• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Випуску N 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників

Міністерство транспорту та звязку України  | Наказ, Довідник від 14.02.2006 № 136
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Довідник
  • Дата: 14.02.2006
  • Номер: 136
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.02.2006 № 136
Про затвердження Випуску № 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 1097 від 04.09.2008 )( Зміни до Випуску № 69 "Автомобільний транспорт" див. в Наказі Міністерства інфраструктури № 374 від 06.07.2012 )( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства інфраструктури № 656 від 21.08.2019 № 803 від 27.11.2020 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2003 р. № 356 "Про затвердження Програми створення та постійного оновлення національної нормативної бази з праці та професійної класифікації на 2004-2007 рр.", з метою створення галузевої нормативної бази з праці та враховуючи погодження Міністерства праці та соціальної політики України (лист № 10907/0/14-05/13-15 від 29.12.2005 року)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Випуск № 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, що додається.
2. Директору Державного департаменту автомобільного транспорту Доброходу С.О. довести цей наказ до відома зацікавлених підприємств, установ, організацій, фізичних осіб.
3. Видання та розповсюдження Випуску № 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників покласти на Державне підприємство "ДержавтотрансНДІпроект".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Кроля С.С.
МіністрВ. Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку України
14.02.2006 № 136
(у редакції наказу
Міністерства інфраструктури України
від 21 серпня 2019 року № 656
)
ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
ВИПУСК 69
"Автомобільний транспорт"
Третя редакція, доповнена і доопрацьована
До третьої редакції Випуску увійшли кваліфікаційні характеристики професій керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників, зокрема професій, що зайняті у сфері надання послуг автомобільного транспорту та технічного сервісу колісних транспортних засобів.
Кваліфікаційні характеристики професій працівників обов'язкові для встановлення кваліфікаційних розрядів (категорій) та під час тарифікації робіт суб'єктами господарювання усіх галузей економіки, в яких виконують зазначені у цьому Випуску види робіт, використовують працівників визначених професій.
ВСТУП
Цей Випуск 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (третя змінена і доповнена редакція, далі - Довідник) розроблений з метою встановлення кваліфікаційних характеристик професій працівників для забезпечення виконання правових норм Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух", "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійну (професійно-технічну) освіту" з дотриманням положень Класифікатора професій ДК 003:2010.
У Довіднику кваліфікаційні характеристики професій працівників автомобільного транспорту викладені в оновленій редакції. Наведено нові кваліфікаційні характеристики таких професій:
водій-інструктор,
директор (керівник) малого підприємства (транспортного),
директор (керівник) малого підприємства технічного сервісу колісних транспортних засобів,
експерт технічний з промислової безпеки з питань перевірки придатності колісних транспортних засобів до експлуатації,
інженер з діагностування технічного стану колісних транспортних засобів, машинно-тракторного парку та дорожньо-будівельних машин, виконаних на колісних шасі та мототехніки,
інженер з налагодження й випробувань телеметричних систем,
консультант у сфері технічного сервісу колісних транспортних засобів,
контролер технічного стану колісних транспортних засобів,
менеджер (управитель) з логістики підприємства технічного сервісу колісних транспортних засобів,
менеджер (управитель) на автомобільному транспорті з питань перевезень,
менеджер (управитель) в торгівлі транспортними засобами,
менеджер (управитель) на автомобільному транспорті з технічного сервісу колісних транспортних засобів,
механік з технічного сервісу колісних транспортних засобів,
механік дільниці приймально-здавальної технічного сервісу колісних транспортних засобів,
мехатронік з технічного обслуговування і ремонту автомобільної холодильної та обігрівальної техніки,
мехатронік з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів,
начальник відділу гарантійного ремонту (обслуговування) колісних транспортних засобів,
начальник відділу технічного контролю підприємства технічного сервісу колісних транспортних засобів,
приймальник замовлень з перевезень таксі, транспортними засобами або їх прокату,
продавець непродовольчих товарів (запасних частин та пневматичних шин),
продавець-консультант колісних транспортних засобів,
ремонтник-мехатронік високовольтного обладнання колісних транспортних засобів,
ремонтник-мехатронік кузовів колісних транспортних засобів,
ремонтник-мехатронік систем живлення повітрям і газовим пальним двигунів з примусовим запалюванням, газодизелів автомобілів та мототехніки,
ремонтник-мехатронік систем живлення повітрям і рідинним пальним дизелів автомобілів та мототехніки,
ремонтник-мехатронік систем живлення повітрям і рідинним пальним двигунів з примусовим запалюванням автомобілів та мототехніки,
слюсар з ремонту коліс колісних транспортних засобів,
слюсар з ремонту пневматичних шин колісних транспортних засобів,
технік дільниці технічного сервісу колісних транспортних засобів,
технік-мехатронік автомобільної холодильної та обігрівальної техніки.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Випуск 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників містить характеристики професій працівників, які забезпечують основні технологічні процеси підприємств, їх підрозділів з перевезення пасажирів та (або) вантажів, підприємств технічного сервісу колісних транспортних засобів (КТЗ) та є нормативним документом сфери управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту всіх форм власності та організаційних форм господарювання, в організаціях та установах (далі - підприємства), який забезпечує створення та функціювання галузевої нормативної бази у сфері праці, професійної класифікації працівників. Кваліфікаційні характеристики професій працівників, що наведені Довіднику, застосовуються усіма суб'єктами господарювання, які експлуатують та виконують роботи з утримання (експлуатації) колісних транспортних засобів.
2. Довідник є однією зі складових основи формування професійної системи підприємства та встановлює кваліфікаційні вимоги до знань і умінь працівників автомобільного транспорту, визначає їх завдання, обов'язки, умови для підвищення рівня кваліфікації; може бути основою для формування професійних стандартів, стандартів вищої освіти, державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.
Формування професійної системи кожного підприємства потребує застосування таких нормативно-правових актів, нормативних документів:
актуалізований національний класифікатор України " Класифікатор професій ДК 003:2010", який визначає професійні назви робіт, їх класифікацію, систематизацію, кодування;
актуалізований Випуск 69 "Автомобільний транспорт" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників;
професійні стандарти відповідно до Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту";
стандарти вищої освіти відповідно до Закону України "Про вищу освіту";
державні стандарти професійно-технічної освіти відповідно до Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту".
3. Довідник містить кваліфікаційні характеристики професій працівників автомобільного транспорту з урахуванням їх назв та кодів відповідно до положень Класифікатора професій ДК 003:2010.
Довідник підготовлено з урахуванням актуалізованих вимог до змісту робіт, рівня професійних знань і обов'язків, а також кваліфікаційних вимог до працівників галузі; разом з тим він зберігає наступність, послідовність, традиції застосування та особливості побудови кваліфікаційних характеристик працівників автомобільного транспорту, які притаманні попереднім його випускам, а також Єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику (ЄТКД) відповідно до міжнародного договору "Соглашение о сотрудничестве по применению Единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих и Квалификационного справочника должностей служащих".
4. Довідник вміщує кваліфікаційні характеристики професій керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників сфери автомобільного транспорту, що є найбільш типовими для галузі та професійні назви яких включено до Класифікатора професій ДК 003:2010 із застосуванням термінів, які уточнюють місце роботи, сферу діяльності працівника.
5. Вища освіта працівника за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) відповідно до Закону України "Про вищу освіту" прирівняна до вищої освіти ступеня магістра.
6. У кваліфікаційних характеристиках наведено перелік основних робіт, які найбільш часто зустрічаються, виходячи з особливостей розподілу і кооперації праці. Конкретний перелік посадових обов'язків працівників визначають у посадових інструкціях, які розробляють і затверджують у встановленому порядку. Посадові інструкції кваліфікованих робітників з інструментом мають ураховувати конкретні завдання та обов'язки кожного працівника, особливості технологічних процесів виконання операцій (робіт) та норми, що визначені відповідними державними стандартами професійної (професійно-технічної освіти) відповідно до кваліфікації (розряду). Допускається уточнення переліку робіт, властивих відповідній посаді в конкретних виробничих умовах.
7. Кваліфікаційні характеристики професій робітників розроблено за шестирозрядною сіткою. Кваліфікаційні розряди встановлено відповідно до ступеню складності робіт, які виконують робітники автомобільного транспорту. У зв'язку із специфікою виконання робіт на підприємствах автомобільного транспорту доцільно використовувати професії тільки таких розрядів, для яких у цій галузі існують відповідні види робіт. Тому розряди для окремих професій робітників, які рекомендує Довідник, не охоплюють весь діапазон існуючих розрядів.
Робітник певної кваліфікації, крім робіт, які містить кваліфікаційна характеристика, повинен мати знання та навички для виконання всіх робіт, передбачених кваліфікаційними характеристиками робітників нижчої кваліфікації цієї ж професії.
8. Робітники, робота яких пов'язана з автомобільним транспортом, виконанням підривних робіт, зберіганням і застосуванням вибухових матеріалів та отруйних речовин, обслуговуванням підйомно-транспортного устатковання, котельних установок, апаратів і посудин, що функціюють під тиском, або зайняті на інших роботах, для яких чинними правилами та інструкціями встановлено особливі вимоги виконання, зокрема безпечного ведення робіт, запобігання аварійності, виробничому травматизму та професійним захворюванням, повинні знати і дотримуватися нормативних актів з охорони праці, виробничих (експлуатаційних) інструкцій, технологічних регламентів, а також мати відповідний документ, що засвідчує завершену та успішну спеціальну підготовку для виконання таких робіт та своєчасну перевірку знань з охорони праці.
9. Робітники, безпосередньо зайняті водінням і обслуговуванням автомобілів та обладнання, повинні мати професійну підготовку в обсязі, достатньому для безпечного усування несправностей та відмов, що виникають у процесі роботи, а також для участі в їх ремонті.
10. Конкретний перелік обов'язків працівника визначають робочими інструкціями, які розробляють і затверджують роботодавці на основі цього Довідника, ураховуючи конкретні завдання та обов'язки, права, дисциплінарну відповідальність та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації.
Кожна з кваліфікаційних характеристик цього Довідника починається з визначення базової професії із зазначенням її коду за Класифікатором професій та спеціалізації, якщо така має місце.
11. У процесі вдосконалення організації праці, впровадження прогресивних заходів праці можливе розширення кола обов'язків працівника, порівняно з встановленою кваліфікаційною характеристикою. У такому випадку працівнику може бути доручено виконання обов'язків, передбачених кваліфікаційними характеристиками працівників інших професій, споріднених за складом робіт, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої кваліфікації, зміни найменування посади.
12. Відповідно до пункту 11 Загальних положень Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників , затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336:
"Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу)".
13. Поряд із вимогами, які викладені у відповідних розділах кваліфікаційних характеристик, усі працівники автомобільного транспорту повинні проходити періодичне підвищення кваліфікації, знати та дотримуватись вимог законів та нормативно-правових актів стосовно діяльності автомобільного транспорту, нормативних документів, правил життєдіяльності, безпеки перевезень, а також норм ремонтної, технологічної документації підприємства, правил технічної експлуатації колісних транспортних засобів, їх складників та устатковання, яке використовують у виробничій діяльності, правил користування засобами колективного та індивідуального захисту, правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, пожежної безпеки.
14. У випадку взаємодії з електричним та електронним обладнанням з рівнем високої напруги не менше як 60 вольт, але не більше як 1500 вольт постійного струму або не менше як 30 вольт, але не менше як 1000 вольт змінного струму, працівники як:
акумуляторник колісних транспортних засобів 4 - 5 розрядів, уповноважений ремонтувати акумуляторні батареї високої напруги;
експерт технічний з промислової безпеки з питань перевірки придатності колісних транспортних засобів до експлуатації;
електромеханік колісних транспортних засобів;
інженер з діагностування технічного стану колісних транспортних засобів (машинно-тракторного парку, дорожньо-будівельних машин на колісних шасі та мототехніки);
інженер з налагодження й випробувань колісних транспортних засобів; мехатронік з технічного обслуговування і ремонту автомобільної холодильної та обігрівальної техніки;
інженер з налагодження й випробувань телеметричних систем;
контролер технічного стану колісних транспортних засобів;
маляр колісних транспортних засобів, уповноважений наносити лакофарбове покриття на транспортні засоби з джерелами високої напруги;
механік з технічного сервісу колісних транспортних засобів;
механік приймально-здавальної дільниці технічного сервісу колісних транспортних засобів;
мехатронік з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів;
мийник-прибиральник колісних транспортних засобів, уповноважений мити транспортні засоби з джерелами високої напруги;
ремонтник-мехатронік високовольтного обладнання колісних транспортних засобів;
ремонтник-мехатронік кузовів колісних транспортних засобів, уповноважений ремонтувати транспортні засоби з джерелами високої напруги;
ремонтник-мехатронік систем живлення повітрям і газовим паливом двигунів з примусовим запалюванням, газодизелів автомобілів та мототехніки;
ремонтник-мехатронік систем живлення повітрям і рідинним паливом дизелів автомобілів та мототехніки;
рихтувальник кузовів колісних транспортних засобів;
слюсар з ремонту колісних транспортних засобів 4-6 розрядів, уповноважений ремонтувати транспортні засоби з джерелами високої напруги;
слюсар-ремонтник устатковання для технічного обслуговування колісних транспортних засобів 4-6 розрядів, уповноважений ремонтувати устатковання з джерелами високої напруги;
технік дільниці технічного сервісу колісних транспортних засобів;
технік-мехатронік автомобільної холодильної та обігрівальної техніки, -
повинні мати документально підтверджені спеціальні знання і досвід роботи відповідно до вимог нормативно-правових актів.
15. Працівники, які виконують функції менеджера (управителя) з перевезень, повинні дотримуватися вимог щодо бездоганної ділової репутації, мати відповідну кваліфікацію та/або чинне свідоцтво професійної компетентності відповідно до положень, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України щодо менеджера (управителя) з перевезень.
16. У разі потреби підприємства можуть подавати пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цього випуску Довідника до Міністерства інфраструктури України та до державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут", який за дорученням Міністерства інфраструктури України обґрунтовано підготує проекти відповідних змін чи доповнень для погодження та затвердження їх у встановленому порядку.
17. Порядок розроблення, погодження, затвердження Довідників кваліфікаційних характеристик професій працівників та внесення змін до них передбачено Порядком розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2017 № 918, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.06.2017 за № 784/30652.
18. У разі зміни професійних назв робіт в Класифікаторі професій ДК 003:2010 до набрання чинності нових кваліфікаційних характеристик слід користуватися кваліфікаційними характеристиками, викладеними в цій редакції Довідника.
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
РОЗДІЛ I. КЕРІВНИКИ
1. ДИРЕКТОР (НАЧАЛЬНИК, ІНШИЙ КЕРІВНИК) АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
(Код КП-1210.1)
Завдання та обов'язки. Керує діяльністю підприємства згідно з чинним законодавством. Забезпечує підприємство професійно підготовленим персоналом, нормативно-правовою, нормативною, технологічною документацією, інформаційним забезпеченням від виробників транспортних засобів. Формує стратегію розвитку підприємства і забезпечує її виконання. Забезпечує формалізацію технологічних процесів, зокрема обґрунтування та виконання необхідних проектних робіт, та їх впровадження. Несе відповідальність за наслідки прийнятих рішень, господарські результати діяльності підприємства, ефективність використання майна. Забезпечує виконання підприємством зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів, замовниками послуг і кредиторами. Організовує роботу та ефективну взаємодію усіх структурних підрозділів підприємства, спрямовує їх діяльність на виконання договірних зобов'язань щодо надання транспортних послуг, удосконалення процесів перевезень, зростання обсягів виробництва та прибутку підприємства. Забезпечує придатність транспортних засобів до експлуатації, перевірку договорів та документів на перевезення, дотримання правил перевезень, режимів праці та відпочинку водіїв, умов ліцензування, правил бухгалтерського обліку, розподіл транспортних засобів за видами вантажів або послуг, виконання вимог щодо безпеки дорожнього руху та особливостей перевезень. Забезпечує підвищення ефективності роботи підрозділів з метою задоволення потреб споживачів у якісних, зокрема безпечних послугах. Організовує господарську діяльність підприємства на основі положень нормативно-правових актів, застосовуючи науково обґрунтовані методичні підходи, маркетингові дослідження. Стимулює підвищення продуктивності праці працівників підприємства, ефективності перевізних та ремонтних процесів на основі запровадження сучасних технологій організації праці й управління. Аналізує результати роботи підприємства, вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Організовує роботу із забезпечення надання, у разі необхідності, послуг з технічного обслуговування та ремонту колісних транспортних засобів, їх гарантійного і післягарантійного ремонту (обслуговування); підготовки і передачі на утилізацію складових частин колісних транспортних засобів, які втратили споживчі властивості. Вживає заходів із соціального розвитку колективу підприємства. Забезпечує розроблення, укладення і виконання колективного договору; вживає заходів щодо зміцнення трудової і виробничої дисципліни, сприяє розвитку творчої ініціативи і трудової активності працівників. Забезпечує недопущення заборгованості із заробітної плати. Вживає заходів щодо забезпечення підприємства кваліфікованими кадрами, раціонального використання і розвитку їхніх професійних знань і досвіду, створення безпечних і сприятливих умов праці, дотримання вимог нормативно-правових актів з питань життєдіяльності працівників. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав та доручає виконання окремих виробничо-господарських функцій іншим посадовим особам: заступникам директора, головному інженеру, керівникам структурних підрозділів. Забезпечує дотримання законності в діяльності підприємства та здійсненні його господарсько-економічних зв'язків, договірної дисципліни та обліку. Своєчасно вживає заходів щодо запобігання банкрутству підприємства у разі його неплатоспроможності. Захищає майнові інтереси підприємства в органах державної влади та управління, в суді або доручає відповідні функції професіоналам. Забезпечує своєчасне подання статистичної звітності.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, що регулюють діяльність підприємства, в тому числі у сферах цивільного, трудового, господарського, адміністративного, кримінального, соціального, податкового права, з питань ділового та фінансового управління підприємством, допуску до ринку перевезень, технічних приписів, вимог, умов та технології перевезень, експлуатації транспортних засобів, безпеки транспортного процесу, страхування; нормативно-правові акти з питань надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів, прокату транспортних засобів; технічного регулювання безпечності конструкції, технічного стану транспортних засобів та захисту довкілля; основні положення міжнародних конвенцій та угод в галузі автомобільного транспорту; перспективи технологічного, технічного, економічного та соціального розвитку галузі та підприємства; особливості структури і спеціалізації підприємства; споживчі і експлуатаційні характеристики транспортних засобів; можливості ефективного використання транспортних засобів, виробничих потужностей, наявних технологічних процесів, їх реструктуризації або заміни; сучасні методи господарювання та управління; порядок укладення і виконання господарських договорів, галузевих колективних договорів, тарифних угод; порядок отримання ліцензій, сертифікатів і свідоцтв, інших дозвільних документів; основи економіки, оподаткування, бухгалтерського обліку, оцінки транспортних засобів, ціноутворення, організації перевезень та ремонтного виробництва, праці та управління; напрями та принципи розвитку менеджменту, маркетингу, підприємницької діяльності; етику ділового спілкування та ведення переговорів; нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів електромобілів та автомобілів з гібридним урухомником.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності на керівних посадах нижчого рівня - не менше ніж 5 років.
2. ДИРЕКТОР (НАЧАЛЬНИК, ІНШИЙ КЕРІВНИК) ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА
(Код КП-1210.1)
Завдання та обов'язки. Керує діяльністю транспортно-експедиторського підприємства згідно з чинним законодавством. Формує стратегію розвитку підприємства і забезпечує її виконання. Несе відповідальність за наслідки прийняття рішень, фінансово-господарські результати діяльності підприємства, ефективне використання майна. Забезпечує виконання підприємством зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів, замовниками послуг і кредиторами. Спрямовує діяльність персоналу на забезпечення своєчасного виконання договорів транспортного експедирування, організацію перевезень вантажів, їх експедиторське обслуговування, збереження і дотримання встановлених термінів доставки та видачі вантажів, а також виконання інших умов, обумовлених договором. Забезпечує можливість ефективного використання транспортних засобів, вантажно-розвантажувальних механізмів і устатковання. Аналізує результати роботи транспортно-експедиторського підприємства, вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Вживає заходів щодо соціального захисту колективу підприємства, забезпечення і збереження зайнятості працівників. Забезпечує розроблення, укладення і виконання колективного договору. Стимулює підвищення продуктивності праці всіх працюючих, здійснює контроль за діяльністю всіх структурних підрозділів, що входять до складу транспортно-експедиторського підприємства, дотриманням працівниками правил життєдіяльності. Сприяє найкращому використанню знань, зокрема іноземних мов, і досвіду працівників, створенню безпечних умов для їхньої праці. Вживає заходів щодо забезпечення і збереження зайнятості працівників. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих виробничо-господарських функцій іншим посадовим особам: заступникам директора, керівникам структурних підрозділів. Несе відповідальність за дотримання законів та нормативно-правових актів, а також вимог та положень міжнародних конвенцій і угод в галузі автомобільного транспорту, забезпечує дотримання вимог нормативно-правових актів щодо забезпечення життєдіяльності працівників. Своєчасно вживає заходів щодо запобігання банкрутству підприємства у разі його неплатоспроможності. Захищає майнові інтереси підприємства в органах державної влади та управління, в суді або доручає відповідні функції професіоналам.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, що регулюють діяльність транспортно-експедиторського підприємства; основні положення міжнародних конвенцій і угод в галузі автомобільного транспорту; спеціалізацію і особливості структури підприємства; технологію організації транспортно-експедиторського обслуговування, зокрема з використанням засобів глобального позиціювання; можливості ефективного використання транспортних засобів, наявних технологічних процесів; сучасні методи господарювання та управління; порядок укладення і виконання господарських договорів, галузевих тарифних угод, колективних договорів; основи економіки, організації вантажних автомобільних перевезень та транспортно-експедиторського обслуговування; напрями та принципи розвитку менеджменту, маркетингу, підприємницької діяльності; етику ділового спілкування та ведення переговорів.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності на керівних посадах нижчого рівня - не менше ніж 5 років.
3. ДИРЕКТОР (КЕРІВНИК) МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА-1 (ТРАНСПОРТНОГО)
(Код КП-1316)
____________
-1 Стосується також і суб'єктів "мікропідприємництва" відповідно до статті 55 Господарського кодексу України .
Завдання і обов'язки. Керує діяльністю підприємства згідно з чинним законодавством. Забезпечує підприємство професійно підготовленим персоналом, нормативно-правовою, нормативною, технологічною документацією, інформаційним забезпеченням від виробника транспортних засобів. Забезпечує формалізацію технологічних процесів, зокрема обґрунтування та виконання необхідних проектних робіт, їх впровадження. Виконує функції управління відповідно до профілю діяльності підприємства: перевезеннями пасажирів (зокрема, таксі та легковими автомобілями на замовлення), вантажів, прокатом транспортних засобів. Планує, управляє і оптимізує робочі процеси, управляє персоналом. Визначає цілі, стратегію розвитку, встановлює процедури забезпечення перевезень, відповідні процедурам розвитку послуг автомобільного транспорту. Забезпечує аналізування витрат на розробку бізнес-проектів, укладає договори, створює необхідні рахунок-фактури. Забезпечує придатність транспортних засобів до експлуатації, перевірку договорів та документів на перевезення, дотримання правил перевезень, режимів праці та відпочинку водіїв, умов ліцензування, правил бухгалтерського обліку, розподіл транспортних засобів за видами вантажів або послуг, виконання вимог щодо безпеки дорожнього руху та перевезень. Забезпечує виконання підприємством зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів, замовниками і кредиторами та недопущення заборгованості із заробітної плати. Відповідає на запити та пропозиції щодо характеристик послуг, консультує клієнтів, генерує типові рішення для бізнес-процесів. Організовує і контролює діяльність професійних виконавців у сфері обробки замовлень та прокату. Планує виконання завдань, контролює якість їх виконання. Розробляє і забезпечує реалізацію маркетингових програм. Організовує роботи з поточного ремонту будівель і споруд, розробляє і впроваджує заходи щодо благоустрою, озеленення і прибирання території підприємства і прилеглих до нього територій. Забезпечує своєчасне подання статистичної звітності.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, що регулюють діяльність підприємства, в тому числі у сферах цивільного, трудового, господарського, адміністративного, кримінального, соціального, податкового права, з питань ділового та фінансового управління підприємством, допуску до ринку перевезень, технічних приписів, вимог, умов та технології перевезень, експлуатації транспортних засобів, безпеки транспортного процесу; основні положення міжнародних конвенцій та угод в галузі автомобільного транспорту; нормативно-правові акти з питань надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів, прокату транспортних засобів; з питань технічного регулювання безпечності конструкції, технічного стану транспортних засобів та захисту довкілля; споживчі і експлуатаційні характеристики транспортних засобів; нормативно-правові акти з питань страхування; перспективи та світові тенденції розвитку галузі; ринкову економіку, основи підприємництва та ведення бізнесу, бухгалтерського обліку; кон'юнктуру ринку транспортних послуг, порядок ціноутворення та оподаткування на транспорті, основи маркетингу; теорію менеджменту, макро- і мікроекономіки; порядок підготовки та встановлення господарських зв'язків, методику претензійної роботи; порядок розроблення договорів, контрактів, угод; етику ділового спілкування; методи оброблення інформації з використанням сучасних технічних засобів комунікацій та зв'язку, обчислювальної техніки; теорію і практику роботи з персоналом; правила технічної експлуатації колісних транспортних засобів та їх складників, нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів електромобілів та автомобілів з гібридним урухомником; правила життєзабезпечення.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта не нижче першого рівня за ступенем бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності - не менше ніж 3 роки.
4. ДИРЕКТОР (КЕРІВНИК) МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА (ТРАНСПОРТНОГО, СКЛАДСЬКОГО)
(Код КП-1316)
Спеціалізація
ДИРЕКТОР (КЕРІВНИК) МАЛОГО ПІДПРИЄМСТВА ТЕХНІЧНОГО СЕРВІСУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Завдання та обов'язки. Керує діяльністю підприємства згідно з чинним законодавством. Забезпечує підприємство відповідними будівлями і спорудами, засобами виробництва, професійно підготовленим персоналом, нормативно-правовою, нормативною, технологічною документацією, інформаційним забезпеченням від виробників транспортних засобів. Забезпечує формалізацію технологічних процесів, зокрема обґрунтування та виконання необхідних проектних робіт, їх впровадження. Керує роботами з маркетингу, розглядає нові ідеї, концепції та заходи для змінення обсягу продажу транспортних засобів, їх складників, аксесуарів, а також послуг з технічного обслуговування і ремонтування, планує виконання робіт і заходи щодо забезпечення конкурентоспроможності з урахуванням законодавчих норм стосовно охорони навколишнього середовища, виходячи з балансу застосовуваних матеріалів, виробничих процесів і можливостей щодо утилізації. Розробляє нові напрями маркетингової діяльності та концепції роздрібної торгівлі. Забезпечує оперативне задоволення вимог замовників, покращує співпрацю та взаємодію між виробниками транспортних засобів, складових частин та аксесуарів та підприємством технічного сервісу. Забезпечує виконання підприємством зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів та недопущення заборгованості із заробітної плати. Супроводжує і контролює визначені сфери діяльності і процеси, управляє бізнес-проектами і контролює їх виконання. Розробляє навчальні програми з продажу для співробітників і управляє ними. Організовує інформування покупців про найбільш масові варіанти і моделі транспортних засобів та спеціальні моделі, які мають певні переваги в експлуатації, що доводить демонструванням тест-драйвів, порівнює їхні технічні характеристики з огляду на світовий досвід так, щоб покупці могли побачити під час тест-драйву певні переваги рекомендованих транспортних засобів. Контролює виконання лізингових та фінансових контрактів, зокрема щодо ціни і гарантійних зобов'язань, надходження грошей, бухгалтерський облік; несе відповідальність за продажі і контролює правильність оформлення всіх угод, обробляє замовлення, виконує логістичні функції щодо людських ресурсів у сфері управління. Організовує роботи з поточного ремонту будівель і споруд, розробляє і впроваджує заходи щодо благоустрою, озеленення і прибирання території підприємства і прилеглих до нього територій.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, міжнародні технічні регламенти, якими урегульовано вимоги до загальної, екологічної, активної і пасивної безпечності та затвердження конструкції колісних транспортних засобів, допуск їх до експлуатації, а також сферу технічного сервісу колісних транспортних засобів, їх компонентів і запасних частин, технічні регламенти і інші нормативно-правові документи з питань технічного обслуговування і ремонтування транспортних засобів, технічні стандарти, що стосуються конструкції і технічної експлуатації транспортних засобів; нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів електромобілів та автомобілів з гібридним урухомником; технічні характеристики транспортних засобів, їх запасних частин і аксесуарів; існуючі системи збуту та розподілу продукції в автомобільній промисловості; особливості планування та моніторингу ремонтних замовлень; правила ведення торгових переговорів з продажу і порядок аналізування результатів продажу; правила використання інформаційних і комунікаційних систем, зокрема для захисту персональних даних клієнтів; загальні виробничі технічні умови стосовно виготовлення і ремонтування транспортних засобів; порядок укладання фінансових контрактів, контрактів оренди; методи управління складом; основи економіки, підприємництва та ведення бізнесу, бухгалтерського обліку; порядок ціноутворення та оподаткування на транспорті, основи маркетингу; порядок підготовки та встановлення господарських зв'язків, методику претензійної робота; етику ділового спілкування; методи оброблення інформації з використанням сучасних технічних засобів комунікацій та зв'язку, обчислювальної техніки; теорію і практику роботи з персоналом.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта не нижче першого рівня за ступенем бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності - не менше ніж 3 роки.
5. ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА
(Код КП-1226.1)
Завдання та обов'язки. Визначає і координує інвестиційну та інноваційну політику, напрями технічного розвитку підприємства, шляхи його реконструкції і технічного переозброєння, реструктуризації. Організовує роботу технічних служб з метою убезпечення технічної готовності колісних транспортних засобів підприємства, контролює результати їх роботи. Забезпечує ефективність роботи технічних служб, скорочення матеріальних, фінансових і трудових витрат у процесах технічного обслуговування і ремонтування, їх відповідність встановленим вимогам. Організовує роботу з удосконалення процесів технічного обслуговування і ремонтування транспортних засобів, проведення обов'язкової перевірки придатності їх до експлуатації, підготовки транспортних засобів та їх складових частин до утилізації, затверджує відповідні технологічні процеси, контролює відповідність їх виконання. Забезпечує впровадження нової техніки і технологій в підпорядкованих службах, своєчасну та якісну підготовку виробництва, технічну експлуатацію, ремонт і модернізацію устатковання. Організовує впровадження нової техніки і новітніх технологій. Сприяє патентно-винахідницькій діяльності, раціоналізації робочих місць. Вживає заходів щодо запобігання шкідливому впливу виробництва на навколишнє середовище, створює сприятливі і безпечні умови праці. Здійснює контроль за дотриманням технологічної дисципліни, правил життєдіяльності працівників, приписів органів державного нагляду за охороною праці, природоохоронних, санітарних та інших. Вживає заходів щодо удосконалення організації роботи працівників технічних служб, забезпечує навчання та підвищення кваліфікації персоналу. Контролює стан дотримання трудової і виробничої дисципліни в підпорядкованих підрозділах.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, які регулюють діяльність автотранспортного підприємства з технічного регулювання стосовно конструкції і перевірки технічного стану транспортних засобів; перспективи технічного, економічного і соціального розвитку галузі і підприємства; спеціалізацію і особливості структури підприємства; виробничі потужності підприємства; методи господарювання та управління підприємством; порядок укладення і виконання господарських договорів; технологію виконання технічного обслуговування і ремонтування рухомого складу; призначення й основні техніко-експлуатаційні характеристики транспортних засобів, вантажно-розвантажувальних механізмів, устатковання; правила технічної експлуатації транспортних засобів; основні досягнення науки в галузі автомобілебудування; основи економіки, організацію ремонтного виробництва, праці та управління; напрями та принципи розвитку менеджменту, маркетингу, підприємницької діяльності; етику ділового спілкування та ведення переговорів; нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів електромобілів та автомобілів з гібридним урухомником, зокрема з урахуванням міжнародних технічних регламентів стосовно питань експлуатації транспортних засобів.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності - не менше ніж 5 років.
6. ЗАВІДУВАЧ БЮРО (КВИТКОВОГО)
(Код КП-1226.2)
Спеціалізація
ЗАВІДУВАЧ БЮРО КВИТКОВОГО АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю квиткового бюро. Складає замовлення щодо необхідної кількості бланків проїзних та провізних документів (квитки, посадочні талони, квитанції з оплати багажу, вантажу тощо) і забезпечує їх отримання та видачу. Забезпечує зберігання проїзних документів та інших документів суворої звітності, зберігання пов'язаних архівних матеріалів. Веде облік використання бланків та звіряє його з даними квиткових касирів. Виконує роботу з підготовки необхідних звітів та довідок, пов'язаних з діяльністю бюро.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, розпорядчі документи з питань роботи бюро; форми проїзних та провізних документів; порядок отримання, обліку, зберігання і видачі бланків проїзних, провізних та інших документів суворої звітності; правила ведення звітності; правила експлуатації обчислювальної техніки, комунікацій та зв'язку; основи організації праці; правила та норми життєзабезпечення.
Кваліфікаційні вимоги. Початковий або перший рівень вищої освіти за ступенем молодшого бакалавра або бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом - не менше 1 року.
7. ЗАВІДУВАЧ ДВОРУ (ВАНТАЖНОГО)
(Код КП-1226.2)
Спеціалізація
ЗАВІДУВАЧ ДВОРУ ВАНТАЖНОГО АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу вантажного двору. Забезпечує приймання, зберігання вантажів і їх своєчасне вивезення, виконання робіт з навантаження, розвантаження та перевантаження вантажів (зокрема, швидкопсувних, небезпечних, великовагових, великогабаритних) з дотриманням норм, правил та інструкцій із забезпечення життєдіяльності. Забезпечує ефективне використання виробничих площ і вантажно-розвантажувальних засобів. Контролює дотримання технічних умов завантаження і розміщення вантажу, часу простою транспортних засобів під операціями завантаження, правильність оформлення документації щодо обліку вантажно-розвантажувальних робіт. Контролює забезпечення задовільного стану складських приміщень, вантажно-розвантажувальних площадок і вагових приладів. Бере участь в контрольних операціях навантаження і розвантаження вантажів. Аналізує роботу вантажного двору. Розробляє і впроваджує заходи щодо скорочення простою транспортних засобів під час вантажно-розвантажувальних робіт, запобігання псуванню вантажів. Організовує роботу щодо підвищення рівня професійних знань працівників вантажного двору. Забезпечує своєчасне оформлення встановлених форм звітності. Керує працівниками вантажного двору.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи з питань організації роботи вантажного двору, вимоги технологічної документації; правила і технічні умови зберігання, розвантаження, навантаження, розміщення й закріплення вантажів (зокрема, швидкопсувних, небезпечних, великовагових, великогабаритних); положення та інструкції з ведення звітності щодо роботи вантажного двору; умови договорів на перевезення та зберігання вантажів, оренду складських приміщень та устатковання; порядок розрахунків за надані послуги та виконані роботи; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила та норми забезпечення життєдіяльності працівників.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта не нижче першого рівня за ступенем бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності - не менше ніж 2 роки.
8. ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА (НАЧАЛЬНИКА, ІНШОГО КЕРІВНИКА) АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА З ЕКСПЛУАТАЦІЇ
(Код КП-1210.1)
Завдання та обов'язки. Визначає і координує діяльність служби експлуатації колісних транспортних засобів підприємства з метою забезпечення ефективності перевізного процесу. Вживає заходів для своєчасного виконання підприємством договірних зобов'язань щодо якісних та безпечних перевезень пасажирів та вантажів. Забезпечує придатність транспортних засобів до експлуатації, перевірку договорів та документів на перевезення, дотримання правил перевезень, режимів праці та відпочинку водіїв, умов ліцензування, правил бухгалтерського обліку, розподіл транспортних засобів за вантажами або послугами, виконання вимог щодо безпеки дорожнього руху та перевезень. Оформлює документацію на перевезення та забезпечує водіїв обов'язковими для виконання перевезень документами. Організовує вивчення ринку транспортних послуг та потреб споживачів, виявляючи характер, обсяги і напрямки транспортних потоків. Керує підготовкою комплекту документів, необхідних для отримання підприємством ліцензій, сертифікатів та свідоцтв у випадках, передбачених чинними нормативно-правовими актами. Забезпечує представництво підприємства під час проведення конкурсу щодо перевезень вантажів, пасажирів. За результатами конкурсу забезпечує укладання і контролює виконання договору з перевезень. Бере участь в роботі з удосконалення транспортної мережі в регіоні діяльності. Керує розробкою і впровадженням новітніх технологій і методів організації перевезень. Організовує впровадження сучасних форм організації праці водіїв. Організовує контроль за станом дорожньої документації водія, обліком і витратами автомобільного пального. Керує діяльністю структурних підрозділів служби експлуатації підприємства, контролює результати її роботи, стан трудової і виробничої дисципліни. Забезпечує своєчасне подання статистичної звітності.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, що регулюють діяльність підприємства, в тому числі у сферах цивільного, трудового, господарського, адміністративного, кримінального, соціального, податкового права, з питань ділового та фінансового управління підприємством, допуску до ринку перевезень, технічних приписів, вимог, умов та технології перевезень, експлуатації транспортних засобів, безпеки транспортного процесу; нормативні акти, які регулюють діяльність автотранспортного підприємства, а у разі здійснення підприємством міжнародних перевезень пасажирів і вантажів - основні положення міжнародних конвенцій та угод в галузі автомобільного транспорту; правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; правила перевезень вантажів, зокрема небезпечних, швидкопсувних, великовагових та великогабаритних; порядок проведення конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом; перспективи технологічного, технічного, економічного та соціального розвитку галузі і підприємства; спеціалізацію й особливості структури підприємства; технічні характеристики транспортних засобів підприємства, можливості їх ефективного використання та виробничих потужностей; сучасні методи господарювання та управління; порядок укладення і виконання господарських договорів; порядок отримання ліцензій, сертифікатів і свідоцтв; організацію процесу перевезень, режиму праці і відпочинку водіїв, інших працівників; основи економіки, організації перевезень, праці та управління; напрями та принципи розвитку менеджменту, маркетингу, підприємницької діяльності; етику ділового спілкування та ведення переговорів; нормативно-правові акти з питань безпечної експлуатації електроустановок споживачів електромобілів та автомобілів з гібридним урухомником, зокрема міжнародні технічні регламенти стосовно питань експлуатації транспортних засобів.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом у відповідній сфері діяльності - не менше ніж 5 років.
9. ЗАВІДУВАЧ КАСИ
(Код КП-1231)
Спеціалізація
ЗАВІДУВАЧ КАСИ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу квиткових кас. Контролює правильність оформлення квитковими касирами проїзних документів і отримання оплати за проїзд, своєчасність інформування пасажирів про графіки руху автобусів і наявність вільних місць, зокрема в Інтернеті. Стежить за отриманням від суміжних станцій та наданням інформації пасажирам про наявність вільних місць у автобусах. Організовує роботу щодо повернення коштів пасажирам за невикористані квитки. Розглядає скарги і пропозиції пасажирів, надає їм необхідну інформацію. Забезпечує робочі місця касирів необхідним інвентарем, бланками проїзних документів, розкладом руху автобусів, канцелярським приладдям, довідковими документами. Забезпечує наявність в касі бланків проїзних документів. Здійснює систематичний контроль за своєчасним внесенням змін у довідково-інформаційні документи квиткових касирів, забезпеченням своєчасної інкасації грошової виручки квиткових касирів. Стежить за справністю касових апаратів, організовує їх ремонт і заміну. Складає зведений касовий звіт.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи, які стосуються роботи квиткових кас та порядку ведення касових операцій; правила перевезень пасажирів і багажу; форми проїзних документів і порядок їх оформлення, продажу; основні маршрути руху автобусів; тарифи на перевезення пасажирів і пільги, що надаються окремим категоріям громадян; правила обліку та порядок передачі відомостей про наявність вільних місць у автобусах; правила збереження бланків суворої звітності і порядок їх обліку; правила ведення касової книги і складання касової звітності; положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців; правила експлуатації обчислювальної техніки, комунікацій та зв'язку; основи організації праці; правила життєдіяльності.
Кваліфікаційні вимоги. Початковий або перший рівень вищої освіти за ступенем молодшого бакалавра або бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом - не менше 1 року.
10. ЗАВІДУВАЧ КІМНАТИ ВІДПОЧИНКУ ВОДІЇВ АВТОМОБІЛІВ
(Код КП-1225)
Завдання та обов'язки. Організовує роботу кімнати відпочинку. Забезпечує створення сприятливих умов для міжрейсового відпочинку водіїв у кімнатах відпочинку. Забезпечує безперебійне функціювання предметів господарського вжитку, устатковання та пристроїв кімнат відпочинку, а також роботу системи опалення, санітарного устатковання та їх ремонт у встановлені терміни. Забезпечує збереження господарського інвентарю, його відновлення та поповнення, дотримання чистоти у приміщеннях, а також збереження особистого майна відпочиваючих. Забезпечує наявність засобів протипожежного захисту, контролює дотримання у кімнаті відпочинку правил життєдіяльності. Веде книгу скарг і пропозицій, вживає заходів щодо усунення недоліків в роботі кімнати.
Повинен знати: закони та інші нормативно-правові акти, нормативні документи щодо утримання житлових, культурно-побутових та інших приміщень; вимоги до обладнання та правила утримання кімнат відпочинку; порядок обліку матеріальних цінностей; правила внутрішнього розпорядку кімнат відпочинку; основи організації праці.
Кваліфікаційні вимоги. Початковий або перший рівень вищої освіти за ступенем молодшого бакалавра або бакалавра та спеціальністю відповідної галузі знань; стаж роботи за фахом - не менше 1 року.
11. ЗАВІДУВАЧ КОНТЕЙНЕРНОГО МАЙДАНЧИКА
(Код КП-1226.2)
Завдання та обов'язки. Організовує роботу контейнерного майданчика. Забезпечує приймання, зберігання, сортування, відвантаження та облік контейнерів, а також якісне оформлення перевізних документів. Забезпечує ефективне використання виробничих площ майданчика, устатковання і пристроїв, вантажно-розвантажувальних механізмів. Контролює дотримання технічних умов встановлення та закріплення контейнерів на транспортних засобах, дотримання технологічних процесів вантажно-розвантажувальних робіт, норм часу простою транспортних засобів в операціях з вантажами. Забезпечує своєчасне відвантаження контейнерів для ремонтування і отримання відремонтованих. Забезпечує технічну експлуатацію обладнання контейнерного майданчика згідно з встановленими правилами. Організовує матеріально-технічне постачання контейнерного майданчика, роботу прийомоздавальників вантажів і персоналу, що обслуговує контейнерний майданчик. Аналізує роботу контейнерного майданчика, вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Організовує роботу з підвищення рівня професійних знань працівників контейнерного майданчика. Розробляє і впроваджує заходи щодо поліпшення роботи контейнерного майданчика. Забезпечує своєчасне оформлення встановлених форм звітності. Керує працівниками контейнерного майданчика.