КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 528/1189 від 24.05.2007 |
Про затвердження Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 N 10/9598 від 02.10.2013 )
Відповідно до статей 319, 327 Цивільного кодексу України, статті 9 Земельного кодексу України, статей 18, 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", статей 4, 5, 16 Закону України "Про інвестиційну діяльність", з метою створення сприятливих умов для впровадження інвестиційної діяльності та забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста Києва, запровадження відкритих економічних методів залучення додаткових коштів для виконання програм соціально-економічного розвитку міста Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва згідно з додатком 1 до цього рішення.
2. Встановити, що заявки, які були подані на участь в інвестиційних конкурсах відповідно до Порядку, затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 26.12.2003 N 2442 (із змінами та доповненнями, внесеними розпорядженнями Київської міської державної адміністрації від 27.02.2004 N 311, від 06.07.2005 N 1167, від 01.03.2006 N 338, від 21.06.2006 N 967, від 18.07.2006 N 1078 та від 27.04.2005 N 699) на момент набрання цим рішенням чинності, розглядаються відповідно до Положення, затвердженого пунктом 1 цього рішення.
3. Розпорядження щодо проведення конкурсу по залученню інвесторів, прийняті виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), але не виконані на момент набрання цим рішенням чинності, підлягають виконанню відповідно до вимог Положення, затвердженого пунктом 1 цього рішення.
4. Встановити, що організатором проведення інвестиційних конкурсів є Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
5. Встановити, що об'єктами конкурсу можуть бути: об'єкти реконструкції, реставрації, незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, та земельні ділянки, на яких розташовані зазначені об'єкти; новостворювані об'єкти комерційного та соціального призначення з подальшою їх передачею у приватну власність та/або у власність територіальної громади м. Києва та земельні ділянки, на яких планується будівництво зазначених об'єктів; інші інвестиційно привабливі об'єкти, у тому числі земельні ділянки.
6. Визнати таким, що витратив чинність, розділ 3 рішення Київської міської ради від 19.07.2005 N 810/3385 "Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві".
7. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести розпорядження Київської міської державної адміністрації у відповідність до цього рішення.
8. Положення набуває чинності з моменту його опублікування. Після набуття чинності цим Положенням районним у місті Києві державним адміністраціям ліквідувати комісії по залученню інвесторів. З моменту набрання чинності цим Положенням проведення інвестиційних конкурсів здійснюється у відповідності до його вимог.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію).
Київський міський голова | Л.Черновецький |
Додаток 1
до рішення Київської міської ради
від 24.05.2007 N 528/1189
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва
( По тексту слова "Головне управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління містобудування та архітектури" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова ДП "Інститут Київгенплан" у всіх відмінках замінено словами КО "Інститут Генерального плану м. Києва" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова "Головне управління транспорту, зв'язку та інформатизації" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління транспорту та зв'язку" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова "Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління охорони здоров'я" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова "Головне управління по фізичній культурі та спорту" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління у справах сім'ї, молоді та спорту" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова "Головне управління охорони навколишнього природного середовища" та слова "управління охорони навколишнього природного середовища" у всіх відмінках замінено словами "Головне управління екології та охорони природних ресурсів" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( По тексту слова "районні у м. Києві державні адміністрації" у всіх відмінках замінено словами "районні в місті Києві державні адміністрації" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до положень Цивільного та Земельного кодексів України, законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про інвестиційну діяльність", "Про оренду землі", з урахуванням рішень Київської міської ради від 24.06.2005 N 322/1532 "Про затвердження переліку нежилих будинків комунальної власності територіальної громади міста Києва, які підлягають реконструкції або реставрації за залучені кошти", від 19.07.2005 N 810/3385 "Про затвердження тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві", від 06.09.2001 N 17/1451 "Про порядок набуття права власності на об'єкти інвестування" та визначає порядок підготовки, проведення інвестиційного конкурсу, укладення інвестиційних договорів на залучення інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, у тому числі соціальної інфраструктури міста, об'єктів незавершеного будівництва, станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ та інших об'єктів, на умовах проведення інвестиційного конкурсу.
1.2. Інвестиційний конкурс проводиться з метою створення сприятливих умов для провадження інвестиційної діяльності та забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста Києва та поповнення бюджету міста Києва.
1.3. Завданням інвестиційного конкурсу є визначення на конкурсних засадах юридичної чи фізичної особи, яка забезпечить найкращі умови здійснення інвестиційної діяльності по будівництву, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, у тому числі соціальної інфраструктури міста, об'єктів незавершеного будівництва, станцій метрополітену, підземних переходів, автошляхів, площ та інших об'єктів, на умовах проведення інвестиційного конкурсу.
1.4. Терміни та поняття, що використовуються у цьому Положенні, вживаються в такому значенні:
висновки суб'єктів погодження - висновки Головного управління містобудування та архітектури та Головного управління земельних ресурсів щодо можливості розміщення Об'єкта інвестування в системі забудови міста, надані зазначеними суб'єктами відповідно до п. 5.2 цього Положення;
детальний план території (ДПТ) - застосовується у значенні відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності;
( Абзац третій пункту 1.4 розділу 1 в редакції Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
замовник будівництва - юридична чи фізична особа, яка самостійно або за дорученням інвестора розміщує замовлення та укладає договори на виконання проектно-вишукувальних і будівельно-монтажних робіт із спорудження будинків і споруд, прокладання інженерних мереж, здає об'єкт (споруду) в експлуатацію та виконує інші функції відповідно до законодавства. Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) замовником будівництва може бути визначено інвестора - переможця конкурсу або балансоутримувача об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва, які відповідно до своїх статутів можуть здійснювати функції замовників;
( Абзац четвертий пункту 1.4 розділу 1 в редакції Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
замовник підготовчих робіт - комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство" або інше комунальне підприємство, установа, організація, визначені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), які виконують комплекс підготовчих робіт, у т. ч. землевпорядних, містобудівних, передпроектних та/або проектних робіт, вирішення майново-правових питань, необхідних зокрема для прийняття рішення Київради щодо відведення земельних ділянок для реалізації інвестиційного проекту;
( Абзац п'ятий пункту 1.4 розділу 1 в редакції Рішень Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011, N 10/9598 від 02.10.2013 )
інвестиційний договір - угода, що укладається з переможцем конкурсу про інвестування та здійснення будівництва, реконструкції тощо об'єктів інвестування на умовах проведення інвестиційного конкурсу;
істотні умови договору - умови договору, які визнані такими за законом або необхідні для договорів даного виду і відповідають умовам конкурсу;
інвестиційно привабливі земельні ділянки - земельні ділянки, що є перспективними з точки зору будівництва на них об'єктів інвестування;
інвестиційний проект - сукупність організаційних, фінансових та технічних заходів, які здійснюються за інвестиційним договором;
Комісія - постійно діючий колегіальний орган, який створюється для організації, підготовки та проведення конкурсу;
конкурс - процедура виявлення найкращої економічної інвестиційної пропозиції на залучення інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва, проведення якого визначається цим Положенням, із передачею у власність об'єкта (або його частини) та передачею у власність або користування відповідної земельної ділянки;
конкурсна документація - комплект документів, що надається учаснику та містить поряд з іншим інформацію про об'єкт конкурсу та його умови;
конкурсна пропозиція - комплект документів, що оформлюється учасником конкурсу відповідно до вимог цього Положення та подається учасником на розгляд Комісії для прийняття рішення про переможця інвестиційного конкурсу;
конкурсне забезпечення - надання учасником конкурсу гарантій (банківські гарантії, порука тощо) щодо забезпечення виконання ним зобов'язань, що виникають у зв'язку з поданням конкурсних пропозицій;
( Абзац п'ятнадцятий пункту 1.4 розділу 1 виключений на підставі Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011. У зв'язку з цим абзаци 16 - 26 вважати відповідно абзацами 15 - 25 )
оголошення про конкурс - розміщене в засобах масової інформації оголошення організатора конкурсу із запрошенням взяти в ньому участь;
організатор конкурсу - Головне управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
передінвестиційні роботи - сукупність дій юридичних або фізичних осіб щодо вивчення містобудівних та економічних умов, наукових, проектних, статистичних, кадастрових та інших матеріалів, містобудівної документації, передпроектної та/або проектної документації, необхідної для вибору земельної ділянки та визначення її як інвестиційно привабливої та інших об'єктів, які потребують залучення інвестицій;
протокол Комісії - зведений документ, що відображає відомості про підготовку, організацію та результати проведення конкурсу;
процедура оцінки - порядок визначення переможця конкурсу із числа поданих конкурсних пропозицій, що відповідають вимогам, визначеним у конкурсній документації;
реконструкція - перебудова існуючих об'єктів і споруд цивільного або виробничого призначення з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, надання послуг, збільшення виробництва продукції та підвищення її якості тощо, пов'язана зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій та їх елементів, зміною основних техніко-економічних показників;
( Абзац двадцятий пункту 1.4 розділу 1 в редакції Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
реставрація - відповідно до пункту 1.2 розділу 1 "Загальні положення Правил забудови м. Києва";
реставрація - сукупність науково обґрунтованих заходів щодо укріплення (консервації) фізичного стану, розкриття найбільш характерних ознак, відновлення втрачених або пошкоджених елементів об'єктів культурної спадщини із забезпеченням збереження їхньої автентичності;
( Абзац двадцять другий пункту 1.4 розділу 1 в редакції Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
робоча група - тимчасовий робочий орган Комісії, який утворюється Комісією для забезпечення організації її діяльності;
умови конкурсу - обов'язкові вимоги для учасників конкурсу, затверджені Комісією, які необхідно виконати;
учасники конкурсу - фізичні або юридичні особи, які виявили бажання брати участь у конкурсі, подали про це заявку та документи відповідно до цього Положення та умов інвестиційного конкурсу, а також внесли реєстраційний внесок у встановлені терміни.
1.5. Рішення про проведення конкурсу та про затвердження переможця конкурсу приймає виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) за поданням організатора конкурсу шляхом видання відповідного розпорядження.
1.6. Об'єктом конкурсу можуть бути:
- Комплексна забудова функціональних територій (зон) м. Києва, зокрема територій (зон) житлової і громадської забудови, виробничих, рекреаційних, комунальних територій (зон), територій (зон) охорони нерухомої культурної та природної спадщини та ін., з подальшою передачею новостворених об'єктів та земельних ділянок, на яких вони розташовані, у власність відповідно до умов конкурсу;
- Забудова окремих земельних ділянок з подальшою передачею новостворюваних об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Реконструкція будівель і споруд, їх комплексів та забудова земельних ділянок, на яких вони розташовані, з подальшим вирішенням майново-правових питань та передачею новостворених об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Реставрація будівель і споруд, їх комплексів та забудова земельних ділянок, на яких вони розташовані, з подальшим вирішенням майново-правових питань та передачею новостворених об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Завершення будівництва об'єктів незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, та забудова земельних ділянок, на яких вони розташовані, з подальшим вирішенням майново-правових питань та передачею новостворених об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Спорудження комунікацій та споруд інженерної і транспортної інфраструктури та забудова земельних ділянок, на яких вони розташовані, з подальшим вирішенням майново-правових питань та передачею новостворених об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Будівництво об'єктів, які включені до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині інвестиційно привабливих складових проекту з подальшою передачею новостворених інвестиційних об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу;
- Інші інвестиційно привабливі об'єкти, у тому числі земельні ділянки, об'єкти архітектурної та містобудівної діяльності, з подальшим вирішенням майново-правових питань та передачею новостворених об'єктів у власність відповідно до умов конкурсу.
1.7. У конкурсі можуть брати участь вітчизняні та іноземні юридичні особи, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства.
1.8. До участі в конкурсі не допускаються особи, які:
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство або
- не надали відповідні фінансові документи, які б підтверджували їх фінансові можливості щодо забезпечення виконання умов конкурсу, або знаходяться в стадії ліквідації, або
- майно (частина майна) яких перебуває в податковій заставі або на це майно накладено арешт, або
- мають прострочену заборгованість у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), або
- не виконали або виконали неналежним чином умови попередніх інвестиційних договорів, або пов'язані з особами, що не виконали або виконали неналежним чином умови попередніх інвестиційних договорів, або інших договорів, які були підписані з Київською міською державною адміністрацією.
1.9. Інвестиційний договір після погодження всіх його умов укладається між організатором конкурсу, переможцем конкурсу та, у разі відповідного рішення Комісії, замовником будівництва та/або балансоутримувачем об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва.
( Пункт 1.9 розділу 1 в редакції Рішення Київміськради N 10/9598 від 02.10.2013 )
1.10. У разі, коли після оголошення конкурсу лише один учасник виявив бажання взяти участь у конкурсі, інвестиційний договір може бути укладений з цим учасником після узгодження з ним всіх умов інвестиційного договору або за рішенням Комісії може бути проведений другий етап інвестиційного конкурсу.
1.11. Спори, пов'язані з проведенням конкурсу, вирішуються відповідно до чинного законодавства України.
2. Формування переліку об'єктів на інвестиційний конкурс
2.1. Загальні положення
2.1.1. Пропозиції до переліку об'єктів, які потребують залучення інвестицій, надаються щомісячно організатору конкурсу структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), головними управліннями, управліннями, балансоутримувачами зазначених об'єктів (у випадку, коли вони є замовниками ДПТ), районними в місті Києві державними адміністраціями за формою згідно з додатком 2, таблицями 1, 2, а саме:
- Головним управлінням економіки та інвестицій - перелік об'єктів будівництва, реконструкції, реставрації, інженерної та транспортної інфраструктури тощо, об'єкти, по яких в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капіталовкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, реставрації, інженерної та транспортної інфраструктури тощо, які включені в Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста за рахунок всіх джерел фінансування в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Головним управлінням земельних ресурсів - перелік земельних ділянок, по яких надійшли клопотання фізичних та юридичних осіб про відведення земельних ділянок для будівництва об'єктів нерухомості, їх реконструкції, реставрації тощо, та перелік земельних ділянок, по яких було відмовлено в наданні згоди Київського міського голови на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, та перелік земельних ділянок, запропонованих на продаж через аукціон;
- Головним управлінням комунальної власності м. Києва - перелік об'єктів щодо будівництва, в т.ч. реконструкції, реставрації тощо, нежитлових будинків та об'єктів незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва, знаходяться на балансі комунальних підприємств виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та інформація щодо обсягів відшкодувань та компенсацій;
- Головним управлінням промислової, науково-технічної та інноваційної політики - перелік об'єктів щодо будівництва об'єктів комунального та комерційного призначення на земельних ділянках підприємств, установ та організацій за умови їх передислокації або ущільнення території;
- Головним управлінням транспорту та зв'язку - перелік об'єктів щодо будівництва та/або реконструкція об'єктів інвестування на зупинках маршрутного транспорту, у підземних переходах, паркінгах та терміналах, транспортно-пересадочних вузлах тощо, по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Головним управлінням охорони здоров'я - перелік об'єктів реконструкція існуючих та будівництво нових об'єктів охорони здоров'я на території діючих медичних закладів (у тому числі з можливою передислокацією діючих медичних закладів в заклади аналогічного напрямку із збільшенням їх потужності, здійсненням реконструкції, переобладнанням тощо) та об'єкти будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Головним управлінням комунального господарства - перелік новостворених об'єктів будівництва комерційного призначення, реконструкції, реставрації об'єктів комунального призначення, по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Головним управлінням містобудування та архітектури - перелік об'єктів будівництва адміністративно-ділових центрів, громадських, комерційних та торговельно-розважальних комплексів відповідно до містобудівної документації та реконструкція, реставрація об'єктів на підставі містобудівних, історико-архітектурних обґрунтувань, розроблених та затверджених в установленому порядку;
- Головним управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту - перелік об'єктів будівництва фізкультурно-спортивних та оздоровчих комплексів, по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Головним управлінням екології та охорони природних ресурсів - перелік об'єктів будівництва, реконструкції, розчистки об'єктів водного фонду, будівництва, реконструкції очисних споруд, зелених зон, по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, розчистки об'єктів водного фонду, будівництва, реконструкції очисних споруд, зелених зон, по яких передбачені асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Київським комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста "Київзеленбуд" - перелік об'єктів будівництва закладів громадського харчування, спортивних та дитячих майданчиків, інших споруд паркового призначення, розташованих на територіях, які відносяться до зелених насаджень загального користування та міських лісів, по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та по об'єктах, по яких передбачені асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту;
- Районними в місті Києві державними адміністраціями (у випадку, коли вони є замовниками розробки ДПТ) - перелік об'єктів будівництва адміністративно-ділових центрів, громадських, комерційних та торговельно-розважальних комплексів на земельних ділянках, виявлених після розробки та погодження містобудівної документації (ДПТ тощо) в установленому порядку, та реконструкція, реставрація об'єктів, що передані до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій;
( Абзац тринадцятий підпункту 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
- Балансоутримувачами перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади міста та районів у м. Києві;
- іншими.
2.1.2. За запитами організатора конкурсу протягом п'яти робочих днів з моменту отримання відповідного запиту організатора конкурсу надається інформація:
- Головним управлінням земельних ресурсів - щодо земельних ділянок для будівництва об'єктів нерухомості, їх реконструкції тощо, наявності/стану оформлення прав на них, дані земельного кадастру, відомості про наявність обмежень та обтяжень таких прав;
- Головним управлінням містобудування та архітектури - щодо можливого функціонального призначення об'єкта будівництва на запропонованій земельній ділянці із збереженням його інвестиційної привабливості, інформація з Генерального плану розвитку міста Києва, плану зонування території (у разі наявності), ДПТ, містобудівні, історико-архітектурні умови та обмеження з урахуванням перспективного розвитку житлових та громадських центрів, інженерної та транспортної інфраструктури міста, інформація про стан та строки погодження зазначеної вище документації в установленому порядку;
( Абзац третій підпункту 2.1.2 пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
- Головним управлінням комунальної власності м. Києва - щодо будівництва, реконструкції тощо нежитлових будинків та об'єктів незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва;
- Головним управлінням охорони культурної спадщини - щодо статусу території, будівлі, іншого об'єкта, відомості стосовно архітектурних обмежень, збереження об'єктів культурної спадщини;
- Управлінням екології та охорони природних ресурсів - щодо оцінки впливу господарської діяльності запропонованого об'єкта на навколишнє природне середовище.
2.1.3. Відповідальність за несвоєчасне надання вказаної в цьому розділі інформації покладається на керівників відповідних структурних підрозділів, організацій та установ відповідно до Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) згідно з розпорядженням від 29.10.2002 N 1970.
2.1.4. Організатор конкурсу формує перелік об'єктів за формою (додаток 2, таблиці 1-3) та подає його на розгляд Комісії. Робоча група розглядає запропоновані переліки об'єктів та формує перелік інвестиційно привабливих об'єктів, у тому числі земельних ділянок.
2.1.5. Після визначення робочою групою переліку інвестиційно привабливих об'єктів організатор конкурсу забезпечує їх оформлення за формою (додаток 2, таблиця 4) та подає на розгляд Комісії. Комісія щотижня (або в інші визначені Комісією терміни) розглядає пропозиції робочої групи, зазначений перелік та своїм протокольним рішенням визначає об'єкти, по яких пропонується проведення інвестиційних конкурсів.
2.1.6. Затвердження переліку інвестиційних об'єктів (у тому числі земельних ділянок), які потребують залучення інвестицій, здійснює виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) шляхом прийняття відповідного розпорядження за поданням організатора конкурсу.
2.1.7. Підготовка переліку об'єктів реконструкції, реставрації, незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та територіальної громади районів міста, у тому числі об'єктів, які можуть надаватись у концесію, здійснюється за ініціативою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), його структурних підрозділів та балансоутримувачів.
2.1.8. Головне управління комунальної власності міста Києва узагальнює пропозиції щодо об'єктів реконструкції, реставрації, незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, та передає їх на розгляд Комісії.
2.1.9. Рішення про затвердження переліку об'єктів реконструкції, реставрації, незавершеного будівництва, що належать до комунальної власності територіальної громади міста приймається Київською міською радою.
Умови організації та проведення конкурсу у цьому випадку відповідають процедурі організації та проведення інвестиційного конкурсу, зазначеній у цьому Положенні.
Рішення про затвердження об'єктів, які пропонується надавати у концесію відповідно до Закону України "Про концесії", приймається рішенням Київської міської ради за поданням організатора конкурсу.
Умови проведення конкурсу по об'єктах, які пропонується надавати у концесію, повинні відповідати основним засадам проведення концесійного конкурсу відповідно до Закону України "Про концесії".
2.2. Порядок формування переліку об'єктів будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в Програмі соціально-економічного і культурного розвитку м. Києва
2.2.1. Перелік об'єктів будівництва, реконструкції тощо, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, готується організатором конкурсу на підставі Програми соціального-економічного та культурного розвитку м. Києва на кожен рік.
2.2.2. Постійно діюча Комісія розглядає перелік об'єктів будівництва, реконструкції тощо, на які розроблена проектна документація, та визначає інвестиційно привабливі складові по кожному об'єкту.
2.2.3. У разі, якщо проектною документацією на будівництво, реконструкцію об'єктів житлового господарства, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, соціального захисту населення, культури, палива та енергетики, транспорту, зв'язку та інформатизації, комунального господарства, автомобільного транспорту та інших галузей не передбачені інвестиційно привабливі складові проекту, організатор конкурсу готує відповідний проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про коригування такої документації та виділення інвестиційно привабливих складових проектів для проведення конкурсу по залученню інвесторів до будівництва, реконструкції таких об'єктів.
До початку проектування (або коригування проектно-кошторисної документації) завдання на проектування підлягає погодженню в Головному управлінні економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Відповідальність за несвоєчасне виконання даної вимоги або невиконання покладається на керівників відповідних структурних підрозділів відповідно до Регламенту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) згідно з розпорядженням від 29.10.2002 N 1970.
2.2.4. Після затвердження переліку об'єктів (по яких Програмою соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень, та об'єкти будівництва, реконструкції, по яких передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в частині, що стосується інвестиційно привабливих складових проекту), які потребують залучення інвестицій, організатор конкурсу готує проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визначення замовника підготовчих робіт (землевпорядних, містобудівних, передпроектних та/або проектних робіт, попереднього громадського обговорення містобудівної документації, майново-правових) та інші питання, що мають бути вирішені для проведення інвестиційного конкурсу.
2.2.5. Посадові особи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 29.10.2002 N 1970 (із змінами та доповненнями) протягом десяти календарних днів з дати отримання зазначеного проекту розпорядження зобов'язані погодити його або надати відповідні зауваження. За дорученням першого заступника голови Київської міської державної адміністрації цей термін може бути скорочений на строки, визначені у дорученні.
( Підпункт 2.2.5 пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
2.3. Порядок формування переліку об'єктів будівництва, реконструкції, по яких не передбачені бюджетні асигнування на фінансування капітальних вкладень в Програмі соціально-економічного і культурного розвитку м. Києва У випадку, коли Комісія вважає за доцільне включити об'єкт, який розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) включено до переліку об'єктів, по яких проводиться інвестиційний конкурс, до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва, вона пропонує організатору конкурсу звернутись до Київської міської ради з пропозицією включити його до Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва.
Після прийняття відповідного рішення Київської міської ради про включення об'єкта в Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва вирішення питання організації та підготовки інвестиційного конкурсу по об'єктах здійснюється у відповідності до пунктів 2.2.1-2.2.4 цього Положення.
3. Вирішення питань щодо землекористування
3.1. З метою залучення інвестицій до економіки міста набуття права на землю може вирішуватись одним з таких способів:
- шляхом надання інвестиційно привабливої земельної ділянки у власність або в оренду переможцеві інвестиційного конкурсу у відповідності до даного Положення (надалі - "надання земельної ділянки за результатами інвестиційного конкурсу");
- шляхом викупу земельної ділянки на загальних підставах (шляхом проведення аукціонів) в порядку, встановленому рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 N 810/3385 "Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві", за умови, що Комісія прийняла рішення про недоцільність проведення інвестиційного конкурсу на такій земельній ділянці (надалі - "надання земельної ділянки на загальних підставах").
3.2. Надання земельної ділянки за результатами інвестиційного конкурсу
3.2.1. Перелік земельних ділянок, які будуть надаватися переможцеві інвестиційного конкурсу за його результатами, готується організатором конкурсу на підставі затвердженого переліку інвестиційних об'єктів та у відповідності із наявними результатами планування використання земель міста Києва, Генеральним планом розвитку міста Києва, детальними планами територій, планами зонування території, іншою містобудівною документацією та державними будівельними нормами з урахуванням державних та громадських інтересів, а також зацікавленістю потенційних інвесторів щодо конкретних інвестиційних проектів. Розгляд матеріалів (клопотань, згод та інших матеріалів щодо оформлення проектів землеустрою) по цих земельних ділянках на замовлення інших фізичних та юридичних установ припиняється.
( Підпункт 3.2.1 пункту 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
3.2.2. Після підготовки переліку земельних ділянок, по яких планується провести інвестиційні конкурси, організатор конкурсу відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передає перелік Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для підготовки проекту рішення Київської міської ради про реалізацію земельних ділянок шляхом проведення інвестиційних конкурсів.
3.2.3. Процедура організації та проведення конкурсу у цьому випадку відповідає процедурі організації та проведення інвестиційного конкурсу, зазначеній в цьому Положенні в частині, що стосується земельних відносин.
3.2.4. Рішення Київської міської ради про затвердження переліку земельних ділянок, які передбачається реалізовувати шляхом проведення конкурсу, є згодою на розробку відповідних проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та здійснення експертної грошової оцінки для проведення розрахунку цін об'єктів конкурсу. Проект землеустрою підлягає розгляду та погодженню у встановленому порядку. Проект відповідного рішення Київської міської ради про затвердження проекту землеустрою підлягає розгляду на засіданнях постійних комісій Київської міської ради згідно з Регламентом. Організатор конкурсу сприяє прийняттю відповідного рішення Київською міською радою.
Після проведення конкурсу переможець отримує:
- рішення сесії Київради про затвердження переліку земельних ділянок, які виносяться на конкурс, та
- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про результати конкурсу для оформлення у встановленому порядку договору оренди або купівлі земельної ділянки.
3.2.5. У разі, якщо відносно земельної ділянки, на якій планується реалізація інвестиційного проекту, прийняте рішення щодо її відчуження шляхом проведення аукціону або конкурсу в порядку, передбаченому рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 N 810/3385 "Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві", замовник передінвестиційних робіт протягом п'яти робочих днів з дати отримання відповідної інформації інформує про це організатора конкурсу. Після цього організатор конкурсу (як ініціатор конкурсу) протягом п'яти робочих днів з дати отримання інформації від замовника підготовчих робіт звертається до Київської міської ради з пропозицією скасувати рішення щодо відчуження земельної ділянки шляхом проведення аукціону або конкурсу та подає для розгляду Київської міської ради проект рішення щодо відведення такої земельної ділянки переможцю інвестиційного конкурсу відповідно до цього Положення, яке розглядається протягом одного місяця після подачі зазначеного проекту на розгляд.
3.2.6. У разі, якщо земельна ділянка, на якій планується реалізація інвестиційного проекту, знаходиться у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб, замовник підготовчих робіт розробляє пропозиції щодо можливих варіантів вирішення майново-правових питань із землекористувачем та подає їх на розгляд організатору конкурсу. Організатор конкурсу або замовних підготовчих робіт проводить відповідні переговори з землекористувачем та за їх результатами визначається щодо доцільності (можливості) проведення інвестиційного конкурсу.
3.2.7. У разі, якщо розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про проведення інвестиційного конкурсу визначено, що замовник підготовчих робіт розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, він зобов'язаний у визначені цим розпорядженням терміни:
- підготувати запити та отримати висновки про правовий статус, припустимі види забудови та інше використання земельної ділянки, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та необхідність розробки передінвестиційних робіт, виконання передпроектних та/або проектних робіт (у тому числі розділу "Оцінка впливу на навколишнє середовище", містобудівної документації КО "Інститут Генерального плану м. Києва", Головного управління містобудування та архітектури, Київської міської санітарно-епідеміологічної станції, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві та/або управління екології та охорони природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)), Головного управління охорони культурної спадщини, відповідної районної в місті Києві державної адміністрації та інших, у разі необхідності. Вказані висновки надаються протягом десяти робочих днів з моменту отримання запиту замовника підготовчих робіт. У випадках, коли для підготовки відповідного висновку необхідно здійснити виїзд на місце, термін підготовки висновку може становити двадцять робочих днів з дати надходження всіх необхідних для його підготовки матеріалів. Відповідальність за несвоєчасне надання висновків покладається на керівників відповідних управлінь, підприємств та організацій;
- укласти договір із землевпорядною організацією на:
а) розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та погодження його в установленому порядку;
б) підготовку технічного звіту про її експертну грошову оцінку згідно з укладеним договором із землевпорядною організацією;
в) підготовку проекту рішення Київської міської ради про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у власність або в оренду.
( Абзац сьомий підпункту 3.2.7 пункту 3.2 розділу 3 виключено на підставі Рішення Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )( Підпункт 3.2.7 пункту 3.2 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 7/6223 від 13.09.2011 )
3.2.8. Після затвердження результатів конкурсу Комісія звертається до Київської міської ради з проханням врахувати результати інвестиційного конкурсу під час вирішення питання про надання його переможцеві земельної ділянки. Організатор конкурсу передає для розгляду Київської міської ради проект відповідного рішення. Київська міська рада враховує результати інвестиційного конкурсу та приймає протягом місяця у встановленому порядку рішення про затвердження проекту землеустрою та відведення земельної ділянки переможцю інвестиційного конкурсу відповідно до умов проведення інвестиційного конкурсу.
3.3. Надання земельних ділянок на загальних засадах
3.3.1. Земельні ділянки, щодо яких Київською міською радою не було прийнято попереднього рішення відносно їх передачі у власність за результатами інвестиційного конкурсу, надаються переможцеві інвестиційного конкурсу на загальних засадах, встановлених Конституцією України, Земельним кодексом України та рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 N 810/3385 "Про затвердження Тимчасового порядку набуття права на землю на конкурентних засадах в місті Києві".
Організатор конкурсу відповідно до умов інвестиційного договору надає відповідні документи для розгляду Київською міською радою питання відведення земельної ділянки переможцю інвестиційного конкурсу у встановленому порядку. Київська міська рада приймає рішення про відведення земельної ділянки переможцю інвестиційного конкурсу з урахуванням умов інвестиційного конкурсу, рішення Комісії та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про результати інвестиційного конкурсу.
4. Вирішення майнових питань
4.1. При проведенні інвестиційного конкурсу питання набуття права власності на майно (будинки, споруди, приміщення, горища тощо), що належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва (у т.ч. району) може вирішуватись шляхом надання цього майна у власність або довгострокову оренду переможцеві інвестиційного конкурсу у відповідності до даного Положення після реалізації інвестиційного проекту та прийняття об'єкта інвестування в експлуатацію у встановленому порядку. Підставою оформлення права власності або довгострокової оренди на майно є акт державної комісії щодо прийняття об'єкта в експлуатацію.
При цьому переможець конкурсу відповідно до рішення Комісії та умов інвестиційного конкурсу зобов'язаний, після введення об'єкта в експлуатацію, повернути до комунальної власності територіальної громади м. Києва (та/або району) частину об'єкта інвестування площею не меншою за існуючу на початок передінвестиційної роботи, або здійснити грошову компенсацію цієї частки відповідно до грошової оцінки її вартості відповідно до умов інвестиційного конкурсу.
4.2. Комісія своїм рішенням може дозволити переможцю конкурсу передати до комунальної власності територіальної громади м. Києва (та/або району) майно (будинки, споруди, приміщення, горища тощо) або його частину, яке не обов'язково може бути територіально розташоване у межах інвестиційного проекту або запропонувати переможцю конкурсу здійснити грошову компенсацію та викупити об'єкт відповідно до грошової оцінки вартості майна. Вибір експертів-оцінювачів об'єкта здійснюється на конкурсних засадах у порядку, встановленому Головним управлінням економіки та інвестицій м. Києва.
4.3. У разі, якщо майно (будинки, споруди, приміщення, горища тощо) або його частина, на якій планується реалізація інвестиційного проекту, знаходиться у власності або користуванні фізичних або юридичних осіб (співвласників), замовник підготовчих робіт, зазначений в пункті 1.4 цього Положення, розробляє пропозиції щодо можливих варіантів вирішення майново-правових питань із землекористувачем та власником майна та подає їх на розгляд організатору конкурсу. Замовник підготовчих робіт зобов'язаний провести відповідні переговори з власником (співвласниками) та передати інформацію про їх результати в Комісію. Комісія розглядає зазначену інформацію на засіданні та приймає відповідне рішення щодо доцільності (можливості) проведення інвестиційного конкурсу.
4.4. Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про затвердження переліку інвестиційних об'єктів у майновій частині інвестиційного проекту є згодою на:
- проведення проектно-вишукувальних робіт в строки, визначені у відповідному розпорядженні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- здійснення оцінки справедливої вартості об'єкта інвестування в строки, визначені у відповідному розпорядженні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Вибір експертів-оцінювачів здійснюється на конкурсних засадах у встановленому порядку Головним управлінням економіки та інвестицій м. Києва;
- підготовку запитів та отримання висновків КО "Інститут Генерального плану м. Києва", Головного управління містобудування та архітектури, Київської міської санітарно-епідеміологічної станції, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві, Головного управління охорони культурної спадщини, Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, відповідної районної в місті Києві державної адміністрації та інших, у разі необхідності. Вказані висновки надаються протягом десяти робочих днів з моменту отримання запиту замовника підготовчих робіт. У випадках, коли для підготовки відповідного висновку необхідно здійснити виїзд на місце, термін підготовки може становити двадцять робочих днів з дати надходження всіх необхідних для підготовки висновку матеріалів. При цьому відповідальність за несвоєчасне надання висновків покладається на керівників відповідних управлінь, підприємств та організацій відповідно до Регламенту Київської міської державної адміністрації згідно з розпорядженням від 29.10.2002 N 1970;
- підготовку замовником проекту рішення Київської міської ради щодо заборони приватизації об'єкта інвестування на термін проектування та виконання робіт з реалізації проекту. Терміни заборони приватизації визначаються за рішенням Комісії;
- страхування майна замовником підготовчих робіт на період розробки та погодження передпроектних робіт.
Комісія передбачає в умовах інвестиційного проекту компенсацію переможцем конкурсу замовнику вартості підготовчих робіт, передбачених пунктом 4.3 цього Положення.
Підготовка умов конкурсу може здійснюватись на підставі переліку нежилих будинків комунальної власності територіальної громади міста Києва, які підлягають реконструкції або реставрації, затвердженого рішенням Київської міської ради, визначених конкурсних умов, наявних конкурсних пропозицій учасників та інших. В цьому випадку Комісія має право окремо вирішити питання про умови конкурсу, склад конкурсної документації, зміст інформації щодо об'єкта інвестування та критерії оцінки пропозицій. Рішення по об'єктах комунальної власності територіальної громади міста Києва, прийняті до затвердження цього Положення, підлягають перегляду Комісією, за винятком об'єктів, по яких є підписані інвестиційні договори та інвестори виконують прийняті на себе зобов'язання.