КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 червня 2024 р. № 758
Київ
Деякі питання прийому та навчання (стажування) у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України іноземців та осіб без громадянства
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок організації прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України;
Положення про Єдину міжвідомчу інформаційну систему України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України.
2. Установити, що до запровадження електронної інформаційної взаємодії між Єдиною міжвідомчою інформаційною системою України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, та інформаційно-комунікаційними системами державних органів, зазначених у пункті 3 цієї постанови, обмін необхідною інформацією здійснюється через їх електронні кабінети користувача в Єдиній міжвідомчій інформаційній системі України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України.
3. Міністерству освіти і науки, Міністерству закордонних справ, Службі безпеки (за згодою), Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній міграційній службі забезпечити електронну інформаційну взаємодію між своїми інформаційно-комунікаційними системами та Єдиною міжвідомчою інформаційною системою України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, або Єдиною державною електронною базою з питань освіти.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 червня 2024 р. № 758
ПОРЯДОК
організації прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України
1. Цей Порядок визначає механізм організації прийому та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці) до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, які надають освітні послуги іноземцям на підставі ліцензії на провадження освітньої діяльності та на акредитовані/атестовані у визначеному порядку освітні (освітньо-професійні, освітньо-наукові чи освітньо-творчі) програми (далі - освітні програми) та спеціальності/професії (далі - заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти), крім закладів професійної (професійно-технічної) освіти із специфічними умовами навчання, вищих військових навчальних закладів (закладів фахової передвищої, вищої освіти із специфічними умовами навчання) і військових навчальних підрозділів закладів фахової передвищої, вищої освіти, з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України (далі - Єдина система).
2. Дія цього Порядку поширюється на іноземців, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної) (підвищення кваліфікації, перепідготовка, професійне (професійно-технічне) навчання), фахової передвищої, вищої освіти (підвищення кваліфікації, спеціалізація, стажування), в аспірантурі, докторантурі, лікарській резидентурі, на підготовчому факультеті, відділенні (у підрозділі), за програмами академічної мобільності та/або з вивчення державної мови, та/або мови навчання у закладах освіти.
Навчання (стажування) іноземців здійснюється за очною (денною), заочною та дистанційною формами здобуття освіти.
Навчання (стажування) іноземців у закладі фахової передвищої, вищої освіти здійснюється за наявності відповідних ліцензій на провадження освітньої діяльності та акредитованих освітніх програм підготовки фахівців ступеня бакалавра, магістра та акредитованих освітньо-професійних програм для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра.
Навчання (підвищення кваліфікації, перепідготовка, професійне (професійно-технічне) навчання) іноземців у закладах професійної (професійно-технічної) освіти здійснюється за наявності ліцензії на провадження освітньої діяльності на рівні професійної (професійно-технічної) освіти.
Навчання іноземців на підготовчих факультетах, відділеннях (у підрозділах) з вивчення державної мови та/або мови навчання в Україні триває не більше двох років та здійснюється за денною формою здобуття освіти у закладах фахової передвищої, вищої освіти, які мають акредитовані освітні програми. Зарахування іноземців на підготовчі факультети, відділення (до підрозділів) з вивчення державної мови та/або мови навчання здійснюється за умови наявності у них попередньо здобутого підтвердженого відповідним документом ступеня (рівня) освіти, необхідного для здобуття відповідного рівня освіти, підготовка за яким здійснюється у закладі освіти. За результатами навчання видається свідоцтво встановленого зразка про закінчення підготовчого факультету, відділення (підрозділу) для іноземців. Обов’язковою умовою отримання зазначеного свідоцтва є складання іспиту на рівень володіння державною мовою та отримання результату не нижче, ніж початковий рівень другого ступеня (А2).
Дія цього Порядку не поширюється на іноземців, які постійно проживають в Україні, осіб, яким надано статус біженця, та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту в Україні.
3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
валідація - проведення аналізу документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти, на підставі якого здійснюється вступ до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, на відповідність вимогам до оформлення документів та умовам вступу на навчання за професією, освітньою програмою до закладу освіти та проходження процедури визнання відповідно до критеріїв, визначених цим Порядком;
електронне запрошення на навчання (стажування) (далі - електронне запрошення) - електронний документ, що містить сформований засобами Єдиної системи перелік даних (зокрема, щодо назви закладу освіти, спеціальності, форми здобуття освіти, дати закінчення строку дії електронного запрошення), на який накладається уповноваженим представником закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти кваліфікований електронний підпис чи печатка, та надісланий іноземцю;
освітня пропозиція - електронний документ, сформований у довільній формі, на який накладається уповноваженим представником закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти кваліфікований електронний підпис чи печатка, та надісланий іноземцю як пропозиція закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, що містить, зокрема, інформацію про умови вступу на професію, освітню програму, строк дії сертифіката про акредитацію освітньої програми, форму здобуття освіти, основу вступу, строк навчання, форми вступних випробувань, вартість навчання, ліцензійний обсяг, дату початку навчання.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про фахову передвищу освіту", "Про професійну (професійно-технічну) освіту", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про закордонних українців", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про адміністративні послуги", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", а також у Положенні про Єдину міжвідомчу інформаційну систему України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 р. № 758, а також у Правилах оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 118 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 22, ст. 623).
4. Набір іноземців здійснюється відповідно до цього Порядку з використанням Єдиної системи.
5. Для прийому на навчання (стажування) до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти іноземець створює в Єдиній системі електронний кабінет користувача (далі - електронний кабінет), в якому подає до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в електронній формі заяву для формування електронного запрошення. Кількість заяв для формування електронного запрошення не може перевищувати 20 заяв.
До заяви іноземець додає засобами Єдиної системи електронні копії таких документів:
документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти, на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього (у разі коли наявність додатка передбачена законодавством країни походження документа);
академічної довідки, виданої іноземним/українським закладом професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (у разі переведення або поновлення на навчання починаючи з другого курсу);
паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства;
кольоровий відцифрований образ обличчя особи.
Документи, зазначені в абзацах третьому і четвертому цього пункту, до зарахування іноземця на навчання (стажування) до закладу освіти повинні бути засвідчені в країні їх походження у спосіб, який офіційно застосовується в зазначеній країні для такого засвідчення (консульська легалізація, у тому числі легалізація відповідною закордонною установою України, або проставлення апостиля для країн - учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів), крім документів, виданих в Україні.
У разі вступу іноземця через представника інформація про це зазначається у заяві.
6. Документи, зазначені в абзацах третьому і четвертому пункту 5 цього Порядку, та їх переклади на українську мову аналізуються на відповідність вимогам до вступу до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та процедури визнання (проходять валідацію).
Валідація проводиться установою, на яку покладено функції Національного інформаційного центру академічної мобільності, або приймальною (відбірковою) комісією закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і передбачає проведення перевірки на коректність оформлення документів та на наявність у іноземця права вступати до закладу освіти для навчання за програмою професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти у країні походження документа.
Документи, зазначені в абзацах третьому і четвертому пункту 5 цього Порядку, вважаються такими, що успішно пройшли процедуру валідації, за умови, що вони відповідають таким критеріям:
документ не походить з невизнаних Україною держав та територій з обмеженим визнанням;
документ не виданий на підставі проходження періодів навчання у невизнаних Україною державах та/або на територій з обмеженим визнанням;
документ засвідчує здобуття освіти на рівні освіти, достатньому для зарахування на відповідну освітню програму (за попереднім аналізом);
документ відповідає офіційному стандарту оформлення документа, що засвідчує здобуття певного рівня освіти, якщо такий стандарт передбачений країною походження документа;
додаток до документа про професійну (професійно-технічну), фахову передвищу, вищу освіту містить інформацію про спеціальність, освітню програму, напрям, перелік дисциплін (зокрема, фахових), обсяг годин навчальних дисциплін (або їх еквівалент);
документ містить необхідні підписи уповноважених осіб, у тому числі електронні, печатки тощо, передбачені формою документа;
документ не містить незастережні виправлення, підчистки чи дописки, текст документа розбірливий та непошкоджений;
документ не містить інформації про негативні результати складання обов’язкових іспитів;
документ, засвідчений шляхом консульської легалізації або проставлення апостиля (для країн - учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів) (у разі потреби).
За результатами аналізу на відповідність (валідації) документа про освіту установа, на яку покладено функції Національного інформаційного центру академічної мобільності, або приймальна (відбіркова) комісія закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти готує висновок про її результати (далі - висновок), який вноситься до Єдиної системи.
Висновок, виданий приймальною (відбірковою) комісією закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, чинний тільки для цього закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. Висновок, виданий установою, на яку покладено функції Національного інформаційного центру академічної мобільності, чинний для всіх закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на території України.
Висновок повинен бути доступним для користувачів Єдиної системи до моменту отримання електронного запрошення.
7. За результатами розгляду заяви іноземця для формування електронного запрошення, який триває не більше п’яти робочих днів з дня отримання заяви на розгляд, заклад професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти приймає рішення про надання іноземцю освітньої пропозиції або відмову у її наданні, про що іноземцю повідомляється не пізніше ніж на наступний робочий день з дня прийняття рішення.
У разі подання іноземцем заяви для стажування заклад фахової передвищої, вищої освіти приймає рішення про надання іноземцю індивідуальної програми стажування або відмову у стажуванні, про що іноземцю повідомляється не пізніше ніж на наступний робочий день з дня прийняття рішення.
Індивідуальна програма стажування містить інформацію про тривалість та очікувані результати стажування, а також може містити іншу інформацію, що стосується проходження стажування.
У разі підтвердження іноземцем отриманої від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти освітньої пропозиції (або індивідуальної програми стажування) Єдина система формує електронне запрошення. На електронне запрошення накладається електронна кваліфікована печатка закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
Електронне запрошення роздруковується за бажанням іноземця.
Електронне запрошення дійсне протягом шести місяців з дня накладення на нього електронної кваліфікованої печатки закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти або кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
8. Для формування електронного запрошення інформація про іноземців з держав, оформлення віз громадянам яких та особам без громадянства, які постійно проживають у зазначених державах, здійснюється закордонною дипломатичною установою України в державі тимчасового або постійного проживання заявників після проведення особистої співбесіди з іноземцем або особою без громадянства та за погодженням з компетентними органами, а також в інших випадках, визначених законодавством, попередньо перевіряється Департаментом контррозвідки СБУ, Держприкордонслужбою (далі - компетентні органи) шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиною системою та інформаційно-комунікаційними системами Держприкордонслужби, а також інформаційно-комунікаційною системою СБУ через електронний кабінет.
У випадках, визначених законодавством, іноземець подає додаткові документи через свій електронний кабінет.
У разі подання недостовірних відомостей електронне запрошення не видається або скасовується. За результатами опрацювання компетентними органами інформації про іноземця засобами Єдиної системи формується електронне запрошення на навчання (стажування) або відмовляється іноземцю в оформленні такого запрошення, про що компетентними органами фіксується інформація в Єдиній системі (закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти) та іноземцю повідомляють після опрацювання засобами Єдиної системи протягом десяти робочих днів з моменту отримання компетентними органами електронного запрошення на опрацювання.
Підставами для відмови в оформленні електронного запрошення на навчання (стажування) є відомості про особу, які створюють загрозу національним інтересам, національній безпеці, охороні громадського порядку, суверенітету і територіальній цілісності України, захисту прав і свобод людини; подання іноземцем неправдивих відомостей, підроблених документів, приховування особою будь-якого суттєвого факту, за наявності якого стосовно особи не може бути прийнято рішення про оформлення електронного запрошення; рішення компетентного органу у разі виявлення інших обставин, за наявності яких не може бути прийнято рішення про оформлення електронного запрошення.
Перетинання іноземцями, зазначеними в абзаці першому цього пункту, державного кордону України здійснюється лише за умови проходження прикордонного контролю та з дозволу уповноважених службових осіб Держприкордонслужби, а у випадках, визначених Законом України "Про прикордонний контроль", - посадових осіб Держприкордонслужби, якщо інше не передбачено зазначеним Законом.
У разі коли запит потребує надання великого обсягу інформації або пошуку інформації серед значної кількості даних, компетентні органи можуть продовжити строк розгляду запиту до 30 робочих днів.
У разі незгоди іноземця з результатами процедури попереднього погодження електронного запрошення іноземець протягом одного місяця з дня реєстрації повідомлення про відмову в наданні дозволу на в’їзд може подати компетентним органам клопотання про перегляд рішення із зазначенням обґрунтування, а також додаткові документи.
9. Якщо іноземцеві для в’їзду на територію України необхідна віза, то після отримання електронного запрошення іноземець подає документи відповідній закордонній дипломатичній установі України для оформлення візи у порядку, передбаченому Правилами оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 118 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 22, ст. 623).
Електронне запрошення, а також інформація про документи, надані іноземцю, передаються за допомогою Єдиної системи до візової інформаційно-комунікаційної системи для подальшого використання закордонними дипломатичними установами України.
За результатами опрацювання документів іноземця уповноважена особа закордонної дипломатичної установи України приймає рішення про оформлення візи іноземцю або відмову в її оформленні. Інформація про прийняте рішення вноситься до візової інформаційно-комунікаційної системи та передається до Єдиної системи в порядку електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів або безпосередньо до Єдиної системи через електронний кабінет МЗС.
Уповноважена особа закордонної дипломатичної установи України з метою опрацювання візового клопотання іноземця та у рамках реалізації повноважень, передбачених цим Порядком, отримує доступ до Єдиної системи засобами візової інформаційно-комунікаційної системи.
Доступ також може виконуватися через електронний кабінет МЗС у разі технічного збою у роботі відповідних систем або до запровадження електронної інформаційної взаємодії між Єдиною системою та візовою інформаційно-комунікаційною системою.
10. До прибуття іноземець вносить до електронного кабінету інформацію про час та місце перетину державного кордону України.
Підтвердження в Єдиній системі факту перетину іноземцем державного кордону для зарахування на навчання (стажування) або відмови у перетині державного кордону вноситься до Єдиної системи уповноваженою особою Держприкордонслужби.
11. Для документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності такого документа, що здійснюється у порядку, визначеному МОН.
Відомості про іноземні документи про освіту, визнані в Україні компетентними органами з визнання, та про свідоцтва про визнання в Україні іноземного документа про освіту передаються до Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Єдиної системи.
Іноземець може ознайомитися з інформацією про статус та результат процедури визнання в своєму електронному кабінеті.
Переведення іноземця на наступний рік навчання здійснюється за наявності в Єдиній державній електронній базі з питань освіти відомостей про визнання документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти, на підставі якого іноземець вступає до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
У разі коли компетентний орган з визнання приймає рішення про відмову у визнанні поданого документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти, заклад професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти відраховує іноземця протягом двох тижнів з дня реєстрації повідомлення про відмову у його визнанні. У разі коли в результаті процедури визнання встановлено, що здобутий ступінь (рівень) освіти не надає іноземцю відповідних академічних прав для навчання за обраним ступенем (рівнем) освіти, заклад професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти приймає рішення про продовження іноземцем навчання з рівня, що відповідає результатам процедури визнання.
12. Періоди навчання (стажування) іноземців визначаються окремим наказом закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти з урахуванням тривалості освітніх програм та включають в себе також строк, необхідний для виконання процедур вступної кампанії та оформлення документів, що дають право перебування на території України протягом навчання, для прийому на навчання (стажування) на наступний рівень освіти та (або) здійснення офіційного засвідчення отриманих після завершення навчання (стажування) документів.
Наказ про зарахування іноземця до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти для здобуття відповідного рівня професійної (професійно-технічної) освіти, ступеня фахової передвищої, вищої освіти, післядипломної освіти (підвищення кваліфікації, спеціалізації, стажування), навчання в аспірантурі, докторантурі, лікарській резидентурі, інформацію про навчання на підготовчому факультеті, відділенні (у підрозділі), за програмами академічної мобільності та/або з вивчення державної мови та/або мови навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти видається керівником закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
Зарахування до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти здійснюється на умовах, визначених в освітній пропозиції, яку іноземець прийняв. Відповідна освітня пропозиція (індивідуальна програма стажування) є невід’ємною частиною договору про надання освітніх послуг, укладеного іноземцем із закладом професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
Інформація щодо наказу про зарахування до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на навчання (стажування) іноземців (зокрема, дата, номер наказу, період навчання (стажування), назва професії, освітньої програми) передається програмними засобами з Єдиної державної електронної бази з питань освіти до Єдиної системи.
Інформація, що міститься в наказах закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти щодо зарахування (стажування), відрахування, переведення іноземців та в наказах про встановлення періоду здобуття освіти для іноземних здобувачів освіти, яка міститься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, використовується для інформування територіальних органів чи підрозділів ДМС, зокрема з метою оформлення іноземцю посвідки на тимчасове проживання.
13. Після зарахування до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти іноземець особисто в установленому порядку подає заяву про оформлення посвідки на тимчасове проживання та визначені законодавчими і нормативно-правовими актами документи до територіальних органів чи підрозділів ДМС.
ДМС перевіряє інформацію про іноземця, зокрема періоди його навчання (стажування), та отримує інформацію щодо наказів про зарахування, відрахування, переведення на навчання (стажування) до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та періоди навчання (стажування) іноземців з Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Єдиної системи.
ДМС передає інформацію про стан оформлення посвідки до Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Єдиної системи. Іноземець отримує інформацію про статус оформлення посвідки на тимчасове проживання або про відмову в її оформленні в своєму електронному кабінеті.
14. Заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти забезпечують внесення такої інформації до:
Єдиної державної електронної бази з питань освіти - про зарахування іноземця (із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності); дати народження; типу, серії (за наявності), номера, дати та органу, який видав документ, що посвідчує особу; дати та номера наказу про зарахування (стажування), відрахування, переривання навчання (стажування), зокрема без поважних причин, завершення навчання (стажування), поновлення, переведення іноземців і наказу про встановлення періоду здобуття освіти для іноземних здобувачів освіти;
Єдиної системи через електронний кабінет користувача закладу освіти в ній або за допомогою інтерфейсу прикладного програмного забезпечення з іншої інформаційної системи - про прибуття на навчання (стажування), відрахування, переривання, завершення навчання (стажування) у закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
Внесення інформації, визначеної у цьому пункті, до Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Єдиної системи здійснюється протягом п’яти робочих днів після зміни статусу іноземця.
Інформація, внесена згідно з цим пунктом до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, передається протягом п’яти робочих днів до Єдиної системи шляхом електронної інформаційної взаємодії.
15. Актуалізація інформації про іноземців в Єдиній державній електронній базі з питань освіти та Єдиній системі здійснюється шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами ДМС.
ДМС проводить перевірку статусу навчання іноземців, що навчаються в закладах вищої освіти, кожні шість місяців.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 червня 2024 р. № 758
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдину міжвідомчу інформаційну систему України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України
Загальна частина
1. Це Положення визначає порядок функціонування, використання та структуру Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України (далі - Єдина система).
2. Терміни, що вживаються в цьому Положенні, мають таке значення:
електронний кабінет користувача Єдиної системи (далі - електронний кабінет) - складова Єдиної системи, яка забезпечує взаємодію між іноземцями та особами без громадянства (далі - іноземці), закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, іншими юридичними особами, державними органами, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи за допомогою інтерфейсу користувача або прикладного програмного інтерфейсу Єдиної системи;
Єдина система - державна інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує створення, перегляд, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації, пов’язаної з організацією набору та навчання (стажування) іноземців у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, а також взаємодію між іноземцями, закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, юридичними особами, державними органами, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи з метою забезпечення реалізації права іноземців на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в Україні;
користувачі Єдиної системи - фізичні та юридичні особи, державні органи, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи, яким відповідно до цього Положення надається доступ до електронного кабінету та які пройшли процедуру ідентифікації та автентифікації;
технічний адміністратор - державне підприємство, що належить до сфери управління МОН та забезпечує адміністрування, технічну підтримку і безперебійне функціонування Єдиної системи.
Інші терміни в цьому Положенні вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про фахову передвищу освіту", "Про професійну (професійно-технічну) освіту", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про закордонних українців", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про адміністративні послуги", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", Порядку організації прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 р. № 758, а також у Правилах оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 118 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 22, ст. 623).
Функціональні можливості Єдиної системи
3. Єдина система складається з електронних кабінетів та програмних інтерфейсів.
4. Єдина система ведеться українською та англійською мовами і функціонує цілодобово. Перерва у роботі Єдиної системи дозволяється лише у разі необхідності проведення технічного обслуговування та виправлення помилок.
Єдина система підтримує розміщення програмного інтерфейсу на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.
5. Функціональні можливості Єдиної системи забезпечують:
1) подання іноземцями документів через електронний кабінет;
2) комунікацію між іноземцями, закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, юридичними особами, державними органами, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи;
3) ведення електронного кабінету;
4) оформлення закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти освітніх пропозицій та електронних запрошень на навчання (стажування);
5) попередньої перевірки інформації про іноземців Департаментом контррозвідки СБУ, Держприкордонслужбою (далі - компетентні органи) для формування електронних запрошень;
6) формування Єдиною системою запиту на перевірку за електронним обліком компетентних органів наявності підстав, що перешкоджають прийняттю рішення про надання іноземцю електронного запрошення;
7) надання МЗС інформації про погоджене компетентними органами електронне запрошення та отримання від МЗС інформації щодо прийнятого рішення про оформлення візи або відмову в її оформленні;
8) отримання інформації від Держприкордонслужби щодо перетину іноземцем державного кордону;
9) отримання інформації від ДМС щодо оформлення іноземцем посвідки на тимчасове проживання;
10) облік державним підприємством "Український державний центр міжнародної освіти" надісланих іноземцям електронних запрошень;
11) отримання з Єдиної державної електронної бази з питань освіти інформації про накази закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, періоди навчання (стажування) іноземців та про визнання документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти.
Електронна інформаційна взаємодія між Єдиною системою з іншими електронними інформаційними ресурсами та інформаційно-комунікаційними системами
6. Електронна інформаційна взаємодія між Єдиною системою та іншими державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема Єдиною електронною базою з питань освіти, візовою інформаційно-комунікаційною системою МЗС та інформаційно-комунікаційними системами СБУ здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
7. Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
8. У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Вимоги до форматів документів, що завантажуються до Єдиної системи
9. Завантаження електронних копій документів до Єдиної системи здійснюється у форматі PDF або JPEG з урахуванням таких вимог:
1) електронні копії документів, що завантажуються до Єдиної системи, повинні відповідати вимогам, установленим законодавством;
2) кольорові електронні копії документів повинні бути у придатній для сприйняття формі та повнорозмірними (без обрізання будь-яких сторін документів, зокрема прізвища та підпису підписантів, печатки, номера);
3) текст на всіх електронних зображеннях повинен бути розбірливим;
4) документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл. У разі перевищення допустимого для завантаження розміру файлу, визначеного технічним адміністратором, такий файл розділяється на кілька файлів без пропущення сторінок та із збереженням їх послідовності відповідно до оригіналу документа.
Фіксація дій в Єдиній системі
10. Програмними засобами Єдиної системи здійснюється автоматичне внесення до журналу дій користувача щодо створення, завантаження, зміни, видалення, надсилання, перегляду, отримання документів, відомостей через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних в Єдиній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
11. Інформація про дату і час створення, завантаження, зміни, видалення, надсилання та отримання, перегляду відомостей, документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається протягом 15 років (крім випадків, коли законодавством встановлено інший строк зберігання даних) і отримується через електронний кабінет у вигляді витягу в електронній формі.
Функції власника Єдиної системи
12. Власником (держателем) Єдиної системи є держава в особі МОН. Власник виконує такі функції:
1) розробляє та удосконалює нормативно-правові акти щодо функціонування Єдиної системи;
2) надає технічному адміністратору пропозиції (зауваження) щодо функціонування Єдиної системи;
3) організовує взаємодію між державними електронними інформаційними ресурсами та Єдиною системою;
4) організовує фінансування заходів, що здійснюються технічним адміністратором, пов’язаних з адмініструванням Єдиної системи;
5) здійснює контроль за функціонуванням Єдиної системи.
Технічний адміністратор Єдиної системи
13. Технічним адміністратором Єдиної системи є державне підприємство "Український державний центр міжнародної освіти".
14. Технічний адміністратор забезпечує електронну інформаційну взаємодію між користувачами та суб’єктами взаємодії; здійснення заходів щодо криптографічного та технічного захисту інформації Єдиної системи; здійснює заходи щодо створення, модернізації та супроводження програмного забезпечення Єдиної системи, відповідає за технічне і технологічне забезпечення Єдиної системи, збереження та захист інформації (відомостей та/або даних), що міститься в Єдиній системі, забезпечує проведення технічних та профілактичних робіт з її підтримки, надання, блокування та анулювання доступу до електронного кабінету, навчає працівників державних органів - користувачів Єдиної системи роботи в Єдиній системі.
15. Технічний адміністратор здійснює за дорученням власника Єдиної системи інші заходи для забезпечення функціонування Єдиної системи.
16. Тривалість проведення технічного обслуговування встановлюється технічним адміністратором та оприлюднюється за три робочих дні до дати проведення технічного обслуговування на порталі Єдиної системи.
Відомості, доступ до яких обмежено
17. Володільцем інформації, що обробляється в Єдиній системі, є МОН.
18. Обробка і захист інформації, що міститься в Єдиній системі, здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації, що перебуває у володінні держави, та законодавства про захист персональних даних.
Доступ третіх осіб до інформації, що міститься в Єдиній системі, здійснюється за їх запитом відповідно до законодавства.
19. Не підлягають розголошенню відомості щодо паспортних даних, місця проживання, договорів про надання послуг, документів, поданих іноземцями для вступу на навчання (стажування) до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, та інші персональні дані, що обробляються в Єдиній системі, крім випадків, передбачених законодавством.
Електронний кабінет
20. Електронний кабінет призначений для:
1) забезпечення комунікації між іноземцями, закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, юридичними особами, державними органами, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи з питань, пов’язаних з набором іноземців на навчання (стажування) до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти;
2) реєстрації в Єдиній системі іноземців, закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, юридичних осіб, державних органів, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців з використанням Єдиної системи;
3) оплати іноземцем технічному адміністратору за користування Єдиною системою;
4) забезпечення можливості отримання іноземцем інформації про статус отримання необхідних послуг;
5) подання іноземцем електронних заяв та електронних копій документів закладам професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, юридичним особам, державним органам, які беруть участь в організації набору до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти і навчання (стажування) іноземців;
6) надсилання повідомлень (освітніх пропозицій, електронних запрошень, повідомлень) іноземцю;
7) отримання іноземцем інформації про вступ на навчання (стажування) до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти;
8) зберігання інформації про навчання (стажування) іноземця (найменування закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, факультет тощо), а також документів, на основі яких іноземець вступив на навчання (стажування);
9) забезпечення можливості отримання іноземцем інформації про шляхи оскарження рішень закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та/або компетентних органів щодо відмови у погодженні електронного запрошення, видачі візи, перетину державного кордону тощо;
10) зберігання інформації про іноземця (про результати його перевірки Департаментом контррозвідки СБУ, перетин державного кордону та підстави перебування на території України: про оформлення візи (або відмову в її оформленні), про посвідку на тимчасове проживання). Зазначена інформація зберігається в Єдиній системі протягом не менше п’яти років з моменту закінчення іноземцем навчання (стажування).
Ідентифікація та автентифікація користувачів, порядок надання доступу
21. Державні органи або заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, інші користувачі Єдиної системи (крім іноземців) проводять роботу в Єдиній системі через відповідних уповноважених ними осіб.
Для виконання державними органами або закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, іншими користувачами Єдиної системи повноважень, визначених цим Положенням, технічний адміністратор надає (організовує та підтримує) доступ до Єдиної системи користувачам на підставі:
наказу державного органу - користувачам від цього державного органу;
наказу закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти - користувачам від цих закладів освіти;
наказу (розпорядження) технічного адміністратора - користувачам від технічного адміністратора.
22. Користувачі Єдиної системи (крім іноземців) отримують доступ до електронного кабінету після проходження процедури ідентифікації та автентифікації, зокрема з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.
23. Іноземці отримують доступ до електронного кабінету на основі їх ідентифікаційних даних, зазначених під час реєстрації в Єдиній системі.
24. Користувач Єдиної системи під час проходження первинної електронної ідентифікації зазначає в електронному кабінеті свою адресу електронної пошти, номер мобільного телефону (у тому числі в іноземному форматі, за потреби), підтверджує правильність своїх ідентифікаційних даних та інформується про обробку його персональних даних, зокрема про володільця персональних даних, склад та зміст зібраних персональних даних, його права, визначені законодавством про захист персональних даних, мету збору персональних даних та осіб, яким передаються його персональні дані.
25. За достовірність відомостей, зазначених під час електронної ідентифікації, відповідає користувач Єдиної системи.
26. Технічний адміністратор має право застосовувати механізми додаткової (багатофакторної) автентифікації для іноземців у порядку, визначеному власником Єдиної системи. За рішенням технічного адміністратора застосовуються засоби електронної ідентифікації за допомогою інформаційно-комунікаційної системи мобільної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису та/або підтвердження рішення за допомогою додаткового методу ідентифікації користувача Єдиної системи (іноземця) з використанням одноразового пароля.
Функціональні можливості електронного кабінету
27. Програмними засобами електронного кабінету забезпечуються його функціональні можливості залежно від типу користувачів Єдиної системи.
28. Електронний кабінет іноземця призначений для:
1) подання електронної заяви для формування електронного запрошення та електронних копій документів для вступу на навчання (стажування) до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти;
2) отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти опису освітньої пропозиції;
3) надсилання відповіді на опис освітньої пропозиції;
4) отримання електронних запрошень, повідомлень (зокрема, щодо необхідності оформлення візи, визнання документа про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, отримання посвідки на тимчасове проживання, непогодження запрошення або відмови в оформленні візи);
5) надсилання інформації про дату та час прибуття, номер рейсу/транспортного засобу, місце прибуття;
6) подання у випадках, передбачених законодавством, додаткових документів, необхідних компетентним органам для проведення перевірочних заходів та прийняття рішення про погодження електронного запрошення або відмову в погодженні;
7) подання документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти, необхідний для вступу до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти;
8) повідомлення іноземцю про перелік документів, які необхідно подати для оформлення посвідки на тимчасове проживання;
9) отримання інформації про рішення, прийняте за заявою про оформлення посвідки на тимчасове проживання;
10) отримання висновку про результати валідації документа про здобутий іноземцем за кордоном ступінь (рівень) освіти.
29. Електронний кабінет Департаменту контррозвідки СБУ призначений для:
1) отримання запиту на попередню перевірку інформації про іноземця для формування електронного запрошення;
2) надсилання відповіді на запит щодо перевірки інформації про іноземця для формування електронних запрошень (з урахуванням забезпечення контррозвідувального режиму);
3) отримання інформації про передачу рішення щодо перевірки інформації про іноземця для формування електронного запрошення за допомогою Єдиної системи до візової інформаційно-комунікаційної системи;
4) отримання інформації про дату та час прибуття, номер рейсу/транспортного засобу, місце прибуття, наданої іноземцем;
5) отримання інформації про дату та час прибуття, номер рейсу/транспортного засобу, місце прибуття, зафіксованої у системі уповноваженою службовою особою Держприкордонслужби;
6) отримання інформації про статус оформлення іноземцю посвідки на тимчасове проживання або про відмову в її оформленні;
7) отримання інформації щодо наказу про зарахування, а також переведення, переривання, поновлення, відрахування іноземця на навчання (стажування) до закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
30. Електронний кабінет ДМС призначений для інформування іноземця про перелік документів, які необхідно подати для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
31. Електронний кабінет Держприкордонслужби призначений для:
1) розміщення інформації про результати перевірок іноземців (погодження електронного запрошення);
2) отримання інформації про дату та час прибуття, номер рейсу, місце прибуття іноземця;
3) перевірки справжності електронного запрошення, надісланого іноземцю;
4) фіксації інформації про перетин іноземцем державного кордону або відмову у перетині.
32. Електронний кабінет МЗС призначений для:
1) отримання інформації про погоджене компетентними органами запрошення;
2) надання інформації щодо прийнятого рішення про оформлення візи або відмову в її оформленні.
33. Електронний кабінет закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти призначений для:
1) отримання на розгляд від іноземців електронних заяв для формування електронного запрошення;
2) створення та надсилання іноземцю освітньої пропозиції та отримання відповіді на неї;
3) отримання від іноземця відповіді на освітню пропозицію;
4) отримання від іноземця електронних копій документів, необхідних для надсилання йому електронного запрошення;
5) створення та надсилання електронних запрошень іноземцям;
6) отримання від компетентних органів інформації про погодження або відмову у погодженні електронного запрошення;
7) внесення інформації про причини відмови іноземцю в оформленні електронного запрошення;
8) створення та надіслання іноземцю повідомлення від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти про день і час онлайн-співбесіди (у разі потреби) та посилання на її проходження;
9) інформування іноземця про необхідні дії, які він повинен вчинити (подати на визнання документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, на оформлення посвідки на тимчасове проживання, на реєстрацію місця проживання тощо).
34. Електронний кабінет державного підприємства "Український державний центр міжнародної освіти" призначений для:
1) моніторингу електронних запрошень на навчання (стажування) іноземців;
2) обліку іноземців відповідно до законодавства;
3) інформування іноземців про послуги державного підприємства "Український державний центр міжнародної освіти";
4) формування звітів у галузі освіти, визначених законодавством;
5) моніторингу освітніх пропозицій закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, які надаються іноземцям.
35. В електронному кабінеті під час формування електронних документів здійснюється:
1) автоматичний контроль щодо заповнення полів проекту електронного документа;
2) автоматичне внесення до проекту електронного документа відомостей, які містяться в інформаційно-комунікаційних системах державних органів, або порівняння даних, внесених користувачем до проекту електронного документа, з відомостями, які містяться у зазначених системах.
36. У разі заповнення проектів електронних документів, щодо яких проводиться автоматична перевірка стосовно повноти даних, така перевірка проводиться у режимі реального часу програмними засобами Єдиної системи.
37. Перевірка стосовно повноти даних проводиться шляхом порівняння, встановлення відповідності та підтвердження даних, внесених користувачем Єдиної системи до проекту електронного документа, з автоматизовано створеними та переданими в електронній формі даними, що надходять в порядку електронної інформаційної взаємодії з відповідних інформаційних систем державних органів.
38. Після формування електронних документів програмними засобами електронного кабінету автоматично здійснюється їх реєстрація шляхом внесення відомостей (даних) до Єдиної системи.
39. Користувач Єдиної системи, що пройшов ідентифікацію та автентифікацію в електронному кабінеті, обов’язково зазначає свою адресу електронної пошти та номер мобільного телефону (за наявності), у тому числі в іноземному форматі (для електронного кабінету МЗС). У разі зміни адреси електронної пошти або номера мобільного телефону користувач зобов’язаний не пізніше ніж протягом наступного робочого дня внести відповідні зміни до своїх облікових даних в електронному кабінеті. У разі несвоєчасного внесення змін до облікових даних всі негативні наслідки покладаються на користувача Єдиної системи.
40. Починаючи з дня реєстрації користувача Єдиної системи в електронному кабінеті, взаємодія між ним та іншими користувачами Єдиної системи допускається з використанням засобів електронного зв’язку через електронний кабінет в установленому власником Єдиної системи порядку.
41. Документ, надісланий в електронний кабінет, вважається врученим користувачу Єдиної системи, якщо він сформований з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" і є доступним в електронному кабінеті.
Для електронного кабінету МЗС додатково до зазначеного такий документ повинен мати статус "переглянутий".
Блокування та анулювання доступу до електронного кабінету
42. Технічний адміністратор анулює доступ користувача Єдиної системи до електронного кабінету у разі:
1) припинення виконання користувачем Єдиної системи своїх функцій;
2) блокування чи анулювання доступу до електронного кабінету (крім електронного кабінету іноземця);
3) надходження документів, що підтверджують факт компрометації особистого ключа.
43. Керівники органів державної влади зобов’язані у день припинення виконання функцій посадовою особою такого органу повідомити технічному адміністратору про необхідність анулювання доступу до електронного кабінету такому користувачу. Повідомлення про необхідність анулювання доступу до реєстрів надсилається з використанням Єдиної системи, системи електронного документообігу, іншими засобами електронно-інформаційної взаємодії або у паперовій формі.
44. Блокування чи анулювання доступу до електронного кабінету здійснюється технічним адміністратором шляхом припинення програмними засобами доступу до електронного кабінету користувача Єдиної системи у день надходження відповідного повідомлення.
45. У разі скасування судом рішення технічного адміністратора про тимчасове блокування чи анулювання доступу до електронного кабінету доступ надається не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після отримання технічним адміністратором відповідного судового рішення, що набрало законної сили.
Фінансове забезпечення адміністрування Єдиної системи
46. Фінансування робіт із створення, ведення, модернізації Єдиної системи, а також з організації електронної інформаційної взаємодії між Єдиною системою, іншими електронними інформаційними ресурсами та інформаційно-комунікаційними системами відповідно до пункту 7 цього Положення (у тому числі фінансування робіт з модифікації цих інформаційно-комунікаційних систем для реалізації такої взаємодії) здійснюється, зокрема, за рахунок коштів державного бюджету, коштів міжнародної технічної та/або поворотної чи безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.