• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно затвердження Порядку укладення контракту з керівниками підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, обєднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України

Міністерство промислової політики України | Наказ, Положення, Порядок від 26.07.1999 № 272
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики України
  • Тип: Наказ, Положення, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 272
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство промислової політики України
  • Тип: Наказ, Положення, Порядок
  • Дата: 26.07.1999
  • Номер: 272
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 272 від 26.07.99
м.Київ
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 р. N 455 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. N 203", від 19 травня 1999 р. N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", від 9 червня 1999 р. N 999 "Про доповнення пункту 26 Типової форми контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності" та від 14 липня 1999 р. N 1268 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 р. N 597"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок укладення контракту з керівниками підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України (додаток N 1).
2. Затвердити Положення про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, в тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України (додаток N 2).
3. Затвердити Умови, показники та розміри преміювання керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, в тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України (додаток N 3).
Головному економічному управлінню у місячний термін погодити з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством економіки України умови, диференційовані показники та розміри преміювання керівників підприємств.
4. У назвах форми Контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності та його тексту слово "загальнодержавній" замінити словами "державній".
5. Внести зміни до розділу 3 "Умови матеріального забезпечення Керівника" Контракту з керівником підприємства (додаток N 4).
6. Доповнити пункт 26 розділу 5 форми Контракту з керівником підприємства новим підпунктом "і" такого змісту:
"і) у разі допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості".
7. Галузевим управлінням разом з Управлінням кадрів та кадрової політики організувати внесення змін до укладених контрактів з керівниками підприємств та організацій, закінчити цю роботу у тримісячний термін.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Прядка В.В.
Міністр В.Гуреєв
Додаток N 1
Порядок укладення контракту з керівниками підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України
1. У назві форму Контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності та його тексті слово "загальнодержавній" замінити словом "державній".
2. У тексті контракту не допускаються: довільні зміни нумерації, редакції і виключення пунктів, передбачених затвердженою типовою формою.
3. Зміни чи доповнення допускаються у випадках, передбачених самою формую, наприклад, якщо у формі зроблено пропуски або може бути зроблено той чи інший запис на вибір.
4. При внесенні декількох умов у пункти, де такі умови можуть бути внесені, нумерація пунктів не змінюється, а умови вносяться як підпункти чи як окремі абзаци у пунктах.
5. Одночасно з наданням щорічної відпустки керівнику надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку (пункт 19).
6. У разі виходу керівника на пенсію йому виплачується грошова допомога у розмірі не більш як п'ять посадових окладів (пункт 20).
7. У пункт 21 вносяться інші умови матеріального забезпечення, що не заборонені законодавством. Наприклад, на керівника розповсюджуються пільги, гарантії та компенсації, передбачені колективним договором підприємства.
8. У пункт 28 вносяться гарантії та компенсації за домовленістю сторін. Це може бути і обумовлена грошова виплата.
9. У пункт 32а вносяться інші особливі умови, не заборонені законодавством, наприклад: "керівникові дозволяється використовувати службовий автомобіль цілодобово, а також у вихідні чи святкові дні для вирішення виробничих питань".
10. Відповідно до норм галузевої угоди у контракти не включаються умови соціально-побутового забезпечення керівника, що зачіпають загальні соціально-побутові інтереси працівників підприємства, без погодження з профспілковими органами підприємств. Це погодження може бути як безпосередньо у контракті, так і у вигляді окремого додатка до контракту за підписом і печаткою профспілкового органу (виписка з рішення профспілкового органу).
11. При заповненні граф додатка N 1 контракту періоди повинні відповідати терміну, на який укладається контракт.
12. Проект контракту з керівником підприємства, установи, організації (надалі - підприємства) готується керівником у двох примірниках і затверджується міністерством після погодження його (відповідно до номенклатурної групи, до якої належить підприємство, згідно з додатком N 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 1999 р. N 455) з Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації можуть делегувати право погодження на посаду керівників окремих підприємств відповідним районним і районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям).
Подання про погодження кандидатури керівника до місцевих органів влади готується галузевими управліннями за підписом заступника Міністра по підпорядкованості.
13. Разом з проектом контракту подається:
- довідка про основні техніко-економічні показники роботи підприємства за останній звітний період;
- дані про прибуток, рентабельність виробництва (зменшення збитків), вартість основних виробничих фондів та показники їх використання, поставки продукції на експорт за ВКВ (країна, назва продукції, обсяги поставок);
- копія балансу підприємства за звітний рік, прийнятого міністерством;
- дані про участь у цільових комплексних науково-технічних програмах (назва програми, обсяги фінансування по роках, фактичне виконання на дату підготовки контракту);
- звіт з праці (форма N 1-ПВ);
- витяг із колективного договору про затверджений розмір тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва та з штатного розпису мінімальний посадовий оклад (ставка) працівника основного виробництва;
- дані про заборгованість з обов'язкових платежів та заробітної плати, заходи щодо її ліквідації та графіки погашення зазначеної заборгованості;
- ксерокопія титульного аркуша статуту;
- біографічна довідка, за формою, що додається;
- ксерокопія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
- відомості про підприємство згідно з формою, що додається до контракту.
14. Проект контракту керівника казенного підприємства та підприємства першої номенклатурної групи попередньо розглядається галузевим управлінням, візується начальником галузевого управління або його заступником.
Після розгляду проекту контракту в галузевому управлінні він візується в Головному економічному управлінні, Управлінні режиму та безпеки, Управлінні кадрів та кадрової політики, Управлінні правового забезпечення міністерства і подається на погодження заступнику Міністра по підпорядкованості.
Розглянутий і погоджений заступником Міністра проект контракту з внесеними в нього змінами і доповненнями надходить на погодження в Кабінет Міністрів України. Погодження проекту контракту керівник підприємства першої номенклатурної групи в Кабінеті Міністрів України здійснює особисто.
Погоджений в Кабінеті Міністрів України проект контракту подається на підпис Міністру або першому заступнику Міністра.
Підписаний контракт реєструється в Управлінні кадрів та кадрової політики міністерства, де йому присвоюється реєстраційний номер, прошивається та скріплюється гербовою печаткою.
Перший примірник контракту зберігається в Управлінні кадрів та кадрової політики міністерства, другий - надається керівникові підприємства особисто під розпис.
15. Проект контракту керівника підприємства другої та третьої номенклатурних груп готується керівником відповідно до форми контракту і попередньо погоджується:
- II група - з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями. Погоджений з місцевою державною адміністрацією проект контракту розглядається галузевим управлінням і візується начальником управління або його заступником.
До проекту контракту додаються довідки, передбачені пунктом 13 цього Положення.
- III група - з районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями.
Після розгляду проекту контракту в галузевому управлінні він візується в Головному економічному управлінні, Управлінні режиму та безпеки, Управлінні кадрів та кадрової політики, Управлінні правового забезпечення міністерства і подається на погодження заступнику Міністра по підпорядкованості.
Контракт з керівником підприємства другої номенклатурної групи підписує перший заступник Міністра, з керівником третьої номенклатурної групи - заступник Міністра по підпорядкованості.
Підписаний контракт реєструється в Управлінні кадрів та кадрової політики міністерства, де йому присвоюється реєстраційний номер, прошивається та скріплюється гербовою печаткою.
Перший примірник контракту зберігається в Управлінні кадрів та кадрової політики міністерства, другий - надається керівникові підприємства особисто під розпис.
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін
Форма до додатка N 1
Відомості про підприємство
1Статус (не підлягає приватизації,
стратегічно важливе, казенне)
2Організаційна форма*
3Первинна вартість ОЗ, тис. грн.
4Залишкова вартість ОЗ, тис. грн.
5Виробничі площі, кв. м
6Чисельність працівників
7Діяльність підприємства
8Основна номенклатура
9Факс керівника
10Заступник керівника
11Телефон заступника
12Головний економіст
13Телефон головного економіста
____________
* Організаційна форма.
100Підприємство600Ремонтна, обслуговуюча,
енергетика
110завод610ремонтна
120фабрика620обслуговуюча
130комбінат630енергетика
140об'єднання690інше
150шахта700Навчальний заклад та
соцсфера
160добуваюча710інститут
170геологія720школа
180фірма730учбовий центр
190інше740оздоровчі
200Наукова організація750дошкільні, шкільні
210інститут760навчально-виробничі
220центр770спортивна
230об'єднання790інше
240конструкторська800Торговельна та фінансова
організація
245конструкторсько-технологічна810- внутрішня
250технологічна820- зовнішня
260проектна організація830- фінансова
270виробнича890інше
280впроваджувальна900Інше
290інше910зв'язок
300Конструкторська організація920охорона
310конструкторське бюро930безпека
390інше940сільськогосподарське
400Проектна організація950стандартизація,
сертифікація
410- вироби955випробувальна
415проектно-виробнича960інформаційний
420- підприємства970лабораторія
430проектно-конструкторська980транспортне
440проектно-технологічна990інше
490інше
500Будівельна або монтажна
організація
510будівельна
520монтажна
530будівельно-монтажна
Форма до додатка N 1
Довідка
представляється на посаду
з працює
Число, місяць і рік народження Місце народження
Освіта Закінчив (коли, що)
спеціальність за освітою
Чи має стягнення (які, коли Якими мовами володіє і
накладені, ким і за що) якою мірою
Чи має державні нагороди (які) Чи є депутатом ради (якої)
РОБОТА В МИНУЛОМУ
Додаток N 2
Положення про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України
Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", у зв'язку з чим вносяться зміни до розділу 3 форми Контракту з керівником підприємства, що є у державній власності.
Показники
для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства, заснованого на державній, комунальній власності
Середньооблікова чисельність
працюючих в еквіваленті повної
зайнятості в середньому за рік,
осіб
Кратність мінімальних тарифних
ставок 1 розряду робітника
основного виробництва
До 200до 3
Від 201 до 500до 4
Від 501 до 800до 5
Від 801 до 6000до 6
Від 6001 до 9000до 7
понад 9000до 8
Постановою передбачено, що розміри посадових окладів керівників державних підприємств встановлюються залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального розміру тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва, визначеної у колективному договорі, враховуючи складність управління підприємством, його технічну оснащеність, вартість основних фондів, рівень рентабельності та обсяги виробництва продукції (робіт, послуг).
При цьому повинні бути враховані:
- результати фінансово-господарської діяльності (прибуток, зменшення збитків тощо);
- складність продукції, що виробляється;
- конкурентоспроможність.
Розмір посадового окладу керівників об'єднань державних підприємств встановлюється на рівні посадового окладу керівника найбільшого за чисельністю працюючих підприємства, що входить до складу цього об'єднання, який може підвищуватись до 10 відсотків.
Максимальний розмір посадового окладу керівника не може перевищувати кратного розміру мінімальної тарифної ставки 1 розряду робітника основного виробництва (крім посадового окладу керівників об'єднань державних підприємств, які можуть бути збільшені на 10 відсотків) відповідно до чисельності працюючих.
Розмір посадового окладу керівників державних науково-дослідних, проектних інститутів, конструкторських бюро, науково-виробничих об'єднань встановлюється залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основного виробництва, визначеного у колективному договорі.
За керівництво науково-виробничим об'єднанням посадовий оклад керівника може бути збільшений до 10 відсотків.
Розмір посадового окладу керівників педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників закладів освіти встановлюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.96 р. N 1458 "Про нову редакцію додатків до постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.96 р. N 565".
Посадовий оклад керівника може коригуватися при зміні тарифних ставок та посадових окладів на підприємстві, шляхом підписання додаткових угод до контракту у встановленому порядку.
У розділі 3 пункті 17 встановлюються такі надбавки та доплати:
1) надбавка за інтенсивність праці та особливий характер роботи у розмірі до 50 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавки скасовуються або зменшуються;
2) надбавка за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі __ відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.03.94 р. N 414, від 20.06.94 р. N 426 та наказом Міністра від 20.07.94 р. N 1062, тобто при наявності ліцензії та довідки про допуск);
3) надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць у розмірі ___ відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених Законом України "Про державну таємницю" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.99 р. N 990 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.95 р. N 1067");
4) надбавка до посадового окладу за допуск до шифрів та документів, прирівняних до них, встановлюється залежно від вислуги років (надбавка встановлюється за погодженням з Управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.09.93 р. N 728 та від 22.12.95 р. N 1037 у розмірі від 1 - 3 років - 10 відсотків, від 3 до 5 - 15 відсотків, понад 5 років - 20 відсотків);
5) доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук у розмірі відповідно 15 і 20 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
6) доплата за почесне звання у розмірі до 20 відсотків посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
Доплати провадяться у разі, коли діяльність керівника за профілем збігається з наявним ступенем, почесним званням.
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін
Додаток N 3
Умови, показники та розміри преміювання керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, у тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполітики України
Умови преміюванняПоказники преміюванняРозміри
преміювання у
відсотках до
посадового
окладу
Промислові
підприємства
Наявність балан-
сового прибутку
(зменшення
збитків)
1. Збільшення обсягів
товарної продукції
(робіт, послуг) у
порівнянних цінах до
попереднього звітного
періоду.
90
2. Надання своєчасної та
достовірної статистичної
звітності в органи
державної статистики та
міністерство.
10
Наукові,
науково-дослідні,
проектні
організації,
конструкторські
бюро
Виконання робіт
по розробці нау-
ково-технічної
продукції, у т.ч.
ЦКНТН
1. Виконання тематичного
плану науково-дослідних
та
дослідно-конструкторсь-
ких робіт.
90
2. Виконання функцій
головної організації з
певних напрямків науки і
техніки, забезпечення
високої ефективності і
якості наукових
досліджень і розробок.
5
3. Надання своєчасної та
достовірної статистичної
звітності в органи
державної статистики та
міністерство.
5
Будівельні,
ремонтно-будівель-
ні, будівельно-
монтажні
організації
Виконання проект-
них та будівель-
но-монтажних
робіт
1. Виконання планових
обсягів проектних та
будівельно-монтажних
робіт.
90
2. Надання своєчасної та
достовірної статистичної
звітності в органи
державної статистики та
міністерство.
10
Інші підприємства
та організації
Виконання робіт
(послуг) за вида-
ми діяльності
1. Виконання планових
обсягів робіт (послуг).
90
2. Надання своєчасної та
достовірної статистичної
звітності в органи
державної статистики та
міністерство.
10
Премія не нараховується у разі:
- невиконання умов або показників преміювання;
- допущення на підприємстві нещасного випадку із смертельним наслідком з вини підприємства;
- наявності заборгованості із заробітної плати працівникам більше двох місяців, до повного погашення заборгованості;
- невиконання наказів та розпоряджень міністерства (наказом по міністерству).
Примітки:
1) максимальний розмір премії не може перевищувати розміру посадового окладу Керівника;
2) премія Керівникові виплачується щомісячно, з перерахунком за результатами діяльності за квартал на підставі даних бухгалтерської та статистичної звітності.
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін
Додаток N 4
Зміни до розділу 3 "Умови матеріального забезпечення Керівника" Контракту з керівником підприємства
Розділ 3 контракту викласти у такій редакції:
"3. УМОВИ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КЕРІВНИКА
17. За виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, Керівнику нараховується заробітна плата за рахунок частки доходу, одержаного підприємством в результаті його господарської діяльності, виходячи з установлених Керівнику:
а) посадового окладу в розмірі ____ гривень і фактично відпрацьованого часу;
б) премії в розмірі ____ відсотків нарахованої заробітної плати за посадовим окладом.
У разі допущення на підприємстві нещасного випадку із смертельним наслідком з вини підприємства премія Керівникові не нараховується.
Премія не нараховується також у разі:
- відсутності прибутку за звітний період (збільшення збитків);
- наявності заборгованості із заробітної плати працівникам більше двох місяців; до повного погашення заборгованості;
- невиконання наказів та розпоряджень міністерства (наказом по міністерству).
в) доплати _______________ у розмірі ____________ відсотків
(вид доплати)
до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу;
г) надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи у розмірі ________ до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом, погіршення якості роботи, надбавки скасовуються або зменшуються.
д) надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі ___ відсотків до посадового окладу і фактично відпрацьованого часу (надбавка встановлюється за погодженням з управлінням безпеки та режиму міністерства у розмірах і за умов, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 15.03.94 р. N 414, від 20.06.94 р. N 426 та наказом Міністра від 20.07.94 р. N 1062, тобто при наявності ліцензії та довідки про допуск);
18. Крім того, Керівникові можуть виплачуватися:
- винагорода за підсумками роботи за рік відповідно до діючого на підприємстві положення;
- винагорода за вислугу років відповідно до діючого на підприємстві положення;
- винагорода за виконання особливо важливих завдань, якщо такі завдання оформлялись за додатковою угодою до контракту в розмірах, визначених додатковими угодами.
Розмір оплати праці, розмір надбавок, премій, винагороди за підсумками роботи може бути підвищено або знижено у разі __________________________.
(зазначити підстави)
Посадовий оклад Керівника змінюється за рішеннями Уряду і відповідними наказами міністерства.
Винагорода за підсумками роботи за рік нараховується по діючому на підприємстві положенню і виплачується за погодженням з міністерством (галузевим управління, якому підпорядковане підприємство та Головним економічним управлінням).
Нарахована Керівнику премія, надбавка може бути зменшеною або не нараховуватися у разі невиконання зобов'язань Керівника за контрактом на підставі письмового розпорядження (або наказу) міністерства;
19. Керівнику надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю ___ календарних днів. Оплата відпустки провадиться виходячи із його середньоденного заробітку, обчищеного у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі відпустки Керівникові надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі його середньомісячного заробітку.
Керівник визначає час та порядок використання своєї щорічної відпустки (час початку та завершення, поділу її на частини тощо), за погодженням з Органом управління майном.
20. У разі виходу керівника на пенсію йому виплачується грошова допомога у розмірі _______ гривень (не більше п'яти посадових окладів).
21. На Керівника розповсюджуються пільги, гарантії та компенсації, передбачені колективним договором підприємства. ________________________________________________________________".
(інші умови матеріального забезпечення, що не
заборонені законодавством)
Начальник Головного
економічного управління

С.Баулін