• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок фінансування житла за кошти міського бюджету та кошти населення

Головне управління житлового забезпечення КМДА | Наказ, Положення від 30.09.2003 № 259
Реквізити
  • Видавник: Головне управління житлового забезпечення КМДА
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.09.2003
  • Номер: 259
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головне управління житлового забезпечення КМДА
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.09.2003
  • Номер: 259
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Н А К А З
N 259 від 30.09.2003 Зареєстровано в Київському
міському управлінні юстиції
16 жовтня 2003 р.
за N 70/556
Про затвердження Положення про порядок фінансування
житла за кошти міського бюджету та кошти населення
На виконання підпункту 4.3 пункту 4 розпорядження Київськоїміської державної адміністрації від 15.08.2002 N 1627 "Профінансування житла за кошти міського бюджету та кошти населення",відповідно до Положення про Головне управління житловогозабезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київськоїміської ради від 10.07.2003 N 584/744 ( ra0584023-03 ), з метоюзабезпечення житлом громадян, які перебувають на квартирномуобліку і користуються правом позачергового або першочерговогозабезпечення житлом та для тих, які тривалий час перебувають назагальній черзі квартирного обліку, а також з метою ефективноїроботи Головного управління житлового забезпечення, йогоструктурних підрозділів і підпорядкованих організацій тапідприємств Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Положення про фінансування житла за коштиміського бюджету та кошти населення, що додається.
2. Наказ Головного управління житлового забезпечення від15.01.2003 N 5 визнати таким, що втратив чинність.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник М.Голиця
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Головного управління
житлового забезпечення
Київської міської державної
адміністрації
від 30.09.2003 р. N 259
Зареєстровано в Київському
міському управлінні юстиції
16 жовтня 2003 р.
за N 70/556
ПОЛОЖЕННЯ
про фінансування житла за кошти міського бюджету
та кошти населення
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення розроблено відповідно до ст. 47 КонституціїУкраїни ( 254к/96-ВР ), ст.ст. 31, 42, 43, 45, 46, 48 Житловогокодексу Української РСР ( 5464-10 ), ст.ст. 41, 153, 161, 162,167 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), Закону України "Проінвестиційну діяльність" ( 1560-12 ), пп. 3 п. "а" ч. 1 ст. 30,пп. 1 п. "а" ч. 1 ст. 31 Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), Розпорядження ПрезидентаУкраїни "Про заходи щодо залучення коштів населення длябудівництва житла" від 04.06.96 N 136/96-рп ( 136/96-рп ), рішенняКиївської міської ради "Про утворення виконавчого органу Київськоїміської ради та затвердження його структури і загальноїчисельності" від 20.06.2002 N 28/28 ( ra0028023-02 ), Положенняпро Головне управління житлового забезпечення виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від10.07.2003 N 584/744 ( ra0584023-03 ), враховуючи дорученняКабінету Міністрів України від 21.08.99 N 10908/80 та листДержавного комітету будівництва, архітектури та житлової політикиУкраїни від 10.08.99 N 12/5-344, з метою забезпечення житломгромадян, які перебувають на квартирному обліку і користуютьсяправом позачергового або першочергового забезпечення житлом та длятих, які тривалий час перебувають на загальній черзі квартирногообліку.
1.2. Це Положення регулює загальний порядок придбання житлагромадянами, які перебувають на квартирному обліку і користуютьсяправом позачергового або першочергового забезпечення житлом та длятих, які тривалий час перебувають на загальній черзі квартирногообліку та сплатили 50% вартості житла.
1.3. Правом на придбання житла відповідно до цього Положеннякористуються громадяни, які згідно із законодавством визнанітакими, що потребують поліпшення житлових умов та перебувають наквартирному обліку, а саме:
- громадяни, які користуються правом позачерговогозабезпечення житлом;
- громадяни, які користуються правом першочерговогозабезпечення житлом;
- громадяни, які тривалий час перебувають на загальній черзіквартирного обліку.
1.4. Відповідно до ст. 48 Житлового кодексу Української РСР( 5464-10 ) жилі приміщення надаються у розмірах не менше нормижилої площі, визначеної чинним законодавством України. При цьомувраховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуваєу приватній власності громадян.
При бажанні громадян, вони можуть отримати квартиру більшоїплощі, яка надається із розрахунку не більше однієї кімнати накожного члена сім'ї з врахуванням жилої площі, що перебуває у йоговласності.
II. ПОРЯДОК ФІНАНСУВАННЯ ЖИТЛА
2.1. Київська міська рада щорічно затверджує Програмусоціально-економічного та культурного розвитку м. Києва,відповідно до якої формується Програма капітальних вкладеньвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації). Ці програми визначають обсяг загальноїплощі жилих будинків, які фінансуються за рахунок міського бюджетута кошти населення, та їх адреси.
2.2. Враховуючи Програму соціально-економічного такультурного розвитку м. Києва та Програму капітальних вкладень,виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державнаадміністрація) за поданням Головного управління житловогозабезпечення видає розпорядження про будівництво конкретних жилихбудинків, які фінансуються із розрахунку 50% - за рахунокспеціального фонду міського бюджету та 50% - за кошти населення.
2.3. Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів,робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) за результатамитендеру Головне управління житлового забезпечення визначаєпроектну і генпідрядну організацію та собівартість спорудження 1кв. м житла, що будується за рахунок міського бюджету та коштинаселення.
2.4. Виходячи із вартості будівництва 1 кв. м житлапередбачається фінансування жилого будинку із розрахунку - 50% зарахунок коштів бюджету розвитку м. Києва.
2.5. За рахунок коштів населення здійснюються розробкапроектно-кошторисної документації та початок будівельних робіт употочному році. Бюдетні кошти спрямовуються на завершеннябудівництва та введення будинку в експлуатацію.
2.6. Громадяни-інвестори фінансують будівництво житла у 2етапи:
- 1 етап - до введення будинку в експлуатацію у визначенийінвестиційною угодою термін 45% вартості квартири, виходячи звартості 1 кв. м загальної площі;
- 2 етап - протягом 10 банківських днів після вводу будинку вексплуатацію сплачується різниця між 50% фактичної вартостіквартири з урахуванням уточненої її загальної площі по обмірамБюро технічної інвентаризації та раніше перерахованою сумою.
III. ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИХ УГОД
3.1. Головне управління житлового забезпечення щорічновстановлює кількість квартир, які фінансуються за рахунок міськогобюджету та кошти населення, для районних у м. Києві державнихадміністрацій, головних управлінь, управлінь виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), підприємств, установ та організацій, та доводитьдо їх відома.
3.2. Районні у м. Києві державні адміністрації згіднокількості квартир, встановленої Головним управлінням житловогозабезпечення відповідно до пп. 3.1 цього Положення, формують увстановленому порядку списки громадян, які перебувають наквартирному обліку і користуються правом позачергового абопершочергового забезпечення житлом та тих, які тривалий часперебувають на загальній черзі квартирного обліку, і погодилисьсплатити половину вартості квартир, та передають зазначені спискиГоловному управлінню житлового забезпечення.
3.3. Головні управління, управління Київської міськоїдержавної адміністрації, підприємства, установи, організаціїзгідно кількості квартир, встановленої Головним управліннямжитлового забезпечення відповідно до пп. 3.1 цього Положення,формують списки працівників, які включені до котрольних списківвідповідних управлінь, підприємств, установ та організацій іпогодились сплатити половину вартості квартир, та передаютьзазначені списки Головному управлінню житлового забезпечення.
3.4. Після прийняття розпорядження Київської міськоїдержавної адміністрації про будівництво будинку з фінансуванням ізрозрахунку 50% вартості - за кошти міського бюджету; 50% вартості- за кошти населення Головне управління житлового забезпечення:
- видає наказ, в якому встановлюється вартість 1 кв. м житлау будинку для населення. Крім цього у вартість включаються витратиу розмірі 2% Головного управління житлового забезпечення нанадання послуг по підготовці інвестиційних документів (відповіднодо Положення про порядок продажу квартир у місті Києві,затвердженого розпорядженням Київської міської державноїадміністрації від 08.04.96 N 572 ( ra0572017-96 )), а також витратиу розмірі 2% на службове житло;
- контролює надходження списків черговиків квартирного облікуз відповідних управлінь, підприємств, установ та організацій, атакож списків черговиків квартирного обліку, затвердженихжитловими комісіями райдержадміністрацій.
3.5. Головне управління житлового забезпечення або за йогодорученням ДГО "Житло-інвест" протягом 10 днів після наданнясписків, передбачених в пп. 3.2, 3.3 цього Положення, укладає згромадянами інвестиційні угоди про порядок оплати 50% вартостіквартир та надання конкретних квартир у жилих будинках, щобудуються за кошти міського бюджету та кошти населення.
У разі фінансування квартири підприємством, установою абоорганізацією за місцем роботи громадянина, укладається додатковатрьохстороння угода, яка передбачає умови та порядок фінансуваннясторонами квартири.
3.6. Для укладання інвестиційної угоди громадяни-інвесториподають до Головного управління житлового забезпечення наступнідокументи:
- паспорт (подається особисто);
- свідоцтво про народження дитини;
- довідку з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію(форма N 3);
- довідку про перебування на квартирному обліку.
3.7. Після уточнення загальної площі збудованої квартири пообмірам Бюро технічної інвентаризації та визначення остаточноївартості квартири інвестори додатково вносять на рахунок Головногоуправління житлового забезпечення кошти у розмірі, обумовленому удодатковій угоді.
3.8. У разі розірвання інвестиційної угоди з ініціативиінвестора або у разі розірвання угоди у зв'язку з невиконаннямінвестором умов угоди, Головне управління житлового забезпеченняповертає інвестору отримані від інвестора кошти протягом місяця(за винятком 2% - за послуги).
3.9. Зміни умов інвестиційної угоди та доповнення до неїоформляються додатковою угодою між сторонами, що є невід'ємноючастиною інвестиційної угоди.
IV. ПОРЯДОК НАДАННЯ КВАРТИР ІНВЕСТОРАМ
4.1. Громадяни-інвестори отримують квартири у порядку,передбаченому інвестиційними угодами, після введення будинків вексплуатацію і оплати вартості квартир та зняття сім'їгромадянина-інвестора з квартирного та реєстраційного обліку.
4.2. Квартири громадянам-інвесторам надаються у власність звидачею Головним управлінням житлового забезпечення свідоцтва проправо власності або надаються по ордеру згідно розпорядженнярайонної у м. Києві державної адміністрації.
4.3. Громадянам-інвесторам, які оплатили вартість квартири,видається свідоцтво про право власності на квартиру відповідно доТимчасового положення про державну реєстрацію об'єктів нерухомогомайна та прав власності на них в місті Києві, затвердженогорішенням Київської міської ради від 20.06.2002 N 74/74( ra0074023-02 ), та Положення про порядок оформлення прававласності на об'єкти нерухомого майна, затвердженогорозпорядженням Київської міської державної адміністрації від31.08.2001 N 1820 ( ra0062017-01 ) і зареєстрованого в Київськомуміському управлінні юстиції 31.08.2001 за N 62/364. При цьомуоплата послуг здійснюється у розмірах згідно з затвердженими увстановленому порядку тарифами.
4.4. Для оформлення правовстановлювальних документів(свідоцтва про право власності та технічного паспорта на квартиру)громадяни-інвестори подають до ДГО "Житло-інвест" наступнідокументи:
- паспорт (подається особисто);
- інвестиційний договір;
- платіжний документ, що підтверджує фінансування квартири;
- довідку про зняття з квартирного обліку;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера.
4.5. Головне управління житлового забезпечення забезпечуєзберігання інвестиційних угод та доданих до них документівпротягом 5 років у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Начальник М.Голиця