РІШЕННЯ № 1/2025
Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про внесення змін до частини A Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони
КОМІТЕТ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНА - ЄС У ТОРГОВЕЛЬНОМУ СКЛАДІ (далі - "Комітет з питань торгівлі"),
Оскільки:
(2) Пунктом (d)
статті 1 (2) Угоди передбачається, що метою Угоди, серед іншого, є підтримка зусиль України щодо завершення переходу до функціонуючої ринкової економіки шляхом, зокрема, поступового наближення її законодавства до законодавства Європейського Союзу.
(3) У
статті 124 Угоди, Сторони визнають важливість наближення чинного законодавства України до законодавства Союзу в секторі телекомунікаційних послуг. Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити поступове приведення чинних законів та майбутнього законодавства у відповідність до acquis Союзу. Передбачається, що таке наближення поступово поширюватиметься на всі елементи acquis Союзу, зазначені у
Доповненнях XVII-2 - XVII-5 Додатка XVII до Угоди, і має, після виконання умов для цього, привести до поступової інтеграції України до внутрішнього ринку Союзу, зокрема шляхом взаємного надання режиму внутрішнього ринку відповідно до
статті 4(3) Додатка XVII до Угоди.
(4) Україна звернулася з проханням про подальшу інтеграцію стосовно роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування в Союзі, зокрема щодо режиму внутрішнього ринку для роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування.
(5) Щоб уможливити поступовий перехід України до повного введення в дію та всесторонньої і повної імплементації усіх застосовних положень для телекомунікаційного сектору, зокрема тих, що стосуються роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування, Рішення
№ 1/2023 Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі-2 включило до
Доповнення XVII-3(Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди відповідні акти Союзу, що стосуються роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування.
__________
-1 OJ EU L 161, 29.5.2014, p. 3, ELI: http://data.europa.eu/eli/agree_internation/2014/295/oj
(-2) Рішення
№ 1/2023 Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі від 24.04.2023 про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони [2023/930] (Oфіційний вісник ЄС, частина L 123, 8.05.2023, с. 38, ELI: https://eur-lex.europa.eu/eli/dec/2023/930/oj).
(6) Відповідно до
статті 4(2) Додатка XVII до Угоди, 7 листопада 2024 року Україна повідомила Союз про те, що, на її думку, умови для введення в дію та імплементації acquis Союзу щодо роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування були виконані, і звернулася до Союзу з проханням здійснити комплексну оцінку в секторі роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування.
(7) На основі регулярних оцінок і моніторингу відповідно до
Доповнення XVII-6 Додатка XVII до Угоди і поточної оцінки відповідно до
статті 4(2) Додатка XVII до Угоди та беручи до уваги вплив триваючої агресивної війни Росії проти України, доцільно запровадити деякі додаткові спеціальні уточнення в частині А
Доповнення XVII-3 Додатка XVII до Угоди.
(8) З огляду на особливі труднощі, з якими зіткнулася Україна внаслідок триваючої агресивної війни Росії, доцільно надати Україні додатковий час для повної імплементації
статті 7(2),
статті 8(1) і
статті 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972-3, не відкладаючи можливість прийняття остаточного рішення Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатка XVII до Угоди.
(9) Уточнення стосовно
статті 7(2),
статті 8(1) та
статті 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972 передбачають конкретний термін, протягом якого Україна має вжити подальших заходів стосовно повного виконання своїх зобов’язань щодо наближення регуляторної бази. Слід пояснити, що, у разі надання режиму внутрішнього ринку відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII до Угоди для роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування,
стаття 5(4)-(6) Додатку XVII до Угоди застосовується mutatis mutandis до спеціальних уточнень стосовно статті 7(2), статті 8(1) та статті 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972.
(10) Деякі положення Директиви (ЄС)
2018/1972 , Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2022/612-4, Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1971 -5, Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2016/2286-6 та Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2021/654-7 не стосуються зобов’язань України щодо наближення регуляторної бази у підсекторі послуг роумінгу. Для забезпечення правової визначеності, доцільно вказати, які саме положення в
Доповненні XVII-3 Додатку XVII до Угоди є релевантними у цьому відношенні. Це робиться без шкоди для зобов’язань України щодо всесторонньої та повної імплементації Директиви (ЄС) 2018/1972 з метою прийняття остаточного рішення Комітетом асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для телекомунікаційних послуг відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII до Угоди.
__________
(-3) Директива Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1972 від 11 грудня 2018 року про запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій (Офіційний вісник ЄС, частина L 321, 17.12.2018, с. 36, ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2018/1972/oj).
(-4) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2022/612 від 6 квітня 2022 року про роумінг у мережах мобільного зв’язку загального користування в межах Європейського Союзу (Офіційний вісник ЄС, частина L 115, 13.4.2022, с. 1, 1, ELI: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2022/612/oj).
(-5) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1971 від 11 грудня 2018 року про заснування Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та Агентства підтримки BEREC (Офіс BEREC), внесення змін до Регламенту (ЄС) 2015/2120 та скасування Регламенту (ЄС) № 1211/2009 (Офіційний вісник ЄС, частина L 321, 17.12.2018, с. 1, ELI: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2018/1971/oj).
(-6) Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2016/2286 від 15 грудня 2016 року, який встановлює детальні правила щодо застосування політики добросовісного користування та методології для оцінки стійкості скасування роздрібних доплат за роумінг та щодо заявки, яку має подати постачальник роумінгу для цілей такої оцінки (Офіційний вісник ЄС, частина L 344, 17.12.2016, с. 46, ELI: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg_impl/2016/2286/oj).
(-7) Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2021/654 від 18 грудня 2020 року, що доповнює Директиву Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2018/1972 шляхом встановлення єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка мобільного голосового зв’язку та єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка фіксованого голосового зв’язку (Офіційний вісник ЄС, частина L 137, 22.4.2021, с. 1, ELI: http://data.eu/eli/reg_del/2021/654/oj).
(11) Термін імплементації Україною Директиви (ЄС)
2018/1972 минув 31 грудня 2024 року. Тому, з огляду на особливі обставини України, необхідно встановити нові строки.
(12) Після того, як Україні буде надано режим внутрішнього ринку послуг роумінгу, середня оптова плата за послуги роумінгу, встановлена в Регламенті (ЄС) 2022/612, і ставки термінації, встановлені в Делегованому Регламенті (ЄС) 2021/654, можуть бути змінені. Щоб забезпечити принцип взаємності щодо рівня середньої оптової плати за послуги роумінгу або ставок термінації, які застосовуються між суб’єктами господарювання протягом періоду, необхідного для транспонування та імплементації Україною будь-яких змін до свого законодавства, необхідно передбачити спеціальні правила щодо дати початку застосування правил для змінених середніх тарифів за послуги роумінгу та ставок термінації.
(13) Підхід, прийнятий Україною для транспонування та імплементації Регламентів Європейського Союзу, зазначених у частині А
Доповнення XVII-3 Додатку XVII до Угоди, призвів до певних текстових розбіжностей між цими Регламентами Європейського Союзу та актами, що інкорпорують їх до законодавства України. Тому, необхідно передбачити, що у разі суперечності текст цих Регламентів Європейського Союзу має переважну силу над текстом будь-якого акта(ів), який(і) інкорпорує(ють) їх до законодавства України.
ПРИЙНЯВ ТАКЕ РІШЕННЯ:
Частина А
Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони змінюється, як зазначено у Додатку до цього Рішення.
Це Рішення складене англійською, болгарською, грецькою, данською, естонською, ірландською, іспанською, італійською, латиською, литовською, мальтійською, нідерландською, німецькою, польською, португальською, румунською, словацькою, словенською, угорською, фінською, французькою, хорватською, чеською, шведською та українською мовами, при цьому всі тексти є рівноавтентичними.
Це Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
Зроблено в Брюсселі та Києві 13 березня 2025 року.
| Від Комітету асоціації у торговельному складі | |
| (підпис) | (підпис) | (підпис) |
| Голова | Секретарі |
ДОДАТОК
Частина А Доповнення XVII-3 Додатку XVII до Угоди замінюється таким текстом:
A. Загальна європейська політика у сфері електронних комунікацій
Директива Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1972 -1
- вжити відповідні та пропорційні законодавчі, технічні та організаційні заходи, беручи до уваги структуру заходів, представлених у публікації "Кібербезпека мереж 5G: інструментарій заходів ЄС щодо зменшення ризику", оприлюдненій відповідно до Рекомендацій Комісії (ЄС)
2019/534 -2, у частині належного управління ризиками, пов’язаними з безпекою мереж та послуг.
__________
-1 Директива Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2018/1972 від 11 грудня 2018 року про запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій (Офіційний вісник ЄС, частина L 321, 17.12.2018, с. 36, ELI http://data.europa.eu/eli/dir/2018/1972/oj).
-2 Рекомендацій Комісії (ЄС)
2019/534 від 26 березня 2019 року Кібербезпека мереж 5G (C/2019/2335) (Офіційний вісник ЄС, частина L 88, 29.3.2019, с. 42, ELI: http://data.eu/eli/reco/2019/534/oj).
Без шкоди для зобов’язання України щодо всесторонньої та повної імплементації Директиви (ЄС)
2018/1972 з метою прийняття остаточного рішення Комітетом асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для телекомунікаційних послуг відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII, з метою прийняття остаточного рішення Комітетом асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до статті 4(3) Додатку XVII:
(1) що стосується політичної незалежності та підзвітності національного регуляторного органу України, стаття 8(1) Директиви (ЄС) 2018/1972 має бути повністю імплементована протягом 5 років з дати, зазначеної в остаточному рішенні Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII. Зокрема, вживаються заходи, спрямовані на скасування обов’язковості проходження процедури державної реєстрації нормативно-правових актів національного регуляторного органу України Міністерством юстиції України. Цe уточнення не стосується зобов’язання України щодо виконання всіх інших вимог, викладених у статті 8(1) Директиви (ЄС) 2018/1972;
(2) що стосується умов припинення повноважень членів комісії національного регуляторного органу України, стаття 7(2) Директиви (ЄС) 2018/1972 має бути повністю імплементована протягом 5 років з дати, зазначеної в остаточному рішенні Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII;
(3) що стосується повноважень національного регуляторного органу України вживати термінових тимчасових заходів для врегулювання ситуації до прийняття остаточного рішення, якщо він має докази порушення умов загальної авторизації, стаття 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972 має бути повністю імплементована протягом 5 років з дати, зазначеної в остаточному рішенні Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII. Цe уточнення не стосується зобов’язання України щодо виконання всіх інших вимог, викладених у статті 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972.
У випадку, якщо взаємне надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу в мережах мобільного зв’язку загального користування відповідно до статті 4(3) Додатку XVII до Угоди передує закінченню строків, викладених у пунктах 1-3 вище, стаття 5(4)-(6) Директиви (ЄС) 2018/1972 застосовується mutatis mutandis.
Без шкоди для зобов’язання України щодо всесторонньої та повної імплементації Директиви (ЄС) 2018/1972 з метою прийняття остаточного рішення Комітетом асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для телекомунікаційних послуг відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII, з метою прийняття остаточного рішення Комітетом асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до статті 4(3) Додатку XVII, необхідно імплементувати наступні положення Директиви (ЄС) 2018/1972:
-
стаття 1 - Предмет, сфера застосування та цілі
-
стаття 2 - Терміни, пункти (1) та (2), (4)-(11), (13)-(16), (22), (27)-(34), (36) та (38)-(40)
-
стаття 5 - Національні регуляторні та інші компетентні органи
-
стаття 6 - Незалежність національних регуляторних та інших компетентних органів
-
стаття 7 - Призначення та звільнення членів національних регуляторних органів
-
стаття 8 - Політична незалежність та підзвітність національних регуляторних органів
-
стаття 9 - Регуляторна спроможність національних регуляторних органів
-
стаття 10 - Участь національних регуляторних органів у BEREC
-
стаття 11 - Співпраця з національними органами
-
стаття 12 - Загальна авторизація електронних комунікаційних мереж і послуг
-
стаття 13 - Умови, що застосовуються до загальної авторизації та порядку користування радіочастотним спектром і ресурсами нумерації, а також спеціальні зобов’язання, за винятком усіх посилань на права користування радіочастотним спектром та ресурсами нумерації, та перехресних посилань на статтю 45, статтю 51, статтю 62, статтю 68, статтю 83 та статтю 94
-
стаття 14 - Декларації для спрощення реалізації прав на встановлення засобів і прав на взаємоз’єднання
-
стаття 15 - Мінімальний перелік прав, що випливають із загальної авторизації
-
стаття 17 - Роздільний облік витрат та фінансова звітність
-
стаття 18 - Внесення змін до прав та зобов’язань, за винятком усіх посилань на права користування радіочастотним спектром, ресурсами нумерації, і встановлення споруд
-
стаття 19 - Обмеження або позбавлення прав, за винятком усіх посилань на права користування радіочастотним спектром, ресурсами нумерації, і встановлення споруд
-
стаття 20 - Запит суб’єктів господарювання про надання інформації
-
стаття 21 - Інформація, що вимагається стосовно загальної авторизації, прав користування та спеціальних зобов’язань, за винятком усіх посилань на права користування і спеціальні зобов’язання, та перехресних посилань на статтю 13(2), статтю 22, і Додаток I, частини D та E - стаття 23 - Консультації та механізм забезпечення прозорості, за винятком абзацу (2) і перехресних посилань на статтю 32(10) та статтю 45(4) і (5)
-
стаття 24 - Консультація зацікавлених сторін
-
стаття 26 - Вирішення спорів між суб’єктами господарювання
-
стаття 27 - Вирішення транскордонних спорів, абзаци (1) та (2), та абзаци (4)-(6)
-
стаття 30 - Відповідність умовам загальної авторизації або правам користування радіочастотним спектром і ресурсами нумерації та дотримання спеціальних зобов’язань, за винятком усіх посилань на права користування радіочастотним спектром та ресурсами нумерації, та перехресних посилань на статтю 4, статтю 13(2), статтю 45(1), статтю 47, статтю 67 та статтю 69
-
стаття 59 - Загальні рамки для доступу та взаємоз’єднання
-
стаття 60 - Права та обов’язки суб’єктів господарювання, абзаци (1) та (2)
-
стаття 61 - Повноваження та завдання національних регуляторних та інших компетентних органів щодо доступу та взаємоз’єднання, абзац (1), абзац (2) пункти (a), (b), (c), абзаци (3), (5) та (6)
-
стаття 75 - Ставки термінації, абзаци (2) та (3)
-
стаття 93 - Ресурси нумерації, перший підабзац абзацу (5)
-
стаття 111 - Рівноцінний доступ і вибір для кінцевих користувачів з інвалідністю
-
стаття 122 - Процедури перегляду, другий та третій підабзаци абзацу (1)
-
Додаток I - Перелік умов, які можуть пов’язуватися з загальною авторизацією, правилами користування радіочастотним спектром та правилами користування ресурсами нумерації, частин A-C
-
Додаток III - Критерії для визначення ставок за оптові послуги термінації голосового виклику.
Графік: без шкоди для конкретних строків для положень, які стосуються режиму внутрішнього ринку для роумінгу, положення Директиви ЄС 2018/1972 повинні бути впроваджені до 31 грудня 2028 року.
Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2015/2120-3
- впровадження статей 2-6 Регламенту (ЄС) 2015/2120.
Графік: положення Регламенту (ЄС) 2015/2120 повинні бути впроваджені до 31 грудня 2025 року.
Директива Комісії 2002/77/ЄC-4
- моніторинг ситуації щодо справедливої конкуренції на ринках електронних комунікацій, зокрема щодо цін на послуги, орієнтованих на витрати.
Директива Європейського Парламенту та Ради 98/84/ЄC-5
Графік: положення вищезаначених актів повинні бути впроваджені протягом 2 років з дати набрання чинності цією Угодою.
Директива Європейського Парламенту та Ради 2000/31/ЄС-6
Директива 2000/31/ЄС охоплює всі види послуг інформаційного суспільства, як "бізнес для бізнесу", так і "бізнес для споживача", тобто будь-яку послугу, яка, як правило надається за винагороду, на відстані, електронними засобами та за індивідуальною вимогою одержувача послуги.
Графік: положення Директиви 2000/31/ЄС повинні бути впроваджені протягом 3 років з дати набрання чинності цією Угодою.
Директива Європейського Парламенту та Ради 2014/61/ЄС-7
Графік: положення Директиви 2014/61/ЄС повинні бути впроваджені до 31 грудня 2021 року.
Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2022/612-8
__________
(-3) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2015/2120 від 25 листопада 2015 року про заходи щодо доступу до відкритого Інтернету і внесення змін і доповнень до Директиви 2002/22/ЄС про універсальну послугу та права користувачів щодо мереж та послуг електронного зв’язку та Регламенту (ЄС) № 531/2012 про роумінг у мережах мобільного зв’язку загального користування в межах Союзу (Офіційний вісник ЄС, частина L 310, 26.11.2015, с. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2015/2120/oj).
(-4) Директива Комісії 2002/77/ЄC від 16 вересня 2002 року про конкуренцію на ринках електронних комунікаційних мереж та послуг (Офіційний вісник ЄС, частина L 249, 17/09/2002, с. 21, ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2002/77/oj).
(-5) Директива Європейського Парламенту та Ради 98/84/ЄC від 20 листопада 1998 року про правовий захист послуг, що базуються чи включають умовний доступ (Офіційний вісник ЄС, частина L 320, 28.11.1998, с. 54, ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/1998/84/oj).
(-6) Директива Європейського Парламенту та Ради
2000/31/ЄС від 8 червня 2000 року про деякі правові аспекти послуг інформаційного суспільства, зокрема, електронної комерції на внутрішньому ринку (Директива про електронну комерцію) (Офіційний вісник ЄС, частина L 178, 17.7.2000, с. 1, ELI: https://eur-lex.europa.eu/eli/dir/2000/31/oj).
(-7) Директива Європейського Парламенту та Ради 2014/61/ЄС від 15 травня 2014 року про заходи, спрямовані на зниження витрат на розгортання високошвидкісних електронних комунікаційних мереж (Офіційний вісник ЄС, частина L 155, 23.5.2014, с. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2014/61/oj).
(-8) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2022/612 від 6 квітня 2022 року про роумінг у мережах мобільного зв’язку загального користування в межах Європейського Союзу (переглянутий) (Офіційний вісник ЄС, частина L 115, 13.4.2022, с. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2022/612/oj).
Для цілей цієї Угоди, положення Регламенту (ЄС) 2022/612 читаються з наступними уточненнями: стаття 1(4) посилається на довідкові курси валют, опубліковані Європейським центральним банком в Офіційному віснику Європейського Союзу. До того часу, поки Європейський центральний банк не публікує курси валют для української гривні, курси валют між євро та українською гривнею, опубліковані Національним банком України, будуть використовуватися для цілей застосування статті 1(4). Базові періоди та умови, викладені в статті 1(4), залишаються незмінними.
Імплементувати всі положення за винятком:
- статті 1 - Предмет і сфера застосування, абзац (5)
- статті 3 - Оптовий роумінговий доступ, абзац (8)
- статті 4 - Надання роздрібних регульованих послуг роумінгу, абзац (3)
- статті 7 - Імплементація політики добросовісного користування та механізму сталості, абзаци (1-3) та (5). Виняток щодо статті 7(1)-(3) не завдає шкоди зобов’язанню України стосовно впровадження імплементаційних актів щодо застосування політики добросовісного користування, методології оцінки сталості надання роздрібних послуг роумінгу за внутрішніми цінами та заявки, яку має подати постачальник роумінгу з метою оцінки сталості
- статті 8 - Виняткове застосування роздрібних доплат за споживання роздрібних регульованих послуг роумінгу та надання альтернативних тарифів, абзац (6)
- перший та третій підабзаци статті 16 - Бази даних діапазонів нумерації для послуг з доданою вартістю і способів доступу до екстрених служб
- статті 20 - Процедура Комітету
- статті 21 - Перегляд
- статті 23 - Скасування.
У випадку, якщо середня оптова плата, визначена у статті 9(1), статті 10(1) або статті 11(1) Регламенту (ЄС) 2022/612, зазнає змін після остаточного рішення Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII, її обов’язкове застосування для цілей цієї Угоди починається з однієї дати для обох Сторін. Такою є дата набрання чинності відповідної зміни до Регламенту (ЄС) 2022/612, або дата повного набрання чинності відповідного законодавства України, що імплементує відповідну зміну до Регламенту (ЄС) 2022/612, після його підтвердження оцінкою відповідно до
статті 5(4) Додатку XVII, залежно від того, яка дата є останньою, або інша дата набрання чинності, погоджена обома Сторонами, щоб уникнути ефект зворотної сили. До цієї дати, для цілей цієї Угоди застосовуються попередньо врегульовані тарифи.
Без шкоди для статті 2(1) і статті 2(2)
Додатку XVII , у разі розбіжностей між текстом Регламенту (ЄС) 2022/612 та будь-яким актом, що його інкорпорує до законодавства України, текст Регламенту (ЄС) 2022/612 має переважну силу.
Графік: положення Регламенту (ЄС) 2022/612 повинні бути впроваджені протягом 12 місяців з дати набрання чинності Рішенням
№ 1/2023 Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі-9 (Рішення № 1/2023).
Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2016/2286-10
Імплементувати всі положення за винятком:
статті 12 - Перегляд.
Без шкоди для статті 2(1) і статті 2(2)
Додатку XVII , у разі розбіжностей між текстом Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2016/2286 та будь-яким актом, що його інкорпорує до законодавства України, текст Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2016/2286 має переважну силу.
Графік: положення Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2016/2286 повинні бути впроваджені протягом 12 місяців з дати набрання чинності Рішенням
№ 1/2023.
Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2021/654-11
__________
(-9) Рішення
№ 1/2023 Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі від 24 квітня 2023 року про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони [2023/930] (OJ EU L 123, 8.5.2023, с. 38, ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2023/930/oj)
(-10) Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2016/2286 від 15 грудня 2016 року, який встановлює детальні правила щодо застосування політики добросовісного користування та методології для оцінки стійкості усунення роздрібних доплат за роумінг та щодо заявки, яку має подати постачальник роумінгу для цілей такої оцінки (C/2016/8784) (Офіційний вісник ЄС, частина L 344, 17.12.2016, с. 46, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2016/2286/oj).
(-11) Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2021/654 від 18 грудня 2020 року, що доповнює Директиву Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2018/1972 шляхом встановлення єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка мобільного голосового зв’язку та єдиної для всього Європейського Союзу максимальної ставки термінації трафіка фіксованого голосового зв’язку. (C/2020/8703) (Офіційний вісник ЄС, частина L 137, 22.4.2021, с. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2021/654/oj).
Для цілей цієї Угоди, положення Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654 читаються з наступними уточненнями: стаття 3(2) і стаття 3(3) посилається на довідкові курси валют, опубліковані Європейським центральним банком в Офіційному віснику Європейського Союзу. Поки Європейський центральний банк не публікує курси української гривні, курси валют між євро та українською гривнею, опубліковані Національним банком України, використовуються для цілей застосування статті 3(2) і статті 3(3). Базові періоди та умови, викладені в статті 3(2) і статті 3(3), залишаються незмінними.
У випадку, якщо будь-яка ставка термінації, визначена в статті 4(1), статті 5(1) Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654, зазнає змін після остаточного рішення Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII, її обов’язкове застосування для цілей цієї Угоди починається з однієї дати для обох Сторін. Такою є дата набрання чинності будь-якої зміни до Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654, або дата набрання чинності повністю відповідного законодавства України, що імплементує відповідну зміну до Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654, після його підтвердження оцінкою відповідно до
статті 5(4) Додатку XVII, залежно від того, яка дата є останньою, або інша дата набрання чинності, погоджена обома Сторонами, щоб уникнути ефект зворотної сили. До цієї дати, для цілей цієї Угоди застосовуються раніше врегульовані тарифи.
Без шкоди для статті 2(1) і статті 2(2)
Додатку XVII , у разі розбіжностей між текстом Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654 та будь-яким актом, що його інкорпорує до законодавства України, текст Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654 має переважну силу.
Графік: положення Делегованого Регламенту (ЄС) 2021/654 повинні бути впроваджені до введення в дію Регламенту (ЄС) 2022/612 та протягом 11 місяців з дати набрання чинності Рішенням
№ 1/2023, з такими винятками:
- стаття 1(2)
- що стосується національних викликів, які надходять від і завершуються на українських номерах в Україні, стаття 1(3) застосовується протягом 3 років із дати, зазначеної в остаточному рішенні Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до статті 4(3) Додатка XVII
- стаття 1(4) має бути імплементована до остаточного рішення Комітету з питань торгівлі про надання режиму внутрішнього ринку для телекомунікаційних послуг відповідно до статті 4(3) Додатка XVII
- стаття 4(2)-(5)
- стаття 5(2).
Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1971 -12
__________
(-12) Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС)
2018/1971 від 11 грудня 2018 року про заснування Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та Агентства підтримки BEREC (Офіс BEREC), внесення змін до Регламенту (ЄС) 2015/2120 та скасування Регламенту (ЄС) № 1211/2009 (Офіційний вісник ЄС, частина L 321, 17.12.2018, с. 1, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2018/1971/oj).
Імплементувати наступні положення:
-
стаття 4- Регуляторні завдання BEREC, абзац (4)
-
стаття 7 - Склад Ради регуляторів, абзаци (1)-(3)
-
стаття 8 - Незалежність Ради регуляторів
-
стаття 11 - Засідання Ради регуляторів, абзац (5)
-
стаття 12 - Правила голосування Ради регуляторів, абзац (2)
-
стаття 15 - Склад Правління, абзаци (1)-(3)
-
стаття 40 - Обмін інформацією, абзаци (1), (2), (4) і (5)
-
стаття 42 - Декларації інтересів, абзаци (1) і (2).
Національний регуляторний орган України, який несе основну відповідальність за нагляд за повсякденним функціонуванням ринків електронних комунікаційних мереж і послуг, бере повноцінну участь у роботі Ради регуляторів BEREC, робочих груп BEREC та Правління Офісу BEREC. Національний регуляторний орган України має ті самі права та обов’язки, що й національні регуляторні органи держав-членів ЄС, за винятком права голосу та головування в Раді регуляторів та Правлінні.
У світлі цього, національний регуляторний орган України має бути представлений на належному рівні відповідно до положень Регламенту (ЄС)
2018/1971 . Згідно з відповідними правилами Регламенту (ЄС) 2018/1971, BEREC та Офіс BEREC повинні, залежно від обставин, допомагати національному регуляторному органу України у виконанні його завдань.
Національний регуляторний орган України максимально враховує будь-які настанови, висновки, рекомендації, спільну позицію та найкращі практики прийняті BEREC з метою забезпечення послідовного впровадження регуляторної бази для електронних комунікацій. Що стосується режиму внутрішнього ринку для роумінгу відповідно до
статті 4(3) Додатку XVII, національний регуляторний орган України максимально враховує будь-які настанови, прийняті BEREC, для забезпечення послідовного впровадження регуляторної бази для роумінгу, та вказує причини при відхиленні від таких настанов.
Без шкоди для статті 2(1) і статті 2(2)
Додатку XVII , у разі розбіжностей між текстом Регламенту (ЄС)
2018/1971 та актом(ами), що його інкорпорує(ють) до законодавства України, текст Регламенту має переважну силу.
Графік: положення Регламенту (ЄС)
2018/1971 повинні бути впроваджені протягом 12 місяців з дати набрання чинності Рішенням
№ 1/2023".