• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку  | Рішення від 20.10.2010 № 1587 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.10.2010
  • Номер: 1587
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Тип: Рішення
  • Дата: 20.10.2010
  • Номер: 1587
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
20.10.2010 N 1587
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2010 р.
за N 1077/18372
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1414 від 06.08.2013 )
Про затвердження Змін до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів
1. Затвердити Зміни до Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.11.2006 N 1227, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.11.2006 за N 1252/13126 (додаються).
2. Особи, що здійснюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів, повинні привести склад резервного фонду у відповідність до вимог цього рішення до 01.01.2012.
3. Управлінню із забезпечення діяльності Голови Комісії, організації роботи засідань Комісії та міжнародних зв'язків (Н.Піскун) забезпечити опублікування цього рішення відповідно до законодавства.
4. Управлінню спільного інвестування Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (О.Симоненко) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Це рішення набирає чинності через десять днів після його державної реєстрації.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку С.Бірюка.
Голова Комісії
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної комісії
з регулювання ринків
фінансових послуг України
Голова Державного комітету
фінансового моніторингу України
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Д.Тевелєв



В.Волга

С.Г.Гуржій


М.Бродський
Протокол засідання Комісії
від 20.10.2010 N 43
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
20.10.2010 N 1587
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 листопада 2010 р.
за N 1077/18372
ЗМІНИ ДО ПОЛОЖЕННЯ
про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів ( z1252-06 )
1. У розділі I:
1.1. Абзац другий пункту 6 викласти в такій редакції:
"Професійний адміністратор недержавного пенсійного фонду може здійснювати управління активами тільки тих недержавних пенсійних фондів, яким він надає послуги з адміністрування".
1.2. Пункти 8-10 викласти в такій редакції:
"8. Розмір статутного капіталу особи, що провадить діяльність з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами), сплачений грошовими коштами, повинен відповідати розміру, визначеному Законами України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" та "Про недержавне пенсійне забезпечення".
9. КУА, яка здійснює діяльність з управління активами інститутів спільного інвестування, зобов'язана підтримувати розмір власного капіталу на рівні, визначеному Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затвердженими рішенням Комісії від 26.05.2006 N 341, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.07.2006 за N 864/12738 (із змінами).
Особа, яка здійснює діяльність з управління активами недержавних пенсійних фондів, зобов'язана підтримувати розмір власного капіталу на рівні, не меншому ніж розмір її зареєстрованого статутного капіталу.
10. У разі зменшення розміру власного капіталу нижче рівня, визначеного Законом України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затвердженими рішенням Комісії від 26.05.2006 N 341, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.07.2006 за N 864/12738 (із змінами), особа, яка отримала ліцензію на провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами), зобов'язана:
повідомити про це Комісію протягом трьох робочих днів з дня виникнення такого зменшення;
привести розмір власного капіталу у відповідність з обов'язковим розміром, передбаченим чинним законодавством, протягом шести місяців з дня виникнення такої невідповідності та надати відповідні підтвердні документи Комісії.
Комісія має право прийняти рішення про продовження строку усунення невідповідності розміру власного капіталу особи, яка отримала ліцензію на провадження діяльності з управління активами, вимогам чинного законодавства на строк не більше ніж три місяці".
1.3. Пункти 13-16 виключити.
2. У пункті 3 розділу II:
2.1. Підпункт 3.2 викласти в такій редакції:
"3.2. Крім вимог, визначених пунктом 1 цього розділу, договір про управління активами недержавного пенсійного фонду повинен містити:
вид недержавного пенсійного фонду, який зазначається в його найменуванні;
застереження щодо конфіденційності;
обсяги пенсійних активів та умови їх розподілу між особами, що здійснюють управління активами недержавного пенсійного фонду, у разі укладення договору про управління активами недержавного пенсійного фонду більше ніж з однією такою особою;
порядок подання звітності та інформації раді недержавного пенсійного фонду особою, що здійснює управління пенсійними активами;
розмір винагороди за надання послуг з управління активами недержавного пенсійного фонду відповідно до законодавства".
2.2. Підпункт 3.3 доповнити новим абзацом такого змісту:
"порядок заміни особи, що здійснює діяльність з управління активами недержавного пенсійного фонду".
3. У розділі III:
3.1. Абзац четвертий підпункту 2.2 пункту 2:
після слів "повідомляє КУА" доповнити словами "щодо прийнятого нею рішення";
після слів "матеріалів або" доповнити словом "про".
3.2. Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Особа, яка здійснює управління активами недержавних пенсійних фондів, виконує такі функції:
3.1. Надає раді недержавного пенсійного фонду пропозиції щодо внесення змін до інвестиційної декларації недержавного пенсійного фонду.
3.2. Складає та надає раді недержавного пенсійного фонду, який нею обслуговується, звітність та інформацію відповідно до законодавства та укладених договорів про управління активами.
3.3. Складає та надає адміністратору недержавного пенсійного фонду, який нею обслуговується, інформацію відповідно до законодавства.
3.4. Бере участь (у разі запрошення радою) у засіданнях ради недержавного пенсійного фонду, на яких розглядаються питання щодо результатів діяльності такого фонду.
3.5. Інші функції, передбачені законодавством, внутрішніми документами особи, що здійснює діяльність з управління активами, та договором про управління активами".
4. Розділ IV доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4. Особа, яка здійснює діяльність з управління активами інституційних інвесторів, повинна виконувати щодо активів недержавного пенсійного фонду, які перебувають в її управлінні, такі обов'язки:
4.1. Здійснювати за методикою та в порядку, визначеними Комісією за погодженням з Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, та подавати до Комісії розрахунок чистої вартості активів окремо щодо кожного недержавного пенсійного фонду, активи якого знаходяться в її управлінні.
4.2. Складати та подавати відповідно до законодавства звітність до Комісії.
4.3. Подавати щороку раді недержавного пенсійного фонду пропозиції щодо внесення змін до інвестиційної декларації недержавного пенсійного фонду.
4.4. Подавати у терміни, передбачені відповідними договорами, копії розпорядження (разового замовлення) щодо операцій з цінними паперами зберігачу недержавного пенсійного фонду у разі надання такого розпорядження (разового замовлення) торговцю цінними паперами.
4.5. Інші обов'язки, передбачені законодавством".
5. У пункті 3 розділу VI:
5.1. В абзаці першому слова ", а в разі його недостатності - за рахунок додаткових внесків її засновників" виключити.
5.2. Доповнити абзац четвертий після слів "активами ІСІ," словами "банківських металах,у тому числі на депозитних рахунках у банківських металах".
5.3. Доповнити пункт після абзацу четвертого новим абзацом такого змісту:
"У разі виключення з лістингу цінних паперів, в які було розміщено кошти резервного фонду, протягом трьох місяців з моменту такого виключення склад резервного фонду підлягає приведенню у відповідність до вимог цього Положення".
У зв'язку з цим абзац п'ятий уважати абзацом шостим.
6. Пункт 3 розділу VII викласти в такій редакції:
"3. Формування резервного фонду особи, що здійснює діяльність з управління активами недержавного пенсійного фонду, здійснюється за рахунок прибутку такої особи у розмірі, не меншому ніж 25 відсотків від розміру статутного капіталу.
Розмір щорічних відрахувань до резервного фонду передбачається установчими документами такої особи, але не може бути менше 5 відсотків від суми чистого прибутку.
Резервний фонд може зберігатися в грошових коштах, у тому числі на окремих депозитних банківських рахунках, відкритих особою, що здійснює діяльність з управління активами недержавних пенсійних фондів, банківських металах,у тому числі на депозитних рахунках у банківських металах, розміщуватися в державні цінні папери, дохід за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України, та боргові цінні папери з фіксованим доходом, які перебувають у лістингу.
Особа, що здійснює діяльність з управління активами недержавних пенсійних фондів, не може здійснювати за власні кошти операції з такими самими цінними паперами, які купуються, продаються або обмінюються нею від імені недержавних пенсійних фондів, з якими вона уклала договори.
У разі виключення з лістингу цінних паперів, у які було розміщено кошти резервного фонду, протягом трьох місяців з моменту такого виключення склад резервного фонду підлягає приведенню у відповідність до вимог цього Положення".
Начальник управління
спільного інвестування

О.Симоненко