2) податок на додану вартість (без врахування бюджетноговідшкодування податку на додану вартість грошовими коштами);
3) збір за спеціальне використання лісових ресурсівдержавного значення;
4) збір за спеціальне водокористування;
5) платежі за користування надрами загальнодержавногозначення;
6) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крімакцизного збору з вироблених в Україні товарів, що сплачуєтьсяплатниками, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим,акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів ітранспортних засобів);
7) акцизний збір із ввезених на територію України товарів(крім акцизного збору із ввезених в Україну нафтопродуктів ітранспортних засобів);
8) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності(крім плати за ліцензії, що видаються Радою міністрів АвтономноїРеспубліки Крим, виконавчими органами місцевих рад і місцевимиорганами виконавчої влади, та плати за ліцензії на правороздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами);
9) ввізне мито (крім ввізного мита на нафтопродукти,транспортні засоби та шини до них);
10) вивізне мито;
11) плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншогодержавного майна;
12) державне мито в частині, що відповідно до законузараховується до державного бюджету;
13) єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску черездержавний кордон України;
14) кошти, що передаються до державного бюджету з обласнихбюджетів, міських бюджетів міст республіканського АвтономноїРеспубліки Крим та обласного значення і районних бюджетів.
У разі якщо суми, перераховані відповідним управліннямДержавного казначейства України в Автономній Республіці Крим,областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання місячноїсуми дотації вирівнювання згідно з нормативами щоденнихвідрахувань, визначених у додатку N 6 до цього Закону, Державнеказначейство України зобов'язане перерахувати на рахуноквідповідного місцевого бюджету недоотриману місячну суму дотаціївирівнювання із загального фонду державного бюджету не пізніше10 числа наступного місяця.
У випадку несвоєчасних розрахунків населення, підприємствтеплоенергетики та бюджетних установ, які утримуються за рахуноккоштів місцевих бюджетів, за спожитий природний газ перерахуванняна рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриманої місячноїсуми дотації із загального фонду державного бюджету здійснюється впорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України ( 83-2007-п ).
Стаття 52. Установити, що перерахування коштів до Державногобюджету України з міських бюджетів міст республіканськогоАвтономної Республіки Крим та обласного значення, районнихбюджетів здійснюється органами Державного казначейства України зарахунок фактичних надходжень доходів, що враховуються привизначенні обсягів міжбюджетних трансфертів відповідних бюджетів,згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених у додаткуN 6 до цього Закону. Перерахування коштів до районних і міськихміст республіканського Автономної Республіки Крим та обласногозначення бюджетів з бюджетів сіл, селищ, міст районного значенняздійснюється органами Державного казначейства України за рахунокфактичних надходжень доходів, що враховуються при визначенніобсягів міжбюджетних трансфертів відповідних бюджетів, згідно знормативами щоденних відрахувань, визначених відповіднимирайонними та міськими радами. Місячний обсяг перерахуваннязазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань не повиненстановити більше однієї дванадцятої річної суми, визначеної удодатку N 6 до цього Закону.
Установити, що перерахування коштів до державного бюджету зобласних, Київського міського бюджетів, визначених у додатку N 6до цього Закону, здійснюється щодекадно рівними частками згідно зпомісячними сумами таких платежів, установленими розписомДержавного бюджету України на 2007 рік.
Стаття 53. Верховній Раді Автономної Республіки Крим,обласним, міським, районним, селищним, сільським радам призатвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязіпотребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетнихустанов відповідно до встановлених чинним законодавством умовоплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; напроведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію,водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку,які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якоїпростроченої заборгованості із зазначених видатків. Установитиліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожнійбюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затвердженихрозпорядникам бюджетних коштів у рішеннях про затвердженнявідповідних бюджетів на 2007 рік.
Стаття 54. Установити, що в розрахунках міжбюджетнихтрансфертів на 2007 рік коефіцієнт вирівнювання застосовуєтьсялише до обчисленого за формулою обсягу коштів, що передаються додержавного бюджету з місцевих бюджетів.
Стаття 55. Установити, що видатки бюджету міста Києва навиконання функцій столиці відповідно до Закону України "Простолицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ) здійснюються завідповідною програмою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Стаття 56. Установити, що у 2007 році:
рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованиймінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України"Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"( 1768-14 ) та Закону України "Про державну соціальну допомогуособам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" ( 1727-15 )встановлюється для працездатних осіб у сумі 121 гривня,непрацездатних осіб - 170,5 гривні, інвалідів - 181,5 гривні;
розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ямне може бути більшим ніж 75 відсотків від рівня забезпеченняпрожиткового мінімуму для сім'ї.
Допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною додосягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Продержавну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ) та Закону України"Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язкуз тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовлениминародженням та похованням" ( 2240-14 ) здійснюється за рахуноккоштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевимбюджетам у таких розмірах:
допомога при народженні дитини - у розмірі 8500 гривень.Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини всумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівнимичастинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
( Положення абзацу третього частини другої статті 56 втратилочинність, як таке, що визнано неконституційним на підставі РішенняКонституційного Суду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку -у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожитковогомінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячнимсукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попереднішість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб тане менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого дляпрацездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку,встановленому Кабінетом Міністрів України. При визначенні права на отримання передбачених законодавствомокремих видів державної допомоги, розмір яких визначається зурахуванням сукупного доходу сім'ї, враховуються матеріальний стансім'ї та грошовий еквівалент наданих пільг, компенсацій і гарантійу порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 57. Установити, що обсяги тимчасових касових розривівмісцевих бюджетів, пов'язаних із забезпеченням видатків загальногофонду, у першу чергу на оплату праці працівників бюджетних установта нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчуванняі медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, вобов'язковому порядку покриваються Державним казначейством Українив межах планового бюджетного періоду, а тимчасові касові розривиПенсійного фонду України, пов'язані із виплатою пенсій, - в межахйого фактичного дефіциту коштів на цю мету за рахунок коштівєдиного казначейського рахунку на договірних умовах безнарахування відсотків за користування цими коштами.
Міністерство фінансів України щомісячно за результатамивиконання місцевих бюджетів надає середньострокові безвідсотковіпозички на умовах повернення у порядку ( 64-2007-п ), визначеномуКабінетом Міністрів України, за рахунок коштів єдиногоказначейського рахунку відповідним місцевим органам виконавчоївлади та органам місцевого самоврядування в обсягах невиконаннярозрахунково визначених Міністерством фінансів України прогнознихнадходжень доходів місцевих бюджетів на 2007 рік, що враховуютьсяпри визначенні міжбюджетних трансфертів, визначених у додатку N 6до цього Закону. З цією метою Міністерство фінансів Українизатверджує на 2007 рік помісячний розпис зазначених доходів тадоводить його до відповідних місцевих органів виконавчої влади таорганів місцевого самоврядування.
Погашення отриманих середньострокових позичок здійснюється зарезультатами річного звіту у порядку, визначеному КабінетомМіністрів України.
Стаття 58. Установити, що за рахунок субвенції з Державногобюджету України місцевим бюджетам на надання пільг та житловихсубсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічногопобутового палива і скрапленого газу надаються пільги виходячи ізрозрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балонускрапленого газу на домогосподарство в рік, а особам, які маютьтаке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України( 1127-14 ), - із розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля напобутові потреби на домогосподарство в рік. Граничні показникивартості твердого та рідкого пічного побутового палива таскрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей,міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевогосамоврядування мають право:
встановлювати збільшені норми на придбання твердого тарідкого пічного побутового палива та скрапленого газу особам, якімають право на пільги та житлові субсидії відповідно дозаконодавства, за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів;
надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо таскраплений балонний газ у натуральному виразі або готівкою.
Натуральні норми забезпечення населення твердим та рідкимпічним побутовим паливом та скрапленим газом, відповідно до якихнаселенню будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою длявідшкодування витрат на їх придбання, затверджуються Радоюміністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською іСевастопольською міськими державними адміністраціями в межахмінімальних норм та граничних показників їх вартості, встановленихКабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу коштів, призначенихна зазначену мету.
Стаття 59. Установити, що джерелами формування спеціальногофонду місцевих бюджетів у 2007 році є:
1) надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, яківключають:
кошти від відчуження майна, яке належить АвтономнійРеспубліці Крим, та майна, що перебуває у комунальній власності;
90 відсотків коштів від продажу земельних ділянокнесільськогосподарського призначення, що перебувають у державнійвласності до розмежування земель державної і комунальної власності(крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення, щоперебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти,які підлягають приватизації, 10 відсотків від продажу якихзараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування, атакож земельних ділянок, які знаходяться на території АвтономноїРеспубліки Крим, кошти від продажу яких зараховуються у розмірі35 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та55 відсотків - до бюджетів місцевого самоврядування АвтономноїРеспубліки Крим); 100 відсотків коштів від продажу земельнихділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають укомунальній власності (після розмежування земель державної такомунальної власності);
надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї)господарських товариств, що є у власності відповідноїтериторіальної громади;
кошти від повернення позик, які надавалися з відповідногобюджету до набрання чинності Бюджетним кодексом України( 2542-14 ), та відсотки, сплачені за користування ними;
кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету зарішенням відповідної ради;
запозичення, здійснені у порядку, визначеному законодавством;
субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційнихпроектів;
2) податок з власників транспортних засобів та іншихсамохідних машин і механізмів, що зараховується у розмірі30 відсотків до бюджету Автономної Республіки Крим і обласнихбюджетів та 70 відсотків - до бюджету міста Сімферополя і бюджетівміст - обласних центрів у разі реєстрації транспортних засобів натериторії цих міст; 50 відсотків - до бюджету АвтономноїРеспубліки Крим і обласних бюджетів та 50 відсотків - до міських,селищних і сільських бюджетів у разі реєстрації транспортнихзасобів на відповідній території.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохіднихмашин і механізмів, зареєстрованих у місті Києві, зараховується урозмірі 70 відсотків до доходів Київського міського бюджету та30 відсотків до доходів обласного бюджету Київської області;
3) плата за придбання торгових патентів пунктами продажунафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами);
4) власні надходження бюджетних установ, які утримуються зарахунок коштів відповідних місцевих бюджетів;
5) 35 відсотків збору за забруднення навколишнього природногосередовища та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушеннямзаконодавства про охорону навколишнього природного середовищавнаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: домісцевих (сільських, селищних, міських) - 10 відсотків, обласнихта республіканського Автономної Республіки Крим - 25 відсотків,Київського та Севастопольського міських - 35 відсотків;
6) відрахування 10 відсотків вартості питної води суб'єктамипідприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної водичерез системи централізованого водопостачання з відхиленням відвідповідних стандартів, що зараховуються до бюджетів міст, селищта сіл;
7) надходження до цільових фондів, утворених Верховною РадоюАвтономної Республіки Крим та місцевими радами;
8) надходження коштів від відшкодування втратсільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
9) 30 відсотків надходжень від збору за проведеннягастрольних заходів;
10) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетівіндивідуальним сільським забудовникам;
11) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів молодимсім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво(реконструкцію) та придбання житла, і пеня;
12) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам назаходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженернихвводів багатоквартирних житлових будинків засобами облікуспоживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкціютеплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікаціюнаселених пунктів;
13) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам набудівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг комунальноївласності;
14) субвенція з державного бюджету міському бюджету містаЗапоріжжя на будівництво автотранспортної магістралі через річкуДніпро у місті Запоріжжя;
15) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам нафінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціальногозахисту виконавчих органів міських, міст республіканського вАвтономній Республіці Крим і обласного значення, районних у містахКиєві і Севастополі та районних у містах рад для здійсненнязаходів з виконання спільного із Світовим банком проекту"Вдосконалення системи соціальної допомоги";
16) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам напридбання вагонів для комунального електротранспорту (тролейбусіві трамваїв);
17) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам набудівництво та розвиток мережі метрополітенів;
18) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам напридбання шкільних автобусів для перевезення дітей, що проживаютьу сільській місцевості;
19) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам нарозвиток соціально-економічної сфери міста Севастополя та іншихнаселених пунктів, в яких дислокуються військові формуванняЧорноморського флоту Російської Федерації на території України;
20) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам наоснащення сільських амбулаторій та фельдшерсько-акушерськихпунктів, придбання автомобілів швидкої медичної допомоги длясільських закладів охорони здоров'я;
21) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам наздійснення заходів по передачі житлового фонду та об'єктівсоціально-культурної сфери Міністерства оборони України укомунальну власність.
Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються назаходи, передбачені законодавством.
При цьому у разі відсутності у населених пунктах вулиць, щосуміщаються з автомобільними дорогами загального користуваннядержавного значення, або відсутності потреби у проведеннівідповідних робіт кошти від надходження податку з власниківтранспортних засобів та інших самохідних машин і механізмівспрямовуються за рішенням відповідного органу місцевогосамоврядування на ремонт і утримання доріг у цих населенихпунктах.
Стаття 60. Затвердити субвенції з Державного бюджету Українимісцевим бюджетам згідно з додатком N 7 до цього Закону на:
заходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженернихвводів багатоквартирних житлових будинків засобами облікуспоживання води і теплової енергії, ремонт та реконструкціютеплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікаціюнаселених пунктів.
При визначенні переліку цих об'єктів врахувати в першу чергуступінь газифікації населених пунктів, необхідність завершенняпускових об'єктів, продовження розпочатого будівництва у минулихроках та будівництва об'єктів з підготовленою проектно-кошторисноюдокументацією;
будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних дорігкомунальної власності у сумі 500.000 тис. гривень;
збереження історичної забудови міст, об'єктів
історико-культурної спадщини, впорядкування історичних населених
місць України у сумі 70.000 тис. гривень.
Кабінету Міністрів України за погодженням з КомітетомВерховної Ради України з питань бюджету затвердити порядки( 102-2007-п ) надання та використання коштів зазначенихсубвенцій.
Стаття 61. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевимбюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради АвтономноїРеспубліки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міськихголів у сумі 14.400 тис. гривень.
Дозволити Центральній виборчій комісії за погодженням зМіністерством фінансів України здійснювати розподіл зазначеноїсубвенції між місцевими бюджетами, виходячи з прийнятих рішеньщодо проведення відповідних місцевих виборів та обсягу видатків,необхідних на проведення цих виборів.
VI. ОСОБЛИВІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 62. Затвердити на 2007 рік прожитковий мінімум на однуособу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 492 гривні, з 1квітня - 525 гривень, з 1 жовтня - 532 гривні та для тих, хтовідноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня - 434 гривні, з 1 квітня -463 гривні, з 1 жовтня - 470 гривень;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 558 гривень, з1 квітня - 595 гривень, з 1 жовтня - 604 гривні;
працездатних осіб: з 1 січня - 525 гривень, з 1 квітня -561 гривня, з 1 жовтня - 568 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 380 гривень, з1 квітня - 406 гривень, з 1 жовтня - 411 гривень.
Розміри державних соціальних гарантій на 2007 рік, щовизначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюютьсявідповідними законами, цим Законом та нормативно-правовими актамиКабінету Міністрів України.
Установити, що для визначення мінімального розміру пенсії завіком відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 ЗаконуУкраїни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"( 1058-15 ) з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовуєтьсяпрожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,визначений абзацом п'ятим частини першої цієї статті, збільшенийна 1 відсоток.
( Стаття 62 в редакції Закону N 749-V ( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Стаття 63. Установити, що господарські організації сплачуютьдо Державного бюджету України частину прибутку (доходу):
державні (крім Державного підприємства обслуговуванняповітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України( 1341-15 ) "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди просплату маршрутних зборів"), в тому числі казенні підприємства таїх об'єднання і дочірні підприємства, - у розмірі 15 відсотків;
акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єктигосподарювання, у статутному фонді яких державі належать акції(частки, паї), та їх дочірні підприємства, - у розмірі базовихнормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується навиплату дивідендів.
Установити, що господарські товариства, більш ніж50 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутнихфондах господарських товариств, акціонером яких є держава іволодіє в них контрольним пакетом акцій, сплачують безпосередньодо Державного бюджету України дивіденди, нараховані зарезультатами фінансово-господарської діяльності за 2006 рік.
Установити, що господарські організації, які належать докомунальної власності або у статутних фондах яких є часткакомунальної власності, сплачують до загального фонду місцевихбюджетів частину прибутку (доходу) відповідно до розмірукомунальної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах.
Частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджетуУкраїни або місцевих бюджетів за результатамифінансово-господарської діяльності 2006 року (крім частиниприбутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 67 ЗаконуУкраїни "Про Державний бюджет України на 2006 рік" ( 3235-15 ) танаростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарськоїдіяльності у 2007 році у строки, встановлені для сплати податку наприбуток підприємств.
Для акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктівгосподарювання, у статутному фонді яких державі належать частки(акції, паї), та їх дочірніх підприємств, зазначені відрахуванняпровадяться з частини прибутку (доходу) відповідно до розмірудержавної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах.
Порядок відрахування частини прибутку (доходу) ( 68-2007-п ),визначеної цією статтею, встановлюється Кабінетом МіністрівУкраїни (крім порядку і нормативу відрахування частини прибутку(доходу) господарських організацій, які належать до комунальноївласності або у статутних фондах яких є частка комунальноївласності, які встановлюються відповідними радами).
Для господарських організацій, визначених частиною п'ятоюцієї статті, за умови, що ці господарські організації сплатили зарезультатами фінансово-господарської діяльності у 2006 роцічастину прибутку відповідно до статті 67 Закону України "ПроДержавний бюджет України на 2006 рік" ( 3235-15 ), на сумудивідендів, нарахованих та сплачених за результатамифінансово-господарської діяльності за 2006 рік, зменшується сумачастини прибутку (доходу), що підлягає сплаті у наступних за датоюсплати дивідендів податкових періодах.
Стаття 64. Органи Державного казначейства України здійснюютьоблік зобов'язань розпорядників бюджетних коштів у порядку,визначеному Державним казначейством України, та відображають їх узвітності про виконання Державного бюджету України і місцевихбюджетів.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання таздійснюють відповідні видатки за загальним фондом бюджету тільки вмежах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючинеобхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятихна облік в органах Державного казначейства України, та у разі їхвідповідності бюджетним паспортам.
Розпорядники бюджетних коштів беруть зобов'язання заспеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичнихнадходжень до спеціального фонду бюджету.
При цьому зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільгпо оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсаційгромадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають правовідповідні категорії громадян, обліковуються органами Державногоказначейства України незалежно від визначених на цю мету бюджетнихпризначень.
Зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів безвідповідних бюджетних асигнувань, не вважаються бюджетнимизобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів.Взяття таких зобов'язань є бюджетним правопорушенням.
Будь-які видатки, пов'язані з утриманням бюджетних установ,можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, коливідсутня прострочена заборгованість із заробітної плати (грошовогозабезпечення), а також за спожиті комунальні послуги таенергоносії.
Стаття 65. Заборонити у 2007 році:
реструктуризацію заборгованості суб'єктів господарюванняперед державою за кредитами, залученими державою або під державнігарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою наповоротній основі, крім розстрочення її сплати під час санаціїтакого суб'єкта господарювання за участю інвестора, який бере насебе солідарні зобов'язання щодо погашення такої заборгованості утермін не більше ніж на три роки. При цьому, сума пені, яканарахована внаслідок невиконання позичальником зобов'язань затаким кредитом, бюджетною позичкою або фінансовою допомогою нареструктуровану суму заборгованості, списується;
списання заборгованості суб'єктів господарювання переддержавою за кредитами, залученими державою або під державнігарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою наповоротній основі, крім заборгованості суб'єктів господарювання,визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашеннязаборгованості яких не були задоволені у зв'язку з недостатністюїх активів, та підприємств громадських організацій інвалідів зацільовими позиками перед відділеннями Фонду соціального захистуінвалідів;
( Абзац третій статті 65 із змінами, внесеними згідноіз Законом N 899-V ( 899-16 ) від 05.04.2007 )
надання відстрочок щодо термінів сплати податковихзобов'язань суб'єктів господарювання за податками, зборами(обов'язковими платежами).
Надати право Кабінету Міністрів України здійснювати списанняцільових позик, наданих відділеннями Фонду соціального захистуінвалідів підприємствам громадських організацій інвалідів, термінповернення яких закінчився до 1 січня 2007 року, в установленомуКабінетом Міністрів України порядку ( 1009-2007-п ).
( Статтю 65 доповнено частиною другою згідно із Законом N 899-V( 899-16 ) від 05.04.2007 )
( Положення частини першої статті 66 втратило чинність, яктаке, що визнано неконституційним на підставі РішенняКонституційного Суду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
Стаття 66. Зупинити у 2007 році дію положень і норм,передбачених пунктом "ж" частини першої статті 77 Основзаконодавства України про охорону здоров'я ( 2801-12 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 1993 р., N 4, ст. 19; 2003 р., N 10-11,ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162,NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96); статтею 28 Основзаконодавства України про культуру ( 2117-12 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 1992 р., N 21, ст. 294; 2003 р., N 10-11,ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162,NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96); абзацами дванадцятимі тринадцятим частини першої, абзацом другим частини другоїстатті 57 Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 1996 р., N 21, ст. 84; 2001 р., N 2-3,ст. 10; 2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 10-11, ст. 86;2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162, NN 17-19,ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96). Встановити, що оплата працізазначених працівників здійснюється в межах бюджетних призначеньна оплату праці та у порядку, визначеному Кабінетом МіністрівУкраїни. Установити на 2007 рік рівень забезпечення прожитковогомінімуму (гарантований мінімум) для визначення права на звільненнявід плати за харчування дитини у державних і комунальних дитячихдошкільних закладах відповідно до Закону України "Про дошкільнуосвіту" ( 2628-14 ) у сумі 173 гривні у розрахунку на одну особу.
( Частина друга статті 66 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 749-V ( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Стаття 67. Установити, що у 2007 році по населених пунктах,грошову оцінку земель яких не проведено, застосовуються ставкиземельного податку, встановлені частиною другою статті 7 ЗаконуУкраїни "Про плату за землю" ( 2535-12 ), збільшені в 3,1 раза.
По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів,грошову оцінку яких проведено і уточнено станом на1 січня 2007 року, застосовуються ставки земельного податку,встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України"Про плату за землю" ( 2535-12 ).
Стаття 68. Установити, що у 2007 році сума податку на доданувартість, визначена відповідно до пунктів 11.21 та 11.29 статті 11Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ),спрямовується як державна дотація сільськогосподарськимтоваровиробникам на підтримку виробництва тваринницької продукції,продукції птахівництва та на придбання матеріально-технічнихресурсів виробничого призначення в обсязі 4.500.000 тис. гривень.
Стаття 69. Установити, що керівники бюджетних установутримують чисельність працівників, військовослужбовців, осібрядового і начальницького складу (далі - працівників) таздійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошовезабезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохоченьчи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітноїплати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетнихустанов у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.
Витрати на безоплатне або пільгове матеріальне і побутовезабезпечення, на яке згідно із законодавством України мають правоокремі категорії працівників (крім категорій, пільги якимпередбачаються пунктом "ї" частини першої статті 77 Основзаконодавства України про охорону здоров'я ( 2801-12 ), частиноючетвертою статті 29 Основ законодавства України про культуру( 2117-12 ), абзацом першим частини четвертої статті 57 ЗаконуУкраїни ( 1060-12 ) "Про освіту"), а також у частині медичноїдопомоги і санаторно-курортного лікування та відпочинку дляоздоровлення - члени сімей військовослужбовців і осіб рядового іначальницького складу, пенсіонери з числа військовослужбовців іосіб рядового і начальницького складу та члени їх сімей,здійснюються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань наутримання цих бюджетних установ. До таких витрат належать:забезпечення форменим одягом, речовим майном, службовимобмундируванням; забезпечення безоплатною медичною допомогою;надання санаторно-курортного лікування та відпочинку дляоздоровлення; надання жилого приміщення або виплата грошовоїкомпенсації за піднайом (найом) жилого приміщення; знижка плати закористування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном таплати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична татеплова енергія); безоплатний проїзд і перевезення багажу;безоплатне встановлення квартирної охоронної сигналізації ікористування нею; безоплатна відправка та одержання листіввійськовослужбовцями строкової служби.
Стаття 70. Установити, що до членів сім'ї пільговика принаданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти(до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідамиз дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, якапроживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним заумови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатнібатьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуваннямгромадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Стаття 71. З метою приведення окремих норм законів увідповідність із цим Законом зупинити на 2007 рік дію:
1) частин другої та шостої статті 16 (щодо умов наданняспеціальних дозволів на користування надрами), частини першоїстатті 33 (щодо спрямування відрахувань за геологорозвідувальніроботи, виконані за рахунок державного бюджету, на розвитокмінерально-сировинної бази) та частини першої статті 34 (щодовизначення розміру збору за видачу спеціальних дозволів накористування надрами) Кодексу України про надра ( 132/94-ВР )(Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 36, ст. 340;2003 р., N 10-11, ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р.,N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96, N 22,ст. 184);
2) статті 3, статті 22 Закону України "Про плату за землю"( 2535-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 45,ст. 238; 2000 р., N 14-15-16, ст. 121; 2001 р., N 2-3, ст. 10;2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 10-11, ст. 86; 2004 р.,N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267;2006 р., NN 9-11, ст. 96);
3) частини четвертої статті 21 Закону України "Про орендуземлі" ( 161-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 2004 р.,N 10, ст. 102, N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162,NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) в частиніцентралізації орендної плати за земельні ділянки, які перебуваютьу державній або комунальній власності, на спеціальних бюджетнихрахунках, а також щодо її розподілення та використання;
4) абзацу третього частини першої статті 1 в частиніпогашення заборгованості за відстроченими кредитами, одержанимидля фінансування дефіциту Державного бюджету України в іноземнійвалюті, починаючи з 2002 року, та статті 3 Закону України "Прореструктуризацію боргових зобов'язань Кабінету Міністрів Україниперед Національним банком України" ( 1697-14 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 2000 р., N 31, ст. 248; 2001 р., N 2-3,ст. 10; 2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 10-11, ст. 86;2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162, NN 17-19,ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96);
5) статей 14, 15, 16 та 17 Закону України "Про нафту і газ"( 2665-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 50,ст. 262; 2004 р., N 17-18, ст. 250, N 23, ст. 324; 2005 р.,N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) вчастині умов надання спеціальних дозволів на користування надрами;
6) абзаців восьмого та десятого частини другої статті 6Закону України "Про державну геологічну службу України"( 1216-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51,ст. 456; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162,NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96, N 22, ст. 184) вчастині надання повноважень та умов надання спеціальних дозволівна користування надрами;
( Положення пункту 7 статті 71 втратило чинність, як таке, щовизнано неконституційним на підставі Рішення Конституційного СудуN 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
7) статей 41 та 43Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальнестрахування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності тавитратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 )(Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 14, ст. 71; 2003 р.,N 45, ст. 362; 2005 р., NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст.96); 8) підпункту "б" пункту 7 частини першої статті 87 в частиніфінансування професійно-технічних навчальних закладів Львівськоїта Харківської областей, а також міста Києва з державного бюджетута підпункту "в" пункту 2 частини першої статті 89 в частиніфінансування дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімейБюджетного кодексу України ( 2542-14 ) (Відомості Верховної РадиУкраїни, 2001 р., N 37-38, ст. 189; 2006 р., NN 9-11, ст. 96);
( Положення пункту 9 статті 71 втратило чинність, як таке, щовизнано неконституційним на підставі Рішення Конституційного СудуN 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
9) частини другоїстатті 43 Закону України "Про загальну середню освіту" ( 651-14 )(Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 28, ст. 230; 2003р., N 10-11, ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8,ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96); 10) статті 6, частини другої статті 7, статті 8, статті 14,пункту 3 та підпункту 2 пункту 4 розділу IV "Прикінцеві положення"(в частині функціонування спеціального рахунку) Закону України"Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерноїбезпеки" ( 1868-15 ) (Відомості Верховної Ради України, 2004 р.,N 46, ст. 511; 2005 р., NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11,ст. 96, N 40, ст. 347);
11) статті 1 Закону України "Про страхові тарифи назагальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасноговипадку на виробництві та професійного захворювання, якіспричинили втрату працездатності" ( 2272-14 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 2001 р., N 17, ст. 80; 2003 р., N 26,ст. 192; 2006 р., NN 9-11, ст. 96);
( Положення пункту 12 статті 71 втратило чинність, як таке,що визнано неконституційним на підставі Рішення КонституційногоСуду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
12) статті 6Закону України "Про соціальний захист дітей війни" ( 2195-15 )(Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 4, ст. 94; 2006 р.,NN 9-11, ст. 96, N 19-20, ст. 166), з урахуванням статті 111 цьогоЗакону;( Положення пункту 13 статті 71 втратило чинність, як таке,що визнано неконституційним на підставі Рішення КонституційногоСуду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
13) частинип'ятої статей 12, 13, 14 та 15 Закону України "Про статусветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 )(Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 45, ст. 425; 1996р., N 1, ст. 1; 1999 р., N 24, ст. 209; 2000 р., N 14-15-16, ст.121; 2001 р., N 2-3, ст. 10; 2002 р., N 12-13, ст. 92, N 35, ст.263; 2003 р., N 10-11, ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250; 2005 р.,N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) тачастини третьої статей 6-1, 6-2, 6-3, 6-4 Закону України "Прожертви нацистських переслідувань" ( 1584-14 ) (Відомості ВерховноїРади України, 2000 р., N 24, ст. 182; 2005 р., N 5, ст. 120) вчастині визначення розміру виплат щорічної разової грошовоїдопомоги;( Положення пункту 14 статті 71 втратило чинність, як таке,що визнано неконституційним на підставі Рішення КонституційногоСуду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
14) статті 12,частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцевіположення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"( 2811-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 20, ст.102; 2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 10-11, ст. 86; 2004 р.,N 17-18, ст. 250; 2005 р., N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006р., NN 9-11, ст. 96); 15) частини першої статті 112 Кримінально-виконавчого кодексуУкраїни ( 1129-15 ) (Відомості Верховної Ради України, 2004 р.,N 3-4, ст. 21; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) в частині одержаннязасудженими до позбавлення волі посилок (передач) і бандеролей;
16) абзацу п'ятого частини першої статті 9 Закону України"Про попереднє ув'язнення" ( 3352-12 ) (Відомості Верховної РадиУкраїни, 1993 р., N 35, ст. 360; 2003 р., N 15, ст. 109; 2005 р.,N 10, ст. 187; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) в частині обмеженнякількості посилок і передач, що одержуються особами, взятими підварту;
17) пункту 5 статті 1 та пункту 4 статті 2 (в частиніоперацій з купівлі-продажу готівкової валюти), частини третьоїстатті 3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійнестрахування" ( 400/97-ВР ) (Відомості Верховної Ради України,1997 р., N 37, ст. 237; 1998 р., N 11-12, ст. 49, N 49, ст. 303;1999 р., N 38, ст. 349, N 52, ст. 465; 2000 р., N 13, ст. 104;2001 р., N 2-3, ст. 10; 2002 р., N 12-13, ст. 92; 2003 р., N 7,ст. 65, N 10-11, ст. 86; 2004 р., N 17-18, ст. 250, N 49, ст. 528;2005 р., N 6, ст. 137, N 7-8, ст. 162, NN 17-19, ст. 267; 2006 р.,NN 9-11, ст. 96);
18) частини першої статті 17 щодо встановлення цільовоїнадбавки на фінансування будівництва вітрових електростанційзгідно з Комплексною програмою будівництва вітрових електростанційта частини сьомої статті 20 Закону України "Про електроенергетику"( 575/97-ВР ) (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 1,ст. 1; 2000 р., N 38, ст. 319; 2003 р., N 52, ст. 378; 2005 р.,N 20, ст. 278; 2006 р., NN 9-11, ст. 96, N 49, ст. 486);
19) статті 14 Закону України "Про виноград та виноградневино" ( 2662-15 ) (Відомості Верховної Ради України, 2005 р.,N 31, ст. 419; 2006 р., NN 9-11, ст. 96, N 26, ст. 214);
( Положення пункту 20 статті 71 втратило чинність в частині,що стосується професійних суддів, як таке, що визнанонеконституційним на підставі Рішення Конституційного СудуN 4-рп/2007 ( v004p710-07 ) від 18.06.2007 )
( Положення пункту 20 статті 71 втратило чинність в частині,що стосується професійних суддів, як таке, що визнанонеконституційним на підставі Рішення Конституційного СудуN 4-рп/2007 ( v004p710-07 ) від 18.06.2007 ) 20) частин другої іп'ятої статті 37 (щодо визначення розміру пенсії без обмеження їїграничного розміру)
Закону України "Про державну службу"( 3723-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52,ст. 490; 2003 р., N 14, ст. 97; 2005 р., N 2, ст. 32; 2006 р.,N 1, ст. 18, NN 9-11, ст. 96); 21) пунктів 2 та 3 розділу II "Прикінцеві положення" ЗаконуУкраїни "Про деякі питання фінансування соціальних виплат тапов'язаних з ними адміністративних витрат" ( 2105-15 ) (ВідомостіВерховної Ради України, 2005 р., N 2, ст. 32, N 7-8, ст. 162,NN 17-19, ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96);
22) абзацу четвертого статті 1 (в частині відшкодуванняморальної шкоди застрахованим і членам їх сімей незалежно від часунастання страхового випадку), підпункту "е" пункту 1 частинипершої статті 21, частини третьої статті 28; абзацу десятогопункту 7 частини сьомої статті 17 та пункту 7 частини першоїстатті 22 в частині надання підприємствам фінансової допомоги набезповоротній основі; частини третьої статті 34; частини п'ятоїстатті 47 (в частині знижок та надбавок до розміру страховоговнеску) Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальнестрахування від нещасного випадку на виробництві та професійногозахворювання, які спричинили втрату працездатності" ( 1105-14 )(Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 46-47, ст. 403;2001 р., N 17, ст. 80; 2003 р., N 26, ст. 192; 2005 р., NN 17-19,ст. 267; 2006 р., NN 9-11, ст. 96);
( Положення пункту 23 статті 71 втратило чинність, як таке,що визнано неконституційним на підставі Рішення КонституційногоСуду N 6-рп/2007 ( v0a6p710-07 ) від 09.07.2007 )
23) частинип'ятої статті 1 Закону України "Про прожитковий мінімум"( 966-14 ) (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 38, ст.348; 2005 р., N 29, ст. 383; 2006 р., NN 9-11, ст. 96) в частинізбільшення прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, яківідповідно до законодавства підлягають обов'язковому державномусоціальному страхуванню, на розмір ставки податку з доходівфізичних осіб;