НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
03.03.2020 № 548
Про затвердження Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 218 від 10.02.2021 № 1812 від 20.10.2021 № 350 від 26.03.2022 № 405 від 26.04.2022 № 832 від 02.08.2022 № 1099 від 22.06.2023 № 1655 від 12.09.2023 № 2623 від 27.12.2023 № 1872 від 05.11.2024 )
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 17 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що додається.
2. Заяви про отримання ліцензії, подані здобувачами ліцензії до набрання чинності цією постановою, розглядаються відповідно до положень Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
3. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Голова НКРЕКП | В. Тарасюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
03.03.2020 № 548
ПОРЯДОК
ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
( У тексті Порядку слова "без розгляду" замінено словами "без руху", слово "анулювання" замінено словами та знаками "припинення дії (анулювання)", а слова "підлягає анулюванню" замінено словами та знаками "підлягає припиненню (анулюванню)" згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про ринок природного газу", "Про ринок електричної енергії", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", "Про теплопостачання", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про адміністративну процедуру" та визначає процедуру видачі, переоформлення, зупинення, відновлення та припинення дії (анулювання) ліцензій на провадження видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП).
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
1.2. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які провадять або мають намір провадити такі види господарської діяльності, ліцензування яких здійснює НКРЕКП:
1) на ринку електричної енергії:
виробництво електричної енергії,
передача електричної енергії,
розподіл електричної енергії,
постачання електричної енергії споживачу,
перепродаж електричної енергії (трейдерська діяльність),
здійснення функцій оператора ринку,
здійснення функцій гарантованого покупця;
зберігання енергії;
( Підпункт 1 пункту 1.2 глави 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 832 від 02.08.2022 )
розподіл електричної енергії малими системами розподілу;
( Підпункт 1 пункту 1.2 глави 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1655 від 12.09.2023 )
агрегація на ринку електричної енергії;
( Підпункт 1 пункту 1.2 глави 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1655 від 12.09.2023 )
2) на ринку природного газу, нафти та нафтопродуктів:
транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом,
постачання природного газу,
розподіл природного газу,
транспортування природного газу,
зберігання (закачування, відбір) природного газу;
3) у сфері комунальних послуг:
виробництво теплової енергії,
транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами,
постачання теплової енергії,
централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
1.3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
припинення дії (анулювання) ліцензії - позбавлення суб'єкта господарювання права на провадження виду господарської діяльності, на який йому видано ліцензію, шляхом прийняття НКРЕКП рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
відновлення дії ліцензії - поновлення суб'єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності, на який йому видано ліцензію, повністю або частково (у межах частини виду господарської діяльності або місць провадження господарської діяльності), шляхом прийняття НКРЕКП рішення про відновлення дії ліцензії повністю або частково, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
видача ліцензії - надання суб'єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття НКРЕКП рішення про видачу ліцензії, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
здобувач ліцензії - суб'єкт господарювання, який звернувся в установленому порядку до НКРЕКП із заявою про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг;
зупинення дії ліцензії - тимчасове припинення суб'єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності, на який йому видано ліцензію, повністю або частково (у межах частини виду господарської діяльності або місць провадження господарської діяльності), шляхом прийняття НКРЕКП рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
ліцензіат - суб'єкт господарювання, який має ліцензію на право провадження господарської діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг;
ліцензійні умови - нормативно-правовий акт НКРЕКП, положення якого встановлюють вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, обов'язкових для виконання ліцензіатом, та вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії;
ліцензія - право суб'єкта господарювання на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
ліцензійна справа - єдиний набір документів в електронній формі на електронних носіях інформації (або в електронній формі на електронних носіях інформації та на паперових носіях, якщо заявник подав заяву та документи на паперових носіях) стосовно відповідного здобувача ліцензії чи ліцензіата, які подані ним, що надходять до НКРЕКП від органів державної влади, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців або фізичних осіб чи прийняті НКРЕКП в результаті реалізації своїх повноважень;
ліцензійний реєстр - автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про суб'єктів господарювання, які в установленому законом порядку звернулися до НКРЕКП із заявою про отримання ліцензії, провадять діяльність на підставі ліцензії, дія ліцензії яких зупинена, ліцензія яких анульована;
матеріально-технічна база - сукупність засобів та/або місць провадження виду господарської діяльності, які дають можливість провадити господарську діяльність, що підлягає ліцензуванню;
місце провадження виду господарської діяльності - місце (об'єкт, приміщення, будівля, земельна ділянка та/або територія), на якому (у межах якого) суб'єкт господарювання провадить господарську діяльність або яке використовується в його провадженні (може збігатися з місцезнаходженням суб'єкта господарювання);
недостовірність даних у підтвердних документах, поданих здобувачем ліцензії до НКРЕКП - документи, що подані до НКРЕКП, містять відомості, що не відповідають дійсності або викладені неправдиво;
цілісний майновий комплекс - заявлені здобувачем ліцензії (ліцензіатом) засоби та місця провадження господарської діяльності, сукупність яких забезпечує можливість провадження господарської діяльності на ринку, що перебуває у стані природної монополії, або на суміжних з ним ринках у сферах енергетики та комунальних послуг.
( Пункт 1.3 глави 1 доповнено новим абзацом п’ятнадцятим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 218 від 10.02.2021 )
Інші терміни вживаються в цьому Порядку у значеннях, наведених у законах України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про природні монополії", "Про ринок природного газу", "Про ринок електричної енергії", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", "Про теплопостачання", "Про питну воду та питне водопостачання" та Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов, затвердженому постановою НКРЕКП від 14 червня 2018 року № 428.
2. Документи, що подаються для отримання ліцензії
2.1. Здобувач ліцензії може подати заяву разом із підтвердними документами до НКРЕКП одним із таких способів:
нарочно (у паперовій формі);
поштовим відправленням;
( Абзац третій пункту 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
в електронній формі в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
2.2. Заява про отримання ліцензії подається за формою, визначеною ліцензійними умовами.
Якщо заява разом із підтвердними документами подаються нарочно, здобувач ліцензії пред’являє документ, що посвідчує його особу. У разі подання документів представником здобувача ліцензії додатково пред'являється оригінал документа (засвідчена копія), що засвідчує його повноваження.
2.3. Заява про отримання ліцензії та підтвердні документи,подані нарочно, приймаються за описом.
2.4. У заяві про отримання ліцензії повинна міститися інформація про:
1) здобувача ліцензії:
для юридичної особи - повне найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження, перелік відокремлених підрозділів, у межах яких планується провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
для фізичної особи-підприємця - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дані про місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку в паспорті. У такому випадку подається копія цієї відмітки) та згода на обробку персональних даних з метою забезпечення виконання вимог цього Закону;
2) вид господарської діяльності (повністю або частково), зазначений у пункті 1.2 глави 1 цього Порядку, на провадження якого здобувач ліцензії має намір отримати ліцензію.
2.5. До заяви про отримання ліцензії додаються:
1) документи, перелік яких визначений відповідними ліцензійними умовами та є вичерпним;
2) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або його уповноваженого представника) із відміткою контролюючого органу про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган);
3) довіреність (у разі надання заяви представником здобувача ліцензії, повноваження якого не підтверджуються відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань);
( Підпункт 3 пункту 2.5 глави 2 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
4) опис документів, що подаються для отримання ліцензії.
( Підпункт пункту 2.5 глави 2 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
2.6. Посадовим особам НКРЕКП забороняється вимагати від здобувача ліцензії:
1) подання оригіналів документів (крім документів, що складаються безпосередньо здобувачем ліцензії);
2) зазначення в документах, що подаються для отримання ліцензії, інформації або подання документів, не передбачених ліцензійними умовами;
3) документи та інформацію, які органи державної влади не можуть вимагати відповідно до частини сьомої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги";
( Підпункт 3 пункту 2.6 глави 2 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 405 від 26.04.2022 )
4) наявність на документі (його копії), що подається суб'єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов'язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом.
2.7. НКРЕКП може за зверненням здобувача ліцензії повернути заяву разом із підтвердними документами, поданими ним для отримання ліцензії, протягом десяти робочих днів з дати отримання звернення та зняти розгляд цього питання з порядку денного засідання НКРЕКП у формі відкритого слухання.
2.8. НКРЕКП протягом трьох робочих днів з дня реєстрації заяви про отримання ліцензії письмово повідомляє здобувачу ліцензії дату та реєстраційний номер його заяви про отримання ліцензії, права та обов'язки здобувача ліцензії.
( Главу 2 доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
3. Процедура залишення заяви про отримання ліцензії без руху
3.1. НКРЕКП протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без руху. У разі наявності таких підстав відповідний структурний підрозділ НКРЕКП готує проєкт листа про залишення заяви без руху, який надається на підпис члену НКРЕКП відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
( Пункт 3.1 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
3.2. Підставою для залишення заяви про отримання ліцензії без руху є:
1) подання не в повному обсязі документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії, крім подання документів у порядку, передбаченому пунктом 3.4 цієї глави;
2) заява або хоча б один із документів, що додається до заяви про отримання ліцензії, підписані особою, яка не має на це повноважень;
3) подання заяви з порушенням строків, передбачених пунктом 4.2 глави 4 цього Порядку у разі відмови здобувачу ліцензії у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірності даних у підтвердних документах;
4) відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про здобувача ліцензії (суб'єкта господарювання) або наявність відомостей про державну реєстрацію його припинення.
3.3. У листі про залишення заяви про отримання ліцензії без руху зазначаються:
1) реквізити заяви про отримання ліцензії;
2) вид господарської діяльності, зазначений здобувачем ліцензії в заяві про отримання ліцензії;
3) дані про здобувача ліцензії (найменування та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку в паспорті));
4) опис підстави (підстав) для залишення заяви про отримання ліцензії без руху, спосіб та строк її (їх) усунення.
( Підпункт 4 пункту 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
Перебіг строку розгляду справи зупиняється на строк залишення заяви без руху.
( Пункт 3.3 глави 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
3.4. У разі усунення підстави (підстав) для залишення заяви про отримання ліцензії без руху у строк, встановлений НКРЕКП, заява про отримання ліцензії вважається поданою в день її первинного подання. Строк розгляду справи продовжується на строк залишення заяви без руху.
Повторне залишення заяви без руху з підстав раніше не зазначених у листі про залишення заяви про отримання ліцензії без руху не допускається за умови, що на момент продовження розгляду такої заяви раніше подані документи зберегли свою актуальність.
У разі недотримання строку, встановленого НКРЕКП для усунення підстави (підстав) залишення заяви про отримання ліцензії без руху, здобувач ліцензії може повторно подати заяву про отримання ліцензії у встановленому порядку.
( Пункт 3.4 глави 3 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
( Пункт 3.5 глави 3 виключено на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
4. Процедура відмови у видачі ліцензії та видачі ліцензії
4.1. Після встановлення відсутності підстав для залишення заяви про отримання ліцензії без руху відповідальні структурні підрозділи НКРЕКП розглядають її з метою встановлення відсутності або наявності підстав для відмови у видачі ліцензії шляхом аналізу підтвердних документів та одержання інформації з державних паперових та електронних інформаційних ресурсів.
4.2. Підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви і підтвердних документів про отримання ліцензії є:
1) встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, у тому числі заява або хоча б один із документів, що додається до заяви про отримання ліцензії, складені не за встановленою формою або не містять даних, які обов'язково вносяться до них згідно з цим Порядком або ліцензійними умовами;
2) наявність інформації про здійснення контролю за діяльністю суб'єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України" та особами, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія (крім випадків наявності в таких осіб довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, чинність якої підтверджується відомостями з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб);
( Підпункт 2 пункту 4.2 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
3) ненадання гарантійного листа, передбаченого пунктом 6.3 глави 6 цього Порядку;
4) виявлення недостовірності даних у підтвердних документах, поданих здобувачем ліцензії;
5) наявність у НКРЕКП інформації про рішення суду щодо здобувача ліцензії, що забороняє йому провадити вид господарської діяльності, на право провадження якого ним подано заяву, та набрало законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства;
6) наявність у НКРЕКП інформації про застосування до здобувача ліцензії відповідно до Закону України "Про санкції" такого виду санкції як припинення дії (анулювання) або зупинення ліцензій, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності.
( Пункт 4.2 глави 4 доповнено новим підпунктом 6 згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1099 від 22.06.2023 )
У разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам здобувач ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення, може подати до НКРЕКП нову заяву про отримання ліцензії.
У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірності даних у підтвердних документах здобувач ліцензії може подати до НКРЕКП нову заяву про отримання ліцензії не раніше ніж через три місяці з дати прийняття рішення про відмову.
При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі ліцензії з причин, раніше не зазначених у рішенні про відмову у видачі ліцензії (крім неусунення чи усунення не в повному обсязі здобувачем ліцензії причин, що стали підставою для попередньої відмови; наявності в новій інформації, поданій здобувачем ліцензії, підстав для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії), за умови, що на момент повторного розгляду раніше подані документи зберегли свою актуальність.
4.3. У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються:
1) реквізити заяви про отримання ліцензії;
2) вид господарської діяльності, зазначений здобувачем ліцензії у заяві про отримання ліцензії;
3) найменування та ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань або прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку в паспорті);
4) опис підстави (підстав) для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії;
5) пропозиції щодо порядку усунення підстави (підстав), що стала причиною відмови у видачі ліцензії.
Рішення про відмову у видачі ліцензії набирає чинності з дня його прийняття та підлягає обов'язковому оприлюдненню на офіційному вебсайті НКРЕКП наступного робочого дня після його прийняття.
Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено до суду.
4.4. У разі встановлення під час розгляду заяви про отримання ліцензії відсутності підстав для відмови у видачі ліцензії НКРЕКП приймає рішення про видачу ліцензії.
У рішенні про видачу ліцензії зазначається код класифікації доходів бюджету, за яким на рахунок Державної казначейської служби України має бути внесена плата за видачу ліцензії.
Рішення про видачу ліцензії набирає чинності з дня його прийняття, якщо більш пізній строк набрання ним чинності не встановлено в рішенні.
Оприлюднення на офіційному вебсайті НКРЕКП та внесення до ліцензійного реєстру рішення про видачу ліцензії здійснюється не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття.
4.5. За видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі одного прожиткового мінімуму виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття НКРЕКП рішення про видачу ліцензії.
Плата за видачу ліцензії вноситься ліцензіатом у строк не пізніше десяти робочих днів з дня внесення запису щодо рішення про видачу ліцензії до ліцензійного реєстру.
Документом, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, є копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення зв'язку.
4.6. Строк прийняття рішення про видачу ліцензії або про відмову в її видачі становить:
десять робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності, що належить до суміжних ринків;
тридцять календарних днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності, що належить до сфери діяльності суб'єктів природних монополій.
( Абзац третій пункту 4.6 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
4.7. У разі неможливості прийняття рішення у строк, передбачений пунктом 4.6 цього Порядку, відповідне рішення має бути прийняте на найближчому плановому засіданні НКРЕКП.
( Главу 4 доповнено новим пунктом 4.7 згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
4.8. Ліцензія видається на необмежений строк.
5. Зміна даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії
5.1. Ліцензіат зобов'язаний повідомляти НКРЕКП про всі зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, протягом строку, встановленого ліцензійними умовами, але не більше одного місяця з дня, наступного за днем їх настання, крім:
інформації про зміну керівника ліцензіата - юридичної особи та/або назви його посади;
інформації про зміну банківських рахунків;
інформації про збільшення площі приміщень, які зазначалися у відомостях про засоби провадження господарської діяльності, та/або про додаткові номери телефонів, факсів, e-mail ліцензіата.
За результатами розгляду повідомлень про зміни у документах, що подавалися до заяви про отримання ліцензії, аналізу підтвердних документів та одержаної інформації з державних паперових та електронних інформаційних ресурсів НКРЕКП приймає рішення про внесення змін до відповідного рішення про видачу ліцензії ліцензіату (зокрема, в частині зміни найменування ліцензіата, місць та/або засобів провадження його господарської діяльності).
( Пункт 5.1 глави 5 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
( Пункт 5.1 глави 5 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 405 від 26.04.2022 )
5.2. У разі зміни серії та номера паспорта ліцензіата - фізичної особи-підприємця, який через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомив про це відповідний контролюючий орган та має відповідну відмітку в паспорті, ліцензіат протягом п'яти робочих днів після зазначених змін подає до НКРЕКП повідомлення про таку зміну, додавши до нього копію (фотокопію) паспорта з відміткою контролюючого органу про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.
5.3. Особливості повідомлення про зміну даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, зокрема в результаті припинення ліцензіата шляхом його реорганізації або ліквідації, передачі об'єктів державної власності, які використовуються ліцензіатом у процесі господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, суб'єктом управління такими об'єктами іншому суб'єкту господарювання, правонаступництва, зміни власника матеріально-технічної бази та спадкоємства:
1) якщо ліцензіат припиняється в результаті злиття, приєднання чи перетворення або все його майно передається приватному партнеру, концесіонеру і його правонаступник або приватний партнер, концесіонер має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, такий правонаступник або приватний партнер, концесіонер має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням нової ліцензії на його здійснення, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку правонаступник або приватний партнер, концесіонер зобов’язаний отримати нову ліцензію, а раніше видана ліцензія підлягає припиненню (анулюванню);
2) якщо об’єкти державної власності, які використовуються ліцензіатом у процесі господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, передаються суб’єктом управління об’єктами державної власності на праві господарського відання іншому суб’єкту господарювання і такий суб’єкт господарювання провадить вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію та був сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання, зазначений суб’єкт господарювання має право здійснювати протягом строку, що не перевищує одного року, відповідний вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з одержанням нової ліцензії. Після закінчення цього строку раніше видана ліцензія підлягає припиненню (анулюванню);
3) якщо ліцензіат припиняється в результаті поділу, то лише один правонаступник за згодою правонаступників має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію. Такий правонаступник має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням ліцензії на його провадження, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку правонаступник зобов’язаний отримати нову ліцензію, а раніше видана ліцензія підлягає припиненню (анулюванню);
4) у разі якщо частина майна ліцензіата передається приватному партнеру, концесіонеру, то приватний партнер, концесіонер на умовах, визначених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, концесійним договором, має право провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію. Такий приватний партнер, концесіонер має право для забезпечення завершення організаційних заходів, пов’язаних з отриманням ліцензії на його провадження, провадити у строк, що не перевищує шести місяців, такий вид господарської діяльності на підставі раніше виданої ліцензії ліцензіата. Після закінчення цього строку приватний партнер, концесіонер зобов’язаний отримати нову ліцензію. Ліцензіат може продовжувати провадити вид господарської діяльності, на провадження якого він мав ліцензію, за умови додержання таким ліцензіатом вимог ліцензійних умов або звузити провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, на певну частину, або звернутися до НКРЕКП із заявою про припинення дії (анулювання) ліцензії відповідно до цього Порядку;
5) правонаступник або суб’єкт господарювання, який сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання та має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, має повідомити НКРЕКП про початок своєї господарської діяльності, вид якої підлягає ліцензуванню. Протягом строку, встановленого в цьому пункті, правонаступник або суб’єкт господарювання, який сертифікований уповноваженим органом відповідно до встановлених законом вимог про відокремлення і незалежність такого суб’єкта господарювання та має намір провадити вид господарської діяльності, на провадження якого ліцензіат мав ліцензію, вважається ліцензіатом;
6) право на здійснення виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію, може переходити від ліцензіата, що був фізичною особою-підприємцем, до іншої фізичної особи, яка є її спадкоємцем. Така ліцензія ліцензіата підлягає в місячний строк переоформленню НКРЕКП на ім’я спадкоємця з дати набуття ним такого права, за умови відповідності спадкоємця вимогам відповідних ліцензійних умов.
У разі виникнення такої підстави для переоформлення ліцензії спадкоємець зобов’язаний протягом місяця подати до НКРЕКП заяву про переоформлення ліцензії та документи (їх копії (фотокопії), засвідчені спадкоємцем), що підтверджують наявність підстав для переоформлення ліцензії;
7) зміна власника всього майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу відповідно до затвердженого судом плану санації не є підставою для переоформлення ліцензії. У такому разі товариство має право продовжувати провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі виданої раніше такому товариству відповідної чинної ліцензії;
( Абзац третій підпункту 6 пункту 5.3 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1812 від 20.10.2021 )
8) суб’єкт господарювання, з яким Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, укладено на підставі рішення Кабінету Міністрів України, прийнятого відповідно до статей 20 та 21-1 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", договір щодо передачі в управління цілісного майнового комплексу (далі – Управитель), на якому до укладення такого договору провадив ліцензовану діяльність інший суб’єкт господарювання, має право провадити таку ліцензовану діяльність на підставі виданої раніше такому суб’єкту господарювання відповідної ліцензії.
У такому разі Управитель має повідомити НКРЕКП про початок провадження ліцензованої діяльності із наданням засвідченої керівником або уповноваженою особою копії договору управління, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, з усіма додатками до нього.
НКРЕКП протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення від Управителя вносить зміни до постанови про видачу ліцензії суб’єкту господарювання, який провадив раніше ліцензовану діяльність на цьому цілісному майновому комплексі, шляхом зміни найменування суб’єкта господарювання.
У разі повернення цілісного майнового комплексу законному власнику у встановленому законодавством порядку НКРЕКП протягом 10 робочих днів з дня отримання документа, що підтверджує зазначене повернення, вносить зміни до постанови про видачу ліцензії суб’єкту господарювання, який провадив раніше ліцензовану діяльність на цьому цілісному майновому комплексі, шляхом зміни найменування суб’єкта господарювання.
( Пункт 5.3 глави 5 доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1812 від 20.10.2021 )
6. Переоформлення, зупинення та відновлення дії ліцензії
6.1. У разі переходу права на провадження виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію, від ліцензіата, що був фізичною особою-підприємцем, до іншої фізичної особи, яка є її спадкоємцем, така ліцензія підлягає переоформленню на ім'я спадкоємця у місячний строк з дати набуття ним такого права за умови відповідності спадкоємця вимогам відповідних ліцензійних умов.
У разі виникнення такої підстави для переоформлення ліцензії спадкоємець зобов'язаний протягом місяця подати до НКРЕКП заяву про переоформлення ліцензії та документи (їх копії (фотокопії), засвідчені спадкоємцем), що підтверджують наявність підстав для переоформлення ліцензії.
Переоформлення ліцензії є безоплатним.
Непереоформлена у встановлений строк ліцензія підлягає припиненню (анулюванню).
6.2. У разі зміни найменування ліцензіата (акціонерного товариства), у тому числі у зв'язку зі зміною типу акціонерного товариства або у зв'язку із перетворенням ліцензіата (акціонерного товариства) в інше господарське товариство, провадження господарської діяльності здійснюється на підставі виданої раніше такому товариству відповідної чинної ліцензії.
6.3. У разі передачі цілісного майнового комплексу ліцензіата іншому суб’єкту господарювання, який має намір отримати або отримав відповідну ліцензію, такий суб’єкт господарювання до заяви про отримання ліцензії (повідомлення про зміну даних, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії) додає гарантійний лист про виконання зобов’язань щодо усунення порушень ліцензійних умов, встановлених відповідними рішеннями НКРЕКП та не виконаних попереднім ліцензіатом, у частині виконання технологічних вимог і коригування витрат та доходів.
Дія абзацу першого цього пункту не поширюється на випадки передачі цілісного майнового комплексу (активів) ліцензіата, на який накладено санкції або арешт у кримінальному провадженні, іншому суб’єкту господарювання, підприємству, установі, організації, що належать до сфери управління міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, або господарського товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого знаходиться у статутному капіталі господарського товариства, частка держави в якому становить 100 відсотків.
( Пункт 6.3 глави 6 доповнено новим абзацом другим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
Ліцензіат, який має намір передати цілісний майновий комплекс іншому суб’єкту господарювання, у випадках, передбачених відповідними ліцензійними умовами, має не пізніше ніж за два місяці до передачі цілісного майнового комплексу звернутися до НКРЕКП із письмовою заявою щодо проведення перевірки додержання ним ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг (якщо статутними документами не передбачено, що до суб’єкта господарювання, якому передається цілісний майновий комплекс, переходять усі права і обов'язки попереднього ліцензіата).
Ліцензіат, який має намір анулювати ліцензію, у випадках, передбачених відповідними ліцензійними умовами, має не пізніше ніж за два місяці до подачі заяви на припинення дії (анулювання) ліцензії звернутися до НКРЕКП із письмовою заявою щодо проведення перевірки додержання ним ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг.
( Пункт 6.3 глави 6 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 218 від 10.02.2021 )
6.4. НКРЕКП має право прийняти рішення про зупинення дії ліцензії (повністю або частково) у разі настання таких підстав:
1) отримання заяви ліцензіата про зупинення власної ліцензії на строк до шести місяців з дня набрання чинності рішенням про зупинення дії ліцензії.
( Дію абзацу другого підпункту 1 пункту 6.4 зупинено згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 350 від 26.03.2022 - діє на період дії Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та протягом 30 робочих днів після його закінчення )
Не є підставою для зупинення дії ліцензії заява ліцензіата про зупинення власної ліцензії, подана після видання НКРЕКП розпорядчого документа про проведення перевірки додержання цим ліцензіатом ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг і до закінчення строку:
( Дію абзацу третього підпункту 1 пункту 6.4 зупинено згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 350 від 26.03.2022 - діє на період дії Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та протягом 30 робочих днів після його закінчення )
перевірки та усунення порушень ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг (дія цього положення не застосовується у період дії в Україні воєнного стану та протягом 30 робочих днів після його закінчення або скасування);
( Абзац третій підпункту 1 пункту 6.4 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
( Дію абзацу четвертого підпункту 1 пункту 6.4 зупинено згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 350 від 26.03.2022 - діє на період дії Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та протягом 30 робочих днів після його закінчення )
протягом тридцяти робочих днів після закінчення спливу строку виконання ліцензіатом рішення про усунення порушень ліцензійних умов (крім випадку видання протягом цього строку НКРЕКП розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання ліцензіатом рішення про усунення порушень ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг) (дія цього положення не застосовується у період дії в Україні воєнного стану та протягом 30 робочих днів після його закінчення або скасування);
( Абзац четвертий підпункту 1 пункту 6.4 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
2) складення акта про невиконання рішення про усунення порушень ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг за результатами перевірки НКРЕКП до повного виконання ліцензіатом такого рішення, але не більше шести місяців з дня набрання чинності рішенням про зупинення дії ліцензії;
3) передача ліцензіатом цілісного майнового комплексу іншому суб’єкту господарювання, який отримав відповідну ліцензію;
4) передача цілісного майнового комплексу ліцензіата в управління іншому суб’єкту господарювання за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених статтями 21 та 21-1 Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів", або повернення цілісного майнового комплексу з управління законному власнику у встановленому законодавством порядку;
( Підпункт 4 пункту 6.4 глави 6 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1812 від 20.10.2021 )
5) несплата за видачу ліцензії.
Зупинення дії ліцензії застосовується як санкція до ліцензіатів у разі прийняття уповноваженим органом відповідного рішення згідно з Законом України "Про санкції".
( Пункт 6.4 глави 6 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1099 від 22.06.2023 )
У період дії воєнного стану в України та протягом 30 робочих днів після його закінчення або скасування НКРЕКП має право прийняти рішення про зупинення дії ліцензії у разі настання підстав, визначених у підпунктах 2-5 цього пункту, та у разі виявлення:
( Пункт 6.4 глави 6 доповнено новим абзацом десятим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
1) у ліцензіата об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (далі – об’єкти), які підлягають примусовому вилученню відповідно до Закону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", про що НКРЕКП направляє інформацію до Кабінету Міністрів України. Рішення про зупинення дії ліцензії такому ліцензіату НКРЕКП приймає на період до завершення заходів щодо проведення примусового вилучення об’єктів у ліцензіата або відмови від здійснення таких заходів;
( Пункт 6.4 глави 6 доповнено новим абзацом одинадцятим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
2) інформації про здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", особами, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія (крім випадків наявності в таких осіб довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, чинність якої підтверджується відомостями з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб).
( Пункт 6.4 глави 6 доповнено новим абзацом дванадцятим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
6.5. У разі встановлення наявності підстав для зупинення дії ліцензії повністю або частково НКРЕКП протягом тридцяти календарних днів з дня виявлення таких підстав має право прийняти рішення про зупинення дії ліцензії.
( Абзац перший пункту 6.5 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
Рішення НКРЕКП про зупинення дії ліцензії на підставі заяви ліцензіата набирає чинності з дня його прийняття, якщо більш пізній строк набрання ним чинності не встановлено в рішенні.
Рішення НКРЕКП про зупинення дії ліцензії на підставі відповідного акта перевірки або несплати за видачу ліцензії набирає чинності через десять робочих днів з дня його прийняття.
( Абзац третій пункту 6.5 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
Рішення про зупинення дії ліцензії може бути продовжено на строк до шести місяців.
6.6. Рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково має містити:
1) дату та номер;
2) підстави для зупинення дії ліцензії;
3) назву виду господарської діяльності, зазначеного в ліцензії, дія якої зупиняється;
4) найменування та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку в паспорті);
5) місце провадження діяльності, в якому зупиняється провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (вказується в разі наявності більше ніж одного місця провадження діяльності, зазначеного в ліцензійній справі);
6) строк зупинення дії ліцензії (крім випадків, визначених підпунктами 3-5 пункту 6.4 цієї глави).
( Підпункт 6 пункту 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 405 від 26.04.2022 )
6.7. Зупинення дії ліцензії не позбавляє права НКРЕКП на проведення перевірки додержання цим ліцензіатом ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг.
6.8. Про прийняття рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково НКРЕКП письмово інформує ліцензіата не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття.
6.9. Для відновлення дії ліцензії ліцензіат надає заяву про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії, разом із підтверджуючими документами і відомостями.
Якщо підтвердні документи містять повну інформацію про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії, НКРЕКП приймає рішення про відновлення дії ліцензії повністю або частково протягом двадцяти днів з дня надання заяви про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії.
Рішення НКРЕКП про відновлення дії ліцензії набирає чинності з дня його прийняття, якщо більш пізній строк набрання ним чинності не встановлено в рішенні.
Рішення про відновлення дії ліцензії повністю або частково має містити:
1) дату та номер;
2) підстави для відновлення дії ліцензії;
3) назву виду господарської діяльності, зазначеного в ліцензії, дія якої відновлюється;
4) найменування та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку в паспорті);
5) місце провадження діяльності, в якому відновлюється провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (вказується в разі наявності більше ніж одного місця провадження діяльності, зазначеного в ліцензійній справі).
6.10. Запис щодо рішення НКРЕКП про зупинення та відновлення дії ліцензії повністю або частково вноситься до ліцензійного реєстру не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття.
6.11. Рішення про зупинення дії ліцензії може бути оскаржено до суду.
7. Припинення дії (анулювання) ліцензії
7.1. НКРЕКП має право прийняти рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії у разі настання таких підстав:
1) отримання заяви ліцензіата про припинення дії (анулювання) власної ліцензії.
Заява ліцензіата про припинення дії (анулювання) власної ліцензії може не розглядатися як підстава для її припинення дії (анулювання), якщо:
вона подана після видання НКРЕКП розпорядчого документа про проведення перевірки додержання цим ліцензіатом ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг і до закінчення строку перевірки та усунення порушень ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг;
ліцензіатом не сплачено внесків на регулювання за звітний період;
ліцензіатом не надано НКРЕКП у повному обсязі звітності, передбаченої законодавством, за звітний період;
ліцензіат не звернувся до НКРЕКП щодо проведення перевірки додержання ним ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг відповідно до пункту 6.3 цього Порядку і до закінчення перевірки додержання ним ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг та/або усунення ним порушень ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг;
2) наявність акта перевірки, якою виявлено факт неусунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії підстав, що стали причиною для її зупинення;
( Підпункт 2 пункту 7.1 глави 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
3) наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця), крім випадку та строку, передбачених у пункті 5.3 цього Порядку;
4) подання копії свідоцтва про смерть фізичної особи-підприємця (у разі відсутності правонаступника);
5) наявність судового рішення про визнання фізичної особи-підприємця безвісно відсутньою у зв'язку з її смертю, визнанням її безвісно відсутньою або оголошенням померлою (у разі відсутності правонаступника);
6) наявність акта перевірки, якою виявлено факт повторного порушення ліцензіатом ліцензійних умов та законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг;
( Підпункт 6 пункту 7.1 глави 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
7) наявність акта перевірки, якою виявлено факт недостовірності даних у документах, поданих суб'єктом господарювання разом із заявою про отримання ліцензії;
( Підпункт 7 пункту 7.1 глави 7 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
8) наявність акта про відмову ліцензіата у проведенні перевірки НКРЕКП;
9) наявність акта перевірки, якою виявлено документальне підтвердження встановлення контролю за діяльністю ліцензіата у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України".
( Підпункт 9 пункту 7.1 глави 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2623 від 27.12.2023 )
10) у період дії воєнного стану в України та протягом 30 робочих днів після його закінчення або скасування, у разі документального підтвердження встановлення контролю за діяльністю ліцензіата у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України.
( Пункт 7.1 глави 7 доповнено новим абзацом шістнадцятим згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1872 від 05.11.2024 )
Припинення дії (анулювання) ліцензії застосовується як санкція до ліцензіатів у разі прийняття уповноваженим органом відповідного рішення згідно з Законом України "Про санкції".
( Пункт 7.1 глави 7 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1099 від 22.06.2023 )
7.2. НКРЕКП приймає рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії протягом десяти робочих днів з дня одержання заяви та двадцяти робочих днів з дня складення актів, передбачених підпунктами 2, 6 - 9 пункту 7.1 цієї глави.
7.3. Рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії має містити:
1) дату і номер;
2) вид господарської діяльності, на провадження якого анулюється ліцензія;
3) найменування та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця (серія та номер паспорта для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомила про це відповідний контролюючий орган та має відмітку в паспорті);
4) підстави для припинення дії (анулювання) ліцензії.
7.4. Рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії набирає чинності з дня його прийняття, якщо більш пізній строк набрання ним чинності не встановлено в рішенні.
7.5. НКРЕКП вносить інформацію щодо рішення про припинення дії (анулювання) ліцензії до ліцензійного реєстру, а також оприлюднює його на офіційному вебсайті протягом трьох робочих днів після його прийняття та повідомляє ліцензіата щодо прийняття такого рішення протягом п'яти календарних днів з дня його прийняття шляхом направлення йому листа.
7.6. У разі припинення дії (анулювання) ліцензії на підставах, передбачених підпунктами 2,6 - 9 пункту 7.1 цієї глави, посадова особа суб'єкта господарювання може бути притягнена до адміністративної відповідальності, а суб'єкт господарювання може подати заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (повністю або частково) не раніше ніж через один рік з дня набрання чинності рішенням НКРЕКП про припинення дії (анулювання) попередньої ліцензії.
7.7. Рішення НКРЕКП про припинення дії (анулювання) ліцензії може бути оскаржено до суду.
Начальник Управління ліцензування | Ю. Антонюк |