• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання щодо договорів керованого доступу та зупинення дії абзацу першого пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Форма, Форма типового документа, Договір, Заява, Порядок від 27.01.2021 № 61
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Форма, Форма типового документа, Договір, Заява, Порядок
  • Дата: 27.01.2021
  • Номер: 61
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 січня 2021 р. № 61
Київ
Деякі питання щодо договорів керованого доступу та зупинення дії абзацу першого пункту 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 854 від 28.07.2021 № 816 від 22.07.2022 № 1275 від 08.11.2024 № 439 від 04.04.2025 № 1704 від 17.12.2025 )
Відповідно до статті 79-1 Основ законодавства України про охорону здоров’я Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення переговорів щодо договорів керованого доступу;
Порядок укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу;
типову форму договору керованого доступу;
Порядок взаємодії Міністерства охорони здоров’я та особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Установити, що процедура договорів керованого доступу запроваджується з 15 лютого 2021 року.
4. Зупинити до 31 грудня 2021 р. дію абзацу першого пункту 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 "Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2017 р., № 28, ст. 815; 2020 р., № 10, ст. 373; 2021 р., № 2, ст. 94) в частині проведення державної оцінки медичних технологій.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 61
ПОРЯДОК
проведення переговорів щодо договорів керованого доступу
1. Цей Порядок визначає правові і організаційні засади, процедуру та умови проведення переговорів (далі - переговори) щодо договорів керованого доступу.
2. Терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України "Про лікарські засоби", Порядку укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61.
Термін "уповноважений орган з державної оцінки медичних технологій" вживається у значенні, наведеному в Порядку проведення державної оцінки медичних технологій, затвердженому Кабінетом Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1300 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 2, ст. 94).
3. Переговори проводяться з дотриманням принципів, визначених Порядком укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, переговорною групою з питань договорів керованого доступу (далі - переговорна група).
4. Переговорні групи утворюються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.
Особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, визначає переговорну групу, що буде проводити відповідні переговори, у наказі, який є підставою для початку підготовки проведення переговорів.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
5. До складу переговорної групи входять голова, заступник (заступники) голови, члени переговорної групи. Персональний склад відповідної переговорної групи затверджується особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, за погодженням МОЗ.
До складу переговорної групи входять посадові особи МОЗ.
До складу переговорної групи не можуть входити представники осіб, які є або потенційно можуть бути іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу.
( Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
6. Переговорна група проводить переговори із заявником (уповноваженим представником) у строк, встановлений в Порядку укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу.
Першочергово проводяться переговори із заявниками (уповноваженими представниками), які під час надання згоди на проведення переговорів (або під час проведення переговорів) повідомили про готовність встановити ціну на лікарський засіб, яка буде забезпечувати показник ефективності витрат на рівні менше 1 валового внутрішнього продукту або 1-3 валового внутрішнього продукту на душу населення відповідно до висновку уповноваженого органу.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1275 від 08.11.2024 )( Пункт 7 виключено на підставі Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
8. З метою забезпечення конфіденційності та захисту інформації під час організації, підготовки та/або проведення переговорів члени переговорної групи, інші залучені експерти та фахівці підписують зобов’язання щодо нерозголошення такої інформації за формою, наведеною в додатку 1.
9. Перед залученням до роботи переговорної групи всі особи зобов’язані заповнити та подати заяву про відсутність реального та/або потенційного конфлікту інтересів (далі - заява) за формою, наведеною в додатку 2.
Заяви подаються керівнику особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та за запитом - до МОЗ.
( Абзац другий пункту 9 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
У разі встановлення наявності реального та/або потенційного конфлікту інтересів така особа не може бути залучена до роботи переговорної групи.
10. Засідання переговорної групи очолює голова, а в разі його відсутності - заступник голови або інший член переговорної групи за дорученням голови.
11. Рішення переговорної групи фіксуються у протоколі, який підписується головою та секретарем.
Член переговорної групи, який не підтримує рішення, може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
12. З метою підготовки переговорів уповноважені представники переговорної групи можуть проводити консультації, наради та зустрічі з відповідними представниками МОЗ, інших органів державної влади, підприємств, установ та організацій.
Уповноважений орган з державної оцінки медичних технологій надає за зверненням переговорної групи відповідні консультації та/або роз’яснення щодо предмета переговорів відповідно до своєї компетенції.
Усі питання, що обговорюються в межах таких консультацій, нарад та зустрічей, та прийняті рішення фіксуються у протоколах, які підписуються уповноваженими представниками сторін.
13. Члени переговорної групи можуть проводити консультації та обмін інформацією із заявником (уповноваженим представником) з метою підготовки переговорів, в тому числі з використанням Інтернету, засобів телезв’язку, електронного зв’язку (електронне листування) та в режимі відеоконференції за взаємною згодою. Результати консультацій та інформація, отримана під час обміну із заявником (уповноваженим представником), зберігаються за наявності технічної можливості.
У разі коли домовленості щодо укладення договору керованого доступу не були досягнуті, повторне проведення переговорів можливе за рішенням робочої групи з договорів керованого доступу.
( Пункт 13 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1275 від 08.11.2024 )( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 816 від 22.07.2022 )
14. Переговори проводяться на території України, за місцезнаходженням особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, або в режимі відеоконференції (за згодою сторін) в призначений день та час. Приміщення для переговорів повинно забезпечувати умови, що запобігають розголошенню інформації, одержаної конфіденційно учасниками переговорів.
( Абзац перший пункту 14 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
У разі коли заявник (уповноважений представник) не може з’явитися для проведення переговорів, переговори за згодою сторін можуть проводитися в режимі відеоконференції.
15. Переговори ведуться мовою, яка визначається за домовленістю та є найбільш прийнятною для учасників переговорів. Учасники переговорів мають право користуватися допомогою перекладача.
16. Доступ до інформації, отриманої під час проведення переговорів, може бути обмежено відповідно до положень статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
17. У разі досягнення домовленості щодо виду та умов договору керованого доступу сторони укладають договір керованого доступу протягом строку, встановленого в Порядку укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу.
( Пункт 17 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
18. Протоколи переговорів, під час яких було узгоджено вид та всі умови договору керованого доступу і досягнуто згоди про доцільність укладення договору керованого доступу, підписуються всіма учасниками переговорів.
( Пункт 18 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
19. Секретар переговорної групи забезпечує зберігання протоколів щодо підготовки та проведення переговорів у архівному приміщенні особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, не менш як п’ять років з дати їх створення. Протоколи переговорів, під час яких було узгоджено вид та всі умови договору керованого доступу і досягнуто згоди про укладення договору керованого доступу, зберігаються протягом всього строку дії договору керованого доступу та додатково п’ять років після завершення його дії (припинення).
( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1275 від 08.11.2024 )
Додаток 1
до Порядку проведення переговорів щодо
договорів керованого доступу
ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
про нерозголошення інформації, яка стала відомою внаслідок участі у роботі переговорної групи
Додаток 2
до Порядку проведення переговорів щодо
договорів керованого доступу
ЗАЯВА
про відсутність реального та/або потенційного конфлікту інтересів
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 61
ПОРЯДОК
укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу
1. Цей Порядок визначає процедуру укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, а також види таких договорів.
Положення цього Порядку застосовуються до укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я та/або місцевих бюджетів, та/або коштів суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім коштів на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення).
( Абзац другий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
договір керованого доступу - договір, що передбачає умови постачання оригінального (інноваційного) лікарського засобу, зокрема оригінального біологічного лікарського засобу чи медичного імунобіологічного препарату (далі - лікарський засіб), за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я та/або місцевих бюджетів, та/або за кошти суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім коштів на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення), з метою забезпечення доступності такого лікарського засобу для пацієнтів;
договір з іншим замовником - договір, укладений між особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та іншим замовником, який визначає умови фінансування та постачання іншому замовнику лікарського засобу, що підлягає закупівлі за договором керованого доступу;
закупівля - придбання замовником лікарського засобу на підставі та на умовах договору керованого доступу, зокрема із залученням особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;
замовник - особа, яка здійснює закупівлю лікарських засобів, що фінансується за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я та/або місцевих бюджетів, та/або за кошти суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та є стороною договору керованого доступу;
заявник - особа, яка є власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб, зареєстрований в Україні, або аналога такого документа на лікарський засіб, який зареєстрований компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, лікарський засіб, що за централізованою процедурою зареєстрований компетентним органом Європейського Союзу та застосовується на території таких держав чи держав - членів Європейського Союзу (далі - власник реєстраційного посвідчення), та/або її уповноважений представник;
моніторинг договору керованого доступу - збір і аналіз пов’язаної з виконанням договору керованого доступу інформації на умовах та стосовно об’єктів (показників), визначених сторонами договору керованого доступу, з метою відстеження результатів виконання договору керованого доступу;
переговорна група з питань договорів керованого доступу (далі - переговорна група) - група, утворена відповідно до Порядку проведення переговорів щодо договорів керованого доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61, для підготовки та проведення переговорів із заявником з метою укладення за результатами таких переговорів договору керованого доступу;
переговори щодо договорів керованого доступу (далі - переговори) - процес, який включає підготовку та проведення переговорів між переговорною групою та заявником, зокрема підготовку переговорною групою необхідних документів, взаємодію між переговорною групою та заявником для спільного обговорення, досягнення домовленостей та вирішення питань, пов’язаних з договором керованого доступу;
постачальник - заявник, який є юридичною особою, з якою замовник уклав договір керованого доступу, або юридична особа, яка не афілійована з власником реєстраційного посвідчення, уповноважена заявником на укладення договору керованого доступу на умовах, визначених заявником (за результатами переговорів, проведених між замовником та заявником), з якою замовник уклав договір керованого доступу;
постачання лікарського засобу (далі - постачання) - постачання лікарського засобу за результатами закупівлі за договором керованого доступу;
предмет закупівлі за договорами керованого доступу - лікарський засіб, що закуповується за процедурою договору керованого доступу у визначеному законодавством порядку;
процедура договору керованого доступу - процедура укладення договору керованого доступу, що здійснюється відповідно до цього Порядку та за результатами якої може бути здійснена закупівля лікарських засобів за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я та/або місцевих бюджетів, та/або за кошти суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім коштів на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення);
робоча група МОЗ з питань супроводу процедури договорів керованого доступу (далі - робоча група з договорів керованого доступу) - консультативно-дорадчий орган МОЗ, який утворюється з метою подання МОЗ пропозицій під час прийняття рішень з питань, пов’язаних з укладенням договору керованого доступу, виконання інших завдань, визначених у положенні про таку групу;
уповноважений представник власника реєстраційного посвідчення (далі - уповноважений представник) - уповноважена діяти від імені власника реєстраційного посвідчення з питань, пов’язаних з процедурою договорів керованого доступу, фізична особа або юридична особа, яка афілійована з власником реєстраційного посвідчення (юридична особа, яка здійснює контроль над власником реєстраційного посвідчення або контролюється таким власником, або перебуває з ним під спільним контролем, при цьому під "контролем" розуміється володіння, прямо або опосередковано, більш як 50 відсотків акцій (часток) з правом голосу).
Термін "уповноважений орган з державної оцінки медичних технологій" вживається у значенні, наведеному в Порядку проведення державної оцінки медичних технологій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1300 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 2, ст. 94).
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України "Про лікарські засоби".
( Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
3. Процедура договорів керованого доступу проводиться за такими основними принципами:
1) прозорість на всіх етапах;
2) недискримінація постачальників та рівне ставлення до них;
3) запобігання корупційним діям і зловживанням;
4) забезпечення конфіденційності та захисту інформації під час організації, підготовки та/або проведення переговорів, укладення та/або виконання договорів керованого доступу відповідно до законодавства.
4. Процедура договорів керованого доступу застосовується до лікарського засобу, включеного до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 "Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2018 р., № 4, ст. 157), та/або переліків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 216 "Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1303), якщо за результатами державної оцінки медичних технологій лікарського засобу встановлено невизначеність даних про його доведену ефективність, безпеку, вплив на зміни в якості життя пацієнтів на території України, економічну доцільність (зокрема з метою забезпечення конфіденційності інформації щодо цінової пропозиції, заявленої заявником, якщо встановлено, що витрати є ефективними відповідно до рекомендованої шкали граничних значень інкрементального показника ефективності витрат та/або призводять до заощаджень) та/або вплив на бюджет, а також надано висновок уповноваженого органу з державної оцінки медичних технологій (далі - уповноважений орган), що містить інформацію про доцільність застосування процедури договорів керованого доступу до оцінюваного лікарського засобу.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 816 від 22.07.2022, № 1275 від 08.11.2024 )
5. Замовником, який здійснює закупівлю лікарських засобів на підставі та на умовах договорів керованого доступу, що фінансуються за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я та/або місцевих бюджетів, та/або за кошти суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, виступає МОЗ або особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, яка набуває всіх прав та обов’язків замовника за договором керованого доступу на підставі відповідного рішення та/або доручення МОЗ.
( Абзац перший пункту 5 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
Сторонами договору керованого доступу є замовник та постачальник.
6. До початку процедури договорів керованого доступу заявник подає необхідні документи уповноваженому органу для проведення державної оцінки медичних технологій щодо відповідного лікарського засобу в порядку, визначеному законодавством.
Державна оцінка медичних технологій за скороченою процедурою, що проводиться за зверненням МОЗ, може застосовуватися до процедур договорів керованого доступу лише з підстав продовження дії (пролонгації) договору керованого доступу або щодо лікарських засобів, які станом на 1 липня 2022 р. були включені до переліків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 216 "Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1303).
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
7. Процедура договору керованого доступу щодо відповідного лікарського засобу включає такі основні етапи, які застосовуються в кожному конкретному випадку залежно від джерел фінансування закупівлі, у такій послідовності:
1) надання уповноваженим органом висновку, що містить інформацію про доцільність застосування процедури договору керованого доступу до лікарського засобу, стосовно якого проведено державну оцінку медичних технологій;
2) підготовка робочою групою з договорів керованого доступу пропозицій щодо застосування процедури договору керованого доступу та подання їх МОЗ;
3) надання МОЗ доручення переговорній групі про проведення переговорів щодо договорів керованого доступу;
4) звернення переговорної групи до заявника з пропозицією щодо проведення переговорів з метою укладення договору керованого доступу;
5) надання заявником згоди на проведення переговорів.
Відсутність згоди заявника протягом 30 календарних днів з дня звернення до нього переговорної групи вважається його відмовою від пропозиції щодо проведення переговорів з метою укладення договору керованого доступу;
6) визначення особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, потенційних обсягів потреб та/або обсягів фінансування від інших замовників (у разі, коли передбачається укладення договору керованого доступу з можливим залученням фінансування від інших замовників);
7) проведення переговорною групою переговорів із заявником щодо умов договору керованого доступу;
8) звернення особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, за результатами проведення переговорною групою переговорів із заявником до інших замовників з метою уточнення намірів інших замовників щодо їх участі у фінансуванні закупівлі з урахуванням домовленостей, попередньо досягнутих із заявником (у разі, коли передбачається укладення договору керованого доступу з можливим залученням фінансування від інших замовників).
У разі неможливості задоволення у повному обсязі потреби іншого замовника за результатами проведених переговорів особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, отримує від такого замовника підтвердження щодо використання його коштів для часткового (неповного) задоволення потреби у закупівлі або повідомлення про відмову.
У разі зміни обсягів предмета закупівлі або інших суттєвих умов закупівлі переговори із заявником щодо умов договору керованого доступу можуть бути продовжені;
9) укладення договору керованого доступу в разі досягнення згоди щодо його умов за результатами переговорів після надання МОЗ відповідного доручення особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, щодо укладення такого договору.
Укладення договору з іншим замовником здійснюється відповідно до Порядку взаємодії Міністерства охорони здоров’я та особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61 - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2025 р. № 1704 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61".
( Пункт 7 в редакції Постанов КМ № 816 від 22.07.2022, № 1704 від 17.12.2025 )
7-1. У разі коли інший замовник за власною ініціативою або пропозицією особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, має намір взяти участь у фінансуванні закупівлі додаткового обсягу предмета закупівлі за укладеним договором керованого доступу:
1) інший замовник надсилає особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, звернення про намір взяти участь у фінансуванні закупівлі додаткового обсягу предмета закупівлі за укладеним договором керованого доступу із зазначенням відповідного обсягу потреби;
2) особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я:
перевіряє можливість постачання додаткового обсягу предмета закупівлі в межах укладеного договору керованого доступу, зокрема узгоджує умови постачання із постачальником шляхом проведення переговорів;
визначає умови постачання, зокрема вартість додаткового обсягу предмета закупівлі, яка визначається на підставі домовленостей, досягнутих за результатами переговорів із постачальником;
погоджує вартість додаткового обсягу предмета закупівлі та інших умов постачання з іншим замовником шляхом укладення відповідного договору згідно з Порядком взаємодії Міністерства охорони здоров’я та особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61 - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2025 р. № 1704 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61";
3) особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та постачальник укладають додаткову угоду до укладеного договору керованого доступу щодо постачання додаткового обсягу предмета закупівлі.
Постачання додаткового обсягу предмета закупівлі за укладеним договором керованого доступу здійснюється відповідно до умов договору керованого доступу та додаткової угоди, укладеної між особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та постачальником, яка є невід’ємною частиною такого договору.
( Порядок доповнено пунктом 7-1 згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
8. Робоча група з договорів керованого доступу провадить свою діяльність на підставі положення про робочу групу з договорів керованого доступу, що затверджується МОЗ. До участі в роботі робочої групи залучаються за згодою представники органів державної влади, підприємств, установ та організацій.
Пропозиції, схвалені та надані робочою групою з договору керованого доступу МОЗ, можуть бути реалізовані шляхом ухвалення МОЗ рішення з питань, пов’язаних із договорами керованого доступу.
9. Особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, утворює переговорні групи та визначає їх персональний склад.
( Пункт 9 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
10. Будь-яка особа, яка входить до складу робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи, та/або залучається до їх діяльності, не повинна мати потенційного чи реального конфлікту інтересів, визначеного відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у членів робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи, та/або особи, що залучається до їх діяльності та неможливості через це брати участь у її роботі, вони зобов’язані письмово повідомити про це голові робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи. У разі ненадання зазначеної інформації відповідні особи несуть відповідальність згідно із законом.
Про конфлікт інтересів членів робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи, голови або інших осіб, що залучаються до їх діяльності, може заявити будь-який учасник засідання. Заява про конфлікт інтересів члена робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи, голови або інших учасників, що залучаються до їх діяльності, вноситься до протоколу засідання робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи.
У разі неподання інформації про існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи, - таке рішення підлягає перегляду.
До складу робочої групи з договорів керованого доступу та/або переговорної групи не можуть входити представники осіб, які є або потенційно можуть бути іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу.
( Пункт 10 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
11. Переговорна група під час підготовки та проведення переговорів використовує інформацію та рекомендації, надані у висновку уповноваженого органу з державної оцінки медичних технологій, іншу інформацію, що надається МОЗ, зокрема щодо бюджетних програм, відповідно до яких здійснюється фінансування закупівель, інформацію, надану іншими замовниками, а також іншу інформацію, необхідну для досягнення економічно вигідних умов договору керованого доступу.
( Абзац перший пункту 11 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
Будь-яка інформація, що прямо чи опосередковано стосується предмета переговорів (крім інформації стосовно договору керованого доступу, що оприлюднюється відповідно до закону та/або цього Порядку), є інформацією з обмеженим доступом.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 1275 від 08.11.2024 )
12. Переговори проводяться переговорною групою відповідно до Порядку проведення переговорів щодо договорів керованого доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61.
Предметом переговорів є умови договору керованого доступу щодо відповідного лікарського засобу, який планується до закупівлі на підставі договору керованого доступу, з урахуванням доручення МОЗ.
Підставою для проведення переговорів переговорною групою є наданий уповноваженим органом висновок, що містить інформацію про доцільність застосування процедури договору керованого доступу до лікарського засобу та доручення МОЗ.
( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1275 від 08.11.2024 )
Підставою для проведення додаткових переговорів щодо закупівлі додаткового обсягу предмета закупівлі за укладеним договором керованого доступу є намір замовника здійснити таку закупівлю та/або іншого замовника взяти участь у фінансуванні такої закупівлі.
( Пункт 12 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
13. Після проведення переговорів, за результатами яких досягнуто домовленості сторонами переговорів, переговорна група подає МОЗ проект договору керованого доступу або звіт про результати переговорів, за якими домовленостей не досягнуто, для прийняття рішення про доцільність укладення договору керованого доступу.
( Пункт 13 в редакції Постанов КМ № 816 від 22.07.2022, № 1275 від 08.11.2024 )
14. Договір керованого доступу укладається у письмовій формі відповідно до положень законодавства, зокрема Цивільного кодексу України, цього Порядку та типової форми договору керованого доступу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61.
( Абзац перший пункту 14 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
Договір керованого доступу може містити елементи різних договорів (змішаний договір), умови яких визначаються відповідно до законодавства України.
За результатами переговорів щодо кожного лікарського засобу укладається окремий договір керованого доступу.
( Абзац третій пункту 14 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
Якщо договір керованого доступу укладається з іноземним постачальником, місцем укладення договору керованого доступу є Україна, а права та обов’язки сторін договору керованого доступу визначаються матеріальним та процесуальним правом України.
Повноваження постачальника на укладення договору керованого доступу можуть підтверджуватися дорученням (довіреністю), статутними документами, відповідним договором та/або іншими документами, що не суперечить законодавству України.
15. Договори керованого доступу поділяються на такі види:
1) фінансові договори керованого доступу - договори керованого доступу, спрямовані на забезпечення доступності лікарських засобів для пацієнтів переважно через фінансові показники (знижка до ціни, ціна - кількість лікарського засобу, безкоштовна поставка лікарських засобів на початковому етапі лікування, обмеження кількості та/або витрат тощо);
2) договори керованого доступу, засновані на результаті, - договори керованого доступу, спрямовані на забезпечення доступності лікарських засобів для пацієнтів переважно через показники ефективності лікування за результатами моніторингу (фінансування договору керованого доступу після одержаного результату/накопичення доказів про ефективність лікарського засобу тощо);
3) комбіновані договори керованого доступу - договори керованого доступу, які містять елементи фінансових договорів керованого доступу та договорів керованого доступу, заснованих на результаті.
Умови щодо ціни, оплати, поставки предмета закупівлі та моніторингу договору керованого доступу визначаються сторонами з урахуванням виду договору керованого доступу, який укладається.
16. Договори керованого доступу, засновані на результаті, та комбіновані договори керованого доступу обов’язково містять умови моніторингу договору керованого доступу.
( Абзац перший пункту 16 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
В умовах моніторингу договору керованого доступу визначаються положення щодо об’єкта (об’єктів) моніторингу, способу (способів) моніторингу, тривалості та періодичності моніторингу, відповідальної (відповідальних) особи (осіб) за проведення моніторингу, умов (критеріїв) для зміни та/або дострокового розірвання договору керованого доступу за результатами моніторингу тощо.
Залежно від виду договору керованого доступу та його змісту об’єктом (об’єктами) моніторингу договору керованого доступу можуть бути показники стосовно кількості пацієнтів, будь-які показники стосовно предмета закупівлі (ціна за одиницю, кількість, вартість, статистичні та/або фінансові дані, показники ефективності/результативності тощо), інші об’єкти моніторингу, визначені сторонами договору керованого доступу.
Уповноважений орган за зверненням МОЗ та/або сторони (сторін) договору керованого доступу залучається до оцінки результатів моніторингу договору керованого доступу відповідно до своїх повноважень.
Договір керованого доступу може містити умови про одержання замовником від постачальника компенсації (відшкодування витрат), її вид, розмір та порядок проведення.
17. До умов, які повинні бути передбачені в договорі керованого доступу, належать:
1) назва, номер договору керованого доступу, дата та місце його укладення;
2) найменування сторін договору керованого доступу;
3) предмет закупівлі: міжнародна непатентована назва (за наявності), торговельна назва, форма випуску, дозування та показання до застосування лікарського засобу, що закуповуватиметься на підставі договору керованого доступу;
4) вимоги до якості та строку придатності предмета закупівлі;
5) кількість предмета закупівлі з урахуванням обсягу фінансування видатків видатків протягом усього запланованого строку дії договору керованого доступу;
( Підпункт 5 пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
6) умови поставки предмета закупівлі відповідно до правил "Інкотермс", графік поставки та пункти призначення поставки;
7) умови щодо ціни за одиницю предмета закупівлі, за якою постачальник зобов’язується постачати лікарські засоби протягом визначеного договором керованого доступу строку; загальна ціна предмета закупівлі за договором керованого доступу на дату його укладення; валюта визначення грошових зобов’язань за договором керованого доступу;
8) джерела фінансування придбання лікарських засобів, що є предметом закупівлі за договором керованого доступу, у тому числі обсяг фінансування видатків протягом усього запланованого строку дії договору керованого доступу, бюджетні програми, за якими здійснюватиметься закупівля, та код економічної класифікації видатків бюджету тощо;
( Підпункт 8 пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
9) умови щодо оплати за договором керованого доступу, валюта здійснення оплат за договором керованого доступу;
10) умови приймання-передачі лікарських засобів, поставлених за договором керованого доступу;
11) відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору керованого доступу, санкції та рекламації;
12) порядок урегулювання спорів;
13) випадки та порядок зміни договору керованого доступу;
14) порядок та підстави припинення договору керованого доступу;
15) строк дії договору керованого доступу;
16) інформація, що стосується договору керованого доступу (крім інформації стосовно договору керованого доступу, що оприлюднюється відповідно до закону та/або цього Порядку), визначається інформацією з обмеженим доступом відповідно до положень статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації";
17) посилання на дату і номер розпорядчого документа, яким затверджено номенклатуру та/або інший відповідний перелік лікарських засобів для закупівлі, до яких включено предмет закупівлі за договором керованого доступу;
( Підпункт 17 пункту 17 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
18) місцезнаходження, поштові та платіжні реквізити сторін договору керованого доступу;
19) додаткові умови та зобов’язання за домовленістю сторін договору керованого доступу та/або на виконання вимог законодавства.
18. Посадові особи, які беруть участь у переговорах щодо укладення договору керованого доступу, супроводі договору керованого доступу, укладають, виконують договір керованого доступу та/або здійснюють контроль чи моніторинг договору керованого доступу, а також посадові особи інших замовників, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу, несуть відповідальність за незаконне збирання, отримання, використання та/або розголошення інформації з обмеженим доступом, що міститься в договорі керованого доступу та/або стала їм відома у зв’язку з виконанням ними службових чи інших визначених законодавством повноважень.
( Пункт 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
19. Загальний строк дії договору керованого доступу не може перевищувати трьох років.
Дія договору керованого доступу може бути продовжена на визначений сторонами строк у межах кожного наступного бюджетного року на умовах, що погоджуються сторонами договору керованого доступу.
Договори керованого доступу, засновані на результаті, та комбіновані договори керованого доступу можуть містити положення про необхідність проведення державної оцінки медичних технологій за скороченою процедурою з підстав продовження дії (пролонгації) договору керованого доступу.
( Пункт 19 в редакції Постанови КМ № 816 від 22.07.2022 )
20. На строк дії договору керованого доступу лікарські засоби, що є предметом закупівлі за договором керованого доступу, у разі потреби підлягають включенню до відповідних переліків лікарських засобів для закупівлі у визначеному законодавством порядку.
МОЗ у строк не більше 30 календарних днів з дати надання особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, доручення про укладення договору керованого доступу забезпечує (у разі потреби) включення лікарського засобу до відповідних переліків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 216 "Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них".
( Абзац другий пункту 20 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
21. Внесення змін до договору керованого доступу здійснюється сторонами відповідно до положень законодавства, зокрема Цивільного кодексу України, цього Порядку, а також умов, які повинні бути передбачені у договорі керованого доступу відповідно до пункту 17 цього Порядку.
Предмет закупівлі, ціна за одиницю предмета закупівлі, порядок розрахунку ціни, здійснення оплати та компенсації за договором керованого доступу, кількість предмета закупівлі, строк дії договору керованого доступу не можуть змінюватися після підписання договору керованого доступу до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім таких випадків:
зміна кількості предмета закупівлі за взаємною згодою сторін та/або у випадках, визначених договором керованого доступу, зокрема у разі закупівлі додаткового обсягу предмета закупівлі за укладеним договором керованого доступу відповідно до положень цього Порядку або збільшення потреби та обсягу фінансування видатків замовника;
продовження дії (пролонгації) договору керованого доступу;
погодження зміни ціни в договорі керованого доступу в бік зменшення (без зменшення кількості та зміни якості предмета закупівлі);
зміна ціни в договорі керованого доступу у зв’язку із зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування (пропорційно зміні таких ставок та/або пільг з оподаткування);
за результатами моніторингу договору керованого доступу;
настання форс-мажорних обставин;
внесення змін до матеріалів реєстраційного досьє на лікарський засіб, що є предметом закупівлі за договором керованого доступу;
зміна умов договору керованого доступу у зв’язку із застосуванням абзаців третього - дев’ятого цього пункту.
За наявності підстав, зокрема у разі виникнення потреби у закупівлі додаткового обсягу предмета закупівлі або зміни обставин, що зумовлюють необхідність збільшення такого обсягу, сторони договору керованого доступу можуть укладати додаткову угоду до укладеного договору керованого доступу незалежно від джерел фінансування закупівлі, здійсненої відповідно до його умов, зокрема у разі, коли така закупівля здійснювалася виключно за рахунок коштів державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.
( Пункт 21 в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
22. МОЗ у строк не більше п’яти календарних днів з дати укладення договору керованого доступу розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про договір керованого доступу, яка включає: міжнародну непатентовану назву, торговельну назву, форму випуску, дозування та показання до застосування лікарського засобу, щодо якого укладено договір керованого доступу, заявника (уповноваженого представника), строк дії договору керованого доступу.
МОЗ оновлює оприлюднену відповідно до абзацу першого цього пункту інформацію у строк не більше п’яти календарних днів з дати внесення змін до неї.
МОЗ у строк не більше п’яти календарних днів з дати припинення договору керованого доступу розміщує інформацію про це на своєму офіційному веб-сайті.
22-1. Особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, кожні три місяці публікує (оновлює) на своєму офіційному веб-сайті узагальнену інформацію про проведення переговорів щодо договорів керованого доступу.
( Порядок доповнено пунктом 22-1 згідно з Постановою КМ № 1275 від 08.11.2024 )
23. Договір керованого доступу припиняється в порядку та за наявності підстав, визначених законом та/або договором керованого доступу з урахуванням положень, передбачених цим Порядком.
У разі отримання повідомлення від уповноваженого органу щодо державної реєстрації в Україні генеричного лікарського засобу або подібного біологічного лікарського засобу з такою самою міжнародною непатентованою назвою (за наявності), формою випуску, дозуванням та/або показанням до застосування, що і лікарський засіб, щодо якого укладено договір керованого доступу, договір керованого доступу підлягає достроковому розірванню 31 грудня поточного бюджетного року, якщо строк дії такого договору не закінчується раніше зазначеної дати.
Договір керованого доступу може бути достроково розірваний сторонами за результатами проведення моніторингу договору керованого доступу у випадках, визначених сторонами договору керованого доступу.
24. Використання коштів, передбачених у державному бюджеті для закупівлі лікарських засобів на підставі договору керованого доступу, здійснюється відповідно до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.
МОЗ забезпечує фінансування видатків за підписаними договорами керованого доступу, пов’язаних з ними послуг в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених згідно із законодавством, до повного завершення розрахунків за такими договорами керованого доступу.
Закупівлі лікарських засобів за договорами керованого доступу не включаються до річного плану МОЗ та/або особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 61
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
керованого доступу № _____
( Див. текст )( Типовий договір із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 816 від 22.07.2022 )
Додаток 1
до договору керованого доступу
СПЕЦИФІКАЦІЯ
Додаток 2
до договору керованого доступу
ГРАФІК
поставок, пункти призначення та обсяги поставок товару
Додаток 3
до договору керованого доступу
ПОРЯДОК
розрахунку ціни товару, здійснення оплат та компенсацій
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 61
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства охорони здоров’я та особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії МОЗ та/або особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (далі - уповноважена особа), з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу.
Положення цього Порядку застосовуються у разі укладення договорів керованого доступу щодо лікарських засобів, що повністю або частково фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або коштів суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім коштів на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення).
Взаємодія МОЗ та/або уповноваженої особи з іншими замовниками, які беруть участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу, здійснюється на договірних засадах шляхом укладення договорів про взаємодію під час здійснення закупівель за договорами керованого доступу (далі - договір про взаємодію) за формою згідно з додатком.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законі України "Про лікарські засоби", Порядку укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 11, ст. 466).
3. Ініціатива щодо участі іншого замовника у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу надходить від уповноваженої особи шляхом надіслання іншому замовнику пропозиції щодо надання інформації про обсяги потреби та можливість (розмір) фінансування відповідної закупівлі.
4. Звернення інших замовників щодо участі у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу формуються відповідно до їх фактичної потреби з урахуванням наявності та ефективності використання передбачених для цього коштів, а також належним обґрунтуванням потреби у відповідних лікарських засобах.
Керівники інших замовників здійснюють контроль за достовірністю і змістом поданих звернень відповідно до законодавства.
МОЗ та/або уповноважена особа за дорученням МОЗ узагальнюють та проводять аналіз зібраних звернень з метою визначення доцільності укладення договору керованого доступу за кошти інших замовників з урахуванням відповідності рішень пріоритетним напрямам розвитку сфери охорони здоров’я, а також необхідності ефективного забезпечення пацієнтів якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами.
5. Для визначення доцільності укладення договору керованого доступу за кошти інших замовників уповноважена особа:
збирає та узагальнює інформацію про потенційні обсяги потреби та/або фінансування інших замовників;
з урахуванням висновку уповноваженого органу з державної оцінки медичних технологій та інших джерел, у тому числі інформації, отриманої переговорною групою з питань договорів керованого доступу (далі - переговорна група) під час переговорів із заявником щодо умов договору керованого доступу, визначає попередню (початкову) ціну з метою проведення попередніх розрахунків;
надсилає іншим замовникам запит щодо підтвердження можливості (розміру) їх фінансування відповідної закупівлі на підставі визначеної попередньої (початкової) ціни.
Інші замовники надають уповноваженій особі письмову відповідь щодо підтвердження можливості (розміру) їх фінансування у строк, що не перевищує семи робочих днів з дня отримання відповідного запиту.
За результатами проведення переговорною групою переговорів із заявником щодо умов договору керованого доступу уповноважена особа уточнює наміри інших замовників щодо їх участі у фінансуванні закупівлі з урахуванням домовленостей, попередньо досягнутих із заявником.
У разі неможливості задоволення в повному обсязі потреби іншого замовника за результатами проведених переговорів уповноважена особа отримує від такого замовника підтвердження щодо використання його коштів для часткового задоволення не в повному обсязі потреби закупівлі або повідомлення про відмову у строк, що не перевищує семи робочих днів з дня отримання відповідного запиту.
Узгоджені обсяги постачання та фінансування іншого замовника визначаються у договорі про взаємодію, укладеному з таким замовником.
6. Після проведення переговорною групою переговорів із заявником щодо умов договору керованого доступу, зокрема узгодження умов постачання, та прийняття МОЗ рішення про доцільність укладення договору керованого доступу уповноважена особа у строк, що не перевищує 15 робочих днів з дня прийняття такого рішення, укладає договір про взаємодію з іншим замовником, який підтвердив участь у фінансуванні закупівлі за договором керованого доступу.
У договорі про взаємодію з іншим замовником визначаються обсяги, ціна, строки оплати та інші умови постачання лікарських засобів іншому замовнику.
Оплата лікарських засобів іншим замовником здійснюється на умовах та у строк, встановлений договором про взаємодію, який не повинен перевищувати семи робочих днів з моменту укладення відповідного договору, якщо інших домовленостей не досягнуто із заявником у межах переговорів щодо умов договору керованого доступу.
Інший замовник перераховує кошти на рахунок уповноваженої особи в обсязі, необхідному для фінансування погодженого обсягу предмета закупівлі за договором керованого доступу, у строк, встановлений договором.
У разі коли після укладення договору про взаємодію з іншим замовником за результатами переговорів щодо договору керованого доступу відбулися будь-які зміни, які впливають на умови постачання лікарських засобів іншому замовнику, такі зміни є підставою для внесення змін до договору про взаємодію.
7. Постачання лікарських засобів іншому замовнику здійснюється відповідно до умов договору про взаємодію.
Будь-які зміни, внесені до договору керованого доступу, укладеного з постачальником, що можуть стосуватися умов, пов’язаних із постачанням лікарських засобів іншому замовнику, є підставою для укладання додаткової угоди до договору.
Інший замовник не має права здійснювати реалізацію лікарських засобів, закуплених за договором керованого доступу, на платній основі.
8. Уповноважена особа має право здійснювати узагальнення підтверджених обсягів потреби в лікарських засобах та фінансування з різних джерел, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету та/або коштів інших замовників.
За результатами такого узагальнення та проведених переговорів щодо умов договору керованого доступу уповноважена особа визначає ціну та умови постачання узгоджених обсягів для іншого замовника та погоджує їх з іншим замовником шляхом укладення відповідного договору.
Розподіл лікарських засобів, закуплених за договором керованого доступу, здійснюється уповноваженою особою відповідно до узгодженого МОЗ плану розподілу з урахуванням обсягів постачання, узгоджених іншими замовниками.
9. Винагорода уповноваженої особи становить 5 відсотків фактичної вартості лікарських засобів, прийнятих замовником за видатковими накладними уповноваженої особи. Виплата винагороди уповноваженої особи здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та/або коштів суб’єктів господарювання державної або комунальної форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім коштів на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення).
( Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою КМ № 1704 від 17.12.2025 )
Додаток
до Порядку взаємодії Міністерства
охорони здоров’я та особи, уповноваженої
на здійснення закупівель у сфері охорони
здоров’я, з іншими замовниками, які
беруть участь у фінансуванні закупівлі за
договором керованого доступу
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про взаємодію під час здійснення закупівель за договорами керованого доступу
( Див. текст )( Типовий договір в редакції Постанови КМ № 1704 від 17.12.2025 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 61
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. Підпункт 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 "Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби" (Офіційний вісник України, 2008 р., № 84, ст. 2825; 2019 р., № 22, ст. 779, № 43, ст. 1483) після слів "медичних газів" доповнити словами ", а також лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу".
2. Пункт 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 "Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, ст. 906; 2017 р., № 28, ст. 815) доповнити абзацом такого змісту:
"Вимоги цієї постанови не поширюються на закупівлю лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу.".
3. Пункт 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р. № 298 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 22, ст. 917; 2020 р., № 10, ст. 373), доповнити підпунктом 7 такого змісту:
"7) на закупівлю лікарських засобів, що підлягають закупівлі відповідно до договорів керованого доступу.".
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 439 від 04.04.2025 )( Пункт 5 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 854 від 28.07.2021 )( Пункт 6 втратив чинність на підставі Постанови КМ № 439 від 04.04.2025 )
7. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2020 р. № 1300 "Про затвердження Порядку проведення державної оцінки медичних технологій" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 2, ст. 94):
1) у пункті 5 постанови слова і цифри ", крім абзацу третього пункту 2 цієї постанови, який набирає чинності з 1 січня 2022 року" виключити;
2) підпункт 3 пункту 8 Порядку, затвердженого зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"3) наявність потреби у лікарському засобі для використання під час надання медичної допомоги за станів, визначених у пріоритетних напрямах розвитку сфери охорони здоров’я;".