• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Порядок від 20.04.2016 № 306
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 квітня 2016 р. № 306
Київ
Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями
Відповідно до частини другої статті 39 Закону України "Про державну службу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити:
Порядок присвоєння рангів державних службовців, що додається;
співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями згідно з додатками 1-12.
( Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 789 від 09.11.2016, № 720 від 14.08.2019, № 444 від 03.06.2020 )
2. Установити, що:
надбавка за ранг встановлюється з дня його присвоєння;
державному службовцю, який працює неповний робочий день (тиждень), надбавка за ранг виплачується пропорційно відпрацьованому часу;
особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і має ранг, присвоєний за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до такого рангу;
особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і якій був присвоєний ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до найнижчого рангу у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. У разі належності посади до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно із зазначеним Законом, надбавка за ранг виплачується відповідно до раніше присвоєного рангу.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити присвоєння рангів державних службовців відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
5. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII "Про державну службу".
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 19
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
ПОРЯДОК
присвоєння рангів державних службовців
1. Цей Порядок визначає механізм присвоєння державним службовцям рангів під час прийняття на державну службу та її проходження.
2. Особі, яка має військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання та призначається на посаду державного службовця, присвоюється ранг відповідно до співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями (далі - співвідношення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р. № 306.
3. У разі призначення посадової особи органу місцевого самоврядування на посаду державного службовця, на якій може бути присвоєно нижчий ранг, особі присвоюється такий ранг державного службовця, який вона мала відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Співвідношення між рангами державних службовців та рангами посадових осіб місцевого самоврядування визначається з урахуванням категорії посад державної служби та посад в органах місцевого самоврядування.
4. Підставою для прийняття суб’єктом призначення рішення про присвоєння чергового рангу державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "А", є подання, підготовлене службою управління персоналом державного органу, в якому працює державний службовець, що вноситься:
Державним секретарем Кабінету Міністрів України - щодо своїх заступників;
першим заступником або заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України - щодо Державного секретаря Кабінету Міністрів України;
міністром - щодо державного секретаря міністерства;
керівником центрального органу виконавчої влади, який не є членом Кабінету Міністрів України, - щодо своїх заступників;
першим заступником або заступником керівника центрального органу виконавчої влади, який не є членом Кабінету Міністрів України, - щодо керівника центрального органу виконавчої влади, який не є членом Кабінету Міністрів України;
Головою Конституційного Суду України - щодо керівника Секретаріату Конституційного Суду України;
керівником Секретаріату Конституційного Суду України - щодо своїх заступників;
Головою Верховного Суду України - щодо керівника апарату Верховного Суду України та його заступників;
Головою вищого спеціалізованого суду - щодо керівника апарату вищого спеціалізованого суду та його заступників;
Головою Вищої ради правосуддя - щодо керівника секретаріату Вищої ради правосуддя та його заступників;
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 516 від 12.07.2017 )
керівником секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - щодо своїх заступників. Заступниками керівника секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - щодо керівника секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 516 від 12.07.2017 )
Головою Державної судової адміністрації України - щодо заступників. Заступником Голови Державної судової адміністрації України - щодо Голови Державної судової адміністрації України;
( Пункт 4 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 516 від 12.07.2017 )( Абзац чотирнадцятий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 434 від 23.05.2018 )
керівником іншого державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, - щодо керівника державної служби в такому органі.
5. Підставою для прийняття рішення про присвоєння державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "Б" та "В", чергового рангу є подання служби управління персоналом суб’єктові призначення, погоджене безпосереднім керівником, якщо такий керівник не є суб’єктом призначення.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 434 від 23.05.2018 )
6. Підставою для прийняття рішення про присвоєння достроково чергового рангу державного службовця є обґрунтоване подання, внесене безпосереднім керівником суб’єктові призначення.
У разі коли суб’єкт призначення є безпосереднім керівником державного службовця, рішення про присвоєння достроково чергового рангу державного службовця приймається таким керівником за обґрунтованим поданням служби управління персоналом державного органу, в якому працює відповідний державний службовець.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 434 від 23.05.2018 )
7. У поданні щодо присвоєння рангу державного службовця обов’язково зазначаються:
дата присвоєння попереднього рангу, номер і дата відповідного рішення - у разі присвоєння державному службовцю чергового рангу в межах відповідної категорії посад державної служби;
завдання, виконані державним службовцем, що мають важливе значення для розвитку держави або регіону чи особливі досягнення - у разі присвоєння державному службовцю достроково чергового рангу в межах відповідної категорії за особливі досягнення або за виконання особливо відповідальних завдань.
Разом з поданням подаються такі документи:
біографічна довідка;
копія першої сторінки та сторінок трудової книжки із записами про призначення на посаду та присвоєння попереднього рангу.
8. Державному службовцю, який призначається на посаду більш високої категорії і має ранг у межах такої категорії, може бути залишено попередній або присвоєно черговий ранг в межах відповідної категорії посад. При цьому черговий ранг може бути присвоєно лише у разі, коли попередній ранг був присвоєний державному службовцю більше ніж рік тому з урахуванням результатів оцінювання його службової діяльності.
У разі залишення попереднього рангу черговий ранг присвоюється державним службовцям з урахуванням часу присвоєння попереднього рангу.
9. Державному службовцю, який був звільнений з державної служби та повернувся на державну службу, черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначення на посаду державної служби.
Період перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку не зараховується до стажу роботи для присвоєння чергового рангу. У такому разі стаж роботи для присвоєння чергового рангу обчислюється з урахуванням сумарно періоду роботи до зазначених відпусток та періоду роботи після виходу з них.
Державному службовцю, увільненому від виконання обов’язків на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації або на особливий період, період проходження такої військової служби зараховується до стажу роботи для присвоєння чергового рангу.
Під час присвоєння державному службовцю, який не проходив оцінювання результатів службової діяльності у відповідному державному органі, чергового рангу враховується інформація про оцінювання результатів його службової діяльності за попереднім місцем роботи, яка надається на запит служби управління персоналом.
10. Державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу", присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. При цьому строк відпрацювання для присвоєння чергового рангу включає попередній період роботи державного службовця на займаній посаді.
У разі належності посади державного службовця до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно із зазначеним Законом, за ним зберігається раніше присвоєний ранг.
У разі коли державному службовцю, який має відповідне військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання, присвоєно ранг відповідно до зазначеного Закону, що є нижчим, ніж передбачено співвідношенням, йому присвоюється ранг на рівні рангу виходячи із співвідношення.
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями працівників органів внутрішніх справ та осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал-полковник міліції (генерал-полковник внутрішньої служби)2
Генерал-лейтенант міліції (генерал-лейтенант внутрішньої служби)2
Генерал-майор міліції (генерал-майор внутрішньої служби)3
Полковник міліції (полковник внутрішньої служби)4
Підполковник міліції (підполковник внутрішньої служби)5
Майор міліції (майор внутрішньої служби)6
Капітан міліції (капітан внутрішньої служби)7
Старший лейтенант міліції (старший лейтенант внутрішньої служби)8
Лейтенант міліції (лейтенант внутрішньої служби)9
Молодший лейтенант міліції (молодший лейтенант внутрішньої служби)9
Cтарший прапорщик міліції (старший прапорщик внутрішньої служби)9
Прапорщик міліції (прапорщик внутрішньої служби)9
Старшина міліції (старшина внутрішньої служби)9
Старший сержант міліції (старший сержант внутрішньої служби)9
Сержант міліції (сержант внутрішньої служби)9
Молодший сержант міліції (молодший сержант внутрішньої служби)9
Рядовий міліції (рядовий внутрішньої служби)9
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і військовими званнями (армійськими, корабельними)
Військове званняРанг державного службовця
Генерал армії України1
Генерал-полковник (адмірал)2
Генерал-лейтенант (віце-адмірал)2
Генерал-майор (контр-адмірал)3
Полковник (капітан 1 рангу)4
Підполковник (капітан 2 рангу)5
Майор (капітан 3 рангу)6
Капітан (капітан-лейтенант)7
Старший лейтенант (старший лейтенант)8
Лейтенант (лейтенант)8
Молодший лейтенант (молодший лейтенант)8
Старший прапорщик (старший мічман)9
Прапорщик (мічман)9
Старшина (головний корабельний старшина)9
Старший сержант (головний старшина)9
Сержант (старшина 1 статті)9
Молодший сержант (старшина 2 статті)9
Старший солдат (старший матрос)9
Солдат (матрос)9
Додаток 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал служби цивільного захисту1
Генерал-полковник цивільного захисту2
Генерал-лейтенант служби цивільного захисту2
Генерал-майор служби цивільного захисту3
Полковник служби цивільного захисту4
Підполковник служби цивільного захисту5
Майор служби цивільного захисту6
Капітан служби цивільного захисту7
Старший лейтенант служби цивільного захисту8
Лейтенант служби цивільного захисту9
Молодший лейтенант служби цивільного захисту9
Старший прапорщик служби цивільного захисту9
Прапорщик служби цивільного захисту9
Старшина служби цивільного захисту9
Старший сержант служби цивільного захисту9
Сержант служби цивільного захисту9
Молодший сержант служби цивільного захисту9
Рядовий служби цивільного захисту9
Додаток 4
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і військовими званнями військовослужбовців (спеціальними званнями осіб рядового і начальницького складу) Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал-лейтенант (генерал-лейтенант Держспецзв’язку)2
Генерал-майор (генерал-майор Держспецзв’язку)3
Полковник (юстиції, медичної служби) (полковник Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)4
Підполковник Держспецзв’язку (юстиції, медичної служби Держспецзв’язку)5
Майор (юстиції, медичної служби) (майор Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)6
Капітан (юстиції, медичної служби) (капітан Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)7
Старший лейтенант (юстиції, медичної служби) (старший лейтенант Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)8
Лейтенант (юстиції, медичної служби) (лейтенант Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)9
Молодший лейтенант (юстиції, медичної служби) (молодший лейтенант Держспецзв’язку (юстиції Держспецзв’язку, медичної служби Держспецзв’язку)9
Старший прапорщик (старший прапорщик Держспецзв’язку)9
Прапорщик (прапорщик Держспецзв’язку)9
Старшина9
Старший сержант9
Сержант (сержант Держспецзв’язку)9
Молодший сержант9
Солдат (рядовий Держспецзв’язку)9
Додаток 5
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями осіб начальницького та рядового складу податкової міліції
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал-полковник податкової міліції2
Генерал-лейтенант податкової міліції2
Генерал-майор податкової міліції3
Полковник податкової міліції4
Підполковник податкової міліції5
Майор податкової міліції6
Капітан податкової міліції7
Старший лейтенант податкової міліції8
Лейтенант податкової міліції9
Старший прапорщик податкової міліції9
Прапорщик податкової міліції9
Рядовий податкової міліції9
Додаток 6
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями працівників посадових осіб органів доходів і зборів
Спеціальне званняРанг державного службовця
Головний державний радник податкової та митної справи1
Державний радник податкової та митної справи I рангу2
Державний радник податкової та митної справи II рангу2
Державний радник податкової та митної справи III рангу3
Радник податкової та митної справи I рангу4
Радник податкової та митної справи II рангу5
Радник податкової та митної справи III рангу6
Інспектор податкової та митної справи I рангу7
Інспектор податкової та митної справи II рангу8
Інспектор податкової та митної справи III рангу9
Інспектор податкової та митної справи IV рангу9
Молодший інспектор податкової та митної справи9
Додаток 7
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і класними чинами працівників органів прокуратури
Спеціальне званняРанг державного службовця
Державний радник юстиції України1
Державний радник юстиції 1 класу1
Державний радник юстиції 2 класу2
Державний радник юстиції 3 класу3
Старший радник юстиції4
Радник юстиції5
Молодший радник юстиції6
Юрист 1 класу7
Юрист 2 класу8
Юрист 3 класу9
Додаток 8
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями поліцейських
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал поліції першого рангу2
Генерал поліції другого рангу2
Генерал поліції третього рангу3
Полковник поліції4
Підполковник поліції5
Майор поліції6
Капітан поліції7
Старший лейтенант поліції8
Лейтенант поліції9
Молодший лейтенант поліції9
Старший сержант поліції9
Сержант поліції9
Капрал поліції9
Рядовий поліції9
Додаток 9
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і дипломатичними рангами
Дипломатичний рангРанг державного службовця
Надзвичайний і Повноважний Посол1
Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу2
Надзвичайний і Повноважний Посланник другого класу3
Радник першого класу4
Радник другого класу5
Перший секретар (перший секретар першого класу, перший секретар другого класу)6
Перший секретар другого класу6
Другий секретар (другий секретар першого класу, другий секретар другого класу)7
Другий секретар другого класу7
Третій секретар8
Аташе9
( Додаток 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1049 від 12.12.2018 )
Додаток 10
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України
Спеціальне званняРанг державного службовця
Полковник Національного антикорупційного бюро України4
Підполковник Національного антикорупційного бюро України5
Майор Національного антикорупційного бюро України6
Капітан Національного антикорупційного бюро України7
Старший лейтенант Національного антикорупційного бюро України8
Лейтенант Національного антикорупційного бюро України9
( Постанову доповнено додатком 10 згідно з Постановою КМ № 789 від 09.11.2016 )
Додаток 11
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал-майор Державного бюро розслідувань3
Полковник Державного бюро розслідувань4
Підполковник Державного бюро розслідувань5
Майор Державного бюро розслідувань6
Капітан Державного бюро розслідувань7
Старший лейтенант Державного бюро розслідувань8
Лейтенант Державного бюро розслідувань9
Молодший лейтенант Державного бюро розслідувань9
Старший сержант Державного бюро розслідувань9
Сержант Державного бюро розслідувань9
Капрал Державного бюро розслідувань9
Рядовий Державного бюро розслідувань 9
( Постанову доповнено додатком 11 згідно з Постановою КМ № 720 від 14.08.2019 )
Додаток 12
до постанови Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
СПІВВІДНОШЕННЯ
між рангами державних службовців і спеціальними званнями співробітників Служби судової охорони
Спеціальне званняРанг державного службовця
Генерал Служби судової охорони3
Полковник Служби судової охорони4
Підполковник Служби судової охорони5
Майор Служби судової охорони6
Капітан Служби судової охорони7
Старший лейтенант Служби судової охорони8
Лейтенант Служби судової охорони9
Молодший лейтенант Служби судової охорони9
Старший сержант Служби судової охорони9
Сержант Служби судової охорони9
Капрал Служби судової охорони9
Рядовий Служби судової охорони9
( Постанову доповнено додатком 12 згідно з Постановою КМ № 444 від 03.06.2020 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 квітня 2016 р. № 306
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 р. № 658 "Про затвердження Положення про ранги державних службовців" (ЗП України, 1996 р., № 14, ст. 370).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 2005 р. № 237 "Про внесення змін до пункту 2 Положення про ранги державних службовців" (Офіційний вісник України, 2005 р., № 14, ст. 713).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2006 р. № 103 "Про внесення зміни до пункту 7 Положення про ранги державних службовців" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 5, ст. 236).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2006 р. № 1431 "Про внесення змін до Положення про ранги державних службовців" (Офіційний вісник України, 2006 р., № 42, ст. 2810).
5. Пункт 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань державної служби , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 426 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 30, ст. 1301).
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 р. № 680 "Питання присвоєння рангів державним службовцям та визначення співвідношень між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 57, ст. 2286).
7. Пункт 14 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2012 р. № 868 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 71, ст. 2870).
8. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2013 р. № 91 "Про внесення змін до Положення про ранги державних службовців" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 11, ст. 422).
9. Постанова Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 307 "Про внесення зміни до пункту 2 Положення про ранги державних службовців" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 33, ст. 1168).
10. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 561 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 559 і від 25 липня 2012 р. № 680" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 64, ст. 2322).
11. Постанова Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2013 р. № 721 "Про внесення змін у додатки 5-7 до постанови Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 р. № 680" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 79, ст. 2929).