• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва

Київська міська рада | Рішення, Договір, Форма типового документа, Методика, Порядок від 28.09.2006 № 34/91 | Документ не діє
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 34/91 від 28.09.2006
Про затвердження Порядку передачі майна
територіальної громади міста Києва в оренду,
Методики розрахунку орендної плати за
користування майном територіальної громади
міста Києва, Типового договору про оренду майна
територіальної громади міста Києва
Відповідно до статей 142, 143 Конституції України( 254к/96-ВР ), статей 759, 760, 761, 762, 763 Цивільного кодексуУкраїни ( 435-15 ), статей 283-289, 291 Господарського кодексуУкраїни ( 436-15 ), частини п'ятої статті 60 Закону України "Промісцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 18 ЗаконуУкраїни "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ),статей 2, 4, 5, 6, частини другої статті 19 Закону України "Прооренду державного та комунального майна" ( 2269-12 ) та з метоюпідвищення ефективності використання об'єктів комунальноївласності територіальної громади міста Києва Київська міська радаВ И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Порядок передачі майна територіальної громадиміста Києва в оренду, згідно з додатком 1 до цього рішення.
2. Затвердити Методику розрахунку орендної плати закористування майном територіальної громади міста Києва, згідно здодатком 2 до цього рішення.
3. Затвердити Типовий договір оренди майна територіальноїгромади міста Києва, згідно з додатком 3 до цього рішення.
4. Встановити, що заяви (клопотання) щодо передачі майнатериторіальної громади міста Києва в оренду, не вирішені на моментнабрання цим рішенням чинності, розглядаються відповідно до цьогорішення.
5. Рішення про передачу майна територіальної громади містаКиєва, прийняті Київською міською радою, але не виконані на моментнабрання цим рішенням чинності, підлягають виконанню відповідно довимог цього рішення.
6. Визнати такими, що втратили чинність:
- рішення Київради від 24.06.99 N 309/410 ( ra0309023-99 )"Про Положення про порядок надання майна територіальної громадиміста Києва у користування або управління";
- рішення Київради від 05.07.2001 N 366/1342 ( ra0366023-01 )"Про Методику розрахунку і порядок використання орендної плати закористування майном територіальної громади м. Києва";
- рішення Київради від 24.04.2003 N 398/558 ( ra0398023-03 )"Про затвердження Примірного договору оренди нерухомого майна(нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власностітериторіальної громади міста Києва".
7. Це рішення набирає чинності з моменту його офіційногооприлюднення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань власності.
Київський міський голова Л.Черновецький
Додаток 1
до рішення Київради
від 28.09.2006 N 34/91
ПОРЯДОК
передачі майна територіальної громади
міста Києва в оренду
Порядок передачі майна територіальної громади міста Києва воренду (далі - Порядок) розроблений на підставі КонституціїУкраїни ( 254к/96-ВР ), Господарського кодексу України ( 436-15 ),Цивільного кодексу України ( 435-15 ), Законів України "Промісцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), "Про столицюУкраїни - місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Про оренду державного такомунального майна" ( 2269-12 ).
Цей Порядок регулює організаційно-розпорядчі відносини,пов'язані з передачею в оренду (суборенду) цілісних майновихкомплексів, будівель, споруд, приміщень, що належать докомунальної власності територіальної громади міста Києва; правовівідносини між орендодавцем та орендарями щодо використаннякомунального майна; порядок укладання, припинення та розірваннядоговору оренди комунального майна.
1. Об'єкти оренди
1.1. Об'єктами оренди за цим Порядком є:
- цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурніпідрозділи;
- майно, що не увійшло до статутних фондів господарськихтовариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);
- частки у пакетах акцій, у статутних фондах юридичних осіб зурахуванням дебіторської та кредиторської заборгованості, щоналежать територіальній громаді м. Києва (за окремим положенням,затвердженим Київрадою);
- нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення), окремеіндивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або групаінвентарних об'єктів) та інше майно (споруди, машинне устаткуваннята інші облікові одиниці основних засобів, матеріальні активи).
1.2. Перелік об'єктів права комунальної власностітериторіальної громади міста Києва, які не можуть бути об'єктамиоренди, затверджується рішенням Київради.
1.3. Перелік об'єктів права комунальної власностітериторіальної громади міста Києва, право оренди яких виборюєтьсяна конкурсних засадах, затверджується рішенням Київради.
2. Орендодавці
Орендодавцями за цим Порядком є:
- органи, уповноважені органами місцевого самоврядуванняуправляти майном щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їхструктурних підрозділів, часток у пакетах акцій або часток устатутних фондах юридичних осіб, майна, що не увійшло до статутнихфондів господарських товариств, створених у процесі приватизації(корпоратизації);
- підприємства, установи, в господарському віданні та воперативному управлінні яких перебуває майно територіальноїгромади міста Києва (будівлі, споруди, приміщення; окремеіндивідуально визначене майно).
3. Орендарі
Орендарями комунального майна можуть бути:
- господарські товариства, створені членами трудовогоколективу підприємства, його структурного підрозділу;
- юридичні особи, державні, комунальні та інші підприємства,створені та зареєстровані в установленому законом порядку;
- громадяни України, іноземці та особи без громадянства, якіздійснюють підприємницьку діяльність та зареєстровані як суб'єктипідприємницької діяльності в установленому законом порядку.
4. Ініціатива (пропозиція) щодо оренди майна
Ініціатива щодо оренди майна може виходити:
- від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарямивідповідно до пункту 3 цього Порядку;
- від підприємств, установ, організацій, за якими закріпленемайно територіальної громади міста Києва на праві господарськоговідання або оперативного управління.
5. Порядок розгляду заяв щодо надання майна в оренду
5.1. Фізична або юридична особа, яка виявила бажання укластидоговір оренди комунального майна, подає заяву на ім'я начальникаГоловного управління комунальної власності м. Києва виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації)(надалі - Головне управління).
До заяви додаються наступні документи:
- копії статуту та установчого договору (у разі зверненнягосподарського товариства);
- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктапідприємницької діяльності (для фізичної особи - суб'єктапідприємницької діяльності);
- копія паспорта (стор. 1, 2, 11) для фізичної особи -суб'єкта підприємницької діяльності та копія ідентифікаційногокоду;
- довідка органу статистики про включення орендаря -юридичної особи до ЄДРПОУ;
- копія довідки про взяття на облік платника податку;
- балансовий звіт за останній квартал (для орендарів, щовперше орендуватимуть нежилі приміщення, що належать докомунальної власності);
- штатний розпис;
- копія ліцензії на здійснення юридичною особою окремого видудіяльності, якщо це передбачено законом;
- копія довідки з податкової інспекції про відсутністьзаборгованості перед бюджетом.
Копії установчих документів юридичної особи, свідоцтва продержавну реєстрацію юридичної та суб'єкта підприємницькоїдіяльності подаються нотаріально засвідченими. Інші документиподаються засвідченими печаткою заявника.
У разі оренди цілісних майнових комплексів до заяви подаютьсядодатково:
- баланс підприємства за попередній рік (форма N 1)( z0396-99 );
- звіт про фінансові результати діяльності підприємства запопередній рік (форма N 2) ( z0397-99 );
- звіт про фінансово-майновий стан за попередній рік (формаN 3) ( z0398-99 );
- техніко-економічне обґрунтування використання цілісногомайнового комплексу.
Перелічені документи подаються засвідченими печаткоюзаявника.
Розгляд заяв про оренду цілісного майнового комплексу, щоналежить до комунальної власності територіальної громади містаКиєва, здійснюється з урахуванням особливостей, встановленихЗаконом України "Про оренду державного та комунального майна"( 2269-12 ).
5.2. Головне управління готує та вносить на розгляд постійноїкомісії Київради з питань власності пропозиції щодо передачі воренду майна територіальної громади міста Києва.
Головне управління в електронному та документальному виглядіведе єдиний реєстр об'єктів права комунальної власності, яке можебути передане в оренду або передано в оренду (далі - єдинийреєстр). Єдиний реєстр оновлюється щомісяця.
До першого числа кожного місяця підприємства, установи,організації, за якими закріплене комунальне майно на правігосподарського відання або оперативного управління та яке невикористовується, зобов'язані надавати до Головного управліннявідповідну інформацію для внесення такого майна до єдиногореєстру.
До 10 числа кожного місяця Головне управління оприлюднює цюінформацію в засобах масової інформації.
Головне управління впродовж десяти днів, за наявностідокументів, зазначених у пункті 5.1 цього Порядку, надсилає допостійної комісії Київради з питань власності відповідніпропозиції - проект рішення Київради про передачу майна в орендуабо проект рішення Київради про відмову у передачі майна в оренду.
5.3. Постійна комісія Київради з питань власності разом іззапрошеними на засідання з правом дорадчого голосу головамифракцій, головами постійних комісій Київради, заступниками головиКМДА (відповідно до розподілу повноважень), представникамиГоловного управління, представниками відділу з питань власностісекретаріату Київради розглядає матеріали, подані їй Головнимуправлінням.
Постійна комісія Київради з питань власності за наслідкамирозгляду підтримує поданий Головним управлінням проект рішенняКиївради про передачу майна в оренду або про відмову у передачімайна в оренду. Причина, за якою ухвалена відмова, зазначається упротоколі засідання постійної комісії Київради.
Засідання постійної комісії Київради з питань власностіоформляється протоколом, який підписує голова і секретар постійноїкомісії Київради з питань власності.
Головне управління у 3-денний термін після засіданняпостійної комісії Київради з питань власності готує протокол і напідставі його проект рішення Київради та подає у постійну комісіюКиївради з питань власності для внесення на розгляд черговогопленарного засідання сесії Київради.
Засідання постійної комісії Київради з питань власностівідбуваються 2 рази на місяць.
5.4. У випадках, коли питання передачі майна в орендупотребує додаткового вивчення, постійна комісія Київради з питаньвласності на своєму засіданні може доручити членам цієї постійноїкомісії або відповідним підрозділам виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації) опрацювати поданіматеріали та протягом п'ятнадцяти днів подати їх на повторнийрозгляд.
5.5. Заявнику може бути відмовлено в передачі комунальногомайна в оренду у випадку:
- прийняття Київрадою рішення про приватизацію абопередприватизаційну підготовку об'єкта;
- прийняття Київрадою рішення про реконструкцію об'єкта;
- включення майна до переліку об'єктів, які не можуть бутипередані в оренду, або до переліку об'єктів, які передаватимутьсяв оренду на конкурентних засадах;
- якщо запропоновані умови подальшої експлуатації об'єктаоренди не відповідають напрямкам розвитку відповідноїінфраструктури на цій території міста;
- якщо орендар не виконував або порушував істотні умовидоговору оренди та має заборгованість по орендній платі;
- резервування об'єкта оренди для розміщення органівдержавної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,підприємств, установ, організацій комунальної власності;
- надходження двох або більше заяв на один об'єкт комунальноївласності.
5.6. У разі одночасного надходження двох і більше заяв пронадання в тимчасове користування щодо одного і того ж об'єктаоренди, Головне управління звертається до постійної комісіїКиївради з питань власності Київради з пропозицією оголоситиконкурс на право оренди майна в установленому порядку, про щоповідомляє заявників.
5.7. Постійна комісія Київради з питань власності розглядаєзвернення Головного управління та протягом 14 днів з дня йогонадходження приймає рішення щодо оголошення конкурсу та умовпроведення конкурсу на право оренди комунального майна.
6. Порядок проведення конкурсів на право оренди
нерухомого майна чи цілісного майнового комплексу
6.1. Матеріально-технічне та організаційне забезпеченняпроведення конкурсу покладається на Головне управління.
6.2. У разі прийняття рішення щодо оголошення конкурсу направо оренди, Головне управління оголошує умови в засобах масовоїінформації.
6.3. Умови конкурсу визначає постійна комісія Київради зпитань власності за поданням Головного управління.
6.4. Оголошення про конкурс повинно містити такі відомості:
- інформація про об'єкт (назва, місцезнаходження, у разіпередачі в оренду цілісного майнового комплексу - також обсяг, видвиробничої діяльності, кількість і склад робочих місць, розмірдебіторської та кредиторської заборгованості);
- умови конкурсу;
- дата, час і місце проведення конкурсу;
- кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу(заяв про оренду і пропозицій до договору оренди, що відповідаютьумовам конкурсу).
6.5. Для участі в конкурсі учасник подає до Головногоуправління:
а) у разі передачі в оренду цілісного майнового комплексу:
- баланс підприємства;
- техніко-економічне обґрунтування укладання договору оренди; - для фізичних осіб - декларацію про доходи, отримані відпідприємницької діяльності;
- пропозиції щодо розміру орендної плати;
- належним чином оформлену довіреність, видану представникуюридичної особи;
б) у разі передачі в оренду комунального майна (будівель,споруд, приміщень):
- техніко-економічне обґрунтування укладання договору оренди(пропозиції щодо експлуатації та поліпшення об'єкта);
- належним чином оформлену довіреність, видану представникуюридичної особи;
- пропозиції щодо розміру орендної плати;
- документ, що засвідчує сплату застави за участь в конкурсі.
6.6. Прийом заяв та документів, зазначених у пункті 6.5 цьогоПорядку, для участі у конкурсі здійснюється протягом 15 днів з дняпублікації оголошення про проведення конкурсу. Заяви та документиподаються до Головного управління.
Термін проведення конкурсу - 30 календарних днів.
6.7. Постійна комісія Київради з питань власності на своємузасіданні розглядає конкурсні пропозиції, підготовлені і наданіГоловним управлінням, та визначає переможця конкурсу. Результатиконкурсу оформляються у вигляді протоколу.
6.8. Сума застави повертається особам, які не сталипереможцями конкурсу, протягом трьох банківських днів з моментувизначення переможця конкурсу.
6.9. В подальшому рішення постійної комісії Київради з питаньвласності щодо результатів конкурсу на право оренди виноситься вустановленому порядку на розгляд пленарного засідання Київради.
6.10. Після прийняття Київрадою рішення щодо визначенняпереможця конкурсу на право оренди орендодавець в установленомупорядку укладає з переможцем договір оренди.
7. Передача майна в суборенду
7.1. Дозвіл на передачу комунального майна орендарем всуборенду здійснюється в тому ж порядку, що і передача в оренду.
7.2. Передача комунального майна орендарем в суборендудозволяється тільки за згодою орендодавця, якщо інше непередбачено договором оренди.
7.3. Орендарю дозволяється передавати в суборенду не більше20% загальної площі орендованого комунального майна. Недопускається передача в суборенду цілісних майнових комплексів.
7.4. Підставою для укладення договору суборенди майна єрішення Київради.
Строк дії договору суборенди не повинен перевищувати строкдії договору оренди основного орендаря.
8. Умови договору оренди
8.1. Умови договору оренди комунального майна визначаютьсякомісією та затверджуються рішенням Київради:
- об'єкт оренди (місце розташування, адреса, площа, поверх,загальна характеристика);
- площа приміщення (будівлі, споруди), яка надається в орендуабо суборенду;
- строк, на який укладається договір оренди або плати засуборенду;
- встановлення пільгових орендних ставок, в т. ч. на часпроведення ремонту: до 150 кв. м - 50% орендної ставки та строкомна 3 місяці; більше 150 кв. м - 50% орендної ставки та строком на6 місяців;
- внесення змін, у зв'язку з уточненнями даних БТІ;
- решта істотних умов договору оренди визначається примірнимдоговором оренди у відповідності до Закону України "Про орендудержавного та комунального майна" ( 2269-12 ).
9. Оцінка об'єкта оренди
9.1. Оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди.
9.2. У разі прийняття Київрадою рішення про передачукомунального майна в оренду, Головним управлінням в засобахмасової інформації оголошується конкурс на відбірекспертів-оцінювачів.
9.3. В п'ятнадцятиденний термін після виходу оголошення пропроведення конкурсу комісія, створена Головним управлінням заучастю депутатів Київради, на своєму засіданні розглядає конкурсніпропозиції та визначає переможця.
9.4. У подальшому для здійснення експертної оцінки ринковоївартості майна для розрахунку орендної плати об'єкта орендиГоловне управління, в якості замовника, орендар, в якостіплатника, та експерт-оцінювач - переможець конкурсу, в якостівиконавця, укладають тристоронній договір щодо виконанняекспертизи вартості орендованого майна.
9.5. Оплата послуг експерта-оцінювача здійснюється за рахунокорендаря.
9.6. Висновок про вартість об'єкта оренди рецензуєтьсяГоловним управлінням та затверджується начальником Головногоуправління.
10. Момент укладення договору оренди
10.1. Підставою для укладення основного договору оренди майнає рішення Київради.
Як виняток, орендодавець може протягом п'яти днів післяотримання позитивного рішення постійної комісії Київради з питаньвласності укласти попередній договір оренди. При цьому строк діїпопереднього договору не повинен перевищувати трьох місяців.
10.2. Орендодавець готує проект основного договору (додатокN 3 до цього рішення) та з урахуванням істотних умов, визначенихвідповідним рішенням Київради, направляє його орендарю.
10.3. У разі згоди з умовами, визначеними в проекті договору,орендар підписує його та передає на погодження до Головногоуправління.
10.4. Головне управління погоджує проект договору, підписанийорендарем, та направляє його орендодавцю.
10.5. Орендодавець підписує погоджений Головним управліннямкомунальної власності м. Києва проект договору оренди.
10.6. Договір оренди вважається укладеним з моментудосягнення домовленості з усіх істотних умов та підписаннясторонами тексту договору.
10.7. Договір оренди складається в трьох примірниках: одинпримірник для орендодавця об'єкта оренди, по одному примірнику -для Головного управління комунальної власності м. Києвавиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) та орендаря.
10.8. Договори оренди, які укладаються на строк понад одинрік, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
10.9. Витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням тадержавною реєстрацією, покладаються на орендаря.
10.10. З метою укладення договорів оренди на строк понад одинрік Головним управлінням в установленому порядку видаютьсясвідоцтва на право власності, які в подальшому зберігаються разомз договором оренди у Головному управлінні.
11. Страхування об'єкта оренди
11.1. Орендоване майно страхується орендарем на користьорендодавця протягом 30 днів після укладення договору оренди,копія договору надається Головному управлінню.
11.2. Головне управління в засобах масової інформаціїоголошує конкурс на відбір організацій-страхувальників.
11.3. У п'ятнадцятиденний термін після виходу оголошення пропроведення конкурсу комісія, створена Головним управлінням заучастю депутатів постійної комісії Київради з питань власності ідепутатів Київради, на своєму засіданні розглядає конкурсніпропозиції та визначає переможця.
11.4. В подальшому страховик - переможець конкурсу тастрахувальник - орендар укладають договір про страхування об'єктаоренди.
Договір про страхування об'єкта оренди складається в трьохпримірниках: один примірник для Головного управління комунальноївласності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), яке і погоджуєдоговір про страхування, та по одному примірнику - длястрахувальника та страховика.
11.5. Оплата послуг страхувальника здійснюється за рахунокорендаря (страховика).
Передача об'єкта оренди орендодавцем орендареві здійснюєтьсяу строки і на умовах, визначених у договорі оренди.
12. Орендна плата
12.1. Моментом стягнення (нарахування) орендної плати є:
- день підписання договору оренди (або попередньогодоговору);
- день прийняття рішення Київради про продовження строкупередачі в користування на умовах оренди або встановлення пільгищодо орендної плати.
Строки внесення орендної плати визначаються у договорі.
12.2. Орендар за користування об'єктом оренди вносить оренднуплату незалежно від наслідків господарської діяльності.
Річна орендна плата за користування цілісним майновимкомплексом підприємства, його структурним підрозділом не можеперевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна. У разівизначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу можебути передбачений більший розмір орендної плати.
12.3. Розрахунок орендної плати здійснюється орендодавцемзгідно з ухваленою Київрадою орендною ставкою відповідного окремовизначеного об'єкта оренди.
12.4. Вартість комунальних послуг, витрат на утриманняприбудинкової території, вартість послуг по технічномуобслуговуванню інженерного обладнання та внутрішньобудинковихмереж, ремонту будівлі, у т. ч.: покрівлі, фасаду, вивіз сміттятощо не входить до складу орендної плати та сплачується орендаремокремо на підставі договорів, укладених орендарем з організаціями,що надають такі послуги.
Додатково до орендної плати нараховується податок на доданувартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України,який сплачується орендарем разом з орендною платою.
12.5. У разі невідповідності діяльності суборендаря видудіяльності основного орендаря, розмір орендної плати основногоорендаря відповідно змінюється щодо частини площі, яка переданасуборендарю.
12.6. Стягнення заборгованості по орендній платі проводитьсяв безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Розмір орендної плати може бути змінений рішенням Київради:
- за погодженням сторін;
- на вимогу однієї з сторін у разі зміни цін і тарифів(ставки орендної плати);
- в інших випадках, передбачених законодавчими актамиУкраїни.
12.7. Спори з питань зміни орендної плати вирішуютьсявідповідно до чинного законодавства.
12.8. Орендодавці (балансоутримувачі) щомісячно звітують простан сплати за оренду, контролюють своєчасність надходженняорендної плати та ведуть роботу з боржниками об'єктів оренди щодостягнення заборгованості з орендної плати.
13. Поліпшення майна
Орендар має право за письмовою згодою з орендодавцем(балансоутримувачем), якщо інше не передбачено договором оренди,за рахунок власних коштів здійснювати поліпшення орендованогомайна.
14. Контроль за використанням майна,
переданого в оренду
Орендодавець здійснює контроль за цільовим використанняммайна, переданого в оренду.
Орендодавець зобов'язаний за 2 місяці до закінчення строкудоговору письмово повідомити орендаря про закінчення строкудоговору або про відмову у продовженні договору оренди.
Орендодавець зобов'язаний прийняти майно по актуприймання-передачі від орендодавця протягом 30 календарних днівпісля припинення дії договору оренди та у разі відмови упродовженні договору оренди, а у разі невиконання орендарем цьогопункту в силу вступає рішення Київради.
Прикінцеві положення
Взаємовідносини між орендодавцем і орендарями, неврегульовані цим Порядком, регулюються чинним законодавствомУкраїни.
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
Додаток 2
до рішення Київради
від 28.09.2006 N 34/91
МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ
орендної плати за майно територіальної громади
міста Києва, яке передається в оренду
1. Методика розрахунку орендної плати за майно територіальноїгромади міста Києва, яке передається в оренду (далі - Методика),розроблена з метою створення єдиного організаційно-економічногомеханізму справляння та використання плати за оренду ціліснихмайнових комплексів комунальних підприємств, їх структурнихпідрозділів (філії, цеху, дільниці) та окремого індивідуальновизначеного, в тому числі нерухомого (нежилих будівель, споруд,приміщень) майна комунальних підприємств, установ, а також майна,що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства,створеного в процесі приватизації (корпоратизації) (далі - об'єкторенди).
2. Методика визначає механізм нарахування орендної плати закористування об'єктом оренди, що належить до комунальної власностітериторіальної громади міста Києва.
3. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди міжорендодавцем та орендарем.
4. Орендна плата встановлюється в грошовій формі, яку орендарсплачує незалежно від наслідків своєї діяльності.
5. До плати за оренду об'єкта не включаються комунальніпослуги.
6. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такійпослідовності:
- визначається розмір річної орендної плати;
- на основі розміру річної орендної плати встановлюєтьсярозмір орендної плати за перший місяць оренди, який фіксується удоговорі оренди;
- розмір орендної плати за кожний наступний місяцьвизначається шляхом коригування розміру орендної плати запопередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
7. Укладанню договору оренди передує експертна оцінка об'єктаоренди.
8. Вартість об'єкта оренди визначається на підставі звіту пройого незалежну оцінку, затвердженого у встановленому порядку тачинного на момент укладання договору оренди.
Звіт про незалежну оцінку об'єкта оренди для укладаннядоговору оренди зберігає чинність не більше шести місяців від дняїї затвердження.
У разі неукладання договору оренди протягом вказаного строку,укладання нового договору оренди або його продовження проводитьсянова незалежна оцінка об'єкта оренди.
9. У разі, коли термін оренди менший чи більший за одну добуабо за один місяць, то на основі розміру місячної орендної платирозраховується добова, а в разі необхідності - на основі розмірудобової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
10. Розмір річної орендної плати за об'єкт оренди - цілісниймайновий комплекс не може перевищувати 10 відсотків вартості,визначеної на підставі звіту про незалежну оцінку майна,затвердженого у встановленому порядку та чинного на моментукладання договору оренди.
11. Розмір орендної плати у разі оренди окремогоіндивідуально визначеного об'єкта оренди (крім нерухомого)встановлюється за згодою сторін, але не менше як 5 відсотківвартості орендованого майна, визначеної на підставі звіту пронезалежну оцінку майна, затвердженого у встановленому порядку тачинного на момент укладання договору оренди.
12. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовамиконкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати відвстановленого цією Методикою.
13. Нижчий розмір орендної плати встановлюється виключнорішенням Київради на підставі відповідного доручення,розпорядження Київського міського голови та за поданням постійноїкомісії Київради з питань власності.
14. За клопотанням орендаря на час виконання ремонту (заумови письмової згоди балансоутримувача) пільгова орендна ставкавстановлюється на підставі рішення Київради.
Пільгова орендна ставка не повинна бути менше витраторендодавця на утримання об'єкта оренди терміном від 3 до 6місяців залежно від площі об'єкта.
15. Орендар сплачує орендну плату згідно з розрахункоморендної плати, що є невід'ємною частиною договору оренди.
Розрахунок орендної плати готується в установленому порядкуорендодавцем об'єкта оренди.
Вартість комунальних послуг, витрат на утриманняприбудинкової території, вартість послуг по технічномуобслуговуванню інженерного обладнання та внутрішньобудинковихмереж не входить до складу орендної плати та сплачується орендаремокремо на підставі договорів, укладених орендарем з організаціями,що надають такі послуги.
Додатково до орендної плати нараховується податок на доданувартість у розмірах та порядку, визначених законодавством України,який сплачується орендарем разом з орендною платою.
У разі несвоєчасної сплати орендної плати орендар сплачуєокрему від орендної плати пеню. Розмір пені визначається вдоговорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленогозаконодавством. Пеня зараховується на рахунок орендодавця.
16. У разі оренди нерухомого майна розмір річної орендноїплати визначається за формулою:
Опл = Вп х Сор,
де Опл - річна орендна плата, до складу якої входятьексплуатаційні витрати орендодавця у складі:
- амортизаційні відрахування на об'єкт оренди;
- плата за користування земельною ділянкою, на якійзнаходиться об'єкт оренди;
- витрати на виготовлення технічної документації тавизначення справедливої вартості об'єкта оренди;
- проведення технічної інвентаризації і паспортизаціїнежитлового фонду;
- обов'язкові збори і платежі, сплата яких покладеназаконодавством на орендодавця;
- накладні видатки орендодавця.
Вп - вартість орендованого майна, визначена експертнимшляхом, грн.;
Сор - орендна ставка, визначена згідно з п. 21 цього додатка(орендні ставки за користування нерухомим майном комунальноївласності територіальної громади міста Києва).
Експертна оцінка вартості об'єкта оренди повинна враховуватийого місцезнаходження, архітектурно-планувальне рішення,характеристику будівлі, забезпеченість інженерними мережами тааналіз ринку продажу аналогічних за функціональним призначеннямоб'єктів.
Результати експертної оцінки є чинними протягом 6 місяців віддня її затвердження, якщо інший термін не передбачено у звіті зекспертної оцінки.
17. Розмір річної орендної плати за об'єкт оренди - цілісниймайновий комплекс визначається за формулою:
Опл = Во х Сор.ц,
де Опл - розмір річної орендної плати, грн.;
Во - вартість орендованих основних засобів на час оцінкиоб'єкта оренди, грн.;
Сор.ц - орендна ставка за використання об'єкта оренди,визначена згідно з п. 22 цього додатка (орендні ставки закористування нерухомим майном комунальної власності територіальноїгромади міста Києва).
18. Розмір місячної орендної плати за перший місяць післяукладання договору оренди чи перегляду розміру орендної платирозраховується за формулою:
Опл.міс1. = Опл.р. / 12 х Іп.р. х Ім1.,
де Опл.р. - річна орендна плата, визначена за цією Методикою,грн.;
Іп.р - індекс інфляції за період з дати затвердження звітупро незалежну оцінку майна до дати укладання договору абоперегляду розміру орендної плати (згідно з п. 12 Методики,затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95N 786 ( 786-95-п ) "Про Методику розрахунку і порядок використанняплати за оренду державного майна", з додатками та змінами);
Ім1. - індекс інфляції за перший місяць оренди.
19. Розмір місячної орендної плати за наступний місяцьрозраховується шляхом коригування розміру місячної орендної платиза попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
Розмір місячної орендної плати за поточний місяцьрозраховується за формулою:
Опл.міс.п. = Опл.міс.п-1. х Ім.п.,
де Опл.міс.п-1 - місячна орендна плата за попередній місяць; Ім.п. - індекс інфляції за поточний місяць оренди.
20. Суми зайво перерахованої орендної плати зараховуються врахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-деннийтермін від дня одержання його письмової заяви.
21. У разі надання приміщення в тимчасове безоплатнекористування та встановлення орендної плати в межах витрат наутримання об'єкта оренди орендар повністю компенсує фактичнівитрати на утримання об'єкта оренди.
22. Нарахування орендної плати за суборенду здійснюєтьсяорендарями.
Розрахунок плати за площу, надану в суборенду, здійснюєтьсяорендодавцем для орендаря відповідно до розміру ставки орендноїплати, встановленого рішенням Київради та Методикою, на підставіякого орендар виконує нарахування суборендарю.
23. Орендні ставки за користування нерухомим майномкомунальної власності територіальної громади міста Києва:
------------------------------------------------------------------
| N | Цільове використання |Орендна ставка,| Мінімальна |
| п/п | орендованого приміщення | у % до |орендна ставка |
| | |вартості майна,| за 1 кв. м на |
| | | визначеної | місяць у грн. |
| | | експертним | (без ПДВ) |
| | | шляхом | |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|----------------------------------------------------------------|
| 1. ОФІСИ |
|----------------------------------------------------------------|
| 1.1. |Банківські, фінансові, | 25 | 65 |
| |кредитні установи, | | |
| |рекламні агенції | | |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.2. |Туристичні організації | 22 | 55 |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.3. |Біржі, брокерські, | 20 | 50 |
| |маклерські, ріелтерські | | |
| |та страхові компанії | | |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.4. |Діяльність у сфері права,| 15 | 40 |
| |аудиту, бухгалтерського | | |
| |обліку та оподаткування | | |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.5. |Видавництва та редакції | 12 | 30 |
| |літератури, журналів і | | |
| |газет | | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- ті, що друкуються |3 (але не менше|8 (але не менше|
| |українською мовою | витрат на | витрат на |
| | | утримання | утримання |
| | | приміщення) | приміщення) |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.6. |Проектні, | 10 | 25 |
| |проектно-вишукувальні, | | |
| |проектно-конструкторські | | |
| |геодезичні, наукові, | | |
| |науково-дослідні | | |
| |організації | | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- ті, що фінансуються з | 3 | 8 |
| |державного та місцевого | | |
| |бюджетів | | |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.7. |Громадські приймальні | | |
| |народних депутатів | | |
| |України та депутатів | | |
| |місцевих рад, політичні | | |
| |партії, громадські, | | |
| |благодійні організації, | | |
| |культурні товариства: | | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- до 50 кв. м | 4 | 10 |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- понад 50 кв. м | 15 | 40 |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.8. |Громадські приймальні | | |
| |депутатських фракцій та | | |
| |груп Київради: | | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- до 50 кв. м |в межах витрат | |
| | | на утримання | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- понад 50 кв. м | 15 | 40 |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
| 1.9. |Громадські організації, | | |
| |яким передбачена | | |
| |фінансова підтримка з | | |
| |міської програми | | |
| |"Турбота", ветеранів, | | |
| |інвалідів: | | |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- до 50 кв. м |в межах витрат |в межах витрат |
| | | на утримання | на утримання |
| | | приміщення | приміщення |
| |-------------------------+---------------+---------------|
| |- понад 50 кв. м | 15 | 40 |
|------+-------------------------+---------------+---------------|
|1.10. |Центральні органи |в межах витрат |в межах витрат |
| |виконавчої влади, | на утримання | на утримання |