ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
28.02.2009 N 100 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 224 від 12.06.2013 )
Про порядок проведення за кореспондентськими рахунками Європейського банку реконструкції та розвитку в гривнях, що відкриваються у ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", окремих операцій згідно з міжнародними договорами
Відповідно до Указу Президента України "Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку" від 14.07.92 N 379/92, статей 15 та 16 Закону України "Про міжнародні договори України", керуючись Угодою про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку від 29.05.90 (далі - Угода про заснування ЄБРР), а також у зв'язку із зверненням Європейського банку реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР) щодо проведення за кореспондентськими рахунками ЄБРР у гривнях, відкритими в уповноваженому банку, окремих операцій згідно з міжнародними договорами, укладеними між Україною та ЄБРР, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Відповідно до абзацу п'ятого пункту 4.6 розділу 4 Положення про відкриття та функціонування кореспондентських рахунків банків-резидентів та нерезидентів в іноземній валюті та кореспондентських рахунків банків-нерезидентів у гривнях, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.03.98 N 118, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.98 за N 231/2671 (зі змінами) (далі - Положення), ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (далі - банк-кореспондент) має право відкривати та вести окремі кореспондентські рахунки ЄБРР у гривнях з метою проведення цільових операцій, пов'язаних з виконанням:
а) міжнародних договорів, укладених між Україною та ЄБРР:
за Рамковою угодою між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні" від 20.11.97 (далі - Угода 1);
б) ратифікованих Верховною Радою України кредитних (гарантійних) угод про залучення від ЄБРР коштів в іноземній валюті державою або під державні гарантії (далі - Кредитна угода в іноземній валюті).
2. Банк-кореспондент проводить операції із зарахування та перерахування коштів за дорученням ЄБРР за кореспондентськими рахунками ЄБРР у гривнях, що відкриваються на підставі пункту 1 цієї постанови:
за операціями, пов'язаними з виконанням ЄБРР функцій розпорядника коштів Чорнобильського фонду "Укриття" та Гранту з Рахунку ядерної безпеки, що надаються для Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" (далі - Реципієнт), - згідно з Угодою 1 та Угодою 2;
за операціями, пов'язаними з виконанням Кредитних угод в іноземній валюті, - у межах діяльності ЄБРР в Україні згідно з Угодою про заснування ЄБРР, з урахуванням вимог абзацу другого пункту 5.1 розділу 5 Положення.
3. Банк-кореспондент здійснює перерахування коштів за прямими платежами ЄБРР від імені резидента-позичальника або Реципієнта з кореспондентського рахунку ЄБРР у гривнях на поточний рахунок отримувача коштів (резидент-контрагент або постійне представництво нерезидента в Україні, через яке здійснюються розрахунки з нерезидентом-контрагентом за договором з резидентом-позичальником або Реципієнтом) на підставі платіжного доручення ЄБРР, у реквізиті "Призначення платежу" якого зазначаються:
у разі платежів ЄБРР за рахунок коштів за Кредитною угодою в іноземній валюті - назва, номер і дата кредитної угоди між ЄБРР і резидентом-позичальником (із зазначенням назви та місцезнаходження останнього), а також назва, номер і дата договору резидента-позичальника з отримувачем коштів;
у разі платежів ЄБРР як розпорядника коштів за Угодою 1 або Угодою 2 - назва, номер, дата документів, на підставі яких здійснюється перерахування коштів (рахунки (інвойси), договір, стороною якого є Реципієнт), а також посилання відповідно на Угоду 1 або Угоду 2.
4. Банк, що обслуговує отримувача коштів, має право зараховувати кошти ЄБРР на поточний рахунок отримувача коштів за умови подання останнім:
у разі платежів ЄБРР за рахунок коштів за Кредитною угодою в іноземній валюті між ЄБРР та резидентом-позичальником - копій договору з резидентом-позичальником та заявки на вибірку коштів від резидента-позичальника до ЄБРР;
у разі платежів ЄБРР як розпорядника коштів за Угодою 1 або Угодою 2 - копій рахунків (інвойсів) та відповідного договору (договорів) з Реципієнтом.
5. Банк-кореспондент здійснює контроль за цільовим зарахуванням і списанням коштів за кореспондентськими рахунками ЄБРР у гривнях, що зазначені в пункті 1 цієї постанови.
Банк-кореспондент закриває кореспондентські рахунки ЄБРР у гривнях, що призначені для проведення операцій за Угодою 1 та/або Угодою 2, протягом місяця після завершення виконання відповідно Угоди 1 та Угоди 2.
6. Банки здійснюють контроль за операціями, які проводяться через кореспондентські рахунки ЄБРР у гривнях, зазначені в пункті 1 цієї постанови, у порядку, установленому пунктом 4.2 розділу 4 Положення, з урахуванням вимог пункту 4 цієї постанови.
Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення на перерахування коштів у гривнях на кореспондентський рахунок ЄБРР у гривнях для проведення операцій за Угодою 1 або Угодою 2 має містити інформацію про платіж із посиланням відповідно на Угоду 1 або Угоду 2.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Головне управління Національного банку України по м. Києву і Київській області (А.М.Швець).
8. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Правління Національного банку України від 06.03.2001 N 96 "Про порядок проведення операцій за кореспондентським рахунком у гривнях, який відкрито ЄБРР у Першому українському міжнародному банку";
постанову Правління Національного банку України від 20.08.2003 N 347 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06.03.2001 N 96";
постанову Правління Національного банку України від 25.06.2008 N 180 "Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06.03.2001 N 96".
9. Департаменту валютного регулювання (О.А.Щербакова) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України і банків України для використання в роботі.
10. Постанова набирає чинності з дня її підписання.
В.о. Голови | А.В.Шаповалов |