Указ
Президента України
Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"
З метою забезпечення виконання заходів, визначених Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" ,
постановляю:
1. Затвердити Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (додається).
2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, забезпечити:
виконання передбачених Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (далі - Національний план) заходів у встановлені ним строки;
проведення за участю наукових установ, експертів роз'яснювальної роботи щодо змісту Національного плану.
3. Кабінету Міністрів України, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, забезпечити супроводження у Верховній Раді України законопроектів, передбачених Національним планом.
4. Прем'єр-міністрові України:
інформувати щомісяця до 15 числа про стан виконання заходів, передбачених Національним планом;
вносити за пропозицією керівників напрямів реформ подання про зняття заходів Національного плану з контролю разом з інформацією, що підтверджує їх виконання у повному обсязі, та в разі потреби - подання про перенесення строку виконання заходів разом з обгрунтованими пропозиціями щодо визначення нового строку їх виконання.
5. Запропонувати Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб забезпечити виконання відповідних заходів Національного плану.
6. Заходи, передбачені Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" , затвердженим Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187, виконання яких триває і які не передбачені Національним планом, затвердженим цим Указом, виконуються:
заходи із супроводження у Верховній Раді України законопроектів - до прийняття Верховною Радою України законів із відповідних питань;
інші заходи - протягом першого кварталу 2013 року.
Кабінету Міністрів України забезпечити виконання заходів відповідно до частини першої цієї статті.
7. Контроль за виконанням цього Указу покласти на керівника Координаційного центру з упровадження економічних реформ.
8. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України | В.ЯНУКОВИЧ |
м. Київ 12 березня 2013 року № 128/2013 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 12 березня 2013 року № 128/2013
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН ДІЙ
на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"
№ з/п | Мета | Зміст завдання та заходи | Відповідальний за виконання | Строк виконання | Індикатор виконання |
I. РЕФОРМА ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ | |||||
Удосконалення управління державними фінансами | |||||
1 | Побудова ефективної системи управління державними фінансами відповідно до кращої практики держав Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) | 1.1. Внесення змін до Концепції розвитку системи управління державними фінансами , схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2012 року № 633-р, та затвердження плану заходів щодо її реалізації | Прем'єр-міністр України, Мінфін України, Міністерство доходів і зборів України, Мінекономрозвитку України, Казначейство України, Держфінінспекція України | жовтень | комплексна і взаємоузгоджена за строками і виконавцями Концепція розвитку системи управління державними фінансами з індикаторами виконання та очікуваними результатами, а також планом заходів щодо її реалізації |
2 | Запровадження ефективного державного стратегічного планування | 2.1. Законодавче забезпечення запровадження системи державного стратегічного планування | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України, Міністерство доходів і зборів України | травень | прийняття Закону України про державне стратегічне планування |
2.2. Супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України про внесення змін до Законів України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади" щодо діяльності міністерств та центральних органів виконавчої влади | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України | до прийняття Закону | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 2.2 | ||
2.3. Затвердження Порядку розроблення і виконання планів діяльності міністерств - головних розпорядників коштів державного бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України | у двомісячний строк із дня офіційного опублікування Закону України, зазначеного у підпункті 2.2 | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 2.3 | ||
2.4. Розроблення форм і інструкцій з підготовки міністерствами - головними розпорядниками коштів державного бюджету планів діяльності на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди | Мінекономрозвитку України, Мінфін України, Мін'юст України | у місячний строк після видання акта з питання, зазначеного у підпункті 2.3 | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 2.4 | ||
2.5. Розроблення планів діяльності міністерств - головних розпорядників коштів державного бюджету на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України | вересень - подання до Кабінету Міністрів України у разі прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 2.2 у місячний строк після схвалення Прогнозу Державного бюджету України на 2015 та 2016 роки - затвердження Кабінетом Міністрів України у разі прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 2.2 | затвердження планів діяльності міністерств - головних розпорядників коштів державного бюджету | ||
2.6. Скорочення кількості та укрупнення державних цільових програм | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, інші центральні органи виконавчої влади | грудень | зменшення не менше ніж на 20% порівняно з 2012 роком кількості державних цільових програм | ||
2.7. Розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо скорочення кількості головних розпорядників бюджетних коштів відповідно до підсумків проведення адміністративної реформи), передбачивши, що головними розпорядниками бюджетних коштів можуть бути виключно: міністерства в особі їх керівників; установи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, державні органи, підконтрольні Президентові України або Верховній Раді України, в особі їх керівників; Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди, орган, що здійснює організаційне забезпечення діяльності органів судової влади, та інші органи, безпосередньо визначені Конституцією України , в особі їх керівників; центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом в особі їх керівників; державні колегіальні органи в особі їх керівників; Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні державні адміністрації, Київська міська державна адміністрація, Севастопольська міська державна адміністрація в особі їх керівників | Прем'єр-міністр України, Мін'юст України, Мінфін України | червень | зменшення кількості головних розпорядників бюджетних коштів у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2014 рік порівняно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" | ||
2.8. Внесення змін до законодавства щодо узгодження порядків та строків розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складення проекту державного бюджету | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України, Мін'юст України | у тримісячний строк із дня офіційного опублікування Закону України про державне стратегічне планування | узгодження за строками регламенту підготовки макроекономічних та бюджетних прогнозів | ||
Посилення фінансової та бюджетної дисципліни та оптимізація державного боргу | |||||
3 | Адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу та Світової організації торгівлі, посилення фінансової та бюджетної дисципліни | 3.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про державну допомогу суб'єктам господарювання з урахуванням вимог ЄС і СОТ, передбачивши проведення інвентаризації програм державної допомоги суб'єктам господарювання та створення реєстру таких програм, проведення їх дальшого моніторингу та оцінки з метою унеможливлення негативного впливу на конкурентне ринкове середовище | Прем'єр-міністр України, Антимонопольний комітет України | серпень | прийняття Закону України з питань, зазначених у підпункті 3.1 |
3.2. Формування Державного реєстру інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій | Мінекономрозвитку України | травень | внесення до Державного реєстру інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій 100% інвестиційних проектів та проектних (інвестиційних) пропозицій, які потребують державної підтримки | ||
3.3. Розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо встановлення граничних обсягів надання кредитів під державні гарантії (відносна величина) та більш жорстких умов їх надання | Прем'єр-міністр України, Мінфін України | вересень | прийняття Закону України щодо питань, зазначених у підпункті 3.3 | ||
4 | Підвищення ефективності управління державним боргом та зменшення ризиків | 4.1. Удосконалення системи управління державним боргом шляхом визначення у Середньостроковій стратегії управління державним боргом механізмів оптимізації структури державного боргу, мінімізації ризиків та запобігання піковим навантаженням на державний бюджет | Прем'єр-міністр України, Мінфін України | березень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 4.1 |
4.2. Проведення операцій з активного управління державним боргом з метою економії видатків на обслуговування державного боргу | Мінфін України | протягом року | здійснення операцій РЕПО з використанням вільного залишку коштів єдиного казначейського рахунку | ||
Реформа міжбюджетних відносин | |||||
5 | Підвищення ефективності видатків місцевих бюджетів | 5.1. Запровадження програмно-цільового методу бюджетування на рівні місцевих бюджетів, у тому числі: | |||
5.1.1. Затвердження бюджетних програм та паспортів бюджетних програм за усіма напрямами використання бюджетних коштів у місцевих бюджетах - учасниках експерименту із запровадження програмно-цільового методу | Мінфін України, місцеві державні адміністрації регіонів - учасників експерименту | у двомісячний строк після прийняття відповідних місцевих бюджетів | затвердження бюджетних програм та паспортів бюджетних програм у місцевих бюджетах - учасниках експерименту | ||
5.1.2. Проведення моніторингу виконання бюджетних програм, а також проведення оцінки ефективності та результативності бюджетних програм місцевих бюджетів | Мінфін України, керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування | серпень | інформаційна довідка про результати моніторингу виконання бюджетних програм | ||
5.1.3. Поширення елементів програмно-цільового методу на всі районні бюджети | Мінфін України, керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування | липень | проведення навчальних тренінгів для учасників бюджетного процесу на рівні районних бюджетів, які залучаються до експерименту | ||
5.1.4. Удосконалення нормативно-правової та методологічної бази щодо застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів з урахуванням результатів проведення експерименту | Мінфін України, Міністерство освіти і науки України, МОЗ України, Мінсоцполітики України, Мінкультури України | листопад | прийняття актів з удосконалення нормативно-правової та методологічної бази щодо застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів | ||
5.1.5. Дослідна експлуатація програмного забезпечення районного рівня в частині розширення його функціональності під час запровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів, у тому числі щодо: планування та виконання місцевих бюджетів; казначейського обслуговування місцевих бюджетів | Мінфін України, Казначейство України, місцеві державні адміністрації регіонів - учасників експерименту | листопад | внесення змін до відповідного програмного забезпечення | ||
6 | Упровадження середньострокового планування на рівні місцевих бюджетів | 6.1. Розроблення рекомендаційних матеріалів щодо запровадження середньострокового планування на рівні місцевих бюджетів | Мінфін України, керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування | грудень | рекомендації щодо планування місцевих бюджетів на середньострокову перспективу |
7 | Удосконалення фінансових інструментів підтримки регіонального розвитку | 7.1. Розроблення та забезпечення розгляду Кабінетом Міністрів України проекту нормативно-правового акта щодо внесення змін до Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 року № 656 "Питання державного фонду регіонального розвитку" | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України | грудень | забезпечення прозорого відбору інвестиційних програм (проектів) та концентрації коштів державного фонду регіонального розвитку на вирішенні актуальних проблем регіонального та місцевого розвитку видання відповідного акта |
7.2. Проведення тренінгів для представників органів місцевого самоврядування щодо підготовки проектів регіонального розвитку | Мінекономрозвитку України, Мінрегіон України, Мінфін України | серпень | проведені тренінги для представників органів місцевого самоврядування | ||
II. РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ | |||||
Забезпечення низького рівня інфляції разом із гнучким валютним курсом | |||||
8 | Підтримка цінової стабільності в державі | 8.1. Проведення узгодженої політики Національного банку України і Кабінету Міністрів України щодо досягнення прогнозованого рівня інфляції | Національний банк України (за згодою), Прем'єр-міністр України | протягом року | досягнення прогнозованого на 2013 рік рівня інфляції |
8.2. Поступове підвищення дієвості використання процентної ставки як основного інструменту монетарної політики та гнучке управління обмінним курсом національної валюти | Національний банк України (за згодою) | постійно | узгодження офіційного курсу гривні з її ринковими котируваннями | ||
Підвищення стабільності та рівня капіталізації фінансової системи | |||||
9 | Запровадження проведення регулярної оцінки фінансової стабільності | 9.1. Запровадження регулярного розгляду оцінки фінансової стабільності та внесення відповідних рекомендацій для розгляду на засіданнях Ради з питань фінансової стабільності | Національний банк України (за згодою), Мінфін України, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг, Мінекономрозвитку України | вересень | регулярні звіти з оцінки фінансової стабільності |
10 | Зниження ризиків фінансової системи | 10.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про похідні фінансові інструменти (деривативи) | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, НКЦПФР, Національний банк України (за згодою) | червень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 10.1 |
10.2. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкового обліку операцій з деривативами та цінними паперами, оподаткування клірингової діяльності | Прем'єр-міністр України, Міністерство доходів і зборів України, НКЦПФР, Мінекономрозвитку, Національний банк України (за згодою) | червень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 10.2 | ||
10.3. Нормативно-правове забезпечення запровадження обігу деривативів на біржовому ринку | НКЦПФР, Національний банк України (за згодою), Мінекономрозвитку України | у шестимісячний строк з дня офіційного опублікування Закону України про похідні фінансові інструменти (деривативи) | видання актів з питань, зазначених у підпункті 10.3 запровадження обігу деривативів | ||
11 | Підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах | 11.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту щодо механізму обов'язкового продажу акцій при перетворенні публічного акціонерного товариства в приватне | Прем'єр-міністр України, НКЦПФР | квітень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 11.1 |
12 | Забезпечення виходу держави із капіталу банків, у капіталізації яких взяла участь держава, а також забезпечення діяльності санаційного банку з метою повернення коштів Державного бюджету України, спрямованих державою на участь у капіталізації банків | 12.1. Відбір у встановленому порядку радника з продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава | Мінфін України | травень | укладення договору про надання послуг радника з продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава |
12.2. Затвердження порядку проведення конкурсу з продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава | Прем'єр-міністр України, Мінфін України | листопад | видання відповідного акта Кабінету Міністрів України | ||
12.3. Прийняття рішень про продаж пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава | Прем'єр-міністр України, Мінфін України | листопад | прийняття рішень про продаж пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава | ||
12.4. Передача до санаційного банку проблемних активів банків, у капіталізації яких взяла участь держава | Мінфін України | у тримісячний строк з дня офіційного опублікування Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо роботи санаційного банку з активами державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава | передача всіх проблемних активів публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "КИЇВ" і публічного акціонерного товариства "Укргазбанк" санаційному банку | ||
Збільшення обсягу надання фінансових послуг з одночасним зниженням рівня ризиків фінансової системи | |||||
13 | Реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг | 13.1. Підвищення ступеня відповідності вітчизняної системи захисту прав споживачів фінансових послуг загальним принципам захисту прав споживачів фінансових послуг Організації економічного співробітництва та розвитку | |||
13.1.1. Реалізація положень Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012 - 2017 роки , схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 867-р | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Мінсоцполітики України, Держспоживінспекція України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, Національний банк України (за згодою), Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство освіти і науки України, Держкомтелерадіо України, Мінфін України | протягом року (відповідно до строків, визначених Планом заходів щодо реалізації зазначеної Стратегії) | виконання запланованих на 2013 рік заходів, визначених Планом заходів щодо реалізації Стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг на 2012 - 2017 роки | ||
14 | Створення єдиної системи депозитарного обліку цінних паперів | 14.1. Нормативне забезпечення реалізації положень Закону України "Про депозитарну систему України" , зокрема затвердження: порядку передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію цінних паперів; | НКЦПФР | квітень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 14.1 |
порядку та умов видачі ліцензії на провадження депозитарної діяльності депозитарною установою, переоформлення ліцензії, видачі її дубліката та копії; порядку та умов видачі ліцензії на провадження клірингової діяльності, переоформлення ліцензії, видачі її дубліката та копії; порядку передачі інформації, що міститься у системі реєстру власників іменних цінних паперів, до системи депозитарного обліку; порядку реєстрації випусків цінних паперів, реєстрація яких не була здійснена до набрання чинності названим Законом , а також порядку переведення таких випусків цінних паперів у систему депозитарного обліку; порядку провадження депозитарної діяльності Центральним депозитарієм цінних паперів та депозитарними установами; порядку провадження клірингової діяльності; ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності депозитарними установами та клірингової діяльності | жовтень | функціонування Центрального депозитарію цінних паперів відповідно до вимог Закону України "Про депозитарну систему України" | |||
14.2. Затвердження нормативно-правових актів щодо забезпечення функціонування Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках | Національний банк України (за згодою), НКЦПФР | квітень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 14.2 | ||
15 | Забезпечення повноцінного функціонування бюро кредитних історій | 15.1. Супроводження проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності бюро кредитних історій | Національний банк України (за згодою) | до прийняття Закону | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 15.1 |
16 | Посилення прозорості діяльності та розкриття інформації учасниками фінансового ринку та вдосконалення регулювання їх діяльності | 16.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" щодо розкриття інформації учасниками ринку фінансових послуг, піднаглядних Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом розміщення її на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних названої Національної комісії та на власних веб-сайтах ліцензіатів в мережі Інтернет | Прем'єр-міністр України, Нацкомфінпослуг | вересень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 16.1 |
16.2. Внесення змін до законодавства та забезпечення фінансування відповідних заходів, що забезпечать: скорочення переліку інформації про фінансову установу, необхідної для внесення до Державного реєстру фінансових установ; внесення інформації до Державного реєстру фінансових установ на підставі документів, поданих для одержання ліцензії на надання фінансових послуг; можливість подання фінансовими установами інформації до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про свою діяльність із використанням електронного цифрового підпису; розкриття інформації про місцезнаходження відокремлених підрозділів ліцензіатів на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, і веб-сайтах ліцензіатів в мережі Інтернет та скасування необхідності внесення такої інформації до Державного реєстру фінансових установ | Прем'єр-міністр України, Нацкомфінпослуг, Мінфін України | жовтень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 16.2, та технічне забезпечення запланованих заходів | ||
17 | Запровадження класифікації інвесторів та схем компенсації для інвесторів відповідно до Директив ЄС | 17.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України щодо: запровадження визначення на законодавчому рівні поняття "кваліфікований інвестор"; механізму розміщення цінних паперів серед кваліфікованих інвесторів на фондовому ринку України з метою обмеження доступу до ризикованих операцій некваліфікованих інвесторів | Прем'єр-міністр України, НКЦПФР | травень | прийняття Закону України з питань, зазначених у підпункті 17.1 |
17.2. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України щодо створення компенсаційних механізмів захисту інтересів інвесторів | Прем'єр-міністр України, НКЦПФР | листопад | прийняття Закону України з питання, зазначеного у підпункті 17.2 | ||
18 | Створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя | 18.1. Забезпечення створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя | Прем'єр-міністр України, Нацкомфінпослуг | червень | прийняття Закону України з питання, зазначеного у підпункті 18.1 |
Зниження частки проблемних активів у загальному портфелі активів банків та інших фінансових установ | |||||
19 | Зниження частки проблемних активів у загальному портфелі активів банків та інших фінансових установ | 19.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів, передбачивши, зокрема: запровадження механізму емісії цінних паперів, виконання зобов'язань емітента за якими забезпечуватиметься його ліквідними фінансовими активами; застосування процедури переведення зобов'язань емітента в цінні папери | Прем'єр-міністр України, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг, Національний банк України (за згодою) | грудень | прийняття Закону України з питань, зазначених у підпункті 19.1 |
20 | Розвиток системи кредитної кооперації | 20.1. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації, передбачивши, зокрема: запровадження диференційованих регуляторних вимог для окремих категорій кредитних спілок з урахуванням фінансових та операційних ризиків; удосконалення системи державного регулювання і нагляду за діяльністю кредитних спілок, які залучають вклади населення; створення можливості перетворення протягом трьох років кредитних спілок, які залучають вклади населення, у кооперативні банки, визначення мінімального розміру статутного капіталу та переліку банківських операцій для таких кооперативних банків; запровадження дієвих механізмів виведення неплатоспроможних кредитних спілок із ринку фінансових послуг; запровадження механізмів саморегулювання кредитних спілок з метою підтримання фінансової стабільності кредитних спілок та забезпечення дотримання ними правил поведінки на ринку фінансових послуг; створення умов для функціонування другого рівня системи кредитної кооперації | Національний банк України (за згодою), Нацкомфінпослуг | липень | прийняття Закону України з питань, зазначених у підпункті 20.1 |
Забезпечення щорічного підвищення капіталізації та обсягу торгів організованого фондового ринку | |||||
21 | Стимулювання збільшення обсягів операцій в організованому сегменті фондового ринку | 21.1. Продаж на фондових біржах пакетів акцій, які належать державі, у розмірі менш як 25 відсотків статутного капіталу акціонерного товариства | Фонд державного майна України | протягом року | розміщення акцій, зазначених у підпункті 21.1, серед необмеженого кола інвесторів |
21.2. Створення сприятливих умов для обігу на українських фондових біржах цінних паперів іноземних емітентів, що мають активи в Україні та торгівля цінними паперами яких здійснюється на іноземних біржах, шляхом скасування індивідуальних ліцензій на здійснення валютних операцій з цінними паперами, що допущені до обігу на території України, та скасування обмежень, що застосовуються до інвестиційних рахунків, при здійсненні операцій з цінними паперами, допущеними до обігу на території України | Національний банк України (за згодою) | березень | внесення відповідних змін до законодавства | ||
III. РЕФОРМА МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ | |||||
Підвищення доступності та ефективності медичного обслуговування | |||||
Реалізація пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві | |||||
22 | Модернізація первинної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві (далі - пілотні регіони) | 22.1. Затвердження нормативу забезпеченості мережею амбулаторій - підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | МОЗ України | травень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 22.1 |
22.2. Продовження формування мережі підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги з урахуванням нормативу забезпеченості, встановленого Міністерством охорони здоров'я України | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | виконання плану формування мережі підрозділів первинної медичної допомоги на 100% | ||
22.3. Дооснащення закладів первинної медичної допомоги відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | виконання на 100% плану оснащення закладів первинної медичної допомоги | ||
22.4. Охоплення у пілотних регіонах медичним оглядом 80 відсотків прикріплених пацієнтів | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | позитивна тенденція виявлення візуальних форм онкозахворювань у занедбаних стадіях та виявлених випадків туберкульозу в занедбаних стадіях | ||
22.5. Завершення впровадження у пілотних регіонах електронного реєстру пацієнтів, а також придбання комп'ютерної техніки та серверів для його функціонування | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | жовтень | введення 100% населення у пілотних регіонах до електронного реєстру пацієнтів | ||
22.6. Затвердження змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2012 року № 209 "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я, що є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я" щодо порядку формування фонду оплати праці медичних працівників центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги відповідної адміністративно-територіальної одиниці | Прем'єр-міністр України, МОЗ України, Мінфін України | Березень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 22.6 | ||
22.7. Внесення з урахуванням нормативно-правового акта, виданого на виконання підпункту 22.6, змін до Методичних рекомендацій щодо встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи працівникам закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та є учасниками пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я , затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26 квітня 2012 року № 313 | МОЗ України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 22.7 | ||
22.8. Укладення на 2014 рік договорів про медичне обслуговування населення між центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та відповідними розпорядниками бюджетних коштів | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | підвищення ефективності використання бюджетних коштів, оцінка вартості медичної допомоги, що надається за договором, з урахуванням її обсягу та якості | ||
22.9. Проведення у пілотних регіонах оцінки ефективності використання бюджетних коштів за результатами аналізу результативних показників бюджетної програми "Первинна медична допомога" (з урахуванням виплати надбавок медичним працівникам за якість та обсяг виконаної роботи) за друге півріччя 2012 року та перше півріччя 2013 року | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | липень | підготовка звіту відповідно до підпункту 22.9 | ||
22.10. Приведення штатних розписів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у відповідність із законодавством та рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | березень | сформовано оптимальну штатну чисельність в усіх центрах первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | ||
22.11. Затвердження і реалізація у пілотних регіонах регіональних програм "місцевих" стимулів для медичних працівників центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у 2013 році | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | охоплення програмами "місцевих" стимулів до 90% відповідних медичних працівників | ||
22.12. Моніторинг модернізації первинної медичної допомоги | МОЗ України | щокварталу (квітень, липень, жовтень, грудень) | підготовка звіту відповідно до підпункту 22.12 | ||
22.13. Проведення аудиту запровадження у пілотних регіонах електронного реєстру пацієнтів та ефективності його функціонування | МОЗ України | липень | підготовка звіту відповідно до підпункту 22.13 | ||
23 | Модернізація екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах | 23.1. Завершення формування мережі пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для забезпечення нормативу прибуття бригад на місце події | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | квітень | виконання визначеного Кабінетом Міністрів України нормативу прибуття на місце події |
23.2. Затвердження регіональних планів заходів на 2013 і 2014 роки щодо будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в належному стані вулиць і доріг, функціонування яких є пріоритетним для системи екстреної медичної допомоги | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації, Укравтодор | березень | затвердження планів, зазначених у підпункті 23.2 | ||
23.3. Утворення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації, Держінвестпроект України | червень | функціонування оперативно-диспетчерських служб | ||
23.4. Моніторинг модернізації екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах | МОЗ України | щокварталу (квітень, липень, жовтень, грудень) | підготовка звіту відповідно до підпункту 23.4 | ||
23.5. Затвердження за погодженням із Міністерством охорони здоров'я України регіональних планів функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги на 2014 рік | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | серпень | затвердження планів, зазначених у підпункті 23.5 | ||
23.6. Спрощення порядку перерозподілу бюджетних коштів закладами охорони здоров'я, що надають екстрену медичну допомогу, шляхом фінансування видатків на охорону здоров'я за двома кодами економічної класифікації видатків | Прем'єр-міністр України, МОЗ України, Мінфін України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | квітень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 23.6 |
24 | Модернізація вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в пілотних регіонах | 24.1. Затвердження відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 1113 "Про затвердження Порядку створення госпітальних округів у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" планів-схем госпітальних округів та планів перспективного розвитку закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, на період до 2014 року | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | березень | прийняття відповідних рішень Вінницької, Дніпропетровської, Донецької обласних та Київської міської державних адміністрацій |
24.2. Визначення закладів охорони здоров'я для створення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування з відділеннями екстреної (невідкладної) медичної допомоги | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | березень | визначення у планах перспективного розвитку закладів охорони здоров'я завдань зі створення у 2013 році багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування з відділеннями екстреної (невідкладної) медичної допомоги | ||
24.3. Визначення обсягу ресурсного забезпечення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування з відділеннями екстреної (невідкладної) медичної допомоги | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | травень | визначено обсяг фінансування лікарень, зазначених у підпункті 24.3, та джерела фінансування | ||
24.4. Затвердження методики визначення нормативів навантаження на медичних працівників у закладах охорони здоров'я, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу | МОЗ України | березень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 24.4 | ||
24.5. Розроблення нормативів навантаження на медичних працівників у закладах охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу (для багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування), залежно від обсягу наданої допомоги | МОЗ України | листопад | затвердження нормативів навантаження на медичних працівників у багатопрофільних лікарнях інтенсивного лікування | ||
24.6. Формування штатних розписів багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування на основі застосування затверджених Міністерством охорони здоров'я України нормативів навантаження на медичних працівників | Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | штатні розписи багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, сформовані на основі застосування нормативів навантаження на медичних працівників, затверджених МОЗ України | ||
24.7. Затвердження методики формування клініко-пов'язаних груп та методики визначення вартості медичних послуг | МОЗ України | травень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 24.7 | ||
24.8. Визначення вартості медичної допомоги для 25 клініко-пов'язаних груп із залученням міжнародної технічної допомоги | МОЗ України | грудень | визначення вартості медичної допомоги для не менше ніж 25 клініко-пов'язаних груп для лікарень, визначених у підпункті 24.2 | ||
24.9. Розроблення на основі досвіду формування госпітальних округів у пілотних регіонах та затвердження ресурсної моделі госпітального округу з урахуванням матеріально-технічної бази (будівлі, споруди, обладнання, інфраструктура), кадрового, медикаментозного, транспортного, інформаційного забезпечення та соціальних стандартів доступності медичної допомоги | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | жовтень | видання акта щодо затвердження ресурсної моделі госпітального округу, зазначеного у підпункті 24.9 | ||
24.10. Модернізація вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з урахуванням результатів інвентаризації закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | грудень | оснащення закладів охорони здоров'я відповідно до табелів матеріально-технічного оснащення згідно з планами перспективного розвитку закладів охорони здоров'я, зазначених у підпункті 24.2 | ||
24.11. Спрощення порядку перерозподілу бюджетних коштів закладами охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, шляхом фінансування видатків на охорону здоров'я за двома кодами економічної класифікації видатків | Прем'єр-міністр України, Мінфін України, МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | квітень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 24.11 | ||
24.12. Видання постанови Кабінету Міністрів України щодо особливостей оплати праці та формування фонду оплати праці медичних працівників, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в пілотних регіонах | Прем'єр-міністр України, МОЗ України, Мінфін України, Мінсоцполітики України | вересень | видання акта Кабінету Міністрів України, зазначеного у підпункті 24.12 | ||
24.13. Затвердження та впровадження методичних рекомендацій щодо виплат надбавок медичним працівникам, які надають амбулаторну і стаціонарну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу відповідно до обсягу і якості виконаної роботи згідно з установленими оціночними показниками | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | вересень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 24.13 | ||
24.14. Моніторинг модернізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги | МОЗ України | щокварталу (квітень, липень, жовтень, грудень) | звіт МОЗ України за результатами моніторингу | ||
25 | Модернізація третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у пілотних регіонах | 25.1. Визначення переліку захворювань і станів, за яких медична допомога надається у закладах третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, та затвердження порядку її надання за направленнями з первинного, вторинного рівнів та в екстрених випадках | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | червень | видання спільного наказу МОЗ України і Національної академії медичних наук України |
25.2. Визначення на 2014 рік потреб у третинній (високоспеціалізованій) медичній допомозі та обсягів необхідного ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я, що надають таку медичну допомогу (обладнання, кадри та фінансування), з урахуванням інвентаризації обладнання у закладах охорони здоров'я, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також результатів оптимізації мережі закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу | МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | червень | підготовка бюджетного запиту на 2014 рік | ||
25.3. Затвердження методики визначення нормативів навантаження на медичних працівників у закладах охорони здоров'я, які надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу | МОЗ України | березень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 25.3 | ||
Реалізація реформи медичного обслуговування на загальнодержавному рівні (крім пілотних регіонів) | |||||
26 | Завершення реорганізації первинної медичної допомоги | 26.1. Модернізація мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу в регіонах | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | грудень | забезпечення задоволення потреби центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги в основних видах оснащення (в тому числі автотранспортними засобами) на 50% |
26.2. Завершення реєстрації центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги як юридичних осіб з урахуванням досвіду пілотних регіонів та положень наказу Міністерства охорони здоров'я України від 4 листопада 2011 року № 755 | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | червень | утворення центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги як юридичних осіб у кількості, передбаченій регіональним планом модернізації мережі первинної медичної допомоги | ||
26.3. Розширення мережі амбулаторій - відокремлених структурних підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | грудень | 100% виконання плану розвитку мережі первинної медичної (медико-санітарної) допомоги | ||
26.4. Спрощення порядку перерозподілу бюджетних коштів закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, шляхом фінансування видатків на охорону здоров'я за двома кодами економічної класифікації видатків | Прем'єр-міністр України, Мінфін України, МОЗ України, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька обласні, Київська міська державні адміністрації | квітень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 26.4 | ||
26.5. Видання Кабінетом Міністрів України акта про запровадження надбавок за обсяг та якість наданої медичної допомоги для медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу, з урахуванням досвіду пілотних регіонів та з визначенням джерел фінансування таких надбавок | Прем'єр-міністр України, МОЗ України, Мінфін України | червень | видання акта Кабінету Міністрів України, зазначеного у підпункті 26.5 | ||
26.6. Затвердження рішеннями місцевих органів виконавчої влади програм "місцевих" стимулів для медичних працівників на 2013 рік, передбачивши забезпечення (насамперед молодих спеціалістів) належними умовами праці, земельними ділянками, житлом, введення місцевих надбавок до заробітної плати та інших стимулюючих заходів | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | березень | затвердження регіональних програм "місцевих" стимулів | ||
26.7. Затвердження методичних рекомендацій щодо організації лабораторних, інструментальних та інших досліджень за направленням лікарів, що надають первинну медичну допомогу | МОЗ України | травень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 26.7 | ||
26.8. Підготовка та затвердження технічного завдання на електронний реєстр пацієнтів та на комплексну систему захисту інформації | МОЗ України, Мінсоцполітики України, НКРЗІ | квітень | видання спільного акта МОЗ України, Мінсоцполітики України, НКРЗІ | ||
26.9. Розроблення санітарних норм і правил для підрозділів лікувально-профілактичної служби центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги з урахуванням впровадження первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини | Національна академія медичних наук України (за згодою), МОЗ України, Держсанепідслужба України | березень | затвердження відповідних санітарних норм і правил | ||
26.10. Розроблення державних будівельних норм для амбулаторій - підрозділів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги у сільській місцевості та у містах з урахуванням впровадження первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини | Мінрегіон України, Національна академія медичних наук України (за згодою), МОЗ України, Держсанепідслужба України | жовтень | затвердження відповідних державних будівельних норм | ||
26.11. Моніторинг модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу у регіонах | МОЗ України | щокварталу (квітень, липень, жовтень, грудень) | звіт МОЗ України за результатами моніторингу | ||
27 | Підготовка до модернізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги | 27.1. Видання Кабінетом Міністрів України акта щодо порядку проведення інвентаризації обладнання в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу (із визначенням якісного стану, інтенсивності використання такого обладнання тощо) | МОЗ України, Мінінфраструктури України, інші центральні органи виконавчої влади, Національна академія медичних наук України (за згодою) | квітень | видання акта Кабінету Міністрів України, зазначеного у підпункті 27.1 |
27.2. Проведення інвентаризації обладнання в державних і комунальних закладах охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу (із визначенням якісного стану, інтенсивності використання такого обладнання тощо) | МОЗ України, Мінінфраструктури України, інші центральні органи виконавчої влади, Національна академія медичних наук України (за згодою), Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | серпень | підготовка звіту МОЗ України | ||
27.3. Доопрацювання проектів планів-схем спеціалізації закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | липень | затвердження планів-схем, зазначених у підпункті 27.3 | ||
27.4. Розроблення планів перспективного розвитку кожного закладу охорони здоров'я за підсумками аудиту стану надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та результатами інвентаризації високовартісного обладнання з урахуванням досвіду пілотних регіонів | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | липень | затвердження планів перспективного розвитку закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, зазначених у підпункті 27.4 | ||
27.5. Визначення на 2014 рік обсягу ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, з урахуванням результатів аналізу, оцінки медичних потреб і обсягу надання медичної допомоги та кадрового забезпечення | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | липень | подання бюджетного запиту на 2014 рік | ||
27.6. Внесення змін до нормативно-правових актів, які визначають нормативи забезпеченості закладів охорони здоров'я, насамперед, штатними одиницями, лікарняними ліжками (зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 640 "Про затвердження нормативів потреб у стаціонарній медичній допомозі в розрахунку на 10 тисяч населення" та до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 року № 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я"), а також до тих, що впливають на розрахунок фінансової забезпеченості у сфері охорони здоров'я | МОЗ України, Мінсоцполітики України, Мінекономрозвитку України | червень | видання актів, зазначених у підпункті 27.6 | ||
27.7. Приведення ліжкового фонду закладів охорони здоров'я у відповідність із потребами населення | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | грудень | ліжковий фонд закладів охорони здоров'я приведено у відповідність з потребами населення та вимогами актів з питання, зазначеного у підпункті 27.7 | ||
28 | Модернізація екстреної медичної допомоги | 28.1. Затвердження за погодженням із Міністерством охорони здоров'я України регіональних планів функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги на 2013 рік, передбачивши, зокрема, створення централізованої оперативно-диспетчерської служби, утворення та оснащення відділень екстреної медичної допомоги у складі багатопрофільних лікарень, формування мережі пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | березень | затвердження планів, зазначених у підпункті 28.1 |
28.2. Затвердження переліку закладів охорони здоров'я, які входять до системи екстреної медичної допомоги регіону | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | березень | затвердження переліку, зазначеного у підпункті 28.2 | ||
28.3. Концентрація матеріально-технічної бази, необхідної для функціонування системи екстреної медичної допомоги регіону, у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф | МОЗ України, ДСНС України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | березень | прийняття уповноваженими органами рішень про передачу матеріально-технічної бази, необхідної для функціонування системи екстреної медичної допомоги регіону, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф | ||
28.4. Затвердження регіональних планів заходів на 2013 і 2014 роки щодо будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в належному стані вулиць і доріг, які мають пріоритетне значення для належного функціонування системи екстреної медичної допомоги | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | березень | затвердження планів, зазначених у підпункті 28.4 | ||
28.5. Створення організаційно-технічних та інших умов для забезпечення виконання нормативу прибуття бригади екстреної медичної (швидкої) допомоги до місця події | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | грудень | виконання визначеного Кабінетом Міністрів України нормативу прибуття до місця події | ||
28.6. Затвердження за погодженням із Міністерством охорони здоров'я України регіональних планів функціонування та розвитку системи екстреної медичної допомоги на 2014 рік | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | вересень | затвердження планів, зазначених у підпункті 28.6 | ||
28.7. Моніторинг реалізації Закону України "Про екстрену медичну допомогу" та забезпечення постійного організаційно-методичного супроводу регіонів | МОЗ України | щомісяця | звіт МОЗ України за результатами моніторингу | ||
28.8. Модернізація автопарку системи екстреної медичної допомоги | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | протягом року | виконання плану модернізації автопарку системи екстреної медичної допомоги | ||
29 | Формування єдиного медичного простору | 29.1. Передача державних закладів охорони здоров'я, що належать до сфери управління Міністерства інфраструктури України, Міністерства охорони здоров'я України (крім закладів загальнодержавного значення) і надають медичну допомогу населенню, в тому числі за професійною, не пов'язаною із станом здоров'я людини, ознакою, у власність відповідних територіальних громад | Прем'єр-міністр України, Мінінфраструктури України, Фонд державного майна України, МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольська міська державні адміністрації | червень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 29.1 |
29.2. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про особливості діяльності закладів охорони здоров'я | Прем'єр-міністр України, МОЗ України | березень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 29.2 | ||
29.3. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування закладів охорони здоров'я, створених у формі комунальних некомерційних підприємств, як неприбуткових підприємств | Прем'єр-міністр України, Міністерство доходів і зборів України, Мінфін України, МОЗ України | травень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 29.3 | ||
29.4. Удосконалення нормативно-правової та методологічної бази щодо застосування програмно-цільового методу на рівні районних/міських бюджетів з урахуванням результатів пілотного проекту | Мінфін України, МОЗ України | червень | видання акта з питань, зазначених у підпункті 29.4 | ||
29.5. Забезпечення розроблення методики розподілу обсягу фінансування між видами медичної допомоги | МОЗ України | червень | видання акта, зазначеного у підпункті 29.5 | ||
30 | Модернізація системи третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, в тому числі формування системи надання перинатальної допомоги | 30.1. Затвердження примірного положення, примірного табеля оснащення, примірних штатних нормативів перинатального центру другого рівня перинатальної допомоги | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | липень | видання акта МОЗ України з питань, зазначених у підпункті 30.1 |
30.2. Створення перинатальних центрів другого рівня перинатальної допомоги згідно із затвердженими регіональними планами розвитку перинатальної допомоги | Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Севастопольська міська державні адміністрації | грудень | виконання не менше ніж на 80% регіонального плану | ||
31 | Поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров'я | 31.1. Затвердження примірного положення про територіальний навчально-тренінговий центр сімейної медицини | МОЗ України, Міністерство освіти і науки України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 31.1 |
31.2. Затвердження нових кваліфікаційних характеристик для лікаря загальної практики - сімейного лікаря та медсестри загальної практики - сімейної медицини, що грунтуються на компетентнісному підході | МОЗ України | квітень | видання акта з питань, зазначених у підпункті 31.2 | ||
31.3. Забезпечення укомплектування закладів охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу, лікарями загальної практики - сімейними лікарями відповідно до перспективних планів підготовки та перепідготовки лікарів за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина" | МОЗ України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації | грудень | збільшення показника укомплектованості сімейними лікарями первинної ланки охорони здоров'я не менше ніж на 5% | ||
32 | Розроблення медичних стандартів та клінічних протоколів | 32.1. Затвердження переліку станів і захворювань, що найчастіше зустрічаються у практиці надання первинної медичної допомоги лікарями загальної практики - сімейними лікарями | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | березень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 32.1 |
32.2. Затвердження медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів для не менш як 20 станів і захворювань, що найчастіше зустрічаються у практиці надання первинної медичної допомоги лікарями загальної практики - сімейними лікарями | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | грудень | видання акта МОЗ України з питань, зазначених у підпункті 32.2 | ||
32.3. Затвердження переліку станів і захворювань, що найчастіше зустрічаються у практиці надання екстреної медичної допомоги | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | березень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 32.3 | ||
32.4. Затвердження медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів для не менш як 20 станів і захворювань, що найчастіше зустрічаються у практиці надання екстреної медичної допомоги | МОЗ України, Національна академія медичних наук України (за згодою) | грудень | видання акта МОЗ України з питань, зазначених у підпункті 32.4 | ||
32.5. Визначення принципів належної фармакотерапевтичної практики та запобігання поліпрагмазії з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я | МОЗ України | травень | видання акта МОЗ України з питань, зазначених у підпункті 32.5 | ||
Забезпечення якості та доступності лікарських засобів і виробів медичного призначення | |||||
33 | Забезпечення населення доступними та якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення | 33.1. Нормативне врегулювання питань забезпечення населення доступними та якісними лікарськими засобами і виробами медичного призначення, передбачивши, зокрема: | |||
33.1.1. Удосконалення процедури державної реєстрації харчових продуктів спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів та дієтичних добавок з метою забезпечення населення України безпечною та якісною продукцією зазначеної групи, а також з метою вдосконалення нормативної бази щодо обігу цієї продукції | Прем'єр-міністр України, МОЗ України | серпень | видання акта Кабінету Міністрів України з питань, зазначених у підпункті 33.1.1 | ||
33.1.2. Удосконалення системи призначення та відпуску лікарських засобів | МОЗ України | серпень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 33.1.2 | ||
33.1.3. Удосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення | Прем'єр-міністр України, МОЗ України | березень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 33.1.3 | ||
33.1.4. Запровадження стандарту "Належна регуляторна практика" щодо обігу лікарських засобів | МОЗ України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 33.1.4 | ||
33.1.5. Затвердження методів планування та розрахунку кількості лікарських засобів, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів для забезпечення визначених груп населення, на основі відповідних реєстрів | Прем'єр-міністр України, МОЗ України | березень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 33.1.5 | ||
33.2. Приєднання Державної служби України з лікарських засобів до Системи сертифікації якості лікарських засобів для міжнародної торгівлі відповідно до вимог Всесвітньої організації охорони здоров'я | МОЗ України, Держлікслужба України | березень | видання акта МОЗ України з питання, зазначеного у підпункті 33.2 | ||
33.3. Дооснащення лабораторій територіальних органів Державної служби України з лікарських засобів відповідно до вимог керівного документа Всесвітньої організації охорони здоров'я QAS/09.296 Rev.1 та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я | Прем'єр-міністр України, МОЗ України, Мінфін України, Держлікслужба України, Мінекономрозвитку України | протягом року | забезпечення дооснащення лабораторій відповідно до обгрунтованих потреб | ||
IV. РЕФОРМА ОСВІТИ ТА РОЗВИТОК НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ СФЕРИ | |||||
Удосконалення системи управління освітою | |||||
34 | Проведення єдиної освітньої політики, забезпечення наступності між рівнями освіти | 34.1. Супроводження у Верховній Раді України проекту Закону України "Про вищу освіту" (нова редакція), що сприятиме інтеграції України до Європейського простору вищої освіти відповідно до принципів Болонського процесу | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | червень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 34.1 |
34.2. Затвердження типових штатних нормативів для вищих навчальних закладів I - II та III - IV рівнів акредитації | Міністерство освіти і науки України | серпень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 34.2 | ||
34.3. Спрощення форм та кількості документів з підготовки кадрів у вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації | Міністерство освіти і науки України | липень | скорочення і вдосконалення документообігу у вищих навчальних закладах | ||
34.4. Внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури розпорядження вищими навчальними закладами коштами за принципом фінансової самостійності | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України | грудень | прийняття Закону України з питань, зазначених у підпункті 34.4 | ||
34.5. Продовження формування єдиного освітнього простору шляхом передачі (з урахуванням специфіки підготовки фахівців) в управління Міністерства освіти і науки України вищих навчальних закладів державної форми власності, що перебувають в управлінні інших центральних органів виконавчої влади | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | протягом року | передача в управління Міністерства освіти і науки України 90% вищих навчальних закладів, що перебувають в управлінні інших центральних органів виконавчої влади | ||
35 | Модернізація мережі навчальних закладів | 35.1. Здійснення заходів щодо подальшого розширення мережі дошкільних, оптимізації загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів з урахуванням необхідності підвищення якості та доступності освіти | Міністерство освіти і науки України, Держстат України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації | протягом року | збільшення мережі дошкільних навчальних закладів додатково на 50 закладів різних типів та форм власності оптимізація мережі навчальних закладів відповідно до методики створення освітніх округів |
35.2. Проведення аналізу стану дошкільної та загальної середньої освіти в Україні, підготовка середньострокового прогнозу потреби в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах у регіональному розрізі | липень | звіт підготовлено та розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України | |||
35.3. Розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо типів дошкільних навчальних закладів | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | грудень | прийняття Закону України, зазначеного у підпункті 35.3 | ||
35.4. Утворення укрупнених регіональних вищих навчальних закладів державної форми власності | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | протягом року | видання актів з питань, зазначених у підпункті 35.4 | ||
Забезпечення доступності, підвищення якості та конкурентоспроможності освіти | |||||
36 | Забезпечення якості та доступності освіти | 36.1. Розроблення проекту Закону України про післядипломну освіту | Міністерство освіти і науки України | грудень | подання проекту Закону України, зазначеного у підпункті 36.1, на розгляд Кабінету Міністрів України |
36.2. Видання акта про внесення змін до Положення про дистанційне навчання , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 січня 2004 року № 40 (нова редакція) | Міністерство освіти і науки України | травень | видання акта, зазначеного у підпункті 36.2 | ||
36.3. Внесення змін до Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 року № 978, щодо можливості прийняття рішення про акредитацію напряму підготовки, спеціальності з певними умовами (застереженнями) | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | жовтень | видання акта Кабінету Міністрів України з питання, зазначеного у підпункті 36.3 | ||
36.4. Затвердження вимог до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань | Міністерство освіти і науки України | травень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 36.4 | ||
36.5. Видання акта Кабінету Міністрів України щодо участі в міжнародних оцінках якості освіти TIMSS, PISA, PIRLS | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України | березень | видання акта Кабінету Міністрів України, зазначеного у підпункті 36.5 | ||
36.6. Видання акта про внесення змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6 жовтня 2010 року № 930, щодо атестації керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів | Міністерство освіти і науки України | серпень | видання акта, зазначеного у підпункті 36.6 | ||
37 | Переорієнтація навчальних планів на збільшення частини практичного навчання | 37.1. Удосконалення Методичних рекомендацій щодо розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій на основі компетентнісного підходу , затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26 квітня 2012 року № 522 | Міністерство освіти і науки України | травень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 37.1 |
37.2. Розроблення за участю роботодавців та затвердження 10 стандартів вищої освіти, 46 стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій | Міністерство освіти і науки України | листопад | затвердження не менш як 10 стандартів вищої освіти, 46 стандартів професійно-технічної освіти | ||
Підвищення ефективності формування державного замовлення та фінансування освіти | |||||
38 | Вдосконалення порядку формування та розміщення державного замовлення | 38.1. Затвердження методики складання середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці | Мінекономрозвитку України, Міністерство освіти і науки України, Мінсоцполітики України, Мінфін України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 38.1 |
38.2. Затвердження порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково- педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів | Прем'єр-міністр України, Мінекономрозвитку України, Міністерство освіти і науки України, Мінсоцполітики України, Мінфін України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 38.2 | ||
38.3. Затвердження порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців з урахуванням нормативів вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта та кращих показників конкурсних балів абітурієнтів вищих навчальних закладів за результатами вступної кампанії | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України, Мінекономрозвитку України, Мінфін України | квітень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 38.3 | ||
39 | Підвищення ефективності фінансування навчальних закладів | 39.1. Розроблення та затвердження методики розрахунків середньої вартості підготовки одного кваліфікованого робітника, фахівця, аспіранта, докторанта | Прем'єр-міністр України, Міністерство освіти і науки України, Мінсоцполітики України, Мінфін України, Мінекономрозвитку України | березень | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 39.1 |
39.2. Підготовка нормативно-правових актів щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів вищих навчальних закладів, збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 | Міністерство освіти і науки України, Мінфін України, Мінекономрозвитку України | грудень | видання актів з питань, зазначених у підпункті 39.2 | ||
39.3. Підготовка нормативно-правового акта щодо нормативного врегулювання діяльності централізованих бухгалтерій, груп господарського обслуговування (типове положення з визначенням функцій, статусу, джерел фінансування) | Мінфін України, Міністерство освіти і науки України, Мінкультури України, МОЗ України | листопад | видання акта з питання, зазначеного у підпункті 39.3 |