• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах

Державна судова адміністрація України  | Наказ, Зразок, Форма типового документа, Інструкція від 05.12.2006 № 155 | Документ не діє
<csum>1836213008</csum>
IX. Дії працівників апарату суду
під час розгляду справи
9.1. Безпосередньо перед розглядом адміністративної справи всуді першої чи апеляційної інстанції секретарем судового засіданняперевіряється явка осіб, яких було викликано до суду, таз'ясовуються причини їх відсутності, уточнюються відомості провручення повісток про виклик у суд, повісток-повідомлень та іншихматеріалів, про що доповідається головуючому у справі.
9.2. Якщо розгляд адміністративної справи відкладено абооголошено перерву в її розгляді з призначенням дати і часу новогосудового засідання, то особи, які беруть участь у справі, свідки,експерти, спеціалісти, перекладачі, які були присутні у судовомузасіданні, повідомляються про це під розписку на окремому аркуші,що додається до матеріалів справи, або вручаються відповідніповістки. Особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам,спеціалістам, перекладачам, які не прибули або яких суд упершезалучає до участі в справі, надсилаються повістки з дотриманнямвимог КАС України ( 2747-15 ).
9.3. Секретар судового засідання після кожного судовогозасідання:
підшиває до справи в хронологічному порядку документи,долучені до справи під час судового засідання (у порядку їхнадходження), документи, що підтверджують повноваженняпредставників, журнал судового засідання, протокол про вчиненняокремої процесуальної дії поза залою судових засідань, постановута/або ухвалу суду;
продовжує нумерацію аркушів справи та опис документів, щомістяться у справі;
робить запис у Журналі розгляду адміністративних справ іматеріалів суддею (додаток 24) про результати розгляду справ;
виписує виконавчі листи у справах, рішення в яких підлягаютьнегайному виконанню, за заявою осіб, на користь яких воноухвалено;
після здійснення необхідних дій щодо оформлення розглянутоїсправи, але не пізніше трьох днів після розгляду справи або непізніше наступного дня після складання постанови в повному обсязі,передає її на зберігання до канцелярії суду;
за розпорядженням головуючого здійснює відтворення технічногозапису судового засідання.
9.4. Повне фіксування судового процесу за допомогоюзвукозаписувальної апаратури чи інших технічних засобівздійснюється у випадках і порядку, передбачених процесуальнимзаконодавством.
Секретар судового засідання забезпечує контроль за повнимфіксуванням судового засідання технічними засобами.
9.5. Під час фіксування судового процесу секретарем судовогозасідання або за розпорядженням головуючого іншим працівникомапарату суду ведеться журнал судового засідання. Журнал судовогозасідання ведеться секретарем судового засідання, роздруковується,підписується ним невідкладно після судового засідання іприєднується до справи разом із носієм інформації, на якийздійснювався технічний запис судового засідання.
9.6. Порядок роботи зі звукозаписувальними технічнимизасобами фіксування судового засідання, зберігання, копіювання,дублювання та використання інформації, яка відображає хід судовогозасідання в судах загальної юрисдикції регламентується Інструкціюпро порядок роботи з технічними засобами фіксування судовогопроцесу (судового засідання), затвердженої наказом Державноїсудової адміністрації України від 20 вересня 2012 року N 108( v0108750-12 ). { Пункт 9.6 в редакції Наказу Державної судової адміністраціїN 181 ( v0181750-12 ) від 29.12.2012 }
9.7. Секретар судового засідання складає протокол провчинення окремої процесуальної дії поза залою судового засіданняабо під час виконання судового доручення, ознайомлює з ним усіхприсутніх осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів,спеціалістів, перекладачів. Протокол підписується секретаремсудового засідання, суддею і приєднується до матеріалів справи.
Протокол, складений при виконанні судового доручення, разоміз необхідними додатками невідкладно надсилається до суду, якийрозглядає справу, а його завірена копія зберігається у відповіднійсправі за номенклатурою справ суду, який виконував судоведоручення.
9.8. Після закінчення розгляду справи, відкладення розглядусправи чи оголошення перерви в її розгляді з установленням дати тачасу нового судового засідання на повістках осіб, які з'явились усудове засідання, відмічається дата, час їх явки та час залишенняприміщення суду, завіряється цей запис підписом секретаря судовогозасідання та відбитком відповідного штампа суду.
X. Дії працівників апарату суду
після розгляду справи
10.1. Копія судового рішення не пізніше наступного дня післяухвалення або після приймання та складання постанови у повномуобсязі надсилається особі, яка брала участь у справі, але не булаприсутня в судовому засіданні.
У справах, пов'язаних з виборчим процесом чи процесомреферендуму, копії судового рішення невідкладно видаються особам,які брали участь у справі, або надсилаються їм, якщо вони не булиприсутні під час його проголошення.
10.2. Якщо справа розглянута в порядку письмового провадженняу суді першої інстанції, то копія судового рішення надсилаєтьсяособам, які беруть участь у справі, наступного дня після розглядусправи.
Результати апеляційного перегляду в порядку письмовогопровадження надсилаються протягом трьох днів з моменту підписанняпостанови або ухвали суду.
10.3. Копія окремої ухвали надсилається не пізніше наступногодня після набрання законної сили відповідним суб'єктам владнихповноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, щосприяли порушенню закону.
10.4. У разі ненадходження до суду повідомлення про вжитізаходи протягом одного місяця після надходження окремої ухвалисуб'єкту владних повноважень працівник апарату суду, якийконтролює виконання окремої ухвали, доповідає судді, але непізніше трьох днів після спливу цього терміну, для вжиттявідповідних заходів.
Контроль за виконанням окремої ухвали суду покладається насуд, який постановив окрему ухвалу.
10.5. Оригінал окремої ухвали підшивається до матеріалівсправи. Листування щодо виконання окремої ухвали зберігається вокремій справі за номенклатурою, а після виконання підшивається доматеріалів справи працівником апарату суду, на якого покладенообов'язок щодо контролю за виконанням окремих ухвал.
10.6. Копія судового рішення надсилається рекомендованимпоштовим відправленням.
10.7. Після закінчення апеляційного провадження, виконаннядій, зазначених у цьому розділі, нумерації аркушів та складаннявнутрішнього опису документів справи відповідно до вимог цієїІнструкції, заповнення відповідної обліково-інформаційної карткита оформлення необхідних справ за номенклатурою справ суду, але непізніш як у семиденний строк, справа надсилається до суду першоїінстанції, який її розглянув.
10.8. Після повернення справи до окружного адміністративногосуду служба діловодства суду доводить до відома судді (суддів), щорозглядав(ли) справу в першій інстанції, результати переглядусудового рішення у цій справі судом апеляційної чи касаційноїінстанції.
10.9. Виконавчий лист за результатами судового розгляду, утому числі в порядку апеляційного або касаційного провадження,видається судом першої інстанції.
XI. Приймання й облік заяв про апеляційне
оскарження, апеляційних скарг на судові
рішення, направлення справ в апеляційну інстанцію
11.1. Суд першої інстанції після одержання всіх апеляційнихскарг у справі від осіб, які подали заяви про апеляційнеоскарження, або через три дні після закінчення строку на поданняапеляційної скарги надсилає їх разом зі справою (матеріалами) доадміністративного суду апеляційної інстанції.
11.2. Апеляційні скарги, що надійшли після направлення справидо адміністративного суду апеляційної інстанції, не пізнішенаступного дня після їх надходження направляються доадміністративного суду апеляційної інстанції.
11.3. У разі оскарження судових рішень у справах, пов'язанихз виборчим процесом чи процесом референдуму, останні передаютьсядо суду апеляційної інстанції невідкладно.
11.4. На кожну справу, що надсилається до суду апеляційноїінстанції, робиться окремий супровідний лист.
11.5. У разі надходження до суду першої інстанції лише заявипро апеляційне оскарження судового рішення без подальшого поданняапеляційної скарги справа до апеляційного суду не надсилається.
XII. Звернення судових рішень
до примусового виконання
12.1. Для виконання судового рішення в адміністративнійсправі, що набрало законної сили або яке належить виконатинегайно, особі, на користь якої воно ухвалено, за її письмовоюзаявою видається один Виконавчий лист (додаток 25). Якщо судоверішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількохвідповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точнозазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожнимвиконавчим листом.
12.2. Виконавчий лист видається за заявою осіб, на користьяких ухвалено судове рішення, або їх представників після набраннясудовим рішенням законної сили, а в справах, за якими рішенняпідлягає негайному виконанню, - у день постановлення судовогорішення. У справах за позовами органів та осіб, яким надано правозахищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні чисуспільні інтереси, виконавчі листи видаються за заявами такихорганів чи осіб або осіб, в інтересах яких заявлено позов.
12.3. Виконавчий лист заповнюється чітко і грамотно. Помаркиі виправлення у виконавчому листі не допускаються. Під часзаповнення виконавчого листа про стягнення грошових сум на користьорганізацій вказуються номери рахунків у фінансових установах таінші відомості відповідно до Закону України "Про виконавчепровадження" ( 606-14 ) на підставі інформації, що є в матеріалахадміністративної справи.
12.4. Виконавчий лист видається на руки стягувачу, який назаяві про видачу виконавчого листа ставить свій підпис.
Про видачу виконавчого листа зазначається вобліково-інформаційній картці на справу.
12.5. Виконавчий лист про стягнення судового зборунадсилається судом до місцевих органів державної податкової службиза місцезнаходженням суду.
12.6. Листування щодо виконання судового рішення підшиваєтьсядо матеріалів адміністративної справи.
12.7. У випадках негайного виконання судового рішення,передбачених чинним законодавством, виконавчий лист видаєтьсясекретарем судового засідання, який брав участь у розгляді справи,а в інших випадках - працівником апарату суду відповідно дорозподілу посадових обов'язків.
XIII. Порядок видачі адміністративних справ
для ознайомлення, копій документів
13.1. Справи, у тому числі ті, що знаходяться в архіві суду,видаються для ознайомлення апаратом суду за письмовою заявою:
особам, які брали участь у справі, а також особам, які небрали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права таобов'язки (після пред'явлення документа, що посвідчує особу та їїповноваження відповідно до чинного законодавства).{ Пункт 13.1 в редакції Наказу Державної судової адміністраціїN 87 ( z0534-10 ) від 30.06.2010 }
13.2. Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключнов приміщенні суду в установленому відповідно до розпорядженняголови суду місці та в присутності працівника апарату судупротягом усього робочого часу апарату суду.
Ознайомлення осіб, що з поважних причин не мають можливостіознайомитись з матеріалами справи в приміщенні суду, проводиться увстановленому порядку.
13.3. Особа, яка одержує справу для ознайомлення,розписується в Журналі видачі справ для ознайомлення (додаток 26),де вказуються число, місяць, рік, година видачі.
Після ознайомлення з матеріалами справи така особа робитьвідповідну відмітку на своїй заяві про видачу справи дляознайомлення, яка долучається до її матеріалів.
При поверненні справи після ознайомлення працівник апаратусуду, який видавав справу, повинен ретельно перевірити наявність усправі всіх документів, зазначити в журналі видачі справ дляознайомлення час повернення справи та поставити підпис про їїотримання. У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їхпошкодження складається акт у декількох примірниках, один з якихдолучається до справи, інші передаються для вжиття відповіднихзаходів голові суду, а якщо справу не розглянуто - такожголовуючому в справі.
13.4. Особам, яким надано право на витребування справвідповідно до вимог чинного законодавства, але не пов'язаним зрозглядом справи, справи видаються тільки на підставі відповідноїписьмової вимоги, на яку накладається резолюція голови суду, післяпред'явлення службового посвідчення.
13.5. Направлення справ за межі суду для підготовкианалітичної інформації, узагальнень або з іншою метою, непов'язаною з розглядом справи, також проводиться на письмовийзапит відповідної установи за письмовим дозволом голови суду.
13.6. Адміністративні справи надсилаються поштою аборозсильним (кур'єром) лише на письмову вимогу органів, якимзаконом надано право витребування справ, і лише на підставірезолюції голови чи заступника голови суду. Надсилання справ черезсторонніх осіб категорично забороняється.
13.7. У разі надіслання справи за межі суду, у тому числі длярозгляду в суді апеляційної або касаційної інстанції,виготовляється копія судового рішення, ухваленого за результатамирозгляду справи, яка зберігається в суді.
Категорично забороняється надсилати іншим органамадміністративні справи, провадження у яких не закінчено.
13.8. Копії документів, долучених до адміністративної справи,копії судових рішень у справах видаються працівниками апарату судуза письмовою заявою та дозволом головуючого судді(судді-доповідача) у справі або голови суду відповідно допроцесуального законодавства.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунокдодатково замовити та отримати засвідчені копії документів івитяги з них відповідно до встановленого порядку.
У Журналі видачі копій документів із адміністративної справи(додаток 27) здійснюється реєстрація видачі копій документів,долучених до адміністративної справи, копій судових рішень,відтворення або роздрукування технічного запису судовогозасідання.
Повторна видача копій судових рішень здійснюється відповіднодо Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від21.01.93 N 7-93 ( 7-93 ).
Відтворення технічного запису судового засідання здійснюєтьсяна наданому замовником носії.
Умовою видачі роздрукованого технічного запису судовогозасідання є надання документів, що підтверджують сплату судовогозбору в розмірах, установлених Законом України "Про судовий збір"( 3674-17 ). { Абзац шостий пункту 13.8 в редакції НаказуДержавної судової адміністрації N 181 ( v0181750-12 ) від29.12.2012 }
13.9. Заяви щодо видачі копій судових документів, долученихдо справи, копій судових рішень з відміткою заявника про їхотримання разом з квитанціями про сплату судового зборупідшиваються до матеріалів справи.
13.10. У разі видачі або надіслання копії документа поштоюпро це зазначається в довідковому листі до адміністративноїсправи, що заповнюється відповідно до підпункту 7.3.20 цієїІнструкції, та в журналі видачі копій документів ізадміністративної справи.
13.11. Копії судових рішень видаються особам, які відповіднодо законодавства мають право на їх одержання, або надсилаютьсясудом з власної ініціативи.
13.12. Копії судових рішень повинні бути належним чиномоформлені, підписані та скріплені гербовою печаткою суду, уверхньому правому кутку проставляється штамп "Копія", після текстусудового рішення проставляються штамп суду "З оригіналом згідно",дата набрання судовим рішенням законної сили. У разі, якщо судоверішення не набрало законної сили, про це зазначається в копії, щовидається.
Копія судового рішення засвідчується суддею
(суддею-доповідачем) або головою суду.
13.13. Якщо копія викладена на кількох аркушах, вони повиннібути прошнуровані нитками через три проколювання голкою та назворотному боці останнього аркуша скріплені підписом працівникаапарату суду, гербовою печаткою суду із зазначенням кількостізшитих аркушів, прізвища, ім'я, по батькові та посади працівникаапарату суду.
13.14. Фото-, ксерокопії з матеріалів справи, на яких уже єпідпис судді, завіряються в загальному порядку.
13.15. У копії судового рішення, якщо останнє переглядалосьсудом апеляційної або касаційної інстанції, обов'язковозазначаються результати перегляду. Крім того, до копії судовогорішення, у яке внесено зміни, додається завірена копія рішеннясуду апеляційної (касаційної) інстанції, яким змінено судоверішення, що видається.
13.16. Після повернення справ із судів апеляційної чикасаційної інстанції копії судових рішень цих судів видаютьсясудом першої інстанції.
XIV. Приймання, облік і зберігання речових
доказів та особистих документів
у адміністративних справах
14.1. Приймання, облік і зберігання речових доказів вадміністративних справах, крім цієї Інструкції, проводятьсявідповідно до вимог чинного законодавства.
14.2. Для зберігання речових доказів у суді обладнуєтьсяспеціальне приміщення (сховище) зі стелажами, решітками на вікнах,оббитими металом дверима, охоронною та протипожежноюсигналізацією. У разі відсутності такого приміщення виділяєтьсяспеціальне сховище (сейф, металева шафа достатнього розміру).
14.3. Для роботи з речовими доказами (зберігання, облікутощо) наказом голови суду призначається працівник апарату суду.
14.4. Доступ до приміщення (сховища) для зберігання речовихдоказів можливий лише в присутності працівника апарату суду,відповідального за роботу з ними.
У разі його відсутності доступ до приміщення (сховища)можливий лише в присутності голови суду, у якого повинен бутидублікат ключа від цього приміщення (сховища).
У таких випадках складається акт, у якому відображається, узв'язку з чим і які саме об'єкти вилучені з приміщення (сховища)або поміщені в ньому. Акт передається працівникові апарату суду,на якого наказом голови суду покладені обов'язки щодо роботи зречовими доказами, для внесення відповідних записів у книгу облікуречових доказів.
14.5. Для обліку речових доказів у суді ведеться Журналобліку речових доказів (додаток 28), який зберігається в особи,відповідальної за роботу з речовими доказами.
Ведення журналу обліку речових доказів здійснюється заправилами ведення документів суворої звітності.
14.6. Усі речові докази, що надходять до суду, реєструються вдень їх надходження.
14.7. При реєстрації речових доказів у суді їм присвоюєтьсяномер (порядковий номер у журналі), у якому вказуються датанадходження, найменування речового доказу, кількість, номерсправи, до якої вони долучені. Після реєстрації речового доказу дойого упаковки чіпляється бирка, на якій зазначається номер, заяким справа зареєстрована в суді, а також указується номерречового доказу.
14.8. У разі передавання справи та речових доказів в іншийсуд про кожний з таких речових доказів робиться запис у журналіобліку речових доказів.
14.9. Після винесення судового рішення в журналі облікуречових доказів зазначаються його дата та прийняте судом рішеннящодо речових доказів.
Звернення до виконання судового рішення в частині речовихдоказів проводиться згідно з вимогами, зазначеними в розділі XIIІнструкції.
14.10. Речові докази в адміністративних справах, що поданісторонами, іншими учасниками процесу чи витребувані судом,зберігаються в справі або за окремим описом здаються працівникомапарату суду в камеру схову речових доказів суду.
Після набрання рішенням законної сили речові доказиповертаються особам, від яких були одержані, або передаютьсяособам, за якими суд визнав право на ці речові докази.
14.11. Про рух речових доказів у справі працівник апаратусуду робить відповідні записи в журналі обліку речових доказів.
14.12. Використання речових доказів для службових чи іншихпотреб категорично заборонено.
{ Пункт 14.13 виключено на підставі Наказу Державної судовоїадміністрації N 168 ( v0168750-11 ) від 15.12.2011 }
14.14. Голова суду зобов'язаний не рідше одного разу на рікперевіряти стан та умови зберігання речових доказів, правильністьведення документів щодо їх приймання, передавання, про щоскладається відповідний акт. Зі змістом акта після його складенняознайомлюють працівника апарату суду, який відповідає за роботу зречовими доказами, та інших працівників суду.
Акт зберігається у відповідній справі за номенклатурою справсуду.
14.15. При звільненні працівника апарату суду від виконанняобов'язків щодо роботи з речовими доказами головою судуутворюється спеціальна комісія для перевірки відповідностіфактичної наявності речових доказів, переданих на зберіганнявказаній особі, записам у журналі обліку речових доказів.Результати перевірки відображаються в акті приймання-передаванняречових доказів іншому працівникові апарату суду, на якого такіобов'язки покладено відповідним наказом голови суду.
XV. Підготовка розпорядчих документів
15.1. Проекти наказів суду та розпоряджень голови судурозробляє за дорученням голови суду керівник апарату суду чи іншийпрацівник апарату суду. Накази суду та розпорядження голови судупідписує голова суду. Накази суду поділяються на накази з основноїдіяльності, накази за особовим складом, накази про наданнявідпусток та накази з адміністративно-господарських питань.
15.2. Текст наказу складається з констатуючої та розпорядчоїчастин.
15.2.1. У констатуючій частині викладається метазапропонованих дій. Якщо основою для видання наказу є законодавчийакт, нормативно-правовий акт чи розпорядчий документ, то вконстатуючій частині зазначаються його назва, дата, номер,заголовок, викладається зміст тієї частини документа, щобезпосередньо стосується судових органів.
15.2.2. Розпорядча частина починається словом "Наказую". Упунктах розпорядчої частини наказу зазначаються виконавці,конкретні дії та термін виконання запропонованих дій.
Якщо наказ доповнює, скасовує або змінює раніше видані наказичи їх окремі пункти, про це зазначається в його тексті.
В останньому пункті розпорядчої частини, у разі потреби,указується посадова особа, на яку покладається контроль завиконанням наказу в цілому.
15.2.3. Реєстрація наказів здійснюється в журналі реєстраціїнаказів, де вказуються дата реєстрації, порядковий номер наказу такороткий зміст. Накази голови суду формуються в справи закатегоріями залежно від терміну їх зберігання. Сформовані знаказів справи заносяться до номенклатури справ суду. До передачів архів суду накази зберігаються в керівника апарату суду або увідповідному підрозділі суду.
15.2.4. Накази нумеруються в межах календарного року запорядком їх підписання головою суду та реєстрації в журналіреєстрації наказів.
15.3. Розпорядження оформлюються в такому самому порядку, які накази, тільки розпорядча частина починається словом "Пропоную","Вимагаю", "Зобов'язую". Реєстрація розпоряджень такожздійснюється за правилами, установленими для наказів.
15.4. Протокол засідання (наради) - це документ, у якомуфіксується хід обговорення питань і прийняття рішень на нарадіпрацівників апарату суду.
15.4.1. Текст протоколу засідання (наради) складається з двохчастин: вступної та основної.
Вступна частина протоколу засідання (наради) містить такіреквізити: "Головуючий", "Секретар", "Присутні", "Порядок денний".
Основна частина протоколу засідання (наради) складається зрозділів, які відповідають пунктам порядку денного. Зміст кожногорозділу викладається за схемою: "Слухали", "Виступили","Постановили" ("Ухвалили"). Основний зміст доповідей і виступіввикладається у протоколі або додається до нього.
15.4.2. Постанова може бути виготовлена окремо й у цьому разідодається до протоколу.
15.4.3. Протокол підписується головуючим на засіданні(нараді) та секретарем.
15.4.4. Протоколи засідань (нарад, зборів) нумеруються запорядком складання в межах календарного року. Протокол спільногозасідання (нарад, зборів) працівників суду та інших організаціймає складний номер, який включає номери протоколів засідань(нарад, зборів) організацій, що взяли участь у роботі загальногозасідання (нарад, зборів).
15.4.5. Матеріали нарад чи засідань апарату суду формуються вокремі справи відповідно до номенклатури справ суду.
XVI. Облік та зберігання печаток,
штампів і бланків
16.1. Обов'язковому обліку підлягають усі види печаток таштампів суду, бланки процесуальних документів та інші бланки зіштампами, бланки посвідчень особи, посвідчень для відряджень,трудові книжки.
16.2. Облік печаток і штампів ведеться у Журналі облікупечаток і штампів суду (додаток 29), бланків процесуальнихдокументів - у Журналі обліку бланків суду (додаток 30) окремо завидами бланків. Видача бланків відповідальним за їх використанняособам здійснюється під підпис у журналі обліку бланків суду.
16.3. Печатки і штампи повинні зберігатися у сейфах абометалевих шафах. Бланки дозволяється зберігати у шафах, що надійнозамикаються та опечатуються. Печатки, штампи, бланки судупередавати стороннім особам заборонено.
16.4. Виготовлення печаток, штампів і забезпечення суду всімавидами бланків здійснюється особою суду, яка відповідає загосподарське забезпечення, а контроль за виготовленням,зберіганням і використанням покладається на керівника апарату судута осіб, відповідальних за діловодство суду.
Особи, які персонально відповідають за виготовлення, облік,зберігання та використання печаток, штампів і бланків,призначаються наказом голови суду. Передача печаток і штампів умежах суду (у зв'язку з тимчасовою відсутністю осіб, якіперсонально відповідають за них) здійснюється відповідно до наказуголови суду з проставлянням відтиску печатки чи штампа, щопередається, у відповідному журналі.
16.5. Гербова печатка суду ставиться на документи у випадках,передбачених законодавством (на копію судового рішення, виконавчийлист, характеристику, акт, довідку про місце роботи, нараховану іналежну заробітну плату, на зразки відбитків печаток і підписівпрацівників, які мають право здійснювати фінансово-господарськіоперації, посвідчення про відрядження, кошторис витрат наутримання суду, подання і клопотання про нагородження орденами імедалями, преміями, у трудових книжках, на документибухгалтерської звітності, фінансові плани, на запити у випадках,передбачених законодавством, тощо).
16.6. Знищення бланків здійснюється за актом на підставінаказу голови суду з відповідною відміткою про це в журналахобліку бланків суду.
Печатки і штампи, виготовлені з дозволу органів внутрішніхсправ, здаються для знищення цим органам за місцезнаходженнямсуду.
16.7. Перевірка наявності печаток, штампів і бланків, а такожпорядку їх зберігання та використання здійснюється спеціальноутвореною комісією не рідше одного разу на рік. Про проведенняперевірки робляться відмітки у відповідних журналах обліку післяостаннього запису, зробленого на час проведення перевірки.
У разі порушення правил обліку, зберігання і використанняпечаток, штампів і бланків комісія проводить службоверозслідування, результати якого оформляються актом довільної формита доводяться до відома голови суду.
У разі втрати печаток і штампів голова суду повинен негайноповідомити про це органи внутрішніх справ і вжити заходів для їхрозшуку.
XVII. Передача справ до архіву суду
17.1. Ведення архівної справи полягає у формуванні,проведенні експертизи цінності, підготовки і передавання судовихсправ та документації, що утворилася в процесі управлінськоїдіяльності суду до архіву суду, забезпечення збереженостідокументів архівного фонду суду, їх передання на зберігання додержавних архівних установ та архівних відділів міських рад, атакож їх відбору для знищення.
17.2. Порядок ведення архівної справи в суді, а такожпередавання судових справ та документації, що утворилася в процесіуправлінської діяльності суду, на державне зберігання,здійснюється в порядку, Інструкцією про порядок передання доархіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відборута передання до державних архівних установ та архівних відділівміських рад судових справ та управлінської документації суду,затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від15 грудня 2011 року N 168 ( v0168750-11 ).{ Пункт 17.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державноїсудової адміністрації N 181 ( v0181750-12 ) від 29.12.2012 }{ Розділ XVII в редакції Наказу Державної судової адміністраціїN 168 ( v0168750-11 ) від 15.12.2011 }{ Інструкція в редакції Наказу Державної судової адміністраціїN 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008 }
Перший заступник Голови
Державної судової
адміністрації України О.Гашицький
Відповідно до Закону України "Про судоустрій України"( 3018-14 ), Положення про Державну судову адміністрацію України,затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182( 182/2003 ) (із змінами), у зв'язку з утворенням місцевих таапеляційних адміністративних судів та з метою організаціїділоводства в новоутворених судах Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Інструкцію з діловодства в апеляційних імісцевих адміністративних судах (далі - Інструкція), що додається.
2. Юридичному управлінню (Мягкоход Ю.В.) організуватививчення Інструкції працівниками відповідних структурнихпідрозділів центрального апарату Державної судової адміністраціїУкраїни.
3. Управлінню організації роботи з ведення судовоїстатистики, діловодства та архіву судів (Букіна Л.Є.) довестинаказ до відома голів апеляційних і місцевих адміністративнихсудів.
4. Рекомендувати головам апеляційних і місцевихадміністративних судів організувати вивчення Інструкції суддями тапрацівниками апарату суду.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першогозаступника Голови Державної судової адміністрації УкраїниГашицького О.В.
Голова І.Балаклицький
ПОГОДЖЕНО:
Голова Вищого
адміністративного суду України О.М.Пасенюк
Додаток 10
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
ОБЛІКОВО-ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА НА СПРАВУ
щодо виконання доручення про проведення
певних процесуальних дій
(заводиться в день надходження доручення)
1. Номер провадження N 2-ад _________
--------------------------------------------------------------------
| 2. Дата надходження до суду "___" ____________ ____ р. |
| 3. Доручення (потрібне підкреслити): |
| 3.1 суду України ________________________________________________|
| (найменування суду) |
| 3.2 іноземного суду ____________ ________________________________|
| (держава) (найменування суду) |
| 4. Зміст доручення ______________________________________________|
| _________________________________________________________________|
| _________________________________________________________________|
| 5. Місцезнаходження юридичної особи/місце проживання фізичної|
|особи, якої стосується доручення |
| _________________________________________________________________|
| _________________________________________________________________|
| 6. Дати здійснення дій щодо виконання доручення |
| "___" ____________ ____ р. "___" ____________ ____ р. |
| "___" ____________ ____ р. "___" ____________ ____ р. |
| 7. Доручення виконано/не виконано (потрібне підкреслити) |
| "___" ____________ ____ р. |
| |
| 8. Причини невиконання доручення ________________________________|
| _________________________________________________________________|
| _________________________________________________________________|
| 9. Витрати, що виникають при виконанні доручення, |
| _____________ грн. |
| 10. Прізвище судді, на виконанні в якого знаходиться|
|(знаходилось) доручення __________________________________________|
| 11. Доручення виконано з порушенням встановлених строків: так/ні|
|(потрібне підкреслити) |
| 12. Інші відмітки |
| _________________________________________________________________|
| _________________________________________________________________|
| _________________________________________________________________|
--------------------------------------------------------------------
{ Додаток 10 в редакції Наказу Державної судової адміністрації
N 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008; із змінами, внесеними згідно з
Наказом Державної судової адміністрації N 181 ( v0181750-12 ) від
29.12.2012 }
Додаток 19
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
ВНУТРІШНІЙ ОПИС
документів справи N _________
------------------------------------------------------------------
| N | Індекс | Дата | Заголовок |Номер аркуша|Примітка|
|з/п| документа | документа | документа | справи | |
|---+------------+------------+------------+------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------
Усього _______________________________________________ документів
(цифрами та словами)
Кількість аркушів внутрішнього опису ____________________________
(цифрами та словами)
Посада особи, яка склала
внутрішній опис
документів справи ______________________ ____________
(ініціали та прізвище) (підпис)
{ Додаток 19 в редакції Наказу Державної судової адміністрації
N 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008; із змінами, внесеними згідно з
Наказом Державної судової адміністрації N 181 ( v0181750-12 ) від
29.12.2012 }
Додаток 1
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
ЖУРНАЛ
реєстрації вхідної кореспонденції
-----------------------------------------------------------------------
| N |Вхідний|Від кого | За | Короткий | Кому і |Розписка |Примітки|
|з/п| номер |надійшов | якими | зміст | коли | про | |
| | |документ,|номером|документа,|передано |отримання| |
| | |матеріал | та |матеріалу |або кому |документа| |
| | |чи справа| датою |чи справи | і коли | | |
| | | | | |надіслано| | |
|---+-------+---------+-------+----------+---------+---------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
-----------------------------------------------------------------------
Дата надходження документів зазначається через увесь аркушпоперек граф журналу.
{ Додаток 1 в редакції Наказу Державної судової адміністрації
N 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008 }
Перший заступник
Голови Державної судової
адміністрації України О.Гашицький
Додаток 2
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
АКТ
про нестачу матеріалів або недоліки
у формуванні справи
_________________________________________________________________
(найменування суду)
"___" ____________ 20__ року м. ____________________
Ми, _____________________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________________________________________,
склали цей акт про те, що при розкриванні поштового відправлення
_________________________________________________________________
________________________________________________________________,
(указати, якого саме)
яке надійшло від ________________________________________________
________________________________________________________________,
не виявилося вказаних у додатку документів, відсутній, пошкоджений
(потрібне підкреслити)
документ, а саме: _______________________________________________
(указати, що саме)
_________________________________________________________________
Прізвища: Посади: Підписи:
_________________ _____________________ _____________________
_________________ _____________________ _____________________
_________________ _____________________ _____________________
{ Додаток 2 в редакції Наказу Державної судової адміністрації
N 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008 }
Додаток 3
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
ЖУРНАЛ
реєстрації вхідної електронної пошти
----------------------------------------------------------------------
| N |Вхідний|Від кого | За |Короткий | Кому і |Розписка |Примітки|
|з/п| номер |надійшов | якими | зміст | коли | про | |
| | |документ,|номером|документа|передано |отримання| |
| | |матеріал | та | |або кому |документа| |
| | |чи справа| датою | | і коли | | |
| | | | | |надіслано| | |
|---+-------+---------+-------+---------+---------+---------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
----------------------------------------------------------------------
Дата надходження документів зазначається через увесь аркушпоперек граф журналу.
{ Додаток 3 в редакції Наказу Державної судової адміністрації
N 134 ( z0068-09 ) від 15.12.2008 }
Додаток 4
до Інструкції з діловодства
в апеляційних і місцевих
адміністративних судах
_________________________________________________________________
(найменування суду)
НОМЕНКЛАТУРА СПРАВ ЗАТВЕРДЖУЮ
________N ________ на 20___ рік Голова суду
____________________________
(підпис, ініціали, прізвище)
"___" ____________ 20__ р.
------------------------------------------------------------------
|Індекс справи| Заголовок | Кількість | Строк |Примітки|
| |справи (тому,|справ (томів,| зберігання | |
| | частини) | частин) |справи (тому,| |
| | | | частини) і | |
| | | |номери статей| |
| | | |за переліком | |
|-------------+-------------+-------------+-------------+--------|