• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно затвердження Порядку укладення контракту з керівниками підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, обєднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України

Міністерство промислової політики України | Наказ, Положення, Порядок від 26.07.1999 № 272
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики України
  • Тип: Наказ, Положення, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 272
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики України
  • Тип: Наказ, Положення, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 272
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 272 від 26.07.99
м.Київ
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства промислової політики N 164 від 13.11.2001 N 269 від 14.07.2006 )
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 р. N 455 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203", від 19 травня 1999 р. N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", від 9 червня 1999 р. N 999 "Про доповнення пункту 26 Типової форми контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності" та від 14 липня 1999 р. N 1268 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 р. N 597"
НАКАЗУЮ:
( Пункт 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства промислової політики N 164 від 13.11.2001 )
2. Затвердити Положення про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, в тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України (додаток N 2).
3. Затвердити Умови, показники та розміри преміювання керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, в тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України (додаток N 3).
Головному економічному управлінню у місячний термін погодити з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством економіки України умови, диференційовані показники та розміри преміювання керівників підприємств.
4. У назвах форми Контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності та його тексту слово "загальнодержавній" замінити словами "державній".
5. Внести зміни до розділу 3 "Умови матеріального забезпечення Керівника" Контракту з керівником підприємства (додаток N 4).
6. Доповнити пункт 26 розділу 5 форми Контракту з керівником підприємства новим підпунктом "і" такого змісту:
"і) у разі допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості".
7. Галузевим управлінням разом з Управлінням кадрів та кадрової політики організувати внесення змін до укладених контрактів з керівниками підприємств та організацій, закінчити цю роботу у тримісячний термін.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Прядка В.В.
Міністр В.Гуреєв
( Додаток N 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства промислової політики N 164 від 13.11.2001 )
Додаток N 2
Положення
про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України
Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", у зв'язку з чим вносяться зміни до розділу 3 форми Контракту з керівником підприємства, що є у державній власності.
Показники
для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства, заснованого на державній, комунальній власності
Середньооблікова чисельність
працюючих в еквіваленті повної
зайнятості в середньому за рік,
осіб
Кратність мінімальних тарифних
ставок 1 розряду робітника
основного виробництва
До 200до 3
Від 201 до 500до 4
Від 501 до 800до 5
Від 801 до 6000до 6
Від 6001 до 9000до 7
понад 9000до 8
Постановою передбачено, що розміри посадових окладів керівників державних підприємств встановлюються залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального розміру тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва, визначеної у колективному договорі, враховуючи складність управління підприємством, його технічну оснащеність, вартість основних фондів, рівень рентабельності та обсяги виробництва продукції (робіт, послуг).
При цьому повинні бути враховані:
- результати фінансово-господарської діяльності (прибуток, зменшення збитків тощо);
- складність продукції, що виробляється;
- конкурентоспроможність.
Розмір посадового окладу керівників об'єднань державних підприємств встановлюється на рівні посадового окладу керівника найбільшого за чисельністю працюючих підприємства, що входить до складу цього об'єднання, який може підвищуватись до 10 відсотків.
Максимальний розмір посадового окладу керівника не може перевищувати кратного розміру мінімальної тарифної ставки 1 розряду робітника основного виробництва (крім посадового окладу керівників об'єднань державних підприємств, які можуть бути збільшені на 10 відсотків) відповідно до чисельності працюючих.
Розмір посадового окладу керівників державних науково-дослідних, проектних інститутів, конструкторських бюро, науково-виробничих об'єднань встановлюється залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основного виробництва, визначеного у колективному договорі.
За керівництво науково-виробничим об'єднанням посадовий оклад керівника може бути збільшений до 10 відсотків.
Розмір посадового окладу керівників педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників закладів освіти встановлюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.96 р. N 1458 "Про нову редакцію додатків до постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.96 р. N 565".
Посадовий оклад керівника може коригуватися при зміні тарифних ставок та посадових окладів на підприємстві, шляхом підписання додаткових угод до контракту у встановленому порядку.
У розділі 3 пункті 17 встановлюються такі надбавки та доплати:
1) надбавка за інтенсивність праці та особливий характер роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавки скасовуються або зменшуються;
2) надбавка за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі __ відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.03.94 р. N 414, від 20.06.94 р. N 426 та наказом Міністра від 20.07.94 р. N 1062, тобто при наявності ліцензії та довідки про допуск);
3) надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць у розмірі ___ відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених Законом України "Про державну таємницю" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.99 р. N 990 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.95 р. N 1067");
4) надбавка до посадового окладу за допуск до шифрів та документів, прирівняних до них, встановлюється залежно від вислуги років (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.09.93 р. N 728 та від 22.12.95 р. N 1037 у розмірі від 1 - 3 років - 10 відсотків, від 3 до 5 - 15 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків);
5) доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
6) доплата за почесне звання у розмірі до 20 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
Доплати провадяться у разі, коли діяльність керівника за профілем збігається з наявним ступенем, почесним званням.
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін
Додаток N 3
УМОВИ,
показники та розміри преміювання керівників підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України
Умови
преміювання
Показники преміюванняРозміри
преміюван-
ня у
відсотках
до
посадового
окладу
Промислові
підприємства
Наявність
прибутку до
оподаткування
1. Збільшення обсягів
реалізованої продукції
(робіт, послуг) у
діючих цінах
наростаючим підсумком
до відповідного
періоду минулого року
30
2. Повне та своєчасне
сплачення обов'язкових
платежів та податків
до державного бюджету,
позабюджетних та інших
фондів, поточної
заробітної плати
70
Наукові,
науково-
дослідні,
проектні
організації,
конструктор-
ські бюро
Наявність
прибутку до
оподаткування
1. Виконання плану
науково-дослідних,
проектних,
конструкторсько-
технологічних робіт
(послуг)
30
2. Повне та своєчасне
сплачення обов'язкових
платежів та податків
до державного бюджету,
позабюджетних та інших
фондів, поточної
заробітної плати
70
Інші
підприємства
та
організації
Наявність
прибутку до
оподаткування
1. Виконання планових
обсягів робіт (послуг)
за видами діяльності
30
2. Повне та своєчасне
сплачення обов'язкових
платежів та податків
до державного бюджету,
позабюджетних та інших
фондів, поточної
заробітної плати.
70
Премія не нараховується у разі:
- допущення на підприємстві нещасного випадку із смертельним наслідком з вини підприємства;
- наявності заборгованості із виплати заробітної плати працівникам;
- невиконання умов, або показників преміювання;
- невиконання наказів та розпоряджень міністерства (наказом по міністерству).
Примітка:
1) максимальний розмір премії не може перевищувати розміру посадового окладу керівника;
2) премія керівникові виплачується щомісячно, з перерахунком за результатами діяльності за квартал на підставі даних бухгалтерської та статистичної звітності.
( Додаток 3 в редакції Наказу Міністерства промислової політики N 269 від 14.07.2006 )
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін
Додаток N 4
Зміни до розділу 3
"Умови матеріального забезпечення Керівника" Контракту з керівником підприємства
Розділ 3 контракту викласти у такій редакції:
"3. УМОВИ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА
17. За виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Керівнику нараховується заробітна плата за рахунок частки доходу, одержаного підприємством в результаті його господарської діяльності, виходячи з установлених Керівнику:
а) посадового окладу в розмірі ____ гривень і фактично відпрацьованого часу;
б) премії в розмірі ____ відсотків нарахованої заробітної плати за посадовим окладом.
У разі допущення на підприємстві нещасного випадку із смертельним наслідком з вини підприємства премія Керівникові не нараховується.
Премія не нараховується також у разі:
- відсутності прибутку за звітний період (збільшення збитків);
- наявності заборгованості із заробітної плати працівникам більше двох місяців; до повного погашення заборгованості;
- невиконання наказів та розпоряджень міністерства (наказом по міністерству).
в) доплати _______________ у розмірі ____________ відсотків
(вид доплати)
до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу;
г) надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи у розмірі ________ до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавки скасовуються або зменшуються.
д) надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі ___ відсотків до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.03.94 р. N 414, від 20.06.94 р. N 426 та наказом Міністра від 20.07.94 р. N 1062, тобто при наявності ліцензії та довідки про допуск);
18. Крім того, Керівникові можуть виплачуватися:
- винагорода за підсумками роботи за рік відповідно до діючого на підприємстві положення;
- винагорода за вислугу років відповідно до діючого на підприємстві положення;
- винагорода за виконання особливо важливих завдань, якщо такі завдання оформлялись за додатковою угодою до контракту в розмірах, визначених додатковими угодами.
Розмір оплати праці, розмір надбавок, премій, винагороди за підсумками роботи може бути підвищено або знижено у разі __________________________.
(зазначити підстави)
Посадовий оклад Керівника змінюється за рішеннями Уряду і відповідними наказами міністерства.
Винагорода за підсумками роботи за рік нараховується по діючому на підприємстві положенню і виплачується за погодженням з міністерством (галузевим управління, якому підпорядковане підприємство та Головним економічним управлінням).
Нарахована Керівнику премія, надбавка може бути зменшеною або не нараховуватися у разі невиконання зобов'язань Керівника за контрактом на підставі письмового розпорядження (або наказу) міністерства;
19. Керівнику надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю ___ календарних днів. Оплата відпустки провадиться виходячи із його середньоденного заробітку, обчищеного у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відпустки Керівникові надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі його середньомісячного заробітку.
Керівник визначає час та порядок використання своєї щорічної відпустки (час початку та завершення, поділу її на частини тощо), за погодженням з Органом управління майном.
20. У разі виходу керівника на пенсію йому виплачується грошова допомога у розмірі _______ гривень (не більше п'яти посадових окладів).
21. На Керівника розповсюджуються пільги, гарантії та компенсації, передбачені колективним договором підприємства. ________________________________________________________________".
(інші умови матеріального забезпечення, що не заборонені законодавством)
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін