ДФС
Лист
23.03.2016 № 6360/6/99-95-42-02-16 |
Державна фіскальна служба України розглянула лист … щодо застосування розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при донарахуванні єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої у періоди до 01.01.2016, і повідомляє таке.
Згідно з частиною другою ст.
9 Закону № 2464 обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до
Закону № 2464 нараховується єдиний внесок.
Обчислення єдиного внеску за минулі періоди, крім випадків сплати єдиного внеску згідно з частиною п’ятою ст.
10 Закону № 2464, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок (частина четверта ст.
9 Закону № 2464).
Після набрання чинності
Законом № 909 єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст.
7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відс. бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів (частина тринадцята ст.
8 Закону № 2464).
Підставою для застосування цього розміру єдиного внеску є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (п. 13 розд. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої
наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449).
Відповідно до п. 5 розд. V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), якщо страхувальником здійснюється донарахування (зменшення) єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх періодах, крім донарахування (зменшення) внаслідок збільшення (зменшення) класу професійного ризику виробництва, застосовуються коди типу нарахувань, передбачені п. 9 розд. IV
Порядку № 435.
Якщо донараховують суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують код типу нарахувань 2 "Сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску".
Враховуючи зазначене, донарахування суми єдиного внеску на суми заробітної плати (доходу), нарахованої у періоди до 01.01.2016, здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску від 36,76 до 49,7 відс., що діє на день її фактичного нарахування.
У разі донарахування єдиного внеску на суми заробітної плати (доходу), яка нарахована у періоди після 01.01.2016, застосовується розмір єдиного внеску 22 відсотка.
Перший заступник Голови | С.В. Білан |