• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з діловодства в апеляційному загальному суді

Державна судова адміністрація України  | Наказ, Лист, Реєстр, Бланк, Розпорядження, Повідомлення, Зразок, Опис, Справа, Картка, Покажчик, Акт, Форма типового документа, Журнал, Інструкція від 06.01.2006 № 1
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Лист, Реєстр, Бланк, Розпорядження, Повідомлення, Зразок, Опис, Справа, Картка, Покажчик, Акт, Форма типового документа, Журнал, Інструкція
  • Дата: 06.01.2006
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Лист, Реєстр, Бланк, Розпорядження, Повідомлення, Зразок, Опис, Справа, Картка, Покажчик, Акт, Форма типового документа, Журнал, Інструкція
  • Дата: 06.01.2006
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.01.2006 № 1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2006 р.
за № 75/11949
Про затвердження Інструкції з діловодства в апеляційному загальному суді
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 № 168 від 15.12.2011 № 75 від 03.07.2012 № 110 від 25.09.2012 № 156 від 16.11.2012 )
Відповідно до статті 126 Закону України "Про судоустрій України" та пункту 4 Положення про Державну судову адміністрацію України , затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 № 182 (із змінами і доповненнями), з метою удосконалення організації діловодства в апеляційних загальних судах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з діловодства в апеляційному загальному суді (далі - Інструкція), що додається.
2. Юридичному управлінню (Мягкоход Ю.В.) організувати вивчення Інструкції працівниками відповідних структурних підрозділів центрального апарату Державної судової адміністрації України.
3. Управлінню документального забезпечення та організаційної роботи (Бровко Т.В.) довести наказ до відома голів апеляційних загальних судів.
4. Рекомендувати головам апеляційних загальних судів організувати вивчення Інструкції суддями та працівниками апарату суду.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної судової адміністрації України Гашицького О.В.
В.о. ГоловиО.А. Булка
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
06.01.2006 № 1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 січня 2006 р.
за № 75/11949
ІНСТРУКЦІЯ
з діловодства в апеляційному загальному суді
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює загальні правила ведення судового діловодства в апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим, військових апеляційних судах регіонів та апеляційному суді Військово-Морських Сил України (далі - суди) і регламентує порядок роботи з документами з моменту їх надходження чи створення в суді до відправлення або передання в архів, звернення до виконання судових рішень.
1.2. Положення цієї Інструкції поширюються також і на організацію роботи з документами, що створюються і опрацьовуються засобами обчислювальної, комп'ютерної та електронної техніки. Комп'ютерні (автоматизовані) технології обробки документної інформації повинні відповідати вимогам державних стандартів та Інструкції.
1.3. Порядок ведення діловодства, що містить інформацію з обмеженим доступом, діловодства за зверненнями громадян і діловодства з питань роботи з кадрами визначається чинним законодавством України.
1.4. Прийняття вхідної кореспонденції з ознаками підозрілих вкладень здійснюється із суворим додержанням чинного законодавства України.
1.5. Прийом громадян у суді здійснюється згідно з Правилами внутрішнього розпорядку суду та відповідними нормативно-правовими актами України. Графік приймання громадян і Правила внутрішнього розпорядку суду вивішуються в суді на спеціально пристосованому стенді (дошці об'яв суду). На цьому самому стенді має бути вивішена інша корисна для громадян інформація (списки справ, призначених до розгляду в суді, зразки заяв про видачу копій судових документів, про надання побачень з особами, які тримаються під вартою і числяться за судом.
( Пункт 1.5 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
1.6. Оформлення організаційно-розпорядчих документів, створюваних у результаті діяльності суду, здійснюється відповідно до Національного стандарту України "Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003" , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55 (далі - Національний стандарт України).
1.7. Заповнення форм звітності, статистичних карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні справи, та карток обліку сум шкоди, заподіяної злочинами, регламентується відповідними інструкціями.
( Пункт 1.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
1.8. Організаційне керівництво діяльністю суду здійснює голова відповідного суду або особа, яка виконує його обов'язки (далі - голова суду).
Організацію діловодства в суді відповідно до цієї Інструкції та контроль за додержанням установлених правил роботи з документами забезпечує керівник апарату (завідуючий секретаріатом) суду або інший працівник апарату суду, який виконує його обов'язки (далі - керівник апарату суду).
Керівник апарату суду підпорядковується голові суду і координує свою діяльність з державною судовою адміністрацією.
Керівник апарату суду ознайомлює всіх працівників апарату суду з нормативно-правовими актами і методичними матеріалами з діловодства.
1.9. Установлена Інструкцією система судового діловодства є обов'язковою для всіх працівників суду.
За порушення вимог Інструкції працівники апарату суду притягаються до відповідальності в порядку, установленому чинним законодавством України.
Усі працівники апарату суду зобов'язані виконувати вимоги Інструкції, є відповідальними за збереження процесуальних та інших документів, а також за нерозголошення інформації, що міститься в них. Про втрату документа невідкладно повідомляється керівник апарату суду та складається акт, який передається голові суду для відповідного реагування в установленому порядку.
Обов'язки, права працівників апарату суду визначаються їх посадовими інструкціями, що затверджуються наказом голови суду.
Функціональні обов'язки працівників апарату суду вносяться окремим розділом до їх посадових інструкцій. Залежно від штатної чисельності апарату суду, навантаження на кожного працівника апарату суду та в разі службової необхідності головою суду може проводитися перерозподіл функціональних обов'язків, про що обов'язково зазначається в посадових інструкціях.
Розподіл обов'язків між працівниками апарату суду має забезпечувати звільнення суддів від дій, які безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя.
1.10. У разі звільнення працівника, а також у разі його відпустки, відрядження чи тривалої відсутності з різних причин усі одержані ним для виконання службові документи за вказівкою керівника апарату суду, погодженою з головою суду, передаються особі, яка його заміщає, про що складається відповідний акт.
1.11. Діловодство суду ведеться державною мовою. Усі судові документи також складаються державною мовою з урахуванням вимог процесуального законодавства України.
1.12. Усі журнали, алфавітні покажчики прошнуровуються і скріплюються підписом голови суду, а також гербовою печаткою; кожен аркуш журналу повинен бути пронумерований.
1.13. Внесення відомостей про облік судового збору здійснюється працівником апарату суду, на якого покладено відповідний обов'язок, шляхом заповнення даних в автоматизованій системі діловодства суду. Контроль за своєчасністю та достовірністю внесення даних здійснюється керівником апарату суду.
( Розділ 1 доповнено пунктом 1.13 згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 75 від 03.07.2012 )
2. Порядок приймання судових справ і кореспонденції. Основні вимоги до опрацювання (розгляду) документів, які не стосуються розгляду судових справ
2.1. Усі судові справи та кореспонденція, у тому числі документи, надіслані електронною поштою, факсимільним зв'язком, а також телеграми, що надходять до суду, приймаються, опрацьовуються та під підпис передаються за призначенням працівниками апарату суду відповідно до обов'язків.
Робота з електронною поштою визначається відповідними документами про порядок використання електронної пошти в центральному апараті Державної судової адміністрації України, територіальних управліннях державної судової адміністрації та судах загальної юрисдикції. Якщо після отримання документів електронною поштою до суду надходять ці ж документи на паперових носіях, останні передаються виконавцям у порядку, встановленому Інструкцією, та зберігаються разом з документами, отриманими електронною поштою.
( Абзац другий пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
2.2. Працівник, який здійснює приймання судових справ і кореспонденції, у день їх надходження перевіряє цілісність пакетів і конвертів і відповідність їх адресування, з дотриманням установлених правил безпеки розкриває пакети й конверти, перевіряє відповідність вкладень опису (наявність додатків до документа), проставляє на правому нижньому чи іншому вільному від тексту місці супровідного листа до судової справи (матеріалу), першої сторінки листа чи іншого документа реєстраційний штамп суду, у якому зазначає дату надходження матеріалу до суду і реєстраційний номер, сформований автоматизованою системою документообігу суду (журнал реєстрації вхідної кореспонденції (додаток 1).
( Абзац перший пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Конверти (пакети), у яких надходять документи, долучаються до надісланих документів. У разі одержання матеріалів у пошкодженій упаковці, а також якщо при відкритті конверта (пакета) виявлено відсутність будь-якого документа чи додатка до нього, про це складається акт (додаток 2) у двох примірниках, один примірник якого надсилається відправнику, а другий - долучається до одержаних матеріалів і передається разом з ним для розгляду за належністю.
2.3. Прийняття судових справ і кореспонденції від кур'єра (кур'єром) здійснюється за пред'явлення документа, що посвідчує його особу та належність до організації-відправника (одержувача). У разі відсутності такого документа судові справи, кореспонденція від нього (ним) не приймаються.
2.4. Не підлягають реєстрації, а передаються для долучення до справ з відміткою про дату одержання їх судом:
а) судові повістки і судові повідомлення, повернуті суду за неврученням адресату;
б) розписки про одержання повісток про виклик і повідомлень.
( Абзац третій пункту 2.4 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Кореспонденція особистого характеру передається адресату без реєстрації. Не реєструються рекламні повідомлення, плакати, вітальні листи, запрошення, а також повернена (як помилково надіслана судом) кореспонденція.
Помилково доставлена суду кореспонденція одразу ж пересилається за належністю разом із супровідним листом за підписом керівника апарату.
2.5. Судові справи, скарги на роботу апарату суду, інші матеріали і документи, отримані під час особистого приймання, невідкладно передаються працівникам, відповідальним за приймання судових справ і кореспонденції, для реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах, алфавітних покажчиках, після чого під підпис передаються за призначенням для попереднього розгляду чи розгляду по суті.
( Пункт 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
2.6. Особа, яка подала матеріали чи документ до суду, управі надати додаткову копію матеріалів (документа), на першій сторінці яких на її прохання проставляється штамп суду "Отримано", зазначаються дата (у разі необхідності - і час) отримання матеріалів (документа), посада і прізвище особи, яка прийняла матеріали (документ), після чого копія повертається.
2.7. Документи з питань діяльності суду, які не стосуються розгляду справ, реєструються та передаються керівництву в день надходження, двічі на день. Документи з позначкою "Терміново" передаються протягом години.
При передачі таких документів керівництву суду за необхідності додаються короткі довідки інформаційного змісту з питань, порушених у цих документах, за наявності - попереднє листування. На вимогу керівництва суду інформаційна довідка складається у вигляді окремого документа.
2.8. Після попереднього розгляду документа керівництвом і призначення виконавця в той самий день документ повертається до працівника апарату суду, який здійснював його реєстрацію, для реєстрації резолюції. До автоматизованої системи документообігу суду вносяться відомості про зміст і дату накладення резолюції, прізвище та ініціали виконавця, термін виконання, дата передачі документа виконавцеві.
( Пункт 2.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
2.9. Документи для розгляду (виконання) від одного виконавця до іншого передаються тільки на підставі письмової вказівки керівництва, яким здійснювалися розгляд документа та накладення резолюції. Передача документів відбувається з внесенням до автоматизованої системи документообігу суду відповідних даних про передачу.
( Абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Якщо в резолюції вказано декілька виконавців, то перший з них є відповідальним за виконання документа, якому в установленому порядку передається документ, а інші співвиконавці з документом оперативно ознайомлюються під підпис на резолюції, зліва від відповідного прізвища. У необхідних випадках співвиконавцям передаються ксерокопії документа, про що робиться відповідна відмітка на резолюції.
2.10. Відповідь на виконаний документ підписується керівником, яким було накладено резолюцію, або особою, яка на той час виконувала його обов'язки. Відповідь у необхідній кількості примірників передається для відправки адресатам.
Після вирішення порушених у документі питань відповідальний виконавець у лівому нижньому куті першої сторінки документа робить відмітку про його виконання або додає супровідну записку, в якій указує, як вирішено питання: надано відповідь, прийнято рішення тощо, проставляє дату фактичного виконання, номер справи за номенклатурою справ суду, до якої необхідно долучити документ, завіряє його своїм підписом.
Один примірник відповіді залишається в суді та візується виконавцями або відповідальним виконавцем. Цей примірник відповіді підписується керівництвом.
( Абзац третій пункту 2.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
Виконаний документ разом із завізованою виконавцями копією відповіді підшивається до відповідної справи за номенклатурою справ суду або передається за призначенням. Якщо керівництвом суду не підписано примірник відповіді, зазначений в абзаці третьому цього підпункту, до виконаних документів долучається ксерокопія підписаної керівником суду відповіді.
2.11. Облік і зберігання виконаних документів здійснюється працівниками апарату суду.
2.12. Закони та інші нормативно-правові акти після реєстрації передаються голові суду, а за його резолюцією - для подальшого опрацювання (кодифікації).
( Пункт 2.12 із змінами, внесеними згідно з наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3. Реєстрація та облік судових справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством
3.1. Всі судові справи та матеріали, що надійшли до суду і підлягають розгляду відповідно до цивільного, адміністративного чи кримінального судочинства, реєструються у відповідних обліково-статистичних картках, а також в алфавітних покажчиках, які формуються на підставі внесеної до автоматизованої системи документообігу суду інформації.
( Абзац перший пункту 3.1 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Абзац другий пункту 3.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Абзац третій пункту 3.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Процедура ведення журналів полягає в роздрукуванні списків реквізитів документів і підшивці їх у спеціальну теку.
( Абзац четвертий пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Форма щоденного списку при друкуванні журналів за допомогою програмного засобу повинна відповідати таким вимогам:
- у заголовній частині списку відповідати формі заголовка відповідного реєстраційного журналу;
- додатково в правій верхній частині заголовка повинна бути вказана дата друкування списку;
- у кінці списку в правому нижньому куті повинно бути зазначене прізвище відповідального за роздрукування і його підпис;
- таблична частина повинна повністю відповідати найменуванню і розташуванню граф, передбачених відповідним додатком до цієї Інструкції.
При цьому до табличної частини може бути додана графа з порядковим номером запису в поточному списку.
Роздрукування проводиться не пізніше наступного дня від дати введення інформації, що роздруковується. Після друкування відповідальний працівник повинен підписати списки в зазначеному місці та підшити в справу за номенклатурою.
Обліково-статистичні картки у справах, у яких закінчено провадження, роздруковуються у кінці календарного року та передаються до архіву суду.
( Абзац дванадцятий пункту 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Абзац тринадцятий пункту 3.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Абзац чотирнадцятий пункту 3.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Пункт 3.1 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.2. Кримінальні провадження, інші матеріали, що підлягають розгляду згідно з кримінальним судочинством, реєструються у відповідних обліково-статистичних картках та в алфавітному покажчику кримінальних проваджень за апеляційною скаргою (додаток 4).
( Абзац перший пункту 3.2 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Підпункт 3.2.1 пункту 3.2 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Підпункт 3.2.2 пункту 3.2 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Підпункт 3.2.3 пункту 3.2 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.2.4. Провадження за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб, скарги на їх рішення, дії чи бездіяльність, а також заяви про відвід реєструються в обліково-статистичній картці на клопотання, скаргу, заяву (додаток 8) та алфавітному покажчику кримінальних справ. Не реєструються в такому порядку скарги, які розглядаються під час підготовчого провадження або під час розгляду кримінальної справи в суді, а долучаються до матеріалів справи.
( Підпункт 3.2.4 пункту 3.2 у редакції Наказів Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007; № 110 від 25.09.2012 )( Підпункт 3.2.5 пункту 3.2 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.2.6. Кримінальна справа з апеляційною скаргою на судові рішення, які були ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили реєструються в обліково-статистичній картці на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією (додаток 11) та в алфавітному покажчику справ кримінального провадження за апеляційною скаргою .
У разі надходження до суду апеляційної інстанції кримінального провадження щодо кількох осіб обліково-статистична картка на справу кримінального провадження за апеляційною скаргою заводиться у відповідній кількості примірників під одним номером, які після роздрукування скріплюються. У першій картці заповнюються відомості всіх розділів, у решті карток - лише дані щодо відповідної особи. Для внесення до відповідного звіту необхідних показників про кількість осіб, стосовно яких апеляційною інстанцією прийнято рішення, у кожній обліково-статистичній картці робиться спеціальна відмітка про надходження чи ненадходження апеляційної скарги. До алфавітного покажчика справ кримінального провадження за апеляційною скаргою уносяться дані щодо кожного обвинуваченого із зазначенням повних прізвища, імені та по батькові.
( Підпункт 3.2.6 пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007; у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.2.7. Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді суду першої інстанції реєструється в обліково-статистичній картці на кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією (додаток 12) та в алфавітному покажчику справ кримінального судочинства за апеляціями.
( Підпункт 3.2.7 пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007; у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.2.8. Заява про перегляд судових рішень, що набрали законної сили, за нововиявленими обставинами реєструється в обліково-статистичній картці про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами (додаток 13) та в алфавітному покажчику кримінальних справ.
( Підпункт 3.2.8 пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007; у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.3. Справи цивільного судочинства за апеляційними скаргами, а також інші матеріали, що розглядаються в порядку цивільного судочинства, реєструються у відповідних обліково-статистичних картках, реєстраційних журналах і в алфавітному покажчику цивільних справ за апеляційними скаргами (додаток 15). Для полегшення пошуку справ у суді в алфавітному покажчику цивільних справ за апеляціями облік у справах окремого провадження ведеться як за заявником, так і за особами, стосовно яких розглядаються справи (наприклад, про визнання громадянина безвісно відсутнім облік додатково ведеться і за прізвищем цієї особи; про визнання громадянина недієздатним - і за прізвищем цього громадянина тощо).
( Пункт 3.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )( Пункт 3.3.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.3.2. Заява про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами рішення або ухвали суду, якими закінчено розгляд цивільної справи, що набрали законної сили, реєструється в обліково-статистичній картці на заяву про перегляд рішення (ухвали) у цивільних справах за нововиявленими обставинами (додаток 17) та в алфавітному покажчику цивільних справ. Про надходження такої заяви робиться відмітка у тих обліково-статистичних картках, на які зареєстровані справи, судові рішення в яких переглядаються. Матеріали щодо розгляду цих заяв підшиваються до цивільної справи і зберігаються в ній, а на обкладинці цивільної справи зазначається відповідний номер.
( Пункт 3.3.3 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.3.4. Цивільна справа з апеляційною скаргою, що надійшла до апеляційного суду (про оскарження рішення суду чи щодо відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу або скасування судового наказу, забезпечення позову чи скасування забезпечення позову, повернення заяви позивачеві (заявникові), відмови у відкритті провадження у справі, відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності, передачі справи на розгляд іншому суду, відмови поновити або продовжити пропущений процесуальний строк, визнання мирової угоди за клопотанням сторін, визначення розміру судових витрат, унесення виправлень у рішення, відмови ухвалити додаткове рішення, роз'яснення рішення, зупинення провадження у справі, закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, залишення заяви про перегляд заочного рішення без розгляду, відхилення заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, видачі дубліката виконавчого листа, поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання, відстрочки і розстрочки, зміни чи встановлення способу й порядку виконання рішення, тимчасового влаштування дитини до дитячого або лікувального закладу; оголошення розшуку відповідача (боржника) або дитини, примусового проникнення до житла, звернення стягнення на грошові кошти, що знаходяться на рахунках, заміни сторони виконавчого провадження, визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами, рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, повороту виконання рішення суду, відмови в поновленні втраченого судового провадження, про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду або про відмову в задоволенні клопотання з цього питання, про визнання в Україні рішення іноземного суду або відмову в задоволенні клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню), реєструється в обліково-статистичній картці на цивільну справу за апеляційною скаргою (додаток 19). У відповідну графу алфавітного покажчика цивільних справ за апеляційними скаргамидо попереднього запису вноситься інформація про надходження такої справи.
( Пункт 3.3.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
Апеляційні скарги на ухвалу та на рішення суду, винесені в одній справі, реєструються в окремих обліково-статистичних картках.
( Пункт 3.3.4 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.4. Адміністративні справи за апеляційними скаргами, копії апеляційних скарг в адміністративних справах, а також інші матеріали, що розглядаються в порядку адміністративного судочинства, реєструються у відповідних обліково-статистичних картках, реєстраційних журналах і в алфавітному покажчику адміністративних справ за апеляційними скаргами (додаток 21).
Апеляційні скарги на ухвалу та на постанову суду, винесені в одній справі, реєструються в окремих обліково-статистичних картках.
( Пункт 3.4 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )( Пункт 3.4.1 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.4.2. Заява про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами постанови або ухвали суду в адміністративній справі, що набрали законної сили, реєструється в обліково-статистичній картці на заяву про перегляд постанови (ухвали) в адміністративних справах за нововиявленими обставинами (додаток 23) та в алфавітному покажчику адміністративних справ. Про надходження такої заяви робиться відмітка у тих обліково-статистичних картках, на які зареєстровані справи, судові рішення в яких переглядаються. Матеріали щодо розгляду цих заяв підшиваються до адміністративної справи і зберігаються в ній, а на обкладинці адміністративної справи зазначається відповідний номер.
( Пункт 3.4.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.4.3. Копії апеляційних скарг на судові рішення в адміністративних справах, отримані апеляційним судом від осіб, які їх подали, реєструються в журналі реєстрації копій апеляційних скарг в адміністративних справах (додаток 24) і в алфавітному покажчику адміністративних справ за апеляційними скаргами. Після надходження до суду адміністративної справи з відповідною апеляційною скаргою в журналі реєстрації копій апеляційних скарг в адміністративних справах робиться про це запис. Такий журнал можна використовувати для контролю за своєчасністю та повнотою надходження до апеляційної інстанції адміністративних справ з апеляційними скаргами.
Копії апеляційних скарг на судові рішення в адміністративній справі після розгляду справ в апеляційній інстанції формуються у відповідні справи за номенклатурою справ суду.
3.4.4. Адміністративна справа з апеляційною скаргою, що надійшла до апеляційного суду, реєструється в обліково-статистичній картці на адміністративну справу за апеляційною скаргою (додаток 25). У відповідну графу алфавітного покажчика адміністративних справ за апеляційними скаргамидо попереднього запису вноситься інформація про надходження такої справи. Також робляться відповідні відмітки в журналі реєстрації копій апеляційних скарг в адміністративних справах .
3.5. Скарга, протест про перегляд головою апеляційного суду, його першим заступником чи заступниками постанови про адміністративне правопорушення реєструються в обліково-статистичній картці на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (додаток 26) і в алфавітному покажчику скарг, протестів на постанови суддів місцевого суду у справах про адміністративні правопорушення (додаток 27).
( Пункт 3.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
3.6. Для реєстрації та обліку судових справ і матеріалів у суді встановлюється перелік індексів:
"11-кп" - на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією;
"11-о" - про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами;
"11-кс" - на клопотання, скаргу, заяву (клопотання слідчого чи прокурора; скарги на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора під час досудового розслідування; заяви про відвід);
"11-сс" - на кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією;
"22-а" - адміністративні справи з апеляційними скаргами на судові рішення, винесені місцевим судом;
"22-ц" - цивільні справи з апеляційними скаргами на рішення, винесені місцевим судом, а також на ухвали суду першої інстанції, зазначені в підпункті 3.3.4;
"8-а" - заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами постанов або ухвал суду, що набрали законної сили, в адміністративних справах;
"8-ц" - заяви про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами рішень суду, що набрали законної сили, у цивільних справах;
"33" - скарги і протести на постанови у справах про адміністративні правопорушення, винесені суддею місцевого суду.
У разі відсутності матеріалів відповідної категорії в суді індекс не використовується.
Скарги, пов'язані з тривалим розглядом справ, листи (заяви) про вирішення питання підсудності, матеріали з питань судової статистики, матеріали загального листування реєструються в автоматизованій системі документообігу та зберігаються у відповідних справах за номенклатурою справ суду.
( Пункт 3.6 у редакції Наказів Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 , № 110 від 25.09.2012 )( Пункт 3.7 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.8. Номер судової справи та інших матеріалів, розгляд яких передбачається процесуальним законодавством України, складається з відповідного індексу, порядкового номера обліково-статистичної картки на судову справу чи реєстраційного журналу із зазначенням через дріб двох останніх цифр поточного року. Номер проставляється на обкладинці судової справи або матеріалу. Наприклад:
кримінальна справа (з обвинувальним висновком), що буде розглядатися апеляційним судом у першій інстанції, - № 1 - 31/06;
кримінальна справа з апеляційною скаргою - № 11 - 305/06;
( Абзац четвертий пункту 3.8 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
адміністративна справа з апеляційною скаргою - № 22-а - 20/06;
протест прокурора на постанову судді у справах про адміністративне правопорушення - № 33 - 120/06 тощо.
Якщо у справі щодо однієї з осіб складено обвинувальний висновок, а стосовно інших - постанову про закриття справи і застосування примусових заходів виховного характеру чи постанову щодо вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності, то при реєстрації такої справи застосовуються правила, зазначені в абзаці третьому підпункту 3.2.3.
( Пункт 3.8 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
Номер судової справи (матеріалу) зазначається у відповідному алфавітному покажчику.
Усе листування, що стосується окремих судових справ і матеріалів, зареєстрованих у відповідних обліково-статистичних картках чи реєстраційних журналах, ведеться за номером судової справи (матеріалу).
3.9. В обліково-статистичних картках і реєстраційних журналах заповнюються відповідно до руху справи всі пункти і графи, передбачені формами.
( Абзац перший пункту 3.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
Обліково-статистичні картки зберігаються в картотеках (ящиках) відповідно до переліку індексів у порядку номерів таким чином, щоб останні номери розміщувалися в передній частині картотеки (ящика).
( Абзац другий пункту 3.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
На обліково-статистичних картках на кримінальні провадження, за якими хоча б один з обвинувачених (засуджених) перебуває під вартою, ставиться штамп "під вартою" або робиться такий напис.
( Абзац третій пункту 3.9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.10. Після закінчення календарного року обліково-статистичні картки на справи, що не розглянуті по суті, переставляються у хронологічному порядку за номером провадження до картотеки наступного року, після чого картотека формується починаючи з номера 1 відповідного року.
У картотеку минулого року замість вилучених обліково-статистичних карток вкладаються картки-замінники, у яких зазначається єдиний унікальний номер та номер провадження, робиться напис про перенесення обліково-статистичної картки в картотеку наступного року.
( Пункт 3.10 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Пункт 3.11 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Пункт 3.12 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Пункт 3.13 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.14. Після реєстрації та визначення автоматизованою системою документообігу суду колегії суддів (запасного судді, слідчого судді) для конкретного судового провадження, судові справи передаються суддям під підпис у контрольному журналі судових справ, переданих для розгляду. Такий журнал ведеться окремо щодо кожного судді. Записи в журналі здійснюються у міру передавання справ. Розподіл їх за формами судочинства, категоріями справ, тощо, забороняється.
( Пункт 3.14 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
3.15. Передання справ і матеріалів судді здійснюється під підпис у контрольному журналі судових справ і матеріалів, переданих для розгляду судді (додаток 28). Такий журнал ведеться окремо стосовно кожного судді або, в разі незначної кількості справ, у окремих щодо кожного судді розділах журналу, спеціально для цього пристосованих. Записи в журналі здійснюються в міру передання справ і матеріалів; розподіл їх за інстанціями, категоріями справ тощо забороняється. До окремого розділу журналу вносяться записи і в разі, якщо суддя буде брати участь у справі, але не визначений головуючим у ній.
( Абзац перший пункту 3.15 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
Усі записи будуть слугувати голові суду, його заступникам і головам судових палат додатковою інформацією стосовно завантаженості кожного судді.
3.16. Після закінчення календарного року всі нерозглянуті судові справи і матеріали перереєстровуються в новому контрольному журналі судових справ і матеріалів, переданих для розгляду судді, наступного року - за новими номерами, про що вносяться записи у відповідні графи журналу минулого року.
4. Загальні вимоги до оформлення судових справ
4.1. Формування судових справ, які надійшли до апеляційного суду для перегляду судових рішень, і судове провадження яких розпочато місцевим судом, в апеляційному суді продовжується з дотриманням вимог, зазначених у пунктах 4.6 - 4.15 Інструкції.
Супровідний лист, з яким судова справа надійшла до апеляційного суду, підшивається до справи, після чого підшиваються в хронологічному порядку надходження до суду чи виготовлення в суді інші документи, якщо інше не зазначено в Інструкції.
4.2. Судові справи (матеріали), судове провадження яких розпочато в апеляційному суді як у суді першої інстанції, підшиваються до спеціальної обкладинки, виготовленої друкарським способом, яка наведена у додатку 29.
4.3. На обкладинці судової справи вказуються:
найменування суду відповідно до Мережі (Укази Президента України від 20.08.2001 № 642 "Про Мережу та кількісний склад суддів апеляційних судів" та від 30.08.2001 № 769 "Про утворення військових апеляційних та військових місцевих судів і затвердження їх мережі");
найменування та номер справи відповідно до обліково-статистичної картки чи реєстраційного журналу (у визначеному для цього місці посередині обкладинки);
якщо томів справи більше одного, - номер тому справи та загальна кількість томів;
прізвище, ім'я, по батькові особи, стосовно якої надійшла справа (матеріал), суть справи, відповідна норма закону;
дата надходження справи до суду.
Лівий верхній кут обкладинки справи повинен залишатися вільним для розміщення в ньому штампа архіву суду при прийнятті справи на зберігання.
4.4. Для кримінальних справ, що надійшли від органів досудового слідства чи дізнання, може бути використана та обкладинка, у якій справа надійшла, за умови її належної якості та цілісності. При цьому на обкладинці заповнюються необхідні реквізити суду, дата надходження до суду, номер судової справи тощо.
Якщо кримінальна справа, що надійшла до суду, підшивається судом у нову обкладинку, то в справі зберігається також обкладинка, у якій справа надійшла.
На судові справи, які надійшли до суду для перегляду судового рішення, обкладинки не змінюються.
4.5. Перед формуванням справи, що порушується не інакше як за скаргою потерпілого, перевіряється наявність зазначених у додатку до скарги приватного обвинувачення документів, послідовність аркушів кожного документа.
4.6. До матеріалів кримінального провадження, що надійшли до суду, документи підшиваються з дотриманням такої послідовності:
супровідний лист, з яким провадження надійшло до суду;
клопотання учасників судового провадження;
копії ухвал, що постановлені під час вирішення питань про відкриття апеляційного провадження та призначення апеляційного розгляду;
журнал судового засідання;
інші документи, що стосуються кримінального провадження;
копії повідомлень, супровідних листів із зазначенням на них дати та вихідного номера, а також підтвердженням отримання особою повісток про виклик або ознайомлення з її змістом, підшиваються до провадження в хронологічному порядку або зберігаються при ньому (відеозапис).
Документи, що були отримані під час апеляційного перегляду, підшиваються перед журналом судового засідання.
( Пункт 4.6 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
4.7. Конверти підшиваються після документів, що надійшли в них до суду. Якщо конверт надійшов як вкладення, він підшивається після відповідного документа.
4.8. Документи, що підшиваються до судової справи, мають бути тільки в одному примірнику.
На копіях надісланих документів, які залишилися в справі, обов'язково зазначається дата надіслання з проставлянням в правому нижньому кутку підпису особи, яка здійснила відправку.
4.9. Усі аркуші у справі нумеруються з дотриманням таких правил:
аркуші у справі нумеруються арабськими цифрами у верхньому правому кутку, не торкаючись тексту, м'яким простим графічним олівцем або нумератором;
аркуші справи, розділені на томи, слід нумерувати за кожним томом окремо;
фотокартки та інші ілюстровані документи нумеруються на зворотному боці у верхньому лівому кутку;
якщо до справи долучений конверт з документами, то на конверті вказується, які саме документи зберігаються. Долучені конверти з укладеннями повинні бути пронумерованими. Кожне вкладення в конверт нумерується черговим номером після номера, проставленого на конверті. Якщо укладення пронумерувати не можна (наприклад, паспорт, свідоцтво про народження), то їх наявність обумовлюється в засвідчувальному написі;
якщо при нумерації аркушів допущено велику кількість помилок, то аркуші нумеруються заново, при цьому старі номери закреслюються однією похилою рискою, а не виправляються;
при невеликій кількості помилок нумерація аркушів виправляється таким чином: на непронумерованих аркушах проставляється номер попереднього аркуша з додаванням букв згідно з нині чинним українським алфавітом "а", "б", "в", "г", "ґ" і далі, а при повторенні одного номера на кількох розміщених поруч аркушах додаються букви "а", "б", "в", "г", "ґ" і далі, відповідно до кожного номера аркуша починаючи з другого.
Усі помилки та виправлення в нумерації зазначаються у засвідчувальному написі (додаток 30), а саме: зазначається цифрами і літерами кількість пронумерованих аркушів, наявність літерних номерів аркушів, фотокарток, конвертів, обумовлюються інші особливості.
Засвідчувальний напис повинен бути підписаний секретарем суду (палати) із зазначенням посади та дати складання напису.
4.10. У кожній судовій справі складається опис документів у справі. У справі, що надійшла до суду, опис документів продовжується. Опис документів може бути здійснено чи розпочато на другій сторінці обкладинки справи.
( Абзац перший пункту 4.10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 35 від 11.05.2007 )
До опису документів під номерами в порядку зростання вноситься інформація про кожний документ (конверт), підшитий до справи, у порядку їх розміщення. Обов'язково зазначається, оригінал чи копію документа підшито, порядкові номери аркушів, присвоєні відповідному документові (конвертові).
Документи, зазначені в додатку до супровідного документа, в опису не перелічуються, але обов'язково зазначається їх наявність або відсутність згідно з переліком у додатку. В останньому випадку зазначається причина відсутності документа (акт, складений при розкритті конверта, зберігання в іншій справі тощо), а документ, що підтверджує причину відсутності додатка, долучається до справи.
Опис підписується працівником апарату суду, який оформляє справу, із зазначенням біля підпису свого прізвища та посади.
4.11. На третій сторінці обкладинки справи обов'язково заповнюється довідковий лист, у якому робляться відмітки про всі проведені дії (вручення повісток, копій обвинувального висновку, вироку, рішення, витребування документів, звернення до виконання судових рішень, заповнення статистичних карток на осіб, стосовно яких розглянуто кримінальну справу, карток обліку сум шкоди, завданої злочином, тощо).
4.12. У процесі подальшого надходження документів справа продовжує формуватись у хронологічному порядку надходження документів до суду.
4.13. Справи з великою кількістю документів формуються в окремі томи з кількістю аркушів не більше 250 (30 - 40 мм завтовшки).
Кожен том справи оформляється окремо, має власну нумерацію аркушів і власний опис.
4.14. Усі матеріали підшиваються до справи нитками через п'ять чи чотири (для документів формату А4) або три (для документів меншого формату) отвори впродовж лівого, вільного від тексту поля документів.
Уклеювання документів до справи, прикріплення степлером або вкладення будь-яким іншим способом, відмінним від зазначеного в абзаці першому цього пункту, категорично забороняється.
5. Основні дії секретаря судового засідання, пов'язані з розглядом судових справ
5.1. Для забезпечення розгляду судових справ секретар судового засідання здійснює виклики та повідомлення відповідно до процесуального законодавства і вимог Інструкції та слідкує за поверненням до суду розписок про вручення судових повісток про виклик у суд (додаток 32).
Розписки осіб, які одержали судові повістки про виклик до суду, а також судові повістки про виклик до суду, які повернулися у зв'язку з неврученням їх адресату, підшиваються до справи. У тих випадках, коли надіслані повістки залишилися неврученими, секретар судового засідання зобов'язаний з'ясувати причини невручення, доповісти головуючому у справі і за його вказівкою вжити заходів до забезпечення своєчасного вручення судової повістки про виклик до суду.
5.2. Безпосередньо перед розглядом справи перевіряється наявність та з'ясовуються причини відсутності осіб, яких було викликано до суду, уточнюються відомості про вручення судових повісток, повідомлень та інших матеріалів, про що доповідається судді.
5.3. Під час розгляду судових справ секретар судового засідання забезпечує фіксування судового засідання технічними засобами, а також веде журнал судового засідання.
5.4. Після розгляду справи або відкладення її на інший час на повістках осіб, викликаних до суду, відмічається час їх явки та час залишення суду, завіряється цей запис підписом секретаря судового засідання та відбитком відповідного штампа суду. Відбирається підписка про невиїзд від осіб, до яких застосовано такий запобіжний захід.
( Пункт 5.5 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
5.6. Секретар судового засідання:
оформляє матеріали кримінального провадження в суді;
продовжує нумерацію аркушів і за своїм підписом складає опис документів, що містяться у провадженні;
додає до справи заповнені статистичну картку на особу, стосовно якої розглянуто кримінальне провадження, та картку обліку сум шкоди, заподіяної злочином.
( Пункт 5.6 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
5.7. Якщо апеляційний розгляд відкладено, викликаним і присутнім у судовому засіданні особам вручаються відповідні повістки про виклик, повідомлення або оголошується про це з роз'ясненням наслідків неявки під підпис на окремому аркуші. Особам, які не були присутніми в судовому засіданні, повістки про виклик надсилаються заздалегідь з урахуванням часу її вручення не пізніше ніж за три дні до дня, коли вони зобов'язані прибути за викликом.
Особа, що перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув'язнення.
Про день і час відкладення апеляційного розгляду робиться відмітка в журналі обліку розгляду судових справ і матеріалів суддею. Після відкладення секретар судового засідання оформляє кримінальне провадження. В автоматизованій системі документообігу суду у відповідній обліково-статистичній картці зазначається причина відкладення.
( Пункт 5.7 у редакції Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )( Розділ 6 виключено на підставі Наказу Державної судової адміністрації № 110 від 25.09.2012 )
7. Забезпечення проходження в суді апеляційної інстанції справ, розгляд яких передбачено кримінально-процесуальним законодавством