• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 22.02.2006 № 187
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 22.02.2006
  • Номер: 187
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 22.02.2006
  • Номер: 187
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 лютого 2006 р. № 187
Київ
Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 871 від 27.11.2013; в редакції Постанов КМ № 633 від 22.08.2018, № 120 від 04.02.2023 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, що додається.
( Пункт 1 в редакції Постанов КМ № 633 від 22.08.2018, № 120 від 04.02.2023 )
2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ

Інд. 26


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. № 187
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад
1. Цей Порядок визначає механізм забезпечення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад (далі - орган соціального захисту населення) санаторно-курортними путівками (далі - путівки) осіб відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", а також механізм забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначених статтею 4 Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей", та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі - компенсація).
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", військовослужбовців і членів їх сімей, осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), та осіб, зазначених у Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб санаторно-курортним лікуванням, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 31, ст. 895; 2019 р., № 22, ст. 758; 2021 р., № 23, ст. 1073).
2. Органи соціального захисту населення забезпечують осіб, зазначених в абзаці першому пункту 1 цього Порядку, путівками, пільговим санаторно-курортним лікуванням до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та виплати компенсації.
За рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Соціальний захист осіб з інвалідністю", здійснюється забезпечення путівками, пільговим санаторно-курортним лікуванням та виплата компенсації:
особам з інвалідністю усіх категорій, у тому числі особам, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням (далі - особи з інвалідністю), - за напрямом забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю;
особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначеним статтею 4 Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" (далі - постраждалі особи), - за напрямом забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням та виплати компенсації.
За рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюється забезпечення путівками осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - ветерани війни), осіб, зазначених у статтях 6-1-6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" (далі - жертви нацистських переслідувань), та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Особи, зазначені в абзацах третьому і четвертому пункту 2 цього Порядку, мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розміщеного на території України (крім закладів, розташованих на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, правовий режим на якій визначається Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України").
3. Для одержання путівки, пільгового санаторно-курортного лікування або компенсації особи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, повинні перебувати на обліку для забезпечення путівкою та пільговим санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення (далі - облік) за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа - за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Забезпечення осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, що проживають в інтернатних установах системи соціального захисту населення, осіб з інвалідністю, які навчаються за очною (денною) формою здобуття освіти в закладах освіти, путівками здійснюється органами соціального захисту населення відповідно до цього Порядку.
4. Заклади охорони здоров’я забезпечують путівками на лікування у госпіталях ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також путівками - осіб з інвалідністю, ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, із захворюванням на туберкульоз та дітей з інвалідністю до досягнення 18-річного віку (згідно з медичними показаннями за наявності відповідних профільних санаторно-курортних бюджетних закладів).
5. Путівки видаються особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.
Особи, зазначені в абзацах третьому та п’ятому пункту 2 цього Порядку, після закінчення строку дії медичної довідки закладу охорони здоров’я за формою № 070/о, але не рідше ніж один раз на три роки, подають нову медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку, знімається з обліку.
6. Особи з інвалідністю, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та постраждалі особи подають до органу соціального захисту населення заяву про забезпечення путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням, до якої додаються:
копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця. У разі пред’явлення особою з інвалідністю, ветераном війни, особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертвою нацистських переслідувань паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) копія такого документа не подається;
медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);
копія відповідного посвідчення (для ветеранів війни (зокрема електронне посвідчення ветерана) або осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, чи жертв нацистських переслідувань). Для ідентифікації особи ветерана війни або особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, може використовуватися інформація, отримана з Єдиного державного реєстру ветеранів війни або за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" (для постраждалих осіб);
документ про сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування (тільки для одержання компенсації для постраждалих осіб).
За наявності електронної інформаційної взаємодії органів соціального захисту населення з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у володінні яких перебуває інформація, що міститься в інформаційно-комунікаційних системах, яка необхідна для надання послуг із санаторно-курортного лікування, зазначені документи особою з інвалідністю, ветераном війни, особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертвою нацистських переслідувань не подаються.
7. Заяви разом з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної військової адміністрації та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які формують електронну справу та передають документи протягом трьох робочих днів з дати їх надходження до органу соціального захисту населення.
Після формування електронної справи заяви разом з необхідними документами у паперовій формі передаються до органу соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.
Якщо особи, зазначені у пункті 2 цього Порядку, подали не в повному обсязі документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, орган соціального захисту населення протягом десяти робочих днів після їх отримання надсилає таким особам у письмовій формі інформацію про відмову у забезпеченні путівкою, пільговим санаторно-курортним лікуванням або призначенні компенсації з обґрунтуванням причин такої відмови. У разі усунення недоліків такі особи можуть повторно подати документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку.
У разі незгоди з відмовою у забезпеченні путівкою, пільговим санаторно-курортним лікуванням або призначенні компенсації особа має право оскаржити її у судовому порядку.
8. Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день позачергово щороку (із січня до грудня).
Особи з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, безоплатно забезпечуються санаторно-курортним лікуванням строком на 18-21 календарний день першочергово з числа позачерговиків щороку (із січня до грудня).
Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням строком на 18-21 календарний день першочергово не частіше ніж один раз на два роки.
Учасники бойових дій та особи, зазначені у статті 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день не частіше ніж один раз на рік.
Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день позачергово щороку (із січня до грудня).
Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день не частіше ніж один раз на два роки.
9. Особи з інвалідністю забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день у порядку черговості.
Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:
I і II групи - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 календарних днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 календарний день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.
Особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II групи до санаторіїв (відділень) спінального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі у зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Путівками без лікування забезпечуються особи, що супроводжують виключно тих осіб з інвалідністю I групи, яким шляхом експертного обстеження медико-соціальною експертною комісією установлено інвалідність (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, які забезпечуються путівками до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів).
Якщо особа з інвалідністю I групи здатна обслуговувати себе самостійно, їй видається довідка про це закладу охорони здоров’я.
Особу з інвалідністю I групи не можуть супроводжувати особи з інвалідністю I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.
10. Постраждалі особи мають право на забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.
11. Особа, зазначена у пункті 2 цього Порядку, що перебуває на обліку, але в поточному році одержала путівку або пільгове санаторно-курортне лікування в іншій організації, знімається з обліку.
Повторне взяття на облік здійснюється на підставі документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку.
Якщо особа з інвалідністю, ветеран війни, особа, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертва нацистських переслідувань за місцем обліку були забезпечені путівкою у поточному році, повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) медичної довідки закладу охорони здоров’я за формою № 070/о, що додається до заяви про забезпечення санаторно-курортним лікуванням або путівкою, якщо строк її дії не закінчився.
У разі відмови особи, зазначеної у пункті 2 цього Порядку, від путівки або пільгового санаторно-курортного лікування складається відповідний акт за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням забезпечується інша особа у порядку черговості.
12. Забезпечення путівками, пільговим санаторно-курортним лікуванням або виплата компенсації особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, здійснюється в межах коштів, передбачених на зазначену мету в державному та місцевих бюджетах на поточний рік.
13. З метою забезпечення особи з інвалідністю путівкою або постраждалої особи пільговим санаторно-курортним лікуванням санаторно-курортний заклад подає органу соціального захисту населення:
підтвердження про наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
гарантійний лист про згоду на лікування за відповідним профілем постраждалих осіб (із зазначенням дати заїзду кожної особи) і про готовність до укладення договору про надання послуг із санаторно-курортного лікування (далі - договір);
інформацію про вартість санаторно-курортного лікування.
Орган соціального захисту населення ознайомлює з поданою інформацією особу з інвалідністю або постраждалу особу, яка протягом п’яти робочих днів надає свою згоду на отримання послуг із санаторно-курортного лікування або відмову від них.
У разі отримання від санаторно-курортного закладу, обраного особою з інвалідністю або постраждалою особою, відмови у прийнятті її на санаторно-курортне лікування орган соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів інформує про це особу з інвалідністю або постраждалу особу та пропонує обрати інший заклад.
Орган соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад, особа з інвалідністю або постраждала особа укладають договір у трьох примірниках.
Усі примірники договору, підписані керівником органу соціального захисту населення, особою з інвалідністю або постраждалою особою і скріплені печаткою (за наявності) зазначеного органу, передаються особі з інвалідністю або постраждалій особі.
Після прибуття особи з інвалідністю або постраждалої особи до відповідного санаторно-курортного закладу його керівник підписує і скріплює печаткою (за наявності) всі примірники договору, після чого заклад надсилає один примірник договору поштовим відправленням до органу соціального захисту населення, другий - передає особі з інвалідністю або постраждалій особі, а третій - залишає на зберіганні у такому закладі.
Про відмову від санаторно-курортного лікування особа з інвалідністю або постраждала особа повинна повідомити санаторно-курортному закладу і органу соціального захисту населення не менше ніж за десять робочих днів до дати заїзду.
Після закінчення санаторно-курортного лікування особа з інвалідністю або постраждала особа подає органу соціального захисту населення зворотний талон від путівки або інший документ, що підтверджує проходження лікування в санаторно-курортному закладі, завірений підписом його керівника та скріплений печаткою (за наявності), а санаторно-курортний заклад - акт наданих послуг, підписаний особою з інвалідністю або постраждалою особою і керівником такого закладу і скріплений печаткою (за наявності), та документ для проведення розрахунків за результатами надання послуг за відповідний період згідно з умовами договору.
Акт наданих послуг може бути оформлений з використанням електронного підпису з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Оплата путівки особі з інвалідністю або надання послуг із пільгового санаторно-курортного лікування постраждалій особі здійснюється органом соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу відповідно до укладеного договору, акта наданих послуг та документа для проведення розрахунків.
У разі дострокового вибуття особи з інвалідністю або постраждалої особи із санаторно-курортного закладу орган соціального захисту населення відшкодовує санаторно-курортному закладу вартість фактично використаних календарних днів.
Вартість невикористаних календарних днів санаторно-курортному закладу не відшкодовується.
За достовірність інформації про кількість невикористаних календарних днів відповідає санаторно-курортний заклад згідно із законодавством.
Останнім днем періоду перебування особи з інвалідністю та постраждалої особи у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.
14. Гранична вартість путівки та гранична вартість пільгового санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю та постраждалих осіб визначаються щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та за погодженням з Мінфіном.
Якщо вартість путівки, пільгового санаторно-курортного лікування або вартість самостійного санаторно-курортного лікування є меншою від граничної вартості путівки та граничної вартості пільгового санаторно-курортного лікування, оплата здійснюється за їх фактичною вартістю.
Доплата, пов’язана з поліпшенням умов проживання особи з інвалідністю або постраждалої особи в санаторно-курортному закладі та продовженням строку її лікування, не здійснюється.
Перелік базових санаторно-курортних послуг, які надаються особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, особам з інвалідністю за іншими нозологіями та постраждалим особам відповідно до медичних рекомендацій, вартість яких входить до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.
За бажанням осіб з інвалідністю або постраждалих осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
15. Компенсація постраждалій особі виплачується в межах граничної вартості пільгового санаторно-курортного лікування, визначеної пунктом 14 цього Порядку, на рахунок постраждалої особи, відкритий в установі уповноваженого банку, визначеного відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 39, ст. 1762; 2020 р., № 6, ст. 278, № 93, ст. 3004).
16. Якщо надані особами з інвалідністю або постраждалими особами документи, визначені пунктом 6 цього Порядку, містять недостовірну інформацію, органи соціального захисту населення приймають рішення про відмову у забезпеченні путівкою, пільговим санаторно-курортним лікуванням або призначенні компенсації.
У разі відмови особи з інвалідністю або постраждалої особи добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) оплати послуг із санаторно-курортного лікування або компенсації питання щодо її примусового стягнення вирішується органом, який прийняв рішення про забезпечення путівкою, пільговим санаторно-курортним лікуванням або виплату компенсації, у судовому порядку.
17. Для запобігання повторному забезпеченню путівкою особи з інвалідністю, пільговим санаторно-курортним лікуванням або одержанню компенсації постраждалою особою за зареєстрованим/задекларованим та фактичним місцем проживання відповідні відомості перевіряються органами соціального захисту населення з використанням інформаційно-комунікаційних систем.
18. Оплата путівок для ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертв нацистських переслідувань здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.
19. Особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, путівка чи путівка на відпочинок надається згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854 "Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 94, ст. 3086).
Оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, забезпечується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Мінсоцполітики.
20. Якщо особи, зазначені в пункті 2 цього Порядку, мають право на путівку або пільгове санаторно-курортне лікування за кількома законами, їм надається право вибору за одним із законів.
Якщо постраждалі особи мають право на одержання компенсації за кількома законами, їм надається право вибору в одержанні компенсації за одним із законів.
21. Інформація про чисельність осіб з інвалідністю, постраждалих осіб, громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), та осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, узятих на облік, подається органами соціального захисту населення до 5 грудня поточного року органу соціального захисту населення, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, які до 10 грудня поточного року подають узагальнену інформацію відповідним територіальним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю подають отриману інформацію до 15 грудня поточного року Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю для її узагальнення та подання до 20 грудня Мінсоцполітики.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 120 від 04.02.2023 )