• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 29.05.1996 № 579
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.05.1996
  • Номер: 579
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 травня 1996 р. N 579
Київ
Про Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 )
З метою забезпечення сучасного рівня обслуговування органів державної влади, представницьких органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, Збройних Сил та громадян України інформацією про фактичні та очікувані зміни гідрометеорологічних умов і стану навколишнього природного середовища Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державну програму науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища (далі - Програма), що додається.
2. Покласти на Комітет з питань гідрометеорології та Державний комітет з питань науки, техніки та промислової політики функції замовників Програми.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 )
3. Призначити керівником Програми першого заступника голови Комітету з питань гідрометеорології Токар Н.Ф.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 )
4. Міністерству економіки, Міністерству фінансів за поданням Комітету з питань гідрометеорології і Державного комітету з питань науки, техніки та промислової політики починаючи з 1997 року передбачати цільове фінансування реалізації Програми з державного бюджету виходячи з реальних можливостей.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 )
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
П.ЛАЗАРЕНКО

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 19
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 травня 1996 р. N 579
ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
науково-технічного переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища
(Програма "Метеорологія")
( Слова "Державний комітет України по гідрометеорології", "Державний комітет по гідрометеорології" та "Держкомгідромет" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Комітет України з питань гідрометеорології", "Комітет з питань гідрометеорології" та "Гідрометком" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1763 від 24.09.99 )
Ця Програма розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1995 р. N 911 "Про першочергові заходи щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1995 - 1996 роки".
Інформація про гідрометеорологічні умови та забруднення навколишнього природного середовища, прогнози їх змін є одним із важливих факторів, що забезпечують соціально-економічний розвиток, обороноздатність та екологічну безпеку країни.
Розроблення і своєчасне здійснення заходів, спрямованих на зменшення збитків від стихійних гідрометеорологічних явищ і запобігання негативному впливові господарської діяльності на стан навколишнього природного середовища, потребують широкого і цілеспрямованого врахування кліматичних і водних ресурсів та наявності даних про забруднення навколишнього природного середовища.
Україна є членом Всесвітньої Метеорологічної Організації ООН, нею підписані Конвенція про транскордонне забруднення повітря на великі відстані (Женева, 1979), Конвенція про оперативне оповіщення у разі ядерної аварії (Відень, 1985), Конвенція про охорону озонового шару (Відень, 1985), Рамкова Конвенція про зміни клімату (Ріо-де-Жанейро, 1992) тощо. Виконання зобов'язань щодо участі України в міжнародних організаціях і угодах, неможливе без даних гідрометеорологічних спостережень та спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища, які здійснює Гідрометком.
1. Система гідрометеорологічних спостережень та базова мережа спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища і стан їх науково-технічного забезпечення
Система гідрометеорологічних спостережень та базова мережа спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища Гідрометкому (далі - система спостережень) є комплексною багаторівневою вимірювально-інформаційною системою, що дає змогу отримати понад 70 різних видів даних, у тому числі: метеорологічних, аерологічних, озонометричних, метеорологічних радіолокаційних, агрометеорологічних, гідрологічних, інформацію про забруднення повітря, поверхневих і морських вод, грунтів.
Метеорологічні наземні спостереження проводяться безперервно, цілодобово і синхронно в 222 пунктах.
Аерологічні спостереження, необхідні для вивчення атмосферних процесів на різних висотах і складання метеорологічних прогнозів, проводяться в 9 пунктах.
Гідрологічні спостереження проводяться у 435 пунктах, розташованих на річках, озерах і водосховищах країни.
Морська стаціонарна гідрометеорологічна мережа складається із 36 пунктів спостережень, розташованих у прибережній та шельфовій зоні, морських гирлах річок.
Спостереження за забрудненням поверхневих вод ведуться у 370 пунктах, розташованих на 140 річках, 15 водосховищах, 8 озерах і лиманах. Якість води Чорного і Азовського морів і гирлових ділянок Дніпра, Дунаю і Південного Бугу контролюється в 173 пунктах.
Агрометеорологічні спостереження з метою забезпечення потреб сільськогосподарської галузі економіки проводяться в 157 пунктах, озонометричні, необхідні для оцінки впливу озону на загальну циркуляцію атмосфери і контролю зміни товщини його шару, - в 6 пунктах, метеорологічні радіолокаційні спостереження за хмарами, опадами і динамікою їх змін - в 11 пунктах, стаціонарні спостереження за забрудненням атмосфери - в 175 пунктах, розташованих у 55 містах України.
У 20 містах України проводяться обстеження грунтів на важкі метали, в 56 населених пунктах - пестицидів.
Для приймання, оброблення та передавання даних спостережень у Гідрометкомі існують Головний центр системи телезв'язку та Головний інформаційно-обчислювальний центр. Необхідними умовами надійного функціонування системи спостережень, забезпечення споживачів якісною і своєчасною інформацією та прогнозами є оснащення її сучасною технікою, технологіями, розвиток науково-методичної бази спостережень і прогнозування.
Система спостережень в Україні перебуває у кризовому стані і за своїм технічним і технологічним оснащенням не відповідає покладеним на неї завданням.
Більшість технічних засобів вимірювань, встановлених у пунктах гідрометеорологічної мережі, розроблена 30 - 40 років тому. Практично відсутні сучасні технології автоматичного та дистанційного отримання інформації, а також системи збирання, поширення та обміну інформацією через супутникові системи зв'язку. Відсутність сучасної електронно-обчислювальної техніки та програмних засобів не дає змоги застосувати методи прогнозування, що відповідали б вимогам споживачів.
Внаслідок цього постійно скорочується програма спостережень, що знижує ефективність обслуговування споживачів, негативно позначається не економічному розвитку та екологічній безпеці і може призвести до аварій на транспорті, особливо авіаційному.
Для кардинального розв'язання проблем забезпечення функціонування та науково-технічного переоснащення гідрометеорологічної служби необхідно провести на державному рівні комплекс заходів за єдиною науково обгрунтованою програмою з відповідним цільовим фінансуванням.
2. Мета Програми
Метою Програми є досягнення світового рівня забезпеченості органів державної влади та місцевого самоврядування, представницьких органів, підприємств, організацій і установ, Збройних Сил, інших збройних формувань, населення України інформацією про фактичні та очікувані зміни гідрометеорологічних умов і стану навколишнього природного середовища шляхом переоснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища сучасними технічними засобами для отримання, оброблення інформації та доведення її до споживачів, а також впровадження досконаліших методів і технологій спостережень та прогнозів.
Для досягнення мети необхідно здійснити ряд науково-технічних і організаційних заходів, спрямованих на:
розроблення нових та вдосконалення існуючих методів спостережень і прогнозів;
розроблення науково-дослідними організаціями та виготовлення підприємствами України конкурентноспроможних гідрометеорологічних приладів і обладнання, а також розвиток аналітичного приладобудування;
удосконалення та раціоналізацію системи спостережень;
оснащення системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища технічними комплексами, приладами і обладнанням, що відповідають світовим стандартам.
3. Завдання Програми на виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт
Ці завдання Програми визначено у чотирьох розділах (таблиця 1) згідно з Концепцією розвитку національної гідрометеорологічної служби України.
Завданнями розділу 1 "Наукові дослідження" є:
розроблення науково обгрунтованих вимог до структури і функціонування системи спостережень з урахуванням світового досвіду впровадження сучасних технічних засобів, методів і технологій та за умови мінімізації матеріальних і фінансових витрат на її утримання;
створення нових методів і технологій спостережень та прогнозування гідрометеорологічних явищ (насамперед стихійних) і небезпечних рівнів забруднення довкілля;
підготовка технічних вимог до приладів, технічних систем і технологій, передбачених для розроблення.
Завданнями розділу 2 "Технічні засоби та технології отримання і первинного оброблення інформації" є:
розроблення та виготовлення сучасних приладів і обладнання, що відповідають стандартам Всесвітньої метеорологічної організації ООН, Міжнародної організації цивільної авіації ООН, Міжнародної океанографічної комісії ООН та інших міжнародних інституцій щодо точності й надійності вимірювань;
оснащення системи спостережень приладами та обладнанням.
Завданнями розділу 3 "Системи збирання, передавання та оброблення інформації, створення баз даних" є:
модернізація головних і створення регіональних центрів збирання, оброблення та передавання інформації;
інтеграція Головного центру системи телезв'язку Гідрометкому в Глобальну систему телезв'язку Всесвітньої метеорологічної організації ООН, інші міжнародні системи, а також системи інформації та оповіщення, що діють і створюються в Україні на урядовому та відомчому рівнях;
створення сучасної системи приймання та оброблення метеорологічної інформації за допомогою космічних платформ;
впровадження в практику регіональних моделей чисельного прогнозу погоди;
оброблення оперативної гідрометеорологічної інформації в реальному вимірі часу із створенням оперативної бази даних впровадження єдиної системи оброблення режимної гідрометеорологічної інформації.
Реалізація завдань розділів 2 та 3 дасть змогу значною мірою автоматизувати процес збирання, оброблення та передавання інформації, що підвищить якість оброблення та скоротить термін доведення інформації до споживачів.
Завданнями розділу 4 "Розроблення нормативно-технічної документації" є:
створення державної системи стандартизації в галузі гідрометеорологічних спостережень;
внесення змін і доповнень до діючих і розроблення нових нормативно-технічних та нормативно-методичних документів щодо діяльності системи спостережень.
4. Механізм реалізації Програми
Переоснащення системи спостережень передбачається здійснити насамперед шляхом впровадження приладів, обладнання та технологій, які розроблені або будуть розроблені та виготовлені вітчизняними підприємствами.
Деякі види приладів і обладнання до початку їх серійного виготовлення в Україні, а також техніку та устаткування, що економічно недоцільно розробляти в Україні, передбачається закуповувати за кордоном.
Державними замовниками Програми є Гідрометком та ДКНТП, що укладають з виконавцями договори на виконання робіт, передбачених Програмою.
Органом управління Програмою є Гідрометком, що затверджує технічні завдання, визначає терміни виконання і обсяги фінансування робіт та їх етапів.
З метою колегіального розгляду та оперативного вирішення питань, пов'язаних з виконанням Програми, при Гідрометкомі утворюється науково-технічна рада, яка:
проводить експертизу проектів і конкурсний відбір виконавців;
готує пропозиції про обсяги фінансування програм та окремих проектів на різних етапах виконання;
розглядає результати виконання окремих етапів робіт і робіт у цілому;
подає пропозиції щодо припинення виконання окремих робіт, зміну виконавця та внесення до Програми нових проектів;
розробляє пропозиції щодо коригування завдань з урахуванням поточного фінансування та пріоритетності окремих проектів.
5. Фінансування Програми
Реалізація Програми у повному обсязі можлива за умови виділення коштів у сумі 8407 млрд. крб., з них:
2517 млрд. крб. на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;
4500 млрд. крб. - на закупівлю, монтаж у пунктах мережі спостережень та освоєння технічних засобів, передбачених для розроблення і виготовлення в рамках даної Програми;
1380 млрд. крб. - на закупівлю (у тому числі за імпортом), встановлення у пунктах мережі спостережень та освоєння технічних засобів, розроблення яких в Україні Програмою не передбачено;
10 млрд крб. - на оплату робіт з організаційно-технічного супроводження Програми.
З цієї суми на 1997 рік передбачено:
1108,6 млрд. крб. - всього на виконання Програми;
у тому числі:
640 млрд. крб. - на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;
465 млрд. крб. - на закупівлю існуючих (у т. ч. імпортних) засобів вимірювання;
3,6 млрд. крб. - на оплату робіт з організаційно-технічного супроводження Програми.
Розподіл коштів, необхідних для закупівлі, монтажу та освоєння технічних засобів за окремими напрямами технічного переоснащення систем спостережень Гідрометкому наведено у таблиці 2.
Обсяги фінансування подані у цінах за станом на 30 вересня 1995 р. з урахуванням курсу українського карбованця, встановленого Національним банком України: 1 долар США - 168400 українських карбованців. Обсяги фінансування Програми підлягають індексації відповідно до зміни курсу карбованця стосовно долара США.
Джерелами фінансування Програми є:
кошти державного бюджету цільового призначення;
кошти, що виділяються для реалізації Державної космічної програми України для розроблення технічних засобів, які можуть застосовуватися в системі Гідрометкому;
інші надходження, відповідно до законодавства.
6. Термін виконання Програми
Програму розраховано на 1997 - 2001 роки. У 1997 - 1998 роках переоснащення системи спостережень здійснюватиметься за рахунок імпортної техніки та частково (спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища) техніки вітчизняного виробництва. З 1999 року почнеться поступовий перехід до використання приладів, систем та обладнання, розроблених в Україні в рамках реалізації даної Програми.
До 2001 року вітчизняною промисловістю буде освоєно виробництво передбачених Програмою технічних засобів, значною мірою здійснено технічне та технологічне переоснащення системи спостережень, проведено її раціоналізацію, введено в експлуатацію сучасні системи телезв'язку, передачі і оброблення інформації.
7. Результат реалізації Програми
В результаті реалізації Програми підвищиться якість роботи системи гідрометеорологічних спостережень та базової мережі спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища. Це дасть змогу завчасно здійснювати заходи, спрямовані на запобігання людським жертвам і матеріальним збиткам внаслідок стихійних гідрометеорологічних явищ і високих рівнів забруднення навколишнього природного середовища.
Залучення до виконання Програми наукових установ і підприємств України дасть змогу звести до мінімуму валютні витрати на забезпечення гідрометеорологічної служби сучасною технікою і технологіями. Крім того, експорт деяких приладів, обладнання і технологій, розроблених відповідно до завдань Програми, може стати у майбутньому джерелом валютних надходжень до державного бюджету .
Розрахунки, наведені в таблицях 3 і 4, свідчать про економічну доцільність розроблення та виготовлення в Україні технічних засобів, передбачених Програмою. Щорічні витрати у разі закупівлі техніки і обладнання за імпортом перевищують витрати на придбання техніки, розробленої в Україні згідно з Програмою , на 6 млн. доларів США.
ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
на виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт
Розділ 1. Наукові дослідження
Таблиця 1
------------------------------------------------------------------
|Держав-| Виконавці | Обсяги |Термін |Примітка
|ний |(організації,|фінансуван-|вико- |
Завдання, |замов- | установи, |ня |нання |
проект |ник |міністерства,|(млрд.крб.)|(роки) |
| | відомства) |-----------| |
| | | у |на | |
| | |1997|весь | |
| | |році|період| |
------------------------------------------------------------------
Методи і системи гідрометеорологічних спостережень та
базових спостережень за забрудненням навколишнього
природного середовища
1. Науково-до- Гід- Український 8 24 1997-
слідні роботи ро- науково-дос- 1999
(далі - НДР). мет- лідний гід-
Розроблення ком рометеоло-
вимог щодо по- гічний інс-
будови і функ- титут (далі
ціонування - УкрНДГМІ)
системи гідро- Гідрометко-
метеорологіч- му
них спостере-
жень та базо-
вої мережі
спостережень
за забруднен-
ням навко-
лишнього при-
родного сере-
довища з ура-
хуванням су-
часних вимог
до технічних
засобів і тех-
нологій отри-
мання і пер-
винного оброб-
лення інформа-
ції та за умо-
ви мінімізації
витрат на ут-
римання мереж
спостережень
2. НДР. Вдос- ДКНТП УкрНДГМІ 5 15 -"-
коналення ра- Гідрометко-
діолокаційних му
методів реєст-
рації та роз-
пізнавання
стихійних ме-
теорологічних
явищ
Методи прогнозів гідрометеорологічних явищ та
забруднення природного середовища
3. НДР. Роз- Гід- УкрНДГМІ 3 15 1997-
роблення регі- ро- Гідрометко- 2000
ональних чи- мет- му
сельних мето- ком
дів прогнозу
погоди із зав-
часністю до
48 годин
4. НДР. Роз- -"- -"- 3 15 -"-
роблення авто-
матизованих
методів прог-
нозування ка-
тастрофічних
повеней і па-
водків на річ-
ках різних
ландшафтних
зон України
5. НДР. Удос- ДКНТП -"- 3 15 -"-
коналення іс-
нуючих методик
короткотермі-
нового прогно-
зу забруднення
повітря в ра-
йонах з підви-
щеним антропо-
генним впливом
з врахуванням
місцевих мете-
орологічних
умов
Розділ 2. Технічні засоби та технології отримання і первинного оброблення інформації
------------------------------------------------------------------
|Держав-|Виконавці | Обсяги |Термін|За- |При-
|ний |ці (орга- |фінансуван-|вико- |гальна|мітка
Завдання, |замов- |нізації, |ня |нання |потре-|
проект |ник |установи, |(млрд.крб.)|(роки)|ба у|
| |мініс- |-----------| |прила-|
| |терства, | у |на | |дах, |
| |відомс- |1997|весь | |систе-|
| |тва) |році|період| |мах, |
| | | | | |устат-|
| | | | | |куван-|
| | | | | |ні |
| | | | | |(штук)|
------------------------------------------------------------------
Метеорологічні та агрометеорологічні спостспостереження
6. Дослід- Гід- Централь- 25 55 1997- 200
но-конструк- ро- не конс- 1998
торські роботи мет- труктоське
(далі - ДКР). ком бюро (да-
Стаціонарний лі - ЦКБ)
комплекс з ви- "Арсенал"
мірювання ме- Мінмашп-
теопараметрів, рому
оброблення та
передачі ін-
формації
7. ДКР. Авто- -"- УкрНДГМІ 10 20 -"- 60
матизована Гідромет-
система для кому
вимірювання
параметрів со-
нячної радіа-
ції, їх збору
та оброблення
8. ДКР. Комп- ДКНТП -"- 12 24 -"- 150 прог-
лекс обладнан- рама
ня для вимірю- Мін-
вання фотоак- машп-
тивної радіа- рому
ції, темпера- "Еко-
тури та воло- ло-
гості грунту гічно
до глибини 3,2 чисті
м, випарюва- тех-
ності та інших ноло-
агрометеопара- гії,
метрів маши-
ни і
ус-
тат-
ку-
вання
для
конт-
ролю
і за-
хисту
нав-
ко-
лиш-
нього
сере-
дови-
ща,
пере-
роб-
лення
і
ути-
ліза-
ції
про-
мис-
лових
від-
ходів"
(пи-
тання
фі-
нан-
су-
вання
не
вирі-
шено)
9. ДКР. Пере- Гід- ЦКБ "Ар- - 12 1998- 300
носний агроме- ро- сенал" 1999
теорологічний мет- Мінмашп-
комплекс ком рому
10. ДКР. Судо- -"- Морський 13 35 1997- 150
вий автоматич- гідрофі- 1999
ний гідромете- зичний
окомплекс інститут
(далі -
МГІ) На-
ціональ-
ної ака-
демії на-
ук
11. ДКР. Мо- ДКНТП Науково- - 30 1998- 30
більний метео- виробнича 2000
рологічний корпора-
комплекс для ція "Ки-
вимірювання ївський
основних мете- інститут
опараметрів автоматики
(далі -
НВК
"КІА"),
ЦКБ "Ар-
сенал"
Мінмашп-
рому
12. ДКР. Роз- Гід- ВАТ 6 6 1997 500
роблення та ро- Інститут
впровадження мет- радіови-
метеорологіч- ком мірюваль-
ного вимірюва- ної апа-
ча параметрів ратури
вітру (далі -
ВАТ "ІР-
ВА") Мін-
машпрому
Метеорологічне забезпечення
безпеки польотів авіації
13. ДКР. Авто- Гід- НВК 20 45 1997- 100
матизована ме- ро- "КІА" 1998
теорологічна мет- Мінмашп-
аеродромна ком рому
станція
14. Реєстратор -"- ЦКБ "Ар- 15 34 -"- 300
метеорологіч- сенал"
ної дальності Мінмашп-
видимості рому
15. Датчик ви- -"- Науко- 15 35 -"- 500
соти нижньої во-вироб-
межі хмар ниче
підприєм-
ство "Фо-
топрилад"
Мінмашп-
рому
16. Мікрое- -"- ЦКБ "Ар- 3 6 -"- 350
лектронний ви- сенал",
мірювач атмос- НВК "КІА"
ферного тиску Мінмашп-
рому
Метеорологічні радіолокаційні та
аерологічні спостереження
17. ДКР. Роз- Гід- НДІ "Бу- - 150 1998- 15
роблення мете- ро- ран" 2000
орологічної мет- Мінмашп-
двоканальної ком рому
(3 та 10 см)
когерентної
радіолокацій-
ної станції
18. ДКР. Ство- -"- -"- 50 -"- 1
рення автома-
тизованої ме-
режі для збо-
ру, оброблення
та передачі
радіолокацій-
ної інформаії
19. ДКР. Бага- -"- Наукове 30 70 1997- 40
тофункціональ- і проек- 1998
ний радіозон- тно-виро-
довий комплекс бниче
на основі ви- підпри-
мірювання ае- ємство
рологічних па- "Техпри-
раметрів за лад"
допомогою ра- (далі -
діотеодоліту "НПВП
Техпри-
лад")
20. ДКР. Раді- Гід- ЦКБ "Ар- 6 10 1997- 10000
озонд для зон- ро- сенал" 1998 на
дування атмос- мет- Мінмашп- рік
фери радіотео- ком рому,
долітом НПВП
"Техпри-
лад"
Засоби та технології
дистанційного отримання інформації
21. ДКР. Осна- ДКНТП УкрНДГМІ - 300 1998- 1 част-
щення багато- Гідро- 2000 ково
цільового лі- меткому фі-
така-метеола- нан-
бораторії на су-
базі літака ється
АН-32 для за
спостережень Дер-
за станом ат- жав-
мосфери і по- ною
верхнею Землі кос-
та для актив- міч-
них впливів на ною
хмари прог-
рамою
Укра-
їни
на
1994
-1997
роки
22. ДКР. Сис- Гід- АТ "Мір- 10 20 1997- 8 -"-
тема дистан- ро- рад" 1998
ційного зонду- мет-
вання Землі ком
для вимірюван-
ня фізичних
параметрів
грунту
23. Науко- Гід- УкрНДГМІ 10 30 1997- 30
во-дослідні і ро- Гідромет- 1999
дослідно-конс- мет- кому
трукторські ком
роботи (далі -
НДДКР). Авто-
матична систе-
ма дистанцій-
ного зондуван-
ня атмосфери
для визначення
у безперервно-
му режимі ви-
сотного розпо-
ділу темпера-
тури, тиску та
вологості, а
також вологов-
місту та водо-
запасу в хма-
рах
24. ДКР. Гро- Гід- НДІ "Бу- -"- 40 1998- 120
зопеленгатор ро- ран" 2000
мет- Мінмашп-
ком рому
шпрому
25. НДДКР. Ав- ДКНТП Хар- 5 15 1997- 30
томатична апа- ківський 1999
ратура для мо- держав-
ніторингу ди- ний тех-
намічних про- нічний
цесів у тро- універ-
посфері (0,5 - ситет
10 км) радіо- радіое-
методом лектро-
ніки Мі-
носвіти
26. ДКР. Стан- Гід- Виробни- 16 54 -"- 8 част-
ція прийому ро- чо-тех- ково
інформації з мет- нічний фі-
метеосупутника ком коопера- нан-
"Метеосат" тив "Ро- су-
бот" (да- ється
лі - ВТК за
"Робот") Дер-
Націо- жав-
нальної ною
академії кос-
наук міч-
ною
прог-
рамою
Укра-
їни
на
1994
-1997
Гідрологічні спостереження:
27. ДКР. Авто- Гід- МП 6 15 1997- 400
матизований ро- "ГУРТ- 1998
гідрологічний мет- Лтд"
пост для вимі- ком
рювання темпе-
ратури, мут-
ності та рівня
води, опадів,
параметрів
вітру тощо
28. ДКР. Авто- -"- -"- 20 75 -"- 5
матизована ін-
формаційна
система в ба-
сейнах гірсь-
ких річок Ук-
раїни, зони
відчуження
ЧАЕС
29. ДКР. Комп- -"- МГІ На- - 32 1998- 60
лекс обладнан- ціональ- 1999
ня для морсь- ної ака-
кої прибереж- демії
ної гідромете- наук
орологічної
станції
30. ДКР. Пере- Гід- МГІ На- - 8 1998- 1500
носний вимірю- ро- ціональ- 1999
вач швидкості мет- ної ака-
течії води на ком демії
різних глиби- наук,
нах Міжгалу-
зевий
НДІ
проблем
механіки
"Ритм"
(далі -
МНДІ ПМ
"Ритм")
31. ДКР. Дис- -"- АТ "Мір- 4 4 1997 100
танційний ви- рад",
мірювач по- МГІ На-
верхневої ціональ-
швидкості те- ної ака-
чії водних по- демії
токів наук
32. НДДКР. ДКНТП МНДІ ПМ 5 32 1997- 15
Платформа-буй "Ритм" 1999
для контролю
гідрометеоро-
логічних пара-
метрів навко-
лишнього при-
родного сере-
довища на
внутрішніх во-
доймах
33. ДКР. Про- -"- -"- 3 8 1997- 300
бовідбірник 1998
річкових дон-
них відкладень
34. ДКР. Озер- ДКНТП МНДІ ПМ 3 6 1997- 500
ний (річковий) "Ритм" 1998
батометр для
отримання проб
води на зада-
них глибинах
Спостереження за забрудненням атмосферного
повітря, поверхневих і морських вод, грунтів
35. ДКР. Роз- Гід- Това- 2 8 1997- 40
роблення прог- ро- риство з 1999
рамного забез- мет- обмеже-
печення збору, ком ною від-
оброблення та пові-
розповсюдження дальніс-
інформації про тю "ЕКО"
рівень забруд-