таке повідомлення вважається доведеним до відома особи з моменту відображення реєстраційних реквізитів (номер та дата) у журналі КІС.
16. Строк надання адміністративної послуги не може перевищувати строку, встановленого законом або відповідним нормативно-правовим актом НКЦПФР.
Якщо протягом встановленого строку надання адміністративної послуги неможливе, такий строк може бути одноразово продовжений, але не більше ніж на п'ятнадцять календарних днів, якщо інше не передбачено законом або нормативно-правовим актом НКЦПФР, про що заявник повідомляється у письмовій формі з обґрунтуванням прийнятого рішення не пізніше ніж за три робочі дні до завершення встановленого строку.
17. Адміністративне провадження про надання адміністративної послуги починається з дати реєстрації заяви, про що заявник повідомляється не пізніше трьох робочих днів після його початку.
У повідомленні зазначаються права та обов'язки заявника, у тому числі порядок ознайомлення з матеріалами, а також способи подання ним своїх пояснень та зауважень у справі та строк, протягом якого особа має право їх подати.
Про початок адміністративного провадження повідомляються заінтересовані особи шляхом розміщення повідомлення на офіційному вебсайті НКЦПФР.
Заінтересована особа може залучатися до участі в адміністративному провадженні НКЦПФР за його ініціативою або за клопотанням іншого учасника адміністративного провадження.
Особа, право, свобода чи законний інтерес якої зачіпається справою, може клопотати про отримання статусу заінтересованої особи.
18. НКЦПФР зупиняє адміністративне провадження, у тому числі на вимогу заявника, у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, яка розглядається судом або іншим адміністративним органом (до набрання законної сили рішенням суду або вирішення питання адміністративним органом в іншій справі), про що повідомляється заявник.
НКЦПФР може зупинити адміністративне провадження, у тому числі за заявою заявника, у разі:
1) перебування учасника адміністративного провадження у довгостроковому відрядженні, якщо його особиста участь буде визнана обов'язковою (до повернення особи з відрядження);
2) виникнення інших обставин, що перешкоджають вирішенню справи;
3) з інший підстав, передбачених нормативно-правовими актами НКЦПФР.
Адміністративне провадження відновлюється за ініціативою НКЦПФР або за заявою заявника після припинення обставини, що спричинила зупинення адміністративного провадження, про що повідомляється заявник.
При зупиненні надання адміністративної послуги перебіг строку зупиняється.
З дня, коли обставина, що спричинила зупинення адміністративного провадження, перестала існувати, перебіг строку провадження продовжується з моменту, що передував такому зупиненню.
19. Учасники адміністративного провадження мають право:
1) отримувати роз'яснення щодо порядку здійснення адміністративного провадження, а також щодо змісту своїх прав та обов'язків у межах адміністративного провадження, визначених законом;
2) брати участь в адміністративному провадженні особисто або через своїх представників;
3) ознайомлюватися з матеріалами справи (крім відомостей, що відповідно до закону віднесені до інформації з обмеженим доступом), робити з них витяги, копії тощо, у тому числі з використанням технічних засобів, під час здійснення та після завершення адміністративного провадження, отримувати інформацію про процедурні дії та процедурні рішення, вчинені (прийняті) під час здійснення адміністративного провадження;
4) бути заслуханими НКЦПФР з питань, що є предметом адміністративного провадження, до прийняття адміністративного акта, який може негативно вплинути на право, свободу чи законний інтерес такого учасника;
5) отримувати та надавати документи, інші докази, що стосуються обставин справи;
6) бути проінформованими про дату, час і місце розгляду справи (в разі його проведення);
7) подавати клопотання про:
відвід уповноваженої особи НКЦПФР, яка розглядає справу, а також відвід особи, яка сприяє розгляду справи;
залучення до участі в адміністративному провадженні іншого учасника та/або особи, яка сприяє розгляду справи;
витребування документів або відомостей, необхідних для розгляду та вирішення справи;
призначення експертизи, отримання консультації та/або висновку спеціаліста;
зупинення адміністративного провадження;
поновлення адміністративного провадження;
продовження строку здійснення адміністративного провадження;
відмову від розгляду заяви та закриття адміністративного провадження;
вчинення іншої дії, що не суперечить закону та сприяє розгляду справи.
Уповноважена особа НКЦПФР розглядає клопотання протягом трьох робочих днів з дня його надходження та приймає рішення щодо нього.
У разі відмови у задоволенні клопотання уповноважена особа НКЦПФР невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів, інформує про це із зазначенням мотивів такої відмови.
Учасник адміністративного провадження має право подавати до НКЦПФР письмові пояснення та/або зауваження у справі, включно з доказами, на будь-якому етапі провадження до моменту прийняття адміністративного акта, а у разі проведення розгляду - до дня проведення розгляду справи.
Учасник адміністративного провадження має право бути заслуханим НКЦПФР до прийняття рішення у справі, якщо таке рішення може негативно вплинути на його право, свободу чи законний інтерес, крім випадків, передбачених ЗУ "Про адміністративну процедуру".
НКЦПФР інформує учасника адміністративного провадження про можливі негативні наслідки його неучасті у провадженні та ненадання пояснень та/або заперечень у справі, у тому числі у разі оскарження адміністративного акта.
20. НКЦПФР під час розгляду заяви та наданих до неї документів встановлює наявність та достатність матеріалів для надання адміністративної послуги, а також за необхідності:
1) витребовує додатково документи та відомості, що перебувають у володінні органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, що належить до сфери його управління;
2) залучає до участі у надані адміністративної послуги заявника, повідомляє йому підстави надання адміністративної послуги та можливі наслідки прийняття адміністративного акта;
3) повідомляє заінтересованим особам про початок розгляду заяви та наданих до неї документів, а також про їх права на участь у розгляді заяви про надання адміністративної послуги;
4) повідомляє учасникам адміністративного провадження порядок ознайомлення з матеріалами, їхні права та обов'язки;
5) надає учасникам адміністративного провадження можливість подати документи, клопотання, пояснення та зауваження, довести обставини, що мають значення для вирішення справи;
6) вирішує питання про необхідність залучення до участі в адміністративному провадженні осіб, які сприяють розгляду справи, призначення експертизи, проведення слухання у справі;
7) виконує інші передбачені законодавством обов'язки у рамках адміністративного провадження.
21. НКЦПФР витребовує документи та відомості, необхідні для надання адміністративної послуги, з дотриманням принципу офіційності.
Подання заявником заяви (особисто або через свого представника) вважається наданням такою особою згоди на збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про неї, що міститься у витребовуваних документах та відомостях.
Захист і обробка персональних даних, що містяться в документах та відомостях, що витребовуються НКЦПФР, здійснюються згідно із Законом України "Про захист персональних даних".
22. Під час надання адміністративної послуги та після її завершення НКЦПФР надає в розумні строки, але не більше ніж 30 календарних днів, та за письмовим запитом його учаснику можливість ознайомлюватись з матеріалами адміністративної справи (крім відомостей, які відповідно до закону віднесені до інформації з обмеженим доступом), робити з них витяги, знімати копії, у тому числі із використанням технічних засобів.
НКЦПФР може бути обмежено право ознайомлюватись з матеріалами справи, одержувати копії документів та відомостей, за умови та протягом строку дії обмеження доступу до таких документів чи відомостей згідно із законодавством про захист інформації. Документи, що містять персональні дані, комерційну чи професійну таємницю, можуть надаватись лише в обсязі, що об'єктивно необхідним для розгляду адміністративної справи або захисту прав її учасників.
Знайомитись з матеріалами адміністративної справи учасник має право у приміщенні НКЦПФР та в присутності посадової особи НКЦПФР.
НКЦПФР за можливості забезпечує учасникам безоплатний віддалений доступ у режимі реального часу до всіх матеріалів справи, що зберігаються в електронній формі.
23. НКЦПФР неупереджено досліджує всі обставини справи, у тому числі ті, що є сприятливими, а також ті, що є несприятливими для учасників адміністративного провадження.
Забороняється вимагати від учасника адміністративного провадження надання доказів, які не стосуються обставин справи, а також всупереч принципу офіційності, згідно яким обов'язок збирання доказів покладений на НКЦПФР.
24. З метою забезпечення належного, об'єктивного та швидкого з'ясування обставин справи може проводитися слухання у справі.
Слухання у справі проводиться уповноваженою(ими) особою(ами) НКЦПФР в приміщенні НКЦПФР.
Перед початком слухання уповноважена(і) особа(и) НКЦПФР перевіряє(ють) явку і встановлює(ють) особи тих, хто з'явився, та перевіряє(ють) повноваження представників, а також роз'яснює(ють) учасникам адміністративного провадження їхні права та обов'язки.
Слухання у справі розпочинається з оголошення повідомлення про суть справи.
Уповноважена(і) особа(и) НКЦПФР застосовує(ють) усне попередження до особи, яка не дотримується порядку, а у разі повторного порушення приймає(ють) рішення про видалення такої особи із залу слухання.
Під час слухання у справі може проводитись фотозйомка, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів.
Слухання у справі оформлюється протоколом, у якому зазначаються:
1) дата, час і місце проведення слухання;
2) найменування та адреса НКЦПФР, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої(их) особи(осіб) НКЦПФР;
3) перелік учасників адміністративного провадження та осіб, які беруть участь у слуханні;
4) суть справи, що розглядається;
5) зміст клопотань, пояснень та зауважень учасників адміністративного провадження;
6) зміст пояснень осіб, які сприяють розгляду справи;
7) інші важливі для справи відомості.
25. Під час слухання уповноважена(і) особ(и) НКЦПФР:
1) заслуховує(ють) пояснення та зауваження учасників адміністративного провадження;
2) розглядає(ють) отриманні документи та відомості;
3) перевіряє(ють) та оцінює(ють) зібрані докази;
4) вчиняє(ють) інші дії, необхідні для з'ясування обставин справи.
26. Учасник адміністративного провадження під час проведення слухання у справі має право:
1) надавати усні та письмові пояснення та/або заперечення з питань, що стосуються справи;
2) ставити запитання, що мають значення для вирішення справи;
3) надавати документи та інші докази, доводити обставини;
4) подавати клопотання, якщо з поважних причин це неможливо до початку слухання.
27. Відмова заявника, за ініціативою якого розпочато адміністративне провадження, від розгляду його заяви є підставою для закриття такого провадження.
Адміністративне провадження закривається у разі:
1) подання заяви особою, яка не мала права на подання такої заяви;
2) якщо розгляд і вирішення питання, викладеного у заяві, не належить до компетенції НКЦПФР;
3) наявності адміністративного акта щодо вирішення справи про той самий предмет за участю того самого і з тих самих підстав та фактичних обставин;
4) якщо з того самого питання є судове рішення, що набрало законної сили;
5) в інших випадках, передбачених законодавством.
28. Результат надання адміністративної послуги оформлюється адміністративним актом відповідно до нормативно-правових актів НКЦПФР, який не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається заявнику.
29. Адміністративний акт у письмовій (електронній або паперовій) формі складається із вступної, мотивувальної, резолютивної та заключної частин.
У вступній частині зазначаються найменування НКЦПФР, дата прийняття адміністративного акта та його реєстраційний номер, відомості в обсязі, достатньому для встановлення заявника, та його контактні дані.
У мотивувальній частині адміністративного акта зазначаються:
1) дата подання заяви та стислий зміст вимоги, що в ній міститься;
2) фактичні обставини справи;
3) зміст документів та відомості, враховані під час розгляду справи;
4) посилання на докази або інші матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки адміністративного органу;
5) детальна правова оцінка обставин, виявлених НКЦПФР, та чітке значення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки виявлених обставин.
Мотивування не вимагається, якщо НКЦПФР задовольнила заяву, при цьому адміністративний акт не стосується прав, свобод чи законних інтересів інших осіб.
У резолютивній частині адміністративного акта зазначається суть прийнятого за результатами розгляду справи рішення.
У заключній частині зазначається строк набрання адміністративним актом чинності та спосіб визначення такого строку. В адміністративному акті, який негативно впливає на право, свободу чи законний інтерес заявника або покладає на нього певний обов'язок, зазначаються строки і порядок його оскарження.
30. Адміністративний акт набирає чинності з дня доведення його до відома заявника, якщо інший строк набрання ним чинності не передбачено самим адміністративним актом.
Адміністративний акт вважається доведеним до відома заявника:
1) з моменту вручення акта або отримання його поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення);
2) з моменту надсилання на адресу електронної пошти чи з використанням засобів КІС;
3) з моменту публічного оголошення, оприлюднення згідно з вимогами законодавства;
4) іншим шляхом, передбаченим нормативно-правовими актами НКЦПФР.
У разі якщо час отримання адміністративного акта, надісланого поштою або електронною поштою не зафіксовано, такий адміністративний акт вважається доведеним до відома заявника на п'ятий календарний день з дня його надсилання.
Інформація про час та спосіб доведення адміністративного акта до відома заявника визначається НКЦПФР та фіксується уповноваженою особою НКЦПФР у матеріалах справи.
У випадку доведення адміністративного акта до відома заявника засобами КІС, інформація про час його доведення до відома фіксується у відповідному журналі КІС.
Адміністративний акт вважається доведеним до відома заявника засобами КІС з моменту відображення реєстраційних реквізитів (номер та дата) у журналі КІС.
31. Дії або бездіяльність НКЦПФР у сфері надання адміністративних послуг можуть бути оскаржені до суду відповідно до законодавства.
 

Директор
юридичного департаменту

І. Мартиненко
( Порядок із змінами внесеними згідно з рішенням Національної  комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.07.2023 р. № 798, у редакції рішення Національної комісії з цінних  паперів та фондового ринку від 26.03.2024 р. № 352, враховуючи зміни, внесені рішенням Національної комісії  з цінних паперів та фондового ринку від 24.04.2024 р. № 503 )