• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобовјязаних на період мобілізації та на воєнний час

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Критерії, Повідомлення, Звіт, Витяг, Довідка, Список, Форма типового документа, Порядок від 27.01.2023 № 76
Реквізити
 • Видавник: Кабінет Міністрів України
 • Тип: Постанова, Перелік, Критерії, Повідомлення, Звіт, Витяг, Довідка, Список, Форма типового документа, Порядок
 • Дата: 27.01.2023
 • Номер: 76
 • Статус: Документ діє
 • Посилання скопійовано
Реквізити
 • Видавник: Кабінет Міністрів України
 • Тип: Постанова, Перелік, Критерії, Повідомлення, Звіт, Витяг, Довідка, Список, Форма типового документа, Порядок
 • Дата: 27.01.2023
 • Номер: 76
 • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 січня 2023 р. № 76
Київ
Деякі питання реалізації положень Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час
( Із змінами і доповненнями, внесеними  постановами Кабінету Міністрів України  від 28 квітня 2023 року № 400, від 11 липня 2023 року № 743, від 16 січня 2024 року № 47, від 8 травня 2024 року № 520, від 14 травня 2024 року № 555 )
(Установлено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, надані військовозобов'язаним працівникам державних акціонерних товариств, що здійснюють діяльність у сфері залізничного транспорту, відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно з цією постановою, які не закінчилися на день прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 3 травня 2024 року № 492, продовжуються автоматично на один місяць)
(Установлено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов'язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно з цією постановою, які не закінчилися на день прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2024 року № 516, продовжуються автоматично на один місяць)
Відповідно до статті 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану;
Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
2. Установити, що:
відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов'язаним рішеннями Міністерства економіки до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані;
анулювання відстрочок, зазначених в абзаці другому цього пункту, здійснюється у випадках та порядку, що визначені пунктом 12 Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану, затвердженого цією постановою.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
 

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 29
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2023 р. № 76
ПОРЯДОК
бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану
( У тексті Порядку слова "Генеральний штаб Збройних Сил" в усіх відмінках замінено словом "Міноборони" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 2024 року № 520 )
1. Цей Порядок визначає механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов'язаних за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють:
в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень);
на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
2. Бронювання військовозобов'язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - список), погодженими Міноборони (військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, - за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).
Заброньованим військовозобов'язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації (далі - відстрочка).
У рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати:
строку проведення мобілізації - для військовозобов'язаних, зазначених в абзаці другому пункту 1 цього Порядку;
шість місяців - для військовозобов'язаних, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 1 цього Порядку.
3. Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідають за включення військовозобов'язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам здійснюється в установленому законодавством порядку.
Органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями під час формування списків можуть враховуватися критерії бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час згідно з додатком 6 до Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 р. № 45, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 12, а також переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 493.
4. Органи державної влади, інші державні органи подають на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки) списки за відповідними сферами управління, галузями національної економіки, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями.
Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.
Військовозобов'язані, які займають посади державної служби категорій "А" та "Б", керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступники, керівники самостійних структурних підрозділів таких органів та їх заступники, а також працівники патронатних служб підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню та займають посади в органах державної влади, інших державних органах, органах державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, крім військовозобов'язаних, зазначених в абзаці третьому цього пункту, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов'язаних зазначених органів на дату подання списку.
5. Органи місцевого самоврядування подають списки до відповідних місцевих органів виконавчої влади для подальшого погодження з Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки).
Списки подаються за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.
Військовозобов'язані, які займають посади першої - четвертої категорій посад в органах місцевого самоврядування, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню та займають посади в органах місцевого самоврядування, крім військовозобов'язаних, зазначених в абзаці третьому цього пункту, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов'язаних зазначених органів на дату подання списку.
( абзац четвертий пункту 5 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 11.07.2023 р. № 743 )
6. Підприємства, установи і організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), подають список до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення).
Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.
В обґрунтуванні зазначається:
дата прийняття і номер акта Кабінету Міністрів України, рішення центрального або місцевого органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування про встановлення (доведення) мобілізаційного завдання (замовлення) підприємству, установі і організації, дата і номер укладеного договору (контракту) на виконання підприємством, установою і організацією мобілізаційного завдання (замовлення);
інформація про відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Військовозобов'язані керівники зазначених підприємств, установ і організацій та їх заступники, а також працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.
До підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, не застосовується обмеження щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, зазначені в абзаці сьомому цього пункту.
Орган державної влади, інший державний орган, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення), проводить перевірку повноти заповнення списку, наявності наданого до нього обґрунтування, а також дотримання вимог щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, та у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання списку подає його на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
( абзац дев'ятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
7. Підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб військових формувань (крім Збройних Сил), утворених відповідно до законів України, подають список до центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво такими військовими формуваннями, і до СБУ, в інтересах яких вони здійснюють виробництво товарів, виконують роботи, надають послуги, або до Мінстратегпрому, або Мінцифри (підприємства, які надають електронні комунікаційні послуги та/або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їх інфраструктури).
( абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400, у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 08.05.2024 р. № 520, із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555 )
Підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, подають список до Міноборони.
( пункт 7 доповнено новим абзацом другим згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.2024 р. № 520, у зв'язку з цим абзаци другий - дев'ятий  вважати відповідно абзацами третім - десятим )
Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.
В обґрунтуванні зазначається інформація про:
виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, дату і номер укладеного державного контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Військовозобов'язані керівники зазначених підприємств, установ і організацій та їх заступники, а також працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, та підприємств, які надають електронні комунікаційні послуги та/або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їх інфраструктури, що визначені Мінцифри критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері цифровізації, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
( абзац сьомий пункту 7 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555 )
Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.
До підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, та підприємств, які надають електронні комунікаційні послуги та/або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їх інфраструктури, що визначені Мінцифри критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері цифровізації, не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, зазначені в абзаці восьмому цього пункту.
( абзац дев'ятий пункту 7 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555 )
Центральні органи виконавчої влади, що здійснюють керівництво утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями (крім Міноборони), СБУ або Мінстратегпром, або Мінцифри проводять перевірку повноти заповнення списку, наявності наданого до нього обґрунтування, а також дотримання вимог щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, та у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання списку подають його на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
( абзац десятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400, у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 08.05.2024 р. № 520, із змінами, внесеними згідно з постановою  Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555 )
8. Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової/військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані.
Спеціалізовані установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні, представництва донорських установ, виконавці проектів міжнародної технічної допомоги, представництва міжнародних організацій, міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до Секретаріату Кабінету Міністрів України або МЗС.
Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2.
В обґрунтуванні зазначається:
дата прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки), або обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення) про визначення підприємства, установи і організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або рішення МЗС чи Секретаріату Кабінету Міністрів України про затвердження переліку таких підприємств;
інформація про відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Військовозобов'язані керівники зазначених підприємств, установ і організацій та їх заступники, а також працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, виготовлення та/або постачання обладнання, надають послуги, проводять інші інженерно-технічні заходи, спрямовані на забезпечення безперебійного функціонування Об'єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України в особливий період, перелік яких затверджується Міненерго, підприємств, що обслуговують системи життєзабезпечення, та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт та/або розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, у тому числі когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових та газових генераторів, а також пов'язаних з ними мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, вузлів обліку, іншого пов'язаного обладнання в особливий період, перелік яких затверджується Мінінфраструктури, а також працівники зазначених в абзаці другому цього пункту підприємств, установ і організацій підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
( абзац сьомий пункту 8 у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555 )
Військовозобов'язані керівники, їх заступники та працівники, які задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин та працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які визначені Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
( пункт 8 доповнено новим абзацом восьмим згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2024 р. № 47, у зв'язку з цим абзаци восьмий - десятий  вважати відповідно абзацами дев'ятим - одинадцятим )
Військовозобов'язані технічні працівники, включені наказом керівника підприємства до складу аварійно-відновлювальних бригад підприємств, що забезпечують роботу електронних комунікаційних мереж у період знеструмлень та здійснюють роботи з аварійного відновлення мереж електронних комунікацій на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей, які визначені Мінцифри критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері цифровізації, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.
( пункт 8 доповнено новим абзацом дев'ятим згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555, у зв'язку з цим абзаци дев'ятий - одинадцятий  вважати відповідно абзацами десятим - дванадцятим )
Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку. У разі наявності обґрунтованої потреби кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, може перевищувати 50 відсотків кількості військовозобов'язаних підприємства, установи і організації на дату подання списку.
Технічні працівники, які підлягають бронюванню відповідно до абзацу дев'ятого цього пункту, не зараховуються до кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, визначеної в абзаці десятому цього пункту.
( пункт 8 доповнено новим абзацом одинадцятим згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2024 р. № 555, у зв'язку з цим абзаци одинадцятий і дванадцятий  вважати відповідно абзацами дванадцятим і тринадцятим )
До підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, виготовлення та/або постачання обладнання, надають послуги, проводять інші інженерно-технічні заходи, спрямовані на забезпечення безперебійного функціонування Об'єднаної енергетичної системи та газотранспортної системи України в особливий період, перелік яких затверджується Міненерго, підприємств, що обслуговують системи життєзабезпечення та їх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт та/або розміщення газопоршневих та газотурбінних установок, у тому числі когенераційних, блочно-модульних котелень, дизельних/бензинових та газових генераторів, а також пов'язаних з ними мереж електро-, тепло-, газо-, водопостачання, вузлів обліку, іншого пов'язаного обладнання в особливий період, перелік яких затверджується Мінінфраструктури, та до підприємств, установ і організацій, які визначені Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу та які задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, а також до зазначених в абзаці другому цього пункту підприємств, установ і організацій не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, зазначені в абзаці десятому цього пункту.
( абзац дванадцятий пункту 8 у редакції постанов  Кабінету Міністрів України від 16.01.2024 р. № 47, від 14.05.2024 р. № 555 )
Центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або обласна, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, або обласна, Київська та Севастопольська міські військові/військово-цивільні адміністрації (у разі їх утворення), МЗС, Секретаріат Кабінету Міністрів України проводять перевірку повноти заповнення списку, наявності наданого до нього обґрунтування, дотримання вимог щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, та подають його у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання списку на погодження Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
( абзац тринадцятий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
9. З метою погодження списки, подані відповідно до пунктів 4 - 8 цього Порядку, розглядаються щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) у строк не більше ніж 10 робочих днів з дня їх отримання.
Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) подає погоджені відповідно до абзацу першого цього пункту списки до Мінекономіки.
( пункт 9 у редакції постанови Кабінету  Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
10. За результатами перевірки списків, поданих відповідно до пункту 9 цього Порядку, щодо повноти їх заповнення, наявності обґрунтувань та погодження Міноборони (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов'язаних.
( абзац перший пункту 10 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
Зазначення в рішенні Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного неправильної інформації про його прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність (профіль), найменування (повне та скорочене) та місцезназходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік.
11. З метою оформлення військовозобов'язаним відстрочок Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов'язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Міноборони (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
Міноборони (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) у триденний строк доводить зазначене рішення до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки).
Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов'язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3.
Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов'язаному відстрочки.
Витяг видається військовозобов'язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п'ятиденний строк з дня видачі витягу військовозобов'язаному надсилають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіональних органів СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), повідомлення про бронювання військовозобов'язаного за формою згідно з додатком 5 для зарахування його на спеціальний військовий облік.
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку (відповідний підрозділ Центрального управління та/або регіональний орган СБУ, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки), на підставі рішення про бронювання військовозобов'язаних зараховує у строк не більше ніж п'ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік.
( абзац сьомий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
12. Надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:
1) закінчення строку її дії;
2) завершення підприємством, установою, організацією виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;
3) завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
4) позбавлення підприємства, установи і організації статусу критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період органом, який прийняв рішення про визначення таких підприємств, установ і організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
5) ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації;
6) звільнення військовозобов'язаного з органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації.
У випадках, зазначених у підпунктах 2 - 6 цього пункту, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації. Відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п'ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов'язаного витяг, виданий відповідно до пункту 11 цього Порядку, та надсилають його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку (додаток 4).
13. Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації щокварталу складають звіт про чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані згідно з цим Порядком, станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом (далі - звіт).
14. До звіту включаються зведені показники за органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями та за підпорядкованими їм структурними підрозділами і філіями незалежно від їх місцезнаходження.
15. Звіт подається:
1) до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом (додаток 6):
органу державної влади, іншому державному органу, органу місцевого самоврядування - підприємствами, установами і організаціями, які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) в особливий період;
центральним органам виконавчої влади, що здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ або Мінстратегпрому - підприємствами, установами і організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
( абзац третій підпункту 1 пункту 15 із змінами, внесеними згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 р. № 400 )
центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, відповідній обласній, Київській та Севастопольській міській держадміністрації або відповідній обласній, Київській та Севастопольській міській військовій/військово-цивільній адміністрації (у разі її утворення), Секретаріату Кабінету Міністрів України - підприємствами, установами і організаціями, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
2) до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом (додаток 6), обласній, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям або обласній, Київській та Севастопольській міським військовим/військово-цивільним адміністраціям (у разі їх утворення) - місцевими органами виконавчої влади нижчого рівня, органами місцевого самоврядування;
3) до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, Мінекономіки - органами державної влади, іншими державними органами (за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки (додаток 7), обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями або обласними, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) (за відповідною адміністративно-територіальною одиницею) (додаток 8).
 
Додаток 1
до Порядку
СПИСОК
військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час
_____________________________________________________________________________________
(найменування органу державної влади, іншого державного органу, органу
місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
Порядковий номер Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) Рік народження Найменування посади Військове звання, номер військово-облікової спеціальності (профіль) Найменування (повне та скорочене) та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) Найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки) (за місцем розташування органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації) Найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки) (за місцем перебування військовозобов'язаного на військовому обліку)
____________________________________
(найменування посади керівника органу державної влади,
іншого державного органу, органу місцевого самоврядування,
підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
______________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище
М. П.
___ ____________ 20__ р.
 
Додаток 2
до Порядку
ДОВІДКА
про кількість військовозобов'язаних, які працюють в
_____________________________________________________________________________________
(найменування (повне та скорочене) органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
станом на ___ ____________ 20__ р.
Місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації
_____________________________________________________________________________________
Код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації _______________________________
Чисельність працюючих Кількість військовозобов'язаних Співвідношення кількості заброньованих військовозобов'язаних і тих, які пропонуються до бронювання, до кількості військовозобов'язаних, відсотків
усього у тому числі
заброньовані пропонуються до бронювання
М. П.
______________________________________
(найменування посади керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
 
Додаток 3
до Порядку
ВИТЯГ
з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного
Військовозобов'язаному ________________________________________________________________
                                                                                           (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності)
рік народження ____________ номер військово-облікової спеціальності (профіль) ________________ військове звання ____________, що працює _______________________________________________
                                                                                               (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності),
_____________________________________________________________________________________
органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
на посаді (за професією) ________________________________________________________________
відповідно до наказу Мінекономіки ______________________________________________________
                                                                                                                          (номер та дата наказу)
надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на ___ місяців до ____________
М. П.
(за наявності)
______________________________________
(найменування посади керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
 
Додаток 4
до Порядку
ВІДОМІСТЬ
видачі бланків спеціального військового обліку
Порядковий номер Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, якій видано витяг з наказу про бронювання Дата та номер наказу, строк дії Дата видачі, підпис Дата вилучення у військовозобов'язаного витягу з наказу про бронювання Дата та номер документа, за яким витяг з наказу про бронювання надіслано до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки) Підпис особи, відповідальної за ведення військового обліку
______________________________________________
(найменування посади відповідального за ведення військового
обліку органу державної влади, іншого державного органу,
органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
______________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище
 
Додаток 5
до Порядку
ПОВІДОМЛЕННЯ
про бронювання військовозобов'язаного
Військовозобов'язаному ________________________________________________________________
                                                                                             (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності)
рік народження ____________ номер військово-облікової спеціальності (профіль) ________________ військове звання ____________, що працює _______________________________________________
                                                                                                 (найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності)
_____________________________________________________________________________________
органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
на посаді (за професією) ________________________________________________________________
відповідно до наказу Мінекономіки _______________________________________________________
                                                                                                                          (номер та дата наказу)
надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на ___ місяців до ____________
М. П.
______________________________________
(найменування посади керівника органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
 
Додаток 6
до Порядку
  Гриф обмеження доступу
(зазначається після заповнення)
ЗВІТ
про чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані
станом на ___ ____________ 20__ р.
_____________________________________________________________________________________
(найменування місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації)
Професійна назва робіт Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані
Керівники  
Професіонали та фахівці  
Технічні службовці  
Інші  
Усього  
_____________________________________
(найменування посади керівника місцевого органу
виконавчої влади, органу місцевого самоврядування,
підприємства, установи, організації)
____________
(підпис)
________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
Примітки. 1. У графі "Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані" зазначається чисельність військовозобов'язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного.
2. У таблиці не зазначається чисельність військовозобов'язаних, заброньованих відповідно до переліків посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 493.
3. Під час заповнення графи "Професійна назва робіт" зазначаються назви робіт, які наведені в Національному класифікаторі України "Класифікатор професій".
 
Додаток 7
до Порядку
  Гриф обмеження доступу
(зазначається після заповнення)
ЗВІТ
про чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані станом
на ___ ____________ 20__ р.
_____________________________________________________________________________________
(найменування органу державної влади, іншого державного органу)
Найменування Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані
Усього за органом державної влади, іншим державним органом  
у тому числі:  
центральний апарат (апарат управління)  
територіальні органи (за наявності)  
підприємства, установи і організації, що належать до сфери управління або залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) (за наявності)  
підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань (за наявності)  
підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (за наявності)  
Професійна назва робіт Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані
Керівники  
Професіонали та фахівці  
Технічні службовці  
Інші  
Усього  
______________________________________________________________
(найменування посади керівника органу державної влади, іншого державного органу)
____________
(підпис)
_________________________________
(ініціали (ініціал власного імені) та прізвище)
Примітки. 1. Таблиці заповнюються органами державної влади, іншими державними органами за списком військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, щодо яких видано накази Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаних (продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації).
2. У графі "Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані" зазначається загальна чисельність військовозобов'язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного.
3. У таблицях не зазначається чисельність військовозобов'язаних, заброньованих відповідно до переліків посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 493.
4. Під час заповнення графи "Професійна назва робіт" зазначаються назви робіт, які наведені в Національному класифікаторі України "Класифікатор професій".
 
Додаток 8
до Порядку
  Гриф обмеження доступу
(зазначається після заповнення)
ЗВІТ
про чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані станом
на ___ ____________ 20__ р.
_____________________________________________________________________________________
(найменування місцевого органу виконавчої влади)
Найменування Чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані
Усього за місцевим органом виконавчої влади  
у тому числі:  
центральний апарат (апарат управління, структурні підрозділи) обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій чи обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення)  
за галузевим напрямом, видами економічної діяльності:  
агропромислове виробництво  
паливно-енергетичний комплекс (атомна, нафтова, газова, нафтопереробна, вугільна, енергетична промисловість)  
оборонно-промисловий комплекс  
охорона здоров'я, виробництво лікарських засобів  
освіта і наука  
торгівля (оптова, роздрібна)  
транспортні перевезення, логістика  
житлово-комунальне господарство  
інформаційні та телекомунікаційні послуги, послуги із захисту інформації  
інші галузі промисловості (металургійна, деревообробна, космічна, авіаційна, хімічна, легка, харчова промисловість, будівництво і архітектура, машинобудування, приладобудування тощо)  
інші галузі національної економіки, види економічної діяльності  
Усього за органом місцевого самоврядування