• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Порядок від 11.08.2021 № 895
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок
  • Дата: 11.08.2021
  • Номер: 895
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Порядок
  • Дата: 11.08.2021
  • Номер: 895
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 серпня 2021 р. № 895
Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки стосовно реалізації у період з 1 листопада 2021 р. по 31 жовтня 2023 р. експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, що додається.
3. Міністерству економіки забезпечити до 15 лютого 2022 р. наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).
4. Міністерству охорони здоров’я забезпечити до 1 грудня 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та Ліцензійним реєстром з медичної практики у режимі реального часу.
5. Міністерству освіти і науки забезпечити до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти у режимі реального часу для отримання відомостей з Реєстру документів про освіту.
6. Міністерству юстиції забезпечити до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та:
1) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у режимі реального часу для отримання інформації, необхідної для надання адміністративних послуг у сфері ліцензування;
2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно у режимі реального часу для отримання відомостей про зареєстровані речові права.
7. Міністерству економіки за сприяння Міністерства цифрової трансформації забезпечити до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та:
Єдиним державним веб-порталом відкритих даних;
інтегрованою системою електронної ідентифікації;
програмним продуктом "check".
8. Міністерству внутрішніх справ забезпечити до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ у режимі реального часу для отримання відомостей про:
довідки Міністерства внутрішніх справ щодо відсутності у працівників, які за своїми службовими обов’язками повинні отримати (мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, незнятої чи непогашеної в установленому порядку судимості за вчинення середньої тяжкості, тяжкого та особливо тяжкого злочину або за злочин, пов’язаний із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
дозволи Національної поліції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та їх відповідність установленим вимогам.
9. Національній поліції забезпечити до 1 листопада 2021 р. наповнення єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ інформацією про дозволи на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та їх відповідність установленим вимогам.
Забезпечувати починаючи з 2 листопада 2021 р. постійне регулярне наповнення зазначеної системи новою інформацією в день її надходження.
10. Державній податковій службі забезпечити:
1) наповнення до 1 листопада 2021 р. першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів інформацією, що зібрана починаючи з 1 серпня 2018 р., про:
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії;
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії;
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
2) наповнення до 1 листопада 2021 р. першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів інформацією, що зібрана починаючи з 1 січня 2021 р., про:
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами, що використовується в електронних сигаретах, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатку до ліцензії;
суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право оптової торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, а саме рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
3) до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та:
Інформаційною системою Державної податкової служби для перевірки відомостей, зазначених суб’єктом господарювання у документах для отримання ліцензій у випадках, передбачених законодавством;
Єдиним державним реєстром суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у режимі реального часу для отримання відомостей про суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), та суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі;
Державним реєстром фізичних осіб - платників податків у режимі реального часу для підтвердження даних щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків.
11. Державному агентству розвитку туризму забезпечити до 15 лютого 2022 р. наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з туроператорської діяльності, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).
12. Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити наповнення до 15 лютого 2022 р. першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з ветеринарної практики, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).
13. Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками забезпечити до 15 лютого 2022 р. наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2020 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).
14. Державній службі з питань праці забезпечити до 1 листопада 2022 р. наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів інформацією про:
чинні на дату внесення дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Забезпечувати починаючи з 1 листопада 2022 р. постійне регулярне наповнення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів новою інформацією в день її надходження.
15. Державній регуляторній службі забезпечити до 1 листопада 2021 р. електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) у режимі реального часу для отримання відомостей про проведені та заплановані заходи державного нагляду (контролю) за додержанням ліцензіатом ліцензійних вимог.
16. Державній казначейській службі протягом двох місяців з дня введення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів у промислову експлуатацію забезпечити електронну інформаційну взаємодію між першою чергою Єдиної державної електронної системи дозвільних документів та інформаційною системою Державної казначейської служби для отримання відомостей щодо внесення плати про видачу ліцензій, про розширення провадження відповідного виду господарської діяльності, внесення щоквартальної плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, щорічної плати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним за відсутності місць оптової торгівлі, а також ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).
17. Київській міській державній адміністрації забезпечити до 1 листопада 2021 р. наповнення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів відомостями про ліцензування господарської діяльності з освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 р. № 755 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 71, ст. 2269).
18. Міністерству економіки:
подати не пізніше ніж через три місяці після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про його результати;
оприлюднити інформацію про реалізацію експериментального проекту на власному офіційному веб-сайті;
оприлюднити інформацію про початок використання першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів суб’єктами господарювання на порталі першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів;
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 серпня 2021 р. № 895
ПОРЯДОК
проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі - експериментальний проект), процедуру та вимоги щодо ведення першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.
Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які виявили намір приєднатися до експериментального проекту щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування (видача ліцензії, зупинення дії ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, анулювання ліцензії повністю або частково, розширення або звуження провадження господарської діяльності), скарг на дії органів ліцензування, одержання інформації про перевірки в електронній формі з використанням електронного кабінету та Реєстру адміністрування ліцензій першої черги Єдиної державної електронної системи дозвільних документів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
1) анулювання ліцензії повністю або частково - позбавлення суб’єкта господарювання права на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, на який йому видано ліцензію, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про анулювання ліцензії повністю або частково, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
2) Єдина державна електронна система дозвільних документів (далі - електронна система) - єдина інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує створення, перегляд, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері ліцензування, а також електронну взаємодію між здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами з метою отримання визначених пунктом 42 цього Порядку адміністративних послуг у сфері ліцензування;
3) електронний кабінет користувача (далі - електронний кабінет) - кабінет, що забезпечує електронну взаємодію між здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами. Функції електронного кабінету здобувача ліцензії, ліцензіата у частині отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування, які передбачені пунктом 42 цього Порядку, забезпечує електронний кабінет користувача Єдиного державного веб порталу електронних послуг "Портал Дія";
4) інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді;
5) користувачі - здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники, посадові особи державних органів, яким відповідно до цього Порядку надається доступ до електронного кабінету та які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації;
6) ліцензія - право суб’єкта господарювання на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
7) ліцензійний реєстр діючих ліцензій на роздрібну торгівлю спиртом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах - перелік відомостей про суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, роздрібну торгівлю тютюновими виробами та на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, який містить такі відомості: вид діяльності; реєстраційний номер ліцензії; строк дії ліцензії; найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код; місцезнаходження або місце проживання фізичної особи; адреса місця торгівлі;
8) ліцензійний реєстр діючих ліцензій на оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах - перелік відомостей про суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, оптову торгівлю тютюновими виробами та на оптову торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, який містить такі відомості: вид діяльності; реєстраційний номер ліцензії; строк дії ліцензії; найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи - підприємця; ідентифікаційний код; місцезнаходження або місце проживання фізичної особи;
9) методологічна помилка - невідповідність методології та/або алгоритмів роботи електронної системи положенням законодавства у сфері ліцензування (зокрема невідповідність перелікам відомостей у документах);
10) програмно-апаратна помилка - помилка, недолік або дефект у програмному забезпеченні або програмних складових, програмно-апаратному устаткованні, каналах зв’язку, функціонуванні електронного підпису чи електронної печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, яка призводить до неправильного або неочікуваного результату або неочікуваної роботи, або унеможливлює роботу електронної системи;
11) призупинення ліцензії - тимчасове позбавлення суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у разі несплати чергового платежу за ліцензію, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі;
12) реєстраційний номер документа в електронній системі - унікальне буквено-цифрове позначення, що присвоюється автоматично документу під час його реєстрації в електронній системі та є незмінним;
13) технічна помилка - будь-яка помилка, вада або дефект у роботі складових частин електронного кабінету або кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призводить до невідповідності методології та/або алгоритмів роботи електронного кабінету та не є методологічною помилкою;
14) технічний збій - будь-які порушення у роботі складових частин електронного кабінету, що не є методологічною та/або технічною помилками, у тому числі їх повне зупинення.
3. Під час реалізації експериментального проекту здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники, які є учасниками експериментального проекту відповідно до цього Порядку, керуються законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства з урахуванням особливостей, встановлених експериментальним проектом.
Здобувачі ліцензій, ліцензіати та їх представники мають право звертатися за отриманням та отримувати адміністративні послуги у сфері ліцензування з використанням електронної системи відповідно до цього Порядку, або в інший спосіб, передбачений законодавством (за вибором здобувача ліцензії, ліцензіата, документи, можуть бути також подані до органу ліцензування нарочно або поштовим відправленням з описом вкладення).
4. Установити, що для органів ліцензування, ДРС, а також для здобувачів ліцензій, ліцензіатів та їх представників, які виявили намір подати заяви та інші документи у сфері ліцензування в електронній формі:
1) використання електронного кабінету та Реєстру адміністрування ліцензій першої черги електронної системи здійснюється з 1 листопада 2021 р. по 31 жовтня 2023 р. для звернення за наданням адміністративних послуг у сфері ліцензування, створення, внесення та обліку відомостей про:
ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі відповідно до Порядку формування і ведення ліцензійного реєстру;
ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії;
ліцензування роздрібної торгівлі тютюновими виробами, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії;
ліцензування роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії;
ліцензування оптової торгівлі алкогольними напоями, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
ліцензування оптової торгівлі тютюновими виробами, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
ліцензування оптової торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, анулювання ліцензії, а також про отримання додатка до ліцензії, його переоформлення та анулювання;
ліцензування оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі, рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, її анулювання;
ліцензування зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), рішення про видачу, відмову у видачі ліцензії, розпорядження про призупинення дії ліцензії, поновлення дії ліцензії, її анулювання;
ліцензування провадження туроператорської діяльності;
ліцензування провадження господарської діяльності з ветеринарної практики;
ліцензування провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789), розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку;
ліцензування провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти Київською міською держадміністрацією;
2) використання електронного кабінету та Реєстру адміністрування ліцензій першої черги електронної системи здійснюється з 1 листопада 2021 р. по 31 жовтня 2023 р. для подання та розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування, а також ведення Реєстру розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування, Порядок ведення якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 907 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 81, ст. 2624);
3) формування і ведення ліцензійних справ здобувачів ліцензій чи ліцензіатів, які виявили намір та приєдналися до експериментального проекту щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування за допомогою електронної системи, здійснюється з 1 листопада 2021 р. по 31 жовтня 2023 р.;
4) у разі коли у період з 1 листопада 2021 р. до 15 лютого 2022 р. ліцензіат звернувся до органу ліцензування за отриманням адміністративних послуг у сфері ліцензування, а відомості про нього ще не внесені до електронної системи, орган ліцензування зобов’язаний внести відомості, які повинні міститися у ліцензійному реєстрі щодо такого ліцензіата, в електронну систему протягом одного робочого дня з дня надходження звернення ліцензіата, за винятком випадків, коли такі відомості отримуються у порядку інформаційної взаємодії.
5. Документи для надання адміністративних послуг у сфері ліцензування, що подаються в електронній формі, документи, що оформляються за результатами надання адміністративних послуг у сфері ліцензування в електронній формі, формуються програмними засобами електронної системи у формі, придатній для сприйняття їх змісту. Зазначені документи обов’язково містять відомості, що передбачені для кожного виду документів, відповідно до затверджених законодавством форм.
Особливості функціонування електронної системи
6. Метою створення та ведення електронної системи є забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері ліцензування, а також електронна взаємодія між здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками, державними органами, їх посадовими особами, під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері ліцензування, передбачених пунктом 4 цього Порядку, ознайомлення з інформацією про заходи державного нагляду (контролю) у сфері ліцензування, подачі та розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування, а також подання інформації щодо змін до документів, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.
7. Електронна система складається з:
порталу електронної системи;
електронного кабінету користувача;
Реєстру адміністрування ліцензій.
8. Електронна система ведеться державною мовою та функціонує у цілодобовому режимі, крім проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, виникнення технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі.
Тривалість проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки електронної системи встановлюється технічним адміністратором. Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки електронної системи оприлюднюється на порталі електронної системи за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків, коли внаслідок терміновості проведення таких робіт завчасне попередження неможливе.
Проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки електронної системи з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. будь-якого робочого дня забороняється.
9. Надання роз’яснень щодо застосування законодавства у сфері ліцензування здобувачам ліцензії, ліцензіатам, які виникають під час отримання/надання адміністративних послуг у сфері ліцензування з використанням електронної системи, забезпечується відповідним органом ліцензування.
10. Програмне забезпечення електронної системи є об’єктом права державної власності. Майнові права на програмне забезпечення належать державі в особі Мінекономіки.
Функціональні можливості електронної системи
11. Функціональними можливостями електронної системи забезпечуються:
1) процедура електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації користувачів;
2) авторизація користувачів;
3) взаємодія із засобами електронного підпису чи електронної печатки користувачів з метою накладення ними власного електронного підпису чи електронної печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у тому числі для створення електронного документа;
4) доступ здобувача ліцензії, ліцензіата, їх представників до електронних документів та відомостей про їх реєстрацію під час отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування;
5) оформлення та подання електронних документів через електронний кабінет;
6) отримання, розгляд відповідальними особами державних органів електронних документів, поданих здобувачами ліцензій, ліцензіатами та їх представниками через електронний кабінет (крім тих, що опрацьовуються автоматично), з автоматичною фіксацією часу надсилання та часу отримання, цілісність та автентичність електронних документів;
7) внесення відомостей (реєстрація) до Реєстру адміністрування ліцензій користувачами;
8) автоматичне надсилання програмними засобами повідомлення про стан розгляду електронних документів та прийняте за результатами їх розгляду рішення здобувачу ліцензії, ліцензіату на адресу його електронної пошти та електронний кабінет;
9) електронна інформаційна взаємодія з іншими державними електронними інформаційними ресурсами;
10) можливість внесення плати за надання адміністративної послуги або подання інформації, що підтверджує внесення такої плати;
11) можливість генерування ліцензійних справ на підставі відомостей Реєстру адміністрування ліцензій;
12) проведення автоматичної перевірки програмними засобами повноти інформації у поданих здобувачем ліцензії, ліцензіатом електронних документах для отримання послуг у сфері ліцензування;
13) здійснення автоматичного контролю за наповненістю та підтвердженням цілісності електронних документів;
14) автоматична реєстрація та внесення відповідної інформації до Реєстру адміністрування ліцензій;
15) проведення процедур і заходів щодо здійснення контролю та верифікації інформації, моніторингу змін індивідуальної інформації, захисту інформації, програмного забезпечення, в тому числі від несанкціонованого доступу;
16) шифрування та розшифрування електронних документів під час їх передачі;
17) управління правами доступу до інформації;
18) захист інформації, що обробляється в електронній системі, відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації;
19) інтеграція з іншими інформаційними системами органів виконавчої влади, державних органів (далі - інформаційні системи), електронними платіжними системами, що дають можливість сформувати платіжний документ;
20) доступність інформації для користувачів з порушенням зору;
21) формування наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";
22) дані ліцензійних справ зберігаються технічним адміністратором електронної системи у захищеному сховищі із забезпеченням повної цілісності інформації та неможливості видалення або внесення змін;
23) створення та ведення баз даних щодо дозволів на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань охорони праці, виданих територіальними органами Держпраці.
Держатель електронної системи та його функції
12. Держателем електронної системи (далі - держатель) є Мінекономіки.
13. Держатель вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням функціонування електронної системи, у тому числі:
1) забезпечує нормативно-правове, методологічне та інформаційне забезпечення з питань ведення електронної системи;
2) надає роз’яснення щодо застосування законодавства з питань ведення електронної системи;
3) вживає організаційних заходів, пов’язаних із створенням, модернізацією та функціонуванням електронної системи, у тому числі впроваджує електронну систему в експлуатацію, організовує створення комплексної системи захисту інформації електронної системи та налагодження електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та електронними інформаційними системами, що становлять інформаційні ресурси держави, інших суб’єктів надання вихідних даних, інформує технічного адміністратора електронної системи (далі - технічний адміністратор) про виявлені недоліки у роботі електронної системи, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи електронної системи;
4) контролює та координує роботу технічного адміністратора;
5) погоджує технічні рішення, типи технічних засобів, вид загального програмного забезпечення, а також пропозиції щодо розроблення та модернізації спеціального програмного забезпечення, що пропонується технічним адміністратором;
6) забезпечує оприлюднення інформації електронної системи у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";
7) здійснює контроль за функціонуванням електронної системи, у тому числі шляхом проведення моніторингу процесів її ведення.
Технічний адміністратор та його функції
14. Технічним адміністратором є Мінекономіки.
15. Технічний адміністратор здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення електронної системи, відповідає за технічне і технологічне забезпечення електронної системи, збереження та захист інформації (даних), що міститься в електронній системі, забезпечує проведення технічних та профілактичних робіт з її підтримки, надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету, проводить навчання роботі з електронною системою. Технічний адміністратор здійснює інші заходи для забезпечення функціонування електронної системи.
16. Створення програмного забезпечення електронної системи полягає у здійсненні комплексу заходів, спрямованих на його розроблення, модернізацію, тестування та дослідну експлуатацію, впровадження з урахуванням вимог законодавства у сфері ліцензування.
17. Супроводження програмного забезпечення електронної системи полягає у здійсненні заходів щодо забезпечення його функціонування відповідно до технічної документації, виявлення помилок, надання інформації про виявлені помилки розробникам програмного забезпечення електронної системи та забезпечення виправлення помилок.
18. Технічне та технологічне забезпечення електронної системи полягає у:
1) проведенні моніторингу роботи електронної системи, баз даних та інформаційних ресурсів, підключених до неї;
2) наданні/блокуванні в установленому порядку доступу до електронних кабінетів користувачам;
3) налагодженні електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та електронними інформаційними системами, що становлять інформаційні ресурси держави, інших суб’єктів надання вихідних даних;
4) розгляді пропозицій (зауважень) щодо вдосконалення функціонування електронної системи та надання відповідних пропозицій держателю;
5) підтримці функціонування програмного забезпечення електронної системи та телекомунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями електронної системи;
6) забезпеченні необхідними матеріалами, обладнанням з метою забезпечення безперебійного та надійного функціонування електронної системи;
7) придбанні необхідного програмного забезпечення;
8) укладенні договорів на обслуговування технічної інфраструктури (центру обробки даних, мережі передачі даних тощо);
9) залученні у разі потреби фахівців сторонніх організацій для виконання робіт з технічного супроводу обладнання електронної системи;
10) введенні в експлуатацію апаратних, програмних засобів, засобів телекомунікації та захисту інформації в електронній системі;
11) здійсненні методичної підтримки оброблення та систематизації інформації, що міститься в електронній системі;
12) методичній підтримці створення, зберігання та використання архівної інформації;
13) технічному та організаційному забезпеченні створення та зберігання архівної інформації;
14) підтримці безперервного функціонування системи зберігання та архівування інформації електронної системи.
19. Технічний адміністратор здійснює такі заходи щодо збереження та захисту інформації, що міститься в електронній системі:
1) створення та забезпечення функціонування комплексної системи захисту інформації електронної системи відповідно до законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах;
2) авторизація доступу користувачів та суб’єктів електронної інформаційної взаємодії електронних інформаційних систем, що становлять інформаційні ресурси держави;
3) створення, збереження та захист резервної копії інформації електронної системи;
4) впровадження та забезпечення використання засобів криптографічного та технічного захисту інформації під час ведення електронної системи;
5) забезпечення використання кваліфікованого електронного підпису та/або печатки під час ведення електронної системи;
6) забезпечення захисту цілісності бази даних, апаратного та програмного забезпечення, достовірності інформації електронної системи, захисту від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних, безпеки персональних даних;
7) блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів.
20. Для забезпечення контролю за роботою електронної системи технічному адміністратору надається право перегляду журналу всіх дій (подій), що відбуваються в електронній системі, зокрема фіксації дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни інформації, доступних в електронній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Загальні вимоги до інформації та електронних документів у електронній системі
21. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання інформації та електронних документів у електронній системі, внесення змін та доповнень до них здійснюються користувачами відповідно до прав доступу, встановлених цим Порядком, та в межах повноважень, визначених законодавством.
22. Інформація та електронні документи створюються та вносяться до електронної системи державною мовою.
23. Документообіг в електронній системі здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг". На всі електронні документи та інформацію, що вносяться до електронної системи, накладається кваліфікований електронний підпис користувача відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
24. Програмними засобами електронної системи здійснюється автоматичне внесення до журналу всіх дій (подій), що здійснюються в електронній системі, зокрема, дані про дії користувача у системі, дати і часу створення, надсилання, отримання електронних документів та будь-якої зміни інформації, доступних в електронній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Інформація про дату і час створення, завантаження, внесення змін, видалення, надсилання та отримання інформації, електронних документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається безстроково (крім випадків, коли законодавством встановлено інший строк зберігання інформації) і може бути отримана через електронну систему у вигляді електронного документа.
Електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та інформаційними системами
25. Електронна система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію з іншими електронними інформаційними ресурсами з метою та під час надання/отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування, визначених пунктом 4 цього Порядку, у тому числі з:
1) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно;
3) Інформаційною системою ДПС;
4) Ліцензійним реєстром з медичної практики;
5) Єдиним державним реєстром суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним;
6) Єдиною державною електронною базою з питань освіти;
7) Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю);
8) Державним реєстром фізичних осіб - платників податків;
9) Єдиним державним веб-порталом відкритих даних;
10) інтегрованою системою електронної ідентифікації;
11) програмним продуктом "check";
12) інформаційною системою Казначейства;
13) Єдиною інформаційною системою МВС;
14) системами електронного документообігу користувачів.
26. Електронна інформаційна взаємодія електронної системи з державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється відповідно до Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 41, ст. 1450).
27. Порядок інформаційної взаємодії електронної системи з інформаційними системами встановлюється спільними наказами держателів (розпорядників, володільців, адміністраторів) таких систем або іншими актами законодавства.
28. Структура та формат інформаційних файлів, що передаються та приймаються у порядку взаємодії інформаційних систем, визначаються Мінекономіки та відповідними держателями (розпорядниками, володільцями, адміністраторами) шляхом прийняття спільних рішень, які оформлюються договорами про інформаційну взаємодію, окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку та інших актів законодавства.
29. Перевірка достовірності інформації, що міститься у заяві на надання адміністративних послуг у сфері ліцензування, визначених пунктом 4 цього Порядку, або інформації, необхідної для надання таких послуг, може здійснюватися на підставі інформації, отриманої в порядку електронної інформаційної взаємодії електронної системи з державними електронними інформаційними ресурсами.
30. Електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та інформаційними ресурсами згідно з цим Порядком здійснюється безоплатно.
Усунення помилок у роботі електронної системи
31. У разі виявлення помилок у роботі електронної системи користувач надсилає через електронний кабінет або засобами порталу електронної системи повідомлення про помилку, що виникла під час роботи електронної системи.
32. У разі виявлення користувачем програмно-апаратної та/або методологічної помилки в роботі електронної системи він має право надіслати через електронний кабінет, портал електронної системи, електронну пошту або в інший спосіб повідомлення про виявлену програмно-апаратну та/або методологічну помилку. Повідомлення про методологічну помилку надсилається держателю. Повідомлення про програмно-апаратну помилку надсилається одночасно технічному адміністратору та держателю.
33. У випадку виявлення або надходження повідомлення про виявлення методологічної помилки держатель зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача:
1) провести перевірку наявності методологічної помилки;
2) повідомити користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.
Якщо держатель визнає наявність методологічної помилки, він зобов’язаний забезпечити усунення такої помилки у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.
Про наявність методологічної помилки держатель повідомляє технічному адміністратору через електронний кабінет і в разі необхідності залучає його до усунення помилки. Порядок узгодження завдань та строки погодження можливості усунення помилок встановлюються в договорах, укладених з держателем на виконання робіт та надання послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування електронної системи.
Якщо методологічна помилка призводить до порушення прав користувача або передбачає притягнення його до відповідальності, держатель у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти про існування методологічної помилки та про час, необхідний для її усунення та відновлення порушених прав такого користувача.
Про усунення методологічної помилки держатель повідомляє користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти.
34. У випадку виявлення програмно-апаратної помилки технічний адміністратор зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем отримання такого повідомлення від користувача:
1) провести перевірку наявності програмно-апаратної помилки;
2) повідомити користувача через електронний кабінет або на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.
Якщо технічний адміністратор визнає наявність програмно-апаратної помилки, він зобов’язаний усунути її у строк, що визначається ним з урахуванням критичності виявленої помилки та технічної можливості її усунення.
Якщо програмно-апаратна помилка призводить до порушення прав користувача або передбачає притягнення користувачів до відповідальності, технічний адміністратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачам через електронний кабінет та на адреси електронної пошти про існування програмно-апаратної помилки та про час, необхідний для її усунення, і відновлення порушених прав таких користувачів.
Про усунення програмно-апаратної помилки технічний адміністратор повідомляє користувача та держателя через електронний кабінет та на адресу електронної пошти.
Фінансове забезпечення із створення та ведення електронної системи
35. Фінансове забезпечення вжиття заходів до запровадження електронної системи здійснюється в межах бюджетних призначень головних розпорядників бюджетних коштів, установлених їм Законом про Державний бюджет України на відповідний рік або рішенням про місцевий бюджет на відповідний рік, міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Перелік інформації, доступ до якої забезпечується в загальному порядку
36. Портал електронної системи є складовою електронної системи, який забезпечує:
1) доступ користувачів до електронного кабінету;
2) доступ до Реєстру адміністрування ліцензій;
3) розміщення та використання всіма користувачами результатів таких сервісів без необхідності реєстрації та авторизації користувачів з можливістю завантаження та роздрукування результатів їх роботи:
сервіс перевірки інформації щодо виданих ліцензій;
сервіс доступу до інформації про результати здійснених заходів державного нагляду (контролю) та/або за наявності документів;
сервіс доступу до нормативно-правових актів (крім актів, що мають гриф обмеження доступу), дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів нагляду (контролю) у сфері ліцензування;
сервіс подання повідомлення про технічні, програмно-апаратні та методологічні помилки, виявлені в роботі електронної системи;
4) пошук інформації в електронній системі.
37. Портал електронної системи має офіційну адресу в Інтернеті - e-license.gov.ua.
38. Користування порталом електронної системи та доступ до інформації, що міститься в електронній системі, здійснюється на безоплатній основі.
Параметри пошуку інформації на порталі електронної системи
39. Пошук інформації на порталі електронної системи здійснюється за одним або декількома з таких параметрів:
1) щодо фізичної особи - підприємця:
прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
2) щодо юридичної особи:
повне або скорочене найменування юридичної особи;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ;
3) щодо ліцензії:
найменування виду господарської діяльності, на який видано ліцензію;
найменування органу ліцензування;