• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 29.05.1996 № 579
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.05.1996
  • Номер: 579
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 травня 1996 р. N 579
Київ
Про Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1763 від 24.09.99 N 1600 від 29.11.2001 N 153 від 15.02.2006 )
З метою забезпечення сучасного рівня обслуговування органів державної влади, представницьких органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, Збройних Сил та громадян України інформацією про фактичні та очікувані зміни гідрометеорологічних умов і стану навколишнього природного середовища Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища (далі - Програма), що додається.
2. Покласти на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи функції державного замовника Програми.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99; в редакції Постанови КМ N 1600 від 29.11.2001; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 153 від 15.02.2006 )( Пункт 3 виключено на підставі Постанови КМ N 1600 від 29.11.2001 )
4. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи передбачати кошти на виконання Програми в межах видатків, що визначаються йому щороку під час формування Державного бюджету України на відповідний рік.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99; в редакції Постанови КМ N 1600 від 29.11.2001; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 153 від 15.02.2006 )
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
П.ЛАЗАРЕНКО

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 19
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 травня 1996 р. N 579
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 29 листопада 2001 р. N 1600 ( 1600-2001-п )
ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища
1. Загальні положення
Цю Програму розроблено з метою вдосконалення державної системи гідрометеорологічних спостережень національної гідрометеорологічної служби.
Інформація про гідрометеорологічні умови та забруднення навколишнього природного середовища, прогнозування їх змін є одним з важливих факторів, що забезпечують соціально-економічний розвиток, обороноздатність та екологічну безпеку держави.
Україна є членом Всесвітньої метеорологічної організації ООН, нею підписано Конвенцію про транскордонне забруднення повітря на великі відстані (Женева, 1979), Конвенцію про оперативне оповіщення у разі ядерної аварії (Відень, 1986), Віденську конвенцію про охорону озонового шару (Відень, 1985), Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату (Ріо-де-Жанейро, 1992) тощо. Виконання зобов'язань щодо участі України в міжнародних організаціях та договорах неможливе без даних гідрометеорологічних спостережень і прогнозів, а також спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища на базовій мережі спостережень, які здійснює національна гідрометеорологічна служба.
Державна система гідрометеорологічних спостережень (далі - система спостережень) - це комплексна багаторівнева спостережно-інформаційна система, призначена для проведення систематичних спостережень за гідрометеорологічними умовами, станом атмосфери, забруднення навколишнього природного середовища під впливом природних і антропогенних факторів, а також забезпечення споживачів інформацією про їх фактичний та очікуваний стан. Система спостережень дає змогу отримати понад 70 різних видів даних, зокрема метеорологічних, аерологічних, озонометричних, метеорологічних радіолокаційних, агрометеорологічних, гідрологічних, інформацію про стан забруднення повітря, поверхневих і морських вод, грунтів у пунктах базової мережі спостережень.
Метеорологічні наземні спостереження проводяться безперервно, цілодобово і синхронно на 221 станції.
Аерологічні спостереження, необхідні для вивчення атмосферних процесів на різних висотах і складання метеорологічних прогнозів, проводяться в 9 пунктах спостережень.
Агрометеорологічні спостереження з метою задоволення потреб сільського господарства проводяться у 143 пунктах спостережень, озонометричні спостереження у 5 пунктах, метеорологічні радіолокаційні спостереження за хмарами і опадами - у 8 пунктах.
Гідрологічні спостереження проводяться у 433 пунктах спостережень, розташованих на річках, озерах і водосховищах.
Морська стаціонарна гідрометеорологічна мережа включає в себе 32 пункти спостережень, розташовані у прибережній та шельфовій зонах, гирлах річок, що впадають у море.
Базові спостереження за забрудненням поверхневих вод проводяться у 240 пунктах спостережень, розташованих на 116 річках, 15 водосховищах, 7 озерах і лиманах. Якість води Чорного і Азовського морів і гирлових ділянок Дніпра, Дунаю і Південного Бугу контролюється у 154 пунктах. Стаціонарні спостереження за забрудненням атмосфери проводяться у 162 пунктах, розташованих у 53 містах.
Необхідними умовами надійного функціонування системи спостережень, забезпечення споживачів достовірною своєчасною інформацією та прогнозами є оснащення гідрометеорологічної служби сучасними засобами вимірювальної техніки, застосування новітніх технологій, розвиток науково-методичної бази проведення спостережень і прогнозування.
Розроблено, виготовлено та встановлено у мережі спостережень перші вітчизняні гідрометеорологічні прилади і обладнання. Фактично в Україні отримала розвиток нова наукоємна галузь промисловості - гідрометеорологічне приладобудування, що сприяло зменшенню витрат бюджетних коштів на закупівлю гідрометеорологічних приладів і обладнання за кордоном. Ведуться роботи з удосконалення систем телезв'язку та оброблення інформації.
Проте технічне оснащення системи спостережень і прогнозування гідрометеорологічної служби недостатнє.
Більшість засобів вимірювальної техніки у гідрометеорологічній мережі розроблено 30 - 40 років тому. Недостатньо застосовуються сучасні технології автоматичного та дистанційного отримання інформації, а також системи збирання, передачі та обміну інформації через супутникові системи зв'язку. Потребує розвитку гідрометеорологічне прогнозування (особливо - довгострокове) на основі застосування сучасних чисельних методів прогнозування з використанням комп'ютерних технологій.
Це зумовило скорочення програми спостережень, застосування під час розроблення прогнозів недостатньо ефективних методів і технологій, зниження ефективності обслуговування споживачів, що негативно позначається на економічному розвитку, екологічній безпеці держави і може призвести до аварійних ситуацій на транспорті, особливо авіаційному.
Викликає занепокоєння стан технічного і технологічного оснащення гідрометеорологічної служби у зв'язку з тим, що в Україні спостерігається повторюваність стихійних гідрометеорологічних явищ, таких як катастрофічні паводки на річках Закарпаття у 1998 та 2001 роках.
Вирішенню питань забезпечення функціонування та науково-технічного переоснащення гідрометеорологічної служби сприятиме подальша реалізація на державному рівні за єдиною науково обгрунтованою програмою комплексу заходів з відповідним цільовим фінансуванням.
2. Мета Програми
Метою Програми є досягнення світового рівня забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, Збройних Сил, інших військових формувань, населення інформацією про фактичні та очікувані зміни гідрометеорологічних умов і стану навколишнього природного середовища шляхом переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень сучасними засобами вимірювальної техніки для отримання, оброблення та доведення інформації до споживачів.
Для досягнення мети слід здійснити такі науково-технічні та організаційні заходи:
виконання наукових досліджень, спрямованих на розроблення нових і вдосконалення існуючих методів і технологій спостережень і прогнозів;
розроблення та виготовлення конкурентоспроможних гідрометеорологічних приладів і обладнання, а також забезпечення розвитку аналітичного приладобудування;
удосконалення та раціоналізація системи спостережень;
оснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища технічними комплексами, приладами і обладнанням, що відповідають світовим стандартам;
удосконалення гідрометеорологічного прогнозування, у тому числі довгострокового, на основі застосування сучасних чисельних методів прогнозування з використанням комп'ютерних технологій.
3. Завдання Програми
Завдання Програми наведено у додатку 1 до Програми.
У розділі 1 "Наукові дослідження" передбачено виконання таких завдань:
розроблення науково обгрунтованих вимог до структури і функціонування системи спостережень, удосконалення радіолокаційних методів проведення вимірювань;
розроблення методів прогнозування гідрометеорологічних явищ та забруднення навколишнього природного середовища.
У розділі 2 "Технічні засоби та технології отримання і первинного оброблення інформації" передбачено виконання таких завдань:
розроблення технічних засобів для забезпечення метеорологічних та агрометеорологічних спостережень;
розроблення автоматизованих станцій та технічних засобів для метеорологічного забезпечення безпеки польотів літаків цивільної авіації;
створення автоматизованої мережі метеорологічних радіолокаційних і аерологічних спостережень та розроблення технічних засобів для її оснащення;
розроблення засобів і технологій дистанційного отримання інформації;
створення сучасної системи гідрологічних спостережень;
розроблення засобів вимірювальної техніки і програмного забезпечення, збирання та оброблення інформації про стан забруднення атмосферного повітря, поверхневих і морських вод, грунтів;
розроблення повірочного обладнання і допоміжного устаткування для виконання гідрометеорологічних робіт.
У розділі 3 "Системи збирання, оброблення та передавання інформації, створення баз даних" передбачено виконання таких завдань:
створення сучасної системи метеорологічного телезв'язку та автоматизованих робочих місць спеціалістів гідрометеорологічної служби;
створення бази даних, забезпечення технічного і технологічного переоснащення системи оброблення оперативної та режимної інформації.
У розділі 4 "Розроблення нормативно-технічної документації" передбачено створення державної системи стандартизації в сфері гідрометеорології.
У розділі 5 "Розвиток системи гідрометеорологічного прогнозування на основі застосування комп'ютерних технологій" передбачено виконання таких завдань:
розроблення та впровадження в гідрометеорологічній службі чисельних методів визначення прогнозу погоди;
удосконалення методів визначення довгострокового прогнозу погоди;
впровадження комп'ютерних технологій метеорологічного, гідрологічного та агрометеорологічного прогнозування.
4. Механізм реалізації Програми
Переоснащення системи спостережень та прогнозування гідрометеорологічної служби передбачається здійснити шляхом впровадження приладів, обладнання і технологій, які розроблено або буде розроблено та виготовлено на вітчизняних підприємствах.
Деякі види приладів і обладнання до початку їх серійного виготовлення в Україні, а також техніку та устаткування, які економічно недоцільно розробляти в Україні, передбачається закуповувати за кордоном.
Державним замовником Програми є МНС, що укладає з виконавцями договори на виконання робіт, передбачених Програмою.
Вибір виконавців науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, а також постачальників розроблених приладів і обладнання здійснюватиметься на конкурсних засадах за результатами торгів згідно з Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
( Розділ 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 153 від 15.02.2006 )
5. Фінансування Програми
Для фінансування Програми у 2002-2006 роках необхідно 140720 тис. гривень, з них:
34700 тис. гривень без урахування податку на додану вартість - на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;
81000 тис. гривень без урахування податку на додану вартість - на закупівлю і монтаж у пунктах мережі гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища засобів вимірювальної техніки, розроблення яких передбачається в рамках Програми;
24840 тис. гривень без урахування податку на додану вартість - на закупівлю (у тому числі за імпортом), монтаж у пунктах мережі спостережень засобів вимірювальної техніки, розроблення яких Програмою не передбачено;
180 тис. гривень без урахування податку на додану вартість - на оплату робіт з організаційно-технічного забезпечення виконання заходів Програми (проведення виставок, семінарів, закупівля оргтехніки тощо).
Необхідні обсяги фінансування технічного та технологічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища наведено у додатку 2 до Програми.
Розподіл за роками необхідних обсягів фінансування завдань Програми наведено у додатку 3 до Програми.
Джерелом фінансування Програми є кошти загального фонду державного бюджету.
6. Результати реалізації Програми
Реалізація завдань Програми забезпечить розроблення та освоєння до 2006 року виробництва засобів вимірювальної техніки та значною мірою сприятиме здійсненню технічного і технологічного переоснащення гідрометеорологічної служби.
Очікується значне підвищення ефективності роботи системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища гідрометеорологічної служби. Це дасть змогу завчасно здійснювати заходи, спрямовані на запобігання матеріальним збиткам внаслідок небезпечних і стихійних гідрометеорологічних явищ.
Залучення до реалізації Програми вітчизняних наукових установ і підприємств сприятиме суттєвому скороченню обсягів валютних коштів, необхідних для забезпечення гідрометеорологічної служби сучасною технікою і технологіями. Крім цього, експорт деяких видів приладів, обладнання і технологій, розроблених відповідно до завдань Програми, може стати джерелом надходження валютних коштів до державного бюджету.
Додаток 1
до Програми
ПЕРЕЛІК
завдань (проектів) Програми
(тис. гривень)
Завдання, проектВиконавецьОбсяг фінансування за рахунок
державного бюджету (код програмної
класифікації видатків 2401080)
Термін
викона-
ння,
роки
усьоговикори-
стано в
1997-2000
роках
передба-
чено на
2001 рік
передба-
чено на
2002-2006
роки
Розділ 1. Наукові дослідження
Розроблення нау-
ково обгрунтова-
них вимог до
структури і
функціонування
системи спосте-
режень та удос-
коналення радіо-
локаційних мето-
дів проведення
вимірювань
Науково-дослідна
робота (далі -
НДР) "Розроблен-
ня вимог щодо
побудови і функ-
ціонування сис-
теми гідрометео-
рологічних
спостережень та
базової мережі
спостережень за
забрудненням
навколишнього
природного сере-
довища з ураху-
ванням сучасних
вимог до техніч-
них засобів і
технологій отри-
мання і первин-
ного оброблення
інформації та
мінімізації вит-
рат на утримання
мереж спостере-
жень"
НДР "Удоскона-
лення радіолока-
ційних методів
реєстрації та
розпізнавання
стихійних метео-
рологічних явищ"



Розроблення ме-
тодів прогнозу-
вання гідромете-
орологічних
явищ та стану
забруднення нав-
колишнього при-
родного середо-
вища
НДР "Розроблення
регіональних чи-
сельних методів
прогнозу погоди
із завчасністю
до 48 годин"
НДР "Розроблення
автоматизованих
методів прогно-
зування катаст-
рофічних повеней
і паводків на
річках різних
ландшафтних зон
України"
НДР "Удоскона-
лення методики
прогнозування
забруднення ат-
мосферного по-
вітря в районах
з підвищеним
антропогенним
впливом з ураху-
ванням місцевих
метеорологічних
умов"











за резуль-
татами
торгів























Українсь-
кий науко-
во-дослід-
ний гідро-
метеороло-
гічний
інститут
(УкрНДГМІ)
Мінекоре-
сурсів









-"-





за резуль-
татами
торгів






за резуль-
татами
торгів











312

























195


















270





270








225











-

























-


















-





-








-











-

























100


















110





-








-











312

























95


















160





270








225











2003-2005

























2001-2002


















-"-





2003-2005








2002-2004
Розділ 2 . Технічні засоби та технології отримання і первинного
оброблення інформації
Розроблення тех-
нічних засобів
для забезпечення
метеорологічних
та агрометеоро-
логічних спосте-
режень
Дослідно-конс-
трукторська ро-
бота (далі -
ДКР) "Розроблен-
ня стаціонарного
комплексу з ви-
мірювання метео-
параметрів, об-
роблення та пе-
редачі інформа-
ції"
ДКР "Розроблення
автоматизованої
системи для ви-
мірювання пара-
метрів сонячної
радіації, їх
збору та оброб-
лення"
ДКР "Розроблення
комплексу облад-
нання для вимі-
рювання фотоак-
тивної радіації,
температури та
вологості грунту
на глибині до
3,2 метра, випа-
ровування та ін-
ших агрометеопа-
раметрів"
ДКР "Розроблення
переносного аг-
рометеорологіч-
ного комплексу"
ДКР "Розроблення
суднового авто-
матичного гідро-
метеокомплексу"
ДКР "Розроблення
мобільного мете-
орологічного
комплексу для
вимірювання ос-
новних метеопа-
раметрів"
Розроблення ав-
томатизованих
станцій та тех-
нічних засобів
для метеороло-
гічного забезпе-
чення безпеки
польотів літаків
цивільної авіа-
ції
ДКР "Розроблення
автоматизованої
аеродромної ме-
теорологічної
станції"
ДКР "Розроблення
реєстратора ме-
теорологічної
дальності види-
мості"


Науково-дослідна
та дослідно-кон-
структорська ро-
бота (далі -
НДДКР) "Розроб-
лення автомати-
зованого лазер-
ного вимірювача
розподілу швид-
кості вітру для
забезпечення
безпеки польотів
літаків"
Створення авто-
матизованої ме-
режі метеороло-
гічних радіоло-
каційних та ае-
рологічних спос-
тережень та роз-
роблення техніч-
них засобів для
її оснащення
ДКР "Розроблення
метеорологічної
двоканальної (3
та 10 см) коге-
рентної радіоло-
каційної стан-
ції"
ДКР "Створення
автоматизованої
мережі для зби-
рання, оброблен-
ня та передачі
радіолокаційної
інформації"
ДКР "Розроблення
багатофункціо-
нального радіо-
зондового комп-
лексу на основі
вимірювання ае-
рологічних пара-
метрів за допо-
могою радіотео-
доліта"
Розроблення за-
собів та техно-
логії дистанцій-
ного отримання
інформації
НДР "Розроблення
концепції та
програми техно-
логічного пере-
оснащення мережі
спостережень"
ДКР "Розроблення
системи дистан-
ційного зонду-
вання Землі для
вимірювання фі-
зичних парамет-
рів грунту"
НДДКР "Розроб-
лення автоматич-
ної системи дис-
танційного зон-
дування атмос-
фери для визна-
чення у безпе-
рервному режимі
висотного роз-
поділу темпера-
тури, тиску та
вологості, а та-
кож вологовмісту
та водозапасу в
хмарах"
ДКР "Розроблення
грозопеленгато-
ра"
НДДКР "Розроб-
лення автома-
тичної апарату-
ри для моніто-
рингу динамічних
процесів у тро-
посфері (0,5 -
10 кілометрів)
радіометодом"
ДКР "Розроблення
станції прийман-
ня інформації з
вітчизняних ор-
бітальних су-
путників Землі
(типу "СІЧ-1М"
та "Мікросупут-
ник")"
Створення сучас-
ної системи гід-
рологічних спос-
тережень
ДКР "Розроблення
автоматизовано-
го гідрологічно-
го поста для ви-
мірювання темпе-
ратури, мутності
та рівня води,
опадів, парамет-
рів вітру тощо"
ДКР "Розроблення
автоматизованої
інформаційної
системи збирання
та передачі гід-
рометеорологічних
даних у басейнах
гірських річок
України, зони
відчуження Чор-
нобильської
атомної елект-
ростанції"
ДКР "Розроблення
комплексу облад-
нання для морсь-
кої прибережної
гідрометеороло-
гічної станції"
ДКР "Розроблення
переносного ви-
мірювача швид-
кості течії води
на різних глиби-
нах"
ДКР "Розроблення
дистанційного
вимірювача по-
верхневої швид-
кості течії вод-
них потоків"
НДДКР "Розроб-
лення платформи-
буя для контролю
гідрометеороло-
гічних парамет-
рів навколишнь-
ого природного
середовища на
внутрішніх во-
доймах"
ДКР "Розроблення
пробовідбірника
річкових донних
відкладень"
ДКР "Розроблення
озерного (річко-
вого) батометра
для отримання
проб води на за-
даних глибинах"
Розроблення за-
собів вимірю-
вальної техніки
та програмного
забезпечення ви-
мірювання, зби-
рання та оброб-
лення інформації
про стан забруд-
нення атмосфер-
ного повітря,
поверхневих і
морських вод,
грунтів
ДКР "Розроблення
програмного за-
безпечення зби-
рання, оброблен-
ня та розповсюд-
ження інформації
про рівень заб-
руднення атмос-
ферного повітря,
грунтів, поверх-
невих і морських
вод"
ДКР "Розроблення
гідрохімічного
зонду для авто-
номного вимірю-
вання характе-
ристик води
(температура,
pH, кисень,
сульфіди, важкі
метали, елект-
ропровідність
тощо)"
ДКР "Розроблення
озонометра для
вимірювання фо-
нової концетра-
ції озону в при-
земному шарі ат-
мосфери"
ДКР "Розроблення
пересувної лабо-
раторії для
спостережень за
забрудненням ат-
мосфери"
ДКР "Розроблення
модульної стан-
ції з набором
датчиків для ви-
мірювання оксиду
азоту, діоксиду
азоту, діоксиду
сірки, оксиду
вуглецю, пилу,
формальдегіду та
свинцю"
ДКР "Розроблення
газоаналізатора
оксиду азоту,
діоксиду азоту,
вимірювання фо-
нових концентра-
цій в атмосфер-
ному повітрі"
ДКР "Розроблення
газоаналізатора
діоксиду сірки
для вимірювання
фонових концент-
рацій в атмос-
ферному повітрі"
ДКР "Розроблення
газоаналізатора
метану та неме-
танових вугле-
воднів для вимі-
рювання фонових
концентрацій в
атмосферному по-
вітрі"
ДКР "Розроблення
газоаналізатора
оксиду вуглецю
для вимірювання
фонових концент-
рацій в атмос-
ферному повітрі"
ДКР "Розроблення
автоматичного
газоаналізатора
контролю діокси-
ду вуглецю для
вимірювання фо-
нових концентра-
цій в атмосфер-
ному повітрі"
ДКР "Розроблення
переносного ви-
мірювача вмісту
нітратів у по-
верхневих водах"
ДКР "Розроблення
малогабаритного
аналізатора озо-
ну для аероло-
гічного зонду-
вання"
ДКР "Розроблення
електроаспірато-
ра з програмним
управлінням для
відбору проб ат-
мосферного по-
вітря"
ДКР "Розроблення
портативного ви-
мірювача амоній-
ного азоту у
водному середо-
вищі"
ДКР "Розроблення
комплексу для
вимірювання тем-
ператури, pH та
електропровід-
ності атмосфер-
них опадів"
ДКР "Розроблення
аналізатора за-
гального вмісту
хлоридів у по-
верхневих водах"
ДКР "Розроблення
автоматичного
аналізатора
вмісту діоксиду
сірки (стаціо-
нарного)"
ДКР "Розроблення
автоматичного
аналізатора
вмісту аміаку
(стаціонарного)"
ДКР "Розроблення
багатокомпонент-
ного масспектро-
метричного комп-
лексу для визна-
чення мікрокон-
центрацій заб-
руднюючих речо-
вин в атмосфер-
ному повітрі"
ДКР "Розроблення
комплексу облад-
нання для авто-
номних пересув-
них лабораторій
хімічного аналі-
зу повітря на
місці його від-
бору"
ДКР "Розроблення
інфрачервоного
аналізатора
вмісту нафтопро-
дуктів у воді і
автономного
пристрою пробо-
підготовки"
ДКР "Виконання
модернізації
аналізатора
вмісту хімічних
елементів (NAT)
для проведення
експрес-аналізу
забруднення при-
родного середо-
вища у селітеб-
ній зоні"
Розроблення по-
вірочного облад-
нання та допомі-
жного устаткува-
ння для виконан-
ня гідрометеоро-
логічних робіт
ДКР "Розроблення
обладнання для
повірки вимірю-
вачів параметрів
вітру"


ДКР "Розроблення
обладнання для
повірки датчиків
температури та
вологості повіт-
ря"
ДКР "Розроблення
комплексної
контрольно-мето-
дичної лаборато-
рії радіонуклід-
ного аналізу"
ДКР "Розроблення
комплексної пе-
ресувної лабора-
торії для повір-
ки метеорологіч-
них приладів"
ДКР "Розроблення
комплексної пе-
ресувної лабора-
торії для повір-
ки аналітичних
приладів"
ДКР "Розроблення
багатоканального
(оксиду та діок-
сиду азоту, ді-
оксиду сірки,
оксиду вуглецю,
метану) безба-
лонного генера-
тора для виго-
товлення вихід-
них газів для
метрологічного
забезпечення га-
зоаналітичної
системи"
ДКР "Розроблення
обладнання для
добування водню
електролізним
методом"
ДКР "Розроблення
обладнання для
повірки актино-
метричних прила-
дів"
ДКР "Розроблення
допоміжного ус-
таткування для
виконання гідро-
метеорологічних
робіт"







Державне
науково-
вироб-
ниче під-
приємство
(ДНВП)
"Спецавто-
матика"
Мінпромпо-
літики

УкрНДГМІ,
Мінекоре-
сурсів, АТ
"Міррад"




за резуль-
татами
торгів









-"-



-"-



ДНВП "Спе-
цавтомати-
ка" Мін-
промполі-
тики












-"-




Конструк-
торське
бюро ла-
зерної
техніки
Мінпромпо-
літики
за резуль-
татами
торгів




















-"-






-"-






Наукове і
проектно-
виробниче
підприємс-
тво (НПВП)
"Техпри-
лад"








за резуль-
татами
торгів



АТ "Мір-
рад"





за резуль-
татами
торгів












за резуль-
татами
торгів
Харківсь-
кий націо-
нальний
універси-
тет раді-
оелектро-
ніки МОН


за резуль-
татами
торгів










-"-








за резуль-
татами
торгів










МГІ Націо-
нальної
академії
наук


-"-





за резуль-
татами
торгів



-"-









УкрНДГМІ
Мінекоре-
сурсів

за резуль-
татами
торгів

















-"-











МГІ Націо-
нальної
академії
наук








за резуль-
татами
торгів




-"-





-"-










-"-







-"-






за резуль-
татами
торгів






АТ "Укра-
наліт"
Мінпромпо-
літики



за резуль-
татами
торгів






-"-




-"-





-"-






за резуль-
татами
торгів



-"-






АТ "Укра-
наліт"
Мінпромпо-
літики

за резуль-
татами
торгів



-"-




-"-









за резуль-
татами
торгів






-"-







-"-

















ВАТ "Інс-
титут ра-
діовимірю-
вальної
апаратури"
Мінпромпо-
літики
за резуль-
татами
торгів



-"-





-"-





-"-





АТ "Укра-
наліт"
Мінпромпо-
літики











за резуль-
татами
торгів


УкрНДГМІ
Мінекоре-
сурсів


за резуль-
татами
торгів







224,52










63







360











216



630



450
















334,48




502






1500






















2700






650






460














90





360






540














600


270








702












270








975












480





120





72





576









120



78



















144











360











270






2400





1500










324







324






324








324






180








216




270





108






90





144






144




72





72




360









234








270







72

















130






90





270





360





414





324














72




144




2445,224







63










62







-











-



-



-
















125,256




137






-






















-






-






293,154














-





28,8






-














-


13,916








-












-








-












-





-





-





-









-



-



















-











-











-






-





-










-







-






-








-






-








-




-





-






-





-






-




-





-




-









-








-







-

















80,29






-





-





-





-





-














-




-




285,224







161,52










1







-











80



-



160
















149,8




167






-






















615,51






-






89,846














-





151,2






-














-


86,084








-












110








-












220





56





-





-









80



-



















-











130











-






-





-










-







-






-








100















-




-





-






-





-






65




-





-




140









-








-







-

















19,71






-





-





-





-





130














40




60




-


















-







360











136



630



290
















59,424




198






1500






















2084,49






650






77














90





180






540














600


170








702












160








975












260





64





72





576









40



78



















144











230











270






2400





1500










324







324






324








224






180








216




270





108






90





144






79




72





72




220









234








270







72

















30






90





270





360





414





194














32




84




2160







1997-2001










-"-







2003-2005











2001-2003



2003-2005



2001-2003
















1997-2002




1997-2002






2003-2006






















2001-2004






2003-2005






1997-2002














2005-2006





1997-2002






2004-2006














2004-2006


1997-2003








2004-2006












2001-2003








2003-2006












2001-2003





2001-2002





2003-2004





2005-2006









2001-2002



2003-2004



















-"-











2001-2002











2003-2005






2005-2006





-"-










2003-2005







2003-2004






2005-2006








2001-2002






2003-2004








2003-2005




2005-2006





2003-2004






2005-2006





-"-






2001-2002




2003-2004





2004-2005




2001-2003









2003-2004








2005-2006







-"-

















1997-2002






2002-2003





2005-2006





-"-





-"-





2001-2002














-"-




2001-2002




2003-2006
Розділ 3. Системи збирання, оброблення та
передавання інформації, створення баз даних
Створення сучас-
ної системи ме-
теорологічного
телезв'язку та
автоматизованих
робочих місць
спеціалістів
гідрометеороло-
гічної служби
ДКР "Створення
національної ме-
режі метеороло-
гічного теле-
зв'язку як скла-
дової частини
Глобальної сис-
теми телезв'язку
Всесвітньої ме-
теорологічної
організації ООН
та Регіональної
системи передачі
метеорологічних
даних у регіоні
VI (Європа)"
ДКР "Створення
системи збиран-
ня, розподілення
та обміну інфор-
мації через су-
путникові систе-
ми зв'язку"
ДКР "Створення
системи взаємо-
дії національної
мережі метеоро-
логічного те-
лезв'язку з ін-
шими мережами і
системами, в то-
му числі з Уря-
довою інформа-
ційно-аналітич-
ною системою з
питань надзви-
чайних ситуацій"
Створення бази
даних, забезпе-
чення технічного
та технологічно-
го переоснащення
системи оброб-
лення оператив-
ної та режимної
інформації
ДКР "Створення
підсистеми ло-
кальних мереж
для оброблення
інформації, мо-
делювання і
прогнозування
гідрометеороло-
гічних процесів
і забруднення
навколишнього
природного сере-
довища"
ДКР "Створення і
модернізація ав-
томатизованих
робочих місць
спеціалістів
гідрометеороло-
гічної служби"









-"-















-"-






за резуль-
татами
торгів




















-"-












-"-









2340















540






216






















1260












550









-















-






-






















-












-









-















-






-






















-












-









2340















540






216






















1260












550









-"-















2005-2006






2002-2004






















2003-2006












-"-
Розділ 4. Розроблення нормативно-технічної документації
Створення дер-
жавної системи
стандартизації в
сфері гідромете-
орології
НДР "Розроблення
державних та га-
лузевих стандар-
тів у сфері гід-
рометеорології"
НДР "Розроблення
нормативно-пра-
вових і нормати-
вно-методичних
документів здій-
снення гідроме-
теорологічної
діяльності"





УкрНДГМІ
Мінекоре-
сурсів


за резуль-
татами
торгів





600




900





-




-





3,43




-





596,57




900





2001-2006




2002-2006
Розділ 5. Розвиток системи гідрометеорологічного
прогнозування на основі застосування
комп'ютерних технологій
Розроблення та
впровадження в
гідрометеороло-
гічній службі
чисельних мето-
дів прогнозуван-
ня погоди
НДДКР "Розроб-
лення та
впровадження іє-
рархічної систе-
ми моделей чи-
сельного прогно-
зування погоди,
небезпечних та
стихійних метео-
рологічних явищ
з різною завчас-
ністю на терито-
рії України"
НДДКР "Придбання
та виконання
адаптації моделі
чисельного прог-
нозування погоди
"Аладін" для
умов України"
Удосконалення
методів довгост-
рокового прогно-
зування погоди
НДР "Удоскона-
лення методів
довгострокового
прогнозування
погоди і клімату
в Україні та йо-
го мінливості на
основі викорис-
тання широких
спектрів первин-
них даних та су-
часного інформа-
ційного забезпе-
чення"
Впровадження
комп'ютерних
технологій мете-
орологічного,
гідрологічного
та агрометеоро-
логічного
прогнозування
НДДКР "Розроб-
лення та впро-
вадження автома-
тизованих басей-
нових інформа-
ційно-прогнос-
тичних ГІС-орі-
єнтованих систем
та технології
прогнозування
водного режиму
та небезпечних
стихійних явищ
на водних об'єк-
тах"
НДДКР "Розроб-
лення та впро-
вадження методів
і технологічних
засобів підго-
товки багаторів-
невої системи
агрометеороло-
гічних прогнозів
за даними назем-
ної і супутнико-
вої інформації
для цілей
сільського гос-
подарства"
НДДКР "Розроб-
лення та впро-
вадження системи
морського гідро-
метеорологічного
прогнозування
для забезпечення
морського госпо-
дарства"
ДКР "Розроблення
та впровадження
комп'ютерної ін-
формаційно-ана-
літичної системи
"Ресурси та
якість поверхне-
вих вод України"
НДДКР "Розроб-
лення та впро-
вадження високо-
ефективних тех-
нологій збиран-
ня, оброблення
та розповсюджен-
ня цифрової гід-
рометеорологіч-
ної інформації
із штучних су-
путників Землі"
НДДКР "Розроб-
лення та впро-
вадження системи
моніторингу озо-
ну та ультрафіо-
летової радіації
на території Ук-
раїни та методів
прогнозування
озонових анома-
лій"







за резуль-
татами
торгів










за резуль-
татами
торгів








-"-





















-"-














за резуль-
татами
торгів












-"-








-"-







-"-











за резуль-
татами
торгів







800












1582,5










500





















400














360














500








400







500,016











300







-












-










-





















-














-














-








-







-











-







-












-










-





















-














-














-








-







-











-







800












1582,5










500





















400














360














500








400







500,016











300







2002-2005












2002-2004










2002-2005





















2002-2006














2002-2005














-"-








-"-







2002-2006











2002-2004
Усього 38814,741088,64
у тому
числі
803,4
на фінан-
сування
робіт,
які вико-
нуються
3026,134700
Додаток 2
до Програми
ОБСЯГИ
фінансування технічного та технологічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища
(тис. гривень)


Найменування технічних
засобів обладнання
та робіт
Обсяг фінансування на
закупівлю існуючих
технічних засобів
обладнання, в тому
числі за імпортом,
розроблення яких
Програмою не
передбачено, та на
їх монтаж
Обсяг фінансування на
закупівлю та монтаж
технічних засобів
обладнання,
розроблення яких
передбачено виконати
в рамках Програми
Закупівля технічних засобів, обладнання і виконання монтажних та
пусконалагоджувальних робіт, передбачених Програмою за рахунок
коштів загального фонду державного бюджету (код програмної
класифікації видатків 2401080)
Автоматичні комплекси
та прилади для назем-
них гідрометеорологіч-
них спостережень
Системи та прилади для
метеорологічного
забезпечення авіації
Технічні засоби для
метеорологічних
радіолокаційних та
аерологічних
спостережень
Технічні системи
дистанційного вимірю-
вання параметрів
атмосфери та поверхні
Землі
Технічні засоби і
обладнання для контро-
лю за забрудненням
навколишнього природ-
ного середовища
Технічні засоби для
прийому та передачі
інформації
Електронно-обчислю-
вальна техніка та
комплектуючі вироби
до неї
Обладнання для повірки
гідрометеорологічних
та аналітичних
приладів і систем
Допоміжне обладнання,
устаткування
Витрати на монтаж,
наладку та освоєння
зазначеного обладнання
та технічних засобів
5040



3420


3060




-




4950




2700


1530



360



2520

1260
20880



24500


6840




3060




10620




4080


220



2520



3780

4500
Усього2484081000
Додаток З
до Програми
РОЗПОДІЛ
обсягів фінансування завдань Програми за роками (джерело фінансування - загальний фонд державного бюджету (код програмної класифікації видатків 2401080)
(тис. гривень)
Найменування завданняУсього2002 рік2003 рік2004 рік2005 рік2006 рік
Виконання науково-дослідних,
дослідно-конструкторських
робіт, проведення державних
приймальних випробувань та
державної метрологічної
атестації
Закупівля та монтаж
технічних засобів,
усього
у тому числі:
тих, розроблення яких
Програмою не передбачено
(включаючи технічні засоби
іноземного виробництва)
розроблених у результаті
виконання Програми
Організаційно-технічне
забезпечення виконання
заходів Програми
34700





105840



24840



81000

180
5200





19565,8



4574



14991,8
5950





19672,5



4574



15098,5
5950





19672,5



4603



15069,5
5950





19678,5



4392,3



15286,2
11650





27250,7



6696,7



20554

180
Усього14072024765,825622,525622,525628,539080,7
( Програма в редакції Постанови КМ N 1600 від 29.11.2001 )