МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.04.2023 м. Київ № 1234/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 квітня 2023 р. за № 585/39641
Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
Відповідно статей 94, 97, 100 Кримінально-виконавчого кодексу України, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України, що додаються.
2. Департаменту публічного права (Кравченко Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Висоцьку О.
Міністр | Денис МАЛЮСЬКА |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України
05 квітня 2023 року № 1234/5
Зміни
до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
1. У Положенні про відділення соціально-психологічної служби, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 04 листопада 2013 року № 2300/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 04 листопада 2013 року за № 1863/24395:
1) у розділі II:
у пункті 11:
в абзаці першому слово "керівництва" замінити словом "начальника";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі дострокового виконання засудженим заходів, передбачених спеціальною індивідуальною програмою, начальник відділення соціально-психологічної служби може звернутися до начальника колонії із клопотанням про переведення засудженого до дільниці ресоціалізації до закінчення строку, на який було складено спеціальну індивідуальну програму.".
2) у розділі III:
після пункту 11 доповнити пунктом 12 такого змісту:
"12. У разі переведення засудженого до дільниці посиленого контролю складати спеціальну індивідуальну програму, яка передбачає заходи індивідуально-виховного, психотерапевтичного, психокорегуючого характеру.".
У зв'язку з цим пункти 12 - 28 вважати відповідно пунктами 13 - 29;
у пункті 15 слова "заміни невідбутої частини покарання більш м'яким, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання," виключити.
після пункту 15 доповнити пунктами 16, 17 такого змісту:
"16. Складати проєкти висновків щодо ступеня виправлення засуджених для розгляду питань щодо заміни засудженим невідбутої частини покарання більш м'яким або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання в порядку та за методикою визначеними наказом Міністерства юстиції України від 19 січня 2023 року № 294/5 "Про визначення ступеня виправлення засудженого", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 січня 2023 року за № 116/39172.
17. Подавати начальнику виправної колонії клопотання щодо переведення засудженого, який систематично (два та більше разів) вчиняє злісні порушення установленого порядку відбування покарання, що загрожують безпеці персоналу, засуджених або інших осіб до дільниці посиленого контролю із пропозиціями щодо строку тримання.
До клопотання додаються: характеристика, визначена пунктом 15 цього розділу, психологічна характеристика засудженого, довідка про заохочення та стягнення, рапорти працівників відділу нагляду і безпеки (відділу режиму і охорони) та оперативного підрозділу виправної колонії.".
У зв'язку з цим пункти 16 - 29 вважати відповідно пунктами 18 - 31;
3) пункт 8 розділу XIV додатку 1 до цього Положення викласти в такій редакції:
"8. У разі переведення засудженого до дільниці посиленого контролю, стосовно нього складається Спеціальна індивідуальна програма роботи із засудженим, який тримається у дільниці посиленого контролю (розділ VIII-I), в якій визначаються по одній цілі та заходи індивідуально-виховного та психотерапевтичного та психокорегувального характеру, необхідні для досягнення цих цілей.
Спеціальна індивідуальна програма роботи із засудженим, який тримається у дільниці посиленого контролю, складається з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення на визначений у постанові начальника колонії строк у термін не пізніше 10 днів з дня переведення засудженого до дільниці посиленого контролю.
За 10 днів до закінчення строку виконання спеціальної індивідуальної програми роботи із засудженим, який тримається у дільниці посиленого контролю, заповнюються "Результати реалізації спеціальної індивідуальної програми", "Рекомендації щодо подальшої роботи" та "Психологічна характеристика засудженого та пропозиції щодо доцільності переведення до дільниці ресоціалізації" та подаються начальником відділення соціально-психологічної служби на розгляд начальнику виправної колонії разом із клопотанням про переведення засудженого до дільниці ресоціалізації або пропозицією щодо подальшого залишення у дільниці посиленого контролю.
У разі прийняття рішення про залишення засудженого у дільниці посиленого контролю складається нова спеціальна індивідуальна програма роботи із засудженим, який тримається у дільниці посиленого контролю, на визначений начальником виправної колонії строк.".
2. У додатку 37 до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 28 серпня 2018 року № 2823/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2018 року за № 1010/32462, після слів
"до _________________________________________________________________________________" (дільниці ресоціалізації, посиленого контролю) |
доповнити словами "на строк __________________________________________________________". (зазначається при переведенні до дільниці посиленого контролю) |
Директор Департаменту публічного права | Людмила КРАВЧЕНКО |