Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Заява, Рішення, Форма типового документа, Перелік, Критерії, Порядок від 11.12.2019 № 1165
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту;
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній /розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев’ятого цього пункту.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацомодинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
( Абзац двадцять сьомий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )
У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
( Абзац тридцять перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023 )
У разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти за умови, що:
виключною підставою для включення такого контрагента до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості на підставі пункту 8 додатка 1, було здійснення операції з таким платником податку;
відсутні інші підстави та інформація, за якою встановлено відповідність контрагента критеріям ризиковості платника податку.
Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
( Пункт 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 1428 від 23.12.2022 )
6- 1. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, наступного робочого дня після дати прийняття такого рішення підлягають автоматичній реєстрації податкові накладні /розрахунки коригування, якщо одночасно виконуються такі умови:
( Абзац перший пункту 6-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )
реєстрацію таких податкових накладних /розрахунків коригування зупинено на підставі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з рішеннями, прийнятими починаючи з дати останнього включення платника податку в перелік платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку;
дата подання для реєстрації в Реєстрі таких податкових накладних/розрахунків коригування припадає на період, що не перевищує 180 днів до дати подання інформації та копій документів, за результатами розгляду яких прийняте рішення про невідповідність критеріям ризиковості платника податку або рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;
на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, операції в таких податкових накладних /розрахунках коригування не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3, за винятком податкових накладних/розрахунків коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість, згідно з додатком 2;
( Абзац четвертий пункту 6-1 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, стосовно платника податку, який склав та/або подав податкову накладну /розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;
( Абзац пункту 6-1 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних /розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі, у кожному з шести останніх послідовних календарних місяців, що передують місяцю подання інформації та копій документів, поданих платником податку для підтвердження невідповідності критеріям ризиковості платника податку, у місяці, у якому подано таку інформацію та копії документів, та в місяці, у якому здійснюється така автоматична реєстрація, не перевищує значення показника Рмакс для кожного із зазначених місяців;
( Абзац пункту 6-1 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
щодо таких податкових накладних/розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;
у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 200-1 .3 або 200-1 .9 статті 200-1 Кодексу.
( Порядок доповнено пунктом 6-1 згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
7. У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної /розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність") встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024 )
8. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних /розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет.
9. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.
Зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі
( Див. текст )
10. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
11. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.
( Підпункт 3 пункту 11 в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023 )
Таблиця даних платника податку
12. Платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).
13. У таблиці даних платника податку зазначаються:
види економічної діяльності відповідно до КВЕД;
коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
коди послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
14. Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
15. Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання.
16. Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в електронний кабінет за допомогою електронних комунікацій в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу, Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" (додаток 6).
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 574 від 02.06.2023, № 1048 від 26.08.2025 )
16-1. У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 16 цього Порядку або прийняття комісією центрального рівня рішення про задоволення скарги та скасування рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку податкові накладні /розрахунки коригування, реєстрацію яких зупинено відповідно до пункту 1 додатка 3 до дати прийняття рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку, підлягають автоматичній реєстрації в Реєстрі на п’ятий робочий день, що настає за днем прийняття такого рішення або врахування таблиці даних платника податку відповідно до пункту 18 цього Порядку, якщо одночасно виконуються такі умови:
( Абзац перший пункту 16-1 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
відсутнє рішення контролюючого органу про неврахування такої таблиці даних платника відповідно до пункту 19 цього Порядку;
у податкових накладних /розрахунках коригування зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТЗЕД/кодами послуг згідно з Державним класифікатором/умовним кодом такого товару, що відображені у такій таблиці даних платника податку, та операції, які на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, не відповідають критеріям ризиковості здійснення операцій згідно з додатком 3;
( Абзац третій пункту 16-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
на початок операційного дня, протягом якого здійснюється така автоматична реєстрація в Реєстрі, стосовно платника податку, який склав та/або подав податкову накладну /розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;
( Пункт 16-1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних /розрахунках коригування, прийнятих для реєстрації в Реєстрі, у кожному з шести останніх послідовних календарних місяців, що передують даті автоматичної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, та місяці, у якому здійснюється така автоматична реєстрація, не перевищує значення показника Рмакс для кожного із зазначених місяців;
( Пункт 16-1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
такі податкові накладні /розрахунки коригування складені та подані для реєстрації в Реєстрі не раніше календарного місяця, що передує місяцю, у якому комісією регіонального рівня прийняте рішення про врахування таблиці даних платника податку або рішення про неврахування таблиці даних платника податку, або місяцю, у якому таблицю даних платника податку враховано відповідно до пункту 18 цього Порядку, якщо щодо такого рішення комісією центрального рівня задоволено скаргу та скасовано рішення комісії регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку, або місяцю, у якому таблицю даних платника податку враховано відповідно до пункту 18 цього Порядку;
( Абзац шостий пункту 16-1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
щодо таких податкових накладних/розрахунків коригування платника податку комісією регіонального рівня не прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520;
у день такої автоматичної реєстрації в Реєстрі наявна сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати такі податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обчислена відповідно до пункту 200-1 .3 або 200-1 .9 статті 200-1 Кодексу.
( Порядок доповнено пунктом 16-1 згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
17. У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку комісія регіонального рівня обов’язково зазначає підстави такого неврахування.
У разі коли однією з підстав для прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника податку визначено наявність у контролюючих органів податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій, у відповідних полях рішення зазначаються тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
( Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
18. Таблицю даних платника податку ДПС враховує автоматично, якщо виконується одна з умов:
1) таблицю даних платника податку подає платник податку, щодо якого виконуються одночасно такі умови:
загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебували у власності/користуванні такого платника податку в попередньому році (станом на 1 січня попереднього року відповідно до декларацій, поданих не пізніше 20 лютого попереднього року) та перебувають у власності/користуванні на дату подання таблиці даних платника податку згідно з даними податкової звітності за останній звітний період, за який настав граничний строк її подання, з урахуванням уточнюючих декларацій, поданих протягом попереднього та поточного років, становить не менше 200 гектарів;
такий платник податку зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше ніж 365 днів, що передують даті подання таблиці даних платника податку;
у кожному з останніх 12 календарних місяців чисельність працівників платника податку становить не менше ніж три особи;
у таблиці даних платника податку зазначено виключно код (коди) згідно з УКТЗЕД групи товарів, обсяг постачання за якою згідно з податковими накладними /розрахунками коригування, поданими для реєстрації та зареєстрованими в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому подано таблицю даних платника податку для розгляду, становить 25 і більше відсотків у цьому періоді та яка є однією з таких груп товарів, як живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01 ), м’ясо та їстівні субпродукти (код згідно з УКТЗЕД 02 ), риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03 ), молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04 ), інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 05 ), овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07 ), їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08 ), зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10 ), насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12 ), жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження (код згідно з УКТЗЕД 15 ), залишки і відходи харчової промисловості; готові корми для тварин (код згідно з УКТЗЕД 23 );
на дату подання таблиці даних платника податку в такого платника податку немає податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;
2) таблицю даних платника податку подає платник податку, щодо якого виконуються одночасно такі умови:
у таблиці даних платника податку зазначено код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором, обсяг постачання за яким згідно з податковими накладними /розрахунками коригування, поданими для реєстрації та зареєстрованими в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому подано таблицю даних платника податку для розгляду, становить більше ніж 25 відсотків загального обсягу постачання в цьому періоді;
такий платник податку зареєстрований як платник податку на додану вартість не менше ніж 365 днів, що передують даті подання таблиці даних платника податку;
у кожному з останніх 12 календарних місяців чисельність працівників платника податку становить не менше ніж п’ять осіб;
на дату прийняття таблиці даних платника податку в такого платника податку немає податкового боргу із сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС;
показник D має значення більше 0,05;
значення показника Pпоточ у календарному місяці, у якому подано таблицю даних платника податку, є меншим, ніж значення Рмакс.
( Пункт 18 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
19. Комісії контролюючих органів приймають рішення про неврахування таблиці даних платника податку (додаток 7), врахованої відповідно до пунктів 16 та/або 18 цього Порядку, комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, врахованої відповідно до рішення про задоволення скарги щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, що надсилається платнику податку в електронний кабінет за допомогою електронних комунікацій в електронній формі, з дотриманням вимог Кодексу, Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо:
( Абзац перший пункту 19 в редакції Постанов КМ № 574 від 02.06.2023, № 1154 від 07.11.2023; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
стосовно платника податку прийнято рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (додаток 4), визначених у пунктах 1-5 додатка 1;
контролюючим органом виявлено/отримано податкову інформацію податкова інформація щодо невідповідності інформації, зазначеної в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з Державним класифікатором, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України, яка свідчить про надання платником податку недостовірної інформації в таблиці даних платника податку.
( Абзац третій пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку комісія контролюючого органу обов’язково зазначає підстави такого неврахування.
( Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022; в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
У разі коли однією з підстав для прийняття рішення про неврахування таблиці даних платника податку визначено наявність у контролюючих органів податкової інформації, яка свідчить, що платник податку здійснив ризикові операції, у відповідних полях рішення зазначаються тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
( Абзац пункту 19 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
Рішення про неврахування таблиці даних платника податку може бути оскаржено:
( Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )
в адміністративному або судовому порядку у разі прийняття рішення комісією регіонального рівня;
( Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )
у судовому порядку у разі прийняття рішення комісією центрального рівня.
( Пункт 19 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1154 від 07.11.2023 )( Пункт 19 в редакції Постанови КМ № 1154 від 12.10.2022 )
20. Якщо таблиця даних платника податку врахована відповідно до пункту 18 цього Порядку, після прийняття комісією контролюючого органу рішення про неврахування таблиці даних платника податку така таблиця підлягає розгляду відповідно до пункту 15 цього Порядку.
21. Якщо рішення про врахування таблиці даних платника податку прийнято до дати набрання чинності цим Порядком, таке рішення залишається чинним до прийняття контролюючим органом рішення про неврахування таблиці даних платника податку.
22. Таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.
23. Таблиця даних платника податку подається платником податку в електронній формі за допомогою електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
( Пункт 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
24. ДПС постійно розміщує на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо електронних комунікацій, за допомогою яких може подаватися таблиця даних платника податку.
( Пункт 24 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
Комісія контролюючого органу
25. Комісія центрального рівня приймає рішення про неврахування таблиці даних платника податку, розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Реєстрі, скарги на рішення комісій регіонального рівня про неврахування таблиці даних платника податку та скарги на рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (далі - скарга).
( Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 574 від 02.06.2023, № 703 від 13.06.2024 )
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
26. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 10, ст. 376), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. № 574.
( Абзац другий пункту 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
27. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
28. Робочою мовою діяльності комісій контролюючих органів є державна мова.
29. До складу комісій регіонального рівня входять посадові особи територіальних органів ДПС.
До складу комісії центрального рівня входять посадові особи ДПС.
30. Комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше семи членів.
31. Голова комісії регіонального рівня та її персональний склад затверджуються наказом територіального органу ДПС. Головою комісії регіонального рівня призначається керівник (особа, яка виконує його обов’язки) або заступник керівника (особа, яка виконує його обов’язки) територіального органу ДПС.
( Пункт 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023; в редакції Постанови КМ № 1187 від 18.10.2024 )
32. Голова комісії центрального рівня та її персональний склад затверджуються наказом ДПС.
33. Голова комісії контролюючого органу організовує роботу комісії і відповідає за виконання покладених на неї завдань та функцій, головує на її засіданнях та визначає перелік питань, що підлягають розгляду.
34. Голова комісії контролюючого органу:
організовує роботу комісії та координує роботу її членів;
головує на засіданнях комісії та визначає перелік питань, що підлягають розгляду;
визначає функціональні обов’язки кожного члена комісії;
відповідає за виконання покладених на комісію завдань та функцій;
організовує підготовку документів щодо діяльності комісії;
забезпечує надання аналітичної інформації;
ініціює питання щодо зміни персонального складу комісії;
забезпечує формування рішень за встановленою формою та надсилання їх платнику податку;
забезпечує вирішення інших питань, що стосуються здійснення повноважень комісії.
У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції голова комісії центрального рівня:
( Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
забезпечує організацію онлайн-комунікації комісії центрального рівня з платником податку під час розгляду матеріалів скарги;
( Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
забезпечує надсилання платнику податку повідомлення щодо участі платника податку в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги (далі - повідомлення);
( Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
визначає тривалість відеоконференції з платником податку, який виявив бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції.
( Пункт 34 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
35. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу його обов’язки виконує заступник голови комісії. У разі відсутності голови комісії контролюючого органу та його заступника обов’язки голови комісії виконує один із членів комісії, який обирається комісією.
36. Секретар комісії контролюючого органу забезпечує:
підготовку проектів письмових доручень голови комісії (або особи, яка виконує його обов’язки);
підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях;
оформлення протоколів засідань комісії;
збір та надсилання матеріалів членам комісії на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, з метою прийняття рішення;
( Абзац п'ятий пункту 36 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
ведення діловодства комісії;
подання голові комісії зведеної інформації про результати проведених засідань та прийнятих рішень.
У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, який обирається комісією.
У разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції секретар комісії центрального рівня забезпечує:
( Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
збір та надсилання матеріалів скарги членам комісії центрального рівня на визначену офіційну адресу електронної пошти для забезпечення електронних комунікацій, що підлягають розгляду на засіданні комісії в режимі відеоконференції, для прийняття рішення;
( Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
формування повідомлення платнику податку;
( Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
оформлення протоколу засідання комісії центрального рівня за результатами розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції.
( Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
37. Члени комісії контролюючого органу мають право:
ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії, та брати участь у проведенні їх перевірки;
переглядати всю інформацію про платників податку, наявну в ДПС;
подавати пропозиції з питань, що розглядаються;
викладати окрему думку, оформлену в письмовій формі;
вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.
38. Члени комісії контролюючого органу зобов’язані:
особисто брати участь у роботі комісії;
не розголошувати відомостей, що стали їм відомі у зв’язку з участю в роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;
виконувати доручення голови комісії в межах, передбачених цим Порядком;
брати участь у голосуванні.
39. У разі неналежного виконання членом комісії регіонального рівня своїх обов’язків комісія регіонального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє керівнику відповідного територіального органу ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.
( Абзац перший пункту 39 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
У разі неналежного виконання членом комісії центрального рівня своїх обов’язків комісія центрального рівня шляхом надсилання відповідного протоколу засідання або витягу з нього повідомляє Голові ДПС про необхідність вирішення питання щодо заміни такого члена комісії.
( Абзац другий пункту 39 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 574 від 02.06.2023 )
40. Голова, заступник голови, секретар та члени комісії контролюючого органу беруть участь у засіданні особисто та не мають права делегувати своїх представників для участі в її засіданні.
Засідання комісії контролюючого органу є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу.
Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду.
У разі потреби член комісії контролюючого органу подає голові комісії пропозиції щодо проведення додаткового засідання.
Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування.
Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення.
Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні.
Ведення обліку матеріалів щодо роботи комісії контролюючого органу здійснюється секретарем такої комісії.
Присутній на засіданні комісії контролюючого органу член комісії, який не згоден з рішенням комісії або утримався від голосування, повинен викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до матеріалів засідання такої комісії.
41. Порядок взаємодії структурних підрозділів контролюючого органу та комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджується наказом ДПС за погодженням з Мінфіном.
( Пункт 41 в редакції Постанови КМ № 1048 від 26.08.2025 )
42. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС.
43. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років.
44. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Комісія контролюючого органу з метою прийняття рішення розглядає інформацію за результатами автоматизованого моніторингу.
( Пункт 44 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1048 від 26.08.2025 )
45. Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи:
доповідь секретаря комісії;
у разі виявлення платником податку бажання взяти участь у розгляді матеріалів скарги особисто або через свого представника -надання усних пояснень платником податку в режимі відеоконференції (для комісії центрального рівня);
( Пункт 45 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби);
внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення;
оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання;
голосування;
оголошення головою комісії результатів голосування;
оформлення протоколу.
46. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.
Під час розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції процес такого розгляду фіксується за допомогою технічних засобів відеозапису із зазначенням у протоколі засідання комісії ідентифікатора (посилання) відеозапису відеоконференції або з додаванням до протоколу носія відеозапису відеоконференції.
( Пункт 46 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
47. Особи, які не є членами комісії контролюючого органу, не можуть брати участі у заслуховуванні доповідей членів комісії, внесенні пропозицій, обговоренні та голосуванні.
48. Номер рішення комісії контролюючого органу складається з податкового номера або серії (за наявності) та/або номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта).
49. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності комісії контролюючого органу здійснює контролюючий орган, у якому утворена така комісія, у порядку, визначеному ДПС.
( Пункт 49 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 703 від 13.06.2024 )
Додаток 1
до Порядку зупинення реєстрації
податкової накладної/розрахунку
коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних
КРИТЕРІЇ
ризиковості платника податку на додану вартість
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ).
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 603 від 16.06.2023 )
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу .
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022 )
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Кодексу, з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу .
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022 )
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній /розрахунку коригування.
Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.
( Пункт 8 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1428 від 23.12.2022; в редакції Постанови КМ № 574 від 02.06.2023 )
Додаток 2
до Порядку зупинення реєстрації