• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про здійснення державних закупівель

Верховна Рада України  | Закон від 01.06.2010 № 2289-VI | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 01.06.2010
  • Номер: 2289-VI
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 01.06.2010
  • Номер: 2289-VI
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
( Підпункт 2 частини четвертої статті 2 доповнено абзацом згідно із Законом N 663-VII від 24.10.2013 )
послуг з вирівнювання умов для конкуренції відповідно до положень Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України".
( Підпункт 2 частини четвертої статті 2 доповнено абзацом згідно із Законом N 663-VII від 24.10.2013 )( Частина четверта статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законами N 2462-VI від 08.07.2010, N 2900-VI від 11.01.2011, N 2995-VI від 03.02.2011; в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
5. Забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.
6. Дія цього Закону не поширюється на закупівлі товарів, робіт і послуг, які здійснюються підприємствами оборонно-промислового комплексу, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
( Статтю 2 доповнено частиною шостою згідно із Законом N 4913-VI від 07.06.2012 )
Стаття 3. Принципи здійснення закупівель
1. Закупівлі здійснюються за такими принципами:
добросовісна конкуренція серед учасників;
максимальна економія та ефективність;
відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
недискримінація учасників;
об'єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів;
запобігання корупційним діям і зловживанням.
Стаття 4. Планування закупівель та інші передумови здійснення процедур закупівель
1. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються Уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження.
Річний план закупівель та зміни до нього оприлюднюються замовником шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів з дня їх затвердження.
( Частину першу статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI від 24.05.2012 )
2. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Стаття 5. Недискримінація учасників
1. Вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
2. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом.
3. Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Стаття 6. Міжнародні зобов'язання України у сфері закупівель
1. Якщо міжнародним договором України, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, передбачено інший порядок закупівлі, ніж порядок, визначений цим Законом, застосовуються положення міжнародного договору України.
2. Закупівля товарів, робіт і послуг за кошти кредитів, позик, що надані відповідно до міжнародних договорів України Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями, здійснюється згідно з правилами і процедурами, встановленими цими організаціями, а у разі невстановлення таких правил і процедур - відповідно до цього Закону.
Закупівля товарів, робіт і послуг на умовах їх співфінансування у рамках проектів, які реалізуються за рахунок кредитів, позик, зазначених в абзаці першому цієї частини, здійснюється згідно з правилами і процедурами, встановленими відповідними організаціями, а у разі невстановлення таких правил і процедур - відповідно до цього Закону.
( Частину другу статті 6 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )( Частина друга статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
Розділ II
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТА КОНТРОЛЬ У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ
Стаття 7. Державне регулювання та контроль у сфері закупівель
1. Державне регулювання та контроль у сфері закупівель здійснюють Уповноважений орган та інші органи відповідно до їх компетенції.
Органи, які уповноважені на здійснення контролю у сфері закупівель, не мають права втручатися у проведення процедур закупівель.
( Частину першу статті 7 доповнено абзацом другим згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
2. Уповноваженим органом є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних закупівель.
( Частина друга статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3681-VI від 08.07.2011, N 5463-VI від 16.10.2012 )
3. Уповноважений орган здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом.
4. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів:
до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника), відомостей про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були опубліковані в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та відповідних міжнародних виданнях у випадках, передбачених цим Законом. Перевіркою правильності оформлення документів вважається перевірка дотримання замовником встановлених законодавством вимог до форми документа та правильності його заповнення відповідно до затверджених інструкцій стосовно заповнення таких форм (за їх наявності) або розміщені на веб-порталі Уповноваженого органу та на веб-сайті оператора електронного майданчика (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону);
( Абзац другий частини четвертої статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3681-VI від 08.07.2011, N 4917-VI від 07.06.2012, N 5044-VI від 04.07.2012 )
вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю у випадках:
відсутності необхідних документів, передбачених цим Законом, або їх невідповідності встановленим законодавством вимогам щодо оформлення;
( Абзац четвертий частини четвертої статті 7 в редакції Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
відміни процедури закупівлі;
набрання законної сили рішенням суду про визнання результатів процедури закупівлі недійсними;
на період призупинення процедури закупівлі;
наявності відповідного рішення органу оскарження відповідно до статті 18 цього Закону;
у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері закупівель повідомляє про такі випадки Уповноважений орган та орган оскарження.
Банкам під час оплати за договорами про закупівлю замовником разом із платіжним дорученням надаються документи щодо державних закупівель відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність". У разі їх невідповідності вимогам цього Закону платіжне доручення вважається оформленим неналежним чином.
5. Рахункова палата, Антимонопольний комітет України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, здійснюють контроль у сфері державних закупівель у межах своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.
( Частина п'ята статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
6. Нормативно-правове забезпечення державного регулювання та контролю у сфері закупівель здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері державних закупівель.
( Статтю 7 доповнено частиною шостою згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
Стаття 8. Уповноважений орган та орган оскарження
1. Основними функціями Уповноваженого органу є:
1) розроблення нормативно-правових актів, необхідних для виконання цього Закону;
( Пункт 1 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
2) розроблення Стратегії розвитку системи державних закупівель;
( Пункт 2 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
3) моніторинг державних закупівель;
4) ведення обліку закупівель шляхом збирання інформації про заплановані закупівлі та результати процедур закупівель;
5) подання в установленому порядку Кабінету Міністрів України пропозицій щодо визначення генерального замовника;
( Пункт 5 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
6) підготовка та подання до Кабінету Міністрів України, Рахункової палати квартальних звітів про стан закупівель;
7) узагальнення практики здійснення закупівель, у тому числі міжнародної;
( Пункт 8 частини першої статті 8 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
9) вивчення, узагальнення та поширення світового досвіду з питань закупівель;
10) виступає засновником та забезпечує видання безоплатного державного офіційного друкованого видання з питань державних закупівель;
11) виступає засновником та забезпечує видання безоплатного міжнародного інформаційного видання з питань державних закупівель;
12) забезпечення функціонування безоплатного веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - веб-портал Уповноваженого органу);
13) взаємодія з громадськістю та проведення громадських слухань з питань удосконалення системи державних закупівель;
14) організація нарад, безоплатних семінарів та виставок з питань закупівель;
15) організація порядку проходження навчання спеціалістів у сфері здійснення закупівель та підвищення кваліфікації;
( Пункт 15 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
16) надання безоплатної методологічної допомоги замовникам, у тому числі надання відповідей на запити зацікавлених осіб з питань державних закупівель. Відповіді на запити носять виключно рекомендаційний характер;
17) забезпечення видання безоплатних збірників нормативно-правових актів та методичних матеріалів з питань державних закупівель;
18) міжнародне співробітництво у сфері закупівель;
19) розроблення:
стандартної документації конкурсних торгів;
( Абзац четвертий пункту 19 частини першої статті 8 виключено на підставі Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
( Абзац п'ятий пункту 19 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
порядку здійснення моніторингу закупівель;
( Абзац шостий пункту 19 частини першої статті 8 в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
форм:
річного плану закупівель;
оголошення про проведення процедури закупівлі (оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення процедури двоступеневих торгів, оголошення про проведення попередньої кваліфікації, запит цінових пропозицій, інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника, оголошення про проведення процедури електронного реверсивного аукціону);
( Абзац дев'ятий пункту 19 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника;
реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій;
протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій;
протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій;
повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції, рішення замовника про укладення договору про закупівлю або про відмову від укладення договору про закупівлю;
( Абзац чотирнадцятий пункту 19 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
повідомлення учасникам про результати процедури закупівлі;
оголошення про результати процедури закупівлі (оголошення про результати проведення торгів, повідомлення про результати проведення попередньої кваліфікації, інформація про результати процедури запиту цінових пропозицій, інформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника, повідомлення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника, повідомлення про відміну процедури електронного реверсивного аукціону);
( Абзац шістнадцятий пункту 19 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
звіту про результати проведення процедури закупівлі;
( Пункт 19 частини першої статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
20) надання роз'яснень щодо застосування законодавства у сфері закупівель;
21) погодження навчальних програм з підготовки спеціалістів у сфері закупівель та підвищення їх кваліфікації;
22) співробітництво з правоохоронними органами щодо виявлення фактів порушення законодавства у сфері закупівель та подання у випадках, передбачених законами України, до правоохоронних органів матеріалів про виявлені порушення;
23) співробітництво з органами Антимонопольного комітету України щодо виявлення фактів порушень законодавства про захист економічної конкуренції у сфері закупівель;
24) співробітництво з державними органами щодо запобігання проявам корупції у сфері закупівель;
25) вжиття заходів щодо забезпечення ефективного та раціонального використання державних коштів, максимальної їх економії при здійсненні державних закупівель;
26) інформування громадськості про політику та правила державних закупівель;
27) здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів електронних майданчиків з організації та проведення електронних реверсивних аукціонів.
( Частину першу статті 8 доповнено пунктом 27 згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
2. Уповноважений орган має право:
1) вимагати від замовників подання звіту про результати проведення процедури закупівлі згідно з цим Законом;
2) встановлювати строки подання замовниками інформації про заплановані закупівлі та укладені договори про закупівлю;
3) отримувати в установленому порядку від замовників, учасників, підприємств, установ, організацій, а також органів, які здійснюють державне регулювання і контроль у сфері закупівель, правоохоронних органів документи та інформацію, які необхідні для виконання функцій, передбачених цим Законом, у тому числі для здійснення моніторингу державних закупівель. Особи та органи, зазначені у цьому пункті, впродовж п'яти днів з дати отримання відповідного запиту зобов'язані надати Уповноваженому органу інформацію та завірені належним чином копії документів;
( Пункт 3 частини другої статті 8 із змінами, внесеними згідно ізЗаконом N 3681-VI від 08.07.2011 )
3-1) проводити моніторинг закупівель;
( Частину другу статті 8 доповнено пунктом 3-1 згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
4) здійснювати інші дії та вживати інші заходи, передбачені законодавством для виконання покладених на Уповноважений орган функцій;
5) у разі виявлення порушень законодавства у сфері державних закупівель під час здійснення моніторингу закупівель надавати в порядку, визначеному законодавством, висновки з рекомендаціями щодо усунення та недопущення таких порушень, про що одночасно повідомляти орган оскарження;
( Частину другу статті 8 доповнено пунктом 5 згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011; в редакції Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
6) проводити планові та позапланові перевірки діяльності операторів електронних майданчиків, у разі виявлення порушень законодавства застосовувати фінансові та адміністративні санкції, передбачені цим Законом.
( Частину другу статті 8 доповнено пунктом 6 згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
3. Антимонопольний комітет України як орган оскарження з метою неупередженого та ефективного захисту прав та законних інтересів осіб, пов'язаних із участю у процедурах державної закупівлі, створює постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Рішення постійно діючої адміністративної колегії приймаються від імені Антимонопольного комітету України.
Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель діє у складі трьох державних уповноважених Антимонопольного комітету України. Голова постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України повинен мати вищу юридичну освіту.
Член постійно діючої адміністративної колегії, який є пов'язаною особою з суб'єктом оскарження або замовником, не може брати участь у розгляді та прийнятті рішень щодо такої скарги і повинен бути замінений на час розгляду і прийняття рішення щодо такої скарги іншим державним уповноваженим Антимонопольного комітету України, що визначається Головою Антимонопольного комітету України.
Порядок діяльності постійно діючої адміністративної колегії встановлюється відповідно до Закону України "Про Антимонопольний комітет України", якщо інше не встановлено цим Законом.
Рішення органу оскарження оформляються у письмовій формі та надсилаються не пізніше наступного робочого дня після їх прийняття Уповноваженому органу, суб'єкту оскарження, замовнику, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та редакції державного офіційного друкованого видання з питань державних закупівель, а в разі здійснення закупівлі за процедурою електронного реверсивного аукціону також оператору електронного майданчика.
( Абзац п'ятий частини третьої статті 8 в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками та особами, яких вони стосуються.
Рішення органу оскарження підлягають обов'язковій публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, а також не пізніше наступного робочого дня після їх прийняття оприлюднюються на веб-порталі Антимонопольного комітету України.
Рішення органу оскарження може бути оскаржено суб'єктом оскарження чи замовником до суду протягом місячного строку з дня, коли особа дізналася про його прийняття.
( Абзац восьмий частини третьої статті 8 в редакції Закону N 3156-VI від 17.03.2011 )
Стаття 9. Громадський контроль у сфері державних закупівель
1. Громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, яка підлягає оприлюдненню відповідно до цього Закону.
2. Замовники і учасники процедур закупівель та Уповноважений орган повинні сприяти залученню громадськості до здійснення контролю у сфері закупівель відповідно до законів України "Про об'єднання громадян", "Про звернення громадян" і "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації".
( Частина друга статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1170-VII від 27.03.2014 )
3. Громадяни і громадські організації та їх спілки не мають права втручатися у діяльність Уповноваженого органу та процедуру визначення замовником переможця торгів.
4. На засіданнях комітетів з конкурсних торгів мають право бути присутніми журналісти та представники засобів масової інформації. Журналісти та представники засобів масової інформації мають право безперешкодно відвідувати приміщення, де проводяться засідання комітетів з конкурсних торгів. Замовники зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ журналістів та представників засобів масової інформації на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів.
( Частина четверта статті 9 в редакції Закону N 1170-VII від 27.03.2014 )
Розділ III
ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЛІ
Стаття 10. Оприлюднення інформації про закупівлю
1. Замовник для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (що здійснюється безоплатно) у порядку, встановленому цим Законом, надає таку інформацію про закупівлю:
( Абзац перший частини першої статті 10 в редакції Закону N 5044-VI від 04.07.2012 )
оголошення про проведення процедури закупівлі - після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як за 30 днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк;
обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника - одночасно з оголошенням про проведення процедури закупівлі;
( Абзац четвертий частини першої статті 10 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
документацію конкурсних торгів або кваліфікаційну документацію - після публікації оголошення про проведення процедури закупівлі в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель, але не пізніш як за 30 днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк;
зміни до документації конкурсних торгів або кваліфікаційної документації та роз'яснення до неї (у разі наявності) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про їх внесення, але не пізніш як за сім днів до дати розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій;
протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій;
інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення;
повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі;
( Абзац дев'ятий частини першої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
( Абзац десятий частини першої статті 10 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )( Абзац одинадцятий частини першої статті 10 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
оголошення про результати процедури закупівлі - після публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, але не пізніш як через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися;
повідомлення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника (у разі наявності) - протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення;
звіт про результати проведення процедури закупівлі - протягом трьох робочих днів з дня його затвердження.
( Абзац п'ятнадцятий частини першої статті 10 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
Інформація про проведення процедури електронного реверсивного аукціону та його результати підлягає оприлюдненню відповідно до положень розділу VIII-1 цього Закону.
( Частину першу статті 10 доповнено новим абзацом згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
Веб-портал Уповноваженого органу повинен відповідати встановленим законодавством вимогам щодо захисту державних інформаційних ресурсів, забезпечувати вільний та безоплатний доступ до нього.
( Абзац сімнадцятий частини першої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1170-VII від 27.03.2014 )
2. Оголошення про проведення процедури закупівлі (оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення процедури двоступеневих торгів, оголошення про проведення попередньої кваліфікації, запит цінових пропозицій, інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника), повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, відомості про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі (оголошення про результати проведення торгів, повідомлення про результати проведення попередньої кваліфікації, інформація про результати процедури запиту цінових пропозицій, інформація про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника, повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, повідомлення про відміну процедури закупівлі в одного учасника) обов'язково безоплатно публікуються в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель у терміни, встановлені цим Законом для оприлюднення відповідної інформації.
( Абзац перший частини другої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
Випуск державного офіційного друкованого видання з питань державних закупівель здійснюється з періодичністю не рідше одного разу на тиждень.
Інформація, розміщена на веб-порталі Уповноваженого органу, повинна відповідати інформації, яку опубліковано в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
У разі коли інформація, розміщена на веб-порталі Уповноваженого органу, містить відомості, що відрізняються від тих, які опубліковано в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель, автентичною вважається інформація, опублікована в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель.
У разі якщо дата оприлюднення та дата публікації інформації про державні закупівлі не співпадають, дата публікації у такому випадку вважається визначальною.
Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника.
Інформація, зазначена в частині першій цієї статті, може додатково оприлюднюватися на вибір замовника в інших засобах масової інформації, на веб-сайтах замовника (у разі наявності) або веб-сайтах відповідних органів влади, органів місцевого самоврядування. Зазначена інформація надається на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
( Абзац сьомий частини другої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1170-VII від 27.03.2014 )
Інформація про закупівлю, визначена цим Законом, публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель безоплатно.
3. Процедура закупівлі, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, попередня кваліфікація учасників не можуть проводитися до/без публікації оголошення про проведення процедури закупівлі в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель згідно з абзацом першим частини другої цієї статті.
( Частина третя статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
4. Оголошення про проведення процедури закупівлі та про результати процедури закупівлі обов'язково додатково розміщуються у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Уповноваженого органу та на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:
( Абзац перший частини четвертої статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3681-VI від 08.07.2011 )
для товарів - 200 тисячам євро;
для послуг - 300 тисячам євро;
для робіт - 500 тисячам євро.
Курс євро фіксується згідно з офіційним курсом Національного банку України, встановленим на день відправлення для публікації у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель оголошення про проведення процедури закупівлі.
5. Доступ користувачів до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, є безоплатним та вільним. Інформація про закупівлю, визначена цим Законом, приймається для розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу безоплатно.
Стаття 11. Комітет з конкурсних торгів
1. Комітет з конкурсних торгів утворюється замовником (генеральним замовником) для організації та проведення процедур закупівель.
Комітет з конкурсних торгів діє на засадах колегіальності та неупередженості членів комітету з конкурсних торгів. Членство в комітеті з конкурсних торгів не має створювати протиріччя між інтересами замовника та учасника чи між інтересами учасників процедури закупівлі, наявність якого може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі.
2. Склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників, члени їх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати міської, районної у місті, районної, обласної ради.
( Абзац перший частини другої статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5044-VI від 04.07.2012 )
До складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п'яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п’ять осіб, до складу комітету з конкурсних торгів мають входити всі службові (посадові) особи замовника.
( Абзац другий частини другої статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5044-VI від 04.07.2012 )
Голова та секретар комітету з конкурсних торгів повинні пройти навчання з питань організації та здійснення закупівель. Таке навчання можуть пройти також інші члени комітету з конкурсних торгів. Порядок зазначеного навчання встановлюється Уповноваженим органом.
( Абзац третій частини другої статті 11 в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
3. Керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
4. Комітет з конкурсних торгів:
планує проведення процедур закупівель;
( Абзац другий частини четвертої статті 11 в редакції Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
складає та затверджує річний план державних закупівель;
здійснює вибір процедури закупівлі;
проводить процедури закупівель, попередню кваліфікацію учасників;
забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця;
забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених цим Законом;
здійснює інші дії, передбачені цим Законом.
5. Рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі із зазначенням причин відмови.
Члени комітету з конкурсних торгів несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України.
6. Типове положення про комітет з конкурсних торгів розробляється Уповноваженим органом.
( Частина шоста статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5463-VI від 16.10.2012 )
Стаття 12. Процедури закупівлі
1. Закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур:
відкриті торги;
двоступеневі торги;
запит цінових пропозицій;
попередня кваліфікація учасників;
закупівля в одного учасника;
електронний реверсивний аукціон.
( Частину першу статті 12 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
2. У випадках, передбачених розділом VIII-1 цього Закону, замовники не мають права при здійсненні закупівлі відступати від обов'язкового застосування процедури електронного реверсивного аукціону.
( Статтю 12 доповнено новою частиною згідно із Законом N 4917-VI від 07.06.2012 )
3. Відповідальність за вибір та застосування процедур закупівлі несуть виключно службові (посадові) особи замовника - члени комітету з конкурсних торгів персонально.
Стаття 13. Закупівля за рамковими угодами
1. Закупівля за рамковими угодами здійснюється у порядку, передбаченому для проведення процедури відкритих торгів, двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації, з урахуванням вимог цієї статті, а рамкові угоди укладаються відповідно до вимог розділу IX цього Закону.
3. В оголошенні про проведення закупівлі за рамковою угодою обов'язково зазначаються:
строк, на який укладається угода, що не може перевищувати чотирьох років;
кількість учасників, з якими буде укладено угоду;
найменування і місцезнаходження замовника (замовників), що здійснюватимуть закупівлю за угодою.
4. Рамкова угода укладається з кількома учасниками за умови, що участь у ній бере не менше трьох учасників.
У разі надходження пропозицій у кількості, меншій ніж заявлена кількість учасників, або відхилення отриманих пропозицій на підставах, встановлених цим Законом, замовник (генеральний замовник) має право укласти рамкову угоду з тими учасниками, пропозиції яких не відхилені.
5. Замовник має право укласти договір про закупівлю відповідних товарів і послуг виключно з тими учасниками, пропозиції яких акцептовані за результатами укладення рамкової угоди.
6. Рамкові угоди виконуються з дотриманням таких вимог:
1) у разі укладення рамкової угоди з одним учасником:
якщо всі істотні умови договору про закупівлю визначені в рамковій угоді, такий договір вважається укладеним після подання замовником учаснику пропозиції виконати зазначені умови та отримання письмової згоди учасника;
якщо не всі істотні умови договору про закупівлю визначені в рамковій угоді, такий договір укладається за результатами організованих замовником переговорів з учасником;
2) у разі укладення рамкової угоди з кількома учасниками:
якщо всі умови договору про закупівлю визначені в рамковій угоді, замовник має право укласти такий договір з дотриманням зазначених у рамковій угоді умов відбору без проведення процедури конкурсних торгів серед учасників, з якими укладено відповідну рамкову угоду;
якщо не всі істотні умови договору про закупівлю визначені в рамковій угоді, такий договір укладається замовником з переможцем процедури конкурентного відбору, який проводиться замовником серед учасників, з якими укладено відповідну рамкову угоду.
З метою визначення переможця конкурентного відбору замовник (генеральний замовник) надсилає письмове запрошення всім учасникам, з якими укладено рамкову угоду, подати пропозиції конкурсних торгів щодо укладення договору про закупівлю. Замовник (генеральний замовник) повинен встановити строк, достатній для підготовки учасниками пропозицій, та забезпечити протягом зазначеного строку конфіденційність поданих пропозицій.
Оцінка пропозицій та визначення переможця проводяться за критеріями, встановленими в рамковій угоді, з урахуванням специфічних вимог до предмета закупівлі, встановлення яких допускається згідно з угодою. Такі специфічні вимоги зазначаються у запрошенні учасникам подати пропозиції. Запрошення учасникам та їх пропозиції не можуть передбачати істотну зміну умов договорів закупівлі та характеристик відповідного предмета закупівлі, визначених рамковою угодою.
7. Генеральний замовник інформує всіх заінтересованих замовників про результати застосування процедури укладення рамкової угоди протягом п'яти днів після її завершення.
Один замовник може бути стороною однієї або кількох рамкових угод. Замовник має право відмовитися від укладення договору про закупівлю за рамковою угодою, проінформувавши про це генерального замовника та Уповноважений орган.
8. Генеральний замовник протягом п'яти робочих днів після отримання повідомлення замовника про укладення договору про закупівлю за рамковою угодою повідомляє про це Уповноважений орган із зазначенням предмета закупівлі, відповідних замовників та учасників, між якими укладено договори про закупівлю.
( Стаття 13 в редакції Закону N 3681-VI від08.07.2011 )
Стаття 14. Подання інформації під час проведення процедури закупівлі
1. Подання інформації під час проведення процедури закупівлі здійснюється у письмовій формі, а в разі застосування закупівлі в електронній формі - у вигляді електронного документа.
У разі якщо замовник та учасники під час проведення процедури закупівлі надали інформацію в іншій формі, ніж письмовій, зміст такої інформації має бути ними письмово підтверджений, крім випадку застосування закупівлі в електронній формі.
Інформація, що у визначених цим Законом випадках була подана у вигляді електронного документа, вважається оригіналом і має однакову юридичну силу з паперовою формою.
( Частина перша статті 14 в редакції Закону N 4917-VIвід 07.06.2012 )
2. Замовник протягом усього процесу здійснення процедури закупівлі забезпечує конфіденційність інформації, наданої учасниками (учасниками попередньої кваліфікації). Інформація щодо розгляду та оцінки пропозицій конкурсних торгів надається виключно Уповноваженому органу, органам, що здійснюють державне регулювання та контроль у сфері закупівель, органу оскарження та суду.
Стаття 15. Мова, що застосовується під час проведення процедур закупівель
1. Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно усі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою.
( Частину другу статті 15 виключено на підставі Закону N 3681-VI від 08.07.2011 )
Стаття 16. Кваліфікаційні критерії
1. Замовники у разі проведення процедур закупівель, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті, визначають кваліфікаційні критерії до учасників або учасників попередньої кваліфікації з числа тих, що встановлені частиною другою цієї статті
( Частина перша статті 16 в редакції Закону N 4851-VIвід 24.05.2012 )
2. Замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії:
( Абзац перший частини другої статті 16 в редакції Закону N 4851-VI від 24.05.2012 )
наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у тому числі власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України;
( Абзац другий частини другої статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом N 182-VII від 04.04.2013 - зміна діє до 31.12.2015, див. пункт 2 Закону N 182-VII від 04.04.2013 )
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;
наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами).
3. Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників або учасників попередньої кваліфікації про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в документації конкурсних торгів або кваліфікаційній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника).
Замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками або учасниками попередньої кваліфікації інформацію про відповідність їх таким критеріям у разі:
( Частину третю статті 16 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI від 24.05.2012 )
1) проведення процедури запиту цінових пропозицій;
( Частину третю статті 16 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI від 24.05.2012 )
2) закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передачі та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, послуг поштового зв’язку, поштових марок та маркованих конвертів, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.
( Частину третю статті 16 доповнено абзацом згідно із Законом N 4851-VI від 24.05.2012 )
4. Документи, що не передбачені законодавством для учасників або учасників попередньої кваліфікації - фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі пропозиції конкурсних торгів або кваліфікаційної пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника).
5. Усі пропозиції конкурсних торгів або кваліфікаційні пропозиції, які відповідають кваліфікаційним критеріям, встановленим частиною другою цієї статті, та за відсутності інших, передбачених цим Законом, підстав для їх відхилення, допускаються до оцінки.
Стаття 17. Відмова в участі у процедурі закупівлі
1. Замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації), у разі якщо:
1) він має незаперечні докази того, що учасник або учасник попередньої кваліфікації пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі;
2) учасника або учасника попередньої кваліфікації було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення;
3) виявлено факт участі учасника або учасника попередньої кваліфікації у змові;
4) фізична особа, яка є учасником або учасником попередньої кваліфікації, була засуджена за злочин, пов'язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;