КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
N 149/250 від 04.03.99
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради N 313/1747 ( ra0313023-02 ) від 14.03.2002 )
Про затвердження Порядку передачі у власність, надання
в користування земельних ділянок та оформлення
громадянам права власності і права користування землею
у м. Києві для індивідуального житлового будівництва
Відповідно до Земельного кодексу України ( 561-12 ) та ЗаконуУкраїни "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), зметою врегулювання в м. Києві практики правозастосування в сферіземельних відносин, Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Порядок передачі у власність, надання вкористування земельних ділянок та оформлення права власності іправа користування землею громадянам у м. Києві дляіндивідуального житлового будівництва.
2. Встановити, що Порядок передачі у власність, надання вкористування земельних ділянок та оформлення права власності іправа користування землею громадянам у м. Києві є обов'язковим длявиконання всіма юридичними особами - суб'єктами земельнихправовідносин.
3. Київській міській державній адміністрації визнати таким,що втратило чинність, розпорядження міської адміністрації від05.03.96 N 320 ( ra0320017-96 ) "Про затвердження Положення пропорядок вилучення і надання земельних ділянок громадянам підіндивідуальне житлове будівництво в м. Києві".
4. У відповідності до рішення Київради від 30.04.98 N 3 "Пропорядок денний пленарного засідання Київради 30.04.98 р." дообрання Київського міського голови його функції, визначені цимПорядком. виконує Голова Київської міської ради.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань містобудування та землекористування.
Голова Київради О.Омельченко
Додаток
до рішення Київської міської ради
від 04.03.99 р. N 149/250
Порядок передачі у власність, надання в користування
земельних ділянок та оформлення громадянам права
власності і права користування землею в Києві для
індивідуального житлового будівництва
1. Загальні положення
1.1. Порядок передачі у власність, надання в користуванняземельних ділянок та оформлення права власності і правакористування землею громадянам в м. Києві для індивідуальногожитлового будівництва, розроблений на підставі Земельного кодексуУкраїни ( 561-12 ), Законів України "Про власність" ( 697-12 ) та"Про основи містобудування" ( 2780-12 ), інших нормативних актів.
1.2. Земельні ділянки передаються у власність та надаються укористування у межах м. Києва громадянам для будівництва таобслуговування жилих будинків і господарських будівель у розмірах,передбачених статтею 67 Земельного кодексу України ( 561-12 ).
1.3. Передача у власність чи надання в користування
громадянам земельних ділянок, що перебувають у користуванні інших
громадян чи юридичних осіб, провадиться після їх вилучення в
установленому порядку.
1.4. Розробка проектів відведень земельних ділянокздійснюється державними чи іншими землевпорядними організаціями,які визначаються Київським міським управлінням земельних ресурсів.
1.5. Передача земельних ділянок у власність для будівництвата обслуговування жилих будинків і господарських будівельздійснюється виключно громадянам України.
1.6. Переважне право на передачу у власність чи надання вкористування земельних ділянок для будівництва та обслуговуванняжилих будинків і господарських будівель мають громадяни, якіперебувають на квартирному або кооперативному обліку, а такожособи, яким згідно з чинним законодавством надане таке право.
2. Передача у власність та надання у користування
земельних ділянок
2.1. Громадянин, що виявив бажання одержати земельну ділянкув межах м. Києва для будівництва та обслуговування жилого будинкуі господарських будівель, подає заяву до Київської міської ради. Узаяві зазначаються бажані розмір і місце розташування ділянки,мета її використання і склад сім'ї.
2.2. До заяви додаються:
- письмова згода землекористувача на вилучення земельноїділянки або її частини (у разі, якщо намічувана для відведенняділянка потребує такого вилучення). Підпис землекористувачапосвідчується нотаріально у встановленому порядку;
- ксерокопія паспорта громадянина;
- довідка про склад сім'ї (форма 3);
- довідка про перебування на квартирному або кооперативномуобліку (при наявності).
2.3. Подана заява з документами, зазначеними у пункті 2.2цього Порядку, розглядається в місячний термін, після чого міськимголовою або його заступником направляється до Київського міськогоуправління земельних ресурсів для опрацювання у встановленомупорядку.
2.4. Після одержання замовником висновків
Головкиївархітектури, природоохоронного та санітарного органів
Київське міське управління земельних ресурсів визначає державну чи
іншу землевпорядну організацію для складання проекту відведення
земельної ділянки, про що повідомляє громадянина.
2.5. Проект відведення земельної ділянки розробляється напідставі технічного завдання, затвердженого Київським міськимуправлінням земельних ресурсів.
2.6. Складений проект відведення земельної ділянкиземлевпорядна організація подає до Київського міського управлінняземельних ресурсів. Управління земельних ресурсів розглядає поданіматеріали і готує свій висновок та проект рішення Київськоїміської ради про затвердження проекту відведення та надання укористування або передачі у власність земельної ділянки.
Підготовлений проект рішення разом з проектом відведенняземельної ділянки та висновком управління земельних ресурсівподається на розгляд постійної комісії Київської міської ради зпитань містобудування та землекористування.
Постійна комісія у двотижневий термін опрацьовує поданіматеріали та передає їх для затвердження радою.
2.7. Після прийняття рішення Київської міської ради пропередачу земельної ділянки у власність чи надання її укористування здійснюється перенесення меж земельної ділянки внатуру (на місцевість) та виготовлення документа, що посвідчуєправо користування землею або право власності на землю.
3. Перехід права користування земельною ділянкою або
права власності на землю у випадках, передбачених
чинним законодавством
3.1. У разі переходу до громадянина права власності набудівлю або споруду, в тому числі недобудовану, розташовану наземельній ділянці, яка перебуває в користуванні, разом з цимиоб'єктами переходить також і право власності або користуванняземельною ділянкою у розмірах, передбачених статтею 67 Земельногокодексу України ( 561-12 ).
3.2. Громадянин, який набув право власності на будівлю абоспоруду, в тому числі недобудовану, звертається з заявою прооформлення права власності або права користування земельноюділянкою до Київської міської ради.
3.3. До заяви додаються:
- копія документа, що посвідчує право попередньогоземлекористувача на користування земельною ділянкою;
- документи про право власності на будівлі та споруди чи їхчастини, посвідчені у встановленому порядку;
- довідка бюро технічної інвентаризації м. Києва про майновуналежність будівель і споруд;
- ксерокопія паспорта громадянина.
Громадяни, до яких перейшло право власності на частину жилогобудинку та господарські будівлі, додатково додають копіютехнічного паспорту будівлі, виданого у встановленому порядку бюротехнічної інвентаризації м. Києва.
3.4. Заява з документами, зазначеними у пункті 3.3 цьогоПорядку, розглядається в місячний термін, після чого замовникунадається за підписом міського голови або його заступника дозвілна підготовку матеріалів для оформлення права користуванняземельною ділянкою, який направляється до Київського міськогоуправління земельних ресурсів для організації виконання і доГоловкиївархітектури для надання висновку щодо наявнихмістобудівних обмежень землекористування.
3.5. Головкиївархітектура готує та надає Київському міськомууправлінню земельних ресурсів висновок щодо наявностімістобудівних обмежень та обтяжень використання земельної ділянки.
3.6. Після отримання висновку Головкиївархітектури Київськеміське управління земельних ресурсів готує проект рішенняКиївської міської ради, який разом з сформованими у кадастровусправу документами, зазначеними у пунктах 3.3, 3.5 цього Порядкута своїм висновком подає на розгляд постійної комісії Київськоїміської ради з питань містобудування та землекористування.
Постійна комісія у двотижневий термін опрацьовує поданіматеріали та виносить їх на розгляд Київської міської ради дляприйняття відповідного рішення.
3.7. Після прийняття рішення Київською міською радою Київськеміське управління земельних ресурсів організовує виготовленнядокумента, що посвідчує право користування землею або правовласності на землю.
3.8. Надання громадянам права користування земельнимиділянками або права власності на землю при переході прававласності на будівлю або споруду у випадках зміни площі земельноїділянки або зміни цільового призначення здійснюється в порядкувідведення.
3.9. Громадяни, заінтересовані в оформленні права власностіна земельну ділянку у разі одержання її у спадщину, одержаннячастки землі у спільному майні подружжя, купівлі-продажу,дарування чи міни подають заяву про це до Київського міськогоуправління земельних ресурсів.
До заяви додаються:
- нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів наземельну ділянку або її частину;
- ксерокопія паспорта громадянина.
Київське міське управління земельних ресурсів на підставіподаних документів організовує виготовлення державного акта направо приватної власності на землю.
4. Виготовлення документів, що посвідчують право
власності на землю або право користування земельною
ділянкою
4.1. Громадяни на підставі відповідного рішення Київськоїміської ради або у разі одержання земельної ділянки у спадщину,одержання частки землі у спільному майні подружжя,купівлі-продажу, дарування чи міни подають до Київського міськогоуправління земельних ресурсів заяву про виготовлення документів,що посвідчують право користування або право власності на земельнуділянку.
4.2. На підставі заяви громадянина Київське міське управлінняземельних ресурсів визначає державну чи іншу землевпоряднуорганізацію для виконання робіт з перенесення меж земельноїділянки в натуру (на місцевість) та організовує виготовленнядокумента, що посвідчує право власності або право користуванняземельною ділянкою. У разі одержання земельної ділянки у спадщину,одержання частки землі у спільному майні подружжя,купівлі-продажу, дарування чи міни виготовлення документа, щопосвідчує право власності або право користування земельноюділянкою, здійснюється на договірній основі. Технічна документаціяіз складання державних актів на право власності на землю і правопостійного користування землею розробляються на підставітехнічного завдання, затвердженого Київським міським управліннямземельних ресурсів.
4.3. На підставі складеної технічної документаціївиготовляється документ, що посвідчує право користування або правовласності на земельну ділянку (у двох примірниках), який подаєтьсяКиївським міським управлінням земельних ресурсів на підписміському голові.
4.4. Підписаний міським головою документ передається доКиївського міського управління земельних ресурсів для реєстраціїта видачі громадянину.
4.5. Другий примірник документа, що посвідчує правокористування або право власності на земельну ділянку, постійнозберігається у Київському міському управлінні земельних ресурсів.