КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 січня 2003 р. № 31 Київ |
Про затвердження Державної цільової соціальної програми "Шкільний автобус"
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 614 від 09.06.2011 )( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 105 від 31.01.2007 № 614 від 09.06.2011 № 68 від 08.02.2012 )( У тексті Постанови слова "Міністерство освіти і науки" у всіх відмінках замінено словами "Міністерство освіти і науки, молоді та спорту" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 614 від 09.06.2011 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державну цільову соціальну програму "Шкільний автобус" (далі - Програма), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 614 від 09.06.2011 )
2. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Державному агентству з управління державними корпоративними правами та майном разом з іншими центральними органами виконавчої влади, що визначені відповідальними виконавцями Програми, під час складання проектів Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2003-2010 роки передбачати кошти на фінансування заходів Програми.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 614 від 09.06.2011 )
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям розробити з урахуванням визначених цією Програмою завдань і затвердити регіональні програми забезпечення регулярного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах до місць навчання, роботи і додому та вжити заходів до залучення для їх виконання коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 614 від 09.06.2011, № 68 від 08.02.2012 )
4. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту разом з іншими центральними органами виконавчої влади, що визначені відповідальними виконавцями Програми, забезпечити цільове використання коштів на її виконання.
5. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям забезпечити контроль за здійсненням заходів Програми.
6. Координацію робіт, пов'язаних з виконанням Програми , покласти на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Інд. 28 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 січня 2003 р. № 31
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. № 614 ( 614-2011-п ))
ДЕРЖАВНА
цільова соціальна програма "Шкільний автобус"
( Текст Програми після слів "у сільській місцевості" доповнено словами ", шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах" згідно з Постановою КМ № 68 від 08.02.2012 )
Мета Програми
Метою Програми є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах до місця навчання, роботи і додому (далі - перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників), поліпшення освітнього рівня населення, що проживає у такій місцевості, та раціонального використання кадрового потенціалу зазначених закладів.
Шляхи і способи розв'язання проблеми
Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти необхідно створити належні умови для безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників, що передбачено Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про місцеве самоврядування".
Загальна потреба в шкільних автобусах на початок 2011 року становить 2642 одиниці для організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників, у тому числі спеціальних шкільних автобусів, у яких обладнано місця для учнів та дітей з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках, - більш як 100 одиниць. Крім того, потребує оновлення близько 700 автобусів, що експлуатуються понад 10 років.
Кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах, які проживають за межею пішохідної доступності, у розрізі адміністративно-територіальних одиниць зазначена у додатку 1.
Розв'язати проблему можливо шляхом:
створення нормативно-правової бази для виконання Програми;
придбання шкільних та спеціальних шкільних автобусів;
забезпечення керівництвом дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах коригування розкладу уроків та режиму навчально-виховного процесу з метою економного використання шкільних автобусів;
розроблення механізму прийому шкільних автобусів районними відділами освіти адміністративно-територіальних одиниць;
забезпечення належного рівня експлуатації та збереження шкільних автобусів районними відділами освіти адміністративно-територіальних одиниць.
Можливі три варіанти розв'язання проблеми, що передбачають:
перший - виконання регіональних програм "Шкільний автобус" за рахунок коштів місцевих бюджетів;
другий - виконання Програми за рахунок коштів державного бюджету, що дасть можливість координувати закупівлю шкільних та спеціальних шкільних автобусів;
третій, оптимальний - виконання Програми за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів за умови стабільного фінансування, а також інших джерел, не заборонених законодавством, що дасть можливість координувати закупівлю шкільних та спеціальних шкільних автобусів, оновлення існуючого парку шкільних автобусів і протяжність спеціалізованих транспортних маршрутів.
Завдання і заходи Програми
Завдання і заходи з виконання Програми зазначені у додатку 2.
Очікувані результати, ефективність Програми
Виконання Програми дасть змогу:
створити нормативно-правову базу для виконання Програми;
придбати шкільні та спеціальні шкільні автобуси для поповнення і оновлення існуючого парку шкільних автобусів;
забезпечити перевезення 100 відсотків учнів, дітей та педагогічних працівників;
придбати спеціальні шкільні автобуси для забезпечення безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів і дітей з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках.
Очікувані результати виконання Програми зазначені у додатку 3.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік у межах видатків, передбачених головним розпорядникам бюджетних коштів, відповідальним за виконання завдань і заходів Програми.
Орієнтовна вартість одного шкільного автобуса місткістю 25 місць становить 300 тис. гривень, а одного спеціального шкільного автобуса - 380 тис. гривень.
( Програма в редакції Постанови КМ № 614 від 09.06.2011 )
Додаток 1
до Програми
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. № 614 ( 614-2011-п ))
КІЛЬКІСТЬ
учнів загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, шахтарських та інших малих монофункціональних містах, селищах, які проживають за межею пішохідної доступності, у розрізі адміністративно-територіальних одиниць
( Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 614 від 09.06.2011; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 68 від 08.02.2012 )
Додаток 2
до Програми
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. № 614 ( 614-2011-п ))
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Державної цільової соціальної програми "Шкільний автобус" на період до 2015 року
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 614 від 09.06.2011; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 68 від 08.02.2012 )
Додаток 3
до Програми
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 червня 2011 р. № 614 ( 614-2011-п ))
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
виконання Державної цільової соціальної програми "Шкільний автобус" на період до 2015 року
( Додаток 3 в редакції Постанов КМ № 105 від 31.01.2007, № 614 від 09.06.2011; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 68 від 08.02.2012 )