• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності

Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту  | Наказ, Рекомендації, Заява, Форма типового документа, Склад колегіального органу, Положення від 05.09.2007 № 3162 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту
  • Тип: Наказ, Рекомендації, Заява, Форма типового документа, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 05.09.2007
  • Номер: 3162
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
05.09.2007 N 3162
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 20 від 05.01.2011 )
Про організацію ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3796 від 16.09.2008 N 1877 від 02.06.2009 N 302 від 09.02.2010 N 718 від 22.03.2010 N 3309 від 23.09.2010 N 3796 від 27.10.2010 )
З метою створення рівних можливостей суб'єктам господарської діяльності у сфері фізичної культури і спорту, забезпечення прав і законних інтересів держави та споживачів фізкультурно-оздоровчих і спортивних послуг, колегіальності та упорядкування в роботі з організації ліцензування, на підставі Законів України "Про фізичну культуру і спорт", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", постанов Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1573 "Про затвердження Положення про Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту", від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності", від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
- Положення про ліцензійну комісію Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту (додаток 1);
- склад ліцензійної комісії Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту (додаток 2);
- форму бланків заяв про видачу ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, видачу копії ліцензії, переоформлення ліцензії, видачу дубліката ліцензії, анулювання ліцензії, заяви на здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності з іншого виду спорту (додаток 3);
- розпорядок прийому документів від суб'єктів господарської діяльності для отримання ліцензій, копій та дублікатів ліцензій відділом ліцензування фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності та контролю за дотриманням ліцензійних умов департаменту фізичного виховання та неолімпійських видів спорту Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту (додаток 4).
2. Схвалити:
- Методичні рекомендації з питань оформлення та подання суб'єктами господарювання до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту документів для отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності (додаток 5).
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 19.09.2005 N 2036 "Про організацію ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності" (зі змінами та доповненнями від 01.03.2006 N 622, 08.06.2006 N 1930, 07.07.2006 N 2303, 01.11.2006 N 3696, 23.02.2007 N 498).
4. Відділу ліцензування фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності та контролю за дотриманням ліцензійних умов департаменту фізичного виховання та неолімпійських видів спорту (Довгодько В.Д.) разом з відділом взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю департаменту стратегічного планування та організаційної роботи (Довга Е.Ю.) забезпечити розміщення на веб-сайті Міністерства документи та матеріали з питань ліцензування.
5. Рекомендувати структурним підрозділам у справах сім'ї, молоді та спорту, Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Всеукраїнському центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" в межах компетенції, забезпечити надання методично-консультативної допомоги суб'єктам господарювання відповідно до методичних рекомендацій з питань оформлення та подання суб'єктами господарювання до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту документів для отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Христоєва В.А.
Міністр В.П.Корж
Додаток 1
до наказу Міністерства
України у справах сім'ї,
молоді та спорту
05.09.2007 N 3162
ПОЛОЖЕННЯ
про ліцензійну комісію Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
1. Загальні положення
1.1. Ліцензійна комісія (далі - Комісія) створюється Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту (далі - Міністерство) як дорадчий орган для розгляду заяв суб'єктів господарювання та прийняття рішень рекомендаційного характеру (далі - рішення) щодо видачі, відмови у видачі, анулювання ліцензій та визнання ліцензій недійсними.
1.2. Метою ліцензування є створення рівних можливостей суб'єктам господарської діяльності на ринку надання фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг, забезпечення прав і законних інтересів держави та споживачів цих послуг, колегіальності у прийнятті рішень з видачі, відмови у видачі, анулювання ліцензій та визнання ліцензій недійсними.
1.3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України та законів України, а також актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням
1.4. До складу Комісії входять: заступник Міністра, що її очолює, відповідно до розподілу обов'язків, можуть входити керівники або заступники керівників структурних підрозділів Міністерства, державні та провідні тренери штатних збірних команд України, працівники інших центральних органів виконавчої влади (за згодою їх керівників), а також представники підприємств, установ та організацій різних форм власності (за згодою).
1.5. Міністр за поданням департаменту фізичного виховання та неолімпійських видів спорту затверджує наказом склад Комісії та визначає з її складу заступника голови Комісії і відповідального секретаря Комісії.
2. Основні завдання Комісії
Основними завданнями Комісії є:
2.1. Розгляд матеріалів і прийняття рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії на право здійснення суб'єктами господарювання відповідного виду або комплексу видів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.
2.2. Розгляд випадків порушення ліцензіатами Ліцензійних умов та прийняття рішення про анулювання ліцензії та визнання її недійсною.
2.3. Здійснення контролю за дотриманням ліцензіатами вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів.
2.4. Узагальнення практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері ліцензування, внесення пропозицій щодо їх удосконалення.
3. Права Комісії
Комісія має право:
3.1. На підставі розгляду поданих матеріалів приймати рішення про:
- видачу ліцензії (копії, дубліката ліцензії, переоформлення ліцензії);
- відмову у видачі ліцензії;
- анулювання ліцензії;
- визнання ліцензії недійсною.
3.1.1. Рішення про видачу ліцензії приймається у разі, коли розглянуті документи повністю відповідають вимогам чинного законодавства та нормативно-правовим актам.
3.1.2. Відмова у видачі ліцензії здійснюється у разі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії або невідповідності заявника ліцензійним умовам.
Повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії або про відмову у видачі ліцензії надсилається (видається) заявникові в письмовій формі протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення. У рішенні зазначаються підстави такої відмови.
3.1.3. Комісія має право приймати рішення про анулювання ліцензії у разі:
- заяви ліцензіата про анулювання ліцензії;
- акта про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов;
- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
- нотаріально засвідченої копії свідоцтва про смерть фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
- акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;
- акта про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі - підприємцю для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
- акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
- акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов;
- відсутності можливості у ліцензіата забезпечити виконання Ліцензійних умов;
- акта про відмову ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
3.1.4. Якщо заявник протягом тридцяти календарних днів з дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії не подав документ, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, або не звернувся до Міністерства для отримання оформленої ліцензії, Комісія може прийняти рішення про визнання такої ліцензії недійсною.
3.2. Розглядати стан дотримання ліцензіатами вимог Ліцензійних умов і законодавства у сфері ліцензування та приймати відповідні рішення щодо усунення виявлених недоліків.
3.3. Заслуховувати на своїх засіданнях керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності з питань дотримання ними вимог Ліцензійних умов.
3.4. Заслуховувати на своїх засіданнях звіти працівників Міністерства (за згодою їх керівників), а також керівників структурних підрозділів з питань молоді та спорту, фізичної культури і спорту АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Всеукраїнського центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" стан про ліцензування та контроль за дотриманням Ліцензійних умов.
3.5. Вносити керівництву Міністерства пропозиції щодо удосконалення системи ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.
4. Організація роботи Комісії
4.1. Періодичність засідань Комісії визначається її головою, виходячи з наявності поданих документів. Засідання Комісії проводить її голова, а у разі відсутності за його дорученням - заступник голови Комісії.
4.2. Рішення Комісії можуть прийматись як на її засіданнях, так і шляхом опитування членів Комісії.
4.2.1. Рішення Комісії, прийняте шляхом опитування її членів, є правомірним, якщо за нього проголосувало більше половини складу Комісії.
Процедура прийняття рішення комісії шляхом опитування застосовується у період між засіданнями комісії. Рішення про її застосування приймає голова Комісії з власної ініціативи, або за пропозицією інших членів Комісії. Опитування проводиться засобом доведення до відома членів комісії змісту проекту рішення із зауваженнями висловленими іншими членами комісії у разі їх існування з використанням телефонного зв'язку, електронної пошти, факсу чи в будь-який інший спосіб.
Член Комісії не пізніше ніж протягом однієї години після ознайомлення з проектом рішення у зазначений спосіб письмово повідомляє секретаря Комісії про свою позицію щодо прийняття рішення.
4.2.2. Рішення на засіданнях Комісії приймаються відкритим голосуванням, більшістю голосів її членів, які присутні. У разі рівної кількості голосів прийнятим вважається рішення, за яке проголосував головуючий на засіданні Комісії.
4.2.3. Рішення Комісії оформляється протоколом протягом трьох робочих днів з дати її проведення, який завіряється підписами голови Комісії і відповідального секретаря Комісії та затверджується наказом Міністра, а у разі його відсутності заступником Міністра відповідно до розподілу обов'язків, що є підставою для видачі ліцензії, копій ліцензії, переоформлення ліцензії, видачі дубліката ліцензії та анулювання ліцензії.
4.3. Рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі приймаються не пізніше десяти робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до заяви.
4.4. Комісія приймає рішення про анулювання ліцензії протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття із зазначенням підстав анулювання.
4.4.1. Розгляд питань про анулювання ліцензії на підставі акта про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов здійснюється Комісією з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його уповноваженого представника.
4.5. Відповідальний секретар Комісії протягом 7 днів з дня надходження документів до Міністерства готує проект порядку денного та запрошує членів Комісії на засідання, веде та оформляє протокол засідання, систематизує узагальнює подані матеріали та готує інформацію до засідання Комісії щодо наявності документів, визначених вимогами чинного законодавства.
4.6. Засідання Комісії є правомочним за умов присутності не менш ніж половини членів її складу.
4.7. На підставі наказу про видачу ліцензії не пізніше ніж за три робочі дні з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, заповнюється бланк ліцензії єдиного зразка, робиться відповідний запис у ліцензійному реєстрі суб'єктів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності, після чого ліцензія видається керівнику суб'єкта господарювання або за його довіреністю - уповноваженій особі.
4.8. Ліцензії підписуються Міністром, а у разі його відсутності заступником Міністра згідно з розподілом обов'язків.
5. Оскарження рішення Комісії
5.1. Рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через десять днів з дня його прийняття.
Якщо ліцензіат протягом цього часу подає скаргу до експертно-апеляційної ради при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва, дія вищезазначеного рішення Міністерства зупиняється до прийняття Держпідприємництвом відповідного рішення.
Запис про дату та номер рішення про анулювання ліцензії вноситься до ліцензійного реєстру суб'єктів фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності не пізніше наступного робочого дня після набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії.
5.2. Рішення про відмову у видачі ліцензії, про анулювання ліцензії можуть бути оскаржені у судовому порядку.
Додаток 2
до наказу Міністерства
України у справах сім'ї,
молоді та спорту
05.09.2007 N 3162
СКЛАД
ліцензійної комісії Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
1. Домашенко
Анатолій Васильович
- заступник Міністра, голова комісії;
2. Уманець
Ніна Дмитрівна
- директор департаменту фізичного
виховання та масового спорту, заступник
голови комісії;
3. Желудков
Віктор Костянтинович
- начальник відділу ліцензування та
контролю за дотриманням ліцензійних
умов, член комісії;
4. Гуджил
Олена Олексіївна
- головний спеціаліст відділу
ліцензування та контролю за дотриманням
ліцензійних умов департаменту фізичного
виховання та масового спорту,
відповідальний секретар комісії;
5. Делієв
Ігор Анатолійович
- президент федерації бодібілдингу
України, член комісії (за згодою);
6. Заостровцев
Андрій Валентинович
- віце-президент федерації спортивного
більярду України, член комісії (за
згодою);
7. Маріуц
Олександр Петрович
- головний спеціаліст відділу
моніторингу фізичної культури, член
комісії;
8. Макидон
Максим Миколайович
- заступник начальника управління
правового забезпечення - начальник
відділу договірно-правової роботи, член
комісії;
9. Мирський
Леонід Михайлович
- начальник відділу дитячо-юнацького та
резервного спорту, член комісії;
10. Мічуда
Юрій Петрович
- завідувач кафедри менеджменту і
економіки Національного університету
фізичного виховання і спорту України,
член комісії (за згодою);
11. Нич
Іван Іванович
- заступник начальника управління
справами - начальник відділу
експлуатації спортивних споруд, член
комісії;
12. Папуша
Андрій Васильович
- виконавчий директор Всеукраїнської
федерації спортивного боулінгу, член
комісії (за згодою);
13. Прохоренков
Сергій Дмитрович
- завідувач сектору з питань запобігання
та протидії корупції, член комісії;
14. Федюшина
Тетяна Андріївна
- заступник директора департаменту,
начальник відділу моніторингу фізичної
культури, член комісії.
( Додаток 2 в редакції Наказів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3796 від 16.09.2008, N 718 від 22.03.2010, N 3309 від 23.09.2010, N 3796 від 27.10.2010 )
Додаток 3
до наказу Міністерства
України у справах сім'ї,
молоді та спорту
05.09.2007 N 3162
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ЗАЯВА
ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЇ
Заявник: ____________________________________________________
найменування юридичної особи або прізвище, ім'я,
по батькові фізичної особи
__________________________________________________________________
паспортні дані (серія, номер паспорта,
коли і ким виданий) фізичної особи
__________________________________________________________________
(назва торгової марки, якою користується
юридична (фізична) особа)
Керівник: ___________________________________________________
прізвище, ім'я, по батькові та посада керівника
юридичної особи
Організаційно-правова форма: ________________________________
Код (КОПФГ): ________________________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи / Ідентифікаційний номер
фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів:
__________________________________________________________________
Місцезнаходження юридичної особи / місце проживання фізичної
особи: ___________________________________________________________
N тел./факс _________________________ E-MAIL ________________
Місцезнаходження філій, інших відокремлених підрозділів
(місце проведення діяльності) ____________________________________
N тел./факс ________________________ E-MAIL _________________
Розрахунковий рахунок N _________________ в _________________
__________________________________________________________________
найменування кредитної установи
Валютний рахунок N ___________________ в ____________________
__________________________________________________________________
найменування кредитної установи
Просить видати ліцензію на провадження таких видів
фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності:
----
---- Організація та проведення спортивних занять
професіоналів та любителів спорту
(__________________________________________________________);
(види спорту)
----
----Діяльність з підготовки спортсменів до змагань з різних
видів спорту, визнаних в Україні
(___________________________________________________________)
(види спорту)
Термін дії ліцензії необмежений.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЩО ДОДАЮТЬСЯ ДО ЗАЯВИ:
Копія свідоцтва про державну реєстрацію, робоча програма, копія паспорта спортивної споруди, копія документа, що підтверджує право власності суб'єкта господарської діяльності або користування приміщенням, окремою будівлею, комплексом споруд, земельними ділянками, спеціального користування водними об'єктами з оздоровчою, рекреаційною та спортивною метою, копія документа СЕС, копія довідки органу статистики
(Відповідно до ст. 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та п. 28 постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756)
З порядком отримання ліцензії, ліцензійними умовами провадження
фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності ознайомлений(а) і
зобов'язуюсь їх виконувати.
Підпис керівника ________________ "___" ___________ 20__ р.
М.П.
Заява та документи, що до неї додаються, прийняті в органи
ліцензування "___" ___________ 20__ р.
_____________________________ ____________ ______________________
посада відповідальної особи підпис ініціали та прізвище
Міністерства
---------------------------------------
|Міністерство України у справах сім'ї,|
| молоді та спорту |
| |
| ВХІДНИЙ N __________________ |
| "___" __________ 20__ р. |
---------------------------------------
( Додаток 3 в редакції Наказів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3796 від 16.09.2008, N 1877 від 02.06.2009, N 302 від 09.02.2010 )
Додаток 4
до наказу Міністерства
України у справах сім'ї,
молоді та спорту
05.09.2007 N 3162
РОЗПОРЯДОК
прийому документів від суб'єктів господарської та підприємницької діяльності для отримання ліцензій, копій та дублікатів ліцензій відділом ліцензування фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності та контролю за дотриманням ліцензійних умов департаменту фізичного виховання та неолімпійських видів спорту Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
------------------------------------------------------------------
| ПОНЕДІЛОК | 9.00-13.00 | Прийом заяв та документів на |
| ВІВТОРОК | 14.00-17.00 | ліцензування, надання |
| ЧЕТВЕР | |консультацій, видача ліцензій,|
| | |переоформлених ліцензій, копій|
| | | та дублікатів ліцензій |
------------------------------------------------------------------
Додаток 5
до наказу Міністерства
України у справах сім'ї,
молоді та спорту
05.09.2007 N 3162
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з питань оформлення та подання суб'єктами господарювання і підприємництва до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту документів для отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності
1. Загальні положення
1.1. Методичні рекомендації з питань оформлення та подання суб'єктами господарювання до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту (далі - Міністерство) документів для отримання ліцензії на впровадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності (далі - Рекомендації) визначають процедуру надання методичної та консультаційної допомоги суб'єктам господарювання під час оформлення ними ліцензійних документів на отримання ліцензії.
1.2. Рекомендації розроблено відповідно до законів України "Про фізичну культуру і спорт", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про нотаріат", Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1573 "Про затвердження Положення про Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту", від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності", наказу Мінсім'ямолодьспорту від 28.09.2009 N 3399 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності: організації та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту, діяльності з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні" (далі - Ліцензійні умови), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 16.11.2009 за N 1068/17084, ДСТУ 4163-2003 та інших нормативно-правових актів.
2. Оформлення ліцензійних документів та порядок їх подання до Міністерства
2.1. Структурні підрозділи у справах сім'ї, молоді та спорту АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" надають методично-консультативну допомогу суб'єктам господарювання з питань оформлення та подання документів для отримання ліцензії на проведення фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності.
2.2. Суб'єкт господарювання, який має намір провадити фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність, особисто або через уповноважену ним особу звертається до Міністерства із заявою встановленого зразка про видачу (переоформлення, видачу копії, дубліката, анулювання, на здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності з іншого виду спорту) ліцензії.
2.3. Ліцензія на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності надається громадській організації як юридичній особі і суб'єкту господарювання (незалежно від того чи прибуткова вона, чи неприбуткова) у разі, якщо:
- знаходиться у власності або взята в оренду відповідна спортивна база (споруда, пристосоване приміщення);
- дотримується інших організаційних, кваліфікаційних та спеціальних вимог, передбачених Ліцензійними умовами провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.
2.4. Якщо ліцензійні документи подаються до Міністерства не керівником суб'єкта господарювання, а уповноваженою ним особою, остання повинна мати довіреність, оформлену згідно з вимогами чинного законодавства, де визначено обсяг повноважень цієї особи.
3. Перелік ліцензійних документів
3.1. До Міністерства для отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності подаються:
- заява про видачу ліцензії встановленого зразка;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності або копія довідки органу статистики про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
- робоча програма фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи;
- копія паспорта спортивної споруди встановленого зразка;
- копія документа, що підтверджує право власності суб'єкта господарювання або користування приміщенням, окремою будівлею, комплексом споруд, земельними ділянками, спеціального користування водними об'єктами з оздоровчою, рекреаційною та спортивною метою для провадження відповідного виду фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
- копія документа місцевого органу санітарно-епідеміологічної служби (далі - СЕС), що підтверджує відповідність санітарним нормам споруди (приміщення), в якій провадитиметься фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність.
Заява про видачу ліцензії та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття документів та підписом відповідальної особи Міністерства.
4. Вимоги до оформлення ліцензійних документів
4.1. Заява повинна бути заповнена розбірливим почерком або комп'ютерним (друкарським) способом, без скорочень, українською мовою та засвідчена підписом керівника і печаткою (для юридичних осіб). Фізичні особи - підприємці (далі - фізична особа), які не мають печатки, засвідчують заяву своїм особистим оригінальним підписом та вказують, що діють без печатки (Б/П).
Суб'єкт господарювання, який має намір провадити фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність (далі - заявник), подає до органу ліцензування заяву встановленого зразка.
Вся інформація, занесена до заяви, повинна відповідати даним, які містяться в документах, що до неї додаються.
4.2. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності повинна бути засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.
4.3. Копія довідки органу статистики про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України повинна бути засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.
4.4. Оригінал робочої програми фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи (далі - робоча програма) має бути затверджена керівником організації - суб'єкта господарської діяльності та погоджена акредитованим навчальним закладом у сфері фізичної культури і спорту не нижче IV рівня акредитації.
Робоча програма повинна відповідати Методичним рекомендаціям щодо складання робочих програм фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи з видів спорту, визнаних в Україні, які затверджені наказом Держкомспорту України від 08.04.2004 N 1054.
Кожна сторінка робочої програми повинна бути пронумерована, прошнурована, на останній сторінці у місці прошнурування напис "Пронумеровано та прошнуровано __ сторінок" засвідчений підписом керівника і печаткою (для юридичних осіб) або особистим оригінальним підписом фізичної особи, яка не має печатки.
4.5. Копія паспорта спортивної споруди (встановленого зразка) засвідчується відповідним місцевим органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Зразок паспорта спортивної споруди, затверджений наказом Держкомспорту України від 6 серпня 2002 N 1720, оформляється таким чином:
на першій сторінці (титульному листі) паспорта вказується назва спортивної споруди (наприклад: спорткомплекс, фітнес-центр, спортзал, басейн тощо), форма власності, категорія, дата реєстрації у структурних підрозділах з питань молоді та спорту, фізичної культури і спорту АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, підпис начальника структурного підрозділу (заступника), прізвище, посада та печатка цього органу;
на другій сторінці паспорта спортивної споруди обов'язково вказуються реквізити організації, у власності якої знаходиться дана спортивна споруда.
Перелік приміщень спортивної споруди (основних та допоміжних), їх технічні характеристики та інші дані, передбачені змістом паспорта, повинні заповнюватися фахівцем відповідно до чинних нормативно-правових актів, що відносяться до діяльності спортивних споруд.
Остання сторінка паспорта повинна бути засвідчена з зазначенням дати, підписом і печаткою керівника, у власності якого знаходиться дана спортивна споруда, та керівника структурного підрозділу з питань фізичної культури і спорту районної держадміністрації (міста прямого підпорядкування).
До паспорта спортивної споруди додається фото розміром 15 х 21 см або план місця провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.
4.6. Копія документа, що підтверджує право власності суб'єкта господарювання на спортивну споруду (приміщення), окрему будівлю, комплекс споруд, земельні ділянки, повинна бути засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал.
У разі оренди приміщення (спортивної споруди) для провадження відповідного виду фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності копія договору користування приміщенням, окремою будівлею, комплексом споруд, земельними ділянками, спеціального користування водними об'єктами з оздоровчою, рекреаційною та спортивною метою, засвідчена нотаріально або печатками орендодавця і орендаря, засвідчені словами "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Договір користування приміщенням, окремою будівлею, комплексом споруд, земельними ділянками, спеціального користування водними об'єктами з оздоровчою, рекреаційною та спортивною метою (далі - Договір) повинен відповідати чинному законодавству та мати посилання на документи, які підтверджують право власності та є підставою для надання приміщення в оренду, а саме:
копія договору купівлі-продажу;
копія довідки бюро технічної інвентаризації;
рішення органу місцевої влади або органу самоврядування про дозвіл на будівництво зазначеної спортивної споруди (приміщення), або рішення центрального органу виконавчої влади;
акт прийому-передачі та інші документи, що засвідчують право власності на спортивну споруду (приміщення).
Договір складається відповідно до загальновстановлених норм з обов'язковим зазначенням: повних реквізитів сторін; мети договору (вказати для яких цілей надається приміщення в оренду); адреси; переліку наданих в оренду приміщень (спортивних споруд), метражу; технічних умов та терміну дії договору.
Договір, укладений строком на три роки та більше, підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Відповідно, копія такого договору повинна бути засвідчена нотаріально.
Якщо копія договору розміщена більш ніж на 1 аркуші - всі сторінки повинні бути пронумеровані, прошнуровані, на останній сторінці у місці прошнурування напис "Пронумеровано та прошнуровано __ сторінок" засвідчений підписами і печатками орендаря та орендодавця (для юридичних осіб) або особистим оригінальним підписом фізичної особи, яка не має печатки.
У випадку коли заявник надає органу ліцензування договір суборенди, до нього додається засвідчена копія основного договору оренди та копія дозволу власника спортивної споруди (приміщення) на суборенду, засвідчена підписом та печаткою власника.
4.7. Копія документа місцевого органу санітарно-епідеміологічної служби (далі - СЕС), що підтверджує відповідність санітарним нормам споруди (приміщення), в якій провадитиметься фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність, повинна мати чітке зображення та засвідчена нотаріально або організацією, яка видала оригінал документа.
СЕС надається на фірмовому бланку (МОЗ України, Головний державний санітарний лікар) з реєстраційним номером, датою видачі, підписом посадової особи, засвідчений печаткою головного лікаря. У документі СЕС повинні бути зазначені назва юридичної особи або дані фізичної особи, адреси та перелік спортивних споруд, їх відповідність вимогам СЕС, види фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності (види спорту), термін дії висновку.
5. Переоформлення ліцензії
5.1. Підставами для переоформлення ліцензії є:
- зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи) або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
- зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;
- зміни, пов'язані з провадженням ліцензіатом іншого виду господарської діяльності.
5.2. У разі виникнення підстав для переоформлення ліцензії ліцензіат зобов'язаний протягом десяти робочих днів подати Міністерству заяву встановленого зразка про переоформлення ліцензії, до якої додаються:
- ліцензія, що підлягає переоформленню (оригінал);
- копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності, що підтверджує зазначені зміни;
- копія довідки органу статистики про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджує зазначені зміни.
5.3. Строк дії переоформленої ліцензії не може перевищувати терміну дії ліцензії, що переоформляється.
5.4. Ліцензія, не переоформлена в установлений строк, є недійсною.
6. Видача копії ліцензії
6.1. У разі створення ліцензіатом філії, іншого відокремленого підрозділу, які провадитимуть фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність згідно з отриманою ліцензією, або у випадку провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності за новою адресою ліцензіатом подається до Міністерства заява встановленого зразка про видачу копії ліцензії, до якої додаються:
- копія паспорта спортивної споруди встановленого зразка;
- копія документа, що підтверджує право власності суб'єкта господарської діяльності або користування приміщенням, окремою будівлею, комплексом споруд, земельними ділянками, спеціального користування водними об'єктами з оздоровчою, рекреаційною та спортивною метою для провадження відповідного виду фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності;
- копія документа СЕС про відповідність санітарним нормам споруди (приміщення), в якій провадитиметься фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність;
- копія довідки органу статистики про внесення філії, підрозділу до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб);
- оригінал ліцензії та ксерокопія ліцензії.
6.2. У разі ліквідації філії, іншого відокремленого підрозділу ліцензіата, які провадили фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність згідно з отриманою ліцензією, або у разі припинення провадження філією, іншим відокремленим підрозділом ліцензіата фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності згідно з отриманою ліцензією ліцензіат зобов'язаний протягом семи робочих днів з дати ліквідації такої філії чи іншого відокремленого підрозділу або з дати припинення діяльності такою філією чи іншим відокремленим підрозділом подати до Міністерства відповідне повідомлення в письмовій формі, яке засвідчується підписом керівника суб'єкта господарювання або підприємництва та печаткою.
7. Видача дубліката ліцензії
7.1. Підставами для видачі дубліката ліцензії є:
- втрата ліцензії;
- пошкодження ліцензії.
7.2. У разі втрати ліцензії ліцензіат зобов'язаний подати до Міністерства заяву встановленого зразка про видачу дубліката ліцензії, до якої додається документ, що засвідчує внесення плати за видачу дубліката ліцензії.
7.3. Якщо бланк ліцензії непридатний для користування внаслідок його пошкодження, ліцензіат подає заяву встановленого зразка про видачу дубліката ліцензії. До якої додаються:
- непридатна для користування ліцензія;
- документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката ліцензії.
7.4. Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії втраченої або пошкодженої ліцензії.
Ліцензіат, який подав заяву та відповідні документи для видачі дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої, може провадити свою діяльність на підставі довідки про подання заяви про видачу дубліката ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, яка видається Міністерством у разі подання заяви про видачу дубліката ліцензії.
7.5. Міністерством видається дублікат ліцензії протягом трьох робочих днів з дати одержання заяви про видачу дубліката ліцензії.
7.6. У разі видачі дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої орган ліцензування приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що була втрачена або пошкоджена, з внесенням відповідних змін до ліцензійного реєстру.
8. Анулювання ліцензії
8.1. Підставами для анулювання ліцензії є:
- заява ліцензіата про анулювання ліцензії;
- акт про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов;
- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
- нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи - підприємця;
- акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;
- акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
- акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;
- акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності;
- акт про відмову ліцензіата в проведенні перевірки органом ліцензування або спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
8.2. Орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії протягом робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату, із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.
У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом ліцензійних умов; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для проведення господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов - суб'єкт господарювання може одержати нову ліцензію на право провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття рішення Міністерства про анулювання попередньої ліцензії.
9. Розгляд ліцензійних документів
9.1. Попередній розгляд наданих суб'єктом господарювання ліцензійних документів, здійснюється відповідно до Положення про Міністерство відділом ліцензування фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності та контролю за дотриманням ліцензійних умов (далі - відділ), до компетенції якого віднесено роботу з організації ліцензування.
9.2. Ліцензійні документи приймаються відділом за описом, копія якого видається заявнику, з відміткою про дату прийняття документів та підписом відповідальної особи.
9.3. Повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії (відмову у видачі) надсилається (видається) заявникові у письмовій формі протягом трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення. У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються підстави такої відмови.
9.4. У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих заявником про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання може подати до Міністерства нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії.
9.5. У разі відмови у видачі ліцензії на підставі невідповідності заявника ліцензійним умовам, встановленим для виду господарської діяльності, вказаного у заяві про видачу ліцензії, суб'єкт господарювання після усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі ліцензії, може подати до Міністерства нову заяву про видачу ліцензії.
9.6. Заява про видачу ліцензії залишається без розгляду, якщо:
- заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;
- документи оформлені з порушенням вимог чинного законодавства.
У випадку коли заява про видачу ліцензії залишається без розгляду, заявник повідомляється про це у письмовій формі із зазначенням підстав у строки, передбачені для видачі ліцензії.
Після усунення причин, що були підставою для винесення рішення про залишення зазначеної заяви без розгляду, заявник може повторно подати заяву про видачу ліцензії, яка розглядається у встановленому порядку.
9.7. Видача оформленої ліцензії (копії, дубліката) проводиться після засідання ліцензійної комісії та видання відповідного наказу Міністерства.
Ліцензію повинен одержувати керівник суб'єкта господарювання, а у разі його відсутності - уповноважена ним особа за наявності довіреності встановленого зразка. Особа, яка отримує ліцензію, надає свій паспорт та документ, що підтверджує внесення плати за видачу (переоформлення, видачу копії чи дубліката) ліцензії.
9.8. Якщо заявник протягом тридцяти календарних днів з дня направлення йому повідомлення про прийняття рішення про видачу ліцензії не подав документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, або не звернувся до ліцензійного органу для отримання ліцензії, Міністерство має право скасувати рішення про видачу ліцензії або прийняти рішення про визнання такої ліцензії недійсною.
10. Термін дії ліцензії
10.1. Строк дії ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності є необмеженим.
10.2. Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію терміном дії на п'ять років, після закінчення терміну дії ліцензії повинні отримати нову ліцензію. Нова ліцензія видається Міністерством не раніше ніж в останній робочий день дії попередньо виданої ліцензії. Термін дії ліцензії не продовжується.
11. Плата за видачу ліцензії
11.1. Згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 N 1755 та від 21.05.2009 р. N 498 плата, яка вноситься суб'єктом господарювання або підприємництва за видачу та переоформлення ліцензії, а також за видачу копії та дубліката ліцензії, зараховується до Державного бюджету України і вноситься на рахунки територіального органу Державного казначейства N 3510 в установах Національного банку та N 2510 - в установах комерційних банків (код бюджетної класифікації 14060200 та символ звітності банку - 069).
Плата за ліцензію перераховується після видання наказу Міністерства у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що діє на момент видачі ліцензії.
Плата за переоформлення та дублікат ліцензії складає п'ять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за видачу кожної копії ліцензії - один неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
12. Заключні положення
12.1. Зміст викладених методичних рекомендацій з питань оформлення та подання суб'єктами господарювання до Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту документів для отримання ліцензії на провадження фізкультурно-оздоровчої і спортивної діяльності може змінюватись залежно від введення в дію нових нормативно-правових актів у сфері ліцензування.
( Додаток 5 в редакції Наказів Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3796 від 16.09.2008, N 1877 від 02.06.2009, N 302 від 09.02.2010 )