• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Регламент виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Записка, План, Форма типового документа, Регламент від 29.10.2002 № 1970 | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Записка, План, Форма типового документа, Регламент
  • Дата: 29.10.2002
  • Номер: 1970
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Записка, План, Форма типового документа, Регламент
  • Дата: 29.10.2002
  • Номер: 1970
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 1970 від 29.10.2002
Про Регламент виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА № 2475 від 29.12.2003 № 1079 від 17.06.2004 № 1643 від 01.09.2005 № 915 від 05.06.2006 )
На виконання п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.99 N 2263 "Про затвердження Типового регламенту місцевої державної адміністрації" та постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 N 335 "Про внесення змін до Типового регламенту місцевої державної адміністрації":
1. Затвердити Регламент виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.
2. Контроль за додержанням Регламенту покласти на першого заступника, заступників голови Київської міської державної адміністрації.
Взяти до відома, що порушення працівниками виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вимог Регламенту тягне за собою дисциплінарну відповідальність відповідно до законодавства.
3. Визнати такими, що втратили чинність розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.01.2001 N 1 "Про Регламент Київської міської державної адміністрації" та від 03.10.2001 N 2058 "Про внесення змін до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.01.2001 N 1".
ГоловаО.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 29.10.2002 N 1970
( У тексті Регламенту:- слова "перший заступник" замінено словами "перші заступники" у відповідних відмінках;- слова "керівник апарату" замінено словами "заступник голови - керівник апарату" у відповідних відмінкахзгідно з Розпорядженням КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Регламент виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Регламент) є нормативним актом, який регулює організаційно-процедурні питання внутрішньої діяльності Київської міської державної адміністрації.
2. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), далі - Київська міська державна адміністрація - будує свою роботу на засадах законності, персональної відповідальності, поєднання загальнодержавних інтересів та інтересів міста.
3. Основні засади організації діяльності Київської міської державної адміністрації, його апарату та структурних підрозділів визначаються Законами України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", положеннями про головні управління, управління, відділи та інші служби Київської міської державної адміністрації, розпорядженнями міської державної адміністрації з організаційних питань та цим Регламентом.
РОЗПОДІЛ ОБОВ'ЯЗКІВ МІЖ КИЇВСЬКИМ МІСЬКИМ ГОЛОВОЮ, ПЕРШИМИ ЗАСТУПНИКАМИ, ЗАСТУПНИКАМИ ГОЛОВИ, ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ - КЕРІВНИКОМ АПАРАТУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, ПЛАНУВАННЯ ЇЇ РОБОТИ
4. Розподіл обов'язків між міським головою, першими заступниками, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації здійснюється Київським міським головою.
При цьому визначаються:
функції і повноваження, закріплені за першими заступниками, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації;
управління, відділи та інші структурні підрозділи Київської міської державної адміністрації, діяльність яких спрямовується, координується та контролюється першими заступниками, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації.
Міським головою визначаються також обов'язки перших заступників та заступників голови Київської міської державної адміністрації щодо спрямування та контролю діяльності відповідних районних у м. Києві державних адміністрацій.
5. Для виконання програм економічного і соціального розвитку міста та забезпечення ефективного функціонування міського господарства перші заступники, заступники голови та заступник голови - керівник апарату Київської міської державної адміністрації планують свою роботу з урахуванням пропозицій керівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших служб Київської міської державної адміністрації.
6. Для координації діяльності Київської міської державної адміністрації складаються квартальні та тижневі плани основних заходів міської державної адміністрації згідно з додатком 1. Квартальні плани роботи складаються з переліків питань для розгляду на засіданнях колегії Київської міської державної адміністрації, нарадах у перших заступників, заступників голови та заступника голови - керівника апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
7. До переліку питань для розгляду на засіданнях Колегії Київської міської державної адміністрації:
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
питання, пов'язані з реалізацією заходів соціально-економічного розвитку міста, функціонуванням галузей господарського комплексу та розв'язуванням проблем соціальної сфери, поліпшенням діяльності місцевих органів виконавчої влади, їх взаємодію з органами місцевого самоврядування;
питання, пов'язані з виконанням законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови, розпоряджень Київської міської державної адміністрації, хід реалізації яких оперативно розглядатиметься в порядку перевірки їх виконання;
питання з основних організаційно-масових заходів, проведення яких здійснюється Київською міською державною адміністрацією або за її участю.
На апаратних нарадах у міського голови в обов'язковому порядку також планується розгляд питань:
про підведення підсумків діяльності Київської міської державної адміністрації відповідно за квартал, півріччя, 9 місяців, рік і з визначенням основних напрямів подальшої роботи;
про роботу структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, про роботу районних у м. Києві державних адміністрацій з виконання законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, рішень Київської міської ради, розпоряджень Київського міського голови, розпоряджень Київської міської державної адміністрації або із здійснення їх повноважень.
Заплановані питання щодо роботи головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, районних у м. Києві державних адміністрацій повинні, як правило, передбачати проведення комплексної або цільової перевірки стану справ на місцях.
8. Письмові пропозиції до планів роботи на квартал подаються першими заступниками, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації з урахуванням пропозицій керівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших служб Київської міської державної адміністрації, головами районних у м. Києві державних адміністрацій за 15 днів до кінця кварталу до управління організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації. Підготовлений управлінням організаційної роботи до 20 числа останнього місяця кожного кварталу проект плану роботи розглядається першими заступниками та заступниками голови Київської міської державної адміністрації, візується ними та передається до управління організаційної роботи для остаточного формування плану.
Пропозиції до плану-календаря основних заходів Київської міської державної адміністрації та районних у м. Києві державних адміністрацій на тиждень подаються у письмовому вигляді щочетверга до 12 години управлінню організаційної роботи для узагальнення.
Плани роботи затверджуються міським головою за поданням заступника голови - керівника апарату Київської міської державної адміністрації.
9. Додаткові (позапланові) питання включаються до затвердженого плану роботи Київської міської державної адміністрації за рішенням міського голови.
Виключення з плану роботи питання здійснюється за дозволом міського голови на підставі доповідної записки перших заступників, заступника голови та заступника голови - керівника апарату Київської міської державної адміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
10. Головні управління, управління, відділи, інші служби Київської міської державної адміністрації організують свою роботу відповідно до поточних планів роботи, що затверджуються їх керівником.
11. Контроль за виконанням планів роботи структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації здійснюється першими заступниками, заступниками голови та заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації (відповідно до розподілу обов'язків).
КОНСУЛЬТАТИВНІ, ДОРАДЧІ ТА ІНШІ ДОПОМІЖНІ ОРГАНИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
12. Для сприяння здійсненню повноважень Київської міської державної адміністрації, міський голова утворює консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби (ради, комісії, колегії, робочі групи тощо).
Завдання, функції та персональний склад зазначених органів і служб визначає міський голова.
13. Для погодженого розгляду питань, що належать до компетенції Київської міської державної адміністрації, обговорення найважливіших напрямів її діяльності, прийняття відповідних рішень та рекомендацій створюється Колегія Київської міської державної адміністрації (далі - Колегія).
До складу Колегії входять: Київський міський голова (голова колегії), заступник міського голови - секретар Київської міської ради, перші заступники та заступники голови Київської міської державної адміністрації, голови районних у м. Києві державних адміністрацій, окремі керівники головних управлінь, управлінь та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації.
До складу Колегії можуть входити керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, посадові особи органів місцевого самоврядування, народні депутати України, керівники громадських об'єднань, творчих спілок, підприємств, організацій та установ.
Кількісний склад Колегії не повинен перевищувати 60 осіб.
Члени Колегії затверджуються та виводяться зі складу Колегії розпорядженням Київського міського голови.
( Пункт 13 в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
14. Організаційною формою роботи Колегії є засідання, які проводяться, як правило, щоп'ятниці, позачергові - у разі потреби.
У разі потреби можуть проводитися розширені та виїзні засідання Колегії, а також спільні засідання з колегіями інших органів виконавчої влади.
Робота Колегії проводиться відповідно до затвердженого Київським міським головою (головою Колегії) щоквартального переліку питань, у якому зазначаються питання, що необхідно розглянути, дата проведення засідань та посадові особи, які відповідають за підготовку та своєчасне подання матеріалів.
Додаткові питання до затвердженого квартального переліку вносяться до порядку денного засідання Колегії за рішенням Київського міського голови (голови Колегії) не пізніше, ніж за 3 дні до засідання. Члени Колегії у разі потреби можуть знімати питання з порядку денного засідання тільки за письмовим погодженням з головою Колегії.
Дату, час, місце проведення та порядок денний засідань Колегії визначає голова Колегії.
Організаційно-технічне забезпечення проведення засідань Колегії покладається Київським міським головою на управління організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації.
( Пункт 14 в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
15. До кожного з питань порядку денного засідання Колегії головними управліннями, управліннями та службами Київської міської державної адміністрації, відповідальними за підготовку питань, готуються довідковий матеріал, проекти рішень, списки бажаючих виступити та списки учасників, що додатково запрошуються на засідання Колегії, для більш ґрунтовного обговорення питань порядку денного.
Коло службових осіб, які запрошуються на засідання Колегії з питань порядку денного, визначається першими заступниками, заступниками голови
Київської міської державної адміністрації, відповідальними за підготовку питань на засідання Колегії.
Члени Колегії запрошуються на засідання управлінням організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації. Додатково запрошені на засідання Колегії з окремих питань учасники запрошуються відповідним відділом організаційного забезпечення діяльності перших заступників, заступника голови Київської міської державної адміністрації, який відповідає за підготовку цього питання.
Управління інформаційного забезпечення апарату Київської міської державної адміністрації погоджує питання про присутність представників засобів масової інформації під час засідання Колегії з заступником голови - керівником апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Підготовлені та погоджені в установленому порядку матеріали подаються в управління організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації не пізніше, ніж за 5 днів до засідання Колегії для узагальнення та підготовки необхідних комплектів документів для членів Колегії.
Управління організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації надсилає матеріали членам Колегії не пізніше, ніж за один день до засідання (чергового та позачергового).
Питання, що потребують фінансового забезпечення, попередньо узгоджуються з Головним фінансовим управлінням Київської міської державної адміністрації.
Відповідальність за якість та своєчасність підготовки матеріалів на засідання Колегії покладається на перших заступників, заступників голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
( Пункт 15 в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
16. Засідання Колегії веде її голова, а в разі його відсутності - особа, на яку покладено виконання обов'язків Київського міського голови.
Засідання Колегії вважається правомочним, якщо в ньому беруть участь не менш, ніж дві третини загальної кількості членів Колегії.
Члени Колегії беруть участь у засіданні особисто.
Головуючий на засіданні Колегії може прийняти рішення про закритий розгляд окремого питання порядку денного.
Рішення Колегії приймаються з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні Колегії членів Колегії. У разі рівного розподілу голосів, голос головуючого є вирішальним.
Рішення Колегії затверджуються на її засіданні або у робочому порядку після засідання Колегії. В такому випадку після засідання Колегії управління організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації разом з відповідальними за підготовку розглянутих питань доопрацьовують проекти рішень, що були подані на розгляд Колегії, з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених і схвалених учасниками засідання Колегії під час обговорення питань порядку денного протягом 10 днів і подають їх на затвердження голові Колегії.
Рішення Колегії візуються керівником відповідного головного управління, управління, служби та погоджуються з першими заступниками, заступниками голови Київської міської державної адміністрації, відповідальними за підготовку питання, та, в разі виникнення питань щодо фінансового забезпечення цього рішення, узгоджуються з Головним фінансовим управлінням і подаються на затвердження голові Колегії.
Рішення Колегії по кожному питанню порядку денного засідання Колегії підписуються головою.
Рішення спільних засідань колегії підписуються головами відповідних колегій.
Рішення Колегії оформляються протоколами, які підписуються головуючим на засіданні та працівником, який веде протокол.
Рішення засідань Колегії доводяться до відома членам Колегії, керівникам головних управлінь, управлінь та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, відповідальним за їх виконання, управлінням організаційної роботи апарату Київської міської державної адміністрації. голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого є вирішальним.
В окремих випадках за рішенням головуючого може бути застосована процедура таємного голосування.
( Пункт 16 в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
17. Відповідальність за виконання рішень Колегії несуть особи, визначені відповідальними.
Колегія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.
( Пункт 17 в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
АПАРАТ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
18. Правове, інформаційно-аналітичне, методичне, кадрове, матеріально-технічне, організаційне забезпечення діяльності Київської міської державної адміністрації, систематичну перевірку виконання актів законодавства та розпоряджень Київської міської державної адміністрації здійснює її апарат.
19. Апарат відповідно до покладених на нього завдань:
1) опрацьовує документи, що надходять до Київської міської державної адміністрації, готує до них аналітичні, довідкові та інші матеріали, а також проекти доручень міського голови, перших заступників, заступників голови та заступника голови - керівника апарату Київської міської державної адміністрації;
2) здійснює опрацювання проектів розпоряджень Київського міського голови та Київської міської державної адміністрації, рішень Київської міської ради; за дорученням міського голови розробляє проекти розпоряджень з організаційних та кадрових питань;
3) перевіряє виконання актів законодавства, розпоряджень і доручень міського голови головними управліннями, управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації, а також районними у м. Києві державними адміністраціями, вивчає і узагальнює досвід роботи цих органів та надає практичну допомогу у її поліпшенні; розробляє пропозиції про удосконалення діяльності цих органів, здійснює контроль за своєчасним поданням ними доповідей, інформацій та інших матеріалів щодо виконання актів законодавства, розпоряджень, доручень міського голови;
4) забезпечує контроль за додержанням встановлених вимог до підготовки і погодження розпоряджень Київського міського голови та Київської міської державної адміністрації, їх реєстрацію, тиражування і доведення до виконавців;
5) аналізує за дорученням міського голови роботу органів місцевого самоврядування у межах і порядку, визначених законодавством, надає методичну та іншу практичну допомогу у поліпшенні організації їх роботи, готує пропозиції про поглиблення взаємодії міської державної адміністрації з органами місцевого самоврядування у спільному вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку міста;
6) готує аналітичні, інформаційні та інші матеріали з організаційних та кадрових питань, що розглядаються міським головою;
7) опрацьовує і подає міському голові проекти планів роботи Київської міської державної адміністрації, забезпечує контроль за їх виконанням;
8) здійснює організаційне забезпечення засідань колегій, а також нарад, що проводяться міським головою, першими заступниками та заступниками голови Київської міської державної адміністрації;
9) організовує особистий прийом громадян і розгляд звернень, що надійшли до Київської міської державної адміністрації, контролює вирішення порушених у них питань, узагальнює та аналізує пропозиції, що містяться в них, розробляє пропозиції, спрямовані на усунення причин, які викликають обґрунтовані скарги і зауваження громадян;
10) здійснює реалізацію повноважень, делегованих Київській міській державній адміністрації Київською міською радою;
11) бере участь у підготовці звітів про виконання програм соціально-економічного і культурного розвитку міста, а також про реалізацію повноважень, делегованих міською радою;
12) проводить відповідно до затвердженого міським головою плану роботу, пов'язану з організацією добору, розстановки, підвищення кваліфікації та заохоченням працівників Київської міської державної адміністрації, створенням кваліфікованого кадрового резерву і веденням обліку кадрів; вживає заходів для поліпшення організації та підвищення ефективності роботи працівників Київської міської державної адміністрації;
13) забезпечує міжнародну діяльність та організацію і координацію міжнародних заходів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); проводить організаційне та інформаційне забезпечення офіційних візитів Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, заступників голови Київської міської державної адміністрації за кордон для участі у міжнародних заходах та здійснює підготовку візитів і програм для закордонних делегацій з міст-побратимів та міст-партнерів; організовує інформаційне та протокольне забезпечення зустрічей Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради та заступників голови Київської міської державної адміністрації з послами іноземних держав та представниками міжнародних організацій у м. Києві;
14) забезпечує ведення діловодства, дотримання секретності і службової таємниці;
15) здійснює матеріально-технічне і господарсько-побутове забезпечення діяльності Київської міської державної адміністрації;
16) виконує інші функції відповідно до законодавства та за дорученням міського голови.
20. Апарат Київської міської державної адміністрації у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з головними управліннями, управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами Київської міської державної адміністрації та секретаріатом Київради.
21. Організація роботи апарату Київської міської державної адміністрації здійснюється відповідно до Регламенту, Інструкції з діловодства, а також положення про апарат, що затверджується міським головою.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З КАДРАМИ У ВИКОНАВЧОМУ ОРГАНІ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКІЙ МІСЬКІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ)
22. Організацію роботи з кадрами в апараті виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснює управління кадрової роботи і нагород, а в головних управліннях, управліннях, відділах, інших структурних підрозділах міської державної адміністрації, районних у місті Києві державних адміністраціях - структурні підрозділи (відділ, сектор, служба) кадрів, основними завданнями яких є реалізація єдиної державної політики у сфері державної служби, з питань кадрової роботи та нагород.
23. Організація кадрової роботи у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) проводиться за затвердженим Київським міським головою річним планом, у якому визначено заходи з добору, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників. Координацію роботи з кадрами у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) здійснює регіональна рада по роботі з кадрами.
24. Прийняття на державну службу до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснюється шляхом конкурсного відбору або за іншою процедурою, визначеною законодавством.
Для проведення конкурсу розпорядженням Київського міського голови утворюються конкурсні комісії:
- Київської міської державної адміністрації, що розглядає питання заміщення вакантних посад начальників Головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації;
- апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Організаційне забезпечення роботи конкурсних комісій здійснює управління кадрової роботи і нагород.
Прийняття осіб на роботу до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на посади, що не віднесені до категорій державних службовців, та звільнення їх з роботи здійснюється відповідно до законодавства про працю.
25. Управління кадрової роботи і нагород разом з керівниками структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) організовують вивчення ділових та моральних якостей осіб, які претендують на посади державних службовців.
При прийнятті на державну службу відповідно до Закону України "Про державну службу" - може встановлюватися випробувальний термін до шести місяців. У разі негативного результату випробування особа звільняється з займаної посади державного службовця відповідно до законодавства про працю.
26. Особи, які вперше зараховуються на державну службу, складають Присягу державних службовців і підписують її текст, про що робиться запис у трудовій книжці, а також підписують текст Попередження про спеціальні обмеження, встановлені законами України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби, а також документ про ознайомлення із Загальними правилами поведінки державного службовця.
Особи, які призначаються на посади віднесені до номенклатури посад працівників, що повинні мати допуск до роботи з таємними документами, можуть бути призначені на цю посаду тільки після отримання ними такого допуску.
27. У виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) для зайняття посад державних службовців та просування їх по службі, її структурних підрозділах створюється резерв кадрів, який підлягає щорічному перегляду та затвердженню:
- Кабінетом Міністрів України - на посади Київського міського голови, перших заступників голови, заступників голови Київської міської державної адміністрації, голів районних у місті Києві державних адміністрацій;
- Київським міським головою за погодження з відповідними центральними органами виконавчої влади - на посади начальників Головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, їх заступників;
- розпорядженням Київського міського голови - на посади працівників апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
З особами, зарахованими до кадрового резерву, проводиться робота, спрямована на підвищення їх ділової кваліфікації, необхідної для роботи на відповідних посадах виконавчого органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
28. Перевагу для зайняття посади державного службовця мають особи, які зараховані до кадрового резерву, досягли найкращих результатів у роботі, виявляють ділову ініціативу, постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.
Без конкурсного відбору за рішенням Київського міського голови, керівника управління, відділу та іншого структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) можуть бути переведені на більш високі посади державні службовці, які зараховані до кадрового резерву чи пройшли стажування, а також у інших випадках, передбачених законодавством.
29. Відрядження керівництва, начальників головних управлінь, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів та працівників апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) здійснюються відповідно до плану роботи адміністрації, її структурних підрозділів, а також згідно з документами центральних органів влади. Рішення про службові відрядження в межах України приймається щодо:
- Київського міського голови - Прем'єр-міністром України, а в разі його відсутності першим віце-прем'єр-міністром України;
- перших заступників голови і заступників голови Київської міської державної адміністрації - Київським міським головою;
- керівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації - заступниками голови міської державної адміністрації згідно з розподілом функціональних обов'язків;
- голів районних у місті Києві державних адміністрацій - Київським міським головою, а в разі його відсутності - особою, яка його заміняє.
Відрядження оформляється розпорядженням Київського міського голови за поданням перших заступників, заступників голови, заступника голови - керівника апарату Київської міської державної адміністрації.
Проект розпорядження про відрядження в межах держави готується управлінням кадрової роботи і нагород апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а про відрядження за кордон - управлінням міжнародних зв'язків апарату та Головним управлінням зовнішньоекономічних зв'язків та інвестицій Київської міської державної адміністрації.
Посвідчення про відрядження в межах держави оформляється управлінням кадрової роботи і нагород апарату на підставі виданого розпорядження і підписується заступником голови - керівником апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а до країн СНД - Головним управлінням зовнішньоекономічних зв'язків та інвестицій і підписується заступником голови Київської міської державної адміністрації - начальником Головного управління.
У разі, коли заступники голови, працівники апарату, керівники структурних підрозділів міської державної адміністрації від'їжджають у відрядження, що не оформляються у міській державній адміністрації, то вони повинні обов'язково повідомити про це Київського міського голову та отримати його письмову згоду на виїзд у відрядження.
Керівники підприємств, установ та організацій, що знаходяться у власності територіальної громади міста Києва, оформляють відрядження за місцем роботи. Вони повинні обов'язково повідомити про це заступника голови міської державної адміністрації у порядку підпорядкованості та отримати його письмову згоду на виїзд у відрядження.
30. Щорічні відпустки працівникам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надаються у встановленому порядку згідно з графіком відпусток.
Графік відпусток перших заступників, заступників голови, заступника голови - керівника апарату, керівників структурних підрозділів апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), керівників головних управлінь, управлінь та інших служб міської державної адміністрації, голів районних у місті Києві державних адміністрацій затверджується розпорядженням Київського міського голови.
Графік відпусток працівників апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) затверджується наказом заступника голови - керівника апарату.
перші заступники та заступники голови Київської міської державної адміністрації подають до управління кадрової роботи і нагород апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щорічно до 15 грудня пропозиції щодо складання графіків щорічних відпусток керівників структурних підрозділів апарату Київської міської державної адміністрації, керівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших служб.
Керівники структурних підрозділів апарату міської державної адміністрації подають до управління кадрової роботи і нагород щорічно до 15 грудня пропозиції, погоджені з заступниками голови та заступником голови - керівником апарат) Київської міської державної адміністрації щодо складання графіка щорічних відпусток працівників.
Відпустка надається на підставі заяви, яка за 14 днів до початку відпустки подається на ім'я міського голови та оформлюється розпорядженням Київської міської державної адміністрації. Щодо керівників головних управлінь, управлінь, відділів та інших служб міської державної адміністрації, керівників структурних підрозділів апарату - заява про надання відпустки повинна бути погоджена першими заступниками, відповідним заступником голови або заступником голови - керівником апарату Київської міської державної адміністрації.
Відпустки працівникам апарату надаються на підставі заяви, яка за 14 днів до початку відпустки подається на ім'я заступника голови - керівника апарату. Заява про надання відпустки погоджується керівником структурного підрозділу апарату та відповідним заступником голови Київської міської державної адміністрації.
Відпустки працівникам апарату надаються наказом по апарату Київської міської державної адміністрації.
31. Відпустки керівникам підприємств, установ організацій, що знаходяться у власності територіальної громади міста Києва, надаються на підставі заяви, яка за 14 днів до початку відпустки подається на ім'я Київського міського голови. Заява про надання відпустки погоджується першими заступниками, заступником голови Київської міської державної адміністрації у порядку підпорядкованості.
Відпустка керівникам підприємств, установ та організацій, що знаходяться у власності територіальної громади м. Києва, оформлюється розпорядженням Київської міської державної адміністрації.
32. Київська міська державна адміністрація розглядає і вносить пропозиції щодо нагородження державними нагородами, відзнаками Президента України, присвоєння почесних звань України, нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України, оголошення Подяки Прем'єр-міністра України та заохочення працівників апарату і структурних підрозділів міської державної адміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління.
33. Матеріали з питань нагородження державними нагородами України та відзнаками Київського міського голови, які надходять до Київської міської державної адміністрації, реєструються у відділі по роботі з службовими документами управління документального забезпечення і передаються заступникам голови Київської міської державної адміністрації та заступникові голови - керівникові апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для подальшого розгляду і внесення пропозицій щодо розгляду матеріалів на засіданні комісії з розгляду матеріалів по нагородженню при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
34. Підготовку матеріалів на засідання комісії (вивчення клопотань, підготовка порядку денного, попереднє ознайомлення членів комісії з матеріалами, а також оформлення протоколів засідання і витягів із них), організаційне забезпечення її засідань та контроль за своєчасним виконанням прийнятих рішень здійснює управління кадрової роботи та нагород апарату Київської міської державної адміністрації.
35. На кожного працівника, прийнятого на роботу до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), оформляється особова справа.
36. Відповідальність за проведення кадрової роботи покладається на Київського міського голову, заступника голови - керівника апарату та керівників структурних підрозділів міської державної адміністрації.
ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ НАРАД У КИЇВСЬКІЙ МІСЬКІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ
( Назва розділу в редакції Розпорядження КМДА № 2475 від 29.12.2003 )
37. Розпорядження Київської міської державної адміністрації видаються у межах повноважень, визначених законодавством України.
У разі відсутності міського голови його повноваження щодо видання розпоряджень Київської міської державної адміністрації виконує перші заступники голови Київської міської державної адміністрації.
38. Проекти розпоряджень вносяться за поданням перших заступників, заступників голови, заступника голови - керівника апарату, керівників головних управлінь, управлінь, відділів і служб Київської міської державної адміністрації, голів районних у м. Києві державних адміністрацій.
У разі, коли підготовка проекту розпорядження доручена кільком структурним підрозділам Київської міської державної адміністрації або районним у м. Києві державним адміністраціям, виконавець, зазначений першим, є відповідальним розробником.
39. До проекту розпорядження обов'язково додається пояснювальна записка згідно з додатком 2, що містить необхідні розрахунки, обґрунтування і прогнози соціально-економічних та інших наслідків його реалізації, до якої у разі потреби може додаватися інформаційно-довідковий матеріали (таблиці, графіки тощо).
40. Текст проекту розпорядження викладається українською мовою у стислій формі. Виклад окремих пунктів, додатків та тексту в цілому повинен бути органічно пов'язаним і не допускати можливості подвійного тлумачення змісту. Обов'язковою складовою частиною розпорядження є заголовок, який стисло розкриває його зміст. Преамбула проекту розпорядження, крім мотивів та цілей його видання, як правило, повинна містити посилання на відповідний закон або нормативні акти, що регулюють предмет правовідносин, зазначених у розпорядженні.
Проект розпорядження при необхідності повинен містити пункт щодо осіб, які здійснюють контроль за його виконанням.
41. На зворотному боці останньої сторінки проекту розпорядження друкуються дані про подання і погодження проекту, а саме: посада, прізвище та ініціали керівника, який подає або погоджує проект.
Проект розпорядження візують: керівник та юрисконсульт головного управління, управління, відділу чи іншої служби Київської міської державної адміністрації, яка вносить проект, заступники голови Київської міської державної адміністрації, керівники управлінь, організацій, яким у проекті розпорядження передбачені завдання, доручення, керівник контрольного управління апарату, голови відповідних районних у м. Києві державних адміністрацій у разі, коли зачіпаються інтереси районів.
До контрольного управління апарату подаються на погодження ті проекти розпоряджень, які готуються на виконання актів чи доручень органів влади вищого рівня, або в яких контроль за виконанням покладено на заступників голови Київської міської державної адміністрації та голів районних у м. Києві державних адміністрацій і визначені конкретні завдання. На таких розпорядженнях проставляється відмітка про взяття їх на контроль.
Проекти розпоряджень, які передбачають проведення масових громадських заходів у м. Києві політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру підлягають обов'язковому погодженню з Головним управлінням з питань внутрішньої політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
( Пункт 41 доповнено абзацом згідно з Розпорядженням КМДА № 1079 від 17.06.2004 )
Проекти розпоряджень, що містять питання витрачання фінансових ресурсів, погоджуються Головним фінансовим управлінням.
Проекти розпоряджень, предметом яких є урегулювання підприємницької діяльності, погоджуються управлінням з питань підприємництва.
Всі проекти розпоряджень про дозвіл на виконання робіт, пов'язаних з ремонтно-реставраційними та будівельними роботами, розриттям, влаштуванням покриттів тротуарів і вулиць, погоджуються з управлінням координаційної роботи проектних і будівельних організацій апарату та мають бути погоджені з Київенерго, Київгазом, Київводоканалом, Укртелекомом для можливого одночасного прокладання або ремонту відповідних мереж.
Обов'язковому погодженню з Головним управлінням економіки та розвитку міста підлягають проекти розпоряджень з питань розміщення на території міста нових, реконструкції, розширення або ліквідації діючих об'єктів виробничого і невиробничого призначення підприємств (установ, організацій) незалежно від форм власності, передачі майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, у власність інших підприємств, установ, організацій (в тому числі в порядку взаємозаліків та взаєморозрахунків), залучення інвесторів до будівництва нових, а також реконструкції існуючих об'єктів житлового та не житлового фонду, які належать до комунальної власності територіальної громади міста та його районів, створення спільних підприємств на базі майна комунальної власності територіальної громади міста, будівництва в м. Києві будь-яких об'єктів за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів та інших питань, що призводять до зміни соціально-економічних показників розвитку міста.
Вказані питання підлягають обов'язковому узгодженню з заступниками голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Погоджені в установленому порядку проекти розпоряджень подаються у відповідний відділ організаційного забезпечення діяльності заступника голови Київської міської державної адміністрації, який забезпечує погодження його з заступником голови Київської міської державної адміністрації та керівником юридичного управління.
42. Підготовлений згідно з вимогами пп. 37-40 цього Регламенту проект розпорядження подається у відділ редагування документів, випуску рішень та розпоряджень управління документального забезпечення апарату Київської міської державної адміністрації.
Відділ редагування документів, випуску рішень та розпоряджень управління документального забезпечення здійснює підготовку на підпис проектів розпоряджень, літературне редагування текстів та контроль за додержанням вимог щодо їх підготовки.
У разі порушення цих вимог відділ редагування документів, випуску рішень та розпоряджень повертає проект розпорядження у відповідний відділ організаційного забезпечення діяльності заступника голови для доопрацювання.
Всі проекти розпоряджень, що носять нормативний характер та мають загальноміське значення, погоджуються з усіма заступниками голови Київської міської державної адміністрації. перші заступники голови Київської міської державної адміністрації візує проект розпорядження останнім.
43. Тривалість опрацювання проекту розпорядження в апараті не повинна перевищувати 10 робочих днів (у разі необхідності цей термін може бути продовжено заступником голови за обґрунтованим проханням посадової особи апарату).
44. Проекти розпоряджень погоджуються юридичним управлінням протягом терміну, що не перевищує 3 днів, а у разі додаткового вивчення поставлених у проекті розпорядження питань - 5 днів. При цьому візуються всі сторінки проекту розпорядження і додатків до нього, що носять нормативний характер (із зворотного боку).
45. Після візування проекту розпорядження юридичним управлінням внесення до нього змін і доповнень не допускається.
46. Зауваження та пропозиції, що виникають під час погодження проекту розпорядження, викладаються у письмовій формі на окремому аркуші. Виправлення, дописування та інші зміни тексту розпорядження під час погодження не допускаються.
У разі неможливості узгодження позицій щодо спірних питань на рівні структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації рішення про зняття або врахування зауважень приймають відповідно перші заступники, заступник голови та заступник голови - керівник апарату Київської міської державної адміністрації, до відання якого відноситься конкретне питання. У цьому випадку віза перших заступників, заступника голови, заступника голови - керівника апарату Київської міської державної адміністрації на проекті розпорядження підтверджує остаточну редакцію проекту, що вноситься. В окремих випадках такі проекти розпоряджень можуть вноситися для колегіального обговорення та прийняття рішення.
47. Рішення про внесення проекту розпорядження на колегіальне обговорення приймається міським головою за письмовим обґрунтуванням відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації.
Перед винесенням проекту розпорядження на публічне обговорення начальник відділу організаційного забезпечення діяльності відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації передає його на розгляд постійним комісіям Київської міської ради за відповідними напрямками роботи.
( Пункт 47 доповнено абзацом згідно з Розпорядженням КМДА № 915 від 05.06.2006 )
Заступник голови Київської міської державної адміністрації, який є відповідальним за підготовку проекту розпорядження, вивчає та узагальнює пропозиції, надані постійними комісіями Київської міської ради і враховує їх в остаточній редакції проекту розпорядження, що подається на підпис Київському міському голові. Пропозиції постійних комісій Київської міської ради, оформлені в письмовому вигляді на окремому аркуші, додаються до проекту розпорядження
( Пункт 47 доповнено абзацом згідно з Розпорядженням КМДА № 915 від 05.06.2006 )
48. Проект розпорядження, який зачіпає інтереси населення міста, має важливе соціально-економічне значення для його розвитку, може бути винесений на публічне обговорення.
Рішення про проведення публічного обговорення проекту розпорядження приймає міський голова на підставі звернення головного розробника цього проекту.
У разі прийняття головою рішення про інформування населення стосовно проекту розпорядження текст інформаційного повідомлення передається прес-службі Київської міської державної адміністрації для доведення його до відома населення.
У разі проведення публічного обговорення проекту розпорядження головний розробник вносить до відділу редагування документів, випуску рішень та розпоряджень управління документального забезпечення апарату проект розпорядження разом з довідкою про проведення публічного обговорення, в якій зазначаються коло осіб, які були залучені до публічного обговорення, результати цього обговорення, рішення щодо врахування пропозицій, мотиви та обґрунтування їх відхилення (в цілому або частково).
49. Проекти розпоряджень, що подаються на підпис в остаточній редакції, мають містити візи керівника головного управління, управління, відділу або служби Київської міської державної адміністрації, що зробила подання, відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації, заступника голови - керівника апарату, начальника юридичного управління апарату.
50. Додатки до розпоряджень візують: керівник головного управління, управління, відділу або служби Київської міської державної адміністрації, що зробила подання, відповідний заступник голови Київської міської державної адміністрації, начальник юридичного управління. Додатки до розпоряджень підписує заступник голови - керівник апарату.
51. Відповідальність за якість підготовки проекту розпорядження, відповідність вимогам законодавства та літературне редагування несе заступник голови Київської міської державної адміністрації, до компетенції якого належать зазначені питання.
Також відповідальність за відповідність проекту розпорядження вимогам законодавства несе юридичне управління апарату.
52. Підготовлений та погоджений в установленому порядку проект розпорядження разом з іншими необхідними документами, розрахунком розсилки та текстом цього розпорядчо-правового документа на машинному носії (дискеті) подається начальником відділу організаційного забезпечення діяльності відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації до відділу редагування документів, випуску рішень та розпоряджень управління документального забезпечення апарату.
Розрахунок розсилки розпорядження повинен містити повну адресу організацій-одержувачів та бути підписаним начальником відділу організаційного забезпечення діяльності відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації.
53. Проекти розпоряджень подаються на підпис міському голові заступником голови - керівником апарату.
54. Підписані міським головою розпорядження реєструються відділом редагування документів, випуску рішень та розпоряджень управління документального забезпечення апарату, який забезпечує зняття необхідної кількості копій розпоряджень і відправлення їх зазначеним у розрахунку організаціям через відділ по роботі з службовою кореспонденцією управління документального забезпечення апарату.
55. Розпорядження Київської міської державної адміністрації набирають чинності з моменту їх видання, якщо самими розпорядженнями не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
56. Розпорядження, що стосуються прав та обов'язків громадян або мають загальний характер, доводяться до відома населення Головним управлінням з питань взаємодії з засобами масової інформації Київської міської державної адміністрації і набирають чинності з моменту їх оприлюднення, якщо самими розпорядженнями не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
57. Розпорядження Київської міської державної адміністрації, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, подаються на державну реєстрацію до Київського міського управління юстиції в п'ятиденний термін після їх видання і набирають чинності з моменту їх реєстрації, якщо самими розпорядженнями не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
58. Забезпечення реєстрації розпоряджень в Київському міському управлінні юстиції покладається на керівників головних управлінь, управлінь, відділів, служб Київської міської державної адміністрації, за поданням яких видано розпорядження, та юридичне управління апарату Київської міської державної адміністрації.
59. Необхідність державної реєстрації розпорядження визначається начальником юридичного управління апарату при погодженні проекту, про що робиться спеціальна відмітка - "підлягає державній реєстрації".
60. Розпорядження, що подається на державну реєстрацію, супроводжується листом, який підписує відповідний заступник голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
61. Супровідний лист повинен містити такі дані:
- обґрунтування підстав для видання розпорядження;
- відомості про чинні акти з цього питання, інформацію про строки приведення їх у відповідність до розпорядження, поданого на державну реєстрацію, а також про розпорядження, що втрачають чинність у зв'язку з виданням цього розпорядження.