• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки, складання та подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінагрополітики

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Рекомендації від 18.03.2011 № 83
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 18.03.2011
  • Номер: 83
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 18.03.2011
  • Номер: 83
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
18.03.2011 N 83
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки, складання та подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінагрополітики
Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 N 419, Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 N 87, з метою забезпечення якісного і своєчасного складання консолідованої квартальної фінансової звітності Мінагрополітики за результатами роботи у 2011 році та подання її до Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо підготовки, складання та подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінагрополітики (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Керівникам державних підприємств, що належать до сфери управління Мінагрополітики відповідно до наказу Мінагрополітики від 02.06.2008 N 345 "Про перелік державних підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України", забезпечити подання до Управління бухгалтерського обліку, звітності та ревізійної роботи (Гаврилюк В.М.) квартальної фінансової звітності у порядку, обсязі, за встановленими формами та у визначені терміни відповідно до Методичних рекомендацій.
3. Керівникам самостійних структурних підрозділів Мінагрополітики, які координують діяльність державних підприємств відповідно до наказу Мінагрополітики від 08.07.2009 N 470 "Про повноваження щодо управління об'єктами державної власності, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України", забезпечити своєчасне подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами до Управління бухгалтерського обліку, звітності та ревізійної роботи.
4. Управлінню бухгалтерського обліку, звітності та ревізійної роботи забезпечити:
4.1. Своєчасне та якісне прийняття квартальної фінансової звітності у 2011 році від державних підприємств, що належать до сфери управління Мінагрополітики.
4.2. Консолідацію та аналіз фінансової звітності Мінагрополітики у 2011 році, подання її щокварталу не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу до Міністерства фінансів України і Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 N 419.
4.3. Опублікування наказу на офіційному сайті міністерства та довести його до відома Міністерства аграрної політики та продовольства Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій та державних підприємств, що належать до сфери управління Мінагрополітики.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Тригубенка С.М.
Перший заступник Міністра М.Д.Безуглий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства
України
08.03.2011 N 83
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо підготовки, складання та подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінагрополітики
Загальні положення
Керівнику державного підприємства, що належить до сфери управління Мінагрополітики (далі - підприємство), рекомендується забезпечити умови для своєчасного складання квартальної фінансової звітності у 2011 році в обсязі і за формами, затвердженими відповідними наказами Міністерства фінансів України, державного органу статистики, та згідно з вимогами, визначеними цими Методичними рекомендаціями.
До Мінагрополітики звіт подається особисто головним бухгалтером підприємства, заступником головного бухгалтера або керівником підприємства (за відсутності посади головного бухгалтера).
Датою подання звітності до Мінагрополітики вважається день фактичного надання її до відділу методології та звітності державних підприємств Управління бухгалтерського обліку, звітності та ревізійної роботи.
Звіт подається у друкованому вигляді в окремій папці по обхідному листу, а також в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel.
Електронний варіант форм звіту знаходиться на офіційному сайті Мінагрополітики на сторінці "Економіка", у розділі "Бухгалтерський облік".
При складанні квартальної фінансової звітності слід звернути увагу на заповнення всіх реквізитів, передбачених формами звітності (повна і чітка назва підприємства, територія, форма власності, орган державного управління, галузь і вид діяльності, повна адреса, коди і т.п.).
На звіті, крім юридичної адреси, необхідно вказати адресу фактичного місцерозташування підприємства та телефон головного бухгалтера.
Звіт повинен бути підписаний керівником підприємства, головним бухгалтером та завірений печаткою підприємства.
Подання квартальної фінансової звітності супроводжується листом за підписом керівника підприємства, в якому зазначається перелік форм фінансової та статистичної звітності та додатків до них.
При поданні квартального фінансового звіту не в повному обсязі та з порушенням термінів звіт буде вважатися таким, що не прийнятий.
Квартальний фінансовий звіт у 2011 році складається відповідно до вимог діючих положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативних документів, що регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності з урахуванням змін, що відбулися протягом звітного періоду, а саме: наказу Міністерства фінансів України від 25.02.2000 N 39 "Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2011 N 25 (набирає чинності з 1 квітня 2011 року) та інших нормативно-правових актів Міністерства фінансів України.
Всі господарські операції, які відбувались на підприємстві протягом звітного періоду, мають бути відображені у бухгалтерському обліку із застосуванням Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про його застування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 N 291, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.1999 за N 892/4185, або спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 N 186, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2001 за N 389/5580.
Всі форми квартальної фінансової звітності складаються у тисячах гривень без десяткових знаків (крім суб'єктів господарювання, що звітують за спрощеною системою ( форми N 1-м, N 2-м та N 1-мс, N 2-мс) .
Підприємства, що знаходяться в стадії ліквідації, реорганізації, складають і подають звітність до Мінагрополітики до зняття їх з обліку в органах статистики за місцезнаходженням.
Підприємства подають звітність до Мінагрополітики відповідно до графіка подання квартальної фінансової звітності у 2011 році державними підприємствами, що належать до сфери управління Мінагрополітики (додаток 1).
Склад квартальної фінансової звітності
У 2011 році підприємства складають та подають квартальну фінансову звітність у такому складі:
1. За загальною системою:
- Баланс (форма N 1) - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (далі - П(С)БО) 2 "Баланс", затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 N 87;
- Звіт про фінансові результати (форма N 2) - П(С)БО 3 "Звіт про фінансові результати", затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 N 87.
2. За спрощеною системою:
- Баланс (форма N 1-м) - П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 N 39;
- Звіт про фінансові результати (форма N 2-м) - П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва", затверджений наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 N 39.
До уваги бухгалтерів державних підприємств системи Мінагрополітики, що звітують за спрощеною системою:
З 1 квітня 2011 року у П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва" наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2011 N 25 будуть внесені зміни, відповідно до яких зміниться форма фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва в складі Балансу ( ф. N 1-м) і Звіту про фінансові результати (ф. N 2-м), а також буде введено нову форму Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва в складі Балансу (ф. N 1-мс) і Звіту про фінансові результати (ф. N 2-мс) та порядок заповнення його статей.
Показники цих звітів наводяться у тисячах гривень з одним десятковим знаком.
Нові звітні форми для суб'єктів малого підприємництва будуть опубліковані на офіційному сайті Мінагрополітики з 1 квітня 2011 року на сторінці "Економіка", у розділі "Бухгалтерський облік".
До суб'єктів, що складають Спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва, відносяться юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті 154 розділу III Податкового кодексу України, та мають право на застосування спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат.
Відповідно до зазначеної статті Податкового кодексу України на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року застосовується ставка 0 відсотків для платників податку на прибуток, у яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень та нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:
а) утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року;
б) діючі, в яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років), щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;
в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності цим Кодексом та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до одного мільйона гривень та середньооблікова кількість працівників становила до 50 осіб.
При цьому, якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у цьому пункті, то такі платники податку зобов'язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою пунктом 151.1 статті 151 Податкового кодексу України.
Дія зазначеного пункту Податкового кодексу України не поширюється на суб'єктів господарювання, які:
1) утворені в період після набрання чинності цим Кодексом шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення), приватизації та корпоратизації;
2) здійснюють:
- діяльність у сфері розваг, визначену в підпункті 14.1.46 пункту 14.1 статті 14 розділу I Податкового кодексу України;
- виробництво, оптовий продаж, експорт імпорт підакцизних товарів;
- виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;
- видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";
- фінансову діяльність (гр. 65 - гр. 67 Секції J КВЕД ДК 009:2005) ;
- діяльність з обміну валют;
- видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;
- операції з нерухомим майном, оренду (у тому числі надання в оренду торгових місць на ринках та/або у торгівельних об'єктах) (гр. 70, 71 КВЕД ДК 009:2005) ;
- діяльність з надання послуг пошти та зв'язку (гр. 64 КВЕД ДК 009:2005) ;
- діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
- діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення";
- охоронну діяльність;
- зовнішньоекономічну діяльність (крім діяльності у сфері інформатизації);
- виробництво продукції на давальницькій сировині;
- оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;
- діяльність у сферах права, бухгалтерського обліку, інжинірингу; надання послуг підприємцям (гр. 74 КВЕД ДК 009:2005) .
До квартального фінансового звіту у 2011 році підприємства обов'язково подають наступні форми державних статистичних спостережень:
- форму N 1-ПВ (місячна) "Звіт з праці", затверджену наказом Держкомстату України від 28.07.2010 N 307;
- форму N 1-ПВ (квартальна) "Звіт з праці", затверджену наказом Держкомстату України від 28.07.2010 N 307;
- форму N 1-підприємництво (квартальна) "Звіт про основні показники діяльності підприємства", затверджену наказом Держкомстату України від 06.08.2009 N 301. З 1 квітня 2011 року вступить у дію нова форма N 1-підприємниство, затверджена наказом Держкомстату України від 30.08.2010 N 365.
Крім того, до квартального фінансового звіту обов'язково додаються копії всіх форм державних статистичних спостережень, які надаються підприємством до місцевих органів статистики.
Також до квартального фінансового звіту підприємства обов'язково додають:
- пояснювальну записку до звіту за відповідний звітний період (додаток 2);
- загальну інформацію про суб'єкт господарювання, який знаходиться в управлінні Мінагрополітики (додаток 3);
- некомерційні показники діяльності суб'єкта господарювання, який знаходиться в управлінні Мінагрополітики (додаток 4);
- показники стану активів та інвестиційно-інноваційної діяльності суб'єкта господарювання, який знаходиться в управлінні Мінагрополітики (додаток 5);
- показники фінансової діяльності суб'єкта господарювання, який знаходиться в управлінні Мінагрополітики (додаток 6);
- довідкові показники діяльності суб'єкта господарювання, який знаходиться в управлінні Мінагрополітики (додаток 7);
- дані щодо динаміки дебіторської та кредиторської заборгованості додаток 8);
- реєстри простроченої дебіторської та кредиторської заборгованостей.
У разі зміни кількості підприємств, що увійшли до зведених звітів асоціацій, корпорацій, об'єднань тощо, у пояснювальній записці необхідно викласти причини таких змін із зазначенням номерів і дат наказів, постанов та інших пояснюючих документів.
До зведених звітів додаються звіти щодо кожного підприємства в повному обсязі.
Зведені звіти подаються до Мінагрополітики за такими видами діяльності:
сільськогосподарське виробництво;
- промисловість;
- будівництво;
- виробничо-технічне обслуговування;
- виробничо-технічне обслуговування (машинно-технологічні станції);
- торгівля та громадське харчування;
- заготівля;
- лісове господарство.
Начальник Управління
бухгалтерського обліку,
звітності та ревізійної роботи


В.М.Гаврилюк
( Додатки не наводяться )